AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.389
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: AMD Navi
Bur33k kaže...
Viša potrošnja (veći OC) je jednaka većem zagrijavanju. Zato je PS "limitiran" sa brzinom a ne zbog ukupne potrošnje. Više performanse im i nisu potrebne.

 Nema nikakve veze sa zagrijavanjem. Konzola ima virtualni limit kolko moze trosit, ako igra optereti sve moguce na konzoli i time lupa po limitu potrosnje GPU nece doc do maksimalnog takta. Cerny je rekao da je to moguce, ali da se to nece događat cesto.

 

 

pogledaj si malo

 

Kak veli Richard... konzola ce radit jednako dal je u frizideru ili u ormaru

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2020 13:22 (Santana).
11 godina
offline
AMD Navi
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2020 20:09 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Pisalo se već o tome da sada samo AMD, a od partnera slijedeće godine.

Pretpostavka je da ne žele da nVidia sazna detalje o grafama prije releasea što samo dodaje na teriju da imaju iznenađenje.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Pisalo se već o tome da sada samo AMD, a od partnera slijedeće godine.

Pretpostavka je da ne žele da nVidia sazna detalje o grafama prije releasea što samo dodaje na teriju da imaju iznenađenje.

Pa to ce onda bit gadno cekanje jer tko ikada kupuje amd referentnjace,to je uvjek bucno,vruce i manjeg boosta.

15 godina
offline
AMD Navi

A gle, sudiš na temelju ne znam čega... mijenjali su skroz cooler, znaš kako izgleda, ja ne vidim ništa naočigled loše u njemu, dapače.

Možemo reći da je kartica ružna, ali o samoj kvaliteti coolera ja ne bi na temelju fotke išta zaključivao dok ju ne primim u ruku.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
Rhodin kaže...

Pisalo se već o tome da sada samo AMD, a od partnera slijedeće godine.

Pretpostavka je da ne žele da nVidia sazna detalje o grafama prije releasea što samo dodaje na teriju da imaju iznenađenje.

Pa to ce onda bit gadno cekanje jer tko ikada kupuje amd referentnjace,to je uvjek bucno,vruce i manjeg boosta.

 Ubilo se za vodeno hladjenje, 

http://hwbot.org/signature/u135800.png
8 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

A gle, sudiš na temelju ne znam čega... mijenjali su skroz cooler, znaš kako izgleda, ja ne vidim ništa naočigled loše u njemu, dapače.

Možemo reći da je kartica ružna, ali o samoj kvaliteti coolera ja ne bi na temelju fotke išta zaključivao dok ju ne primim u ruku.

 Ma ja vjerujem da ce bit oke. Bitno da nije blower kak su ove prije bile

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
16 godina
offline
AMD Navi

Mene samo zanima hoće li RayTracing biti podržan u svim naslovima kao i Nvidijin....

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Dado_ZG78 kaže...

Mene samo zanima hoće li RayTracing biti podržan u svim naslovima kao i Nvidijin....

RT ne radi po defoltu na Navi2 nego ce se morat prilagodjavat i optimizirat na bazi pojedinacnog naslova,realno kao i sve drugo do sad.

 

16 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Mene samo zanima hoće li RayTracing biti podržan u svim naslovima kao i Nvidijin....

RT ne radi po defoltu na Navi2 nego ce se morat prilagodjavat i optimizirat na bazi pojedinacnog naslova,realno kao i sve drugo do sad.

 

 To mi je jasno ali hoće li pri izlasku imati informacije gdje će sve biti podržan i od kada?

Lijep pozdrav ;)
15 godina
online
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Mene samo zanima hoće li RayTracing biti podržan u svim naslovima kao i Nvidijin....

RT ne radi po defoltu na Navi2 nego ce se morat prilagodjavat i optimizirat na bazi pojedinacnog naslova,realno kao i sve drugo do sad.

 

Imamo li kakav source u vezi toga? Mislim da su to sve nagađanja... ako je DXR 1.1 standard vjerojatno će raditi out of the box.

It is always darkest just before the dawn.
16 godina
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...
MEGATAMA kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Mene samo zanima hoće li RayTracing biti podržan u svim naslovima kao i Nvidijin....

RT ne radi po defoltu na Navi2 nego ce se morat prilagodjavat i optimizirat na bazi pojedinacnog naslova,realno kao i sve drugo do sad.

 

Imamo li kakav source u vezi toga? Mislim da su to sve nagađanja... ako je DXR 1.1 standard vjerojatno će raditi out of the box.

 Uuuuuu, to bi bilo super 

Lijep pozdrav ;)
11 godina
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...
MEGATAMA kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Mene samo zanima hoće li RayTracing biti podržan u svim naslovima kao i Nvidijin....

RT ne radi po defoltu na Navi2 nego ce se morat prilagodjavat i optimizirat na bazi pojedinacnog naslova,realno kao i sve drugo do sad.

 

Imamo li kakav source u vezi toga? Mislim da su to sve nagađanja... ako je DXR 1.1 standard vjerojatno će raditi out of the box.

Prije par mjeseci je to bila vruca tema po internetu pa se sjecam da sam to citao.

 

15 godina
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...
MEGATAMA kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Mene samo zanima hoće li RayTracing biti podržan u svim naslovima kao i Nvidijin....

RT ne radi po defoltu na Navi2 nego ce se morat prilagodjavat i optimizirat na bazi pojedinacnog naslova,realno kao i sve drugo do sad.

 

Imamo li kakav source u vezi toga? Mislim da su to sve nagađanja... ako je DXR 1.1 standard vjerojatno će raditi out of the box.

 Koliko ja shvaćam RT kao takav se može upaliti i sa grafama koje nemaju hardverske komponente za njega, kao Minecraftov koji se može na AMD i GTX karticama paliti, samo radi nikako.

Vjv postoji varijanta koja je baš za proprietary za nVidie, nemam pojma iskreno, ali nisam shvatio da će RT kao takav biti samo za nVidije i onda samo za AMD kao zasebno. Mislim koji developer bi to tako radio!? Eventualno zaključat tu funkcionalnost ako ne pronalazi hardverske komponente rezervirane za nju.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...
mrsmith kaže...
MEGATAMA kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Mene samo zanima hoće li RayTracing biti podržan u svim naslovima kao i Nvidijin....

RT ne radi po defoltu na Navi2 nego ce se morat prilagodjavat i optimizirat na bazi pojedinacnog naslova,realno kao i sve drugo do sad.

 

Imamo li kakav source u vezi toga? Mislim da su to sve nagađanja... ako je DXR 1.1 standard vjerojatno će raditi out of the box.

 Koliko ja shvaćam RT kao takav se može upaliti i sa grafama koje nemaju hardverske komponente za njega, kao Minecraftov koji se može na AMD i GTX karticama paliti, samo radi nikako.

Vjv postoji varijanta koja je baš za proprietary za nVidie, nemam pojma iskreno, ali nisam shvatio da će RT kao takav biti samo za nVidije i onda samo za AMD kao zasebno. Mislim koji developer bi to tako radio!? Eventualno zaključat tu funkcionalnost ako ne pronalazi hardverske komponente rezervirane za nju.

Koliko sam ja shvatio MS je napravio ray trace api(ajmo to tako nazvat) koji je univerzalan ali developer moze odabrat da koristi specificne RTX funkcije.

Kako je koja RT igra odradjena nemam pojma.

 

Takodjer koliko znam uz svaku RT igru sad dolazi DLSS 2.1 tako da ni taj dio nije jasan kako ce radit na Navi2.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 10:29 (MEGATAMA).
15 godina
offline
AMD Navi

DLSS sigurno neće. Drugo možemo raspravljat al DLSS se zna :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi

Briši post kriva tema sorry. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 13:54 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

To je kljućna značajka gdje će navi izgubit bitku. Cijena ne igra jer amd ne može spustit toliko niže da preokrene omjer prodaje.Osim ako nemaju nekog asa iz rukava za koji se ne zna.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 11:32 (dery).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

To je kljućna značajka gdje će navi izgubit bitku. Cijena ne igra jer amd ne može spustit toliko niže da preokrene omjer prodaje.Osim ako nemaju nekog asa iz rukava za koji se ne zna.

 Recimo da AMD ima kartica dostupnih za prodaju, dok nvidia ne? To mi se čini kao OK način.

Nadam se da će se to drastično promijeniti jednom kad AMD pokaže svoje i napravi release. Teško mi je više nagađati gdje je trenutno problem i zašto nVidia nema dostupnih...

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...
dery kaže...

To je kljućna značajka gdje će navi izgubit bitku. Cijena ne igra jer amd ne može spustit toliko niže da preokrene omjer prodaje.Osim ako nemaju nekog asa iz rukava za koji se ne zna.

 Recimo da AMD ima kartica dostupnih za prodaju, dok nvidia ne? To mi se čini kao OK način.

Nadam se da će se to drastično promijeniti jednom kad AMD pokaže svoje i napravi release. Teško mi je više nagađati gdje je trenutno problem i zašto nVidia nema dostupnih...

Ako ce AMD krenut u startu samo sa referentnjacama a sa nereferentnima u 2021 ja to ne racunam kao dostupnu ponudu.

8 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
Rhodin kaže...
dery kaže...

To je kljućna značajka gdje će navi izgubit bitku. Cijena ne igra jer amd ne može spustit toliko niže da preokrene omjer prodaje.Osim ako nemaju nekog asa iz rukava za koji se ne zna.

 Recimo da AMD ima kartica dostupnih za prodaju, dok nvidia ne? To mi se čini kao OK način.

Nadam se da će se to drastično promijeniti jednom kad AMD pokaže svoje i napravi release. Teško mi je više nagađati gdje je trenutno problem i zašto nVidia nema dostupnih...

Ako ce AMD krenut u startu samo sa referentnjacama a sa nereferentnima u 2021 ja to ne racunam kao dostupnu ponudu.

 Pa to je tvoja stvar. Ako hlađenje bude oke, a ne vidim zasto nebi bilo onda nema problema

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Ako ce AMD krenut u startu samo sa referentnjacama a sa nereferentnima u 2021 ja to ne racunam kao dostupnu ponudu.

To sta kazes bi bilo ok da opet namjeravaju izbacit blower cooler na referentnjaci, ovako to nikako ne stoji, cooler izgleda vrlo sposoban i sasvim sigurno to i je. Da uzimam karticu, nvidiju bi svakako gledao prvo referentnjacu...

15 godina
offline
Re: AMD Navi
Santana kaže....

Ako ce AMD krenut u startu samo sa referentnjacama a sa nereferentnima u 2021 ja to ne racunam kao dostupnu ponudu.

 Pa to je tvoja stvar. Ako hlađenje bude oke, a ne vidim zasto nebi bilo onda nema problema

 Nije to baš tako. Ljudi su vezani za neke marke i večina će čekat safirku , gigabyte ,msi itd.

kradem mine iz minskog polja
8 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
Santana kaže....

Ako ce AMD krenut u startu samo sa referentnjacama a sa nereferentnima u 2021 ja to ne racunam kao dostupnu ponudu.

 Pa to je tvoja stvar. Ako hlađenje bude oke, a ne vidim zasto nebi bilo onda nema problema

 Nije to baš tako. Ljudi su vezani za neke marke i večina će čekat safirku , gigabyte ,msi itd.

 To je njihov problem. Ja sam vezan samo za testove i na temelju toga kupujem.
Ako je AMD verzija pokaze kao dobra onda nema smisla cekat nekaj drugo barem meni.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
online
AMD Navi

Pa iskreno, ja nebi imao ništa protiv 3080 Founders :) pogotovo zato jer izgleda mrak, a i odlično hladi.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...

Pa iskreno, ja nebi imao ništa protiv 3080 Founders :) pogotovo zato jer izgleda mrak, a i odlično hladi.

 Ali ne kužiš, to je nvidia founders, dakle nepogrešiv, a AMD po defaultu mora bit loš i jadan, bez da ga testiraš, jer je to običaj.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...
mrsmith kaže...

Pa iskreno, ja nebi imao ništa protiv 3080 Founders :) pogotovo zato jer izgleda mrak, a i odlično hladi.

 Ali ne kužiš, to je nvidia founders, dakle nepogrešiv, a AMD po defaultu mora bit loš i jadan, bez da ga testiraš, jer je to običaj.

Ako cemo bit realni, do sad AMD stock cooleri i jesu bili smece...

12 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
Rhodin kaže...
mrsmith kaže...

Pa iskreno, ja nebi imao ništa protiv 3080 Founders :) pogotovo zato jer izgleda mrak, a i odlično hladi.

 Ali ne kužiš, to je nvidia founders, dakle nepogrešiv, a AMD po defaultu mora bit loš i jadan, bez da ga testiraš, jer je to običaj.

Ako cemo bit realni, do sad AMD stock cooleri i jesu bili smece...

 Da se prisjetimo

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
cumur kaže...

ovi nvidioti su stvarno blentavi 

kad su nvidije palile kuće niko ni bzz ,kad su nvidije popalile 300000 applovih laptopa i ko zna koliko hp ovih niko ni bzz 

kad su najavu radili s vijkom za drvo u kraticci koja se "radi" demo ,niko nista 

kad je navidia vidljivo uklanjala texture i smanjivala irezoluciju cak i leseve u tim igrama (cod) uklanjala da dobiju veci fps u benchu  niko nist 

sad na test mlaznog motora (inace i nvidia ref su imale iste) stave amd sliku 

ono .... 

do dan danas vega melje ubija razara sve sto je nvidia napravila ,vega je ubila quadro liniju  

i jos joj je sprdaju 

ono bez mozga za nvidiju makar i u trnine bosi 

 

Ok. Aj zakopaj se nazad u cumur.

Moj PC  
7 0 hvala 1
16 godina
offline
AMD Navi

Gledajući ovaj video, ne vidim nekog velikog boljitka od RT-a, ali je zato vidljiv framerate drop

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice