Graficka - bucan/pjenusav zvuk na waterblock-u

poruka: 5
|
čitano: 1.454
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Graficka - bucan/pjenusav zvuk na waterblock-u

Pozdrav!

 

 

Radi se o SeaHawk RTX 2080, hibridnoj grafickoj gdje se iz waterblocka cuje jako bucno sipanje tekucine kao sto se vidi, tj. cuje iz prilozenog videa. Problem nije postojao do jucer kad sam nakon par mjeseci pokrenuo neku igru i stavio graficku time pod full load.

Da li je moguce da se radi o zarobljenim mjehuricima, ili je ipak rijec o necem drugom?

 

Svaka ideja je dobrodosla, hvala!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Graficka - bucan/pjenusav zvuk na waterblock-u

Vjerojatno zarobljeni mjehurići u pumpi...Kak si to montirao, daj sliku ili nešto. Jer ako je pumpa najviša točka loopa, onda se gore mjehurići mogu nakupljati, a nije ni zdravo za pumpu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Graficka - bucan/pjenusav zvuk na waterblock-u

Tu je slika konfiguracije. Prije bih s vremena na vrijeme cuo ovaj zvuk, medjutim skoro neprimjetno, ali kao sto rekoh od jucer je postalo jako jako bucno i intenzivno, kao da slapovi teku kroz graficku, sto nikako ne bi trebalo biti normalno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Graficka - bucan/pjenusav zvuk na waterblock-u
infeqt0r kaže...

Tu je slika konfiguracije. Prije bih s vremena na vrijeme cuo ovaj zvuk, medjutim skoro neprimjetno, ali kao sto rekoh od jucer je postalo jako jako bucno i intenzivno, kao da slapovi teku kroz graficku, sto nikako ne bi trebalo biti normalno.

Da, nebi trebalo biti problema ako je pumpa na blocku (a vjerojatno je), a ne u radijatoru...Probaj izvadit sve van i 'protresti' s tim da ti GPU uvijek bude dolje na najnižoj točki, možda uspiješ natjerati mjehuriće van.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka - bucan/pjenusav zvuk na waterblock-u
Promster kaže...
infeqt0r kaže...

Tu je slika konfiguracije. Prije bih s vremena na vrijeme cuo ovaj zvuk, medjutim skoro neprimjetno, ali kao sto rekoh od jucer je postalo jako jako bucno i intenzivno, kao da slapovi teku kroz graficku, sto nikako ne bi trebalo biti normalno.

Da, nebi trebalo biti problema ako je pumpa na blocku (a vjerojatno je), a ne u radijatoru...Probaj izvadit sve van i 'protresti' s tim da ti GPU uvijek bude dolje na najnižoj točki, možda uspiješ natjerati mjehuriće van.

 

Pokusao sam , medjutim voda i dalje sipa, mozda nesto manje ali i dalje je jako izrazeno.....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice