AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.876
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Kolicina W koja prolazi kroz cip je ista bila onda na 2.1 GHz ili 2.5. 

 iznad 2.1 kreće perpetum mobile, naravno 

 Pa ja sam VAM stavio rezultate i temperature i sve. To sto nevjerujete nije moj problem, za 6800 netreba vam nista vise od 450W napajanja. 3070 je smijesna kartica radi 8GB, zadnji RE npr u kanalizaciji padne ispod 60 frejmova u 4K...

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 11:08 (Ivan Majstorovic).
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...

Mozda ovi iz AMD-a nemoja toliko veliki/kvalitetan software team

 U ovom grmu leži zec. AMD se bori na tri fronte (GPU, CPU, konzole) i prioritet im već duže vremena nisu driveri. Premda je onaj radeon settings jako lijep za razliku od prijašnjeg Catalyst Control Centera (?) i čini mi se funkcionalan softver, naspram nvidiinog šugavog experienca kojeg treba curbstompat u dubine pakla.

Say hello to my little friend
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Krunoo7 kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Mozda ovi iz AMD-a nemoja toliko veliki/kvalitetan software team

 U ovom grmu leži zec. AMD se bori na tri fronte (GPU, CPU, konzole) i prioritet im već duže vremena nisu driveri. Premda je onaj radeon settings jako lijep za razliku od prijašnjeg Catalyst Control Centera (?) i čini mi se funkcionalan softver, naspram nvidiinog šugavog experienca kojeg treba curbstompat u dubine pakla.

 Ma ljudi neshvacaju kako je konkurencija zddrava. Pa zamislite samo sada da nema AMD-a, sto bi nvidia naplatila u ovoj krizi? Pa msrp bi bio kao kod intela 1000+ dolara za 8 jezgri, a na kraju dans u 2021. 8 jezgri izledaju toliko mrsavo spram AMD-ovih 16 koji su opet ispod 1000 dolara. Nema nista bolje od zdrave konkurencije, a fanboynizam je bolest koja se treba lijeciti.

 

I evo gore desni kut pokazuje koliko je 8 GB "future proof"(3070)...al ajde, svatko vidi ipak ono sto zeli(svoju utopiju).

cijela recenzija- 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 11:19 (Ivan Majstorovic).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...

 8 jezgri izledaju toliko mrsavo spram AMD-ovih 16 koji su opet ispod 1000 dolara.

 

U kojem svemiru ti zivis?

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Krunoo7 kaže...

 i prioritet im već duže vremena nisu driveri.

 

Znaci nesto sto je kljucno da bi proizvod funkcionirao im nije prioritet? Ima smisla...

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
Znaci nesto sto je kljucno da bi proizvod funkcionirao im nije prioritet? Ima smisla...

 It is what it is ¯\_(ツ)_/¯

Say hello to my little friend
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Krunoo7 kaže...
Friday kaže...
Znaci nesto sto je kljucno da bi proizvod funkcionirao im nije prioritet? Ima smisla...

 It is what it is ¯\_(ツ)_/¯

 

Pa upravo to je mene otjeralo od njih. OPET!

Imao sam 5700xt nitro koja je sama po sebi vrlo nelosa kartica. Izuzetno visoki taktovi (visi od deklariranih), odlicno se undervolta, prihvatljiva razina buke... Ali jebo te led, godinu i pol dana ubijanja sa driverima. Konstantna resetiranja postavki - ventilatora, taktova, napona. Nekad jednom tjedno, nekad 3 puta dnevno. Isprobao sam sve moguce sto sam uspio pronaci - nista nije upalilo. Da je radila kako spada sada bih gledao uzeti 6800 ali umjesto toga planiram uzeti 3070/3080 kad se situacija stabilizira. Jer ako bih opet imao iste probleme mislim da bih cijelo kuciste izbacio kroz prozor.

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: AMD Navi

I Bogati placu. :D

 

Pa jao AMD, sto niko od njih u upravi i tvornici nema karticu koju naprave, ili njima rade il se prave ludi.

 

W t f

Survivor - eye of the tiger
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

 

Pa upravo to je mene otjeralo od njih. OPET!

Imao sam 5700xt nitro koja je sama po sebi vrlo nelosa kartica. Izuzetno visoki taktovi (visi od deklariranih), odlicno se undervolta, prihvatljiva razina buke... Ali jebo te led, godinu i pol dana ubijanja sa driverima. Konstantna resetiranja postavki - ventilatora, taktova, napona. Nekad jednom tjedno, nekad 3 puta dnevno. Isprobao sam sve moguce sto sam uspio pronaci - nista nije upalilo. Da je radila kako spada sada bih gledao uzeti 6800 ali umjesto toga planiram uzeti 3070/3080 kad se situacija stabilizira. Jer ako bih opet imao iste probleme mislim da bih cijelo kuciste izbacio kroz prozor.

 Razumijem te 100%, imao sam 3 serija AMD/ATI kartica (ATI 9550, r7 260 te 5600 XT [sestrin komp]), i stvarno su odlične kartice na papiru za taj novac te sam ja imao sreće da nikad apsolutno nikakvih problema s driverima i vjerojatno ih zato gledam u lijepom svijetlu. Da je situacija obrnuta, smatram da bih imao mišljenje kao i ti, ali tako je kako je, zasad sve 3 rade ko nove, čak i ova 16 godina stara 9550.

 

Inače, koliko god imam sreće s karticama, toliko imam nesreće s matičnama/napajanjima, to mi uvijek krepa, možda je to toga.

 

Say hello to my little friend
11 godina
online
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...

 Pa ja sam VAM stavio rezultate i temperature i sve. To sto nevjerujete nije moj problem, za 6800 netreba vam nista vise od 450W napajanja. 3070 je smijesna kartica radi 8GB, zadnji RE npr u kanalizaciji padne ispod 60 frejmova u 4K...

što ti imam vjerovati, kad lupiš glupost da je potrošnja potpuno ista na 2,1 i 2,5ghz

da ne spominjem one gluposti o 60 stupnjeva na 1000rpm koji niti jedan recenzent nije postigao na otvorenom benču, a kamo li u kućištu 

15 godina
offline
Re: AMD Navi
Mitch kaže...
* * *

Stvarno ne znam kakvih poteskoca imas, ali jako su mi smijesni tvoji postovi, pogotovo kad ti mene "ispravljas" a sam nemas pojma o cemu pricas. Tu i tamo kliknem na koji makar si na ignoru.

 

* * *

 

 

Da li je DLSS fantasticno implementiran za ono sto je - da, jako dobro i vrlo vjerojatno je 3.0 as u rukavu koji ce biti jos bolji. Da li bi DLSS bio potreban da je development ostao na istoj razini kvalitete kao 2013? Ne.

Čekam malo kažeš ovo: "Ne razumijem kako ljudima nije jasno da je DLSS i dalje gimmick." Pa onda na kraju kažeš da je: "DLSS fantasticno implementiran za ono sto je - da, jako dobro i vrlo vjerojatno je 3.0 as u rukavu koji ce biti jos bolji."

Tebi sam na Ignore jer Ignore ne možeš u glavi da klikneš... ali ipak nekako odgovoriš, a suštini je da te ja prspravljam tamo gdje pogriješ a ja budem u pravu. U djelovima u koje nije moje područje ja tu ne pišem ili kada si ti u pravu. Ali kada si u krivu i to 100% u krivu a ja u pravu.. ispravit ću te.. a možeš i ti mene.

Imam poteškoća kada mi miljarder kaže da je kupnja novog automobila najgori mogući izbor, a isti taj milijarder ima čitavu garažu auta i zaposlenika koji mu samo peru i održavaj uaute.. kao i ti koji kaže da ti Top iPhone 1/20 plaće a onda pričaš o uštedi i sličnim stvarima.

Ali ajde ti da mi fino zakopamo ratne sjekire i da se držimo teme. Da vdiimo da li je DLSS isto što i TA ili FSAA ili kako su im već oznake. Ja znam da nije jer sam gledao kako lik objašnava vektore jedne druge ili treće tehnologije.

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

 8 jezgri izledaju toliko mrsavo spram AMD-ovih 16 koji su opet ispod 1000 dolara.

 

U kojem svemiru ti zivis?

 Pa 3950x nadjes danas vec za mrsavih 600-700 eura. Eto zivim u istom svijetu ka i VI.

picajzla0707 kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

 Pa ja sam VAM stavio rezultate i temperature i sve. To sto nevjerujete nije moj problem, za 6800 netreba vam nista vise od 450W napajanja. 3070 je smijesna kartica radi 8GB, zadnji RE npr u kanalizaciji padne ispod 60 frejmova u 4K...

što ti imam vjerovati, kad lupiš glupost da je potrošnja potpuno ista na 2,1 i 2,5ghz

da ne spominjem one gluposti o 60 stupnjeva na 1000rpm koji niti jedan recenzent nije postigao na otvorenom benču, a kamo li u kućištu 

 I sta da vama ja sada dokazujem kada ste nedokazni. Ocito imam malo bolji CIP od ostalih, a vi mene tu nazivate lazljivcem. Na kraju ova 6800 vuce struje ka va 11400F kada se skinu svi power limiti. Mislim da sam stime sve rekao...

15 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

 

da ne spominjem one gluposti o 60 stupnjeva na 1000rpm koji niti jedan recenzent nije postigao na otvorenom benču, a kamo li u kućištu 

 Ako mu je 12° u prostoriji može.

kradem mine iz minskog polja
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
picajzla0707 kaže...

 

da ne spominjem one gluposti o 60 stupnjeva na 1000rpm koji niti jedan recenzent nije postigao na otvorenom benču, a kamo li u kućištu 

 Ako mu je 12° u prostoriji može.

 PA jel vi vidite temp procesora? E ovakvo trolanje jos nisam dozivio, samo VI nastavite, ka sto sam reka: fanboynizam je bolest, a ja sam prestar da se sa klincima vamo natezem.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 12:26 (Ivan Majstorovic).
11 godina
online
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...

 I sta da vama ja sada dokazujem kada ste nedokazni. Ocito imam malo bolji CIP od ostalih, a vi mene tu nazivate lazljivcem. Na kraju ova 6800 vuce struje ka va 11400F kada se skinu svi power limiti. Mislim da sam stime sve rekao...

naravno da sam nedokazan, kad imam iskustva preko 30 godina u hardveru

ikome s malo pojma jasno je sve čim kažeš da grafa od 200+w troši jednako na 2,1 i 2,5 ghz

 

također, više vjerujem recenzentima nego nekakvim likovima s par dana staža na forumu

Sapphire Radeon RX 6800 NITRO+ review - Graphics card temperatures (guru3d.com)

 

tvoja nitro 6800 radi na 60 stupnjeva i 1.000 rpm i kad je klokneš u zatvorenom kućištu, na recenzijama ista takva neklokana ide preko 70 stupnjeva i preko 1.300rpm na otvorenom benču

nema faking šanse da imaš dijamantni, a ne zlatni primjerak čipa, da dobiješ takvu razliku

 

EDIT

ajde de, nek je i meni sa 50 godina netko rekao da sam klinac

što ti broju 1 uopće radiš na forumu 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 12:28 (picajzla0707).
6 godina
offline
Re: AMD Navi

Koga vraga mu na forumu vi govoriš? Ovdje bi svi trebali bit isti, Envy  koji je duplo stariji od mene mi je napisao djetinjaste uvrede na razini vrtićke dobi. Meni je to sve zabava, provociram i vrati se. Malo doduše je problem onome tko dode nać savjet na forum, al ima hrpa drugih izvora i videa koji idu u srž problema tako da nije strašno. Neka se manjina prilagodi većini.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

što ti broju 1 uopće radiš na forumu 

 Razgovaram sa dobrim rudarima na rudarskoj temi. Gejmanja sam se na PC-u ostavio kako bi fanboysi imali sta raditi ovjde. Testove sam vam predocio cisto ako je ikoga ikada zanimala performanca ove kartice. A za sve ostalo prepustam vama fanbosyma da nastavite, nema HW teme vamo gdje takvi kao VI(rambox,envy) usetate pa trpate svoja imaginarna pravila, i preispitujete dusevno stanje covjeka koji je uzeo doticni HW.

LP!

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...
picajzla0707 kaže...

što ti broju 1 uopće radiš na forumu 

 Razgovaram sa dobrim rudarima na rudarskoj temi. Gejmanja sam se na PC-u ostavio kako bi fanboysi imali sta raditi ovjde. Testove sam vam predocio cisto ako je ikoga ikada zanimala performanca ove kartice. A za sve ostalo prepustam vama fanbosyma da nastavite, nema HW teme vamo gdje takvi kao VI(rambox,envy) usetate pa trpate svoja imaginarna pravila, i preispitujete dusevno stanje covjeka koji je uzeo doticni HW.

LP!

 Pusti ih, vjerovatno su oboica skakala čači u đepu dok je cannon fodder palio na računalima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 12:40 (BOOMboy).
11 godina
offline
AMD Navi

Klasicni ponedjeljak uz juzni vjetar. Bas se vidi da fali HW koliko bzvz drobimo.

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
metallic kaže...

Klasicni ponedjeljak uz juzni vjetar. Bas se vidi da fali HW koliko bzvz drobimo.

 Istina🤣🥳

11 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Mene je najviše iritiralo downclockanje kod 5700XT.
Recimo, modeliram nešto u Blenderu, u pozadini se vrti neka pjesma s YT-a, sve fino glatko radi.
Odjednom Blender sučelje postane neresponzivno i "framerate" padne na 15-30.
Zašto?
Zato što je pjesma na YT-u u pozadini završila i grafička je pomislila da više se ništa ne radi pa je sada u redu smanjiti clock na, ne znam, 40 Mhz.
Pokrenem novi video na YT-u i Blender opet radi normalno.

Ista stvar se događala i u igrama kada bih otvorio nekakav meni ili inventory. Odmah se grafička agresivno downclockala, srezala framerate i učinila pokrete mišem neresponzivnim.

Grafička jest snažna za novce koje sam krajem 2019 dao za nju, clock je bio čak i veći od navedenog, ali jednostavno nisam imao živaca natezati se s njom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Krunoo7 kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Mozda ovi iz AMD-a nemoja toliko veliki/kvalitetan software team

 U ovom grmu leži zec. AMD se bori na tri fronte (GPU, CPU, konzole) i prioritet im već duže vremena nisu driveri. Premda je onaj radeon settings jako lijep za razliku od prijašnjeg Catalyst Control Centera (?) i čini mi se funkcionalan softver, naspram nvidiinog šugavog experienca kojeg treba curbstompat u dubine pakla.

 Sad sam shvatio.

 

Radeon driveri su Kolinda Grabar Kitarović.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
13 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

 Sad sam shvatio.

 

Radeon driveri su Kolinda Grabar Kitarović.

 Dobra fora, ali mislio sam u smislu da je polarizirajuće jer softver izgleda dobro, funkcionalno, sve je tu, lako za pronaći itd. i daje dojam da je zapravo dosta truda uloženo u sve to, a ispada da je backend sklepan od potplaćenih Indijaca. Elhamdulilah, ti problemi su rješivi, ali opet je pitanje vremena i je li AMD-u uopće prioritet jer ionako prodaju sve što imaju.

Say hello to my little friend
15 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

Koga vraga mu na forumu vi govoriš? Ovdje bi svi trebali bit isti, Envy  koji je duplo stariji od mene mi je napisao djetinjaste uvrede na razini vrtićke dobi. Meni je to sve zabava, provociram i vrati se. Malo doduše je problem onome tko dode nać savjet na forum, al ima hrpa drugih izvora i videa koji idu u srž problema tako da nije strašno. Neka se manjina prilagodi većini.

Znači imaš 18 godina?

Da, ja kada kažem nešto, kaćem ono što znam i u čemu sam Doktor... poslije mog posta nema niti jednog TD, TU.. zašute svi.
Ekipa ti se raspala (čitaj Trolerska ekipa, jedan FOI-evac je malo mudriji, ali izgleda da ste svi troleri u jednoj WhatsApp grupi, jer je ostalo rasuto iz foruma kao riža iz kamiona).

Sutra stiže lik iz dijaspore da mu se složi, među ostalim 6800 (X, ili Xt ili nešto)... javim dojmove.

Još nekih pitanja?

13 godina
offline
Re: AMD Navi
Envy kaže...

Znači imaš 18 godina?

Da, ja kada kažem nešto, kaćem ono što znam i u čemu sam Doktor... poslije mog posta nema niti jednog TD, TU.. zašute svi.
Ekipa ti se raspala (čitaj Trolerska ekipa, jedan FOI-evac je malo mudriji, ali izgleda da ste svi troleri u jednoj WhatsApp grupi, jer je ostalo rasuto iz foruma kao riža iz kamiona).

Sutra stiže lik iz dijaspore da mu se složi, među ostalim 6800 (X, ili Xt ili nešto)... javim dojmove.

Još nekih pitanja?

Majko mila...

 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...
Envy kaže...

Znači imaš 18 godina?

Da, ja kada kažem nešto, kaćem ono što znam i u čemu sam Doktor... poslije mog posta nema niti jednog TD, TU.. zašute svi.
Ekipa ti se raspala (čitaj Trolerska ekipa, jedan FOI-evac je malo mudriji, ali izgleda da ste svi troleri u jednoj WhatsApp grupi, jer je ostalo rasuto iz foruma kao riža iz kamiona).

Sutra stiže lik iz dijaspore da mu se složi, među ostalim 6800 (X, ili Xt ili nešto)... javim dojmove.

Još nekih pitanja?

Majko mila...

 

 

 

 doktor svemira 

13 godina
offline
Re: AMD Navi
neampojma kaže...

 doktor svemira 

 

6 godina
offline
Re: AMD Navi

Doktore, sve je jasno.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Envy kaže...
Mitch kaže...
* * *

Stvarno ne znam kakvih poteskoca imas, ali jako su mi smijesni tvoji postovi, pogotovo kad ti mene "ispravljas" a sam nemas pojma o cemu pricas. Tu i tamo kliknem na koji makar si na ignoru.

 

* * *

 

 

Da li je DLSS fantasticno implementiran za ono sto je - da, jako dobro i vrlo vjerojatno je 3.0 as u rukavu koji ce biti jos bolji. Da li bi DLSS bio potreban da je development ostao na istoj razini kvalitete kao 2013? Ne.

Čekam malo kažeš ovo: "Ne razumijem kako ljudima nije jasno da je DLSS i dalje gimmick." Pa onda na kraju kažeš da je: "DLSS fantasticno implementiran za ono sto je - da, jako dobro i vrlo vjerojatno je 3.0 as u rukavu koji ce biti jos bolji."

Tebi sam na Ignore jer Ignore ne možeš u glavi da klikneš... ali ipak nekako odgovoriš, a suštini je da te ja prspravljam tamo gdje pogriješ a ja budem u pravu. U djelovima u koje nije moje područje ja tu ne pišem ili kada si ti u pravu. Ali kada si u krivu i to 100% u krivu a ja u pravu.. ispravit ću te.. a možeš i ti mene.

Imam poteškoća kada mi miljarder kaže da je kupnja novog automobila najgori mogući izbor, a isti taj milijarder ima čitavu garažu auta i zaposlenika koji mu samo peru i održavaj uaute.. kao i ti koji kaže da ti Top iPhone 1/20 plaće a onda pričaš o uštedi i sličnim stvarima.

Ali ajde ti da mi fino zakopamo ratne sjekire i da se držimo teme. Da vdiimo da li je DLSS isto što i TA ili FSAA ili kako su im već oznake. Ja znam da nije jer sam gledao kako lik objašnava vektore jedne druge ili treće tehnologije.

Ti si gledao video kako lik objasnjava vektore....a iz prve ruke kolega je grandmaster na Kaggleu i radi za Nvidiu DL i imas 0 postovanja za bilo sto netko drugi napise.....kako ce ti itko ista ikad objasnit kad si toliko tvrdoglav...

 

A boldano...cim se sjecas toga znam s kakvim likom pricam...malo manje budi slan, inace ovo nema smisla. Jedini razlog zasto bih obrisao acc na ovom forumu je upravo ekipa poput tebe.

 

Za razumjet DLSS u detalje treba PhD, objasnio sam jedno triputa na forumu do sada. Za razumjet siru sliku treba srednja skola. Kad sve te detalje izdrobis, lako je za shvatit zasto je DLSS gimmick (ne znam jel uopce znas sto ta rijec znaci sudeci po tvojoj prvoj recenici) i zasto je izasao u 2017. a ne u 2014.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 23:39 (Mitch).
14 godina
offline
AMD Navi

Ne vjerujem da bi se vlasnici AMD kartica puno bunili da su jučer dobili jednko dobar DLSS.

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice