AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.288
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Isto vrijedi i za maticne ploce, zna se gdje je CPU, gdje je DIMM slot, gdje su NB+SB (nekad bilo odvojeno, sad je sve u jednom),

tako i grafike sa 3 ventilatora lice jedna na drugu.

 

Naravno da postoje iznimke, nekad je Galaxy (sad Galax, i KFA2) stavljao custom Zalman ventilatore,

kasnije i Gigabyte, s tim da je Gigabyte stavljao jeftine ventove bez PWM-a (ili nisu ugradili PWM kontroler u BIOS), koji su stalno vrtjeli na max okretajima.

 

 
 

 

Tu i tamo postoje kartice sa cudnim dizajnom, sa dodatnim 40mm ventom za memoriju itd., nista posebno napeto,

samo jos jedno zujalo koje se vrti na 3000 okretaja i koje ce krepati.

 

Isto mogu reci i za maticne ploce - nista posebno originalno. Zadnje ploce koje su imale originalni dizajn su bile

od DFI-a, Digi VRM, zarotiran socket i premjesten DIMM slot, to je bilo "nesto novo" u dizajnu, ali ostatak ploce je klasican,

jer nekim cudom mora odgovarati standardu - ne mozes PCI/AGP/PCI-e slotove okrenut kak hoces, i ocekivat da ce se kucista prilagodit.

 

 
 

 

Grafika ko grafika, cigla ko cigla, nista napeto, razlika je u broju ventilatora i obujmu.

Nema tu previse filozofije i mogucnosti "orginalnijeg" dizajna. I automobili su takvi - 4 kotaca imaju (skoro) svi,

nikakav "originalan" dizajn.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 9:51 (Čitatelj).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Slažem se načelno, ima mjesto za biti kreativan ali je suženo. No važno je kako kartica radi a ostalo više manje.
Pogledao sam video od Jay..kako kritizira dizajn Radeonke i kaže da je kopija 2080ti FE. Po meni pretjeruje i priča u prazno. Nekad mi je bio ok, ali mi se čini da priča samo da priča. Hardware uboxed mi je puno bolji, nema praznog hoda kao kod njega. Kad gledam analizu hardwera želim inf a ne kreveljene i ponavljanje jedne teze 20min. Video mu je mogao trajati dvije minute, bio bi puno bolji. Nakon ovog video odustajem od tog kanala do daljnjeg.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 10:01 (Alfredo nr.2).
Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Navi
Čitatelj kaže...

Isto vrijedi i za maticne ploce, zna se gdje je CPU, gdje je DIMM slot, gdje su NB+SB (nekad bilo odvojeno, sad je sve u jednom),

tako i grafike sa 3 ventilatora lice jedna na drugu.

 

Naravno da postoje iznimke, nekad je Galaxy (sad Galax, i KFA2) stavljao custom Zalman ventilatore,

kasnije i Gigabyte, s tim da je Gigabyte stavljao jeftine ventove bez PWM-a (ili nisu ugradili PWM kontroler u BIOS), koji su stalno vrtjeli na max okretajima.

 

  

 

Tu i tamo postoje kartice sa cudnim dizajnom, sa dodatnim 40mm ventom za memoriju itd., nista posebno napeto,

samo jos jedno zujalo koje se vrti na 3000 okretaja i koje ce krepati.

 

Isto mogu reci i za maticne ploce - nista posebno originalno. Zadnje ploce koje su imale originalni dizajn su bile

od DFI-a, Digi VRM, zarotiran socket i premjesten DIMM slot, to je bilo "nesto novo" u dizajnu, ali ostatak ploce je klasican,

jer nekim cudom mora odgovarati standardu - ne mozes PCI/AGP/PCI-e slotove okrenut kak hoces, i ocekivat da ce se kucista prilagodit.

 

  

 

Grafika ko grafika, cigla ko cigla, nista napeto, razlika je u broju ventilatora i obujmu.

Nema tu previse filozofije i mogucnosti "orginalnijeg" dizajna. I automobili su takvi - 4 kotaca imaju (skoro) svi,

nikakav "originalan" dizajn.

 

Pa ne bih se baš složio. Paralela sa autoindustrijom ti ne drži vodu... i peglica i ferrari imaju 4 kotača pa ne znači da su isti ili slični. Ploče imaju vrm hladnjake, kojekakva dodatna hlađenja, rasvjetu, zapravo samo raspored komponenata je standardan.

Pogledaj referentnu ampere seriju, pa reci da nije originalna. Bar danas ima mogućnosti da se kojekakvim akrobacijama odmakneš od "cigla ko cigla" dizajna.

EDIT: ne kažem da forma treba biti ispred funkcije ali za tu lovu hoću i funkciju i formu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 10:03 (miki_the_pirat).
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Iskreno, jebe mi se kako grafika izgleda, bitno je da je tiha i da odraduje posao - zatvorim je u limeno kuciste i ne vidim

dok ne dodje vrijeme ciscenja ili upgradea, ili u najgorem slucaju kad nesto crkne.

 

Za automobil ti dodje na isto - dizajn je isti, razlika je u volumenu, dva kotaca naprijed, dva otraga, volan, sicevi, mjenjac itd.

Nema tu nesto "novog" dizajna. A ono sto ima, cesce je korak unatrag nego unaprijed - svi guraju tablet umjesto integrirani radio u konzolu,

jer je to trend, a i jeftinije je napraviti, i onda ti jos maknu sve gumbice i stave touch radio i touch kontrole klime, jer i to je trend, i to je jeftinije,

al ne mozes s tim upravljat bez gledanja i memorijom misica.

 

A to sto ce netko uzet grafiku i gledati je satima, pa zavirivat u racunalo i divit se, hej, svatko ima nekakav fetis.

Prvo sto uradim je iskljucim RGB-Gay svjetla, da mi ne probijaju kroz ventilacijske otvore, i onda se moze normalno radit dalje.

 

Svaka cast XFX-u, BeQuiet-u, Noctua, i jos ponekim proizvodjacima, koji guraju funkciju prije blinga.

A najdebilnije od svega - RGB na poledjini monitora - cemu? Nikad to ne gledam, stoji okrenuto od mene, uglavnom bi bilo stalno iskljuceno,

bespotrebno trosenje resursa i dizanje cijene proizvoda.

 

Sto se mene tice, daj mi zeleni PCB i dobar hladnjak sa tihim ventilatorom. LeadTech (FoxConn/Hon Hai) je to tako radio (i njihove ploce WinFast),

i nista tom dizajnu nije falilo. Al to nije gaymerski, ako ne bljesci ko bozicno drvce.

 
 

 

https://www.leadtek.com/eng/products/graphics_cards(1)/WinFast_RTX_2080_Ti_Hurricane_11G(10820)/detail

 

2 ventilatora, bez ergebeja, bez bullshita, samo cisti proizvod. Na zalost nema distribucije u EU vec neko vrijeme.

https://www.leadtek.com/eng/products/graphics_cards(1)/WinFast_RTX_2070_CYCLONE_8G(20829)/detail

https://www.leadtek.com/eng/products/graphics_cards(1)/WinFast_RTX_2070_Hurricane_8G(10826)/detail

 

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Navi

Sve 5... razumijem ja to što mi hoćeš reći, ali dozvoli da ima i drugačijih razmišljanja.

Što se tiče primjera koje navodiš... dobro izveden ambijental RGB na poleđini monitora ima i funkciju, a što se tiče autoindustrije uvelike brkaš funkciju i formu - osim touch zajebancija... mada je i to diskutabilno jer koliko funkcija oprema na autima danas ima kad bi sve analogno bilo to bi bio avionski kokpit.

7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Pred monitorom sjedis preblizu, da bi ti Ambilight imao smisla. Uostalom to koristi samo Philips,

sestricna ima jednog, i vjecno je iskljucen - kaze "veca distrakcija nego nesto korisno".

Meni je simpaticno za pogledat jedanput, i nakon toga - ne vise.

 

Tako ne vidim ni smisao RGB grafickih, maticnih, RAM-a, SSD-ova, napajanja, ventilatora, kucista itd.

Nista od toga taj hardware ne cini boljim (brzim), niti pouzdanijim - samo bespotrebno trosenje elektricne energije,

gdje to zaista nije potrebno. To je "bling" i nista vise.

 

7-segmentni pokazivac na ploci je funkcionalan, jer ako ti ne prodje POST, a nemas managment COM port,

iz kojeg mozes iscitati gresku - fizicki pokazivac je za to super (da, dobri su i zvucni signali, al kad i to zakaze,

kod i dalje odradi svoje), a takve stvari micu sa proizvoda, jer "sta ce ti to".

 

Naravno, ni ne treba ti dok uredjaj radi - jer je zatvoreno kuciste i ne vidis, al opet moze posluziti kao prikaz

temperature, pa ako vidis da se nesto cudno desava, otvoris limenku i vidis "97", op, znaci temperatura je visoka.

 

Po meni, danasnji proizvodjaci se povode "sto je in - bling je in", umjesto da se povode funkcionalnoscu.

Kazem, moj HW ide u skatulju, bitno da radi i da ne buci, a kako izgleda, to mene ne zanima.

 

HIS je recimo tradicionalno imao odvratne ruzne kartice od jeftine prozirne plastike, ali zato je imao veliki

ciklusni ventilator, masivni pasivni aluminijski blok sa dovoljno cijevi, i to je bilo hladno i tiho:

 
 
 

 

Funkcija ispred dizajna - nece dobiti nagradu za miss ljepote, ali je zato tiha i hladna, i ako je puna prljavstvine, vidis cim otvoris limenku.

 

I danas nemaju RGBeja na karticama, i to je OK. Stavi dobar pasivni blok, tihe ventilatore i to ti je dosta:

http://www.hisdigital.com/de/product2-969.shtml

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Čitatelj kaže...

Pred monitorom sjedis preblizu, da bi ti Ambilight imao smisla. Uostalom to koristi samo Philips,

sestricna ima jednog, i vjecno je iskljucen - kaze "veca distrakcija nego nesto korisno".

Meni je simpaticno za pogledat jedanput, i nakon toga - ne vise.

 

Tako ne vidim ni smisao RGB grafickih, maticnih, RAM-a, SSD-ova, napajanja, ventilatora, kucista itd.

Nista od toga taj hardware ne cini boljim (brzim), niti pouzdanijim - samo bespotrebno trosenje elektricne energije,

gdje to zaista nije potrebno. To je "bling" i nista vise.

 

7-segmentni pokazivac na ploci je funkcionalan, jer ako ti ne prodje POST, a nemas managment COM port,

iz kojeg mozes iscitati gresku - fizicki pokazivac je za to super (da, dobri su i zvucni signali, al kad i to zakaze,

kod i dalje odradi svoje), a takve stvari micu sa proizvoda, jer "sta ce ti to".

 

Naravno, ni ne treba ti dok uredjaj radi - jer je zatvoreno kuciste i ne vidis, al opet moze posluziti kao prikaz

temperature, pa ako vidis da se nesto cudno desava, otvoris limenku i vidis "97", op, znaci temperatura je visoka.

 

Po meni, danasnji proizvodjaci se povode "sto je in - bling je in", umjesto da se povode funkcionalnoscu.

Kazem, moj HW ide u skatulju, bitno da radi i da ne buci, a kako izgleda, to mene ne zanima.

 

HIS je recimo tradicionalno imao odvratne ruzne kartice od jeftine prozirne plastike, ali zato je imao veliki

ciklusni ventilator, masivni pasivni aluminijski blok sa dovoljno cijevi, i to je bilo hladno i tiho:

   

 

Funkcija ispred dizajna - nece dobiti nagradu za miss ljepote, ali je zato tiha i hladna, i ako je puna prljavstvine, vidis cim otvoris limenku.

 

I danas nemaju RGBeja na karticama, i to je OK. Stavi dobar pasivni blok, tihe ventilatore i to ti je dosta:

http://www.hisdigital.com/de/product2-969.shtml

 cijenim tvoje razmisljanje, ali si u krivom vremenu i na krivom mjestu. nego, kad cemo nasim ladama po sumama i gorama?

7 godina
offline
Re: AMD Navi

Slažem se što si naveo, ali moraš znati da danas prosečnog klinca ne zanima funkcionalnost nego isključivo što više blještavila, NVIDIA i puno FPS-a, jer nedaj bože manje i ono na što bi trebali paziti,a ne paze; omjer uloženo-dobiveno.

Evo ti za primjer ona gotova računala po računalnim shopovima; dio njih ima ok proc, ok grafičku, ok količinu RAM-a (o kvaliteti samog modula se da pisati). To bi bilo to što valja. Zatim pogledaš matičnu koja je teški škart, napajanje koje jedva da isporučuje za postojeće komponente, a kamoli za ostalo. Sve to ti upkaira u RGB blještavilo i klincu dosta. 

Osobno imam 6 svijetlećih komponenti u računalu; 6 crvenih venitlatora (što žalim jer mi je nakon 2 god počelo smetati), ai ih budem zamjenio, matična i grafčka imaju diskretan rgb i to je to). Sve mi to radi čisto radi nekakve manje estetike, ali da patim od toga i ne baš.

Danas ti većini fali informatrička pismenost. Svi ti žele samo lijepo estetski, plug "n" play i da mu ne bude ništa. Naravno, 90% korisnika ne mari za ovo što si naveo u smislu dijagnostike, ali onda kada shit hit the fan, računalo nose po servisima koji ih deru i što ne.

Danas ti je estetka bitna jer što je nešto veće, ima agresivnije linije i malo blještavila, odmah se prodaje.

Btw, najljepša grafa koju sam imao je bila RX480 reference od XFX-as crnim backplateom. Minimalistička, funkcionalana i mala i ništa drugo mi nije smetalo.

 

 

I want to believe
11 godina
offline
AMD Navi

AMD ima savrsenu priliku danas/sutra poklopit Nvidiu i natjerat barem dio neodlucnih kupaca da ne uskoce u Ampere vlak nego da cekaju na Navi2.... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

AMD ima savrsenu priliku danas/sutra poklopit Nvidiu i natjerat barem dio neodlucnih kupaca da ne uskoce u Ampere vlak nego da cekaju na Navi2.... 

 Akobogda... al nisam baš nešto optimističan. Msm to bi nam bilo jack-pot, al nekako mislim da nisu na razini... još. Još malo vremena imaju da leakaju još toga jer ovo do sad su samo (fanboi) nagađanja. Bilo bi super da malo uzdrmaju oko 3070... to je najzanimljiviji segment. Ne vjerujem da će biti konkurentni oko 3080/super al se nadam da griješim.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

AMD ima savrsenu priliku danas/sutra poklopit Nvidiu i natjerat barem dio neodlucnih kupaca da ne uskoce u Ampere vlak nego da cekaju na Navi2.... 

 Nadam se da će dati nešto. Već sam komentirao release - ako ćemo čekati 28.10. za AMD prezentaciju, pa još mjesec dana release, svi koji su išta čekali i planiraju kupit, imat će nVidiu u računalu.

 

miki_the_pirat kaže...
MEGATAMA kaže...

AMD ima savrsenu priliku danas/sutra poklopit Nvidiu i natjerat barem dio neodlucnih kupaca da ne uskoce u Ampere vlak nego da cekaju na Navi2.... 

 Akobogda... al nisam baš nešto optimističan. Msm to bi nam bilo jack-pot, al nekako mislim da nisu na razini... još. Još malo vremena imaju da leakaju još toga jer ovo do sad su samo (fanboi) nagađanja. Bilo bi super da malo uzdrmaju oko 3070... to je najzanimljiviji segment. Ne vjerujem da će biti konkurentni oko 3080/super al se nadam da griješim.

 To ne želim špekulirati puno, ali ako i budu uz bok ili jači od 3080 , ali kasne 2 mjeseca, to ne bude dobro.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 12:50 (Rhodin).
6 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Kupio bih i najogavniju komponentu ikad ako je funkcionalna, ali šta ćete, lipo je to objasnio čuveni Rambo Amadeus; većina odlučuje o svemu, stoga se sve radi za većinu - većina je glupa pa tako dobivamo i glupe proizvode.

 
8 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Navi
Neće Nvidia biti dostupna svugdje u odgovarajućim količinama, a oni koji kupuju čim bude dostupna, ti nisu ni planirali uzeti AMD karticu.

AMD još šuti ali bit će uspješni ako ponude nešto između 3070 i 3080 te manji model između 3060 i 3070.

Ako u AMD-u budu falili PC tržište, još uvijek mogu osvojiti laptop segment. Koju će to karticu Nvidia staviti u Laptop??? Morati će rezati TDP i performanse s time.
SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Navi
Dupli post 😞
SSD koliko si mi života uštedio...
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 8:38 (Bur33k).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Kak se tješiš sa glupostima.

Najava nVidie je bio max hype, benchmarkovi danas su neke razočarali, jer nije 3080 100% brži od 2080, već 45-90% (DLSS on/off) , review 3070 nisam vidio. Stvar je u tome da ADM još nije pokazao niš, osim coolera referentnih kartica. AMD kasni. Ljudi slušaju od proljeća "nemoj raditi upgrade, dolaze novi CPU, nove GPU, pričekaj koji tjedan/mjesec".

NVidia je (na žalost za AMD) ta koja će kapitalizirati to čekanje. Ostali će kupovati jeftinu 2000 seriju koja se panično rasprodaje več tjedan dana. Sad, nVidia nema direktne koristi od tržišta rabljenih GPU, ali dok AMD dođe na red, malo kome će trebati nova kartica. Pazi... štogod AMD izbaci, ima na tržištu RTX 2080Ti kartica od 350-400 pa do 600$ . Bilo je kod nas jučer prodana jedna za 4000kn. Big Navi koji najavljuje "tu negdje" performanse će i od toga biti skuplji - što netko tko planira karticu te snage ili cijene točno ima čekat?

 

Koliko onih koji nisu AMD entuzijasti upće žele čekat i što?

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

Ma samo da amd malo izbaci vise informacija ali teško, dugo je cekat jos 2 mjeseca za big navi.Mene najviše zanima zbog cijene a preformanse su mi nebitne hoceli biti bolja ili losija od 3080.U svemu je bitan taj cjenovni rang jer ja vjerujem da vecina ceka da si piknu neku rtx 2080ti ili 5700xt za manje od 250-300€ ali daj boze.Imam osjecaj da ce nas sve sjebat majneri nista vise onis su danas najgori po pitanju cijena.A mozda izbace i grafe za mining kao sto je bilo sa 1060.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Kak se tješiš sa glupostima.

Najava nVidie je bio max hype, benchmarkovi danas su neke razočarali, jer nije 3080 100% brži od 2080, već 45-90% (DLSS on/off) , review 3070 nisam vidio. Stvar je u tome da ADM još nije pokazao niš, osim coolera referentnih kartica. AMD kasni. Ljudi slušaju od proljeća "nemoj raditi upgrade, dolaze novi CPU, nove GPU, pričekaj koji tjedan/mjesec".

NVidia je (na žalost za AMD) ta koja će kapitalizirati to čekanje. Ostali će kupovati jeftinu 2000 seriju koja se panično rasprodaje več tjedan dana. Sad, nVidia nema direktne koristi od tržišta rabljenih GPU, ali dok AMD dođe na red, malo kome će trebati nova kartica. Pazi... štogod AMD izbaci, ima na tržištu RTX 2080Ti kartica od 350-400 pa do 600$ . Bilo je kod nas jučer prodana jedna za 4000kn. Big Navi koji najavljuje "tu negdje" performanse će i od toga biti skuplji - što netko tko planira karticu te snage ili cijene točno ima čekat?

 

Koliko onih koji nisu AMD entuzijasti upće žele čekat i što?

 A lol... nije 100% već 45-90%... ili u prijevodu nije 100% već do 90%... daj me nemoj. Ti vjeruješ svim reklamama što vidiš na TV-u?

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Brki1994 kaže...

Slažem se što si naveo, ali moraš znati da danas prosečnog klinca ne zanima funkcionalnost nego isključivo što više blještavila, NVIDIA i puno FPS-a, jer nedaj bože manje i ono na što bi trebali paziti,a ne paze; omjer uloženo-dobiveno.

Evo ti za primjer ona gotova računala po računalnim shopovima; dio njih ima ok proc, ok grafičku, ok količinu RAM-a (o kvaliteti samog modula se da pisati). To bi bilo to što valja. Zatim pogledaš matičnu koja je teški škart, napajanje koje jedva da isporučuje za postojeće komponente, a kamoli za ostalo. Sve to ti upkaira u RGB blještavilo i klincu dosta. 

Osobno imam 6 svijetlećih komponenti u računalu; 6 crvenih venitlatora (što žalim jer mi je nakon 2 god počelo smetati), ai ih budem zamjenio, matična i grafčka imaju diskretan rgb i to je to). Sve mi to radi čisto radi nekakve manje estetike, ali da patim od toga i ne baš.

Danas ti većini fali informatrička pismenost. Svi ti žele samo lijepo estetski, plug "n" play i da mu ne bude ništa. Naravno, 90% korisnika ne mari za ovo što si naveo u smislu dijagnostike, ali onda kada shit hit the fan, računalo nose po servisima koji ih deru i što ne.

Danas ti je estetka bitna jer što je nešto veće, ima agresivnije linije i malo blještavila, odmah se prodaje.

Btw, najljepša grafa koju sam imao je bila RX480 reference od XFX-as crnim backplateom. Minimalistička, funkcionalana i mala i ništa drugo mi nije smetalo.

 

 

na svakoj hardverskoj temi netko mora spomenuti dizajn i neke lampice, jel ne možete napraviti neku temu izgled hardvera i tamo raspravljati kome se više sviđa koja boja i te ostale idiotarije?

12 godina
offline
AMD Navi

Evo pa mi rezi glavu:

3070 ce biti par % razlike od 6700XT koja ne bude ispod 400eura e sada najavljuje se BIG NAVI 6900XT koja bi po toj logici trebala parirat 3080.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
AMD Navi

RDNA2 bi mogao biti jači u perf/$ i perf/watt od Ampere, bar se nadam. Ali šta imam od toga ako nema dlss? U tom slučaju automatski znatno opada perfromance/$, osim za nekoga tko će long term igrati u 1080p.

 

Ne znam, pričekati ću da izađu kartice svih tierova i od Nvidie i AMD-a pa ćemo vidjeti..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Oh gospode, da je gcn bilo bi "AMD jos uvijek vuce GCN!". Sad kad vise nije "vise nije GCN tj. potpuno nova arhitektura sa novim izazovima". I pretpostavljam da si imao RDNA1 pa znas kako je sa driverima, nije da citas tuđje komentare, koji čitaju tuđje komentare, koji čitaju tuđje komentare...

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Amd novi driveri za nove igre su vrhunski. Doveli su 5700xt da bude u dosta naslova brža od 2070 super.odličan posao za amd. Samim time bit će odlični za nove kartice.
Ono gdje štekaju su stare igre, što meni najviše smeta.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Kako god bude, nvidia je stavila malo vrma za 4k(10gb) pa ce uskro trcati na vise vjv. Svi koji uzmu 3080 za neki future Proof zahebat ce se radi tih 10 giga. Smijesno napravis karticu za 4K i onda ju gusis sa kolicinom memorije. Ali opet razlog da se proda nesto novo... e ta nvidia/intel sranja su mi vec prek glave.

Po meni i da Bude 20% slabiji big Navi od 3080,opet je Navi dobio, ovim Supcima nedam svoje eure.

A dlss je Amd potvrdio da ga je shvatio ozbiljno vjv ce ko RT naci neki Kompromis.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi

U principu svi će popljugati koji uzmu 3070 8gb i 3080 10gb jer kroz 6 mj neće biti dovoljno za 2k i 4k gaming.

Ako bi se odlučio za Amper onda bi rađe pričekao za ova dva modela da dođu sa više vram-a.

Nekako mi se čini da če 3060 8gb imati dosta slične performanse kao 3070 8gb.

BF3:fluffy_inside
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Wolf88 kaže...

U principu svi će popljugati koji uzmu 3070 8gb i 3080 10gb jer kroz 6 mj neće biti dovoljno za 2k i 4k gaming.

Ako bi se odlučio za Amper onda bi rađe pričekao za ova dva modela da dođu sa više vram-a.

Nekako mi se čini da če 3060 8gb imati dosta slične performanse kao 3070 8gb.

 Glupav potez nvidije za korisnike, naravno dobar za njihov djep. 

Razlika izmedju 3090 i 3080 je u svega par cuda-e gada gledas vec 8 tisuca i sta ja znam, a ova je doslovno duplo skuplja a kladim se da nece biti brza 10-15tak posto koliko i jezgri fali...Bit ce da je Gdrr6x nenormalno skup i postat ce HBM prica totalno nebitna u gejming svijetu.Nezelim znati sta ce kostati 3080 20 GB.

Steta, ostaje Pascal ipak Pascal jos.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 7:25 (HCgamingCRO).
13 godina
online
Re: AMD Navi
Wolf88 kaže...

U principu svi će popljugati koji uzmu 3070 8gb i 3080 10gb jer kroz 6 mj neće biti dovoljno za 2k i 4k gaming.

Ako bi se odlučio za Amper onda bi rađe pričekao za ova dva modela da dođu sa više vram-a.

Nekako mi se čini da če 3060 8gb imati dosta slične performanse kao 3070 8gb.

 Bit će sasvim dovoljno bar za sljedeće dvije godine.

13 godina
offline
AMD Navi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Ako Big Navi nece biti najjaca kartica ikad, definitivno ce bit najruznija...

Moj PC  
1 1 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Navi

Kolega, vratio si se! Što ima, što se igra?

 

Daj popuni MOJPC da možemo lipo pričati.

 

p.s.

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Te price s amd driverima podsjecaju na onu od Gibrana: prije sedam stoljeca sedam bijelih golubica letjelo je prema snjeznim planinama. Jedan muskarac vidio je crnu tocku na krilu sedme golubice. Danas pricaju o sedam crnih golubica koje su letjele prema snjeznim vrhuncima...

Vrlo vjerojatno si ekipa tako ustvari samo racionalizira cinjenicu sto preplacuju ngreediju maminim novcima, da mogu lakse spavati

 
5 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice