AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.629.135
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Čitatelj kaže...

De ti reklamiraj tu karticu. Evo XFX RX 5700 XT THICC III Ultra, nikakvih crnih ekrana,

od pocetka zadnji driveri, sve radi fino.

 

Dogadja se toliko rijetko da mi se ne da zajebavati. Da je stvarno iritantno vec bi ona letila nazad

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Vise od 3x mjesecno je dovoljno cesto da proglasis produkt neispravnim.

 

Jedino ako ti se da trpit i cekat bolje dane, nekakav driver fix ili FW update.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Čitatelj kaže...

...

Jedino sto me sada zeza je cvrcanje zvucnika (Edifier) u igrama i 3D-u.

Spojim slusalice, nema cvrcanja. Spojim Edifier na USB zvucnu karticu,

cvrce.

 .

Trebaš ground loop isolator.

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=ground+loop+isolator&_sacat=0&_sop=15

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Narucio sam oklopljene kablove pa cu vidjeti kako se ponasa.

 

Nakon toga mogu pogledati sta cu sa masom, u najboljem slucaju cu uzeti taj maseni filtar,

ali ako i on ne pomogne, morat cu razmisliti sto i kako rijesiti. Glupo mi je mijenjat zvucnike,

odlicni su inace.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

Dns sam zvao futuru i objasnio situaciju, s obzirom da gpu dobio kao poklon kako bi si olaksao neke stvari u vezi samog posla, shvatio sam da bi nevidia ipak bila kud i kamo bolje rjesenje zbog ray tracing a samog.

S obzirom da grafa nije skoro nis radila stigla u 12 om  mjesecu ali montirana prije mjesec dana pitao sam za povrat novca ili nadoplatu za rtx 2070super.

Na to sam dobio sljedeći odgovor da oni mogu servisirati ali s obzirom da je proslo skoro 3 mjeseca vjerojatno nebi mogao dobiti niti novce niti nadoplatiti a ako bi  i dobio novce da ce oduzeti 25 posto od cifre

Pa mi sada nije jasno kako je to moguce, msm nisam htio tusiti covjeka ali igrom slucaja gpu sam tek kasnije stavio u uporabu i sada vidim da to nije to ispada da nemam srece

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Prošlo je previše vremena, nije bitno koliko si ju koristio. Ja sam primjerice u Futuri narucio 2070, stigla mi u petak, no odma isti dan sam ih izvjestio o potencijalno otvaranoj ambalaži, preko vikenda jos skuzio coil whine, u ponedjeljak im javio i rekli su da nema problema i mogu zamjeniti ili traziti povrat novca. Iako je bilo jeftinijih 5700XT dalje, uzeo sam kod njih jer su ispali fer i brzi.

Tako da sto se tice povrata kartice i njih sve 5, ali malo ti je previse vremena proslo, racunaj da je maltene 3. mj. Sto nije uredu s karticom?

Battlelog: D3lBoy-00
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.2.2020 19:58 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi

 Izgleda preslično leakovima, ali možda i je.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Pise HBM2e tako da mozda je neki novi tip memorije vjerojatno zato i takav mem bus i 24 gb jer sa hbm 2 to nebi bilo moguce buduci da dolazi sa 4 ili 8 GB.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

Pise HBM2e tako da mozda je neki novi tip memorije vjerojatno zato i takav mem bus i 24 gb jer sa hbm 2 to nebi bilo moguce buduci da dolazi sa 4 ili 8 GB.

 To se i očekuje, ta e verzija.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
AMD Navi

Ufff nisam siguran koliko im je opet pametno sa HBMom ic s obzirom na cijenu memorije, a ne donosi bas neku srecu. Osim ako nije neka non gaming kartica u pitanju zapravo.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...

Ufff nisam siguran koliko im je opet pametno sa HBMom ic s obzirom na cijenu memorije, a ne donosi bas neku srecu. Osim ako nije neka non gaming kartica u pitanju zapravo.

 Za top end navi ima smisla, a i e verzija bi trebala biti jeftinija. Ma i popravila se situacija otkad je vega izašla sa cijenama hbm-a.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...

Ufff nisam siguran koliko im je opet pametno sa HBMom ic s obzirom na cijenu memorije, a ne donosi bas neku srecu. Osim ako nije neka non gaming kartica u pitanju zapravo.

Cijena nebitna! Ljudi su ocito bogatiji i gluplji svakom godinom! 

 

P.s. pogledajte samo cijene top modela mobitela. 

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
AMD Navi

RX5600xt iako je bolja nije preporuka naspram nvidije 2060- kod nas skuplja. Krivac driveri ali ako ih nisu do sad rješili ni neće. Od 10:35min zaključak:

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 11:07 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

Taj youtube pool po meni nije nikak relevantan jer ima hrpa djecurlije koja ce glasat za ono sta nemaju. Zato je prije nekih mjesec-dva bio pool u ryzen master grupi gdje su vecinom "stariji" ljudi (rijetko ima djece) i 80% ih nema problema (a to je bilo prije mjesec-dva eto) pogotovo sa 5600 XT.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

Taj youtube pool po meni nije nikak relevantan jer ima hrpa djecurlije koja ce glasat za ono sta nemaju. Zato je prije nekih mjesec-dva bio pool u ryzen master grupi gdje su vecinom "stariji" ljudi (rijetko ima djece) i 80% ih nema problema (a to je bilo prije mjesec-dva eto) pogotovo sa 5600 XT.

Pa ako ih cak 20% ima problema, to je vec tragedija...

16 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Ni ja nemam problema sa RX 5600 XT, grafa radi OK, sa najnovijim drajverima, imao sam problema sa winsima i svašta je bilo u opciji pa i greške drajvera i grafe. Dosta istrage i čitanja sve se svelo na "loše windowse i ine probleme s njima i updejtom istih".

Sve sam moguće opcije isprobao(flešao bios,izmijenio kablove, novi windowsi i drajveri) i evo već 2 dana sve radi kao urica, nadam se da će i dalje, problemi se pojavili prije cca 10 dana.

 

Ne igram baš puno igara pa i nisam nešto kompetentan samo iznosim svoje iskustvo glede RX 5600 XT, grafa je tiha i nečujna super radi.A usljed navedenih problema skoro je završila na prodaji ali ne gubi mi se 50ojra za 14dana.

Mislim da će me duže služiti OK, a vjerojatno će joj se pridružiti i neki monitor 27" sa 144Hz uskoro

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 11:53 (Smille).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

Taj youtube pool po meni nije nikak relevantan jer ima hrpa djecurlije koja ce glasat za ono sta nemaju. Zato je prije nekih mjesec-dva bio pool u ryzen master grupi gdje su vecinom "stariji" ljudi (rijetko ima djece) i 80% ih nema problema (a to je bilo prije mjesec-dva eto) pogotovo sa 5600 XT.

 zbog čega bi ryzen master grupa bila relevantnija od hw unoboxed i njihove ankete

to što su tamo uglavnom "odrasli" ni približno ne odražava populaciju korisnika grafičkih kartica, pogotovo gejmera na koje se cilja jer daleko više "djece" gejma od odraslih, a i u toj specifičnoj grupi imaš vrlo malo odraslih gejmera obzirom da i većina odraslih gejma bez potrebe za sudjelovanjem u forumskim raspravama takvih specifičnih grupa poput ryzen mastera 

12 godina
offline
AMD Navi

Ne kontam uopće tu XT5600 naspram obične 5700.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

 zbog čega bi ryzen master grupa bila relevantnija od hw unoboxed i njihove ankete

to što su tamo uglavnom "odrasli" ni približno ne odražava populaciju korisnika grafičkih kartica, pogotovo gejmera na koje se cilja jer daleko više "djece" gejma od odraslih, a i u toj specifičnoj grupi imaš vrlo malo odraslih gejmera obzirom da i većina odraslih gejma bez potrebe za sudjelovanjem u forumskim raspravama takvih specifičnih grupa poput ryzen mastera 

Pa relevantnija je zato jer su tamo 95% kulturni ljudi, ima ih hrpa i ispod 18 ali se ponasaju normalno i ne placu za svakim problemom i jer su zaboravili napravit DDU. Ne znam jel "pratis" DIPF fb stranicu, likovi objavili status kak strix krivi AMD ovo sa RX 57xx i u komentarima vec vidis dezurne kak govore da je intel bolji (?!?), da je amd u kur*u (?!?). Znaci nemaju pojma o cem se radi i prosipaju gluposti, kao da je amd kriv sto strix nema pojma napravit normalan model... Sta je najgore, to su i odrasli ljudi kojima je isto na pameti intel i nvidia iako nisu nista osim toga probali.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

Pa relevantnija je zato jer su tamo 95% kulturni ljudi, ima ih hrpa i ispod 18 ali se ponasaju normalno i ne placu za svakim problemom i jer su zaboravili napravit DDU. Ne znam jel "pratis" DIPF fb stranicu, likovi objavili status kak strix krivi AMD ovo sa RX 57xx i u komentarima vec vidis dezurne kak govore da je intel bolji (?!?), da je amd u kur*u (?!?). Znaci nemaju pojma o cem se radi i prosipaju gluposti, kao da je amd kriv sto strix nema pojma napravit normalan model... Sta je najgore, to su i odrasli ljudi kojima je isto na pameti intel i nvidia iako nisu nista osim toga probali.

 sad je odjednom i kultura ljudi bitna u anketi koja se vrti uglavnom oko gejmera, ajmo najprije eliminirat sve koji psuju u multiplayer igrama 

 

i tko kaže da u anketi hw unboxed sudjeluje više klinaca fanboya ili uopće tko kaže da među odraslima nema fanboya, odnosno daj ti nama reci prema kojim informacijama diskreditiraš hw unboxed i njihovu anketu

ili si ti to zamislio da je tako jer, vidi gle, odjednom ti neki njihov video ne odgovara čim nešto kaže protiv amd-a

15 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

Pa ako ih cak 20% ima problema, to je vec tragedija...

 Bilo bi dobro da je 20%. Činjenica jest da ima masovno problema. Čudno je da itko kupuje proizvod koji nije pouzdan pogotovo što to več dugo traje. 

kradem mine iz minskog polja
16 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Što nekome znaći "nepouzdan proizvod" u svakom proizvodnom procesu postoje greške i ina tolerancija na iste i nevidim gdje je problem Kupiš auto od 10+ milja ojra i završiš kod majstora za 10-15dana i skroz problemi isto i sa drugim proizvodima npr:(televizor,veš mašina,perilica suđa itd.....)

Isto je i sa bilo kojim hardwerom, jednostavno nema garancije da će nešto raditi dobro makar i kupiš novo, naletiš na lošu seriju i u banani si..... problemi i patnja kako to riješiti i natezanje s trgovcima ili proizvođačem koji daje tzv. garanciju ali kad se riješi i ako se riješi problem načekat ćeš se. I sam sam imao običaj prodati stariji hardwer i nadoplatiti i uzeti noviji, dakle ostanem bez opcije "zamjene i vračanja nečega da samo radi" jbg. ostanem bez kompa na par dana-tjedana i izgubljenih tonu živaca (moja loša poslovna politika/navika, nemam rezervnih dijelova, sad sam uzeo novu gpu, ali više ne prodajem staru i neka stoji, stvaram si još jednu opciju ukoliko bude problema).

Sve to jakoooo zavisi od hrpe stvari koja pridonosi neispravnošću i problemima, a plati obićno krajnji kupac jbg.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Čitam već dulje vrijeme amd reddit i ne vjerujem koliko problema s Navi gpu-ovima. Samo bi mazohisti to kupovali pored nvidije. Evo srećom moji Polarisi kucaju ko bebice vec nekoliko godina, nikakvih problema.

Ide to tako kad promijeniš arhitekturu nakon +7 god. pa te driveri zeznu.

Moj PC  
1 2 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Smille kaže...

Što nekome znaći "nepouzdan proizvod" u svakom proizvodnom procesu postoje greške i ina tolerancija na iste i nevidim gdje je problem Kupiš auto od 10+ milja ojra i završiš kod majstora za 10-15dana i skroz problemi isto i sa drugim proizvodima npr:(televizor,veš mašina,perilica suđa itd.....)

Isto je i sa bilo kojim hardwerom...

 samo što kod auta imaš hrpu izbora, pa tako oni koji su zadovoljni citroenom kupuju svakih 10 godina novog citoena ne gledaju kakvi su ostali

tko se na francuzja jednom opeče prelazi na švabe ili japance, s izborom barem 10 različitih firmi - ovdje imaš samo dva izbora i ako ljudi prelaze na nevidiju samo zbog problema s driverima koji se ne rješavaju već mjesecima, onda amd ima veliki problem, jer nema drugih 10 formi čije bi kupce mogli privući 

 

zato amd mora često davati više za manje, ali pritom moraju imati i pozdan proizvod za sve veći udio plug'n'play korisnika

šteta zapravo, obzirom da imaju konkurentan proizvod

6 godina
offline
AMD Navi

Dok se za sličnu cijenu može kupit 2060, tko želi plug & play, neka kupi. 2060 super je 1000kn skuplja. Ako netko gleda 1660 super, ne isplati se pored 5600xt i obične 2060. Samo što neće još dugo bit dobavljive obične 2060.

EDIT: malo se tu pretjeruje. Problemi postoje, ali nije pokvaren proizvod. Iskreno ako netko igra i surfa, neka bira po želji, ali kada radiš i onda imaš black screen i ostalo... Tu se treba oštro postavit i reagirat sa promjenom komponente. Neki članovi su strpljivi u tom pogledu. AMD hardver je trenutno konkurentan, ali softver im je jako loš.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 16:41 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
D3lboy sto se grafe tice nesto nije uredu s njom iz razloga sto sam trazio stan komp je mirovao i nisam pa tako i grafa
24.01.2020 grafa je montirana navecer osao spavati jer subota je bila radna ugl za vikend lutanje da bi stigao testirati grafu tek oko 28og
Na 3d mark itd malo gaminga
Zatim posao pa glovo nisam kompa vidio do 15.02.2020.
Sto stvari sam isprobao od tada da nebi pravio budalom decke na servisu ako budem nosio
Grafa jednostavno na 40 posto bec je ne izdrzivo bucna bila
Na 50 posto se cula kao prosla palit gtx 1080 na 80-85posto
Msm msi afterburner je provjeren program nemore lagati.
Frend ima isto rx 5700xt i ima problem sa spajanjem vise ekrana drugi s black screenom
Dosao sam do zakljucka da bi povodom svega rtx 2070 super meni bila savrsena stvar i za programe 3d modeliranje obrada videa gejminga ali jako malo
Zato sam postavio upit, no moj veliki problem je bio vrijeme no u svakkm slucaju vrijedi probati ako nista bar ce decki karticu rjesiti
Bero
11 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

Dok se za sličnu cijenu može kupit 2060, tko želi plug & play, neka kupi. 2060 super je 1000kn skuplja. Ako netko gleda 1660 super, ne isplati se pored 5600xt i obične 2060. Samo što neće još dugo bit dobavljive obične 2060.

EDIT: malo se tu pretjeruje. Problemi postoje, ali nije pokvaren proizvod. Iskreno ako netko igra i surfa, neka bira po želji, ali kada radiš i onda imaš black screen i ostalo... Tu se treba oštro postavit i reagirat sa promjenom komponente. Neki članovi su strpljivi u tom pogledu. AMD hardver je trenutno konkurentan, ali softver im je jako loš.

 kojih tisuću kuna, napuhao si razliku bar triput

razlika je 300 kuna

10 godina
offline
Re: AMD Navi

Koji model je u pitanju? Ne vidim tu nikakav problem ako je neka sa losijim hlađenjem, pogotovo ako je blower referentna, one znaju bit abnormalno bucne.

Ne mislim da lazes da nisi koristio karticu, nego mora postojat neki vremenski prozor za vracanje proizvoda, pogledaj detaljnije u temi za reklamacije. Jer u suprotnom bi mogao kupiti karticu ne otvoriti ju godinu dana, i vratiti, ima 0 min. rada, no svejedno ju nece primiti jer je prošlo previše vremena.

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
cvaja997 kaže...

Dok se za sličnu cijenu može kupit 2060, tko želi plug & play, neka kupi. 2060 super je 1000kn skuplja. Ako netko gleda 1660 super, ne isplati se pored 5600xt i obične 2060. Samo što neće još dugo bit dobavljive obične 2060.

EDIT: malo se tu pretjeruje. Problemi postoje, ali nije pokvaren proizvod. Iskreno ako netko igra i surfa, neka bira po želji, ali kada radiš i onda imaš black screen i ostalo... Tu se treba oštro postavit i reagirat sa promjenom komponente. Neki članovi su strpljivi u tom pogledu. AMD hardver je trenutno konkurentan, ali softver im je jako loš.

 kojih tisuću kuna, napuhao si razliku bar triput

razlika je 300 kuna

ah, sad tek vidim da si to naveo za super verziju

ali ne vidim u ovoj usporedbi kakve veze ima 2060 super, ona je u rangu rx5700 i tamo konkurira, ovdje je riječ o non super 2060 i rx 5600xt

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice