AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.628.157
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Da bi Intel GPU stavrno bio konkurentan moralo bi proći barem pet godina ako ne i duže. Ovo su im prvi pokušaji i za sad su tragično loši. Bitno da su najavili sve i svašta, a za sada samo integrirana grafa u obliku desktop grafe. 

Da drže do sebe skrivali bi ju ko zmija noge. Dok oni pokušavaju izbaciti bilo što, nove arhitekture su odavno u pripremi...pa onda bu mo valjda čekali du uhvate taj dio...

 

Nisam optimista, AMD i Nvidia vide jako dobro po kojim cijenama mogu prodavati grafe, i bili bi blesavi da se toga odreknu u budućnosti. Znači biti će skupe. Tak da su ove besplatne performanse prilično izenađenje, do prije par godina nitko ih nije ni sanjao, iako je

tehnologija postojala čak i na starom PS4 kroz checkerboarding.

 Intel se muči i u cpu segmentu, svom primarnom, a di neće u gpu segmentu, neka se prvo srede u CPU segmentu kako nebi opet uživali u monopolu neke kompanije, pa lagano uskakati i u GPU.

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Osvrtnik kaže...
forumaš kaže...

Da bi Intel GPU stavrno bio konkurentan moralo bi proći barem pet godina ako ne i duže. Ovo su im prvi pokušaji i za sad su tragično loši. Bitno da su najavili sve i svašta, a za sada samo integrirana grafa u obliku desktop grafe. 

Da drže do sebe skrivali bi ju ko zmija noge. Dok oni pokušavaju izbaciti bilo što, nove arhitekture su odavno u pripremi...pa onda bu mo valjda čekali du uhvate taj dio...

 

Nisam optimista, AMD i Nvidia vide jako dobro po kojim cijenama mogu prodavati grafe, i bili bi blesavi da se toga odreknu u budućnosti. Znači biti će skupe. Tak da su ove besplatne performanse prilično izenađenje, do prije par godina nitko ih nije ni sanjao, iako je

tehnologija postojala čak i na starom PS4 kroz checkerboarding.

 Intel se muči i u cpu segmentu, svom primarnom, a di neće u gpu segmentu, neka se prvo srede u CPU segmentu kako nebi opet uživali u monopolu neke kompanije, pa lagano uskakati i u GPU.

 Zato ti kažem da buš ih se načekao kao spasioce GPU gamerske dubioze i depresije.

3 godine
protjeran
offline
AMD Navi

FSR po mojem misljenu je kvalitetan sve do 1080p ultra quality mod. 4K moze i bez problema quality, 1440p quality da se jos zivjeti, ali 1080p je sasvim solidan na ultra quality modu. 1080p ultra je ekvivalent sa 900p i ultra quality ce uvijek izgledati bolje nego li ta ekvivalentna rezolucija na kojoj se zapravo renda pa ispravlja sliku. Isto tako ultra quality ce uviejk donjeti barem 15-tak FPS-a tako da jedna 1060 npr moze cak riftbreaker na 1080p igrati sa RT-om u nekim 50-tak slicica u sekundi ako u 1440p 1060 sa rt-om ima 30 konzolaskih. Mislim ovo se mora slaviti i gotovo. 

AMD mora popraviti ove ostale opcije i gotovo, ovako bi bilo bolje da su izdali samo sa jednim modom uklkuci i iskljuci, ali onda nebi imali marketing i do 3 puta vise frejmova...ali vjerujem da ce sa vremenom biti bolje na ostalim opcijama.

 

900p 900p
1080+FSR+ultra+quality 1080+FSR+ultra+quality
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2021 19:01 (Ivan Majstorovic).
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
AMD Navi

.

1080 ultra quality FSR 1080 ultra quality FSR
1080p native 1080p native
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

Vec sam napisao da sam probao FSR na 4k uz ultra quality mode i iako se vidi da su neki elementi u sceni mutniji(vegetacija itd) meni je to prihvatljivo.

Ali sve ispod 4k se vjerovatno kuzi jace da nije nativna reza....

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Vec sam napisao da sam probao FSR na 4k uz ultra quality mode i iako se vidi da su neki elementi u sceni mutniji(vegetacija itd) meni je to prihvatljivo.

Ali sve ispod 4k se vjerovatno kuzi jace da nije nativna reza....

 Imas FSR sada i DLSS i to je bit ove rasprave i cijele tehnologije. Igram CP na DLSS-u sa 3060TI, pa npr mogu uskoro kad dodje FSR i novi RE sa RT-om odigrati bez ikakvih problema na visokoj razlucivosti. Ali isto tako moramo shvatiti da ima hrpa ljudi-dice koja nikada nisu vidjela 4k ili 1440p cak i njima je 1080p isto tako sa ultra kvalitetom prihvatljjiv. Druga stvar je ekipa kao ti koja je konstantno na 4K kvaliteti i vec 1440p i 1080p izgledaju lose i bez FSR-a ovako nativno. Sve u svemu Nvidia je najvise dobila ovime, ima dosta bolji DLSS i sada FSR sa ultra kvalitetom je sasvim igriv i prihvatljiv.

11 godina
offline
AMD Navi

Evo podosta i o FSR,podrzan je cak i na staroj xone konzoli....

Zanimljiv dio je da ce na XsX novije verzije vrlo vjerovatno radit kroz machine learning sto znaci kao dlss na tensorima.

Evo link pa procitajte koga zanima tema.

 

https://wccftech.com/edge-of-eternity-tech-qa-dev-on-amd-fsr-vs-nvidia-dlss-ps5-vs-xsx-and-more/

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...

Eto..

 Nikakva se razlika ne vidi oko čega se vi prepirete nije istina.

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
hummer0 kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Eto..

 Nikakva se razlika ne vidi oko čega se vi prepirete nije istina.

 Ma razlike su minorne, zanemarive u samom gameplayu doslovno potpune nevidljive. Ultra quality radi posao dobro sve do 1080p, al quality kako sam rekao na 4K i 1440p jos se moze probaviti.

Evo taj The riftbreaker, ima RT implementiran da cak VI sa 1080 grafickom mozete upaliti RT iako nemate RT jezgre. Ukljucite FSR i uzivate u igri kada najesen izadje, a sada vec mozete demo ispobati, sve to na ULTRA kvaliteti, 2K vasa 1080 moze putem FSR-a izvuci i 60 frejmova i vise sa RT-om. Igra je bas zabavna, neki hack ’n ’slash base building game gdje u nekoliko valova dolaze ti vanzemaljci na vas, dok VI morate istraziti planet  i graditi obranu, vec je sada ispolirana do bola.

Bitno je da takvi kao VI sa pascalom i sada kada izadje novi FAR CRY mozete uzivati u malo boljim perf bez smanjivanja kvalitete u opcijama, nema smisla srati po ovom FSR-u kada je open source i za nas sve, treba sto vise slati nekakve feedbackove AMD-u i devosima kako bi ovo postalo samo bolje. A konzole ce s ovime prodisati, doslovno sve igre bez rt-a moci ce vjv na 120 fpsa napokon a sa RT-om bez problema 60fps-a i najzahtjevnije igre. Prije je bilo daj mi i da samo radi, a danas su svuda brojevi, zalosno ali novi klinci na kojima ostaje ovaj svit ipak su takvi.

15 godina
offline
AMD Navi

Gledam prodaju 6700xt pa to skoro nitko ne kupuje i ona je teški promašaj za ovu cijenu koju su stavili. Dok nevidija sve šta dojde se proda ne pita se cijena.Radi toga je 6700xt grafa kojoj najbrže pada cijena ali opet dok ne dojde ispod 5k kn i niže neče je nitko izgleda.Prije će se proda rtx3060 iako ima približnu cijenu njoj a dosta je slabija.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Gledam prodaju 6700xt pa to skoro nitko ne kupuje i ona je teški promašaj za ovu cijenu koju su stavili. Dok nevidija sve šta dojde se proda ne pita se cijena.Radi toga je 6700xt grafa kojoj najbrže pada cijena ali opet dok ne dojde ispod 5k kn i niže neče je nitko izgleda.Prije će se proda rtx3060 iako ima približnu cijenu njoj a dosta je slabija.

 Ako se ovako nastavi za 4-5 tjedana imat ćemo grafičke po msrp cijenama.

15 godina
offline
AMD Navi

Do jeseni bi moglo biti blizu msrp ali nevidia nevjerujem tako brzo kao amd.Čim Rx6600xt upadne u igru sve će se promijenit a to je ubrzo.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2021 18:04 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Gledam prodaju 6700xt pa to skoro nitko ne kupuje i ona je teški promašaj za ovu cijenu koju su stavili. Dok nevidija sve šta dojde se proda ne pita se cijena.Radi toga je 6700xt grafa kojoj najbrže pada cijena ali opet dok ne dojde ispod 5k kn i niže neče je nitko izgleda.Prije će se proda rtx3060 iako ima približnu cijenu njoj a dosta je slabija.

 Ja sam je imao tj dana u glavnom stroju, jezgra cvili u load-u kao da koljem psa u sobi. Tako sto jos nisam dozivio/cuo u svome zivotu(kroz slusalice).

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Naletio si. Koji je model bio?

kradem mine iz minskog polja
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Naletio si. Koji je model bio?

 Swift309 od XFX-a, kazem tako sto jos nisam dozivio, ovo je bas cvilenje u load-u bilo. 

15 godina
offline
Re: AMD Navi

To im je kao najslabiji najlošiji model 6700xt od xfx

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Meni to sve isto. On i off

Ja imam 6700xt nista ne cvili..
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 12:37 (R3nchi).
16 godina
offline
AMD Navi

RX 6600XT, eto šuškaju da na tržište stiže okvirno za mjesec dana.

 

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-6600-xt-allegedly-launches-in-august

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

RX 6600XT, eto šuškaju da na tržište stiže okvirno za mjesec dana.

 

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-6600-xt-allegedly-launches-in-august

 Što se mene tiče ne tribaju to ni izbacit na tržište 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
15 godina
offline
AMD Navi

Bit će to čini mi se još jedan cjenovni promašaj kao 6700xt ali neka se talasa neka konkurencije u tom segmentu.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
superJozo kaže...
dery kaže...

Gledam prodaju 6700xt pa to skoro nitko ne kupuje i ona je teški promašaj za ovu cijenu koju su stavili. Dok nevidija sve šta dojde se proda ne pita se cijena.Radi toga je 6700xt grafa kojoj najbrže pada cijena ali opet dok ne dojde ispod 5k kn i niže neče je nitko izgleda.Prije će se proda rtx3060 iako ima približnu cijenu njoj a dosta je slabija.

 Ako se ovako nastavi za 4-5 tjedana imat ćemo grafičke po msrp cijenama.

Je li vam dežurni Doktor na ovom forumu rekao fino da će do kraja 2022. biti računara i komponenti kao pljeve.
Rekao sam da arhivirate taj post. Nadam se da jeste.

Uređivano: Evo i PS5 (Disk verzija) u Tuzlanskim dućanima - za 200€ veća cijena od MSRP.
 

rambox kaže...

RX 6600XT, eto šuškaju da na tržište stiže okvirno za mjesec dana.

 

* * *

Bez uvrede ali 98,71% tvoji postova su gledanje u kristalnu kuglu jer se samo sjeti:

"AMD Vlak kreće u pravom smijeru".. pa dok je taj vlak krenuo neka djeca su se rodila i već sada krenula da li u predškolsku ili u prvi razred osnovne škole.
Gdje ti je FX, Buložer, Serija 300 GPU-ova, najva sada neke konkurenicje DLSS-u.

Sve je to, ruku na srce, sutra će od slelede godine, sad će. Me ni ne treba danas niti sutra, meni treba juče.

I sada malo gledaj kako Amerikancji Outsorcaju skoro pola desetljeća sve što se može u Kinu.
I razmisli malo, da sada dozvole da TSMC napravi FAb u USA i da jedan Tajvan Autosrca na USA tlu? Što god imaš u tom  napitku - daj i meni!

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2021 23:25 (Envy).
15 godina
offline
AMD Navi

RX6600 serija je low end čak entry jer izgleda neče biti 6500 serije.Cijena moguće da će biti ovakva nema više budget grafi. Ajme i kuku.

 

https://videocardz.com/newz/cowcotland-amd-radeon-rx-6600-xt-street-price-expected-to-be-higher-than-499-eur

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2021 13:11 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

RX6600 serija je low end čak entry jer izgleda neče biti 6500 serije.Cijena moguće da će biti ovakva nema više budget grafi. Ajme i kuku.

 

https://videocardz.com/newz/cowcotland-amd-radeon-rx-6600-xt-street-price-expected-to-be-higher-than-499-eur

 "Šuti i trpi, pa gejmaj na AMD APU modelima/ili kupi konzolu i nema frke".S obzirom kaj se sve po svijetu događa, preskupe grafe su potpuno nebitne ili turbo zadnja rupa na sviralu.

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
 pa gejmaj na AMD APU modelima

 

jedino ak ne držiš do sebe 

11 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

RX6600 serija je low end čak entry jer izgleda neče biti 6500 serije.Cijena moguće da će biti ovakva nema više budget grafi. Ajme i kuku.

 

https://videocardz.com/newz/cowcotland-amd-radeon-rx-6600-xt-street-price-expected-to-be-higher-than-499-eur

Ovo smece 500eu....nisu normalni pa za to se dobije Ps5 ili XsX.

14 godina
offline
AMD Navi

Jebiga, kad sam linkao Links tu na forumu i RTX 3060 Ti za 3900 kn, bilo je skupe su i ne valjaju, imaju dva venta, bala bala a grafa radi ko F1 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Vidit čemo uskoro koliko je jak i koja je cijena kod nas. Bude li 4k kn i blizu 3060ti onda će se prodavat.Ako ne onda ide u zaborav odmah na izlasku.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Vidit čemo uskoro koliko je jak i koja je cijena kod nas. Bude li 4k kn i blizu 3060ti onda će se prodavat.Ako ne onda ide u zaborav odmah na izlasku.

Mislim da se u Hr nece nista od toga prodavat u nekim world shathering brojkama po 4000kn jer kao sto sam vec napisao...biras Ps5 ili XsX za tu lovu gdje dobijes full sistem plus gamepad.

Pc gaming je bas postao...ne znam ni sam a i nisam reprezentativan posto sam dao 1000eu za rtx3080.

Ali cini se da se situacija vise nikad nece vratit u neku normalu i entry point za nekakav gaming pc postaje oko 500eu samo za gpu i to je onda u pitanju dno dna.

14 godina
offline
Re: AMD Navi

Na žalost....ali ima jedan problem. Gameri kupuju sve, i ove po 13000 kn, sve se proda. Jebiga. Na svijetu ima skoro osam milijardi potencijalnih kupaca, nikada više. U tih osam milijardi ima dovoljno bogatih da kupe po ovim cijenam, čak i da nema mininga.

 

6 godina
offline
AMD Navi

Prije zime ide 144Hz 1440p monitor, novi cpu i ako se smire cijene drugi gpu nove serije, bilo zeleni, bilo crveni. Međutim, ako ostane ovako, PS5 i XIM Apex da mogu igrat sa tipkovnicom i mišem. Razumijem ljude koji se protive tome, al iskreno me boli đonđi.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice