AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.630.578
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

Detalji počupani iz Linux drivera, dakle RDNA2 Navy Flounder od 40CU je vjerojatna zamjena za RX 5700XT.Ako gledamo PS5 GPU, hm Desktop GPU bit če naklokan do plafona ili barem onih 2.2ghz.Sad bu neko rekel zakaj samo 40CU, ali kak sam ranije napisal ipak očekivano ako je IPC znatno veči+znatno viša GPU frekvencija.

 

Dakle eto 80CU je ipak u akciji, ili čisto sumnjam da je ciljana ekipa fejkala određene Linux divere.

 

https://videocardz.com/newz/amd-adds-dimgrey-cavefish-navi-23-to-linux-opengl-driver

 

https://videocardz.com/newz/amd-navy-flounder-to-feature-40-cus-and-192-bit-memory-bus

 

Kolko grafa AMD misli lansirat, hm navodno za sad na početku samo tri modela.

 a jel imaju oni tvornicu da to sve proizvedu?  cujem da je kod konkurencije crkla zarulja u jednoj proizvodnoj hali (ko za vraga, onoj najvecoj) pa rade u mraku, neke memorije su im se zagubile i sve im ide dosta sporije od ocekivanog.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 22:10 (jovial).
15 godina
offline
AMD Navi

Ma nešto mi je čudno u tome svakako... ima 40CU i 80CU chip i ništa između... to je... nevjerojatno, blago rečeno.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Ma nešto mi je čudno u tome svakako... ima 40CU i 80CU chip i ništa između... to je... nevjerojatno, blago rečeno.

 ko kaze da nema nista izmedju?

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
nixass kaže...
absolon kaže...

Nemam ništa protiv BigNavija.

 

Po meni trebalo je AMD izdati

"dvoglavu" zvjer RX5700XT×2

sa 16GB VRAMA malo undervoltanu da

smanji TDP i potrošnju.

 

X2 i bilo kakve "isforsirane" SLI/Crossfire konfiguracije vise nemaju mjesto na trzistu.

To toliko lose skalira a o problemimam da ne pricam..

Niti se developeri trude optimizirat za takve grdosije, pogotovo jer je trziste nikakvo

 Ja mislim da je bas obrnuto. Znaci oni pokusavaju ubit sli/crossfire (sto vec i jesu) jer kad to cudo radi onda je fps stvarno poduplan, tipa zamisli, uzmes 2x 1060 (ili 2x 580) za tipa 1500kn i imas performanse jedne 2070S, to bi ubilo svaku jacu karticu na trzistu i morali bi snizit cijene do boli.

 

5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Znaci 99,99% je sigurno da 80CU grafa nece doci ove godine, zapravo nitko i nezna koliko moze maksati arhiktetura, nekim jednadzbama su dosli na taj 80 CU sto moze biti- znaci nitko jos osim LIse i par ljudi sto rade na grafama neznaju koliko zapravo arhiktetura moze imati CU-a.

Ali sto je sigurno je to da top model nece ove godine. AMD ce sada predstasviti 2 tj 3 karte jedna od te tri ce biti neka LE tipa kao 5700xt lisa su. Kasnije ce onda kako je AMD poznat onak ispod radara kao uobicajeno izbaciti ostalo. Koliko da je TSMC dobar/mocan jednostavno nemogu osigurati AMD-u sve odjednom jel nema kapaciteta, tvornice nove se prave bas radi toga i radi 5 NM itd... AMD kasni jos sa isporukom nekih novih APU-a za laptope, tu je onda zen3, obje konzole, a jedan big navi DIE uzme od wafera toliko da mozes nastzancat od toga jedno 3,4 7 NM APU-a.

Znaci 28.10 99%(ipak ostaje i taj 1%) dobit cemo samo 2 karte, iako mislim da me nebi zacudilo i da bude samo jedna ali sa varijacijama 12 i 16 GB respektabilno, nebi bilo prvi puta da AMD predstavi samo jednu karticu..

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 22:51 (HCgamingCRO).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi

Dovoljno za fanboye i da pokopa 2080.

16 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

Znaci 99,99% je sigurno da 80CU grafa nece doci ove godine, zapravo nitko i nezna koliko moze maksati arhiktetura, nekim jednadzbama su dosli na taj 80 CU sto moze biti- znaci nitko jos osim LIse i par ljudi sto rade na grafama neznaju koliko zapravo arhiktetura moze imati CU-a.

Ali sto je sigurno je to da top model nece ove godine. AMD ce sada predstasviti 2 tj 3 karte jedna od te tri ce biti neka LE tipa kao 5700xt lisa su. Kasnije ce onda kako je AMD poznat onak ispod radara kao uobicajeno izbaciti ostalo. Koliko da je TSMC dobar/mocan jednostavno nemogu osigurati AMD-u sve odjednom jel nema kapaciteta, tvornice nove se prave bas radi toga i radi 5 NM itd... AMD kasni jos sa isporukom nekih novih APU-a za laptope, tu je onda zen3, obje konzole, a jedan big navi DIE uzme od wafera toliko da mozes nastzancat od toga jedno 3,4 7 NM APU-a.

Znaci 28.10 99%(ipak ostaje i taj 1%) dobit cemo samo 2 karte, iako mislim da me nebi zacudilo i da bude samo jedna ali sa varijacijama 12 i 16 GB respektabilno, nebi bilo prvi puta da AMD predstavi samo jednu karticu..

 

mozda nas zajebu pa izbace dvije najjače da nvidia izbaci odmah super varijante svojih kartica :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 23:32 (blackdevil).
15 godina
offline
AMD Navi

najnoviji rumor:

 

https://videocardz.com/newz/amd-navy-flounder-to-feature-40-cus-and-192-bit-memory-bus

 

Rmbox je več ovo objavio vidi mene on je tu ne treba se mislit

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2020 9:16 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
jovial kaže...
Rhodin kaže...

Ma nešto mi je čudno u tome svakako... ima 40CU i 80CU chip i ništa između... to je... nevjerojatno, blago rečeno.

 ko kaze da nema nista izmedju?

 Ramboxx je postao neke informacije, 80CU grafa je velika, slijedeća ima 40 CU... prevelika je rupa između ta dva modela.

11 godina
offline
Re: AMD Navi

 To sam vidio jucer,mislim da je sada vec sigurna stvar 192/256bit i to je kao sto sam vec napisao cudno premalo za 4K wonabee kartice.

Druga stavka je ako je ovo slabija varijanta to znaci da napada direktno rtx2080 a jaca je onda usmjerena na rtx2080ti i to se poklapa sa prijasnjim glasinama kako AMD planira skinut sa trona rtx2080ti....samo sto je Nvidia sa Ampere napravila skok koji nitko nije ocekivao i to je sad moguce razlog zasto AMD suti. 

15 godina
offline
Re: AMD Navi

ovo bi moglo biti ponavljanje kao sa polarisom

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
Re: AMD Navi
MGloc kaže...

Dovoljno za fanboye i da pokopa 2080.

 Šprdao sam se da će konačno dobit karticu jaču od 1080ti, kad ono stvarno.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2020 11:06 (DarthMarkus).
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

ZNaci ova 192 bitn-a je navi 23- to je 2 tier-a ispod najjace sto bi trebala doci.. znaci ako napada 2080 onda navi 22 napada 2080ti a navi 21 3080?

Onak nema vamo novog polarisa, vege ili sta ja znam, shvatite da je ovo novi proces totalno nebo/zemlja naspram navi1 i bit ce vam sve jasnije zas je nvidia dala 699 release price

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Navi

Al ček, tko veli da najači čip neće ići ove godine ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

ZNaci ova 192 bitn-a je navi 23- to je 2 tier-a ispod najjace sto bi trebala doci.. znaci ako napada 2080 onda navi 22 napada 2080ti a navi 21 3080?

Onak nema vamo novog polarisa, vege ili sta ja znam, shvatite da je ovo novi proces totalno nebo/zemlja naspram navi1 i bit ce vam sve jasnije zas je nvidia dala 699 release price

 Znači konkurent rtx3060, 3070, 3080, cijena će bit ista sve je jasno uzimamo jamper jer su vani sve tri prije prvog navija.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Stižu mornaričke flundre :)))
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

Al ček, tko veli da najači čip neće ići ove godine ?

Ja sam rekao i stojim do toga da nece... neuklapa mi se trenutno u AMD-ovu ideju da prezentira 300W+ grafu jel pored te W-aze AMD nemre prezentirati stedljivog 7NM tsmc. Zamisli ovu prezentaciju gdje ju usporedjujes sa 3080 i velis imamo iste perf sa istom potrosnjom a navodno je 7NM daleko stedljiviji nego ovaj samsungov 8, i btw imamo daleko manje jezgri i slabiju memoriju a istu potrosnju

Bit ce 60-70 CU grafa koja ce fino skrsiti 3070 a na 1440p ce parirati 3080 jel ona skalira tek na 4k. Uzmimo u obzir da jos nije 100% da top tier ima 80 cu-a, a ona grafa sto je leak-ana sa 3 venta mislim da je samo LE tj OCana verzija one sa dva venta- i od tuda mislim da ce biti samo jedna eventualno dva Tier-a sada 28og predstavljena. 

Svako leak-a danas sve zivo pola toga je neistino jel AIb-ovci jos nista nemaju sa AMD-om a oni najvise daju, ovo je samo moja pretpostavka mogu biti i 100% u krivu. ALi jedino u sta sam siguran je to da je navi2 druga srhiktetura/proces od navija1 koji je jos doradjeni GCN samo na 7NM.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2020 11:48 (HCgamingCRO).
9 godina
online
Re: AMD Navi

nije "sada 28og" već 28og slijedećeg mjeseca... da ne dovedeš nekog slučajnog prolaznika u zabludu.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
miki_the_pirat kaže...

nije "sada 28og" već 28og slijedećeg mjeseca... da ne dovedeš nekog slučajnog prolaznika u zabludu.

 Ma da sljedeci mj, vec sam u listopadu sa mislima totalno radi navija/zen3.

15 godina
offline
AMD Navi

Ja vjerujem da će AMD dat nešto. Sve više sam uvjeren sa ovim leakovima da AIB partneri nemaju ništa da iznenađenje bude tim veće.

Možda se bezveze nadam.

Ne znam jedino kako se misle nosit sa DLSS, ali s obzirom na sve ima nade da su "tu negdje" sa 3080.

 

Malo sam preentuzijastično vjerovao nVidiji kad su rekli 100% bolje performanse od 2080 na 3080 i 3070 jača od 2080Ti za 499$ - sudeći po performansama 3080, da, može bit, ali je onda razlika 3080>3070 manja.

 

AMD ima mogućnost prestić 3080 u performansama sa svojom top... ako idu na 80CU mogu i 3090. Ovo sa potrošnjom 7nm+ nema veze, svi se hvataju za to. Oni su rekli 50% više "perf per watt" što ne znaći da kartica "manje troši", već da sa manjom potrošnjom ostvaruje isti rezultat, ukupni rezultat može biti puno veći ako je potrošnja veća, chip veći i slično.

5700XT troši cca 250W, to znači da bi 6700XT na 250W biti "tu negdje oko 50%" jača - do određene potrošnje. Ima nešto što se zove "diminishing return" kad frljiš karticu preko određene frekvencije, pa nakucaš i memoriji, jer ne raste linearno potrošnja sa dizanjem frekv. , a često niti performanse. Da li to znači da AMD neće izdat 350W karticu? NE! Samo znači da će na 350W imat isti rezultat koliko bi prethodnoj trebalo blizu 480W , odnosno ne bi bilo izvedivo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2020 12:26 (Rhodin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Ma nešto mi je čudno u tome svakako... ima 40CU i 80CU chip i ništa između... to je... nevjerojatno, blago rečeno.

 Nema ništa čudno, ili vidiš samo ono kaj je AMD namjerno poslal van.Normalno da ima svašta između, zato su to i poslali van da eto bude onako "gle opet ništa precizno ne znamo".

AMD,........is that Epyc or what?
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Ako je vjerovati decku, AMD navodno planira svoju "workstation" navi21(32GB) usporediti sa quadro6000- navodno u roadmapu?! Kako on kaze to je profesionalno vs profesionalno ali buduci da AMD nece sada ove godine ici vise od 60-64 CU-a moguce je da se sprema "no cut" verzija big navi-a koja ce negdje za proljece 2021 napraviti pravi haos na trzistu gejminga sa gddr6x??! Sve na 250W-300w 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 1:24 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Mislim da malo kasniš jer je maltene potvrđeno (linux driveri) 80CU Navi21 sa 16GB RAM, a znamo da to prvo dolazi.

Vidjet ćemo, još ništa nije sigurno, ima još mjesec dana do "releasea" samo... AMD puno toga skriva, sad se već diskutira i o HBM2 i široj sabirnici itd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Mislim da malo kasniš jer je maltene potvrđeno (linux driveri) 80CU Navi21 sa 16GB RAM, a znamo da to prvo dolazi.

Vidjet ćemo, još ništa nije sigurno, ima još mjesec dana do "releasea" samo... AMD puno toga skriva, sad se već diskutira i o HBM2 i široj sabirnici itd.

 Nece biti ove godine 80 Cu gejming grafa.. a hbm2 je proslost buduci da je tu Hbme sada 

16 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Mislim da malo kasniš jer je maltene potvrđeno (linux driveri) 80CU Navi21 sa 16GB RAM, a znamo da to prvo dolazi.

Vidjet ćemo, još ništa nije sigurno, ima još mjesec dana do "releasea" samo... AMD puno toga skriva, sad se već diskutira i o HBM2 i široj sabirnici itd.

Ma nije pitanje jel žuto postoji, nego je AMD za poslovnu upotrebu usporedio žuto 32GB/Pro varijantu sa ovom dole Nevidija grafetinom.Žuta poslovna verzija navodno ima samo 250W, a eventualna gejming verzija nju bi potegnuli u znatno višu potrošnju recimo 300W.

 

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/quadro-rtx-a6000.c3686

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 12:45 (rambox).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
Rhodin kaže...

Mislim da malo kasniš jer je maltene potvrđeno (linux driveri) 80CU Navi21 sa 16GB RAM, a znamo da to prvo dolazi.

Vidjet ćemo, još ništa nije sigurno, ima još mjesec dana do "releasea" samo... AMD puno toga skriva, sad se već diskutira i o HBM2 i široj sabirnici itd.

Ma nije pitanje jel žuto postoji, nego je AMD za poslovnu upotrebu usporedio žuto 32GB/Pro varijantu sa ovom dole Nevidija grafetinom.Žuta poslovna verzija navodno ima samo 250W, a eventualna gejming verzija nju bi potegnuli u znatno višu potrošnju recimo 300W.

 

https://www.nvidia.com/en-us/design-visualization/quadro/rtx-6000/

 

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/quadro-rtx-6000.c3307

 

 

 

 

 Rambo, prica se o 84 SM modelu q6000- to ti je 8NM ampere ne turing 

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/quadro-rtx-a6000.c3686

I naravno da postoji 80 ili malo vise CU navi ali pitanje hoce li AMD to sada izbaciti i upariti sa ddr6 ili ce cekati buduci da je ddr6x otvoren za sve ili cak na hbme, ostaje samo 28.10 za pricekati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 12:46 (HCgamingCRO).
16 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
rambox kaže...
Rhodin kaže...

Mislim da malo kasniš jer je maltene potvrđeno (linux driveri) 80CU Navi21 sa 16GB RAM, a znamo da to prvo dolazi.

Vidjet ćemo, još ništa nije sigurno, ima još mjesec dana do "releasea" samo... AMD puno toga skriva, sad se već diskutira i o HBM2 i široj sabirnici itd.

Ma nije pitanje jel žuto postoji, nego je AMD za poslovnu upotrebu usporedio žuto 32GB/Pro varijantu sa ovom dole Nevidija grafetinom.Žuta poslovna verzija navodno ima samo 250W, a eventualna gejming verzija nju bi potegnuli u znatno višu potrošnju recimo 300W.

 

https://www.nvidia.com/en-us/design-visualization/quadro/rtx-6000/

 

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/quadro-rtx-6000.c3307

 

 

 

 

 Rambo, prica se o 84 SM modelu q6000- to ti je 8NM ampere ne turing 

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/quadro-rtx-a6000.c3686

 A je sad sam primjetil, izgubil sam ono A ispred 6000 pa sam ugazil u stari model.

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
Rhodin kaže...

Mislim da malo kasniš jer je maltene potvrđeno (linux driveri) 80CU Navi21 sa 16GB RAM, a znamo da to prvo dolazi.

Vidjet ćemo, još ništa nije sigurno, ima još mjesec dana do "releasea" samo... AMD puno toga skriva, sad se već diskutira i o HBM2 i široj sabirnici itd.

 Nece biti ove godine 80 Cu gejming grafa.. a hbm2 je proslost buduci da je tu Hbme sada 

" Neće biti" - imaš izvor neki? Dakle doslovce su rekli da prvo ide Navi21 i doslovce je ispalo da Navi21 ima 80CU .

Meni svejedno, neću dalje raspravljat jer je moja pretpostavka i izvor jednakovrijedan tvojem, samo linux driver je relativno dobar izvor, tvoj ne znam koji je.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...
HCgamingCRO kaže...
Rhodin kaže...

Mislim da malo kasniš jer je maltene potvrđeno (linux driveri) 80CU Navi21 sa 16GB RAM, a znamo da to prvo dolazi.

Vidjet ćemo, još ništa nije sigurno, ima još mjesec dana do "releasea" samo... AMD puno toga skriva, sad se već diskutira i o HBM2 i široj sabirnici itd.

 Nece biti ove godine 80 Cu gejming grafa.. a hbm2 je proslost buduci da je tu Hbme sada 

" Neće biti" - imaš izvor neki? Dakle doslovce su rekli da prvo ide Navi21 i doslovce je ispalo da Navi21 ima 80CU .

Meni svejedno, neću dalje raspravljat jer je moja pretpostavka i izvor jednakovrijedan tvojem, samo linux driver je relativno dobar izvor, tvoj ne znam koji je.

 Evo za tebe cu opet ponoviti, to je samo moje misljenje i nista vise, par postova gore sam to isto par puta napisao. Ono sve sto sam saznao o navi sada i AMD-ovom roadmapu neslaze se da ce izbaciti sada 300W gpu. navi 21 bit ce vjv samo jedna kartica sa respektabilno 8 i 16 GB vram verzije. Ako top die moze imati 80cu-a nemora znaciti i vjv necemo mi gejmeri to dobiti, brem ne sada ove godine. Kasnije ju mogu nazvati vega3 ili sta ja znam ali eto nikako sada. Sada ce predstaviti navi21 sa 60tak CU-a i 250W sto je dovoljno sa IPC napretkom i svime da parira 3080-tkoj ako ju se vjv klokne na 300W... 

Btw isto tako sam rekao da se nadam da sam u krivu i dan nam odmah daju top die za mainstream i gotovo! 28.10 je blizu i sta sada i da sam u krivu opet bolje za nas imacemo jos bolju gpu.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 13:13 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
AMD Navi

To smo svi pretpostavljali dok nije izašo leak drivera sa 80CU.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice