AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.637.035
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
AMD Navi

Izgleda da je Nvidia iznenadila AMD a ne obrnuto,ako je taj big navi Nvidia killer uistinu tek malo jaci od rtx2080ti amd se natjece sa nvidiom iz 2018.

And it's looking like the top card is going to sit somewhere in between these two Nvidia cards, and potentially closer to the RTX 3070 if recent rumours are to be believed

Dzizzus samo 15% jace i to u najboljem scenariju....

The existing rumours have pegged the flagship Big Navi card with gaming performance ahead of the RTX 2080 Ti, but only to the tune of around 15% in best case scenarios.

 

https://www.pcgamer.com/amd-rx-6000-series-price-drop-pre-launch/

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 22:42 (MEGATAMA).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Deja vu
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
Deja vu

Opet kazem,meni je drago da amd ima nesto jer monopol je najgora varijanta ali ovo zvuci jako jako lose da je amd morao rezat cijene koje su odredili za izlazak kad su vidjeli Ampere jer na taj nacin oni nikad nece imat profit od grafa.

12 godina
offline
Re: AMD Navi
Jedni reklamiraju 2x 5700xt drugi 2x2080. Potonja je brža. Do the math. E da, AMD je pederski već jednom prodao 2x foru. Ispalo je 2xppw u mid endu i dobili smo najbolju karticu u galaksiji 1080ti zbog tog blefa. Možda to bude opet.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 22:46 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

Oni moraju jos rezat cijene jer ce ovako izgubit i trenutnih 20% trzista bez RT i Tensor jezgri da ostanu relevantni u novim naslovima.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
Rhodin kaže...

A kaj se misli ak je ovo bolje? Imaš u najboljem slučaju 47 vs 59 fps u AC Odissey i 75 vs 88 u WoT. Jedno je 25% bolje, drugo je 17% bolje To su NAJBOLJI primjeri na 4K. Sa druge strane imaš Jedia gdje je 44 vs 68 odnosno 54% razlike u korist 2080Ti, odnosno Witcher 3 55 vs 75 odnosno 37% razlike - trebalo bi vidjet average, ovo su brojevi koje sam zapamtio, ali koliko sam gledao u pokretu često se desi da je 0.1% low na nVidiji jednak 1% low na AMD kartici.

 

I opet... sve to super i da je izašao takav RDNA2 sa ogromnim poboljšanjem, po cijeni RX 5700XT i performansama usporedivim sa 2080Ti PROLJETOS, to bi bilo nešto jer bi bio taj udarac koji zadaju nVidiji. Ovako si je sama nVidia zadala taj udarac prva, ispala "good guy", jer odjednom nude 100% bolje performanse u istom cijenovnom razredu, odnosno 60% pojeftinjenje ako se gleda perf/$ i sve ono što je AMD najavljivao kao revoluciju smo dobli od nVidie, kako stvari stoje dosta ranije, dovoljno da je pitanje kakvog efekta će AMD-ov release uopće imat.

 

Ja iskreno ne vjerujem da AMD može izdat karticu koja je JAČA od 3070, ima VIŠE RAM memorije i dat ju za 400$ ili između 3070 i 3080 za 500$ i na taj način prislit nVidiu da korigira cijene. Taman da može, u mjesec dva koliko nVidiji ostavljaju prostora bez konkurencije, nVidia će namplatit para da će im biti svejedno. Sa druge strane AMD neće moć iskoristit "razliku u snazi" jer je ta razlika bila kad je te performanse nvidia nudila po 1200$, a ne po 500$

 

Ti sad uspoređuješ opet, koliko god dobronamjerno, performanse 5700XT naspram 2080Ti, kao 400$ AMD vs 1200$ krša od nVidie - ali ne spominješ ujedno da sad taj "krš od nvidie" košta 500$ i još uvijek je cca 40% jači, nema problema sa driverima (tj. još ne znamo, ali naspram problema koje AMD ima ovi su mila majka) , dolazi sa podrškom za RTX, dolazi sa DLSS i opčenito stabilnije radi.

Pogleč postavke testiranja,sve na High ili Ultra ili Epic itd, dakle može 4K i malo labavije.

 

Dakle RX 5700XT, 4K 50-50 postavke Medium i High, ili još jednostavnije sve na Medium i kraj priče.To je i uvrh glave dosta za ugodno 4K gejmanje. Pa sad si zamisli kak če 4K vrtit znatno jača X Box X grafa na konzoli, dakle bez Windowsa utega koji jaše na leđima.

 

Koje segmente pokriva Nevidija, dakle kaj imaju osim PC ili Mobile Laptop GPU gejming ništa drugo.

 

Več sam odavno napomenul, AMD bez frke može izbacit najbržu Desktop gejming grafu.Samo je pitanje da li imaju volje, i da li se to ispali s obzirom na znatno bitnije segmente PC biznisa.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=80&jumpto=6082813&sort=asc&view=flat

 

Ako razumiješ engleski bit če ti sve jasno.On je kao primjer uzel tri komada Ryzen Desktop procesora, koji kad ih zajedno zaljepiš imaju površinu kao okvirno 80CU RDNA2 veliki 500mm2 GPU.Ja ču tu dodat 8/16 Renoir APU mobile/156mm2, ili opet tri komada površinom ispadaju kao 500mm2 GPU na 7nm+.

 

 

https://en.wikichip.org/wiki/amd/ryzen_7/4800u

 

E sad ide poanta logike biznisa, ali prije napomena zeleno(serverski Epyc CPU ista priča) je vrlo traženo sve kaj TSMC naštanca AMD brzo proda kad si rekel keks.Dakle zeleno je vruča roba, dakle imaš površinom mali procesor+vrlo visoki prinosi ili idealno u svakom slučaju.Pošto je AMD na Mobile tržište navalio kao mravi na med, kak se tu uklapa velika gejming grafa koju ionako 90% ljudi ne kupuje.Dakle kaj je AMD-u bitnije, ubacit zeleno u tri laptopa od 1500$ koji su vrlo traženi, ili ipak bolje samo jedna velika gejming grafa.

 

Podsjetnik, AMD nije samo firma ili kompanija za dizajniraje grafa i ništa drugo.Živčani i nervozni ljudi se ponašaju, kao da ništa osim gejming Desktop segmenta ne postoji fučkaj ga sad.

 

Gejmeri od velikih grafa ne vide monitor, a na drugoj strani AMD odma proda svaki ispečeni serverski Epyc proc cijene 5000 dolara.

E, frajeru, po toj tvojoj matematici moj 1080Ti poždere 4K ... čudno samo kako štuca na 2K.

 

Svak ima svoju matematiku, samo ne znam kako ćeš opravdat da se 5700XT isplati kupovat kraj RTX 3070, da ne ulazim u daljnje rasprave sa tobom, vidim da su sulude.

 

Odgovori samo što su Sony i Microsoft uopće čekali godinu dana sa releaseom novih konzola, kad je AMD imao tako savršen proizvod u obliku 5700XT za 4K već prošle godine?!

 

Ma... u biti nemoj... ili daj... kak ti paše.  

 

Ignoriram i manje trolove od ovoga... ovo je stvarno razina gdje ne znam zašto i dalje raspravljam.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Ignoriram i manje trolove od ovoga... ovo je stvarno razina gdje ne znam zašto i dalje raspravljam.

 pa što se čudiš, svaki put ista stvar s ramboxom 

kad se sjetim ne tako davno u prošlosti - link

 

...Potrošnja struje nije presudna stavka, kad za neku grafu platiš 2500kn+ i to je realnost u praksi dakle 100W više to je nebitno.Ti bokca pa pegla za veš potroši tri puta više struje, u odnosu na najaču AMD grafu.Dakle dok muž ili dečko igra na AMD 290X, žena ili cura če preko pegle potrošit struje do plafona

...Eto malo prije ovaj AMD-ov Englez reče,htjeli ste najbržu singl-chip grafu na svijetu upravo to budete i dobili.Ja ne trebam ništa drugo, samo mogu ič u miru i spokoju na Savu lovit Štuke.

a sad pluje po nevidiji za 100w više, ove najave o 'najbržim grafama' da ne spominjemo 

9 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
dery kaže...

Nevidija je uradila toliko dobru reklamu i nahajpala je mase koje preordaju, ne čekajući recenzije, nestrpljivo da izađe u prodaju. Nije ih briga samo daj daj, e to je ono u čemu je nevidija jaka-muljanje sapunanje. Neće moći ni naštancati koliko će biti teško dobavljiv ampere.To im je planski cilj. Ako amd izbaci konkurentnog navija za kuraz im jer nevidija će govno prodat makar amd imao bolje.Tako je to.

 To ti neče proč, dakle ako AMD ponudi konkurentan proizvod marketing ne prolazi.Problem sa Amperom je jednostavan, zahajpani proizvod performansama ne drži vodu i znatno je rastrošan.

 

Besplatan marketing za AMD radit če Sony i Mikrošuft, samo čekaj kad krene konzolaška ludnica.

Kresaux kaže...
Nema preordera, niti kod nvidije niti AIB-a. Nahajpan može biti samo fanboy, a oni će kupovati čim izađe neovisno o bilo čemu. Svi ostali će pričekati neovisne recenzije, a ovisno o AMD-ovoj brzini, pričekat će i njihove modele. Hajp je ove godine malo izraženiji zbog obećanja velikog generacijskog skoka, no to je samo obećanje dok se ne utvrdi testiranjem. Makar ja vjerujem da će biti solidan skok kao što uvijek i bude s prve na drugu generaciju arhitekture.
A u intelove GPU-e ne vjerujem nimalo, pa taj odjel vodi idejni tvorac radeon 7 koji je zbog tog faila i dobio otkaz.

Je dobro misliš, ili realno na kraju Intel če odustat i od grafa u tipičnom Intel stilu.Puno toga je Intel probal, pa su na kraju odustali kad su vidili da to više nema smisla.Intel je u zadnjih deset godina uzalud potrošio silne milijarde dolara.

 

Intel GPU, i to ti je tipičan Bruteforce dakle samo nabacaj viče GPU jezgri na finiji proizvodni proces.

 

Intel Tigerlake iGPU, pa hvale se kak su eto jedva preskočili staru friziranu AMD iGPU Vegu.Samo čekaj da AMD izbaci bilo kakav APU sa RDNA2 iGPU, pa da vidiš kad ekipi u INtel GPU odjelu krenu suze na oči.

 

 

 Daj se nauči osnovama gramatike prvo. Od ovog "neče" "oče" krvare oči!

14 godina
offline
Re: AMD Navi

...Potrošnja struje nije presudna stavka, kad za neku grafu platiš 2500kn+ i to je realnost u praksi dakle 100W više to je nebitno.Ti bokca pa pegla za veš potroši tri puta više struje, u odnosu na najaču AMD grafu.Dakle dok muž ili dečko igra na AMD 290X, žena ili cura če preko pegle potrošit struje do plafona

rambox potrošnja struje jest važna stavka, uvijek kod HW gledam energetsku efikasnost jer mi komp radi puno sati dnevno (posao). Čak i ne toliko zbog stvarnih brojki već se bolje osjećam. Pegla radi 10 minuta (dok se ispegla haljina ili košulja ako baš mora), a mnogi igrači drže grafičke pod loadom satima svaki dan.  

 

BeLLicus kaže... 

 Daj se nauči osnovama gramatike prvo. Od ovog "neče" "oče" krvare oči!

 Radi se o pravopisu (ne gramatici), ali slažem se.

16 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

a sad pluje po nevidiji za 100w više, ove najave o 'najbržim grafama' da ne spominjemo 

I to s razlogom, baš zato jer hajpaju u nebo. Ali eto precizni Švabe su gle čuda upecali još i lošije specifične brojke efikasnosti.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-ampere-30xx/265501.aspx?page=40&jumpto=6193002&sort=asc&view=flat

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2020 0:17 (rambox).
11 godina
offline
AMD Navi

Ali moram primjetit da ovo nije superpovoljno niti user frendly kako je AMD planirao izbacit 15%(u najoptimalnijem slucaju a realno par frejmova bolju) jacu grafu od rtx2080ti za 600 dolara jer je Nvidia to napravila za 500 dolara.

Istina je ima vise vrama ali opcepoznato je da Radeon kupci placaju vram koji im realno ne treba u razmjeru sa snagom grafe koju nude.

600 dolara za nesto sto Nvidia nudi za 500 i jos daju RT i Tensor jezgre a da o driverima ne govorim...

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
jozef kaže...

rambox ......Potrošnja struje nije presudna stavka, kad za neku grafu platiš 2500kn+ i to je realnost u praksi dakle 100W više to je nebitno.Ti bokca pa pegla za veš potroši tri puta više struje, u odnosu na najaču AMD grafu.Dakle dok muž ili dečko igra na AMD 290X, žena ili cura če preko pegle potrošit struje do plafona

rambox potrošnja struje jest važna stavka, uvijek kod HW gledam energetsku efikasnost jer mi komp radi puno sati dnevno (posao). Čak i ne toliko zbog stvarnih brojki već se bolje osjećam. Pegla radi 10 minuta (dok se ispegla haljina ili košulja ako baš mora), a mnogi igrači drže grafičke pod loadom satima svaki dan.  

 

Pa je sasvim razumljivo, a kaj se tiče onog mojeg starog GPU posta realno tu sam se ja 50% šalil.To bi trebalo bit prilično jasno, ali eto nije baš jasno fučkaj ga.

 

Žuto je ipak vrlo bitno, a idealan AMD-ov primjer je sve prisutni Mobile 8/16 Renoir APU.

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
AMD Navi

ansha kolega, di si nestao, zar te samo rambox može probudit iz hibernacije?

 

Ništa BIG NAVI, poor Volta komentara?!

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

The existing rumours have pegged the flagship Big Navi card with gaming performance ahead of the RTX 2080 Ti, but only to the tune of around 15% in best case scenarios.

 

https://www.pcgamer.com/amd-rx-6000-series-price-drop-pre-launch/

 Ako spuste na 400$ pa nek je jaka ko 2080ti, zažmirit ćemo ajde može prodano  .

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2020 10:05 (dery).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
MEGATAMA kaže...

The existing rumours have pegged the flagship Big Navi card with gaming performance ahead of the RTX 2080 Ti, but only to the tune of around 15% in best case scenarios.

 

https://www.pcgamer.com/amd-rx-6000-series-price-drop-pre-launch/

 Ako spuste na 400$ pa nek je jaka ko 2080ti, zažmirit ćemo ajde može prodano  .

Po ovome su vec srezali cijene kad su vidjeli Ampere a jos nisu niti izasli na trziste, pitanje je dali mogu vise uopce ic nize.

Ali u svakom slucaju nemaju sta trazit u cijenovnom rangu rtx3070 bez dediciranih jezgri za raytrace i machine learning. 

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Možda se nadje netko kome nije do tih kerefeka nego gleda samo efikasnost po watu.Aj dobro nek spuste na 300$ uzimamo bez gledanja.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Možda se nadje netko kome nije do tih kerefeka nego gleda samo efikasnost po watu.Aj dobro nek spuste na 300$ uzimamo bez gledanja.

 300 bi bilo vrlo privlacno za big navi ali sta tu onda ostane amdu?.... vjerovatno minus po svakom prodanom komadu kao sa Radeon VII

15 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
dery kaže...

Možda se nadje netko kome nije do tih kerefeka nego gleda samo efikasnost po watu.Aj dobro nek spuste na 300$ uzimamo bez gledanja.

 300 bi bilo vrlo privlacno za big navi ali sta tu onda ostane amdu?.... vjerovatno minus po svakom prodanom komadu kao sa Radeon VII

 To su dva gpu-a koji zamjenjuju 5700 i 5700xt. Trebala bi bit cijena 300$ od 8gb, 400$/450$ od 16gb model.Ako neće tako onda padaju na omjer 90:10%.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2020 11:23 (dery).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Nebrinite se vi za AMD, ima nas fanboy-a koji ce spasiti Situaciju. Iako Sam htio Opet nevidiju malo, vidim da je gusta Situaacija pa moramo skociti u pomoc jadnoj Lisi

Ali vidi mega, tebi ce napajanje+ aib Model 3080 skupa kostati cca 900 Euro, sto i nije bas jeftinjak.

Zadovoljit ce se mnogi kao i ja sa Amd-om, manje struje manje ce se grijati a na 4k cu opet imati 60 frejmova za 500 Eura,vjerojatno i manje buduci da je nevidija udarila cijenu desetljeca.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

Nebrinite se vi za AMD, ima nas fanboy-a koji ce spasiti Situaciju. Iako Sam htio Opet nevidiju malo, vidim da je gusta Situaacija pa moramo skociti u pomoc jadnoj Lisi

Ali vidi mega, tebi ce napajanje+ aib Model 3080 skupa kostati cca 900 Euro, sto i nije bas jeftinjak.

Zadovoljit ce se mnogi kao i ja sa Amd-om, manje struje manje ce se grijati a na 4k cu opet imati 60 frejmova za 500 Eura,vjerojatno i manje buduci da je nevidija udarila cijenu desetljeca.

Ljepo je imat fan bazu koja te uvjek podrzi i amd to treba cijenit na globalnoj razini i ako vec ne mogu parirat tehnologijom moraju ispeglat drivere tako da svaki kupac ima smooth ride sa njima. 

11 godina
offline
AMD Navi

Ekipa vi znate da su Lisa i Jensen rodjaci?On joj je ujak/stric ili tako nesto.....

Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
online
Re: AMD Navi

Meščini da joj je on familija između dva koljena.

12 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

Nebrinite se vi za AMD, ima nas fanboy-a koji ce spasiti Situaciju. Iako Sam htio Opet nevidiju malo, vidim da je gusta Situaacija pa moramo skociti u pomoc jadnoj Lisi

Ali vidi mega, tebi ce napajanje+ aib Model 3080 skupa kostati cca 900 Euro, sto i nije bas jeftinjak.

Zadovoljit ce se mnogi kao i ja sa Amd-om, manje struje manje ce se grijati a na 4k cu opet imati 60 frejmova za 500 Eura,vjerojatno i manje buduci da je nevidija udarila cijenu desetljeca.

 De pogledaj u kristalnu kuglu i reci mi kako će "reprstacija" proći večeras protiv Vrancuza ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
HCgamingCRO kaže...

Nebrinite se vi za AMD, ima nas fanboy-a koji ce spasiti Situaciju. Iako Sam htio Opet nevidiju malo, vidim da je gusta Situaacija pa moramo skociti u pomoc jadnoj Lisi

Ali vidi mega, tebi ce napajanje+ aib Model 3080 skupa kostati cca 900 Euro, sto i nije bas jeftinjak.

Zadovoljit ce se mnogi kao i ja sa Amd-om, manje struje manje ce se grijati a na 4k cu opet imati 60 frejmova za 500 Eura,vjerojatno i manje buduci da je nevidija udarila cijenu desetljeca.

 De pogledaj u kristalnu kuglu i reci mi kako će "reprstacija" proći večeras protiv Vrancuza ?

 Nevidija ce sada isto imati hot spotove kao Amd round 100 stupnjeva. Razlog Tomu je gddr6 kojeg su naguzili jedan Kraj drugog i odmah uz Sam die bez mm razmaka doslovno.

Jasno je da ce Amd biti ispod 300 w. Ali eto da kazem da cete sada kao kod AMD imati posebnu hot spot temp koja ce biti 100+ stupnjeva

A veceras mislim da cemo Lose proci. Neznam satav ali onaj kova nije za repku nikak

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2020 14:04 (HCgamingCRO).
12 godina
offline
AMD Navi

Ahm 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

Ahm 

 Nakon šta izađu prvi recenzi od ampera možeš se kladit na razgolićenje malog navija.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2020 14:19 (dery).
6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
dery kaže...

Nevidija je uradila toliko dobru reklamu i nahajpala je mase koje preordaju, ne čekajući recenzije, nestrpljivo da izađe u prodaju. Nije ih briga samo daj daj, e to je ono u čemu je nevidija jaka-muljanje sapunanje. Neće moći ni naštancati koliko će biti teško dobavljiv ampere.To im je planski cilj. Ako amd izbaci konkurentnog navija za kuraz im jer nevidija će govno prodat makar amd imao bolje.Tako je to.

 To ti neče proč, dakle ako AMD ponudi konkurentan proizvod marketing ne prolazi.Problem sa Amperom je jednostavan, zahajpani proizvod performansama ne drži vodu i znatno je rastrošan.

 

Besplatan marketing za AMD radit če Sony i Mikrošuft, samo čekaj kad krene konzolaška ludnica.

 Marketing je od najvećeg značaja, upravo reklama od proizvoda stvara taj osjećaj luksuza i ispravnog odabira. Doduše, nVidiji to više nije toliko ni potribno s obziron na to da se je AMD ozbiljno samoozljedio u bliskoj nam prošlosti. Znamo da je AMD/ATi nekoć u više navrata prednjačio u omjeru uloženo - dobiveno, no to mnoge nije spriječilo da ipak odaberu nVidiu. Dobro, kartice su im bile nešto tiše, štedljivije i hladnije pa i to igra neku ulogu. 

 

Aktualne konzole su u nekoj mjeri pripomogle, ali mi se čini da ovaj put to neće bit dovoljno.

 

Nadalje, meni 5700XT nebi bila dovoljna za 4K, tražio bih nešto minimalno 70% brže, pa da to potraje neko vrime, da se ne sroza značajno barem 4 godine. Nebi mi imala smisla viša rezolucija uz tek osrednju grafičku postavku. Doduše, nekima je 1080Ti dovoljna za 4K, svakome svoje.

15 godina
offline
AMD Navi

Ja sam iskreno bio bijesan na AMD jer vjerujem da su oni htjeli bit ti koji nude 2080ti , samo bolji, u pola cijene. Hrio sam to ds se zaustavi ta ludost sa RTX2000 serijom koja je digla cijene za iste performanse u odbosu na GTX1000 seriju , a RTX koji je nudula zauzvrat je iskorišten u jednom poštenom naslovu na pošten način.

 

Ako se nekome vraća na temu kad je bio release i kad su rekli na forumu da su skuplje a jednako jake, rekao sam da ne vjerujem u to jer bi si nVidia pucala u koljeno na taj način, da nitko nije dovoljni glup da to kupi... bio sam u krivu, puno ljudi je kupilo i sretni su sa njima.

 

Htio sam iskreno da ih AMD spusti na zemlju... al to se nije desilo. 5700XT koji je to mogao, je bio preslab da im ozbiljno našteti, uz gomilu problema da kojima je došao, a koji nisu do danas riješeni.

 

Ali dolazio je big navi, "nVidia killer" , on će sve riješiti i smjestit nVidiu na zasluženo mjesto... jednako kao i Ryzen i Epyc sa Intelom...

 

Bio sam bjesan što je nVidia prva... a sad si mislim... zašto?

AMD si je ovo sam napravio, nVidia je ispala good guy, svi ju hvale i slave i zaboravili su što su sa RTX2000 serijom napravili...

 

Al ne meni... ja sam radi RTX2000 "dobio" GTX1080Ti po 3000kn, meni super.

 

A AMD? A nek izdaju svoje, prilika je propuštena, nVidia je heroj, a đeni se čini da ću prihvatljuvom 3070 ili 3080 uživat slijedeće 2-3 godine.

Zen3 me sigurno neće razočarat, a Lisa bolje da uskoro GPU odjel dovede u red, ovo neide dobrim tokom. Štogod AMD sad izda, neće biti nvidia killer i sumnjam da im može donijet zaradu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...
 uz gomilu problema da kojima je došao, a koji nisu do danas riješeni.

 

Ali dolazio je big navi, "nVidia killer" , on će sve riješiti i smjestit nVidiu na zasluženo mjesto... jednako kao i Ryzen i Epyc sa Intelom...

 

Al ne meni... ja sam radi RTX2000 "dobio" GTX1080Ti po 3000kn, meni super.

 

A AMD? A nek izdaju svoje, prilika je propuštena, nVidia je heroj, a đeni se čini da ću prihvatljuvom 3070 ili 3080 uživat slijedeće 2-3 godine.

Zen3 me sigurno neće razočarat, a Lisa bolje da uskoro GPU odjel dovede u red, ovo neide dobrim tokom. Štogod AMD sad izda, neće biti nvidia killer i sumnjam da im može donijet zaradu.

Konkretno? Probao, imao, koristis neku od 5700XT grafi? Mislim necemo se lagat, jesu ih nafriziriali sto se tice napona koji moze biti dosta manji i sve ok radi, ali DRIVERI valjaju i nisu sit, problema nisam imao od pocetka kada sam presao sa 1070 na 5700XT (u cca 2.mj.ove godine), a imao sam "fail" Asus verziju i sada Nitro+ SE koja me sluzi odlicno...

 

I ja sam dobio rang 1080TI novu za 3500 kn i 3 godine garancije i opet dobro, Nvidia je drzala top segment grafi i tu se nije imalo sto za reci niti prigovoriti, no u ovom rangu pored 2070S i 5700XT izbor je bio jasan...

 

Na dalje molim ljude koji nemaju nista konkretno o "Navi" grafama da se drze "Ampere" teme i tamo "zagaduju" ako im se "zagaduje", to nam u ovoj temi ne treba niti to radimo, kao sto ni ja, a i dosta nas sa AMD grafama ne radi tamo, ne znam zasto bi nepotrebno pisali nesto bzvz ako ne moramo...

 

Heroje, borce za pravdu, ustase i partizane mozete ostaviti za index, 24 sata, fejsbuk i ostale drustvene "portale", tko je zeljan paznje...

 

Lisa Su radi sto radi, a nase misljenje joj znaci kao da baba iz Babine Grede kaze za "koronu" su krivi Ameri ili Rusi, a ne Kinezi, dakle apsolutno nista...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 4:14 (Tomo53nja).
15 godina
offline
AMD Navi

Ja sam imao i 2070 i 5700. Sada se vraćam na Nvidiju zbog drivera. AMD je sa zadnjim driverima riješio probleme trenutnih igara, ali stare igre i dalje ne rade ili ne rade dobro. Blood 2 na radeonki ne radi uopće, Quake 2 xp isto tako. Autor moda ih psuje jer AMD-od odjel za drivere ne želi pomoći jer kako kažu oni se bave novijim igrama. Depth buffer u Reshade na Rage-u iz 2011 ne radi, dok na nvidijim karticama radi. F.E.A.R mi se rušio konstantno. Ima još toga ali se ne mogu sjetiti. Prije neki dan izgubio sam cijeli dan na F.E.A.R -u ali ne igrajući već se boreći da je napravim da bude igriva kako bi je mogo završiti. U redu je da imaju probleme s driverima, ima ih i nvidija, ali razlika je u tome što AMD ih ne riješava za stare igre dok nvidija da. Mene su izgubili do daljenjeg kao klijenta jer ja imam mnogo starih igara u kolekciji i meni je bitno da mi te igre rade. Volim zaigrati nove igre, ali još mi je bitnije da stare rade i to na sve moguće načine, s modovima ili bez.

Da zaključim, AMD će biti super onim ljudima koji žele igrati većinom nove igre i ne mare za kompatibnosti sa starim naslovima.

 

Što se tiče Big Navija vjerujem da će AMD pozitivno iznenaditi, napraviti će karticu za 450 dolara u rangu 3070 s Ray tracingom. Uz nju odlične modele u slabijem segmentu koji je najvažniji za market share, tako da mislim da će itekako biti konkuretni u srednjem i nižem segmentu. A za 3080 i 3090 vjerujem da će tu Nvidija izdominirat, ali to je manji dio tržišta stoga što se tiče market sharea i love ne toliko bitan segment.

Pošto su jako zeznuli u zadnjih godinu dana i pali sa 29% marketsharea u q2 2019 na 20% q2 2020, jasno je da nemaju mjesta za grešku. Pošto u zadnjoj generaciji grafa nisu ponudili nikakve nove tehnologije, ni sirovu snagu ni dobre drivere sada moraju isporučiti jer inače će nvidija doći na 90% i mogo bi biti game over do daljnjeg, a to je najgore što se može dogoditi na tržištu.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice