AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.629.778
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Krinđ. Ajde Mr. Smith otvori temu rt 1,2,3.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
online
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Odsjaj u lokvi vode,dovoljno si napisao.

 

Najbolji opis RT-a u kratkoj rečenici, mogu i kraće - sranje.

 

neampojma kaže...

 nemoj sad da ovi krenu pričat kako si ljubomoran što nemaš 3080 pa ne možeš to doživjeti 

 

A šta ću 

 

mrsmith kaže...

Trebao si ostati u 2000. i uživati onda ako ti napredak tehnologije i gaminga ne znači ništa nego su gluposti.

 

Ovo je gamechanger što se tiče game visualsa kad se iskoriste sve mogućnosti koje donosi.. to što hardver nije na razini zadatka još uvijek, nema veze.

Svakako će u budućnosti biti bolje što se tiče snage hardvera.. ali tehnologija ide naprijed i to je važno. No ti ne razumiješ pozadinu toga očito i na koji način to radi da bi ti bilo jasno zašto je to u biti toliko velika novost u gaming svijetu.

 

Pa ako je ovo "napredak tehnologije" onda bolje da ostanemo igrat one igre iz 2000.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 14:48 (ibme74).
10 godina
offline
AMD Navi

Nemojte samo da raytracing "postane bitan" kad AMDu krene sa RTom.

Bitan je, ako se ispravno ubaci, a ne samo jedan aspekt.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
12 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

RT ce postati bitan, kad bude implementiran u DX12U i Vulcan, tocnije kad bude dostupan svim developerima,

a ne onima koji placaju nDiviji porez na budale, da bi mogli implementirati RT.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
7 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Čitatelj kaže...

RT ce postati bitan, kad bude implementiran u DX12U i Vulcan, tocnije kad bude dostupan svim developerima,

a ne onima koji placaju nDiviji porez na budale, da bi mogli implementirati RT.

Vec je implementiran,daj ne baljezgajte vise.

7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Nije u potpunosti integriran ni u Vulcan ni u DX12U. No jos je manji broj naslova koji podrzavaju Vulcan,

a kamoli Vulcan sa RT-om. D3D naslovi koji imaju integriran RT preko DX-a ce se zvati DXR-T1.1

https://www.pcgameshardware.de/DirectX-12-Software-255525/Specials/DX12-Ultimate-Raytracing-Nvidia-Turing-AMD-RDNA2-1345905/

 

Koliko naslova to nativno podrzava? Za sad - nula.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
ibme74 kaže...
mrsmith kaže...

Kad daš djeci da crtaju u pijesku...

 

Et nek je ono što si ti u drugoj temi linkao "noticeable", moraš imati RTX karticu i upaliti RT koji ti poždere pola FPS-a da bi imao odsjaj svijetla u lokvi vode, kakva tehnologija 

Taj RT je općenito takav epic fail.

Mislio sam mu komentirat sliku ali nisam, ali evo sad budem.

 

 Ovo skinem, realno oboje je besplatno, ne trebas stroj od grafe i eto ti odljesak od lokvi

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi

 Iiijaooo pazi ko je rekao AIB-ovac. KOga briga za te strixice i tufice kada ce ionako AMD-ov PCB biti opet najopremljeniji po obicaju, najjeftiniji i sada imaju dobar hladnjak. Pitanje je koliko AMD moze nastancati grafulja a ne koliko AIB-ovci. Oni ce da imati limitiran broj na pocetku, dok FE navi ce biti dovoljan broj vjeruj mi opusti se.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 16:20 (HCgamingCRO).
9 godina
offline
Re: AMD Navi

Ne ne, ili strix ili ništa. Kakav mrtvi FE. 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...

Ne ne, ili strix ili ništa. Kakav mrtvi FE. 

 Meni se jednio svidja ona strix LC edicija- znaci nmemogu se sjetiti kada je AMD zadnji puta imao od AIB-ovca jednu tako AIO gpu. nabrijana je ova NAVI serija nema sta.

Izgleda da ce jedino tako biti moguce 2.5GHz navuci ali Boze moj bilo je valjda jasno od pocetka

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 16:26 (HCgamingCRO).
9 godina
offline
Re: AMD Navi

Kome se da čekati, Sapphire će sigurno odraditi vrhunski posao :)

11 godina
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...

Kome se da čekati, Sapphire će sigurno odraditi vrhunski posao :)

 da, još su najavili i toxic verziju 

12 godina
offline
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi

 Doslovno kako sam rekao najslabiji big navi 6800 u dosta naslova ce u 1440p samarati i 3090. Di je onaj gospodin smith sto je tada rekao da se malo opustim sa mojom tezom?

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
11 godina
offline
Re: AMD Navi

Moze koji test na nekom cpu koji gameri imaju...bilo koji?

Kakav ce ovo debakl bit kad krenu nezavisni testovi pa netko upari nedo bog prvi Ryzen ili neki stariji Intel.

14 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
ibme74 kaže...
mrsmith kaže...

Kad daš djeci da crtaju u pijesku...

 

Et nek je ono što si ti u drugoj temi linkao "noticeable", moraš imati RTX karticu i upaliti RT koji ti poždere pola FPS-a da bi imao odsjaj svijetla u lokvi vode, kakva tehnologija 

Taj RT je općenito takav epic fail.

Mislio sam mu komentirat sliku ali nisam, ali evo sad budem.

 

 Ovo skinem, realno oboje je besplatno, ne trebas stroj od grafe i eto ti odljesak od lokvi

 Ili ovo 

 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Moze koji test na nekom cpu koji gameri imaju...bilo koji?

Kakav ce ovo debakl bit kad krenu nezavisni testovi pa netko upari nedo bog prvi Ryzen ili neki stariji Intel.

 Znam da mi vise neodgovaras, nemas sta reci, i znas da sam u pravu bio cijelo vrijeme i jos sam pa ti je to krivo

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 16:50 (HCgamingCRO).
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Moze koji test na nekom cpu koji gameri imaju...bilo koji?

Kakav ce ovo debakl bit kad krenu nezavisni testovi pa netko upari nedo bog prvi Ryzen ili neki stariji Intel.

 šta više intel nije dobar za gaming?

12 godina
offline
Re: AMD Navi
Nisam gledao koji Cpu je u pitanju buđet Intel ili premium Amd?
 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
neampojma kaže...
MEGATAMA kaže...

Moze koji test na nekom cpu koji gameri imaju...bilo koji?

Kakav ce ovo debakl bit kad krenu nezavisni testovi pa netko upari nedo bog prvi Ryzen ili neki stariji Intel.

 šta više intel nije dobar za gaming?

 Ne pazi vidi kako je licemjeran mali... kaze da se testira na neki cpu sto imaju gameri, a nece da bencha control 4k sve ultra RT on bez dlss-a

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
neampojma kaže...
MEGATAMA kaže...

Moze koji test na nekom cpu koji gameri imaju...bilo koji?

Kakav ce ovo debakl bit kad krenu nezavisni testovi pa netko upari nedo bog prvi Ryzen ili neki stariji Intel.

 šta više intel nije dobar za gaming?

 Ne pazi vidi kako je licemjeran mali... kaze da se testira na neki cpu sto imaju gameri, a nece da bencha control 4k sve ultra RT on bez dlss-a

 ja sam mislio da su intelovi procesori bolji za gaming, nez šta se onda želi što je testirano sa ryzenom kad će onda oni imat više fps-a sa intelom 

15 godina
offline
Re: AMD Navi
neampojma kaže...
HCgamingCRO kaže...
neampojma kaže...
MEGATAMA kaže...

Moze koji test na nekom cpu koji gameri imaju...bilo koji?

Kakav ce ovo debakl bit kad krenu nezavisni testovi pa netko upari nedo bog prvi Ryzen ili neki stariji Intel.

 šta više intel nije dobar za gaming?

 Ne pazi vidi kako je licemjeran mali... kaze da se testira na neki cpu sto imaju gameri, a nece da bencha control 4k sve ultra RT on bez dlss-a

 ja sam mislio da su intelovi procesori bolji za gaming, nez šta se onda želi što je testirano sa ryzenom kad će onda oni imat više fps-a sa intelom 

 Ne nego ako imaš 500 ploču i 5000 cpu i na tome 6000 grafu, o da imaš rage mode sa auto OC koji dodaje 2-13% performansi ovisno o igri.

Kažu samo da su svi grafovi rađeni sa time, da bez tog auto oc na drugim konfiguracijama neće biti tog boosta i da je grafa sama po sebi nešto slabija od tog idealnog slučaja.

11 godina
online
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
ibme74 kaže...
mrsmith kaže...

Kad daš djeci da crtaju u pijesku...

 

Et nek je ono što si ti u drugoj temi linkao "noticeable", moraš imati RTX karticu i upaliti RT koji ti poždere pola FPS-a da bi imao odsjaj svijetla u lokvi vode, kakva tehnologija 

Taj RT je općenito takav epic fail.

Mislio sam mu komentirat sliku ali nisam, ali evo sad budem.

 

 Ovo skinem, realno oboje je besplatno, ne trebas stroj od grafe i eto ti odljesak od lokvi

dreadmoore kaže...
hahhaajaads kaže...
ibme74 kaže...
mrsmith kaže...

Kad daš djeci da crtaju u pijesku...

 

Et nek je ono što si ti u drugoj temi linkao "noticeable", moraš imati RTX karticu i upaliti RT koji ti poždere pola FPS-a da bi imao odsjaj svijetla u lokvi vode, kakva tehnologija 

Taj RT je općenito takav epic fail.

Mislio sam mu komentirat sliku ali nisam, ali evo sad budem.

 

 Ovo skinem, realno oboje je besplatno, ne trebas stroj od grafe i eto ti odljesak od lokvi

 Ili ovo 

 

 

Znaci skupi se par amatera i modaju starije naslove da graficki bolje izgledaju nego "napredna tehnologija" RT za koju trebas barem karticu od 3k 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...
neampojma kaže...
HCgamingCRO kaže...
neampojma kaže...
MEGATAMA kaže...

Moze koji test na nekom cpu koji gameri imaju...bilo koji?

Kakav ce ovo debakl bit kad krenu nezavisni testovi pa netko upari nedo bog prvi Ryzen ili neki stariji Intel.

 šta više intel nije dobar za gaming?

 Ne pazi vidi kako je licemjeran mali... kaze da se testira na neki cpu sto imaju gameri, a nece da bencha control 4k sve ultra RT on bez dlss-a

 ja sam mislio da su intelovi procesori bolji za gaming, nez šta se onda želi što je testirano sa ryzenom kad će onda oni imat više fps-a sa intelom 

 Ne nego ako imaš 500 ploču i 5000 cpu i na tome 6000 grafu, o da imaš rage mode sa auto OC koji dodaje 2-13% performansi ovisno o igri.

Kažu samo da su svi grafovi rađeni sa time, da bez tog auto oc na drugim konfiguracijama neće biti tog boosta i da je grafa sama po sebi nešto slabija od tog idealnog slučaja.

 Ne, rage mode je koliko sam ja shvatio samo tipka jedna koja povisi power limit i nista vise- znaci tu ocekuj nista samo 50tak -100 mhz vise uz veliki gain topline sigurno. Ono sto ti spominjes koliko sam ja shvatio je smart access memory. I taj pojma se veze na taj cpu+gpu+mb combo. I to je relativno malo jos dok se nepocne implementirati kako treba.

Znaci ovaj rage mode imat ce svi a access memory samo AMD premium.

 

I nisu svi grafovi radjeni na tomu vrati se i pogledaj vidjet ce da je 6800xt vs3080 cisti stock bez iakvih upaljenih boost-ova.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 17:13 (HCgamingCRO).
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Nitko ne komentira da je u 8 od 10 naslova 6800xt brža od 3080? Malo šupački prema starim korisnicima, ali meni koji u paketu uzimam ploču, proc i grafu super.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Zato je trebalo u konfe gurat B550, a ne B450 za par sto kuna razlike.
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Zato je trebalo u konfe gurat B550, a ne B450 za par sto kuna razlike.

 Pa to je sada cijela implementacija mogucnosti pcie4.0 a govorilo se je gimmick. Eto sta su sve izvukli kroz taj chipset. Napokon si dobio mogucnost upoariti AMD cpu+gpu i da si medjusobno pomazu

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...
neampojma kaže...
HCgamingCRO kaže...
neampojma kaže...
MEGATAMA kaže...

Moze koji test na nekom cpu koji gameri imaju...bilo koji?

Kakav ce ovo debakl bit kad krenu nezavisni testovi pa netko upari nedo bog prvi Ryzen ili neki stariji Intel.

 šta više intel nije dobar za gaming?

 Ne pazi vidi kako je licemjeran mali... kaze da se testira na neki cpu sto imaju gameri, a nece da bencha control 4k sve ultra RT on bez dlss-a

 ja sam mislio da su intelovi procesori bolji za gaming, nez šta se onda želi što je testirano sa ryzenom kad će onda oni imat više fps-a sa intelom 

 Ne nego ako imaš 500 ploču i 5000 cpu i na tome 6000 grafu, o da imaš rage mode sa auto OC koji dodaje 2-13% performansi ovisno o igri.

Kažu samo da su svi grafovi rađeni sa time, da bez tog auto oc na drugim konfiguracijama neće biti tog boosta i da je grafa sama po sebi nešto slabija od tog idealnog slučaja.

pa valjda su se intelovci navikli svake godine mijenjat matičnu da bi imali 10% više fps, tako da se ništa ne mijenja za njih 

12 godina
offline
Re: AMD Navi
Čuj 10% je lijepo za čut, a još bolje za vidit na fps brojaču.
 
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice