AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.634.496
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Navi

Eh sad Amd bi trebao izbacit 6700xt koju ćemu moći usporedit sa 5700xt koja je bila startala sa 399$, da bi vidjeli koliki skok smo dobili po istoj cijeni. Drugi par cipela je što nisu u prethodnoj imali ništa jače od 5700xt. Ali bilo bi fer da izbace 6700xt za 399$ da vidimo. Ako ćemo suditi prema grafovima ta potencijalna 6700xt bi mogla biti jednako brza kao Rtx 3070 pošto je 6800 brža još da je stave za 400$ to bi bilo fenomenalno. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 18:44 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Ma da su oni stavili cijenu ispod jampera, ali ne stavili veču a fanbojsi likujete kako vas sapunaju prije brijanja. Još čekamo nezavisne testove bez amd rage i smart access đinđa minđa koja radi samo sa rizenom 5000.Nas ostale ko jebe za nas nema đinđa minđa. Ispuhat će se balončić malo nakon testova van amd režije.Onda čemo im procjenit cijenu bez nasapunane pjene.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

Kad se več spominje RX 6700XT vs RX 5700XT, dakle to su modeli koji imaju 40CU kombinaciju.

 

Glasine idu ovako žuto je 30% brže onak okvirno, ili za detalje vjerojatno čekamo CES 2021 kad če i taj model gurnut na tržište.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Ok znači ti uspoređuješ po cijeni, a šta onda misliš o usporedbi 6900XT i 3090? Ima li to smisla uspoređivati budući da je 3090 50% skuplja, a performanse su tu negdje.

Eto ne trolam već me samo zanima tvoje mišljenje.

Bit će!
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Mitch kaže...

 Tocno, ali opet je 3090 preblizu 3080, a predaleko od A6000. Ne bih se iznenadio da izade nesto izmedu uskoro, a 3090 padne blize cijeni 6900 XT.

10 vs 24GB rama, velika je to razlika, onome kome je bitno...

12 godina
offline
Re: AMD Navi
Može brisanje ovog posta pitanje nije bilo namjenjeno meni hvala.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 19:48 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
Mitch kaže...

 Tocno, ali opet je 3090 preblizu 3080, a predaleko od A6000. Ne bih se iznenadio da izade nesto izmedu uskoro, a 3090 padne blize cijeni 6900 XT.

10 vs 24GB rama, velika je to razlika, onome kome je bitno...

 Nije velika razlika kad je iduci Quadro onda 96 GB. Pa vidis da se prica o 20GB verziji, mogla bi stic kad i ova od 10 u ducane.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 19:03 (Mitch).
11 godina
online
Re: AMD Navi
unique83 kaže...

Ok znači ti uspoređuješ po cijeni, a šta onda misliš o usporedbi 6900XT i 3090? Ima li to smisla uspoređivati budući da je 3090 50% skuplja, a performanse su tu negdje.

Eto ne trolam već me samo zanima tvoje mišljenje.

 naravno da se uspoređuje po cijeni ako kao tvrtka najavljuješ koliko ti je nova generacija jača od prošle

meni iskreno i 3090 i 6900xt nemaju smisla, jer obje su (ako se ne varam) na 10% od 3080 i 6800xt za puno više novaca

 

u direktnoj usporedbi 6900xt i 3090 dosta toga ovisi o dodatnim điđama poput rt i dlss, jer takve grafe za gejmanje ne uzimaju likovi poput mene koji tek planiraju upgrejd na 1440p/75hz

to se uzima za monitore 4k i 120hz, a tu su i jedna i druga još preslabe bez dlss ili amdovog odgovora na isti

i tu će amd morat požuriti, jer ljudima s lovom nije strano dati parsto eura više za provjerenu i uigranu tehnologiju koja je već tu, a ne da moraju čekati oće li i kakva će biti alternativa

 

da baš moram birat za svoju lovu, naravno da bi išao na 6900xt jer je 3090 preskupa, a vjerujem da će amd biti vrlo blizu rezultatima čak i u rt, te isto tako nisam nestrpljiv za pričekati njihov dlss

jedino što me strah drivera, ali valjda će biti koji stabilan za one koji ne prčkaju puno - meni rajzen i vega u dječjem kompu rade bez problema više od godinu dana, vjerojatno zato i što nisam ništa prčkao

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Mitch kaže...
ansha kaže...
Mitch kaže...

 Tocno, ali opet je 3090 preblizu 3080, a predaleko od A6000. Ne bih se iznenadio da izade nesto izmedu uskoro, a 3090 padne blize cijeni 6900 XT.

10 vs 24GB rama, velika je to razlika, onome kome je bitno...

 Nije velika razlika kad je iduci Quadro onda 96 GB. Pa vidis da se prica o 20GB verziji, mogla bi stic kad i ova od 10 u ducane.

Kakva je ovo logika?!? 24 nije puno vise od 10 jer je 96 puno vise od 24 

Plus sta nitko normalan ne uzima Quadro za rendering...

12 godina
offline
AMD Navi

Znači ispod 7keka i dalje je 3080 dobra kupnja.

 

Ne vjerujem da će 6800xt biti išta jeftiniji.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Pa ima ih smisla usporedit pošto su i jedna i druga trenutno perjanica njihove ponude, ali mjerit generacijski skok treba cijenovno, a ne top model na srednji segment. Pa po tome je 3090 min 3xbrža od 2060. Treba to gledat tako ako sam 5700xt platio 400$ koliko dobijem sa prelaskom na potencijalnu 6700xt za 400$. U high endu je po tome Amd 50% jeftiniji od Nvidije.
Pa šema kao i s procesorima Intel ima i3, i5, i7, i9 misliš da su Ryzeni slučajno r3, r5, r7, r9?

trebate stvarno otvorit temu da se dogovori bug koncenzus šta je to generacijski skok i onda pošaljete AMD-u i Nvidiji da znaju šta smiju pisati na idućim prezentacijama 

12 godina
offline
Re: AMD Navi
Pa možeš mjerit i RDN vs RDN2 onda je to dva puta skok ali i 600$ skuplje. U prijevodu više nego dupla cijena za dva puta više performansi.
Tako su i prezentirali ali bez grafa o povećanju cijene :).
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 19:44 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
Mitch kaže...
ansha kaže...
Mitch kaže...

 Tocno, ali opet je 3090 preblizu 3080, a predaleko od A6000. Ne bih se iznenadio da izade nesto izmedu uskoro, a 3090 padne blize cijeni 6900 XT.

10 vs 24GB rama, velika je to razlika, onome kome je bitno...

 Nije velika razlika kad je iduci Quadro onda 96 GB. Pa vidis da se prica o 20GB verziji, mogla bi stic kad i ova od 10 u ducane.

Kakva je ovo logika?!? 24 nije puno vise od 10 jer je 96 puno vise od 24 

Plus sta nitko normalan ne uzima Quadro za rendering...

 Pa di je titan se izgubio u ampere? Neka ga stave na vodu/driveri i cao, 48GB memorije. Sta se dogadja sa nvidiom?

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
11 godina
online
Re: AMD Navi
neampojma kaže...

trebate stvarno otvorit temu da se dogovori bug koncenzus šta je to generacijski skok i onda pošaljete AMD-u i Nvidiji da znaju šta smiju pisati na idućim prezentacijama 

 mogu oni pisat što hoće, samo je pitanje hoćemo li gutati marketinške laži ili ne

a to kod nekih ovisi, ne o vlastitom zdravom razumu, nego o ljubavi prema jednoj od američkih korporacija

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
neampojma kaže...

trebate stvarno otvorit temu da se dogovori bug koncenzus šta je to generacijski skok i onda pošaljete AMD-u i Nvidiji da znaju šta smiju pisati na idućim prezentacijama 

 mogu oni pisat što hoće, samo je pitanje hoćemo li gutati marketinške laži ili ne

a to kod nekih ovisi, ne o vlastitom zdravom razumu, nego o ljubavi prema jednoj od američkih korporacija

 Ma daj  kakva korporacija mi volimo Lisu Ann, vidi izgleda da je i ovo ukrala intelu i nvidiji (AI) na kraju kako se cini sa xilinx-om, planirala je do ona dugovjecno kako i sama kaze a ne ovako da pokupi pare i ajmo... Ugl LIsa tek sad krece a mi cemo dobiti lude proizvode

 

https://www.intel.de/content/www/de/de/products/programmable/fpga/agilex.html

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 20:17 (HCgamingCRO).
12 godina
offline
Re: AMD Navi
6700XT za 400$ ajmo AMD vratite se u uloženo/dobiveno, malo ste mi previše zabrijali na premium.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 20:35 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

 Ma daj  kakva korporacija mi volimo Lisu Ann... planirala je do ona dugovjecno kako i sama kaze a ne ovako da pokupi pare i ajmo... 

Lisa Su of Advanced Micro Devices is the first woman ever to top The Associated Press' annual survey of CEO compensation: Her 2019 pay package was valued at $58.5 million following a strong performance for the company's stock during her five years as CEO

 

ti misliš da je ona najplaćeniji ceo da ne bi 'pokupila pare' i da misli 'dugovječno'

pa tebi prvom će uzet pare, planiraš uletit u 5600x čim izađe, platit duplo više novaca za 15, 20 ili max 30% više perfomansi, opravdavaš to dugim čekanjem (a imaš 3600 kojeg si nabavio nedavno), nemereš predurat do siječnja jer ti je valjda 3600 slab i štuca, imaš sto opravdanja za to i još uvijek gledaš amd i babu su kao djeda mraza i vilenjake, a oderat će te duplo gore gore nego nevidija early adoptere na hamper temi

 

e moj hrco

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
neampojma kaže...

trebate stvarno otvorit temu da se dogovori bug koncenzus šta je to generacijski skok i onda pošaljete AMD-u i Nvidiji da znaju šta smiju pisati na idućim prezentacijama 

 mogu oni pisat što hoće, samo je pitanje hoćemo li gutati marketinške laži ili ne

a to kod nekih ovisi, ne o vlastitom zdravom razumu, nego o ljubavi prema jednoj od američkih korporacija

 pa očito da hoćete kad već 98 puta pričate o glupostima 😂😂

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

 Ma daj  kakva korporacija mi volimo Lisu Ann... planirala je do ona dugovjecno kako i sama kaze a ne ovako da pokupi pare i ajmo... 

Lisa Su of Advanced Micro Devices is the first woman ever to top The Associated Press' annual survey of CEO compensation: Her 2019 pay package was valued at $58.5 million following a strong performance for the company's stock during her five years as CEO

 

ti misliš da je ona najplaćeniji ceo da ne bi 'pokupila pare' i da misli 'dugovječno'

pa tebi prvom će uzet pare, planiraš uletit u 5600x čim izađe, platit duplo više novaca za 15, 20 ili max 30% više perfomansi, opravdavaš to dugim čekanjem (a imaš 3600 kojeg si nabavio nedavno), nemereš predurat do siječnja jer ti je valjda 3600 slab i štuca, imaš sto opravdanja za to i još uvijek gledaš amd i babu su kao djeda mraza i vilenjake, a oderat će te duplo gore gore nego nevidija early adoptere na hamper temi

 

e moj hrco

 E vidis  druze Lisa nas ne laze ko ovi pa sto kaze to I izbaci. Ima cvrst roadmap i ideju.. Malo je postala "skuplja" ali to ti je tako kod svake zene.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
15 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
Mitch kaže...
ansha kaže...
Mitch kaže...

 Tocno, ali opet je 3090 preblizu 3080, a predaleko od A6000. Ne bih se iznenadio da izade nesto izmedu uskoro, a 3090 padne blize cijeni 6900 XT.

10 vs 24GB rama, velika je to razlika, onome kome je bitno...

 Nije velika razlika kad je iduci Quadro onda 96 GB. Pa vidis da se prica o 20GB verziji, mogla bi stic kad i ova od 10 u ducane.

Kakva je ovo logika?!? 24 nije puno vise od 10 jer je 96 puno vise od 24 

Plus sta nitko normalan ne uzima Quadro za rendering...

Ne kuzim boldano. Nvidia Iray je prakticki napisan za Quadro. Za Coronu je bolji bio TitanX od Quadra, medutim sad je cjenovno situacija malo drugacija.

 

Za rendering specificnih stvari nema boljih kartica od Quadro, medutim i dalje je najveci dio renderinga CPU based. U renderingu se gleda cost per frame kod gradnji farmi, i zato je Radeon Pro SSG neko vrijeme bila na vrhu wishlista, medutim utilizacija toga i pisanje novih librarya da se iskoristi do kraja nije doslo predaleko, pa se ipak otislo prema 96 GB Quadro gdje je cost of frame visok, ali preciznost iznimna. 


I logika je ispravna, jer trenutno ja npr. mogu sjest s 28 GB na VRAM, a 3090 toliko nema. Sa 3080 ne bi ni razmisljao o tome. Sve ima svoji projekt, neki ozbiljniji ML se moze do 10GB, Simulink/MATLAB i deep learning se da radit do 20-24 GB, medutim projekti veci od toga (s milijunima vektora), ray tracingom itd. zahtjevaju ove kartice s 48+. 

11 godina
online
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

 E vidis  druze Lisa nas ne laze ko ovi pa sto kaze to I izbaci. Ima cvrst roadmap i ideju.. Malo je postala "skuplja" ali to ti je tako kod svake zene.

 problem je što ti možeš opravdat bilo što što ti baba su napravi, dižeš je na pijedestal ko svetu mariju

 

'malo skuplja' za tebe znači da ćeš za rajzen 5600x platit duplo više nego što si ne tako davno platio 3600, a sve to za gotovo nevidljivi dobitak u perfomansama

čak i da je 5600x 30% jači preplatio si trostruko, samo što u odnosu na 3600 u gejmanju za koji ti najviše služi, tu razliku najčešće nećeš niti primjetiti - tu i tamo koji fps više, jel vrijedi toliko love

 

po tebi vrijedi, ti opravdavaš sve što ti serviraju pa onda dobar ti tek

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

 E vidis  druze Lisa nas ne laze ko ovi pa sto kaze to I izbaci. Ima cvrst roadmap i ideju.. Malo je postala "skuplja" ali to ti je tako kod svake zene.

 problem je što ti možeš opravdat bilo što što ti baba su napravi, dižeš je na pijedestal ko svetu mariju

 

'malo skuplja' za tebe znači da ćeš za rajzen 5600x platit duplo više nego što si ne tako davno platio 3600, a sve to za gotovo nevidljivi dobitak u perfomansama

čak i da je 5600x 30% jači preplatio si trostruko, samo što u odnosu na 3600 u gejmanju za koji ti najviše služi, tu razliku najčešće nećeš niti primjetiti - tu i tamo koji fps više, jel vrijedi toliko love

 

po tebi vrijedi, ti opravdavaš sve što ti serviraju pa onda dobar ti tek

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

 E vidis  druze Lisa nas ne laze ko ovi pa sto kaze to I izbaci. Ima cvrst roadmap i ideju.. Malo je postala "skuplja" ali to ti je tako kod svake zene.

 problem je što ti možeš opravdat bilo što što ti baba su napravi, dižeš je na pijedestal ko svetu mariju

 

'malo skuplja' za tebe znači da ćeš za rajzen 5600x platit duplo više nego što si ne tako davno platio 3600, a sve to za gotovo nevidljivi dobitak u perfomansama

čak i da je 5600x 30% jači preplatio si trostruko, samo što u odnosu na 3600 u gejmanju za koji ti najviše služi, tu razliku najčešće nećeš niti primjetiti - tu i tamo koji fps više, jel vrijedi toliko love

 

po tebi vrijedi, ti opravdavaš sve što ti serviraju pa onda dobar ti tek

 jesi ti neki vjeroučitelj ili nešta u crkvi? 

11 godina
online
Re: AMD Navi
neampojma kaže...

 jesi ti neki vjeroučitelj ili nešta u crkvi? 

 vama je vjeroučitelj baba su

kad možeš pravdat kupovinu 5600x u zamjenu za 3600, dat tolike pare za minimum razlike perfomansi, onda si veći vjernik od markićke i batarela zajedno

 

ajde de za nekog tko prelazi sa 1600 na 5600 kad izađe, taj će itekako osjetit razliku za puno manje novaca, ali davat duplo veće pare za 15% perfomansi u cpu benču, a u gejmingu za realno skoro nikakvu razliku, to može samo pravi vjernik

 

12 godina
offline
Re: AMD Navi
Ček ček picajzla, a onaj boost cpu i gpu?
Ali samo na Ryzenu 5000 i 6000 Naviju premium šta drugo.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 21:31 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Ček ček picajzla, a onaj boost cpu i gpu?

o tom potom, kad vidimo kakva će zapravo biti razlika između 3600 i 5600xt s jednom 6800xt koju on planira uzet

a i te razlike će bit pitanje u koliko igara, na kojim postavkama i koliko će bit vidljive bez frapsa

 

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
neampojma kaže...

 jesi ti neki vjeroučitelj ili nešta u crkvi? 

 vama je vjeroučitelj baba su

kad možeš pravdat kupovinu 5600x u zamjenu za 3600, dat tolike pare za minimum razlike perfomansi, onda si veći vjernik od markićke i batarela zajedno

 

ajde de za nekog tko prelazi sa 1600 na 5600 kad izađe, taj će itekako osjetit razliku za puno manje novaca, ali davat duplo veće pare za 15% perfomansi u cpu benču, a u gejmingu za realno skoro nikakvu razliku, to može samo pravi vjernik

 

 pa samo oni mogu biti tolko licemjerni, braniš onog isusa što je kupio grafičku jer su njegove pare, a ovom sereš što će kupiti ryzena koji nema dovoljan generacijski skok da bi ti opravdao kupnju  de čovječe urazumi se ili seri obojici ili nemoj srat nikome, koji ti je k?

14 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
mislioc kaže...
Ček ček picajzla, a onaj boost cpu i gpu?

o tom potom, kad vidimo kakva će zapravo biti razlika između 3600 i 5600xt s jednom 6800xt koju on planira uzet

a i te razlike će bit pitanje u koliko igara, na kojim postavkama i koliko će bit vidljive bez frapsa

 

 Pa mislim picajzla tebi bi bio najbolji kombo da ides 6800+5600x, osjetit ces veliki napredak bar se rijesis tog 4c procesora.

11 godina
online
Re: AMD Navi
neampojma kaže...

 pa samo oni mogu biti tolko licemjerni, braniš onog isusa što je kupio grafičku jer su njegove pare, a ovom sereš što će kupiti ryzena koji nema dovoljan generacijski skok da bi ti opravdao kupnju  de čovječe urazumi se ili seri obojici ili nemoj srat nikome, koji ti je k?

 'onaj' je dobio bar 60% perfomansi u gejmingu prelaskom sa 2080 na 3080, koliko će hrco dobit sa 3600 na 5600xt?

11 godina
online
Re: AMD Navi
dreadmoore kaže...

 Pa mislim picajzla tebi bi bio najbolji kombo da ides 6800+5600x, osjetit ces veliki napredak bar se rijesis tog 4c procesora.

 nejde 5600 za zamjenu ove konfe u potpisu, ide u zamjenu za 2400g koji radi na asus b450 tuf pro

i nema šanse da bi kupovao 5600x kad će za koji mjesec 5600 non x bit daleko jeftiniji

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice