AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.261
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Navi
To treba uzet sa zrnom soli, jedini izvor je (koliko sam vidio, stalno se ponavlja) stevin test 3080, no kako stevo ne daje podatke o postavkama, a bogme niti puno drugih detalja, te često mijenja sastav igara koje testirai još nije naklonjen nevidiji, prije bi rekao da to zapravo i nije napredak kroz drivere koji bi se pokazao jednako i ns prijašnjim testovima
10 godina
offline
AMD Navi

Za one koje zanima.

 

"AMD to offer an open, cross-platform implementation of DLSS-esque super-sampling, will work with Intel and NVIDIA for high-quality visuals across PC and console". Ovo upravo znaci da ce izbacit svoju verziju "open source" DLSSa koja nece radit samo sa novim rx grafama i rtx 2000/3000 serijom nego i sa starijim grafama (I konzolom).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

Za one koje zanima.

 

"AMD to offer an open, cross-platform implementation of DLSS-esque super-sampling, will work with Intel and NVIDIA for high-quality visuals across PC and console". Ovo upravo znaci da ce izbacit svoju verziju "open source" DLSSa koja nece radit samo sa novim rx grafama i rtx 2000/3000 serijom nego i sa starijim grafama (I konzolom).

 Pa da...nema sanse da ce developeri ici razvijat DLSS umjesto TAA ili opensource TAA u igrama, nitko nema toliko resursa da se bavi samo jednom platformom specificno, a da ta platforma nije PS5.

 

Uostalom, AMD ce ponudit rjesenje koje ce bit plug-n-play za PS5 i XSX API...

 

Zato sam i toliko kritizirao DLSS do sada i njegovo guranje u prvi plan

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Strašno nešto, developeri se trebaju malo pomučiti da implementiraju tech koji daje 50 ili više posto performance boost. :D
Baš gledam rdr2, milijun opcija za podesiti, hrpa tehnologija za koje su se 'pomučili' implementirati ih, a sad je strašan problem kad to treba napraviti za besplatni dobitak u perfomansama, i to ne 10-15%, nego 50-90%.
Stvarno za kritiku, zajebavat jadne developere da bi gejmeri imali free boost :)))
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Ovakve vijesti su mi zanimljive koliko i auti koji s raketnim pogonom idu 1000mph.... dakle 99.999% ljudi to neće imati ni koristiti.

 

Mislim, super. Lijepo za vidjeti, odlično... ali, who cares...

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 8:46 (mrsmith).
12 godina
offline
AMD Navi

Ma jasno da LN2..

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Meni baš i nije stalo do dlssa i raytracinga, radije bih da se potpuno posvete physxu, umjetnoj inteligenciji i crossfire/sli.

 
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Strašno nešto, developeri se trebaju malo pomučiti da implementiraju tech koji daje 50 ili više posto performance boost. :D
Baš gledam rdr2, milijun opcija za podesiti, hrpa tehnologija za koje su se 'pomučili' implementirati ih, a sad je strašan problem kad to treba napraviti za besplatni dobitak u perfomansama, i to ne 10-15%, nego 50-90%.
Stvarno za kritiku, zajebavat jadne developere da bi gejmeri imali free boost :)))

 problem sa dlss-om je da program mora ici na nvidijije servere na ML kako bi se ispeglao taj perf boost. pretpostavljam da to kosta tako da na ML idu samo oni kojima nvidija plati. svi koji za to nemaju para ili ih nvidija ne sponzorira, ici ce na open source.

9 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Kažu forumaši da su driveri popeglani odavno i da se dotična hrva sa 2070S bez problema. Ja im vjerujem.

 Kažu oni svašta... eno neki dan tip tu prodavao jer je nije uspio upogoniti bez problema.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 12:52 (miki_the_pirat).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
miki_the_pirat kaže...
mislioc kaže...
Kažu forumaši da su driveri popeglani odavno i da se dotična hrva sa 2070S bez problema. Ja im vjerujem.

 Kažu oni svašta... eno neki dan tip tu prodavao jer je nije uspio upogoniti bez problema.

 I šta to znači ako on ima problema, ja imam dvije jednu 5700XT a drugu 5700 i nemam tih problema.

Šta reći za EVGA RTX 3090 koja se puši topi - 

http://hwbot.org/signature/u135800.png
13 godina
online
Re: AMD Navi

Znači, niti možeš kupiti RTX 3000/RX 6800 grafe niti Playstation 5 . Eto, ne možeš se igrat ni da hoćeš. Sad i nemam izbora nego ispoštovat ženu i kupit nadmadrac kad nema onog na što se meni pare troše.  

6 godina
offline
Re: AMD Navi
mirzet1976 kaže...

 I šta to znači ako on ima problema, ja imam dvije jednu 5700XT a drugu 5700 i nemam tih problema.

 

 evo, covjek nema problema, znaci problemi ne postoje, zajebi onaj mindfactory rma report od 10%+ povrata 

9 godina
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

Znači, niti možeš kupiti RTX 3000/RX 6800 grafe niti Playstation 5 . Eto, ne možeš se igrat ni da hoćeš. Sad i nemam izbora nego ispoštovat ženu i kupit nadmadrac kad nema onog na što se meni pare troše.  

 Kupio ja nadmadrac... žali bože para. Ne vrijedi... bolje najjeftiniji novi madrac.

11 godina
offline
AMD Navi

Na 1.25 krece sa RT on u 4k.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

Znači, niti možeš kupiti RTX 3000/RX 6800 grafe niti Playstation 5 . Eto, ne možeš se igrat ni da hoćeš. Sad i nemam izbora nego ispoštovat ženu i kupit nadmadrac kad nema onog na što se meni pare troše.  

Ja sam isao stavit oglas na ebay.de da kupujem novi zapakiran ps5 pa sam na neki blesav naci oznacio da prodajem iako sam stavio da kupujem...u 5 minuta prije nego sam deaktivirao oglas sam dobio vise od 50 poruka da ekipa zeli kupit moj ps5....bolesno

13 godina
online
Re: AMD Navi
miki_the_pirat kaže...

 Kupio ja nadmadrac... žali bože para. Ne vrijedi... bolje najjeftiniji novi madrac.

 Hahah, kakav si kupio da se ne zeznam i ja? 

MEGATAMA kaže... 

Ja sam isao stavit oglas na ebay.de da kupujem novi zapakiran ps5 pa sam na neki blesav naci oznacio da prodajem iako sam stavio da kupujem...u 5 minuta prije nego sam deaktivirao oglas sam dobio vise od 50 poruka da ekipa zeli kupit moj ps5....bolesno

 Pa baš je nenormalno. Kao da se nikad do sada narod nije igrao na konzolama i kao da je ovo baš neka revolucija! A nije nikakva, nego klasika sve malo bolje i ljepše. Strašno stvarno. Pa da se dijeli doslovno za džabe, bilo bi ga dostupno više!

11 godina
offline
Re: AMD Navi
jovial kaže...

 problem sa dlss-om je da program mora ici na nvidijije servere na ML kako bi se ispeglao taj perf boost. pretpostavljam da to kosta tako da na ML idu samo oni kojima nvidija plati. svi koji za to nemaju para ili ih nvidija ne sponzorira, ici ce na open source.

 prvo, to je pretpostavka

drugo, tko nema za takve troškove, a računa zaradit milijune, bolje neka se i ne bavi takvim poslom

ako misliš prodat igru gdje nevidija drži 80% tržišta, onda je račun jasan - nepodržavanje tih tehnologija znači da potencijalno gubiš najveći dio tržišta

za indie igre koje ionako idu i na slabijim grafama rt i dlss su najmanji problem, za aaa igre je sve jasno - sve i jedna će dobiti rt i dlss podršku nakon izlaska cyberpunka

9 godina
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...
miki_the_pirat kaže...

 Kupio ja nadmadrac... žali bože para. Ne vrijedi... bolje najjeftiniji novi madrac.

 Hahah, kakav si kupio da se ne zeznam i ja? 

Ma ono dormeo nešto... memory foam, pizde materine... top shop... žena navalila (kao i u tebe)... nezz model sad - nešto što je bilo aktualno prije 2-3 mjeseca... aloe vera neka ak se ne varam.

 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
jovial kaže...

 problem sa dlss-om je da program mora ici na nvidijije servere na ML kako bi se ispeglao taj perf boost. pretpostavljam da to kosta tako da na ML idu samo oni kojima nvidija plati. svi koji za to nemaju para ili ih nvidija ne sponzorira, ici ce na open source.

Znači 99% naslova...

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 16:43 (Riot).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...
miki_the_pirat kaže...

 Kupio ja nadmadrac... žali bože para. Ne vrijedi... bolje najjeftiniji novi madrac.

 Hahah, kakav si kupio da se ne zeznam i ja? 

MEGATAMA kaže... 

Ja sam isao stavit oglas na ebay.de da kupujem novi zapakiran ps5 pa sam na neki blesav naci oznacio da prodajem iako sam stavio da kupujem...u 5 minuta prije nego sam deaktivirao oglas sam dobio vise od 50 poruka da ekipa zeli kupit moj ps5....bolesno

 Pa baš je nenormalno. Kao da se nikad do sada narod nije igrao na konzolama i kao da je ovo baš neka revolucija! A nije nikakva, nego klasika sve malo bolje i ljepše. Strašno stvarno. Pa da se dijeli doslovno za džabe, bilo bi ga dostupno više!

Jadna situacija.....da nisam dao 1000eu za ovu rtx3080 tko zna kad bih ju imao,otisao danas u lokalni game shop makar rezervirat ps5 pa kada dodje i kaze mi lik da nista ove godine 🤣🤣🤣 Inace ima za rezervirat u Real.de ali 1500eu za ps5.....

Rx6800xt ima valjda 10 u Njemackoj....i prodaju se po 1200eu

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
jovial kaže...

 problem sa dlss-om je da program mora ici na nvidijije servere na ML kako bi se ispeglao taj perf boost. pretpostavljam da to kosta tako da na ML idu samo oni kojima nvidija plati. svi koji za to nemaju para ili ih nvidija ne sponzorira, ici ce na open source.

 prvo, to je pretpostavka

drugo, tko nema za takve troškove, a računa zaradit milijune, bolje neka se i ne bavi takvim poslom

ako misliš prodat igru gdje nevidija drži 80% tržišta, onda je račun jasan - nepodržavanje tih tehnologija znači da potencijalno gubiš najveći dio tržišta

za indie igre koje ionako idu i na slabijim grafama rt i dlss su najmanji problem, za aaa igre je sve jasno - sve i jedna će dobiti rt i dlss podršku nakon izlaska cyberpunka

ja se nadam da si u pravu. ali  da je to toliko jednostavno kao sto ti govoris, rdr2 bi vec davno bio apdejtan sa dlss 2.0 implementacijom. kao i doslovno sve igre koje imaju problema sa fps-om. mozda da javis ovima sta rade na msfs 2020, njima bi dobro dosao dlss 2.0 da im malo digne fps.

12 godina
offline
Re: AMD Navi
Igrajte se na 1080p tamo nema problema sa fps-om, sve leti i ne traži 1000 eura za karticu. 2060 Super podmazuje tu rezu besprijekorno.
 
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
itomic009 kaže...
miki_the_pirat kaže...

 Kupio ja nadmadrac... žali bože para. Ne vrijedi... bolje najjeftiniji novi madrac.

 Hahah, kakav si kupio da se ne zeznam i ja? 

MEGATAMA kaže... 

Ja sam isao stavit oglas na ebay.de da kupujem novi zapakiran ps5 pa sam na neki blesav naci oznacio da prodajem iako sam stavio da kupujem...u 5 minuta prije nego sam deaktivirao oglas sam dobio vise od 50 poruka da ekipa zeli kupit moj ps5....bolesno

 Pa baš je nenormalno. Kao da se nikad do sada narod nije igrao na konzolama i kao da je ovo baš neka revolucija! A nije nikakva, nego klasika sve malo bolje i ljepše. Strašno stvarno. Pa da se dijeli doslovno za džabe, bilo bi ga dostupno više!

Jadna situacija.....da nisam dao 1000eu za ovu rtx3080 tko zna kad bih ju imao,otisao danas u lokalni game shop makar rezervirat ps5 pa kada dodje i kaze mi lik da nista ove godine 🤣🤣🤣 Inace ima za rezervirat u Real.de ali 1500eu za ps5.....

Rx6800xt ima valjda 10 u Njemackoj....i prodaju se po 1200eu

pa imao bi je u trenutku kada odlucis dati 1000 eura kao i bilo ko drugi koji se tako odlucio. ima ih na ebayu od prvog dana.

14 godina
offline
AMD Navi

kupe se one bez problema ako si spreman preplatiti 😂

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Ali ovaj Navi je proizveden u manje primjeraka nego Bugatti Chiron.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 17:58 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Igrajte se na 1080p tamo nema problema sa fps-om, sve leti i ne traži 1000 eura za karticu. 2060 Super podmazuje tu rezu besprijekorno.

 1080p na 4K TVu, slikano mobitolem, ni brige ni pameti 😂

12 godina
offline
Re: AMD Navi
Jesi skužil kak ti voda rejtrejsa.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

kak nebi, da nema RT_a ne bi igra valjala.

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Dlss se veže uz ray tracing, barem je tako bilo s dosadašnjim igrama i onim najavljenim.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice