Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 2.866
|
čitano: 599.571
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
online
Rasprava o grafičkim karticama

Evo jučer uzeo XFX RX6950XT Speedster MERC 319 Black Gaming i sada si razmišljam da li da idem na Win 11 ili da ostanem na Win 10. Da li imam neke koristi sa ovom grafom preći na Win 11 ili nek se i dalje držim Win 10.

Sa Win 10 zadovoljan, ali reko čisto da pitam za savijet.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Vidim izvjestaje da se niti rtx46xx serija ne prodaje sto samo nastavlja niz ali fascinantno je da su police krcate Nvidia grafama a trgovine u De su lagano krenule dizat cijene 4xxx seriji a da bude jos ludje polovne na ebay.de su cesto skuplje nego te nove u trgovini 🤫

Znaci cijela 4xxx serija je debakl,ima ih na lopate i svejedno su krenuli dizat cijene...tko je tu lud?

 

Nvidiji dizu vrijednost dionica u nebo radi AI haypa i ocito je da im se fokus na PC gaming nece vratit tako skoro...ako ikad.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Gledam tu RX6800 i dosta je slična po performansama skupljoj RTX4070. Negdje je i malo jača i usporediva također sa RTX3080. I hlađenje joj je dobro. Ništa, kupujem RX-icu kada mi za nekoliko dana dođe kartica za kupovinu na rate.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MEGATAMA kaže...
emerik kaže...

 Ukljucis DLSS3 i deri :)

Izgleda da niti dlss3 ne pomaze.

Opet stutterfest u pc verziji,dali se itko sjeca onih davnih vremena(prije recimo 3 godine) kad nije svaka jbna igra patila od stuttera....

 

https://wccftech.com/the-lord-of-the-rings-gollum-doesnt-look-that-good-or-run-that-well-even-with-dlss-3-and-rtx/

 

 

Jad i bijeda 1440p ultra dlss quaty i samo 100+ fpsa

 

Daleko je to od nove Zelde na 900p i 30 fpsa sa dropovima na 22 fpsa. Nex gen zelda

6 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Evo neki drugi kolega ne želi davati sulude pare za 1440 144Hz....pa će rađe konzolu za upscaled 1440 na 4K u 30Hz

S druge strane imaš za 526€ novu rtx 4060ti koja na 1440 u 60HZ sve na ultra ili high

Za 1000€ imaš stroj za 1080-1440 high...ultra...epic poklanja igre...steam tu i tamo...PC igrama cijene puno brže padaju...veći popusti...Xbox exclusive su odmah i na PC...Sony nakon 2 godine

Garancija za gamer PC 3-5-10 godina...na konzolama preko 2 godine moraš nadoplatit

Evo i igru izašli prije par dana koja jelte medu najbolje u dosadašnjoj povijesti igara je the best isto je vrtiš na PC-u od 1000€

Kada PS5 bude 300€ onda možemo pričati da 526€ za rtx4060 Ti je puno....ono što fali 1920*1080 sve na ultra...1440 high...4K medium
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Fora je da treba ignorirati RT efekte na osrednjim grafama. I mirna Bosna. DLSS je majka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Odrediš rezoluciju koju želiš...broj FPS...zaviriš u djelu i to uskladiš i problem riješen

U doba PS4 svima bila puna usta 60fps je ono što nam treba...sad ako nije 1000 fps...nevalja

Na kraju dana gameplay je početak...sredina i kraj svega...bolje igrati igru koja će ti izmamiti osmijeh na licu...ono krvavih očiju dočekaš jutro a da je 900p/30 fps...nego grafiku ko zastvarno a da već nakon 2 ure misliš o uninstall
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
6 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Evo najniža cijena kod nas za cash je 503€ za rtx4060Ti...manje troši...grije se...za 2K odlično...još do kraja godine bude to još 50€ manje
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Ne bi ni u ludilu dao 500 eura za tu nevidiju

 

Grafička Sapphire Pulse AMD Radeon RX6800, 16GB GDDR6 (instar-informatika.hr)

 

 

8 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

 Jel to neka akcija ili normalna cijena? Nekako mi vuče da zamjenim ovu RX 6600XT Nitro+ za RX 6800!

Taraba WoW
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Izgleda da konačno spuštaju gaće i režu cijene. Ak su kupci globalno složni moraju rezat...ili su ovo zadnje zalihe stare serije, tko će ga znati. Znaju samo oni.

Eto navodno i RTX 3060 Ti 315 eura

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2023 21:27 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Cijene padaju opako te izgleda ako budu i đaba neče uspjet pridobit kupce.Rtx 4060ti se prodaju 1/10 naspram rtx4070 uz pad cijena seriji rtx3xxx, poklanjat će ih uskoro.

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-7600-drops-to-e259-in-spain-just-one-day-after-launch

 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Cijene padaju opako te izgleda ako budu i đaba neče uspjet pridobit kupce.Rtx 4060ti se prodaju 1/10 naspram rtx4070 uz pad cijena seriji rtx3xxx, poklanjat će ih uskoro.

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-7600-drops-to-e259-in-spain-just-one-day-after-launch

 

a tek ovaj 7900x + 32gb rama za 350usd, to je valjda niže od upola cijene

neka neka, samo neka spuštaju

11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

RX 6600 je nekad kostala 900 EUR i ljudi su kupovali :)

 

danas im je preskupo 300 EUR za manje vise istu karticu

 

i onda ovi crveni i zeleni spute cijenu, svojih krseva od "novih" best buy  kartica i konzumenti su sretni i veseli, YT tech klauni hvale potez na sva usta, dizu se zastave otvara se sampanjac, a  dobio si govno od kartice koja u 2023 jedva daje 60FPS na FHD u proslogodisnjem hit naslovu

 

zavrsit cemo kao smartphone trziste, svake dvije godine imat ces poboljsanje proizvoda za 5%, povecanje cijene za 20%, i pocet ce ti sakatit  kartice, manje jezgri, manja sabirnica, manje memorije, manje DP utora, i to sve za vecu cijenu

 

a mi cemo se i dalje svadat kako je jedna firma govno, druga misli na svoje kupce, treca samo sto nije dosla da nas oslobodit visokih cijena i losih proizvoda i slicno

 

na kraju cemo nenadano, ili svi kupit konzole, ili naci spas u neocekivanom obratu, Apple dolazi na gaming trziste sa svojim Metal API-em i AMR SoC, sa 35W potrosnje, u small form factor pakiranju od 3 lite, sa procesorom koji je jaci od i5 i grafickom koja je u rangu 4070, cijelo racunalo sa operativnim sistemom za 999 EUR, a za one koji zele jos vise, racunalo snage i9 i GPU 4090 za 2999 EUR

 

zivi bili pa vidjeli

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Kupovali su ih po toj cijeni jer im je služila kao štamparija novaca, Za igranje je naravno skupa po toj cijeni pa se ne kupuje 

Moj PC  
8 0 hvala 0
2 godine
online
Rasprava o grafičkim karticama

Der8auer, još malo o RTX 4060 Ti, usporedba sa 3060 Ti na PCIe 3.0 sabirnici, još uvijek relativno čestim platformama:

 

 

Zaključak je drugačiji za EU i USA dio tržišta uz to da je 4060 ti čisto smeće.

 

Boljeg zaključka nisu ni australci:

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Najlosija serija 6 od Nvidie unazad podosta godina.....

Bez laznih frejmova ovo je zivi smijeh.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
17 mjeseci
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Ma dobro to je valjda jasno 99% ljudi sada, u 1% spada onaj tutlek Framechasers sa YT, valjda je lik jedino bitan na ovom forumu i nigdje više. Nema niti jedan video o ovom smeću al zato AMD ispada iz usta svakom prilikom.

14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
SaintGriz kaže...

Ma dobro to je valjda jasno 99% ljudi sada, u 1% spada onaj tutlek Framechasers sa YT, valjda je lik jedino bitan na ovom forumu i nigdje više. Nema niti jedan video o ovom smeću al zato AMD ispada iz usta svakom prilikom.

 lik ima solidnih analiza i dosta stvari mu stoje, tutlek je jer piša po AMD-u, ali jebiga tako je i ekipi sa intelom stevo tutlek

17 mjeseci
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Tutlek je jer ima selektivan i fanbojevski pristup, lik je nVidija Bujanec. Zato i ima smješnih 20 tisuća pratitelja, nebitan lik u svakom pogledu, osim iz nekog razloga ovdje na forumu.

14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
SaintGriz kaže...

Tutlek je jer ima selektivan i fanbojevski pristup, lik je nVidija Bujanec. Zato i ima smješnih 20 tisuća pratitelja, nebitan lik u svakom pogledu, osim iz nekog razloga ovdje na forumu.

Nego reci mi po čemu je stevo onda bitan u svojim fanboyevskim recenzijama? Kad naloži amd sa najboljim ramom, nategne latencije a na intel metne šrot pa krene u benchanje?

Svi su oni manje više isti, ko ih više sponzorira o njemu pričaju u superlativima....Linus anyone?

6 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
SaintGriz kaže...

Tutlek je jer ima selektivan i fanbojevski pristup, lik je nVidija Bujanec. Zato i ima smješnih 20 tisuća pratitelja, nebitan lik u svakom pogledu, osim iz nekog razloga ovdje na forumu.

hm, svaka njegova analiza je bazirana na cinjenicama i brojkama, a ne na osobnom misljenju i zato je tutlek?

 

nije relevantan jer ima 20k pratitelja? znaci cekamo da bude poznat kao stevo, stevo 2, jazy 2 shits i ostali koji su totalno korporativni placenici, pa cemo uvazavati njegovo misljenje?

 

poslje debauera, a ne gledam ih puno, pa mozda ih ima jos, je jedini koji pokazuje "how to", daje savjete kako ustedjeti svaki cent najbolje, i sve potkrepljuje analizama, cinjenicama i brojkama

 

nedavno je bas savjetovao kupnju AMD grafa izmedu ostali

 

ne znam sto te lik toliko ljuti, nemoj ga gledat ni slusat i to je to, drze se stevica i ovih "relevantnih" 

14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
4080 za 950€ rabljena?
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

ovaj je pravo dobar za zapratit

takve budalaštine malo tko lupeta 

 

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...

ovaj je pravo dobar za zapratit

takve budalaštine malo tko lupeta 

 

Da to je onaj sta je prognozirao 30% jaci 7800X3D od 13900k uz onog Adoreda koji je imao 5GHz zen 2 najave (u moru ostalih bisera) glavni izvor informacija za AMD fanbojse, zato ih i svrbi FrameChasers kad redovno roštilja takve tulipane dok im radi reakcije na klipove




Poruka je uređivana zadnji put pon 29.5.2023 14:41 (Legacy).
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Nvidia i AMD kompletno uniste prihvatljivi PC gaming u zadnje 3 generacije a ekipa se gole guzice baca na koplja u zastiti jedne ili druge korporacije....cisto sumnjam da imate bitnije vlasnicke udjele u ijednoj od tih korporacija pa cu ovo "ratovanje" obrazlozit psihickim stanjem 🥂

Moj PC  
8 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
R3nchi kaže...
4080 za 950€ rabljena?

 

Vrlo dobra cijena. Pogledaj koliko se kreću na oglasnicima pa usporedi :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.5.2023 14:07 (evincar).
16 mjeseci
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
3dfx kaže...

 

nije relevantan jer ima 20k pratitelja? znaci cekamo da bude poznat kao stevo, stevo 2, jazy 2 shits i ostali koji su totalno korporativni placenici, pa cemo uvazavati njegovo misljenje?

Pa i sa tih 25k ima pregleda na kanalu vise od ovih sa 500k+ subova

Pogotvo kaj sve sam kupuje nema sponzorstva, a ovi mainstream mediji kaj su placeni od svakog moraju pazit kaj ce izjavit i kako zapakirat. 

Recimo bila je nedugo hajka sa PC World oko 7950X3D recenzije...

Ukratko Gordon iz PC World koji je prvo objavio video recenziju gdje je kritizirao 7950X3D, a onda se Frame Chasers naslađivao na taj video u svojoj reakciji, pa je kasnije podvio rep kada je AMD stao na zadnje noge zbog svega i nazvao vlasnike PC World koji su ga natjerali da popravi stvar tako da je snimio nakon toga 5 videa gdje pokusava opravdati štetu iz prvog videa. U videu nije htio ni spomeuti ime od kanala frame Chasers da mu ne daje dodatno publiciteta jer je i ovako vec prevelik problem za AMD i video di se kritizira 7950X3D i reakcije na sam video od PC World mu imaju duplo vise pregleda nego sama recenzija od PC World koji ima 15 puta veci kanal.



Nakon tog ga je Frame Chasers bas krenuo sustavno prozivati i pljuvati jer nije dosljedan i gubi obraz zbog toga jer mora rec sta mu se kaze i gaziti svoje rijeci koje je inicijalno imao, pa je onda uvukao onog štrebera Level1Techs u stream gdje se radi DMG Control pa ovaj objašnjava sat vremena kako podesiti procesor i koje sve korake da to radi donekle ispravno, a kao proc nema uopce problema ali trebas sat vremena objasnjavati metodologiju...

Kasnije je u priču ušao i TechYesCity koji je testirao sve i podržao Frame Chasers jer procesor ima mane u radu i vecina ljudi koja kupi nema ni volje ni znanja namjestati sve stvari koje je AMD preporučio.

Nakon toga je UFD Tech također testirao procesor i kritizirao za iste stvari kao i ostali, međutim on ga je sam kupio jer nije dobio od AMD-a pa je testirao out of the box jer nije dobio čitabu po kojoj treba testirati.

I na njegovu reakciju je Frame Chasers ismijao AMD i 7950X3D i rekao sada ce tek kada su se ti procesori poceli koristiti i testirati u vecem broju izlaziti sve vise shit storm-a na vidjelo.


I kulminacija svega je recenzija Linus Tech Tips za X3D modele gdje mu procesori imaju nekonzistentne rezultate i probleme jer naravno još nisu sredili scheduler kako da bira chiplete prema namjeni, pa onda ako je iGPU uključen rušenje sistema...

Također taktovi plešu ko blesavi gore dole i imas frame drop jer nemas opciju zakljucati takt tako da putem PBO sve pleše gore dole tako da se jezgre mogu hladiti zbog V cache-a, umjesto da staviš 5GHz na 3D chiplet i bok kako kaže Linus na 10:40min pa se Frame Chasers nadoveze 
 


Poruka je uređivana zadnji put pon 29.5.2023 14:16 (Legacy).
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Legacy kaže...

Da to je onaj sta je prognozirao 30% jaci 7800X3D od 13900k uz onog Adoreda koji je imao 5GHz zen 2 najave (u moru ostalih bisera) glavni izvor informacija za AMD fanbojse, zato ih i svrbi FrameChasers kad redovno roštilja takve tulipane dok im radi reakcije na klipove

 smijurija je u tome što je ispleo cijelu priču kako amd nije zahvaćen krizom u prodaji dgpu uspoređujući financijske rezultate 'gejming' segmenata nevidije i amd-a

i na tome stvara teoriju kako nevidija i amd prodaju podjednaki broj grafičkih kartica, dapače, da amd dere nevidiju

 

a 80-90% amd gejming segmenta odnosi se na procesore za konzole, koje se prodaju kao lude

dakle, kao da usporediš financijske rezultate tiska i konzuma i na osnovu toga izvedeš zaključak da konzum prodaje daleko više cigareta od tiska

 

istina je da i nevidija u tom segmentu ima prodaju hardvera za switch konzole, ali nemereš na osnovu ukupnog iznosa, bez da znaš koliko u kojoj firmi otpada na gpu čipove, izvodit ovako blesave zaključke

pojma on nema, strašno kako lako sam sebe pretvori u budalaša

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice