Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 2.866
|
čitano: 599.421
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Pitanje je hoce li se vendori prilagodit...shvatit da mining trziste vise ne postoji,da imaju samo gamere.

Ili ce tvrdoglavo gurat 1000eu+ cijene....

 

https://wccftech.com/first-hand-gpu-market-sees-biggest-quarterly-decline-since-2009-in-reality-check-for-ihvs/

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Samo cekaj 2-3 mjeseca past ce cijene manji igraci su vec prilagodili a uskoro ce i veliki.

11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Najveci pad od 2009 bi im trebao bit crveni alarm da smijer u kojemu idu znaci jedino propast.

Sav onaj entuzijazam koji smo imali desetljecima oko novog hardvera je zamjenila averzija.

Korona,lockdown,inflacija....ljudi daleko vise promisljaju dali nesto vrijedi njihovih novaca ili ne.

Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
cvaja997 kaže...

Oprosti, ali to je bilo tada. U meduvremenu, mining je trenutno zamro, cijene su dosta pale. RX 6600, low mid range je trenutno 2300 kuna. U ovo doba, nakon svega, prihvatljivo. 

 Trenutno u mikronisa 2000 kn : https://www.mikronis.hr/Proizvod/graficka-kartica-vga-xfx-amd-radeon-rx-6600-speedster-swft-210-8gb-gddr6-1x-hdmi-3x-displayport-p-n-rx-66xl8lfdq/32324?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MEGATAMA kaže...

Pitanje je hoce li se vendori prilagodit...shvatit da mining trziste vise ne postoji,da imaju samo gamere.

Ili ce tvrdoglavo gurat 1000eu+ cijene....

 

https://wccftech.com/first-hand-gpu-market-sees-biggest-quarterly-decline-since-2009-in-reality-check-for-ihvs/

 kad malo bolje pogledaš postotke pada jasno je zašto amd spušta cijene, a nevidija zasad ne

amd bilježi daleko veći pad prodaje i tržišnog udjela

link

 

AMD's overall market share percentage from last quarter decreased by -8.5%, Intel's market share increased by 10.3%, and NVIDIA's market share decreased by -1.87%, as indicated in the following chart.

Overall GPU unit shipments decreased by -10.3% from last quarter, AMD shipments decreased by -47.6%, Intel's shipments rose by 4.7%, and NVIDIA's shipments decreased by -19.7%.

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...
MEGATAMA kaže...

Pitanje je hoce li se vendori prilagodit...shvatit da mining trziste vise ne postoji,da imaju samo gamere.

Ili ce tvrdoglavo gurat 1000eu+ cijene....

 

https://wccftech.com/first-hand-gpu-market-sees-biggest-quarterly-decline-since-2009-in-reality-check-for-ihvs/

 kad malo bolje pogledaš postotke pada jasno je zašto amd spušta cijene, a nevidija zasad ne

amd bilježi daleko veći pad prodaje i tržišnog udjela

link

 

AMD's overall market share percentage from last quarter decreased by -8.5%, Intel's market share increased by 10.3%, and NVIDIA's market share decreased by -1.87%, as indicated in the following chart.

Overall GPU unit shipments decreased by -10.3% from last quarter, AMD shipments decreased by -47.6%, Intel's shipments rose by 4.7%, and NVIDIA's shipments decreased by -19.7%.

To su brojke nevezane uz rtx4xxx debakl zar ne?

Bit ce to puno puno gora slika za Nvidiu nakon sto se obracuna trenutno razdoblje.

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MEGATAMA kaže...

To su brojke nevezane uz rtx4xxx debakl zar ne?

Bit ce to puno puno gora slika za Nvidiu nakon sto se obracuna trenutno razdoblje.

 bit će puno gora slika za sve, ne samo za nevidiju

vidjet ćemo i jel amd uspio što postići rezanjem cijena 6xxx serije, jer ovo sad je već zabrinjavajući pad tržišnog udjela

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Gargoyle kaže...

Onaj tko vise prodaje njemu se logično i vise vidi pad prometa....

 ke?

jel uopće kužiš išta podatke iz izvješća jpr?

 

donedavno je amd bio na cca 20% tržišnog udjela dgpu, znači da je na svaku njihovu grafu nevidija prodala četiri

po novim podacima nevidiji je pad isporučenih grafa 19,7% i tržišnog udjela 1,87%, dok je amd-u pad isporuka 47,6% i tržišnog udjela 8,5%

kako si ti izvukao potpuno suprotni zaključak nije mi jasno?

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Nadam se da će pad biti barem 90% za AMD i Nvidiju a bogaim i za Intel...a ne bi bilo loše i da Sony dropne toliko.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...

 ke?

jel uopće kužiš išta podatke iz izvješća jpr?

 

donedavno je amd bio na cca 20% tržišnog udjela dgpu, znači da je na svaku njihovu grafu nevidija prodala četiri

po novim podacima nevidiji je pad isporučenih grafa 19,7% i tržišnog udjela 1,87%, dok je amd-u pad isporuka 47,6% i tržišnog udjela 8,5%

kako si ti izvukao potpuno suprotni zaključak nije mi jasno?

 Jesi ti siguran da si dobro vidio ovo izvješće što si mislim sam linkao? 100% prodaja se odnosni na AMD, Nvidia i Intel, ne samo na AMD vs Nvidia. Dakle, AMD je imao 20%, Nvidia 18% a Intel ostalih 62%. Sad u zadnjem su pali i AMD i Nvidia, što stalno i tvrdimo jer su im cijene poremećene (a tomu razlog je jedino i isključivo poremećni isključivi kapitalizam te pohlepa). Dakle, AMD je na 12%, Nvidia na 16% a ostalih 72% je Intel. Shodno tome, ne prodaje Nvidia 5 puta više grafičkih nego AMD.  Ili ti tumačih neke druge podatke?

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
itomic009 kaže...

 Jesi ti siguran da si dobro vidio ovo izvješće što si mislim sam linkao? 100% prodaja se odnosni na AMD, Nvidia i Intel, ne samo na AMD vs Nvidia. Dakle, AMD je imao 20%, Nvidia 18% a Intel ostalih 62%.

 radi se o ukupno svim grafičkim rješenjima, a intel je vodeći zato jer prodaje najviše procesora sa igpu

u tom zbroju sa dgpu i igpu sudjeluje i amd, dok je odnos dgpu bio (ili je još uvijek) samo na amd-u i nevidiji, a tu je odnos bio oko 20% amd i 80% nevidija

sad se taj razmak dodatno povećao jer je amd pao najviše

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Gargoyle kaže...

Ne shvacas ti kaj sam napisao. Karikiram Nvidia ima promet od 500 milijuna dolara i padne na 300 milijuna, AMD ima 100 milijuna i padne na 60 milijuna... Nvidia je imala u vrijesnosti prometa u dolarima veci pad ali je zadrzala vecu prodaju i market share.

 ako je pad nevidije manji od 20%, onda nikako sa 500 nemere pasti na 300, nego na 400, jebu te postotci

 

izvješće uopće ne spominje financijski učinak, odnosno prihode i dobit, nego isporuke i tržišni udio, tako da se u izvješću ionako nemere vidjet ono što si rekao 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Gargoyle kaže...

Uopce se nisam niti bazirao na te postotke nego sam ksrirakirao sta ti želim rec. I to sve je mačku o rep kaj se vi svađate jer to nisu službene brojke ni od Nvidia-e, ni AMD-a ni Intela.

to su brojke koje dolaze od proizvođača, njihove isporuke

 

ili misliš da bi jpr izvješća za gpu ili mercury za cpu svih ovih godina ostali bez reakcije proizvođača, a jedino je dosad amd reagirao da ispravi mercury po pitanju serverskog udjela cpu zato jer mercury ne uračunava višeprocesorska rješanja, ne sjećam se da li za više od dva ili četiri proca po serverskom rješenju, a i tada je razlika bila manja od 2% u tržišnom udjelu onoga što je izvijestio mercury i onoga što je ispravio amd

 

uostalom, ta izvješća objavljuju i američke burze, kao nekakav pokazatelj mogućih kretanja dionice

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2022 20:31 (picajzla0707).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
vax kaže...
cvaja997 kaže...

Oprosti, ali to je bilo tada. U meduvremenu, mining je trenutno zamro, cijene su dosta pale. RX 6600, low mid range je trenutno 2300 kuna. U ovo doba, nakon svega, prihvatljivo. 

 Trenutno u mikronisa 2000 kn : https://www.mikronis.hr/Proizvod/graficka-kartica-vga-xfx-amd-radeon-rx-6600-speedster-swft-210-8gb-gddr6-1x-hdmi-3x-displayport-p-n-rx-66xl8lfdq/32324?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Al ja imam posranu ruku...

Tri dana nakon kaj sam naručil, sav u čudu da postoji nekaj po skoro normalnoj cijeni i odmah se pojave na sve strane i za manje para

 

pan y agujas
6 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
fer-de-lance kaže...
vax kaže...
cvaja997 kaže...

Oprosti, ali to je bilo tada. U meduvremenu, mining je trenutno zamro, cijene su dosta pale. RX 6600, low mid range je trenutno 2300 kuna. U ovo doba, nakon svega, prihvatljivo. 

 Trenutno u mikronisa 2000 kn : https://www.mikronis.hr/Proizvod/graficka-kartica-vga-xfx-amd-radeon-rx-6600-speedster-swft-210-8gb-gddr6-1x-hdmi-3x-displayport-p-n-rx-66xl8lfdq/32324?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Al ja imam posranu ruku...

Tri dana nakon kaj sam naručil, sav u čudu da postoji nekaj po skoro normalnoj cijeni i odmah se pojave na sve strane i za manje para

 

 6600xt po 2299 u linksu je trajalo minutu ako ih je uopće i bilo,ma ne treba se sekirat za stotinjak kuna,kupiš pa imaš ;)

7 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Da, nije ih ni bilo, to ovaj kolega tu na forumu kaj radi u Linksu pokupovao sve prije nego kaj su uopće objavili akciju i sad pokušava tu ljude zavaljat.

Ali mi se čini da sad kad sam ja uzeo automatski slijedi daljni rez od bar 50% na sve kartice, jer kaj god u životu kupim odmah drugi dan to isto bude po bar 50% nižoj cijeni 

pan y agujas
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
itomic009 kaže...

 

picajzla0707 kaže...

 Ovako se najbolje vidi:

kradem mine iz minskog polja
7 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Huh ak je tome vjerovati, držim fige za RDNA3 da svim silama nesto bude od toga inace ce biti gadno, vrlo rado bi se posuo pepelom i ispao u krivu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

 Ovako se najbolje vidi:

 što se najbolje vidi?

jesi ti svjestan da su tu pobrojani intelovi i amd procesori sa igpu?

 

nije mi jasno zašto u novom izvješću nema dijela za dgpu kao što je bilo uvijek dosad, ali evo ti link na izvješće prije ovoga, pa vidi kako stvari stoje

sad tu uračunaj pad iz novog izvješća, nvidia udio u tromjesečnoj prodaji je pao za 1,87% - znači da su sad na cca 76% dgpu tržišta

amd je pao za 8,5% i po tome bi bili ispod 10% tržišnog udjela, no obzirom da je dijelom pala i njihova prodaja igpu, pad dgpu je nešto niži, pa su vjerojatno nešto iznad 10%

 

EDIT

ako se pitaš zašto se u posljednje vrijeme spušta cijena amd 6xxx serije, a nevidija svoje ne spušta, odgovor ti je u tom izvješću - nakon pada majnanja amd-u se prepolovila prodaja grafičkih kartica, pa zato i spuštaju cijene toliko

vidjet ćemo što će biti u aktualnom kvartalu, ja bi volio da i nevidija popuši u prodaji još i jače, tek onda ćemo vidjet nekakvu normalizaciju cijena

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2022 17:24 (picajzla0707).
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

da ne uređujem još jednom poruku, evo podataka iz kompletnog izvješća za koje treba platiti, zato i nije bilo tih podataka prije - link

 

So coming to the discrete GPU market share numbers, the report tells us that the dGPU shipments decline to 14 million units versus 24 million units in the previous year. That's a drop of -41.6% & is quite massive if you consider that the third quarter is usually the strongest growth quarter for PCs. During this quarter, NVIDIA managed to raise its market hold to 88%, a record number followed by AMD whose market hold declined to single-digit figures of just 8%. Intel managed to more or less retain its share hold of 4%, witnessing a 1% decline from the previous quarter but a solid 4-5% gain versus the previous year.

EDIT

ako ideš izračunat pad prodaje dgpu u komadima, nvidija je imala u prvom kvartalu 20 milijuna prodanih grafa, u trećem kvartalu je to palo na 12,3 milijuna

amd kartice su pale dramatično, sa 4 milijuna u prvom kvartalu na samo 1 milijun u trećem, dakle ne da se prepolovila prodaja nego je četiri puta manja

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2022 17:45 (picajzla0707).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Jauč

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Eto koliko gameri kupuju, propast će bez majnera po ovim cijenama. Kad vraze srednju klasu na 200$ bude se kupovalo masovno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Nije ovo još niš, iako se sve prodaje loše ipak se neš bude prodalo pred praznike, ali prva plovica druge godine, e to će biti pad kao nikada. Gameei mogu početi slaviti jer su nas planirali šišati, treba čuvati vunu 😂

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Da ali ukoliko prodaja bude jako losa dogodit ce se Arc a770 sa svim grafama na trzistu.Zamislite samo da se stvarno dogodi invazija na Tajvan.

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MGloc kaže...

Da ali ukoliko prodaja bude jako losa dogodit ce se Arc a770 sa svim grafama na trzistu.Zamislite samo da se stvarno dogodi invazija na Tajvan.

Tad ce nam grafe bit najmanja briga

Survivor - eye of the tiger
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...
          dery kaže...

 Ovako se najbolje vidi:

 što se najbolje vidi?

jesi ti svjestan da su tu pobrojani intelovi i amd procesori sa igpu?

 

Svjesno sam htio nek se sve vidi.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Svjesno sam htio nek se sve vidi.

 kako god, otkako je baba su preuzela amd, upokojila je radeon diviziju

od skoro 40% udjela dovela ih je na 8% u manje od deset godina

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Nek me baba usvoji

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MGloc kaže...

Da ali ukoliko prodaja bude jako losa dogodit ce se Arc a770 sa svim grafama na trzistu.Zamislite samo da se stvarno dogodi invazija na Tajvan.

 Neka, očito treba reset. Ljudi uvijek mogu kupiti xbox X za 500$ dok se ovi ne skoncentriraju.

12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Ma za bilo kakvo igranje konzola je najbolji izbor.PC za rad ako donosi novac vrijedi ulozit inace je za casual use dovoljan Ryzen 3600 i Rx570.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2022 20:18 (MGloc).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice