AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.447
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...

 

A cjeli komp si sam sastavim..Al okretanje venta je osnova? 

Moja je krivica sto sam zadnjih 10g imo intela i nvidiju pa sam se poglupio jer su mi zadnje 2 konfe bazirane na i5 bile plug and play.. 

 Da?!!!!!! Jedan krivo okrenuti vent i shebeš kompletni airflow, a shebani airflow = pregrijavanje komponenti... Da, okretanje venta u pravom smjeru je osnova slaganja PCa...

12 godina
offline
Re: AMD Navi
R3nchi

LooL, da na forumu sam 10g , sta je ovo forum za sastavljanje PC pa moram znat osnove okretanja  venta??

Il sto sam kriw sto sam dosad imo haf 922 gdje nisam moro da se bavim takvim pizdarijama???

A cjeli komp si sam sastavim..Al okretanje venta je osnova? 

Moja je krivica sto sam zadnjih 10g imo intela i nvidiju pa sam se poglupio jer su mi zadnje 2 konfe bazirane na i5 bile plug and play.. 

Da, okretanje ventova je osnova. Uzalud ti sastavio 100 konfi ako će sve throttleati jer ne znaš okrenut ventove.

 

Priznaj da ne znaš i bok, nije ti AMD kriv kaj ne znaš osnove sastavljanja. I da si na Nvidiji i Intelu njima treba adekvatan airflow, nema to veze s AMD-om. 

10 godina
online
Re: AMD Navi

5600XT Pulse vs. ref. 5700,

Game clock 1615 vs 1625 Mhz

Boost clock 1750 vs 1725 Mhz

Mem band. 288 vs 448 Gb/s

 

Nema bas neke razlike kod Jarroda koji mi se cini kao oke kanal. Testirao je na 1080p i 1440p 15 igara:

Red Dead Redemption 2, Call of Duty: Modern Warfare, Fortnite, Control, Battlefield V, Apex Legends, Borderlands 3, PUBG, Rainbow Six Siege, The Witcher 3, Shadow of the Tomb Raider, CS:GO, Overwatch, Assassin's Creed Odyssey, Ghost Recon - Breakpoint

Ref. 5700 prosjecno brza 2.85% od 5600 XT na 1080p i 3.1% na 1440p..

 

Eh sad, da se uzme neka AIB 5700 bilo bi zanimljivije, iako npr. stock Pulse 5700 ima boost clock do 1750Mhz kao sto je prakticki u ovom testu. Fora je sto 5700 nema puno potencijala za OC, kod npr. Kitguru-a ide na 1815Mhz, a memorija na 900Mhz, tj. samo 2-4% napredak u igrama ili npr. 2-3 fps-a na 1440p. Za flashanje BIOS-a na 5700 XT treba imat dobar model, barem Pulse od 2950kn ili po meni bolje MSI Gaming 5700 od 3070kn.

 

Cijene 5600 XT se polako formiraju, eto Pulse od 2622kn. Samo 300kn jeftinije od 5700 Pulse, drito 10% koliko je prosjecno i sporija uz sve faktore, osim flashanja 5700-tke.

 

Htjeli 8GB ili ne, poanta je da 5600XT s 6GB trenutno ima dovoljno dobre rezultate s obzirom na Nevidiju, a zasto su 290-tka i 390-tka imale 8GB boga pitaj. Mozda tada nije bilo dovoljno efikasnih algoritama za iskoristavanje memorije pa se islo na brute force sto bi bio klasik za AMD. Btw. prva rtx 2060 koja nije smece, tj. ima 2 venta, u HR je Gigabyte od 2784kn.

 

Naletio na usporedbnu gameplay usporedbu koja se poklapa s ovim gore napisanim, 5600 XT vs 2060 vs 5700 jedna do druge:

Bilo bi epik da grafa kosta onih 279 USD kolki je MSRP, tipa 270 eura za neke AIB modele, tj. ~2000kn..

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 17:52 (The_Fichek).
16 godina
offline
Re: AMD Navi

6GB imaju kartice čija širina sabirnice nije potencija broja 2 (192bit npr). 290 i 390 su mogle imati samo 4gb ili 8gb, 4gb bi vjerojatno bilo marketinški lošije.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
online
Re: AMD Navi

 Bit će ti već kroz mjesec-dva sasvim normalnih RX 5600 XT modela za 2300 - 2400kn i s time je GTX 1660 Ti amen, RTX 2060 je također potpuno nebitna jer je "na ničijoj zemlji". RX 5600 XT slična a jeftinija, RX 5700 jača a košta isto. Nvidia sad ima još ok karticu za budget gamere GTX 1660 Super i GTX 1650 Super te na vrhu RTX 2080 Ti, koja je preskupa i HALO proizvod. Ovo sve između im je jako klimavo, AMD je bolji ili u najmanju ruku im AMD odlično parira.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

 Bit će ti već kroz mjesec-dva sasvim normalnih RX 5600 XT modela za 2300 - 2400kn i s time je GTX 1660 Ti amen, RTX 2060 je također potpuno nebitna jer je "na ničijoj zemlji". RX 5600 XT slična a jeftinija, RX 5700 jača a košta isto. Nvidia sad ima još ok karticu za budget gamere GTX 1660 Super i GTX 1650 Super te na vrhu RTX 2080 Ti, koja je preskupa i HALO proizvod. Ovo sve između im je jako klimavo, AMD je bolji ili u najmanju ruku im AMD odlično parira.

 

10 godina
online
Re: AMD Navi

Za najveci ulozeno/dobiveno omjer treba kupovati Navi vani huehue.. Pulse 5700 XT je 380 eura na akciji u Mindfactoryu:

https://www.mindfactory.de/product_info.php/8GB-Sapphire-Radeon-RX-5700-XT-Pulse-8G-GDDR6-HDMI-TRIPLE-DP-OC-W--BP--_1324347.html

Regularno je 400 eura u CU, Cyberport..: https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/6713277_-pulse-rx-5700-xt-8gb-gddr6-sapphire-technology.html

Sa mailboxde shippingom bi trebalo izac ~2950kn do HR sve skupa Pulse iz Mindfactorya.

14 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Evo posljedice ovog clockanja bios-om neposredno prije release-a, nisu sve kartice stabilne sa 14Gbps memorijom tako da nakon update-a bios-a, odredjeni postotak kartica ce na reklamaciju. 

 

Ako ovo nije fail, onda sam ja nvidija fanboy...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

Evo posljedice ovog clockanja bios-om neposredno prije release-a, nisu sve kartice stabilne sa 14Gbps memorijom tako da nakon update-a bios-a, odredjeni postotak kartica ce na reklamaciju. 

 

Ako ovo nije fail, onda sam ja nvidija fanboy...

I jel su govorili da su vec imali RMA u onom videu ili sta ? (video traje preko 2 sata pa ono...). Inace, neki u Americi govore da 5600 XT vec dolazi sa najnovijim biosom tak da ce vjerovatno to ubrzo bit i kod nas...

4 godine
offline
Re: AMD Navi
AMD je silicij lutriju shvatio previše ozbiljno... Većina prvih kartica koje dolaze sa 12gbs čipovima će ići direktno na RMA nakon flasha, također AMD fanatici mogu zaboravit na "stabiliziranje" cijena jer će se morat stavljat origigi 14gbs čipovi koji su skuplji, pa će cijene ić gore, a ne dolje... "KO" LoL
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 21:50 (NoDe31).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
ansha kaže...

Evo posljedice ovog clockanja bios-om neposredno prije release-a, nisu sve kartice stabilne sa 14Gbps memorijom tako da nakon update-a bios-a, odredjeni postotak kartica ce na reklamaciju. 

 

Ako ovo nije fail, onda sam ja nvidija fanboy...

I jel su govorili da su vec imali RMA u onom videu ili sta ? (video traje preko 2 sata pa ono...). Inace, neki u Americi govore da 5600 XT vec dolazi sa najnovijim biosom tak da ce vjerovatno to ubrzo bit i kod nas...

Jedno je flashat bios, al kartice na koje je stavljena 12Gbps memorija ce u odredjenom postotku ici na reklamaciju. Time je AMD dobro zajebao AIB partnere a cijeli launch je ispao clusterfuck...

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 21:51 (ansha).
4 godine
offline
Re: AMD Navi
Ako su čipovi jednako gofno kao i na RX5700 (XT) biti će to veliki postotak RMA kartica, bar ovih prvih...
Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Navi

Ima proizvodjaca koji su na sluzbenoj stranici vec stavili 14 Gbps memoriju u specs (npr. Pulse) tako da bi kupac trebao imati pravo zaliti se, ako mu ne radi novi vBIOS kak spada.

 

Uostalom ima fora s vracanjem, kome se ne svidja online kupljena roba nepreuzeta u poslovnici, a neki uvazavaju i ako se preuzme u poslovnici.

 

Nije u redu, ali bolje da ima novi vBIOS, nego da nema. Tko zeli sigurne performanse ima 5700. U bilokojem slucaju ne vidim tko bi uzimao RTX 2060 za gaming, za druge stvari ok. Cak i ovi koji prodaju Radeonke traze u zamjenu 2070, 2070 Super itd.

4 godine
offline
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

Ima proizvodjaca koji su na sluzbenoj stranici vec stavili 14 Gbps memoriju u specs (npr. Pulse) tako da bi kupac trebao imati pravo zaliti se, ako mu ne radi novi vBIOS kak spada.

 

Uostalom ima fora s vracanjem, kome se ne svidja online kupljena roba nepreuzeta u poslovnici, a neki uvazavaju i ako se preuzme u poslovnici.

 

Nije u redu, ali bolje da ima novi vBIOS, nego da nema. Tko zeli sigurne performanse ima 5700. U bilokojem slucaju ne vidim tko bi uzimao RTX 2060 za gaming, za druge stvari ok. Cak i ovi koji prodaju Radeonke traze u zamjenu 2070, 2070 Super itd.

 Ovakav "mindset" je doista zabrinjavajuć... Kupiš proizvod koji "out of box" nema službene specifikacije, napraviš update vBIOSa da bi dobio ono što si platio, a nakon updatea počnu problemi jer eto 12gbs čipovi koji su na PCBu ne mogu potegnuti 14gbs, al nema veze, uvijek možeš reklamirat...  Vjerovatno u AMDovom marketingu rade ljudi sa sličnim mindsetom pa im zato ovako "dobro" ide promocija...

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 22:55 (NoDe31).
10 godina
online
Re: AMD Navi

Napisao sam ispod toga da nije u redu. Ne citas s razumijevanjem, nego uzimas iz konteksta i jos pricas o mindsetu, brao. Poanta posta je da bi trebao moci vratiti grafu ili bilokoji proizvod, ako ne radi onako kako je deklarirano. Bmk bio to AMD ili nesto drugo. Ima sluzbene specifikacije koje HR ducani iz nekog razloga ne navode, tj. copy pasteaju sta im da distributer.

5 godina
offline
AMD Navi

Ok, znači problem je u tome što su objavili hrpu podataka o proizvodu kako bi dali reviewerima vremena da se pripreme i kupcima bolju sposobnost odluke što je dovelo do odgovora Nvidie kakav je već bio te do toga da su umjesto da puste u prodaju Dead-on-arrival proizvod, normalno izbacili BIOS update koji povećava performanse kartice koji ju čine dobrom kompeticijom Nvidiji ? Ne mogu reći da vidim pretjeranih problema s time, iskreno. 

Apoc
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Apocalypso722 kaže...

Ok, znači problem je u tome što su objavili hrpu podataka o proizvodu kako bi dali reviewerima vremena da se pripreme i kupcima bolju sposobnost odluke što je dovelo do odgovora Nvidie kakav je već bio te do toga da su umjesto da puste u prodaju Dead-on-arrival proizvod, normalno izbacili BIOS update koji povećava performanse kartice koji ju čine dobrom kompeticijom Nvidiji ? Ne mogu reći da vidim pretjeranih problema s time, iskreno. 

 Vidis da su to posebni mozgovi, gore se govori o doa a kartica u prvom tjednu kosta vec oko 2500kn a jaca od rtx 2060 

4 godine
offline
Re: AMD Navi

Problem je što vBIOS overclockira vRAM na 14GBs što i ne bi bilo problem da jeftiniji AIB modeli nemaju 12GBs vRAM koji može, a i ne mora, radit na novim taktovima... Iskreno, takve gluposti mogu biti prihvatljive samo budalama...

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 21:00 (NoDe31).
8 godina
offline
AMD Navi

pa je glupost

al zato ne moras bit glupan pa odma prvi u kupovinu, doci ce brzo graficke sa novim biosom vec instaliranim

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Santana kaže...

 

al zato ne moras bit glupan pa odma prvi u kupovinu, doci ce brzo graficke sa novim biosom vec instaliranim

 U Americi su jos jucer dosle, kod nas ce kad tad

10 godina
online
Re: AMD Navi

298 eura Pulse 5600 XT + 9 eura dostava = 2285kn (stock bios): https://www.alzashop.com/sapphire-pulse-radeon-rx-5600-xt-6g-d5759627.htm

 

"408 Customers are viewing this Item"

13 godina
online
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

298 eura Pulse 5600 XT + 9 eura dostava = 2285kn (stock bios): https://www.alzashop.com/sapphire-pulse-radeon-rx-5600-xt-6g-d5759627.htm

 

"408 Customers are viewing this Item"

 Kad vidim da se po oglasnicima traži 1500-1600kn pa na više za izraubanu 1070, ovaj apdejtani 5600xt pulse je bomba kartica za cijenu. A nije još ni izašla kak se spada

6 godina
offline
AMD Navi

Kako se pored ovoga i snižene 2060 nekome isplati 1660 super ili 1660 ti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Navi

 launch disaster 

 
4 0 hvala 0
4 godine
offline
AMD Navi

Odličan video za sve one koji imaju problema sa razumjevanjem trenutne situacije koja je totalna sprdačina...

 

Dakle AMD je izbacio 4 različita vBIOSa i koji dobijete ovisi o modelu...  AIB modeli koji se drže referentnih specifikacija  (prije nego je AMD panično ubacio novi vBIOS u igru) neće dobiti nikakav update vBIOSa, što je i logično pošto su baš ti modeli sa 12GBs vRAMom... Dakle AMD je stvorio takav nered da trenutno na policama postoje rx 5600 XT koje će ostat na starim taktovima (tipa MSI mech) i daleko od performansi koje AMD reklamira...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 21:00 (NoDe31).
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Navi

Jesu ljudi pohlepni to je za popizdit. Jest launch disaster, ali su barem odmah ispravili pohlepu ilitiga los potez, a to sto su cijene u nekim ducanima urnebes nije AMD-ov problem.

 

Zamisli da je Nvidia kad se otkrilo da je u prodaju pustila 3.5GB gtx 970 odmah ispravila stvar i pocela izbacivat 4GB verzije istih? Bi li se onda sralo ili pohvalilo Nvidiju, hmmm.

6 godina
offline
AMD Navi

Mogu povuć sve kartice sa memorijom koja ima manju propusnost od deklarirane, ali neće jer su napisali "AIB models up to". Nvidia ih je natjerala da clockaju ovo do besvijesti. Svejedno mislim da ću sačekat i kupit ovu karticu umjesto planirane 1660 super jer će price/perf bit na strani 5600 xt. Nije da branim nvidiju, ali ljudi su mogli vratit svoje 2080 ti sa micron čipovima kada su isti downgrade-ali.

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

Jesu ljudi pohlepni to je za popizdit. Jest launch disaster, ali su barem odmah ispravili pohlepu ilitiga los potez, a to sto su cijene u nekim ducanima urnebes nije AMD-ov problem.

 

Zamisli da je Nvidia kad se otkrilo da je u prodaju pustila 3.5GB gtx 970 odmah ispravila stvar i pocela izbacivat 4GB verzije istih? Bi li se onda sralo ili pohvalilo Nvidiju, hmmm.

 Uzalud im korekcija cijene koja se je trebala desit umjesto "novog vBIOSa", loš marketing će odradit svoje... Da su bili pametni spustili bi samo cijenu, izbacili tu grafu i postavili u direktnu konkurenciju GTX 1660ti kako je bilo i zamišljeno...  Ovako su samo pali na jeftin štos od strane Nvidije koja ionako nema apsolutno nikakvu namjeru prodavat RTX 2060 za 300$, dostupnost tih kartica to potvrđuje...  

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 21:49 (NoDe31).
16 godina
offline
AMD Navi

Kada je flešanje toliko aktualno flešo sam jedan bios na Pulsici sa XT biosom...

 
 

Malo ću testirat sada kada uzmem novi Ryzenov procesor, ali par testova u RDR2 i dobijem cca 5 FPSa više nego bez BIOSa..

Prva slika je RX5700 +20% Power Limit; druga slika RX5700*XT -5% Max Frequncy

RX5700 RX5700
 
RX5700XTBIOS RX5700XTBIOS
 

 

Bez smanjivanja taktova kartica radi ide i do cca 1955 Mhz te se ventilator počne vrtit na cca 88% šta je  prebučno uz temperature do 80 stupnjeva

Smanjivanjem taktova za 5% kartica ide do cca 1880 ventilator je na cca 65% uz temperature oko 65/70 stupnjeva

"Obična" RX5700 ide pod istim opterećenjem ima oko 60/65 i ventiolator negdje na 55%

Moj PC  
6 0 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

Jesu ljudi pohlepni to je za popizdit. Jest launch disaster, ali su barem odmah ispravili pohlepu ilitiga los potez, a to sto su cijene u nekim ducanima urnebes nije AMD-ov problem.

 

Zamisli da je Nvidia kad se otkrilo da je u prodaju pustila 3.5GB gtx 970 odmah ispravila stvar i pocela izbacivat 4GB verzije istih? Bi li se onda sralo ili pohvalilo Nvidiju, hmmm.

 GTX 970 ima 4GB fizičke memorije, no ta memorija je podijeljena u dva poola, jedan od 3.5GB koji radi na deklariranoj brzini te pool od 512MB koji radi na jednoj sedmini te brzine. To nije bila greška, već dio dizajna kartice kad su srezali GTX 980 jer je jedan 32bit kontroler ostao bez svog SMM-a koliko se sjećam. Ja ju koristim već par godina sad i stvarno ne znam jednu situaciju kad mi je to uzrokovalo ikakve probleme pri korištenju i onda kad su igre prelazile 3.5GB memorije.

 

A ovo, da se iste kartice razlikuju po performansama, da se ljude muči s nekakvim VBIOS-ima, njihovim updejtima, to je stvarno neodgovorno i neorganizirano. Korisnik gotovog proizvoda ne bi morao znati za nikakav BIOS update niti išta slično, pogotovo u razdoblju kad je Windows 10 napravljen doslovno da ga samo trebaš instalirati i on već sam ima drivere za većinu komponenti i radi odma sve iz prve.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice