Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

poruka: 1.692
|
čitano: 635.037
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Haker_x kaže...

Izvinite na offtopicu ali nesto sam nasao...

 

E ove sve stvarcice se mogu naci na ebayu za cc-a 50-60$ nove, samo se treba usteliti da se ovo radi... I onda popravljati graficke, mijenjati pregorjele chipove, ko se razumije u elektroniku i ima mirne ruke mogao bi ovo da radi :D

 

http://www.ebay.com/itm/BGA-Reballing-Stencil-Station-3-PS3-90mm-Stencils-10g-paste-6-pcs-AS-Kits-/320874425122?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4ab59b2b22

 

 

 

Nije chip jedina stvar koja odlazi na nekoj kartici, a i kad je vec cip prdnuo znaci i da mu je napajanje u krumpir salati i da i njega treba mijenjat i na kraju zavrsis s ciframa od parsto kuna do prteko soma za karticu koja ispravna ne vrijedi 250kn a novija brza bolja kosta isto malo vise od 100kn i manji racun za struju ti napravi

 

plus kaj svaki proizvodjac grafe izvodi kerefeke s ustedom u pcbu pa ga modificira kak njemu odgovara.

15 godina
protjeran
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
dinos3 kaže...
Dario09900 kaže...

e ovakoo ja sam prije nekih 10-tak minuta ispekao ati radeon HD 4350 od 1 gb ali je se ne usudim stavit u svoj komp XDD

Reci ime maticne. 

NE mozes nista potrgati na kompu ako stavis ispecenu grafu u komp. Samo pricekaj da se grafa ohladi nakon pecenja...

 

I vrati joj hladnjak i stavi pastu. Grafe u zadnih 15g imaju obicaj da ne rade bez hladnjaka

14 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
gljinoliga kaže...

Nije chip jedina stvar koja odlazi na nekoj kartici, a i kad je vec cip prdnuo znaci i da mu je napajanje u krumpir salati i da i njega treba mijenjat i na kraju zavrsis s ciframa od parsto kuna do prteko soma za karticu koja ispravna ne vrijedi 250kn a novija brza bolja kosta isto malo vise od 100kn i manji racun za struju ti napravi

 

plus kaj svaki proizvodjac grafe izvodi kerefeke s ustedom u pcbu pa ga modificira kak njemu odgovara.

Ovo ti ustvari uradi skoro isto kao i przenje, samo jos bolje bude, ocisti se od prljavstine, stave se novi kontakti i to, mijenjanje cipova je neisplativo jer je chip dosta skuplji od polovne ispravne graficke, evo vidis sta se radi onom opremom

 

 

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
14 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

da se i ja pohvalim , ispekao grafu iz laptopa 8400M GS po uputstvu iz prvog posta , sve ne vjerujuci da ce raditi vratim je u laptop slika ko staklo ,temp.  ne prelazi 55 celsiusa . 

Hvala svima posebno autoru teme!

amir sivac
 
3 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
ami25 kaže...

da se i ja pohvalim , ispekao grafu iz laptopa 8400M GS po uputstvu iz prvog posta , sve ne vjerujuci da ce raditi vratim je u laptop slika ko staklo ,temp.  ne prelazi 55 celsiusa . 

Hvala svima posebno autoru teme!

Evo i ja da se pohvalim, danas iz toshibe p100 "ispeko" grafu (nvidia go 7900gs) i nemogu vjerovat radi odlično a prije toga uopče slike nije bilo, isprobavo što i ne i ajde da probam ovo i evoga ko novo.

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Prtrnio sam sav ali je uspjelo

presretan sam

operacija uspjela

nvidia gt 7950 512 mb 256 bita - gamerska graficka popravljena u pecnici :D

 

falla puno autoru teme

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Prije sat vremena rješio frendicinu GTX460tku,vent joj zaglavio bio,popila hladni lem i s industrijskim fenom joj ju ispekao,ubacio u moj stroj radi perfektno ona sva sretna.

 

EDIT
Ni sam neznam koja mi je ovo nVidia poredu da je uspjela s pečenjem,od 5 atijevih 1 uspio napraviti,tako da ako uspijete na ATI/AMD grafulju ispeč da proradi napravili ste veliki uspjeh,kod nVidije 99% bude uspješno.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2013 10:37 (kruskar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Pozdrav svima.
Ja sam svoju graficku nvidia geforce 9500 GT 1 GB tako uradio.Sve sam skinuo i hladnjak,i ocistio termalnu pastu sa grafickog procesora, i stavio sam u pecnicu kao sto ste rekli na 200 stupnjeva.Sacekao sam 5 min. da se zagrije pa sam uzeo tepsiju i stavio graficku u pecnicu.Uzeo sam stopericu i odbrojavao 9 min.Poslije tih 9.min sam je izvadio i ostavio da se ohladi 10 min.Poslije sam stavio natrag u PC express slot da provjerim,ali nisam stavio pastu na gpu jer nisam imao i probao sam bez hladnjaka da vidim da li ce se ocitavati graficka kartica.Medutim sve lijepo krenulo naime na ulazu u comp tj. WELCOME komp mi se ugasi.Tu je  problem.E sad ne zz jesam je trebao peci makar jos minutu,mozda sam tu izgubioil je trebalo pastu staviti na gpu i hladnjak postaviti.Stvarno n znam sta je.Pa mi vi preporucite daje problem pasta sto nisam stavio il se nije dobro ispekla haah.Mozda sam cak i pogrijesio sto se tice pecnice jer sam stavio na 200 stupjeva i sacekao 6 minuta il sam trebao vise staviti da se zagrije.Molim vas preporucite sta je problem :D
Hvala
Pozdrav 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
percing kaže...

Pozdrav svima.
Ja sam svoju graficku nvidia geforce 9500 GT 1 GB tako uradio.Sve sam skinuo i hladnjak,i ocistio termalnu pastu sa grafickog procesora, i stavio sam u pecnicu kao sto ste rekli na 200 stupnjeva.Sacekao sam 5 min. da se zagrije pa sam uzeo tepsiju i stavio graficku u pecnicu.Uzeo sam stopericu i odbrojavao 9 min.Poslije tih 9.min sam je izvadio i ostavio da se ohladi 10 min.Poslije sam stavio natrag u PC express slot da provjerim,ali nisam stavio pastu na gpu jer nisam imao i probao sam bez hladnjaka da vidim da li ce se ocitavati graficka kartica.Medutim sve lijepo krenulo naime na ulazu u comp tj. WELCOME komp mi se ugasi.Tu je  problem.E sad ne zz jesam je trebao peci makar jos minutu,mozda sam tu izgubioil je trebalo pastu staviti na gpu i hladnjak postaviti.Stvarno n znam sta je.Pa mi vi preporucite daje problem pasta sto nisam stavio il se nije dobro ispekla haah.Mozda sam cak i pogrijesio sto se tice pecnice jer sam stavio na 200 stupjeva i sacekao 6 minuta il sam trebao vise staviti da se zagrije.Molim vas preporucite sta je problem :D
Hvala
Pozdrav 

Bez paste obično jače zagrijava zato gasi, trebao si prije pečenja kupiti termalnu pastu.. Kad ispeće i nakon hlađenja obavezno namazat termo pastu. A ono što nema termo pastu a stavljena hlčadnjak u biti je na hladnjaku ima propuh zato on nemože hladit i raste temperaureti i gasi se jer u sebi ima zaštite od pregrijavanjem.

Nenad
11 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Pozz svima
U pethodnoj poruci sto sam napisao za graficku.Stavio sam pastu i hladnjak i postavio u slot na mat. ploci i ude mi u komp sve lijepo samo na rezoluciji 800X600.To pretpostavljam da su drajveri u pitanju.Otisao sam na properties da vidim jel sve u redu sa grafickom,medutim javlja se sljedeci problem.Nasao sam drajvere za tu grafu,al pise NVIDIA CANNOT FIND THIS GRAPHICS HARDWARE.Medutim u propertiesu mi izbaci vako:
http://www.dodaj.rs/?z/hQ/4GiRvNA/sasasasa.png
Graficka je 1GB a pokazuje 14 MB bez drajvera, ali drajveri se nmg instalirati nikako.
 http://www.dodaj.rs/f/2T/Wf/2tbC5L8V/ttttt.png.
Pri ocitavanju sistema pise pri dizanju sistema ocutaje 1024 VRAM a i jeste 1Gb.Sve sam probao,i drajvere i sve,al ne ocitaje 1 Gb.
Znaci drajveri se nmg inst. nikako,a grafa radi bez drajvera.
Znaci graficka je ova
http://images.ceneje.si/products/thumbnails2/ImageHomePageZoomed/gigabyte-9500gt-1gb-ddr2-664422_1024x768.jpg
Pozz
hvala

Shorty
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

I moja 9800gt je ispečena davno al opet se bojim da se nešto ne pokvari u kompjuteru da li je moguće ili će samo izbaciti grešku?

Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
PC Street Hacker kaže...

I moja 9800gt je ispečena davno al opet se bojim da se nešto ne pokvari u kompjuteru da li je moguće ili će samo izbaciti grešku?

U mene nije, 2 su proradile i 5-6 ih nije proradilo, sve sam ukljucivao, ali se nije nista sprzilo u racunaru, ne mislim da bi trebalo da se sta pokvari

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
11 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

pozz

Imam graficku Nvidia GeForce 6600  256MB malo starija grafa i radi sasvim ok sve dok ne pocne igrat neku igricu i poslije 10do15min.igranja slika se zaledi i izbaci mi artefakte mjenjao sam i pastu al nista opet isto,interesuje me da li bi ovom medotom u pecnici mogo rijesit ovaj problem???

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2013 22:16 (Khalifa1989).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Postoji mogucnost ! Probaj , nista te ne kosta !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

HD5770 ozivljena iz mrtvih koristenjem pecnice! 9 i pol minuta{#}

http://valid.canardpc.com/2678165

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

čisto da potvrdim da mi je postupak uspeo(grafa gtx8800) :

1. 9min i 10sec

2. sat ipo hladjenja

 

i radi :)

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Metoda "pečenja" grafičke kartice u kuhinjskoj pećnici je testirana i dala je svoje rezultate. GeForce 8800GTS u potpunosti vraćena u život, nakon što nije davala nikakve znakove života. P.S. Kondenzator iskočio, vratio sam ga na mjesto, skinuo hlađenje, 1 žlica vegete :) ispržio 9 minuta, pasta, sklopio sve natrag i nekim čudom proradila i vrti JustCause 2 bolje nego prije :D Svaka čast onome ko se toga sjetio :)

13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Ja sam po DRUGI puta vratio svoju 8800GTS u život!! :)
I jednu staru Ati grafičku 9800 AGP
 Pozdrav svima! :) 

Ako sam ti pomogao stisni Hvala :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

ja sam ovako ram vratio u zivot!!

pozz!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Nisam dugo postao,evo dosta brojim popravljenih stavaka na taj način.
Radim s industrijskim fenom.

Do sada sam popravio 4-5 LCD/Plazma televizora,40tak grafičkih,15tak matičnih,10tak ramova,i taj niz se svaki dan nadopunjava.Čak i 1 kontroler od frenda sam na tu šemu popravio.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Pozz,

evo da se i ja javim na ovu temu.. prije godinu dana sam uradio sve kako je opisano u 1. postu i.. na moju veliku srecu graficka je proradila i radila do danas. Ne znam dali vrijedi ponoviti postupak ili da se konacno oprostim od nje.. graficka je 9800 GT 1GB

 

Takodjer prijatelj koji se bavi sa grafickim rekao mi je da grafe na velikim temperaturama mogu ispustati otrovne plinove. Ne znam koliko je upravu ali kad prvi put otvarate rernu pokusajte da ne udisete  :D :D

 

ako mi ne uspije ponovno rostiljanje kartice kuzio sam kupiti GT 630 2GB jer nije skupa, ali me hebe sto nema svoje napajanje.. ne znam koliko bi to utjecalo na npr. igranje mw3 (BF i ostale gluposti me ne zanimaju)

11 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

2GB je marketinški trik, radije uzmi kvalitetniju, 1GB karticu, ako treba i polovnu.

Mislim da je ta kartica bottleneck sama za sebe, sumnjam da će tih 2GB biti korisno kao i kod 2GB kod HD7850 recimo.

Toni
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

malo sam zahrdjao sto se tehnologije tice jer sam Desktop kupio prije 4 godine, tako da mi se ne isplati uzimati neku zvijer od graficke jer je konfiguracija:


Processor
Model : Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU    Q6600  @ 2.40GHz
Computer
Mainboard : Asus P5KPL/1600
Memory Module(s)
Memory Module : Kingston 4GB DIMM DDR2 PC2-6400U DDR2-1066
Storage Devices
WDC WD5000AAKS-00C8A0 (500.1GB, SATA300, 3.5", 7200rpm, 16MB Cache) : 466GB (C:) (D:)

Napojna 450 Mhz

 

da ne idem u off topic dvoumio sam se izmedju te GT 630 i  VTX ATI HD4850 1 GB DDR5 256bit

 

samo sam skeptican jer prva nema svoje napajanje, i ne znam koliko se to sa novijim grafama osjeti..a sa ovom drugom jer nije ona stara 4850 ddr3 nego neki divljak..

11 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Odi u vodič za grafičke kartice, sticky tema, da ne idemo u off kako si reko, i pitaj tamo.

Toni
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Imam jedno pitane u vezi integrirane grafe na laptopu.
Dakle daje sliku ali je sva posemerena. Prvo sam mislil da je kabel u pitanje ali istu takvu sliku daje i na vanjski monitor. Maticna je dakle za bacit pa bi ju probo ispec, e sad:

1) jel se moze cijela maticna pec posto ima plasticne djelove (konektori)

2) imam industrijski fen jel bi bilo bolje s njim porbat, ak da kako odredit temperaturu?

Pravi programeri programiraju binarno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Industrijski fen je uvijek bolja opcija...
11 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Stavio sam 195 stupnjeva, i mislio sam peći 8 ipol minuta al nakon 8 i 20sec tri puta zaredom bum bum bum, poiskakali kondenzatori, pekao sam nvidia 8600gt, sad nezz mogu li te iste kondenzatore pokušati vraćati jer se u to baš i ne razumijem??

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
danny991 kaže...

Stavio sam 195 stupnjeva, i mislio sam peći 8 ipol minuta al nakon 8 i 20sec tri puta zaredom bum bum bum, poiskakali kondenzatori, pekao sam nvidia 8600gt, sad nezz mogu li te iste kondenzatore pokušati vraćati jer se u to baš i ne razumijem??

ma mozes uzmes nove i zalemis naravno ak znas ak ne daj nekom strucnom..

12 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Uspjesno ozivljena danas. 10 min {#}

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Imam 5850 sa montiranim twin turbo pro hladnjakom.. Sada sam skinuo hladnjak, ocistio pastu, ali me zanima jel zna tko sa cime mogu skinuti hladnjake za vrm, jer su sa ljepilom zalijepljene, a da pritom ne ostetim graficku... Inace graficka je prestala davati sliku prije nekih 6 mjeseci, i stoji u ladici..pa reko da i ja probam nju spržit.

pero
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice