AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.391
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
AMD Navi

I opet se spominje 162/256bit sto je uz obican vram zabrinjavajuce ako ciljaju na 4k gaming.

 

https://www.dsogaming.com/news/rumor-amd-big-navi-rx-6000-gpu-memory-specs-have-been-reportedly-leaked-having-16-gb-12-gb-vram/

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

I opet se spominje 162/256bit sto je uz obican vram zabrinjavajuce ako ciljaju na 4k gaming.

 

https://www.dsogaming.com/news/rumor-amd-big-navi-rx-6000-gpu-memory-specs-have-been-reportedly-leaked-having-16-gb-12-gb-vram/

 Game Cache ce srediti sve kako vom nije jasno

Bolje se zapitajte za vasih 10 GB za flagship kako je Huang ipak rekao

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 20:46 (HCgamingCRO).
12 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
cvaja997 kaže...

Da, dostupnost nVidijinih kartica je... Nikakva. Možda su ljudi u AMDu to znali? Što se performansi tiče, nVidia je ipak napravila jako dobar posao, iako to nekima ne izgleda tako. 3080 i 3090 su vrhunske kartice, sa gddr6x memorijom. Brzina i propusnost neće bit nadoknadiva cache-om. Boli me briga i za cudu, RT, gimmick DLSS, ali sama sirova snaga kartice se ne može nadoknadit nikakvim softwareom.

 Navodno da je Amd nadoknadio propusnost sa Tim cache-om umatoc 256bitnoj propusnosti, kazu da grafa skalira ko luda bolje nego 3080 na 4k. Ali sve su to jos rumori sacekajmo mj dana. Svakakao mislim da ce navi biti bolja kupnja od 10Gb 3080, a 20 GB ipak treba isto sacekati i vidjeti cijenu.

 Daj link toga tko kaže.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
HCgamingCRO kaže...
cvaja997 kaže...

Da, dostupnost nVidijinih kartica je... Nikakva. Možda su ljudi u AMDu to znali? Što se performansi tiče, nVidia je ipak napravila jako dobar posao, iako to nekima ne izgleda tako. 3080 i 3090 su vrhunske kartice, sa gddr6x memorijom. Brzina i propusnost neće bit nadoknadiva cache-om. Boli me briga i za cudu, RT, gimmick DLSS, ali sama sirova snaga kartice se ne može nadoknadit nikakvim softwareom.

 Navodno da je Amd nadoknadio propusnost sa Tim cache-om umatoc 256bitnoj propusnosti, kazu da grafa skalira ko luda bolje nego 3080 na 4k. Ali sve su to jos rumori sacekajmo mj dana. Svakakao mislim da ce navi biti bolja kupnja od 10Gb 3080, a 20 GB ipak treba isto sacekati i vidjeti cijenu.

 Daj link toga tko kaže.

 Velim rumor, nema linka osim zadnji Video Red tech gaminga i onaj is Moores law is death spominjao par puta kako radi cache-a skalira i bolje nego ampere i da ce to biti razlog zasto je Amd-u dovoljan 256 bitna propusnost.

Ali nevjerujem ds amo daleko od istine, i Red tech gaming i Moores law is death ugl biraju sto ce reci a sa ryzen procovima su dosad vise manje 95% sve pogodili koliko ih pratim.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 21:08 (HCgamingCRO).
16 godina
online
AMD Navi

Navi 21 ili največa grafa, navodno se grafe testiraju na 2.1ghz stock GPU frekvenciju.

 

https://twitter.com/coreteks/status/1307809037736648705

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

Navi 21 ili največa grafa, navodno se grafe testiraju na 2.1ghz stock GPU frekvenciju.

 

https://twitter.com/coreteks/status/1307809037736648705

 Rade ga na 7nm+ proizvodnom procesu pa ni ne čude visoki taktovi.

12 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
DarthMarkus kaže...
HCgamingCRO kaže...
cvaja997 kaže...

Da, dostupnost nVidijinih kartica je... Nikakva. Možda su ljudi u AMDu to znali? Što se performansi tiče, nVidia je ipak napravila jako dobar posao, iako to nekima ne izgleda tako. 3080 i 3090 su vrhunske kartice, sa gddr6x memorijom. Brzina i propusnost neće bit nadoknadiva cache-om. Boli me briga i za cudu, RT, gimmick DLSS, ali sama sirova snaga kartice se ne može nadoknadit nikakvim softwareom.

 Navodno da je Amd nadoknadio propusnost sa Tim cache-om umatoc 256bitnoj propusnosti, kazu da grafa skalira ko luda bolje nego 3080 na 4k. Ali sve su to jos rumori sacekajmo mj dana. Svakakao mislim da ce navi biti bolja kupnja od 10Gb 3080, a 20 GB ipak treba isto sacekati i vidjeti cijenu.

 Daj link toga tko kaže.

 Velim rumor, nema linka osim zadnji Video Red tech gaminga i pnaj is Moores la is death spominjao par puta kako radi cache-a skalira i bolje nego ampere i da ce to biti razlog zasto je Amd-u dovoljan 256 bitna propuanost.

Ali nevjerujem ds amo daleko od istine, i Red tech gaming i Moores law is death ugl biraju sto ce reci a sa ryzen procovima su dosad vise manje 95% sve pogodili koliko ih pratim.

 Red gaming tech nije pogodio nikad ništa osim dobrog clickbaita. Moore je još OK jer ide u nekakvu analizu. Ovaj prvi je krinđ na kubik.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

Navi 21 ili največa grafa, navodno se grafe testiraju na 2.1ghz stock GPU frekvenciju.

 

https://twitter.com/coreteks/status/1307809037736648705

 PS5 gpu radi i na 2200mhz a to je konzola sta to onda znaci da ce PC varijanta Navia2 bit losija lol. 

10 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
HCgamingCRO kaže...
DarthMarkus kaže...
HCgamingCRO kaže...
cvaja997 kaže...

Da, dostupnost nVidijinih kartica je... Nikakva. Možda su ljudi u AMDu to znali? Što se performansi tiče, nVidia je ipak napravila jako dobar posao, iako to nekima ne izgleda tako. 3080 i 3090 su vrhunske kartice, sa gddr6x memorijom. Brzina i propusnost neće bit nadoknadiva cache-om. Boli me briga i za cudu, RT, gimmick DLSS, ali sama sirova snaga kartice se ne može nadoknadit nikakvim softwareom.

 Navodno da je Amd nadoknadio propusnost sa Tim cache-om umatoc 256bitnoj propusnosti, kazu da grafa skalira ko luda bolje nego 3080 na 4k. Ali sve su to jos rumori sacekajmo mj dana. Svakakao mislim da ce navi biti bolja kupnja od 10Gb 3080, a 20 GB ipak treba isto sacekati i vidjeti cijenu.

 Daj link toga tko kaže.

 Velim rumor, nema linka osim zadnji Video Red tech gaminga i pnaj is Moores la is death spominjao par puta kako radi cache-a skalira i bolje nego ampere i da ce to biti razlog zasto je Amd-u dovoljan 256 bitna propuanost.

Ali nevjerujem ds amo daleko od istine, i Red tech gaming i Moores law is death ugl biraju sto ce reci a sa ryzen procovima su dosad vise manje 95% sve pogodili koliko ih pratim.

 Red gaming tech nije pogodio nikad ništa osim dobrog clickbaita. Moore je još OK jer ide u nekakvu analizu. Ovaj prvi je krinđ na kubik.

 Isto ko i gamer meld, privlaci glupe ljude koji vjeruju njegovim teorijama, samo za clickbait naslov i to je to.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
HCgamingCRO kaže...
DarthMarkus kaže...
HCgamingCRO kaže...
cvaja997 kaže...

Da, dostupnost nVidijinih kartica je... Nikakva. Možda su ljudi u AMDu to znali? Što se performansi tiče, nVidia je ipak napravila jako dobar posao, iako to nekima ne izgleda tako. 3080 i 3090 su vrhunske kartice, sa gddr6x memorijom. Brzina i propusnost neće bit nadoknadiva cache-om. Boli me briga i za cudu, RT, gimmick DLSS, ali sama sirova snaga kartice se ne može nadoknadit nikakvim softwareom.

 Navodno da je Amd nadoknadio propusnost sa Tim cache-om umatoc 256bitnoj propusnosti, kazu da grafa skalira ko luda bolje nego 3080 na 4k. Ali sve su to jos rumori sacekajmo mj dana. Svakakao mislim da ce navi biti bolja kupnja od 10Gb 3080, a 20 GB ipak treba isto sacekati i vidjeti cijenu.

 Daj link toga tko kaže.

 Velim rumor, nema linka osim zadnji Video Red tech gaminga i pnaj is Moores la is death spominjao par puta kako radi cache-a skalira i bolje nego ampere i da ce to biti razlog zasto je Amd-u dovoljan 256 bitna propuanost.

Ali nevjerujem ds amo daleko od istine, i Red tech gaming i Moores law is death ugl biraju sto ce reci a sa ryzen procovima su dosad vise manje 95% sve pogodili koliko ih pratim.

 Red gaming tech nije pogodio nikad ništa osim dobrog clickbaita. Moore je još OK jer ide u nekakvu analizu. Ovaj prvi je krinđ na kubik.

 Pa ocito nepoznajes Kanal. Pogodio je 64 TR, mislim rumorovo ga je, kad je Turin izasao imao je inf kako ce Amd na sljedecim imati isto RT, sjecam de jos da je bio prvi koji je govorio o TR octa chanelu. I sada je prije par tj imao Video kako govori o zen4 i 4 way smt-u i kako ce imati ogroman hbm ili memoriju direkt na die-u.

Onaj gamer meld je sranje, on samo kupi okolo inf i onds napravi Video dok ova dvojica sa Adored tv-om  i igors Labor ipak imaju neke insajdere, mada i Aib-ovci.

ali naravno ipak je to YT klikovi su bitniji od bilo cega, jeden Igor ima prave insajdere u tech svijetu tako da i njemu jedinom vjv, a ovi ostali se mogu spomenuti ako imaju inf kojekakvu.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
DarthMarkus kaže...
HCgamingCRO kaže...
DarthMarkus kaže...
HCgamingCRO kaže...
cvaja997 kaže...

Da, dostupnost nVidijinih kartica je... Nikakva. Možda su ljudi u AMDu to znali? Što se performansi tiče, nVidia je ipak napravila jako dobar posao, iako to nekima ne izgleda tako. 3080 i 3090 su vrhunske kartice, sa gddr6x memorijom. Brzina i propusnost neće bit nadoknadiva cache-om. Boli me briga i za cudu, RT, gimmick DLSS, ali sama sirova snaga kartice se ne može nadoknadit nikakvim softwareom.

 Navodno da je Amd nadoknadio propusnost sa Tim cache-om umatoc 256bitnoj propusnosti, kazu da grafa skalira ko luda bolje nego 3080 na 4k. Ali sve su to jos rumori sacekajmo mj dana. Svakakao mislim da ce navi biti bolja kupnja od 10Gb 3080, a 20 GB ipak treba isto sacekati i vidjeti cijenu.

 Daj link toga tko kaže.

 Velim rumor, nema linka osim zadnji Video Red tech gaminga i pnaj is Moores la is death spominjao par puta kako radi cache-a skalira i bolje nego ampere i da ce to biti razlog zasto je Amd-u dovoljan 256 bitna propuanost.

Ali nevjerujem ds amo daleko od istine, i Red tech gaming i Moores law is death ugl biraju sto ce reci a sa ryzen procovima su dosad vise manje 95% sve pogodili koliko ih pratim.

 Red gaming tech nije pogodio nikad ništa osim dobrog clickbaita. Moore je još OK jer ide u nekakvu analizu. Ovaj prvi je krinđ na kubik.

 Isto ko i gamer meld, privlaci glupe ljude koji vjeruju njegovim teorijama, samo za clickbait naslov i to je to.

 jbga slazem se stobom lik je odvratan, ali ipak je uspio vidis da prodaje i merch svoj, to je bitno...njega sam davnih dana prepoznao kao klikbajtusu, doslovno smuci mi se kad vidim preporuku za njegov nov video

16 godina
online
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
rambox kaže...

Navi 21 ili največa grafa, navodno se grafe testiraju na 2.1ghz stock GPU frekvenciju.

 

https://twitter.com/coreteks/status/1307809037736648705

 PS5 gpu radi i na 2200mhz a to je konzola sta to onda znaci da ce PC varijanta Navia2 bit losija lol. 

 Kad usporediš tko radi na kojoj frekvenciji, to je zapravo jako dobro ako je Navi21 GPU od 80CU.Konzole imaju ograničeni niži tdp, dakle što je više CU na njima ne moš potegnut višu GPU frekvenciju i ostat u zadanom TDP-u i potrošnji.

 

X Box X, 52CU 1825mhz+računaj da u TDP ulazi i 8/16 Zen2 CPU

 

PS5, 36CU  2200mhz maksimum+računaj da u TDP ulazi i 8/16 Zen2 CPU

 

Ako je Navi 21/80 CU na 2100mhz stock, pa to je zapravo odlično i recimo da ždere do 350W.

 

Imaju u vidu, RX 5700XT je 40CU do 1755mhz i grafa nekad može povuč do 240W.

 

Primjer, X Box X GPU može radit do 2.2ghz ali to dizajnirani hladnjak ne može ohladit+potrošnja probija zadani kalup.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 22:11 (rambox).
8 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

Ako je Navi 21/80 CU na 2100mhz stock, pa to je zapravo odlično i recimo da ždere do 350W.

 

Imaju u vidu, RX 5700XT je 40CU do 1755mhz i grafa nekad može povuč do 240W.

Ok da ždere do 350W? A hoće li pri tom bit brža ili sporija od RTX3080 koja ždere 320W? Hoće li AMD iskoristit napredniji TSMC-ov 7nm u odnosu na Samsungov 8nm ili će ipak složit lošiju arhitekturu?

Inače RX 5700XT cuga oko 240W kad je na 1900-1950MHz.. 

ansha: Pomelo te
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 21:55 (Kaby).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
rambox kaže...

Navi 21 ili največa grafa, navodno se grafe testiraju na 2.1ghz stock GPU frekvenciju.

 

https://twitter.com/coreteks/status/1307809037736648705

 PS5 gpu radi i na 2200mhz a to je konzola sta to onda znaci da ce PC varijanta Navia2 bit losija lol. 

 Ti se bas nerazumijes u neke detalje, nije jos ni vanka a vec si doslovno prvi koji pise protiv... ja nezelim vise u ampere jel ocito ljudima neodgovara istina? Ps5 ima dosta manji broj CU-a samim time mogu stabilno klokati cip bez da ih temp isto muci,isto tako PS je predstavio smart Shift tehnologiju, tj da se cpu npr downkloka a gpu ode gore ovisno sta je na ekranu.

Xbox ima daleko vise cu-a i zato im je klok i manji jel moraju to i ohladiti u toj kutijici. 

 

16 godina
online
Re: AMD Navi
Kaby kaže...
rambox kaže...

Ako je Navi 21/80 CU na 2100mhz stock, pa to je zapravo odlično i recimo da ždere do 350W.

 

Imaju u vidu, RX 5700XT je 40CU do 1755mhz i grafa nekad može povuč do 240W.

Ok da ždere do 350W? A hoće li pri tom bit brža ili sporija od RTX3080 koja ždere 320W? 

Inače RX 5700XT cuga oko 240W kad je na 1900-1950MHz.. 

 To sam več odgovoril ranije, ovisi o AMD-u ako hoče izbacit najbržu ali malo rastrošniju grafu.Navodno je za RDNA2 gornja granica 2300mhz(PS5 ide do 2200mhz), dalje od toga ne može(niti naklokana) pa sad dalje čekaj službene podatke.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=119&jumpto=6202261&sort=asc&view=flat

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Prica se da, da na 2400MHz pada ju CU-i nemogu to podnjeti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 22:11 (HCgamingCRO).
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi

rambo care, ako te ikad vidim, kupim ti cigare!

 

covjek vam baca bisere, a vi se smijete tu ne znam ni ja od kad. 3080 je dobra grafa, al to je nvidijina VII. navi ce je oderat, ili performansama ili cijenom ili jedno i drugo. jedino, ako odluce da im se to ne isplati... ma ne, ne vjerujem. 

11 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...
rambox kaže...

Navi 21 ili največa grafa, navodno se grafe testiraju na 2.1ghz stock GPU frekvenciju.

 

https://twitter.com/coreteks/status/1307809037736648705

 PS5 gpu radi i na 2200mhz a to je konzola sta to onda znaci da ce PC varijanta Navia2 bit losija lol. 

 Ti se bas nerazumijes u neke detalje, nije jos ni vanka a vec si doslovno prvi koji pise protiv... ja nezelim vise u ampere jel ocito ljudima neodgovara istina? Ps5 ima dosta manji broj CU-a samim time mogu stabilno klokati cip bez da ih temp isto muci,isto tako PS je predstavio smart Shift tehnologiju, tj da se cpu npr downkloka a gpu ode gore ovisno sta je na ekranu.

Xbox ima daleko vise cu-a i zato im je klok i manji jel moraju to i ohladiti u toj kutijici. 

 

Bljuv.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Kaby kaže...
rambox kaže...

Ako je Navi 21/80 CU na 2100mhz stock, pa to je zapravo odlično i recimo da ždere do 350W.

 

Imaju u vidu, RX 5700XT je 40CU do 1755mhz i grafa nekad može povuč do 240W.

Ok da ždere do 350W? A hoće li pri tom bit brža ili sporija od RTX3080 koja ždere 320W? Hoće li AMD iskoristit napredniji TSMC-ov 7nm u odnosu na Samsungov 8nm ili će ipak složit lošiju arhitekturu?

Inače RX 5700XT cuga oko 240W kad je na 1900-1950MHz.. 

 AMD navi#1 je dijelom jos prilagodjena GCN arhiktetura, AMD je i reklamirao 1.25x perf po kloku i 1.5X perf po w nad GCN-om. sada je to na 2X naspram navi#1. Totalni drugi proces, Navi3 bit ce ko zen3 vjv nvidia zajedno u kut sa intelom buduci da TSMC nedaje nikome osim AMD-u vise.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 22:25 (HCgamingCRO).
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
Kaby kaže...
rambox kaže...

Ako je Navi 21/80 CU na 2100mhz stock, pa to je zapravo odlično i recimo da ždere do 350W.

 

Imaju u vidu, RX 5700XT je 40CU do 1755mhz i grafa nekad može povuč do 240W.

Ok da ždere do 350W? A hoće li pri tom bit brža ili sporija od RTX3080 koja ždere 320W? Hoće li AMD iskoristit napredniji TSMC-ov 7nm u odnosu na Samsungov 8nm ili će ipak složit lošiju arhitekturu?

Inače RX 5700XT cuga oko 240W kad je na 1900-1950MHz.. 

 AMD navi#1 je dijelom jos prilagodjena GCN arhiktetura, AMD je i reklamirao 1.25x perf po kloku i 1.5X perf po w nad GCN-om. sada je to na 2X naspram navi#1.

 according to rumours 

ali stoji.

12 godina
offline
Re: AMD Navi
Imat će dva biosa:
Opcija 1 brža od Nvidie
Opcija 2 jednaka kao Nvidia s duplo manjom potrošnjom
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Imat će dva biosa:
Opcija 1 brža od Nvidie
Opcija 2 jednaka kao Nvidia s duplo manjom potrošnjom

 zaboravio si Opciju 3: futureproof

 

salu na stranu, ostaje za vidit kako ce im radit rtx i kakva ce bit verzija dlss-a. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 22:28 (jovial).
15 godina
offline
AMD Navi

Svašta se najavljuje. 

"Ako bude imala 80 CU"... a jučer se pisalo da će imat 60CU

 

Toliko je tu još ako... možda... vjv... mogli bi...

 

28.10. ako ne bude solid leak ranije, sve će biti jasno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Navi

Mislim da nas očekuju nove "RX480/470" koje će konkurirat RTX3070 uz nešto veću potrošnju i to je više manje to. Što nije ni loše ako cijena bude bar 100USD niža..

ansha: Pomelo te
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 22:36 (Kaby).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Svašta se najavljuje. 

"Ako bude imala 80 CU"... a jučer se pisalo da će imat 60CU

 

Toliko je tu još ako... možda... vjv... mogli bi...

 

28.10. ako ne bude solid leak ranije, sve će biti jasno.

 80 CU može bez frke,ali nije potrebno ako RDNA2 ima viši IPC od najava ili očekivanja.

 

Sjetimo se prvih Zen procesora, na službenim čitabama AMD si je za Zen 1000 zadal 40% viši IPC.Na kraju su dobili 52% viši IPC, dakle ili su 12% sakrili ili su ipak prebacili očekivanja.

 

Ako je žuto realnost, onda ti vjerojatno ne treba više od recimo 70CU na 2.2ghz.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Kaby kaže...

Mislim da nas očekuju nove "RX480/470" koje će konkurirat RTX3070 uz nešto veću potrošnju i to je više manje to. Što nije ni loše ako cijena bude bar 100USD niža..

 u najgorem slucaju. 

12 godina
offline
AMD Navi

Nemam ništa protiv BigNavija.

 

Po meni trebalo je AMD izdati

"dvoglavu" zvjer RX5700XT×2

sa 16GB VRAMA malo undervoltanu da

smanji TDP i potrošnju.

 

Evo zašto ovakva zvjer bila bi

al pari s rtx 3800 možda malo

slabija za 4K gaming.

Za cijenovno pozicioniranje neznam.

 

Ovako trenutačno Nivida što dobije na

mostu izgubi na ćupriji. Dobiva na boljem

yealdu u 8nm procesu, a gubi na skupom

GDDR6X RAMU kojeg ima puno na karticama.

Mislim čak da Nvidia subvencionira Micronu

izradu GDDR6X rama da ovaj ne bi bio na

gubitku. (nelojalna konkurencija)

 

E sada da se vratimo na početak BigNavi

može biti odličan po sirovoj snazi ondje

gdje može zapeti su driveri.

Nvidia pegla drivere do boli i iskorištava

moć svojih kartica.

S druge strane AMD Adrenaline kad

pratiš "official" drivere izdaju se svaka

tri mjeseca, a "beta" na mjesečnoj razini.

 

Po meni Amd je trebao čekati da Nvidia

potroši dumping cijenu, a onda izbacit

jaku i dostupnu BigNavi karticu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
absolon kaže...

Nemam ništa protiv BigNavija.

 

Po meni trebalo je AMD izdati

"dvoglavu" zvjer RX5700XT×2

sa 16GB VRAMA malo undervoltanu da

smanji TDP i potrošnju.

 

X2 i bilo kakve "isforsirane" SLI/Crossfire konfiguracije vise nemaju mjesto na trzistu.

To toliko lose skalira a o problemimam da ne pricam..

Niti se developeri trude optimizirat za takve grdosije, pogotovo jer je trziste nikakvo

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
online
AMD Navi

Detalji počupani iz Linux drivera, dakle RDNA2 Navy Flounder od 40CU je vjerojatna zamjena za RX 5700XT.Ako gledamo PS5 GPU, hm Desktop GPU bit če naklokan do plafona ili barem onih 2.2ghz.Sad bu neko rekel zakaj samo 40CU, ali kak sam ranije napisal ipak očekivano ako je IPC znatno veči+znatno viša GPU frekvencija.

 

Dakle eto 80CU je ipak u akciji, ili čisto sumnjam da je ciljana ekipa fejkala određene Linux divere.

 

https://videocardz.com/newz/amd-adds-dimgrey-cavefish-navi-23-to-linux-opengl-driver

 

https://videocardz.com/newz/amd-navy-flounder-to-feature-40-cus-and-192-bit-memory-bus

 

Kolko grafa AMD misli lansirat, hm navodno za sad na početku samo tri modela.

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
nixass kaže...
absolon kaže...

Nemam ništa protiv BigNavija.

 

Po meni trebalo je AMD izdati

"dvoglavu" zvjer RX5700XT×2

sa 16GB VRAMA malo undervoltanu da

smanji TDP i potrošnju.

 

X2 i bilo kakve "isforsirane" SLI/Crossfire konfiguracije vise nemaju mjesto na trzistu.

To toliko lose skalira a o problemimam da ne pricam..

Niti se developeri trude optimizirat za takve grdosije, pogotovo jer je trziste nikakvo

 Ja mislim da je bas obrnuto. Znaci oni pokusavaju ubit sli/crossfire (sto vec i jesu) jer kad to cudo radi onda je fps stvarno poduplan, tipa zamisli, uzmes 2x 1060 (ili 2x 580) za tipa 1500kn i imas performanse jedne 2070S, to bi ubilo svaku jacu karticu na trzistu i morali bi snizit cijene do boli.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice