AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.866
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...
ibme74 kaže...

Odakle ti izvlašiš te poluinformacije? Kakvih 50?

Potvrđeno je svega 14 naslova

 

DLSS games on the way:

  • Amid Evil
  • Atomic Heart
  • Boundary
  • Call Of Duty: Black Ops Cold War (launch)
  • Cyberpunk 2077 (launch)
  • Edge Of Eternity (November)
  • JX3
  • Mortal Shell (November)
  • Mount & Blade II Bannerlord (November)
  • Ready Or Not (early access launch)
  • Scavengers
  • Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
  • Watch Dogs: Legion (launch)
  • Xuan-Yuan Sword VII (launch)

 

Koji dolaze od čega je svega popularnija naslova.

Držite se tog DLSS-a kao svetog pisma, a način na koji pištene neko bi rekao da najmanje polovica igara koje izađu ga i podržavaju a ne šakica njih.

Ček godišnje izađe 50 AAA naslova ili? Bitno je da one udarne, velike, poznate imaju... ovo sve ostalo, što god. Kao da ih itko igra uopće... 500 ljudi na svijetu.. i to prva 3 dana pa odu u zaborav.

 Krivo postavljaš stvari po meni. Imaš više i manje zahtjevnih naslova, po meni... oni koji imaju sami po sebi 1440p100+ na kartici ranga 3060, da li zaista trebaju DLSS?

CyberPunk će imati, OK, ali što ako na AMD i nvidia RT izgleda super i daju 1440p100+fps? Da li zaista treba tako nešto?

 

DLSS glavnu prednost ima ako ne daje dovoljno fps i ako sa DLSS daje osjetno više nego konkurent, a to u stvari ne znamo.

 

Ne znamo ni kvalitetu RT na AMD u igrama, a ne sintetičkom testu.

 

Drugim riječima trenutno sve nagađamo.

 

Ja ne kažem da je DLSS loš, dapače, relativno sam zadovoljan viđenim, ono što mi je veća prednost je RT, a još veća open standard koji AMD i nVidia podržavaju vezano uz RT i da se neće birat po igrama koje su ti zanimljivije karticu "A" ili karticu "B".

 

Još nisam vidio ništa loše vezano za AMd grafe, ništa loše vezano uz nVidia grafe (osim cijene s obzirom na nedostatak istih). Drugim riječima cijelo vrijeme rasprave oko toga koja je dobra, loša ili bolja, lošija od druge.

 

Imaš super grafu... neovisno o DLSS i RT... koga briga, nemaš nijednu manu trenutno... Ja se nadam da će kupci 6800XT imati jednaki doživljaj svoje grafe... možda i za nešto manje para.

12 godina
offline
Re: AMD Navi
Ovo šta Amd radi trenutno na svim poljima je oluja stoljeća. Intel u knockdownu, Nvidia je ošamućena opasno, sve konzole koje nešto znače su na njihovim procesorima i grafičkim karticama. Pa sad su se još razbahatili pa nude kombo boostove ako je Cpu i Gpu njihov na Pc-u.
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

Cekaj cekaj cekaj... 

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Navi

Kad mislioc ovo piše znači da je sranje do plafona i Sandy prestaje bit relevantan.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi
nixass kaže... 

 evo ja imam rodbinu u istom gradu u njemackoj di i sam zivim.

ti ljudi jedno seru o zivotu u njemackoj, a zive totalno drukcije.

gledam ih svaki tjedan, i to kaj pricaju nema veze sa njihovim zivotom.

i sigurno je armija tvojih vani zato jer im je lose ;)

 

a gle, uvijek ima iznimaka, ima i onih kojima je tamo bolje i nebi nazad, ali takvi su u velikoj manjini odnosno jako rijetka situacija.
Armija "mojih" je vani jer ovdje više nisu mogli, koliko god je stanje u RH loše u istočnoj slavoniji je najgore, da si vidio tamo naselja prije recimo 15-20 godina i danas, to su gradovi i naselja duhova, posla nigdje a ako i nađeš to ti je šljkanje kod privatnika od jutra do sutra i vikendima, čak ti i nedjeljom neda mira a radiš za minimalac, bez plaćenih prekovremenih i sl., zato su otišli jer nisu imali nekog izbora.

 

AFARON kaže...

 Do kraja godine će ih biti preko 50, i sve nove igre ako su imalo bitne će podržavati on release, i pošto je API vani već odavno dodavat će sve više igra ubrzano, a AMD ne vjerujem da će ove godine uopće imat išta takovg, a to ako imaš neku staru igru koje ne podržava ili ne misle dodat ionako je nebitna igra koja ti radi na high FPS ionak na staroj grafičkoj, osim ako nemaš neznam 200+fps monitor šta sumnjam da baš puno ljudi ima, i ne vidim zašto onda uopće kupuješ novu grafiku za nekakve prastare igre?

 

AMD kasni za Nvidijom po dve godine odvijek i to je činjenica..

 

Al u svakom slučaju drago mi je da su uhvatili ili prešli Nvidiu u raw perfomance bez stvari kao DLSS jel to znači da će Nvida pogurati 5nm za sljedeću godinu i cijene će biti jeftinije zbog konkurencije.

 

WIN WIN za nas.

 

 

Odakle ti izvlašiš te poluinformacije? Kakvih 50?

Potvrđeno je svega 14 naslova

 

DLSS games on the way:

  • Amid Evil
  • Atomic Heart
  • Boundary
  • Call Of Duty: Black Ops Cold War (launch)
  • Cyberpunk 2077 (launch)
  • Edge Of Eternity (November)
  • JX3
  • Mortal Shell (November)
  • Mount & Blade II Bannerlord (November)
  • Ready Or Not (early access launch)
  • Scavengers
  • Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
  • Watch Dogs: Legion (launch)
  • Xuan-Yuan Sword VII (launch)

 

Koji dolaze od čega je svega popularnija naslova.

Držite se tog DLSS-a kao svetog pisma, a način na koji pištene neko bi rekao da najmanje polovica igara koje izađu ga i podržavaju a ne šakica njih.

 

To su samo novopotvđeni naslovi, a ne ukupna lista. Gdje su ti na toj listi npr. Control, f12020 i Death Strending? Naslovi koji odavno imaju DLSS..

 

Pa od AAA naslova koji izlaze ove i slijedeće godine, vjerujem da će ih više od pola podržavati DLSS..

 

Jel čitaš što piše, "DLSS games on the way" dakle igre koje dolaze, Control, f12020 i death stranding su igre koje su vec dostupne.
To su sve potvrđene igre koje DOLAZE sa DLSS-om, sve ostalo su puka nagađanja i ne možeš tvrditi koliko će ih biti.

 

10 godina
offline
AMD Navi

Cekaj, pa gdje je PUBG sa liste DLSS igara koje dolaze ?  Odjenom nakon 6 mj sta je stajao na listi, je jednostavno nestao ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Navi

Ja mislim da su oni u svojoj prvoj generaciji rt-a dobili puno bolje performanse od očekivanja. Da su i u tome prešli nvidiu, pitao bih se, koji vrag nv radi cijelo vrijeme. Oh wait, pa ista stvar se s intelom događa/dogodilo

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...
mrsmith kaže...
ibme74 kaže...

Odakle ti izvlašiš te poluinformacije? Kakvih 50?

Potvrđeno je svega 14 naslova

 

DLSS games on the way:

  • Amid Evil
  • Atomic Heart
  • Boundary
  • Call Of Duty: Black Ops Cold War (launch)
  • Cyberpunk 2077 (launch)
  • Edge Of Eternity (November)
  • JX3
  • Mortal Shell (November)
  • Mount & Blade II Bannerlord (November)
  • Ready Or Not (early access launch)
  • Scavengers
  • Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
  • Watch Dogs: Legion (launch)
  • Xuan-Yuan Sword VII (launch)

 

Koji dolaze od čega je svega popularnija naslova.

Držite se tog DLSS-a kao svetog pisma, a način na koji pištene neko bi rekao da najmanje polovica igara koje izađu ga i podržavaju a ne šakica njih.

Ček godišnje izađe 50 AAA naslova ili? Bitno je da one udarne, velike, poznate imaju... ovo sve ostalo, što god. Kao da ih itko igra uopće... 500 ljudi na svijetu.. i to prva 3 dana pa odu u zaborav.

 Krivo postavljaš stvari po meni. Imaš više i manje zahtjevnih naslova, po meni... oni koji imaju sami po sebi 1440p100+ na kartici ranga 3060, da li zaista trebaju DLSS?

CyberPunk će imati, OK, ali što ako na AMD i nvidia RT izgleda super i daju 1440p100+fps? Da li zaista treba tako nešto?

 

DLSS glavnu prednost ima ako ne daje dovoljno fps i ako sa DLSS daje osjetno više nego konkurent, a to u stvari ne znamo.

 

Ne znamo ni kvalitetu RT na AMD u igrama, a ne sintetičkom testu.

 

Drugim riječima trenutno sve nagađamo.

 

Ja ne kažem da je DLSS loš, dapače, relativno sam zadovoljan viđenim, ono što mi je veća prednost je RT, a još veća open standard koji AMD i nVidia podržavaju vezano uz RT i da se neće birat po igrama koje su ti zanimljivije karticu "A" ili karticu "B".

 

Još nisam vidio ništa loše vezano za AMd grafe, ništa loše vezano uz nVidia grafe (osim cijene s obzirom na nedostatak istih). Drugim riječima cijelo vrijeme rasprave oko toga koja je dobra, loša ili bolja, lošija od druge.

 

Imaš super grafu... neovisno o DLSS i RT... koga briga, nemaš nijednu manu trenutno... Ja se nadam da će kupci 6800XT imati jednaki doživljaj svoje grafe... možda i za nešto manje para.

 

DLSS je odlična stvar, o tome se nema što raspravljati, stvar je što to nije još toliko primjenjeno u igrama da se o tome govori kao o nekom velikom plusu i o donošenju odluke da kupiš nvidia karticu zbog toga ili kako se u drugoj temi navodilo kolegu da čak kupi slabiju rtx2060 za više love naspram jače i uz to jeftinije rx5700xt radi DLSS-a u pazi sada 3 popularnija naslova koja su vani. 
Osim toga i AMD radi na svojoj verziji DLSS-a pa treba vidjeti što će i sa time biti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 13:08 (ibme74).
14 godina
online
Re: AMD Navi
ibme74 kaže...

 

AFARON kaže...

 Do kraja godine će ih biti preko 50, i sve nove igre ako su imalo bitne će podržavati on release, i pošto je API vani već odavno dodavat će sve više igra ubrzano, a AMD ne vjerujem da će ove godine uopće imat išta takovg, a to ako imaš neku staru igru koje ne podržava ili ne misle dodat ionako je nebitna igra koja ti radi na high FPS ionak na staroj grafičkoj, osim ako nemaš neznam 200+fps monitor šta sumnjam da baš puno ljudi ima, i ne vidim zašto onda uopće kupuješ novu grafiku za nekakve prastare igre?

 

AMD kasni za Nvidijom po dve godine odvijek i to je činjenica..

 

Al u svakom slučaju drago mi je da su uhvatili ili prešli Nvidiu u raw perfomance bez stvari kao DLSS jel to znači da će Nvida pogurati 5nm za sljedeću godinu i cijene će biti jeftinije zbog konkurencije.

 

WIN WIN za nas.

 

 

Odakle ti izvlašiš te poluinformacije? Kakvih 50?

Potvrđeno je svega 14 naslova

 

DLSS games on the way:

  • Amid Evil
  • Atomic Heart
  • Boundary
  • Call Of Duty: Black Ops Cold War (launch)
  • Cyberpunk 2077 (launch)
  • Edge Of Eternity (November)
  • JX3
  • Mortal Shell (November)
  • Mount & Blade II Bannerlord (November)
  • Ready Or Not (early access launch)
  • Scavengers
  • Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
  • Watch Dogs: Legion (launch)
  • Xuan-Yuan Sword VII (launch)

 

Koji dolaze od čega je svega popularnija naslova.

Držite se tog DLSS-a kao svetog pisma, a način na koji pištene neko bi rekao da najmanje polovica igara koje izađu ga i podržavaju a ne šakica njih.

 

To su samo novopotvđeni naslovi, a ne ukupna lista. Gdje su ti na toj listi npr. Control, f12020 i Death Strending? Naslovi koji odavno imaju DLSS..

 

Pa od AAA naslova koji izlaze ove i slijedeće godine, vjerujem da će ih više od pola podržavati DLSS..

 

Jel čitaš što piše, "DLSS games on the way" dakle igre koje dolaze, Control, f12020 i death stranding su igre koje su vec dostupne.
To su sve potvrđene igre koje DOLAZE sa DLSS-om, sve ostalo su puka nagađanja i ne možeš tvrditi koliko će ih biti.

 

 Ja čitam ono što ti pišeš: "Odakle ti izvlašiš te poluinformacije? Kakvih 50?

Potvrđeno je svega 14 naslova"

 

A lik kojem si odgovarao je spominjao ukupan broj igara koje će imati DLSS do kraja godine, a ne samo igre koje izlaze u novembru i decembru...dakle, "jel čitaš što piše"?

13 godina
offline
Re: AMD Navi
ibme74 kaže...
nixass kaže...
ibme74 kaže...
Riot kaže...

 U Njemačku ne ideš jer želiš, nego jer moraš, financije te stisnu. Tamo radiš za njihov minimalac, ili i više ako si spreman "peglati" po cijele dane. Odričeš se i društvenog života, znači nema više kavica, birtija itd, a posljedica toga je da imaš osjetno više novaca, no po koju cijenu? Tako da je sve samo ne bajno u Njemačkoj, pritom ne mislim na doktore, osobe na boljim pozicijama u IT sektoru itd, njima je ionako svagdje dobro. A naravno da će oni u Njemačkoj govoriti sve u superlativima, hvaliti se koliku plaću imaju uspoređujući je s Hrvatskom, a u Njemačkoj je to apsolutni minimum, i uz to im je prosječan dan kuća-posao-kuća. Ne kaže se bezveze: bolje biti prvi u selu, nego zadnji u gradu, tako da hvala "bogu" što nemam potrebu ići  u Njemačku.

 

Potpis na sve, imam tamo rodbine i to je sve tamo samo ne dobar život. Šuti, radi, idi kući, sutra ponovno. Izlaske možeš zaboraviti ako želiš da ti ostane novca (zbog čega i si naravno i otišao u njemačku).

Svako priliku koju imaju lete ovamo "dolje" da malo požive, može vm govoriti tko šta hoće ali 90% njih je otišlo tamo jer ovdje nije bilo posla i svatko od njih bi se vratio dok trešneš da im neko ponudi ovdje posao sa solidnom plaćom.

obojici se argumentacija gubi negdje izmedju minimalca, "ako ne moras, ne ides", IT place su dobre, doktorima je dobro, kaj ce selo reci, itd itd.

jel IT ili doktor moraju ici? ne moraju, ali idu, i to ne zbog place, nego zbog one magle koja vam se vuce kroz argumentaciju.

doktori i IT (i koji god dobro placeni sektor) ne moraju u njemacku, pa ipak idu. to kaj su vas krug poznanika uglavnom ljudi koji rade na minimalcu, i imaju problema sa mentalitetom (najveci problem) - vi na temelju toga, i na temelju prica iz 90-ih, gradite profil danasnjih migranata, a sami uopce niste iskusili takav zivot (bio on dobar ili los), niti ista znate iz prve ruke.

istu pricu pricaju i ostali migranti po EU (francuz i spanjolac u irskoj, talijan u njemackoj, brazilac u UK, poljak u austriji).

fala bogu imam poznanika po poprilicno drzava po EU (i sam sam vani, zivio u dvije popularne destinacije za nase migrante, a mjesecima radio i po 10ak drugih EU drzava, pa i van Europe) i sve te zalopoljke mozes lijepo stavit pod identican nazivnik (ne zelim sad biti nepristojan), dok na svakog takvog neprilagodjenog ima 20x ostalih koji sute, rade, uzivaju u zivotu i ne brinu o tome kaj selo misli.

i da, definitivno disu punim plucima.

 

i ne, vi pojma nemate o zivotu vani, makar price dolazile i od najuze rodbine.

 

napali ste lika, jer uz posao kojim u hr ne bi mogo ni rabljeni PS4 kupit, on cashom kupi novi RTX, pa makar i 100-200 eura preplatio, jer moze, i jer ga bas briga.

nije problem u njemu, nego u onima koji imaju potrebu komentirati takve stvari i od toga im se sastoji dan (jos jedna od stvari zakaj ljudi odlaze van, a da nije novac - mentalitet ovog jebenog supka svijeta)

 

/OT

 

onda mala armija familije, prijatelja i poznanika koje se raselila širom njemačke iz mog rodnog kraja me laže, hvala što si me prosvijetlio 

 

ivicask kaže...
ibme74 kaže...
ivicask kaže...
MEGATAMA kažef

Nazalost nema ovdje infarkta uzrokovanog uzbudjenjem.

 

Jedna stvar koja me je iznenadila je koliko je dobar ray akcelerator u RDNA2 arhitekturi,daleko iznad mojih ocekivanja i zanima me koja razina je implementirana u PS5 jer je to jedini komad hardvera sa rdna2 koji cu kupit.

 

Ponuda je u globalu nesto sitno skuplja nego sam ocekivao ali nisam ocekivao jeftine grafe.

 

Kakva je situacija sa novim tehnologijama naprimjer ova za propusnost sabirnice....obecavaju nesto nevidjeno ali kako to funkcionira...dali amd to regulira kroz drivere,dali developeri to moraju regulirat na game by game bazi.....

 

Onda ovaj boost...to mi full djeluje kao ono na PS5 gdje obecavaju 10+ teraflopsa ako su uvjeti poput topline i potrosnje u optimumu....dali su Navi2 grafe testirane uz boost ako jesu kakvi uvjeti....open bench...closed case.....

 

Da se opet vratim na raytrace..

Ovdje su prikazani testovi ali ovo je bez DLSSa i kada se aplicira DLSS gdje je tu onda testirani Navi2....negdje u rangu rtx2070 super kako se cini po toj tablici.

https://wccftech.com/amd-radeon-rx-6000-rdna-2-big-navi-graphics-cards-ray-tracing-performance-detailed/

 

Sada je na redu DLSS,vidim da amd obecava svoju varijantu ali nisam jos procitao dali je u pitanju AI rekonstrukcija ili nesto drugo.

Ovo je ogromna i vjerovatno najbitnija stavka novih arhitektura jer se DLSS koristi za performance boost neovisno o raytrace.

 

Uglavnom,ne znam zasto nisu pokazali kako se vrti barem Control jer ima 5 raytrace tehnologija i dobila bi se dobra slika gdje je trenutno rdna2 arhitektura.

 

Ima jos toga za napisat ali i ovo je dovoljno za sad 🥂🥂🥂

 Znači moliti boga da izdaju drivere koje se ne ruše i ako uopće i kada dodaju nešto kao nvidia DLSS i upitno kako će raditi, dok nvidia već sve ima ispolirano i možeš dobiti danas već 2x* FPS više sa DLSS..

 

I dalje ne vidim poantu i hype oko nove 6000 serije kad nemaju te stvari ispolirane, po meni je nvidia ne samo malo bolja, nego duplo bolji buy trenutno, samo zbog DLSS ako ničeg drugog..

 

čestitam nvidia na pobjedi u sve 2 i pol igre koje podržavaju DLSS 

 Do kraja godine će ih biti preko 50, i sve nove igre ako su imalo bitne će podržavati on release, i pošto je API vani već odavno dodavat će sve više igra ubrzano, a AMD ne vjerujem da će ove godine uopće imat išta takovg, a to ako imaš neku staru igru koje ne podržava ili ne misle dodat ionako je nebitna igra koja ti radi na high FPS ionak na staroj grafičkoj, osim ako nemaš neznam 200+fps monitor šta sumnjam da baš puno ljudi ima, i ne vidim zašto onda uopće kupuješ novu grafiku za nekakve prastare igre?

 

AMD kasni za Nvidijom po dve godine odvijek i to je činjenica..

 

Al u svakom slučaju drago mi je da su uhvatili ili prešli Nvidiu u raw perfomance bez stvari kao DLSS jel to znači da će Nvida pogurati 5nm za sljedeću godinu i cijene će biti jeftinije zbog konkurencije.

 

WIN WIN za nas.

 

 

Odakle ti izvlašiš te poluinformacije? Kakvih 50?

Potvrđeno je svega 14 naslova

 

DLSS games on the way:

  • Amid Evil
  • Atomic Heart
  • Boundary
  • Call Of Duty: Black Ops Cold War (launch)
  • Cyberpunk 2077 (launch)
  • Edge Of Eternity (November)
  • JX3
  • Mortal Shell (November)
  • Mount & Blade II Bannerlord (November)
  • Ready Or Not (early access launch)
  • Scavengers
  • Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
  • Watch Dogs: Legion (launch)
  • Xuan-Yuan Sword VII (launch)

 

Koji dolaze od čega je svega popularnija naslova.

Držite se tog DLSS-a kao svetog pisma, a način na koji pištene neko bi rekao da najmanje polovica igara koje izađu ga i podržavaju a ne šakica njih.

DLSS games you can play right now:

  • Anthem
  • Battlefield V
  • Bright Memory
  • Control
  • Death Stranding
  • Deliver Us The Moon
  • F1 2020
  • Final Fantasy XV
  • Fortnite
  • Ghostrunner
  • Justice
  • Marvel’s Avengers
  • Mechwarrior V: Mercenaries
  • Metro Exodus
  • Minecraft
  • Monster Hunter: World
  • Shadow of the Tomb Raider
  • Wolfenstein Youngblood

 

DLSS games on the way:

  • Amid Evil
  • Atomic Heart
  • Boundary
  • Call Of Duty: Black Ops Cold War (launch)
  • Cyberpunk 2077 (launch)
  • Edge Of Eternity (November)
  • JX3
  • Mortal Shell (November)
  • Mount & Blade II Bannerlord (November)
  • Ready Or Not (early access launch)
  • Scavengers
  • Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
  • Watch Dogs: Legion (launch)
  • Xuan-Yuan Sword VII (launch)

 

 

I ovo nisu potpune liste naravno...

 

Pa evo ovdje samo imas test 20 igra sa FPS razlikama i sve

https://www.ozarc.games/best-dlss-games/

 

Imaš najava sa svih strana od proizvođa svih igra da će dodavat podršku i lista će samo rasti.

 

Jel sam daleko od 50 onda? Nije ni to poanta jel će biti do kraja godine, ili više druge godine, AMD nije ni počeo još, Nvidia je uvijek ispred njih u ovakim inovitetima koji u ovom slučaju nisu ni malo zanemarivi, bar meni.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 13:15 (ivicask).
16 godina
offline
Re: AMD Navi
ibme74 kaže...
nixass kaže... 

 evo ja imam rodbinu u istom gradu u njemackoj di i sam zivim.

ti ljudi jedno seru o zivotu u njemackoj, a zive totalno drukcije.

gledam ih svaki tjedan, i to kaj pricaju nema veze sa njihovim zivotom.

i sigurno je armija tvojih vani zato jer im je lose ;)

 

a gle, uvijek ima iznimaka, ima i onih kojima je tamo bolje i nebi nazad, ali takvi su u velikoj manjini odnosno jako rijetka situacija.
Armija "mojih" je vani jer ovdje više nisu mogli, koliko god je stanje u RH loše u istočnoj slavoniji je najgore, da si vidio tamo naselja prije recimo 15-20 godina i danas, to su gradovi i naselja duhova, posla nigdje a ako i nađeš to ti je šljkanje kod privatnika od jutra do sutra i vikendima, čak ti i nedjeljom neda mira a radiš za minimalac, bez plaćenih prekovremenih i sl., zato su otišli jer nisu imali nekog izbora.

  

znam.. zena mi je iz istocne slavonije (uz samu granicu) i to je bas bijeda kad se vozimo od osijeka prema istoku.

i taj dio hr je u takvoj putanji raspadanja da jedino neki radikalni potezi mogu nekaj popravit, al nema se ni volje ni novaca za tak nekaj, nazalost.

 

generalno sam stekao dojam da ljudi vani vole pretjerivati o tome kako im je los zivot i da je sistem protiv njih.

ima tu utjecaja mentalitet, navika na stari nacin zivota doma, slaba prilagodljvost, dolazak iz siromasnijih obiltelji, nostalgije (u glavi nisu doma ni u njem ni u hr) do straha od trosenja na luksuzne stvari/uzivanciju (ako se neke stvari uopce mogu nazivati luksuz u zapadnjackom smislu).

 

no fakat smo u OT i ne prica mi se o tome ovdje :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 13:25 (nixass).
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Ma nema tu priče pa taj dlss radi strašnu razliku u fps-u, to su po +50 fps-a stari moj to je skok od tri broja veće grafičke.
Amd mora nešto izbacit po tom pitanju, lako za RT to je još uvijek burek.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 13:20 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...
mrsmith kaže...
ibme74 kaže...

Odakle ti izvlašiš te poluinformacije? Kakvih 50?

Potvrđeno je svega 14 naslova

 

DLSS games on the way:

  • Amid Evil
  • Atomic Heart
  • Boundary
  • Call Of Duty: Black Ops Cold War (launch)
  • Cyberpunk 2077 (launch)
  • Edge Of Eternity (November)
  • JX3
  • Mortal Shell (November)
  • Mount & Blade II Bannerlord (November)
  • Ready Or Not (early access launch)
  • Scavengers
  • Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
  • Watch Dogs: Legion (launch)
  • Xuan-Yuan Sword VII (launch)

 

Koji dolaze od čega je svega popularnija naslova.

Držite se tog DLSS-a kao svetog pisma, a način na koji pištene neko bi rekao da najmanje polovica igara koje izađu ga i podržavaju a ne šakica njih.

Ček godišnje izađe 50 AAA naslova ili? Bitno je da one udarne, velike, poznate imaju... ovo sve ostalo, što god. Kao da ih itko igra uopće... 500 ljudi na svijetu.. i to prva 3 dana pa odu u zaborav.

 Krivo postavljaš stvari po meni. Imaš više i manje zahtjevnih naslova, po meni... oni koji imaju sami po sebi 1440p100+ na kartici ranga 3060, da li zaista trebaju DLSS?

CyberPunk će imati, OK, ali što ako na AMD i nvidia RT izgleda super i daju 1440p100+fps? Da li zaista treba tako nešto?

 

DLSS glavnu prednost ima ako ne daje dovoljno fps i ako sa DLSS daje osjetno više nego konkurent, a to u stvari ne znamo.

 

Ne znamo ni kvalitetu RT na AMD u igrama, a ne sintetičkom testu.

 

Drugim riječima trenutno sve nagađamo.

 

Ja ne kažem da je DLSS loš, dapače, relativno sam zadovoljan viđenim, ono što mi je veća prednost je RT, a još veća open standard koji AMD i nVidia podržavaju vezano uz RT i da se neće birat po igrama koje su ti zanimljivije karticu "A" ili karticu "B".

 

Još nisam vidio ništa loše vezano za AMd grafe, ništa loše vezano uz nVidia grafe (osim cijene s obzirom na nedostatak istih). Drugim riječima cijelo vrijeme rasprave oko toga koja je dobra, loša ili bolja, lošija od druge.

 

Imaš super grafu... neovisno o DLSS i RT... koga briga, nemaš nijednu manu trenutno... Ja se nadam da će kupci 6800XT imati jednaki doživljaj svoje grafe... možda i za nešto manje para.

Ne volim to sto DLSS postaje mainstream. I dalje ne vjerujem da se nije mogla izbacit nativna 4k@60 kartica po cijeni 3080, koja dakle gura stvari posteno bez DLSSa.

 

DLSS nije savrsen, i vjerojatno cemo vidjet 3. iteraciju pa 4. itd., a svaka bi mogla biti kvalitetom bliza. Medutim fokusiranjem na unaprijedivanje tih ML modela pocinju se previse bavit statistikom, a ne grafikom. Na koncu bi to moglo zavrsit dosta nerealno, jer developeri svakako razvijaju/dizajniraju bez DLSSa i gledaju frejmove i sl. I onda znas da se korisnicima gura 1440p rendering pod 4k koji je "dovoljno dobar". Nikad takve recenice nisu zavrsile dobrim proizvodima u poslovnom smislu. Zelim dobar proizvod, a ne tehnologiju kojom se mogu ulijeniti da izbace dovoljno dobar.

 

Svakako se slazem da je FPS king, ali opet nekako gorak osjecaj.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 13:19 (Mitch).
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Mitch kaže...
Rhodin kaže...
mrsmith kaže...
ibme74 kaže...

Odakle ti izvlašiš te poluinformacije? Kakvih 50?

Potvrđeno je svega 14 naslova

 

DLSS games on the way:

  • Amid Evil
  • Atomic Heart
  • Boundary
  • Call Of Duty: Black Ops Cold War (launch)
  • Cyberpunk 2077 (launch)
  • Edge Of Eternity (November)
  • JX3
  • Mortal Shell (November)
  • Mount & Blade II Bannerlord (November)
  • Ready Or Not (early access launch)
  • Scavengers
  • Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
  • Watch Dogs: Legion (launch)
  • Xuan-Yuan Sword VII (launch)

 

Koji dolaze od čega je svega popularnija naslova.

Držite se tog DLSS-a kao svetog pisma, a način na koji pištene neko bi rekao da najmanje polovica igara koje izađu ga i podržavaju a ne šakica njih.

Ček godišnje izađe 50 AAA naslova ili? Bitno je da one udarne, velike, poznate imaju... ovo sve ostalo, što god. Kao da ih itko igra uopće... 500 ljudi na svijetu.. i to prva 3 dana pa odu u zaborav.

 Krivo postavljaš stvari po meni. Imaš više i manje zahtjevnih naslova, po meni... oni koji imaju sami po sebi 1440p100+ na kartici ranga 3060, da li zaista trebaju DLSS?

CyberPunk će imati, OK, ali što ako na AMD i nvidia RT izgleda super i daju 1440p100+fps? Da li zaista treba tako nešto?

 

DLSS glavnu prednost ima ako ne daje dovoljno fps i ako sa DLSS daje osjetno više nego konkurent, a to u stvari ne znamo.

 

Ne znamo ni kvalitetu RT na AMD u igrama, a ne sintetičkom testu.

 

Drugim riječima trenutno sve nagađamo.

 

Ja ne kažem da je DLSS loš, dapače, relativno sam zadovoljan viđenim, ono što mi je veća prednost je RT, a još veća open standard koji AMD i nVidia podržavaju vezano uz RT i da se neće birat po igrama koje su ti zanimljivije karticu "A" ili karticu "B".

 

Još nisam vidio ništa loše vezano za AMd grafe, ništa loše vezano uz nVidia grafe (osim cijene s obzirom na nedostatak istih). Drugim riječima cijelo vrijeme rasprave oko toga koja je dobra, loša ili bolja, lošija od druge.

 

Imaš super grafu... neovisno o DLSS i RT... koga briga, nemaš nijednu manu trenutno... Ja se nadam da će kupci 6800XT imati jednaki doživljaj svoje grafe... možda i za nešto manje para.

Ne volim to sto DLSS postaje mainstream. I dalje ne vjerujem da se nije mogla izbacit nativna 4k@60 kartica po cijeni 3080, koja dakle gura stvari posteno bez DLSSa.

 

DLSS nije savrsen, i vjerojatno cemo vidjet 3. iteraciju pa 4. itd., a svaka bi mogla biti kvalitetom bliza. Medutim fokusiranjem na unaprijedivanje tih ML modela pocinju se previse bavit statistikom, a ne grafikom. Na koncu bi to moglo zavrsit dosta nerealno, jer developeri svakako razvijaju/dizajniraju bez DLSSa i gledaju frejmove i sl. I onda znas da se korisnicima gura 1440p rendering pod 4k koji je "dovoljno dobar". Nikad takve recenice nisu zavrsile dobrim proizvodima u poslovnom smislu. Zelim dobar proizvod, a ne tehnologiju kojom se mogu ulijeniti da izbace dovoljno dobar.

 

Svakako se slazem da je FPS king, ali opet nekako gorak osjecaj.

 Pa ako si gledao malo review-ove, ne samo da diže FPS već diže kvalitetu u nekim igrama a ne da smanjuje, pa WTF?Meni je to mind blown. To je budućnost, bolja optimizacija igra uz strojno učenje, umjesto sirovog napumpavanje perfomansa hardvera.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 13:29 (ivicask).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
ivicask kaže...
Mitch kaže...
Rhodin kaže...
mrsmith kaže...
ibme74 kaže...

Odakle ti izvlašiš te poluinformacije? Kakvih 50?

Potvrđeno je svega 14 naslova

 

DLSS games on the way:

  • Amid Evil
  • Atomic Heart
  • Boundary
  • Call Of Duty: Black Ops Cold War (launch)
  • Cyberpunk 2077 (launch)
  • Edge Of Eternity (November)
  • JX3
  • Mortal Shell (November)
  • Mount & Blade II Bannerlord (November)
  • Ready Or Not (early access launch)
  • Scavengers
  • Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
  • Watch Dogs: Legion (launch)
  • Xuan-Yuan Sword VII (launch)

 

Koji dolaze od čega je svega popularnija naslova.

Držite se tog DLSS-a kao svetog pisma, a način na koji pištene neko bi rekao da najmanje polovica igara koje izađu ga i podržavaju a ne šakica njih.

Ček godišnje izađe 50 AAA naslova ili? Bitno je da one udarne, velike, poznate imaju... ovo sve ostalo, što god. Kao da ih itko igra uopće... 500 ljudi na svijetu.. i to prva 3 dana pa odu u zaborav.

 Krivo postavljaš stvari po meni. Imaš više i manje zahtjevnih naslova, po meni... oni koji imaju sami po sebi 1440p100+ na kartici ranga 3060, da li zaista trebaju DLSS?

CyberPunk će imati, OK, ali što ako na AMD i nvidia RT izgleda super i daju 1440p100+fps? Da li zaista treba tako nešto?

 

DLSS glavnu prednost ima ako ne daje dovoljno fps i ako sa DLSS daje osjetno više nego konkurent, a to u stvari ne znamo.

 

Ne znamo ni kvalitetu RT na AMD u igrama, a ne sintetičkom testu.

 

Drugim riječima trenutno sve nagađamo.

 

Ja ne kažem da je DLSS loš, dapače, relativno sam zadovoljan viđenim, ono što mi je veća prednost je RT, a još veća open standard koji AMD i nVidia podržavaju vezano uz RT i da se neće birat po igrama koje su ti zanimljivije karticu "A" ili karticu "B".

 

Još nisam vidio ništa loše vezano za AMd grafe, ništa loše vezano uz nVidia grafe (osim cijene s obzirom na nedostatak istih). Drugim riječima cijelo vrijeme rasprave oko toga koja je dobra, loša ili bolja, lošija od druge.

 

Imaš super grafu... neovisno o DLSS i RT... koga briga, nemaš nijednu manu trenutno... Ja se nadam da će kupci 6800XT imati jednaki doživljaj svoje grafe... možda i za nešto manje para.

Ne volim to sto DLSS postaje mainstream. I dalje ne vjerujem da se nije mogla izbacit nativna 4k@60 kartica po cijeni 3080, koja dakle gura stvari posteno bez DLSSa.

 

DLSS nije savrsen, i vjerojatno cemo vidjet 3. iteraciju pa 4. itd., a svaka bi mogla biti kvalitetom bliza. Medutim fokusiranjem na unaprijedivanje tih ML modela pocinju se previse bavit statistikom, a ne grafikom. Na koncu bi to moglo zavrsit dosta nerealno, jer developeri svakako razvijaju/dizajniraju bez DLSSa i gledaju frejmove i sl. I onda znas da se korisnicima gura 1440p rendering pod 4k koji je "dovoljno dobar". Nikad takve recenice nisu zavrsile dobrim proizvodima u poslovnom smislu. Zelim dobar proizvod, a ne tehnologiju kojom se mogu ulijeniti da izbace dovoljno dobar.

 

Svakako se slazem da je FPS king, ali opet nekako gorak osjecaj.

 Pa ako si gledao malo review-ove, ne samo da diže FPS već diže kvalitetu u nekim igrama a ne da smanjuje, pa WTF?Meni je to mind blown. To je budućnost, bolja optimizacija igra uz strojno učenje, umjesto sirovog napumpavanje perfomansa hardvera.

Ne pa apsolutno se slazem - ako je ovo najbolje sto trenutno imamo - onda fantasticno i ne treba uopce razmisljati pretjerano o tome. Vidio sam fenomenalne prikaze DLSS 2, ali i neke koji su bili kriticni. Medutim gledajuci ove dvije prezentacije imam dojam da je Nvidia znala koliko je AMD dosao blizu na low-level razini racunanja, i samo su izbacili prije njih ono najblize tome sto imaju. Ona misao da i Nvidia, AMD i Intel samo kopaju po ladici i gledaju sto ce izbaciti sutra se cini iznimno realnom danas.

 

DLSS ima smisla sada kad cemo biti prilicno stacionarni na 4k iducih 5-7 godina, jer 8k je prakticki nerealan i bitno veci skok nego 1080 > 4k.

Medutim, nadam se da ce se performanse prestati gledati/mjeriti s DLSSom, vec da ce se i dalje gledati nativna brojka u frejmovima - odnosno frejmovima koje je developer htio da tako izgledaju, a ne DLSS.

Tu je AMD zapravo dosta bitan dio price jer radi taj pritisak na Nvidiu de facto bez te tehnologije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 13:34 (Mitch).
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Mitch kaže...

Ne volim to sto DLSS postaje mainstream. I dalje ne vjerujem da se nije mogla izbacit nativna 4k@60 kartica po cijeni 3080, koja dakle gura stvari posteno bez DLSSa.

 

DLSS nije savrsen, i vjerojatno cemo vidjet 3. iteraciju pa 4. itd., a svaka bi mogla biti kvalitetom bliza. Medutim fokusiranjem na unaprijedivanje tih ML modela pocinju se previse bavit statistikom, a ne grafikom. Na koncu bi to moglo zavrsit dosta nerealno, jer developeri svakako razvijaju/dizajniraju bez DLSSa i gledaju frejmove i sl. I onda znas da se korisnicima gura 1440p rendering pod 4k koji je "dovoljno dobar". Nikad takve recenice nisu zavrsile dobrim proizvodima u poslovnom smislu. Zelim dobar proizvod, a ne tehnologiju kojom se mogu ulijeniti da izbace dovoljno dobar.

 

Svakako se slazem da je FPS king, ali opet nekako gorak osjecaj.

Pa 3080 se nije mogla izdati po cijeni od 3080...

 

Ostalo se slažem, postoje tu neke opasnosti. Tako i po pitanju optimizacije, mogu si zamisliti razmišljanja već i ovako lijenih developera EA-a, Ubisofta itd...: ma dići će to DLSS na 'xyz' broj frameova..

 

Možda malo ružno zvuči ovo za developere, nisu oni krivi toliko, koliko je kriva politika štancanja igara svake godine.

14 godina
online
Re: AMD Navi
Mitch kaže...
Rhodin kaže...
mrsmith kaže...
ibme74 kaže...

Odakle ti izvlašiš te poluinformacije? Kakvih 50?

Potvrđeno je svega 14 naslova

 

DLSS games on the way:

  • Amid Evil
  • Atomic Heart
  • Boundary
  • Call Of Duty: Black Ops Cold War (launch)
  • Cyberpunk 2077 (launch)
  • Edge Of Eternity (November)
  • JX3
  • Mortal Shell (November)
  • Mount & Blade II Bannerlord (November)
  • Ready Or Not (early access launch)
  • Scavengers
  • Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
  • Watch Dogs: Legion (launch)
  • Xuan-Yuan Sword VII (launch)

 

Koji dolaze od čega je svega popularnija naslova.

Držite se tog DLSS-a kao svetog pisma, a način na koji pištene neko bi rekao da najmanje polovica igara koje izađu ga i podržavaju a ne šakica njih.

Ček godišnje izađe 50 AAA naslova ili? Bitno je da one udarne, velike, poznate imaju... ovo sve ostalo, što god. Kao da ih itko igra uopće... 500 ljudi na svijetu.. i to prva 3 dana pa odu u zaborav.

 Krivo postavljaš stvari po meni. Imaš više i manje zahtjevnih naslova, po meni... oni koji imaju sami po sebi 1440p100+ na kartici ranga 3060, da li zaista trebaju DLSS?

CyberPunk će imati, OK, ali što ako na AMD i nvidia RT izgleda super i daju 1440p100+fps? Da li zaista treba tako nešto?

 

DLSS glavnu prednost ima ako ne daje dovoljno fps i ako sa DLSS daje osjetno više nego konkurent, a to u stvari ne znamo.

 

Ne znamo ni kvalitetu RT na AMD u igrama, a ne sintetičkom testu.

 

Drugim riječima trenutno sve nagađamo.

 

Ja ne kažem da je DLSS loš, dapače, relativno sam zadovoljan viđenim, ono što mi je veća prednost je RT, a još veća open standard koji AMD i nVidia podržavaju vezano uz RT i da se neće birat po igrama koje su ti zanimljivije karticu "A" ili karticu "B".

 

Još nisam vidio ništa loše vezano za AMd grafe, ništa loše vezano uz nVidia grafe (osim cijene s obzirom na nedostatak istih). Drugim riječima cijelo vrijeme rasprave oko toga koja je dobra, loša ili bolja, lošija od druge.

 

Imaš super grafu... neovisno o DLSS i RT... koga briga, nemaš nijednu manu trenutno... Ja se nadam da će kupci 6800XT imati jednaki doživljaj svoje grafe... možda i za nešto manje para.

Ne volim to sto DLSS postaje mainstream. I dalje ne vjerujem da se nije mogla izbacit nativna 4k@60 kartica po cijeni 3080, koja dakle gura stvari posteno bez DLSSa.

 

DLSS nije savrsen, i vjerojatno cemo vidjet 3. iteraciju pa 4. itd., a svaka bi mogla biti kvalitetom bliza. Medutim fokusiranjem na unaprijedivanje tih ML modela pocinju se previse bavit statistikom, a ne grafikom. Na koncu bi to moglo zavrsit dosta nerealno, jer developeri svakako razvijaju/dizajniraju bez DLSSa i gledaju frejmove i sl. I onda znas da se korisnicima gura 1440p rendering pod 4k koji je "dovoljno dobar". Nikad takve recenice nisu zavrsile dobrim proizvodima u poslovnom smislu. Zelim dobar proizvod, a ne tehnologiju kojom se mogu ulijeniti da izbace dovoljno dobar.

 

Svakako se slazem da je FPS king, ali opet nekako gorak osjecaj.

 

A.I. based optimisation, to je budućnost computinga, tako će biti i kod gaminga...možeš ti žaliti za sirovom snagom koliko hoćeš, ali je tako.

4 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Treba prezentirati fps u 2 kategorije, bez sranja i sa sranjima dlss itd

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Navi

Ja samo znam da 17.tog stojim spreman ka puška za spamanje i refreshanje nabave poslijepodne i u večernjim satima... 6800 XT i ja miran.

Netribam više čitati forum i ",Nvidia AMD fan" iskreno uziman, što mi je jeftinije ... Da ima 3080 po cijeni od 6300 koliko je bila u Links-a cilih 10 minuta možda bih i pomislio uzet...

Ovako AMD ide, a ionako ovaj monitor zafrkava kad se upali G-Sync na njemu.

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 13:49 (Luka123).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
SuperHeroj kaže...

Treba prezentirati fps u 2 kategorije, bez sranja i sa sranjima dlss itd

Naravno da ne treba ako je kvaliteta prikaza usporediva...

7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Kak sam jucer kupio Ghostrunnera na GoG-u, sam si je podesio kvalitetu, sve je na max, samo je iskljucen

GayTracing. Ukljucim ja to - kad ono igra svakih 10s zablokira na pol sekunde. Iskljucim to sranje i sve radi normalno.

 

Dakle meni osobno nepotreban feature, bitna mi je surova snaga kartice u igrama, bez gluparija i laznih brojeva,

da sve radi kak spada, da je slika dobra, da ne trza, da lepo peva i ne zabusava, metalika moj dobar drugar

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Luka123 kaže...

Ja samo znam da 17.tog stojim spreman ka puška za spamanje i refreshanje nabave poslijepodne i u večernjim satima... 6800 XT i ja miran.

Netribam više čitati forum i ",Nvidia AMD fan" iskreno uziman, što mi je jeftinije ... Da ima 3080 po cijeni od 6300 koliko je bila u Links-a cilih 10 minuta možda bih i pomislio uzet...

Ovako AMD ide, a ionako ovaj monitor zafrkava kad se upali G-Sync na njemu.

 I ja ću tako. Što bude tad dostupno i bliže mrspu. Dosta vaganja i čitanja sranja. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
online
Re: AMD Navi
SuperHeroj kaže...

Treba prezentirati fps u 2 kategorije, bez sranja i sa sranjima dlss itd

lupaš gluposti

kad amd izbaci svoju verziju i kad to zaživi u više igara, dakle za nekih pola do godine dana, jedinu stvar koju ćeš dobiti isključivanjem dlss-a je 50% niži fps i lošija slika

15 godina
offline
AMD Navi

Meni je iskreno kod ovog popisa igara sa DLSS presmiješno kak se navodi Minecraft... pikselizirana igra koja mi radi (iako minimalno) na i3 520 sa grafom od procesora. Mislim koliko ta igra zaista ima koristi od DLSS?

 

I nije jedina takva,  koja radi maltene na bilo čemu (recimo fortnite) i kojoj se daje DLSS...

 

Ibme i ostali govore koliko zaista ima potrebe za time, odnosno tamo gdje je podržano koliko gubiš ako to nemaš? Negdje sam i ja pričao o tome... ako su grafe dovoljno jake, same po sebi, gurati igre na visokim rezolucijama sa visokim framerateom (kako je i Mitch spomenuo da bi trebale) - koju korist imamo od DLSS na tim naslovima?

I nemojte samo reć kako bi vlasnik RTX 2060 mogao igrati na 4K monitoru jer nitko sa 4K ne kupuje RTX 2060 za igranje ozbiljnih naslova i mislim da je takvima svjedno - nice gimmick, ali bez puno koristi.

 

Slažem se u potpunosti da bi se trebale raditi dovoljno jake grafe danas da se već mainstream vrti 4K bez ovakvih trikova, ali budući to nemamo, drago mi je da postoje tehnologije poput DLSS koje će kompenzirati razliku - ne vidim niša loše u tome, osim dio da je to proprietary, al vidjet ćemo kako se to razvija. Ni prva ni posljednja proprietary glupost koja je nestala, ili nestala i zamijenjena sa open standardom.

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: AMD Navi
A jbt sad je dlss njesra zato kaj diže fps osjetno, a gubitak minimalan. Jedini razlog zašto kupuješ jaču grafičku je boost u frameovima i da se sve vrti glatko. To je slično kao da kažeš hebeš hyperthreading to ionako nisu prave jezgre,bolje da nam gurnu 16 pravih.
 
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Ni prva ni posljednja proprietary glupost koja je nestala, ili nestala i zamijenjena sa open standardom.

 još bolje, onda bi koristi imali i vlasnici non rtx kartica, da ne spominjemo kako bi izbacivanjem tensor jezgri nevidija mogla dodatno spuštati cijene - rt i tensor cores su gadno naplatili u 2080 seriji, a iste dignute cijene su ostale i u 3xxx seriji, bez njih mogu spustit cijene u konkurentskom natjecanju s amd-om u budućim serijama ili ubaciti više klasičnih jezgri = više perfomansi

 

no s druge strane, da nije te 'proprietary gluposti', teško da bi i amd još neko vrijeme razvijao svoju verziju koja može prerasti u open standard 

10 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Meni je iskreno kod ovog popisa igara sa DLSS presmiješno kak se navodi Minecraft... pikselizirana igra koja mi radi (iako minimalno) na i3 520 sa grafom od procesora. Mislim koliko ta igra zaista ima koristi od DLSS?

 

I nije jedina takva,  koja radi maltene na bilo čemu (recimo fortnite) i kojoj se daje DLSS...

 

Ibme i ostali govore koliko zaista ima potrebe za time, odnosno tamo gdje je podržano koliko gubiš ako to nemaš? Negdje sam i ja pričao o tome... ako su grafe dovoljno jake, same po sebi, gurati igre na visokim rezolucijama sa visokim framerateom (kako je i Mitch spomenuo da bi trebale) - koju korist imamo od DLSS na tim naslovima?

I nemojte samo reć kako bi vlasnik RTX 2060 mogao igrati na 4K monitoru jer nitko sa 4K ne kupuje RTX 2060 za igranje ozbiljnih naslova i mislim da je takvima svjedno - nice gimmick, ali bez puno koristi.

 

Slažem se u potpunosti da bi se trebale raditi dovoljno jake grafe danas da se već mainstream vrti 4K bez ovakvih trikova, ali budući to nemamo, drago mi je da postoje tehnologije poput DLSS koje će kompenzirati razliku - ne vidim niša loše u tome, osim dio da je to proprietary, al vidjet ćemo kako se to razvija. Ni prva ni posljednja proprietary glupost koja je nestala, ili nestala i zamijenjena sa open standardom.

Ako malo popratis po twitchu, vidjet ces da rijetko tko ima upaljen DLSS ili RTX na tipa minecraftu ili fortniteu. Tipa bio je jedan veci fortnite streamer, govorio kak DLSS daje ogroman fps boost (kao dotakne mu 500 fpsa u areni), i na kraju taj lik sad igra bez toga kao i 99% ostalih igraca, sad je pitanje zbog cega ako ima istu ili bolju sliku i vise fpsa. I evo sad isto popratio par videa, ljudi u komentarima i opcenito u desc govore kak imaju MANJE fpsa sa DLSS ON. I isto komentar od lika koji to sve prati "ya dlss doesn't really work rn on fortnite".

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
SuperHeroj kaže...

Treba prezentirati fps u 2 kategorije, bez sranja i sa sranjima dlss itd

lupaš gluposti

kad amd izbaci svoju verziju i kad to zaživi u više igara, dakle za nekih pola do godine dana, jedinu stvar koju ćeš dobiti isključivanjem dlss-a je 50% niži fps i lošija slika

Zar se ne govori od kada je nvidia izbacila dlss o tim "kad zazivi", "vise igara" itd pa vidimo kako to napreduje..

10 godina
offline
Re: AMD Navi
SuperHeroj kaže...
picajzla0707 kaže...
SuperHeroj kaže...

Treba prezentirati fps u 2 kategorije, bez sranja i sa sranjima dlss itd

lupaš gluposti

kad amd izbaci svoju verziju i kad to zaživi u više igara, dakle za nekih pola do godine dana, jedinu stvar koju ćeš dobiti isključivanjem dlss-a je 50% niži fps i lošija slika

Zar se ne govori od kada je nvidia izbacila dlss o tim "kad zazivi", "vise igara" itd pa vidimo kako to napreduje..

 Govori se da, ali i sad kad je to izaslo za neke popularnije igre opet je to lose... Eto procitaj moj post na prosloj stranici.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
SuperHeroj kaže...

Treba prezentirati fps u 2 kategorije, bez sranja i sa sranjima dlss itd

lupaš gluposti

kad amd izbaci svoju verziju i kad to zaživi u više igara, dakle za nekih pola do godine dana, jedinu stvar koju ćeš dobiti isključivanjem dlss-a je 50% niži fps i lošija slika

Ne slazem se cisto iz principa kako DLSS radi i unaprijeduje modele. Gledali ste jako puno cut scenova s malo motiona. DLSS jednostavno ne radi dobro i nece radit priblizno dobro u FPSovima. Sa verzijom 2.0 presli su opet sa per-game na generalnu verziju modela. Konverzija u bolju kvalitetu s DLSSom sigurno, ali bas sigurno nije 100%. Kao prvo trebat ce 3+ godina treninga da DLSS dosegne vrhunac.

Kao drugo, DLSS radi s onime sto je u viewpointu igraca, te ako je igra nativno razvijana u 4k s vektorima ili raster teksturama, znaci da rendering po view distancu opada po krivlji. To je problem. Nema sanse da ce taj AI/ML izbacit jednak ili jako precizan rezultat kod upscaleanja 1440p na 4k, bas zato sto su te 1440p teksture downscaleane. Kako se tu nativno ubija kvaliteta onog sto je u velikom view distanceu, to DLSS nece moc izvuc kako spada (i pogledaj blur npr u Controlu kad gledas nesto u daljini).

 

Vecina igara u labosu danas se razvija s 4k HDR konzolama kao primarnom metom, a prije 3 godine (ove igre sto danas imaju DLSS) sa 1080p/1440p i tu je veca prednost DLSSa. Ssad imas velik problem sa DLSSom i sjenama (kako je naucen da ih prikazuje) te motion vektorima (koje developeri trebaju napravit exportabilnim bi DLSS radio). DLSSu pase da igra nije nativno razvijana u 4k, vec da su teksture optimizirane za pogodnu upscale rezoluciju.

 

Tako da po nekakvoj logici mislim da je realno ocekivat da RX 7xxx i RTX 4xxx vrte nativno 4k u 60 fps. Medutim sad s DLSSom necemo dobit vjerojatno takve kartice, vec nesto slabije u iducoj generaciji. Tu je problem.

 

Tako da od ovog parcijalnog mazanja oci, jos me vise smeta kod svega ovoga sto se prica o 8k gamingu, cak i MKBHD, Linus itd. radili neki 8k gaming na RTX3090. Medutim jasno je vidljivo da im je render resolution na 1440p, upscalean uz DLSS na 8k. Radi ok, ali to ne izgleda nista kao 8k, vec kao 4k. Onda prebaci render res na 5k (ili 4k), uz DLSS upscale (koji navodno radi minimalno zahtjevan posao) sve pada na 20 frejmova. Sad je sve bitno ostrije, ali AA, sjene i to pada u vodu (opet izgleda bitno losije nego na 4k nativno bez DLSSa). Znaci na 8k nativno (sto ni nema smisla jer nitko u igrama jos ne pakira 8k teksture i vektore spremne za takvo nesto) RTX3090 ne moze ni 5 frejmova izvuc, a guraju marketing da je to prva 8k kartica.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 14:44 (Mitch).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice