Sapphire nitro+ rx 580 4gb

poruka: 18
|
čitano: 4.443
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Sapphire nitro+ Rx 580 4gb

Znaci trebam frejmove sa ventilatorima .

E sad me zanima dali su rupe na svim modelima iste pa mogu stavit bilo koji frame  sa ventovimna ili ne?



slike su dole ....

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sapphire nitro+ rx 580 4gb
Osim sto ovo nije sapphire....

A oklopa, rezervnih ventova i sl je bilo i po nasim trgovinama, na ebayu ima....

Za sapphire, no, ponavljam, ovo na slici nije sapphire, i to ti vjerovatno nebi odgovaralo zbog hladnjaka.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sapphire nitro+ rx 580 4gb

to je ASUS Dual. Pogledaj si na ebay

BF3:fluffy_inside
3 godine
offline
Sapphire nitro+ rx 580 4gb

ako si ikako u mogučnosti uzmi si Arctic Accelero Xtreme

Nova u dučanu ti je 480kn-vrh za hlađenje grafičkih

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sapphire nitro+ rx 580 4gb
Damir22 kaže...
Osim sto ovo nije sapphire....

A oklopa, rezervnih ventova i sl je bilo i po nasim trgovinama, na ebayu ima....

Za sapphire, no, ponavljam, ovo na slici nije sapphire, i to ti vjerovatno nebi odgovaralo zbog hladnjaka.....

 je u pravu si...moj bed... na ebayu sam nasao ventove ali ne i oklop...a puknut je...zato sam i pitao..

ako ima neki link da zakacis bio bi zahvalan

13 godina
offline
Re: Sapphire nitro+ rx 580 4gb
renato1977 kaže...

ako si ikako u mogučnosti uzmi si Arctic Accelero Xtreme

Nova u dučanu ti je 480kn-vrh za hlađenje grafičkih

  preskup sport...

13 godina
offline
Sapphire nitro+ rx 580 4gb

Hellou ekipica.

Imam malih problema s karticom iz naslova.

Nitro + ima 2 biosa, na prvom biosu(1300mhz core clock) sve radi uredno, no čim prebacim na drugi bios(core clock 1340mhz) windows javlja error 43
I to isključivo ako je PC bio ugašen illi se restartira dok je kartica na drugom biosu.

S prvim biosom je sve uredu, što više kartica je OC i sve uredno radi 1400 core i 2000 memory.

Na drugom biosu je full stabilna jednako kao i na prvom. No čim restartiram PC baca error 43.

No zanimljiva činjenica, 3D i sva ostala sranja rade uredno. Jedino AMD panel mi govori da moram instalirati drivere, dok u MSI Afterburneru taktovi i sve je na 0. U GPU-z mi ne prikazuje taktove na drugom biosu.


E sad moja sumnja je da je drugi bios modificiran radi minanja.

Inače kartica nikad nije otvorena(na šarafima su naljepnice), što više prokleto je hladna takva OC-ana. Max 60-62C u full loadu.

Prije cca 13g sam se susreo s Error 43 na 9800GTX+ Amp zotac, njoj je pomogla rerna da se rješi tog errora.
No kartica je bacala artefakte prilikom 3D-a.

Dok recimo ova RX-ica nikakve artefakte ne baca niti išta, samo u manageru stoji error 43 i tih par programa što zahebava.

U 3D-u nema greške. No gadno me to nervira jer samim tim mi fan bude po tvorničkim postavkama, također ni temperature ne vidim niti išta. Pa samim tim bih volio otkloniti problem.

 

 

EDIT
Sad sam primjetio da je 580 u pitanju u naslovu. A u mom slučaju je 570.

 

Do napajanja nije, napajanje testirano s 1-2 i 3 RX570 i full sve stabilno i uredno radi.

Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 0:08 (kruskar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sapphire nitro+ rx 580 4gb
kruskar kaže...

Hellou ekipica.

Imam malih problema s karticom iz naslova.

Nitro + ima 2 biosa, na prvom biosu(1300mhz core clock) sve radi uredno, no čim prebacim na drugi bios(core clock 1340mhz) windows javlja error 43
I to isključivo ako je PC bio ugašen illi se restartira dok je kartica na drugom biosu.

S prvim biosom je sve uredu, što više kartica je OC i sve uredno radi 1400 core i 2000 memory.

Na drugom biosu je full stabilna jednako kao i na prvom. No čim restartiram PC baca error 43.

No zanimljiva činjenica, 3D i sva ostala sranja rade uredno. Jedino AMD panel mi govori da moram instalirati drivere, dok u MSI Afterburneru taktovi i sve je na 0. U GPU-z mi ne prikazuje taktove na drugom biosu.


E sad moja sumnja je da je drugi bios modificiran radi minanja.

Inače kartica nikad nije otvorena(na šarafima su naljepnice), što više prokleto je hladna takva OC-ana. Max 60-62C u full loadu.

Prije cca 13g sam se susreo s Error 43 na 9800GTX+ Amp zotac, njoj je pomogla rerna da se rješi tog errora.
No kartica je bacala artefakte prilikom 3D-a.

Dok recimo ova RX-ica nikakve artefakte ne baca niti išta, samo u manageru stoji error 43 i tih par programa što zahebava.

U 3D-u nema greške. No gadno me to nervira jer samim tim mi fan bude po tvorničkim postavkama, također ni temperature ne vidim niti išta. Pa samim tim bih volio otkloniti problem.

 

 

EDIT
Sad sam primjetio da je 580 u pitanju u naslovu. A u mom slučaju je 570.

 

Do napajanja nije, napajanje testirano s 1-2 i 3 RX570 i full sve stabilno i uredno radi.

 100% je modificiran. Skini originalni i flashaj nanovo

 

Koliko sam skuzio OC bios je u banani. To bi trebao biti ovaj 

VGA Bios Collection: Sapphire RX 570 4 GB | TechPowerUp

 

Ako u radu prebacis sklopku, nece ucitati taj BIOS prije nego se komp restarta ili do ponovnog paljenja tako da to objasnjava problem kod restarta..

13 godina
offline
Re: Sapphire nitro+ rx 580 4gb
Role2 kaže...
kruskar kaže...

Hellou ekipica.

Imam malih problema s karticom iz naslova.

Nitro + ima 2 biosa, na prvom biosu(1300mhz core clock) sve radi uredno, no čim prebacim na drugi bios(core clock 1340mhz) windows javlja error 43
I to isključivo ako je PC bio ugašen illi se restartira dok je kartica na drugom biosu.

S prvim biosom je sve uredu, što više kartica je OC i sve uredno radi 1400 core i 2000 memory.

Na drugom biosu je full stabilna jednako kao i na prvom. No čim restartiram PC baca error 43.

No zanimljiva činjenica, 3D i sva ostala sranja rade uredno. Jedino AMD panel mi govori da moram instalirati drivere, dok u MSI Afterburneru taktovi i sve je na 0. U GPU-z mi ne prikazuje taktove na drugom biosu.


E sad moja sumnja je da je drugi bios modificiran radi minanja.

Inače kartica nikad nije otvorena(na šarafima su naljepnice), što više prokleto je hladna takva OC-ana. Max 60-62C u full loadu.

Prije cca 13g sam se susreo s Error 43 na 9800GTX+ Amp zotac, njoj je pomogla rerna da se rješi tog errora.
No kartica je bacala artefakte prilikom 3D-a.

Dok recimo ova RX-ica nikakve artefakte ne baca niti išta, samo u manageru stoji error 43 i tih par programa što zahebava.

U 3D-u nema greške. No gadno me to nervira jer samim tim mi fan bude po tvorničkim postavkama, također ni temperature ne vidim niti išta. Pa samim tim bih volio otkloniti problem.

 

 

EDIT
Sad sam primjetio da je 580 u pitanju u naslovu. A u mom slučaju je 570.

 

Do napajanja nije, napajanje testirano s 1-2 i 3 RX570 i full sve stabilno i uredno radi.

 100% je modificiran. Skini originalni i flashaj nanovo

 

Koliko sam skuzio OC bios je u banani. To bi trebao biti ovaj 

VGA Bios Collection: Sapphire RX 570 4 GB | TechPowerUp

 

Ako u radu prebacis sklopku, nece ucitati taj BIOS prije nego se komp restarta ili do ponovnog paljenja tako da to objasnjava problem kod restarta..

 To i ja sumnjam iskreno. No nisam htio na svoju ruku, rekoh da se s kolegama prodiskutira haha

Iako recimo sad prebacim dok je pc upaljen na drugi bios, ugasim i nanovo upalim GPU-z kartica očita odmah da je OC bios pokrenut. Također i u MSI afterburneru isti slučaj.

Uf, iskreno 1-2 puta sam flashao bios na GPU USPJEŠNO, nadam se da će i ovaj put bit. Sva sreća pa su 2 :D

EDIT
AMD hvala ti na jednostavnosti, konto sam da je komplikacija kao kod nVidie. 

 

EDIT2

Idem restartat PC pa javim.

EDIT3

Problem uspješno otklonjen, ilitiga kak bi se reklo FIXED!

E sad aj da ja mal filozofiram, jel mogu ja sam modati bios s ovim OC postavkama koje sam putem MSI Afterburnera nafitiljio? Jer kartica je 100%tno stabilna na tom EXTREME OC-u iako mi se ne čini toliko extreme haha

Evo i SS-a iz GPU-Z
na 1366 sam da se ne pitate zašto mi ne radi na PCIE 3.0

 

EDIT4
U pm, hinyx memorija je kod mene, a bios je od elpidine. No SVE JE STABILNO.

Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 0:33 (kruskar).
5 godina
offline
Re: Sapphire nitro+ rx 580 4gb
kruskar kaže...
Role2 kaže...
kruskar kaže...

Hellou ekipica.

Imam malih problema s karticom iz naslova.

Nitro + ima 2 biosa, na prvom biosu(1300mhz core clock) sve radi uredno, no čim prebacim na drugi bios(core clock 1340mhz) windows javlja error 43
I to isključivo ako je PC bio ugašen illi se restartira dok je kartica na drugom biosu.

S prvim biosom je sve uredu, što više kartica je OC i sve uredno radi 1400 core i 2000 memory.

Na drugom biosu je full stabilna jednako kao i na prvom. No čim restartiram PC baca error 43.

No zanimljiva činjenica, 3D i sva ostala sranja rade uredno. Jedino AMD panel mi govori da moram instalirati drivere, dok u MSI Afterburneru taktovi i sve je na 0. U GPU-z mi ne prikazuje taktove na drugom biosu.


E sad moja sumnja je da je drugi bios modificiran radi minanja.

Inače kartica nikad nije otvorena(na šarafima su naljepnice), što više prokleto je hladna takva OC-ana. Max 60-62C u full loadu.

Prije cca 13g sam se susreo s Error 43 na 9800GTX+ Amp zotac, njoj je pomogla rerna da se rješi tog errora.
No kartica je bacala artefakte prilikom 3D-a.

Dok recimo ova RX-ica nikakve artefakte ne baca niti išta, samo u manageru stoji error 43 i tih par programa što zahebava.

U 3D-u nema greške. No gadno me to nervira jer samim tim mi fan bude po tvorničkim postavkama, također ni temperature ne vidim niti išta. Pa samim tim bih volio otkloniti problem.

 

 

EDIT
Sad sam primjetio da je 580 u pitanju u naslovu. A u mom slučaju je 570.

 

Do napajanja nije, napajanje testirano s 1-2 i 3 RX570 i full sve stabilno i uredno radi.

 100% je modificiran. Skini originalni i flashaj nanovo

 

Koliko sam skuzio OC bios je u banani. To bi trebao biti ovaj 

VGA Bios Collection: Sapphire RX 570 4 GB | TechPowerUp

 

Ako u radu prebacis sklopku, nece ucitati taj BIOS prije nego se komp restarta ili do ponovnog paljenja tako da to objasnjava problem kod restarta..

 To i ja sumnjam iskreno. No nisam htio na svoju ruku, rekoh da se s kolegama prodiskutira haha

Iako recimo sad prebacim dok je pc upaljen na drugi bios, ugasim i nanovo upalim GPU-z kartica očita odmah da je OC bios pokrenut. Također i u MSI afterburneru isti slučaj.

Uf, iskreno 1-2 puta sam flashao bios na GPU USPJEŠNO, nadam se da će i ovaj put bit. Sva sreća pa su 2 :D

EDIT
AMD hvala ti na jednostavnosti, konto sam da je komplikacija kao kod nVidie. 

 

EDIT2

Idem restartat PC pa javim.

EDIT3

Problem uspješno otklonjen, ilitiga kak bi se reklo FIXED!

E sad aj da ja mal filozofiram, jel mogu ja sam modati bios s ovim OC postavkama koje sam putem MSI Afterburnera nafitiljio? Jer kartica je 100%tno stabilna na tom EXTREME OC-u iako mi se ne čini toliko extreme haha

Evo i SS-a iz GPU-Z
na 1366 sam da se ne pitate zašto mi ne radi na PCIE 3.0

 

EDIT4
U pm, hinyx memorija je kod mene, a bios je od elpidine. No SVE JE STABILNO.

 @edit 3 Drzi se manul OC ;)

 

@edit 4

 

Kako znas da je hynix kod tebe ? U quiet biosu kaze hynix?

Nisam previse flashao novije radeonke, ali po ovom sto vidim elpida ima sporije timinge tako da neces sigurno nastetit kartici ovako, ali cudno mi je to da je odabralo krivu memoriju. Mozda je u principu elipda kod tebe, ali to nemozes biti siguran dok svojim ocima ne vidis sto je na kartiici

13 godina
offline
Re: Sapphire nitro+ rx 580 4gb
Role2 kaže

 @edit 3 Drzi se manul OC ;)

 

@edit 4

 

Kako znas da je hynix kod tebe ? U quiet biosu kaze hynix?

Nisam previse flashao novije radeonke, ali po ovom sto vidim elpida ima sporije timinge tako da neces sigurno nastetit kartici ovako, ali cudno mi je to da je odabralo krivu memoriju. Mozda je u principu elipda kod tebe, ali to nemozes biti siguran dok svojim ocima ne vidis sto je na kartiici

 Baš sam sad dobro promišlljao. Ostavim na MSI profil da lloada s winsima i sve 5 ;)

 

Da da na prvom illitiga quiet biosu je Hinyx

A sad radi tog mi se baš i ne rastavlja kartica jer obje naljepnice su na šarafima, a temperature i više nego odlične pa samim tim ju ne želim rastavljat.

Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
8 godina
offline
Sapphire nitro+ rx 580 4gb

Ne kužim ovo, imas Sapphire RX 580 Nitro+ 4GB i onda fleshash sa biosom od 570???? Pa imaš za svoj model flash, predpostavljam da je OC 1411/2000.

 

Recimo kao ovako nešto VGA Bios Sapphire

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sapphire nitro+ rx 580 4gb
kruskar kaže...

 

EDIT
Sad sam primjetio da je 580 u pitanju u naslovu. A u mom slučaju je 570.

 

 

Taraba kaže...

Ne kužim ovo, imas Sapphire RX 580 Nitro+ 4GB i onda fleshash sa biosom od 570???? Pa imaš za svoj model flash, predpostavljam da je OC 1411/2000.

 

Recimo kao ovako nešto VGA Bios Sapphire

 Ovo ti je promaklo ;)

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
13 godina
offline
Re: Sapphire nitro+ rx 580 4gb
Taraba kaže...

Ne kužim ovo, imas Sapphire RX 580 Nitro+ 4GB i onda fleshash sa biosom od 570???? Pa imaš za svoj model flash, predpostavljam da je OC 1411/2000.

 

Recimo kao ovako nešto VGA Bios Sapphire

 Taraba čitaj malo bolje!!

Kolegi iznad hvala na nadopuni haha

 

 

Nisam toliki kreten bthebo.

Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
8 godina
offline
Sapphire nitro+ rx 580 4gb

Rekao si da imaš karticu kao u naslovu. Koji je naslov teme? Nisam ja ništa krivo napisao ili pročitao, nego si se ti referirao na naslov, a plus si imao pod moj PC 580 napisano, sad imaš 570. Ok ako je 570 sad ali ja nisam ništa krivo čitao.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 13:41 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sapphire nitro+ rx 580 4gb
Taraba kaže...

Rekao si da imaš karticu kao u naslovu. Koji je naslov teme? Nisam ja ništa krivo napisao ili pročitao, nego si se ti referirao na naslov, a plus si imao pod moj PC 580 napisano, sad imaš 570. Ok ako je 570 sad ali ja nisam ništa krivo čitao.

 Editao sam post na vrijeme, jer nisam na prvu vidio da je u naslovu rx580

Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
16 godina
offline
Sapphire nitro+ rx 580 4gb

Da sad ne otvaram potpuno novu temu... frend s posla ima baš ovu iz naslova (Sapphire Nitro+ RX 580 4GB) i kartica mu radi probleme. S vremena na vrijeme (dok je komp u idle-u) izbaci crni ekran (kao da se iskopčao kabel) i potom se slika pojavi, uz dosta čestu poruku od AMD-a na ekranu u vezi drivera. Čim se pokrene nekakva igra ili benchmark test, ista se potpuno zblokira i uglavnom se komp mora prisilno ugasiti. Isprobani driveri sa CD-a koji je došao s njom na čistu instalaciju windowsa, problem ostaje. Probao ju kod sebe u kompu, čisto da eliminiram mogući problem sa napajanjem ili sl., ista stvar. Pokrenem GTA5, čim se igra učita odmah počinje divljanje boja na ekranu uz poruku vezanu uz 3D vendor (AMD sučelje je u prozoru poruke). Uspio sam izaći sa CTR-ALT-DEL. Flashan i Bios ponovno, situacija ostala ista.

 

Kartica gotova?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sapphire nitro+ rx 580 4gb
Dardevil kaže...

Da sad ne otvaram potpuno novu temu... frend s posla ima baš ovu iz naslova (Sapphire Nitro+ RX 580 4GB) i kartica mu radi probleme. S vremena na vrijeme (dok je komp u idle-u) izbaci crni ekran (kao da se iskopčao kabel) i potom se slika pojavi, uz dosta čestu poruku od AMD-a na ekranu u vezi drivera. Čim se pokrene nekakva igra ili benchmark test, ista se potpuno zblokira i uglavnom se komp mora prisilno ugasiti. Isprobani driveri sa CD-a koji je došao s njom na čistu instalaciju windowsa, problem ostaje. Probao ju kod sebe u kompu, čisto da eliminiram mogući problem sa napajanjem ili sl., ista stvar. Pokrenem GTA5, čim se igra učita odmah počinje divljanje boja na ekranu uz poruku vezanu uz 3D vendor (AMD sučelje je u prozoru poruke). Uspio sam izaći sa CTR-ALT-DEL. Flashan i Bios ponovno, situacija ostala ista.

 

Kartica gotova?

 To je onda kartica na izmaku snaga čim su artefaki krenili.

Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice