AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.651
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...

Ti bi sve mukte. Daj 1200 eura za grafu i uzivaj u flagshipu i ne prdi.

 Da dam, za šta, gdje, kad, zar ima neki flegšip?Će nešto bidne jadna ti ga majka.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 18:01 (dery).
9 godina
offline
Re: AMD Navi

Bit će bit će. 

15 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
Rhodin kaže...
HCgamingCRO kaže...
jovial kaže...
mrsmith kaže...
jovial kaže...
kako god bilo, da sam sebi odgovorim... nda se dize 28.10. ili 4.11, jel ima neko kakvu bolju teoriju?

 

Pa ako je 28.10. najava.... koji će im više k NDA? :D Pa sve će reći... nakon toga idu već reviewi

 

EDIT: NDA = Non disclosure agreement, znači nitko tko zna nešto ne smije reći prije nego AMD to dozvoli. Nakon eventa, više nema potrebe za time. Nije NDA launch, niti je itko to rekao.

  28.10 ce objavit datum releasa i nadrobit svakakvih cudesa o tome sta kartica moze. to sta ce oni reci je jedna stvar, no u stvarnosti to moze biti nesto sasvim drugo.

kakav je zapravo navi cemo znati samo nakon releasea ili koji dan ranije ukoliko nda bude dignut prije. ja sam mislio da je taj podatak poznat pa zato i pitam. ocito to nije poznato.

 Ali jedno je prejasno, a to da AMD je pobio konkurenciju ladno na "sintetickim" load-ovima...bas me zanima najboljih "10" koliko ce biti AMD-ovih combo-a u 3d marku

U sintetičkim razbio, u port royale sa Rt je 22% jača 3080.

Bojim se ako je to stvarno, na šta će ličiti RT i/ili RT+DLSS

Bojim se da nVidia ima veliku prednost, koliko god je AMD bio "fer" što nije išao prvi sa RT godinu ranije, već je najavljivao, a nvidia ga preduhitrila.

Može se bit general poslije bitke i reć "ali nije spremna tehnologija, nema naslova, prodajete igračima nešto što ne mogu koristiti" (zvući kao "kme kme, nije pošteno"), kad ti isti igrači nisu nezadovoljni dobivenim (iz kojeg god razlog) za novac koji su platili, jedva su dočekali 3000 seriju, a nVidia je imala godin dana za skupljat znanje i iskustvo, razvijat DLSS i razvit ogromnu prednost koju neće nadoknaditi TSMC 7nm vs Samsung 8nm.

Igara će biti već sad dovoljno da si ljudi razmisle o RTX, a u buduće samo može biti gore AMD-u.

 

Možeš reć "ali igra bez toga, AMD je 10% bolji" kad ti odmah dolazi šamar sa "ali igra sa tim, nVidia je 50% bolja i ima ljepši i bogatiji RT"

 Tvoje rijeci stoje imas pravo. Ali kad gledam ovako malo sada sa strane: AMD-ov RT je sasvim solidan... na razini 2080ti-a i moze biti samo bolji jer je vise software nego HW..narabno ako AMD-ovi driveri stimaju svaki puita.Nvidia je vec u drugoj generaciji RT jezgre i bez dlss-a nesljaka kako bi se ocekivalo. Mislim da je stvarno AMD ok napravio..ipak je port royale 100% RT i dobiti takav score bez zasebnih tranzistopra koji obavljuju racunanje je po meni vrhunski.

I sam sam rekao da se nadam da ce radi DLSS-a vise ljudi se odluciti za NE kupovinu navi-a jer onda mogu biti mirnijij da cu je dobiti do cyberpunka. Dlss i RT mogu ziviti a da nema u svakoj igri...Boze moj: rasterizacija kao 3080 ovisi o igre do igre, 6 GB vise rama, manja cijena...AMD je stvarno napravio odlican posao i odlicnu arhikteturu spram navia1.

I trenutno, kako se cini nvidia je ostao jedino dlss-bez toga AMD bi vjv sada bio marked leader stim perf i cijenom, za gejming svijet naravno.

I AMD ce imati market share ovaj puta: ima dosta ljudi sto sam citao po njemackim forumima/portalima kako se bas naljutili na nvidiu i sada dizu AMD u nebesa...Lisa je nova majka tereza

 Sve ovisi o cijeni.

Ako će 6800XT biti unutar 500kn od 3080, a ovo su rezultati u RT igrama, AMd se ne isplati.

13 godina
offline
Re: AMD Navi
Ma je, spustit će grafu te snage na 4000kn zbog manjka dlss mogućnosti. Malo morgen
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dax-lax kaže...
Ma je, spustit će grafu te snage na 4000kn zbog manjka dlss mogućnosti. Malo morgen

 Pa realno, to je cijena 6800xt 550-599 eura. Nemaoze dati 3080 cijenu buduci da nece biti bolja u svim igrama...6900xt bit ce vjv skuplja ako dovoljno zaobidje 3080 i ganja se kako se prica sa 3090 isto igra po igri negdje bolji AMd negdje malo slabiji.

Stime ako bi stvarno nvidia napunila police 3070-tke i osmice kad dodje navi onda AMD pusi sa viskomim cijenama radi bas dog dlssa. Malo ce ljudi uzeti onda AMD. Zato mislim da ce biti jeftiniji i to za dosta, vec na ampere release "coretex" je leakao kako je AMD planirao 599 i 499 dolara, ali nakon nvidijevog msrp-a spustili za 50 dolara. Naravno da su to sve ko i prije spekulacije ali tada se npr nije spominjala ni 6900xt koja se misticno odjenom pojavila leakovima kada je ampere prestavljen: "navodno je AMD bio iznenadjen koliko 3090 zapravo nije puno bolja od 3080 u igrama" pa je vjv vidio da moze gurnuti to jos preko 3080 i to onda naplati koliko hoce vjv 800-900 eura.

I AMD je upoznat sa DLSS ficerom i zna da su svi u svijetu: ukoliko nepredstave neku alternativu za to sada nevjerujem da ce 6800xt kostati preko 550-600eura.

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Evo ovaj veli da zna kako AMD performira u igrama: NAvodno AMD planira prestaviti 10 Igara u 4K i 1440p: U 4K AMD pobjedi 3080 u 5 igara, 2 igre su nerjeseno i nvidia dobije u 3 igre... u 1440p: AMD dobije u 8 igara i izgubi u samo 2. I kaze da navodno AMD moze koristiti dlss ali ga nemoze zvati tako i da ce kroz driver update biti prestavljeno tamo negjde u decembru ili sijecnju...Bit ce opaaakooo

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
online
AMD Navi

Evo novi leak iz pouzdanog izvora

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 20:30 (DarthMarkus).
Moj PC  
5 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi

28.10 nakon predstave presnosit ce BBC/NBC/CNN kako je AMD uspio u razmaku od 23 dana razbiti Intela i Nvidiju jednim udarcem, a Lisa Su majka tereza

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
12 godina
online
AMD Navi

Blago tebi stari.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

Blago tebi stari.

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
13 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

28.10 nakon predstave presnosit ce BBC/NBC/CNN kako je AMD uspio u razmaku od 23 dana razbiti Intela i Nvidiju jednim udarcem, a Lisa Su majka tereza

Evo nam i 'malog' ramba.

12 godina
offline
Re: AMD Navi
Ne onaj je rambox ovaj je ramboxxl.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 21:21 (mislioc).
 
4 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Ne onaj je rambox ovaj je ramboxxl.

 Rambo je pametniji daleeeko od mene.Mei je samo bitno bilo da mogu biti u pravu za navi i da ugrabin referentni PCB da  nabijem neki  alphacool eiswolf kasnije da se mogu popisati ispod 3080 grafova.. Cim dodje grafa ide odmah pod sarafciger na mijenjanje paste barem.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Hmmm SCLK? engine klok? nije li to valjda shader klok mozemo namjestati... bude nam patrick otkiro kasnije

https://mobile.twitter.com/patrickschur_/status/1320151481685889027

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

Prije par stranica sam napisao da je moguce da Big Navi boosta i preko 2500mhz i eto izgleda da je moguce 😀

 

Bit ce konkurencije napokon.

 

https://wccftech.com/asus-rog-strix-radeon-rx-6800-xt-amd-big-navi-gpu-boosts-beyond-2-5-ghz-290w-tgp/

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
AMD Navi

Kako kriju cijenu navija, zanimljivo. Dok se od ryzena več zna cijena. Moguće da će stavit veču cijenu od jampera budu li jači.Znaju oni več dobro gdje su po performansama ali igraju lovice sa nevidijom.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 16:25 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Kako kriju cijenu navija, zanimljivo. Dok se od ryzena več zna cijena. Moguće da će stavit veču cijenu od jampera budu li jači.Znaju oni več dobro gdje su po performansama ali igraju lovice sa nevidijom.

 

Cuo sam glasine da su planirali biti po 50$ jeftiniji, al da ce sad mozda cak i izjednacit cjene. 

No sve su to glasine, znat cemo za koji dan.

AMD Fanboyčina
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 16:49 (GdjeSuBikovi).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Kako kriju cijenu navija, zanimljivo. Dok se od ryzena več zna cijena. Moguće da će stavit veču cijenu od jampera budu li jači.Znaju oni več dobro gdje su po performansama ali igraju lovice sa nevidijom.

 Hrco je najavio 499-599eu max za Big Navi a on ima INFO.

14 godina
offline
AMD Navi

Jel mozemo napravit neku anketu ko ima kolko godina ovdje?

Nisam bio dugo u ovoj temi i docekalo me 30 stranica za procitat ( nije mi se dalo) al 

citajuci komentare imam osjecaj da je prosjek ljudi ovdje 12-14g..

 

oko ceg vi raspravljate i svadjate se boze moj..
klasicni hrvatski jal i zavist.

 

Sacekas da sluzbeno budu u pr0daji big navi i novi rtx

vidis za sta imas love i sta sui mozes priustit , kupis to i gjemas..

 

A ne ko vlasnic jugica da seru po bmw froumu a nikad bmwu nece ni prsrdit..OSim ako nije star 20g.. 

 

p.s: Ja imam rx5700 thicc koju sam rastavio kao stevica gn,

hot spot mi je tolko bolestan da su prihvatili iz xfx da ju saljem na pregeld...Al mi se ne isplati..

 

 

Al kolko se ja igram meni je dobra. 

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 17:25 (R3nchi).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Prije par stranica sam napisao da je moguce da Big Navi boosta i preko 2500mhz i eto izgleda da je moguce 😀

 

Bit ce konkurencije napokon.

 

https://wccftech.com/asus-rog-strix-radeon-rx-6800-xt-amd-big-navi-gpu-boosts-beyond-2-5-ghz-290w-tgp/

 To je ipak očekivano, s obzirom da PS5 u ograničenom TDP-u udara do 2.3ghz.

 

Fučkaj ga kad niko ne sluša najave, pa fino AMD GPU šef za RDNA2 kaže GPU multi gigahertz clock frequency.

 

Zeleno znači 2ghz+ garantirano, ili to nije do 2000mhz kaj drugo.Ajd da je video od jučer, ali to je prezentacija iz trečeg mjeseca ove godine.

 

dery kaže...

Kako kriju cijenu navija, zanimljivo. Dok se od ryzena več zna cijena. Moguće da će stavit veču cijenu od jampera budu li jači.Znaju oni več dobro gdje su po performansama ali igraju lovice sa nevidijom.

 Cijene se promjene vrlo brzo, ovisno o prilikama ili konkurenciji u pola sata moš promjenit cijenu par puta+još dodatno razmišljat.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 17:57 (rambox).
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Znaci Navi 2 kartice ce biti overclock dream, lijepo lijepo.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Riot kaže...

Znaci Navi 2 kartice ce biti overclock dream, lijepo lijepo.

 Po cemu si to zakljucio?.....bas me zanima

Zadnjih par generacija i AMD i Nvidia imaju dobre automatske boostove koji dizu grafe skoro do maksimuma tako da je prostor za overclock skoro pa nikakav.

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Jel se zna kad je sutra predstavljanje
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
dreadmoore kaže...
Jel se zna kad je sutra predstavljanje

 Bilo je u 18 zadnji put, ako se ne varam, dakle pretpostavljam 17:00

16 godina
offline
Re: AMD Navi

Sutra u 17:00h je prezentacija

 

 

BF3:fluffy_inside
13 godina
offline
AMD Navi

Prvi u nizu i jedan od najiščekivanijih AMD-ovih proizvoda...Nije se baš proslavio, nadamo se da će nešto ipak nešto bolje biti sa procesorima i grafičkim karticama. Makar ne znam, ako nemreš običan bicikl složiti, kud se onda guraš u ovu finu tehnologiju. Felša im kotač ravno iz tvornice, a sad bi oni mrljili po tranzistorima na 7nm, ajde bježi.

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...

Prvi u nizu i jedan od najiščekivanijih AMD-ovih proizvoda...Nije se baš proslavio, nadamo se da će nešto ipak nešto bolje biti sa procesorima i grafičkim karticama. Makar ne znam, ako nemreš običan bicikl složiti, kud se onda guraš u ovu finu tehnologiju. Felša im kotač ravno iz tvornice, a sad bi oni mrljili po tranzistorima na 7nm, ajde bježi.

Omg :) nije baš dobra reklama.

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
offline
Re: AMD Navi

I taj bike je za beta testere :)

Amd bike2 će vjerovatno biti stabilniji :) 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 11:23 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...
Promster kaže...

Prvi u nizu i jedan od najiščekivanijih AMD-ovih proizvoda...Nije se baš proslavio, nadamo se da će nešto ipak nešto bolje biti sa procesorima i grafičkim karticama. Makar ne znam, ako nemreš običan bicikl složiti, kud se onda guraš u ovu finu tehnologiju. Felša im kotač ravno iz tvornice, a sad bi oni mrljili po tranzistorima na 7nm, ajde bježi.

Omg :) nije baš dobra reklama.

Dzizzus pa oni nisu normalni...nije ovo driver issue,na ovome netko moze poginut.

12 godina
online
AMD Navi

Jel su bar drivere sredili ?

 

Sad će onaj pacijent u temu o biciklizmu ovo preporučivat.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice