AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.635.381
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Ogroman je hype za CyberPunk 2077, hrpa ljudi kupuje day one, hrpa ljudi radi upgrade da im ta igra radi vrhunski, hrpa ljudi dobiva samo dodatan razlog da uzmu nvidiu... AMD im ne nudi ništa što nisu vidjeli. Večina više ne želi čekat. Tko god kupuje u ovom cijenovnom rangu nema ni razloga.

teško da će amd parirati nevidiji i ove godine, dapače, situacija bi mogla biti još i gora nego prije

čak i da dostignu 3070 i ponude je po nešto nižoj cijeni, upravo cyberpunk će vrlo vjerojatno pokazati prednost dlss-a, a tih dodatnih 50-90% perfomansi amd nikako ne može stići

 

koliko se moglo skužiti iz najava, amd ima odgovor na ray tracing, možda ima i zasebni hw za to - ako nema, to je dodatni minus u perfomansama jer će dio jezgri morati raditi za rt

za dlss pak nema nikakvih najava da imaju neki odgovor i to bi im mogao biti gadni minus

 

svima je potreban koliko-toliko konkurentan amd na tržištu grafičkih kartica, pa i okorjelim nevidijašima čak i kad to oni sami ne žele priznati

nikome ne odgovara monopol, nije sigurno dobar niti ovaj 80 : 20 odnos, i ako amd opet podbaci, možemo slobodno računati da će nevidija u 4xxx seriji 'taktički' usporiti napredak

 

13 godina
offline
Re: AMD Navi

 Ima li post o grafičkim karticama gdje ti ne propovjedaš DLSS ? 

15 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

 nije sigurno dobar niti ovaj 80 : 20 odnos, i ako amd opet podbaci, možemo slobodno računati da će nevidija u 4xxx seriji 'taktički' usporiti napredak

 

 Vidi sad situaciju tu je ampere još bolji još jeftiniji dok je nevidija uspjela uz turing-fail cijenom i performansama dobit taj omjer. Šta misliš kakav će taj omer sad biti. Moguće  95:5% jesam li preoštar?

Dajmo im šansu 90:10%.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 13:43 (dery).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

 Ima li post o grafičkim karticama gdje ti ne propovjedaš DLSS ? 

ako se govori o konkurentnosti, dlss je nezaobilazan fičr u 2.0 izvedbi, a 3.0 će bit još i bolja

kad se pokaže u cyberpunku koji je nahajpan do jaja to će biti još i više must have

da je ostalo smeće kao u verziji 1.0 koga briga, ovako itekako treba računati na tih 50+ posto perfomansi na nevidijama

 

dery kaže...

 Vidi sad situaciju tu je ampere još bolji još jeftiniji dok je nevidija uspjela uz turing-fail cijenom i performansama dobit taj omjer. Šta misliš kakav će taj omer sad biti. Moguće  95:5% jesam li preoštar?

Dajmo im šansu 90:10%.

 ako se ne varam, turingom su dobili 5%, dakle nije to bilo bogzna što

ova serija je puno ozbiljnija, lako moguće da nisi preoštar, no nakon 80% je sve zahtjevnije osvajanje tržišta

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 14:05 (picajzla0707).
12 godina
offline
Re: AMD Navi

Izgleda da cu morat trazit jos jednu 2060/s...

16 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

 

Gle, ja znam da si ti AMD fanboy, ali sad malo natežeš... o Big Navi RDNA2 grafana se ne zna NIŠTA, kamo li da će imat 16 GB RAM, te da će biti 550$ - to su sve nagađanja jer ovi još uvijek šute ko zdepi.

To je PRVO

Radeon VII je imao puno rama, 16GB HBM2 bio izuzetno snažan na papiru, nije bio 550$ i nije bio jači od konkurencije. Dapače gubio je od jeftinijeg RTX 2080 sa upola manje "običnog" RAMa . Relativno "isplativ" (samo kao alternativa radeon pro karticama - ljudima koji su ju trebali) , ali izuzetno skup za ono što je nudio, loš u igrama s obzirom na cijenu, snagu i memoriju koju je nudio, AMD ju je izdao da ne baci jer nije bio kvalitete za pro, a da su ih radili više "namjerno" , gubili bi pare na njemu (i ovako su gubili, procjena je bila da manje gube ako izdaju kao gaming grafu nego bace u škart).

 

Dakle ZELENAŠ trenutno mora pokazati space shuttle, srediti drivere, doseć žutnjake u performansama i sve skupa u slijedećih 45 dana (neizvedivo) jer je hrpa ljudi čekala sa kupnjom nove grafe , a nVidia im je dala izuzetno primamljivu ponudu puno prije AMD-a... koji btw još uvijek misli da može/mora šutit.

 

AMD MORA reć NEŠTO prije 17.09. i to NEŠTO mora biti BOMBASTIČNO jer inače nVidia ispada genijalna, a AMD posran. I to sve zato kaj se zelenko kur*i godinu i pol dana sa pompozno nazvanim nVidiakillerom kojeg ne uspjeva izbaciti prije nego ih žumanjci potuku do jaja u igru koju su zelembači započeli pompoznom prijetnjom.

 

 

 

Na stranu to da ja ne želim jakog zelenaša po pristojnim cijenama... ali nVidia je ovaj put pobijedila AMD u igri koju je AMD birao, odredio pravila i na kraju sje....

Laprdaš gluposti, čim ideš Radeon VII na gejmingu uspoređivat sa Navi grafom na 7nm.Podebljano je poslovna grafa, silom prilika gurnuta za Desktop ili bolje i to nego da lošiji primjerci stoje na polici.

 

Ovo je Navi tema, a frizirana/optimizirana Mobile Vega je i dalje vrlo dobro rješenje na raznim APU procesorima.HBM memorija slabo pomaže u gejmingu, i to je sve samo ne presudna tehnikalija.

 

Ako usporediš Radeon VII ili Vega 64 vs RX 5700XT, tu se odlično vidi veliki gejming Navi IPC napredak.Razlika u količni GPU jezgri je prilično velika, a dalje se sve vidi u testu.

 

Vega 64+HBM, 64CU, 495mm2, 14nm

 

Radeon VII+HBM, 60CU, 331mm2, 7nm

 

RX 5700XT, 40CU, 251mm2, 7nm

 

https://www.techspot.com/review/1870-amd-radeon-rx-5700/

 

RDNA2 je bolji nego kaj se misli, uostalom IPC je viši+vuče osjetno manje struje itd.Samo trebaš posložit brojke, i vidit češ kaj AMD može ugurat/7nm+ u samo 350mm2.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-turing-rtx-2070--2080--2080-ti/245080.aspx?page=105&jumpto=6192103&sort=asc&view=flat

 

Kao fini primjer tu je X Box X, dakle površina APU mrcine jer i to je navodno AMD hardver.Kad se vidi kaj su sve nagurali u 360mm2, svakom digitronu pa i Kineskom je sve vrlo jasno.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 14:09 (rambox).
6 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Navijan za AMD, ali ne ide to baš na dobro. Sve mi se čini da će ih ovom generacijom nVidia izbrisat ka šta su oni izbrisali Intela. Serija 5700 ih je koštala, kritično im je osakatila reputaciju, a to bi moglo bit ključno jer se dogodilo takorekuć jučer. Neće im pomoć ni ako uspiju ponudit više zamanje, već je tako bilo mnogo puta u prošlosti, a i sumnjan da će ovaj put bit u stanju takvo šta ponudit. Ovo mi, nažalost, izgleda ka konačna prekretnica u korist nVidie.  

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

Zanima me na koliko ce boostat rdna2 u pc verziji jer u Ps5 ide do cak 2,23Ghz......

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

rambox 

 

Naravno da Radeon VII uspoređujem sa gaming karticama, a sa čime bih ju trebao uspoređivati kad je kao gaming kartica prodavana?

 

Moja poanta je da to što RDNA2 kartica ima (navodno i neprovjereno) 16GB RAM naspram RTX 3080 sa "samo" 10 GB ili RTX 3070 sa "samo" 8 GB u gamingu - a za to je BigNavi namijenjena i eventualno će ju ljudi za to kupovat - ne znači NIŠTA! Dapače, bespotrebno diže cijenu, jednako kako je i 16GB HBM2 dizalo Radeon VII, a rezultati su bili poražavajući. Ako i performansama bude između 3070 i 3080, tim gore. nVidia SIGURNO ima prostora spuštat cijene, možda će i morat, možemo se uvijek nadat...

 

Drugo, AMD može upakirat što želi u kako god mali ili veliki die, dat 60, 72 ili 80 CU u karticu, cijene kakve želi... nebitno, ako to ne učini skoro. Pod skoro mislim u ili oko vremena releasea RTX 3000 serije. Ako pak ne uspije do Božića, onda je fail žešći, ovako je samo propuštena prilika.

 

Radi se o propuštenim prilikama.

 

Revolucija u gaming GPU karticama po pristojnim cijenama, kad su se htjeli uspoređivat sa 2080 Ti je trebala bit kad je 2080 Ti bila relevantna. Ako su imali "nvidia killer" u obliku 2080Ti, a u pola cijene, to su mogli izdat proljetos... ALI NISU! Sad je nVidia sama izdala "nvidia killer" grafu u obliku "jače od" 2080Ti u manje od pola cijene i preduhitrila AMD u tome.

 

To je ono što je ovdje problem!

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 14:21 (Rhodin).
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Festus kaže...

Navijan za AMD, ali ne ide to baš na dobro. Sve mi se čini da će ih ovom generacijom nVidia izbrisat ka šta su oni izbrisali Intela. Serija 5700 ih je koštala, kritično im je osakatila reputaciju, a to bi moglo bit ključno jer se dogodilo takorekuć jučer. Neće im pomoć ni ako uspiju ponudit više zamanje, već je tako bilo mnogo puta u prošlosti, a i sumnjan da će ovaj put bit u stanju takvo šta ponudit. Ovo mi, nažalost, izgleda ka konačna prekretnica u korist nVidie.  

 Zapravo ide i bolje nekaj kaj se misli. Usporedi 4K gejming, prvi "mali Navi" vs Nevidija precjenjeni kramp za nekad 1200$.

 

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
AMD Navi

A kaj se misli ak je ovo bolje? Imaš u najboljem slučaju 47 vs 59 fps u AC Odissey i 75 vs 88 u WoT. Jedno je 25% bolje, drugo je 17% bolje To su NAJBOLJI primjeri na 4K. Sa druge strane imaš Jedia gdje je 44 vs 68 odnosno 54% razlike u korist 2080Ti, odnosno Witcher 3 55 vs 75 odnosno 37% razlike - trebalo bi vidjet average, ovo su brojevi koje sam zapamtio, ali koliko sam gledao u pokretu često se desi da je 0.1% low na nVidiji jednak 1% low na AMD kartici.

 

I opet... sve to super i da je izašao takav RDNA2 sa ogromnim poboljšanjem, po cijeni RX 5700XT i performansama usporedivim sa 2080Ti PROLJETOS, to bi bilo nešto jer bi bio taj udarac koji zadaju nVidiji. Ovako si je sama nVidia zadala taj udarac prva, ispala "good guy", jer odjednom nude 100% bolje performanse u istom cijenovnom razredu, odnosno 60% pojeftinjenje ako se gleda perf/$ i sve ono što je AMD najavljivao kao revoluciju smo dobli od nVidie, kako stvari stoje dosta ranije, dovoljno da je pitanje kakvog efekta će AMD-ov release uopće imat.

 

Ja iskreno ne vjerujem da AMD može izdat karticu koja je JAČA od 3070, ima VIŠE RAM memorije i dat ju za 400$ ili između 3070 i 3080 za 500$ i na taj način prislit nVidiu da korigira cijene. Taman da može, u mjesec dva koliko nVidiji ostavljaju prostora bez konkurencije, nVidia će namplatit para da će im biti svejedno. Sa druge strane AMD neće moć iskoristit "razliku u snazi" jer je ta razlika bila kad je te performanse nvidia nudila po 1200$, a ne po 500$

 

Ti sad uspoređuješ opet, koliko god dobronamjerno, performanse 5700XT naspram 2080Ti, kao 400$ AMD vs 1200$ krša od nVidie - ali ne spominješ ujedno da sad taj "krš od nvidie" košta 500$ i još uvijek je cca 40% jači, nema problema sa driverima (tj. još ne znamo, ali naspram problema koje AMD ima ovi su mila majka) , dolazi sa podrškom za RTX, dolazi sa DLSS i opčenito stabilnije radi.

Moj PC  
2 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Pa zar ne znaš da se za najbolje proizvode plaća znatno više? Luksuz ima svoju cijenu, precijenjeno je, ali je tako oduvik, u svemu. Ta usporedba ništa ne predstavlja, jer kartice poput 2080Ti kupi vrlo malo ljudi kojima cijena luksuza nije ikakva poteškoća. Takvi zanemare sljedeći najsnažniji čip, a kamoli još one ispod. Nadalje, 5700 serija je namučila podosta ljudi i to je vjerojatno najveći od nekoliko problema za AMD. Uvjeren san da se nebi usrićili ni kad bi ponudili jednak performans po duplo nižoj cijeni. Uvik je bilo i uvik će bit, reputacija je osnova poslovanja, reputacija donosi zaradu. Nvidia je često postupala nemoralno, no takva reputacija je ljudima očito manje važna od ispravnih drivera, etika ne igra ulogu dok god je proizvod na razini jel'te. Time rečeno, ja ću i dalje nastojat birat AMD, nisan redovna mušterija niti odviše zahtjevna, no nVidiu ne želin. Eto, mnogi proklinju monopol i opjevavaju konkurenciju, a ipak redovno kupuju nVidiu, tragikomično. 

 
6 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

Ne zaboravi da su mineri napravili AMD nedostupnim jedno vrime.

 

Drugi tren su tome pomogli shopovi, tada je RX580 kostala kao Nvidia 1070 ili losa 1080, tako da... Nije sve tako jednostavno.

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

A kaj se misli ak je ovo bolje? Imaš u najboljem slučaju 47 vs 59 fps u AC Odissey i 75 vs 88 u WoT. Jedno je 25% bolje, drugo je 17% bolje To su NAJBOLJI primjeri na 4K. Sa druge strane imaš Jedia gdje je 44 vs 68 odnosno 54% razlike u korist 2080Ti, odnosno Witcher 3 55 vs 75 odnosno 37% razlike - trebalo bi vidjet average, ovo su brojevi koje sam zapamtio, ali koliko sam gledao u pokretu često se desi da je 0.1% low na nVidiji jednak 1% low na AMD kartici.

 

I opet... sve to super i da je izašao takav RDNA2 sa ogromnim poboljšanjem, po cijeni RX 5700XT i performansama usporedivim sa 2080Ti PROLJETOS, to bi bilo nešto jer bi bio taj udarac koji zadaju nVidiji. Ovako si je sama nVidia zadala taj udarac prva, ispala "good guy", jer odjednom nude 100% bolje performanse u istom cijenovnom razredu, odnosno 60% pojeftinjenje ako se gleda perf/$ i sve ono što je AMD najavljivao kao revoluciju smo dobli od nVidie, kako stvari stoje dosta ranije, dovoljno da je pitanje kakvog efekta će AMD-ov release uopće imat.

 

Ja iskreno ne vjerujem da AMD može izdat karticu koja je JAČA od 3070, ima VIŠE RAM memorije i dat ju za 400$ ili između 3070 i 3080 za 500$ i na taj način prislit nVidiu da korigira cijene. Taman da može, u mjesec dva koliko nVidiji ostavljaju prostora bez konkurencije, nVidia će namplatit para da će im biti svejedno. Sa druge strane AMD neće moć iskoristit "razliku u snazi" jer je ta razlika bila kad je te performanse nvidia nudila po 1200$, a ne po 500$

 

Ti sad uspoređuješ opet, koliko god dobronamjerno, performanse 5700XT naspram 2080Ti, kao 400$ AMD vs 1200$ krša od nVidie - ali ne spominješ ujedno da sad taj "krš od nvidie" košta 500$ i još uvijek je cca 40% jači, nema problema sa driverima (tj. još ne znamo, ali naspram problema koje AMD ima ovi su mila majka) , dolazi sa podrškom za RTX, dolazi sa DLSS i opčenito stabilnije radi.

Pogleč postavke testiranja,sve na High ili Ultra ili Epic itd, dakle može 4K i malo labavije.

 

Dakle RX 5700XT, 4K 50-50 postavke Medium i High, ili još jednostavnije sve na Medium i kraj priče.To je i uvrh glave dosta za ugodno 4K gejmanje. Pa sad si zamisli kak če 4K vrtit znatno jača X Box X grafa na konzoli, dakle bez Windowsa utega koji jaše na leđima.

 

Koje segmente pokriva Nevidija, dakle kaj imaju osim PC ili Mobile Laptop GPU gejming ništa drugo.

 

Več sam odavno napomenul, AMD bez frke može izbacit najbržu Desktop gejming grafu.Samo je pitanje da li imaju volje, i da li se to ispali s obzirom na znatno bitnije segmente PC biznisa.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=80&jumpto=6082813&sort=asc&view=flat

 

Ako razumiješ engleski bit če ti sve jasno.On je kao primjer uzel tri komada Ryzen Desktop procesora, koji kad ih zajedno zaljepiš imaju površinu kao okvirno 80CU RDNA2 veliki 500mm2 GPU.Ja ču tu dodat 8/16 Renoir APU mobile/156mm2, ili opet tri komada površinom ispadaju kao 500mm2 GPU na 7nm+.

 

 

https://en.wikichip.org/wiki/amd/ryzen_7/4800u

 

E sad ide poanta logike biznisa, ali prije napomena zeleno(serverski Epyc CPU ista priča) je vrlo traženo sve kaj TSMC naštanca AMD brzo proda kad si rekel keks.Dakle zeleno je vruča roba, dakle imaš površinom mali procesor+vrlo visoki prinosi ili idealno u svakom slučaju.Pošto je AMD na Mobile tržište navalio kao mravi na med, kak se tu uklapa velika gejming grafa koju ionako 90% ljudi ne kupuje.Dakle kaj je AMD-u bitnije, ubacit zeleno u tri laptopa od 1500$ koji su vrlo traženi, ili ipak bolje samo jedna velika gejming grafa.

 

Podsjetnik, AMD nije samo firma ili kompanija za dizajniraje grafa i ništa drugo.Živčani i nervozni ljudi se ponašaju, kao da ništa osim gejming Desktop segmenta ne postoji fučkaj ga sad.

 

Gejmeri od velikih grafa ne vide monitor, a na drugoj strani AMD odma proda svaki ispečeni serverski Epyc proc cijene 5000 dolara.

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

 

Več sam odavno napomenul, AMD bez frke može izbacit najbržu Desktop gejming grafu.Samo je pitanje da li imaju volje, i da li se to ispali s obzirom na znatno bitnije segmente PC biznisa.

 

 

Bokte kakav klaun  

 

Ovo je razina cca. 3. osnovne 

 

Al bilo bi dosadno da te nema...

13 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
rambox kaže...

 

Več sam odavno napomenul, AMD bez frke može izbacit najbržu Desktop gejming grafu.Samo je pitanje da li imaju volje, i da li se to ispali s obzirom na znatno bitnije segmente PC biznisa.

 

 

Bokte kakav klaun  

 

Ovo je razina cca. 3. osnovne 

 

Al bilo bi dosadno da te nema...

Majke ti ovo je nova razina...

12 godina
offline
AMD Navi

Nije dobio ban samo zato što zabavlja ljude novim razinama fanboyizma.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

Mogu, al neću... Zato.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

 Čovijek vjeruje da AMD može bolje i jače, e i ja vjerujem. Samo do kada čekat? Nemogu im više tako pomagat da kupujem njihove kartice, rađe naka daju neki br. računa pa da uplatimo koji eurić i tako, ne...

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

Ja mislim da je to Lisa Su.......

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi
rokonja kaže...

 Čovijek vjeruje da AMD može bolje i jače, e i ja vjerujem. Samo do kada čekat? Nemogu im više tako pomagat da kupujem njihove kartice, rađe naka daju neki br. računa pa da uplatimo koji eurić i tako, ne...

 Glupo je uopće bit fanboy. Ko ih hebe, lako AMDu, Intelu i nVidiji. Nego onome tko si gleda tu 3070, neka sačeka koji mjesec, bar do Božića, ako AMD izbaci OK proizvod i bude primamljiv cijenom i perf, zašto ne uzet? Nakon službenog predstavljanja Amperea ćemo vidjet pravo stanje stvari. Što se tiče RayTracinga i DLSSa, to meni ne treba, a isto tako RX 580 zadovoljava sve moje potrebe, niti ne igram više od 2,3 sata tjedno sada. Pikiram 5700 XT ako padnu cijene.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...
rokonja kaže...

 Čovijek vjeruje da AMD može bolje i jače, e i ja vjerujem. Samo do kada čekat? Nemogu im više tako pomagat da kupujem njihove kartice, rađe naka daju neki br. računa pa da uplatimo koji eurić i tako, ne...

 Glupo je uopće bit fanboy. Ko ih hebe, lako AMDu, Intelu i nVidiji. Nego onome tko si gleda tu 3070, neka sačeka koji mjesec, bar do Božića, ako AMD izbaci OK proizvod i bude primamljiv cijenom i perf, zašto ne uzet? Nakon službenog predstavljanja Amperea ćemo vidjet pravo stanje stvari. Što se tiče RayTracinga i DLSSa, to meni ne treba, a isto tako RX 580 zadovoljava sve moje potrebe, niti ne igram više od 2,3 sata tjedno sada. Pikiram 5700 XT ako padnu cijene.

Znaci kazes glupo je bit fanboj ali tvoj savjet je da treba cekat amd 🥂

Bljuv. 

16 godina
offline
Re: AMD Navi
rokonja kaže...

 Čovijek vjeruje da AMD može bolje i jače, e i ja vjerujem. Samo do kada čekat? Nemogu im više tako pomagat da kupujem njihove kartice, rađe naka daju neki br. računa pa da uplatimo koji eurić i tako, ne...

Ako zanemariš forumski dječiji vrtič,brojke i veličine prvih Navi gejming Desktop grafa pričaju da može, ali do sad nije htio jer to nije bio poslovni prioritet.

 

Dakle tu se misli na novu Navi/RDNA GPU arhitekturu.Jednostavno nisu htjeli gurat prvi malo rastrošni Navi u viši TDP, dakle više GPU jezgri(barem 52 CU kao u X Box X)ili barem 350mm2 GPU.

 

Na kraju su zaokružili na 40CU ispod 250W, i to je to pa eto ti RX 5700XT koji je sasvim dosta za 4K gejming.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 21:42 (rambox).
15 godina
offline
AMD Navi

Nevidija je uradila toliko dobru reklamu i nahajpala je mase koje preordaju, ne čekajući recenzije, nestrpljivo da izađe u prodaju. Nije ih briga samo daj daj, e to je ono u čemu je nevidija jaka-muljanje sapunanje. Neće moći ni naštancati koliko će biti teško dobavljiv ampere.To im je planski cilj. Ako amd izbaci konkurentnog navija za kuraz im jer nevidija će govno prodat makar amd imao bolje.Tako je to.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 21:50 (dery).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

Sve se vise prica online da bi ovo mogla bit zadnja serija grafa od AMDa i da ce Intel bit zadnji cavao u ljesu, iskreno se nadam da to nece bit slucaj jer bi sa tri velika igraca trzisna utakmica bila vrlo zanimljiva za nas kupce. 

Nazalost sa trzista konzola amd ubire uzasno uzasno mali profit tako da moraju bit prisutni i jaki na PC trzistu cipova. 

Moj PC  
0 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Nema preordera, niti kod nvidije niti AIB-a. Nahajpan može biti samo fanboy, a oni će kupovati čim izađe neovisno o bilo čemu. Svi ostali će pričekati neovisne recenzije, a ovisno o AMD-ovoj brzini, pričekat će i njihove modele. Hajp je ove godine malo izraženiji zbog obećanja velikog generacijskog skoka, no to je samo obećanje dok se ne utvrdi testiranjem. Makar ja vjerujem da će biti solidan skok kao što uvijek i bude s prve na drugu generaciju arhitekture.
A u intelove GPU-e ne vjerujem nimalo, pa taj odjel vodi idejni tvorac radeon 7 koji je zbog tog faila i dobio otkaz.
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Znaci kazes glupo je bit fanboj ali tvoj savjet je da treba cekat amd 🥂

Bljuv. 

 Protumačio si moj gornji post kako je tebi pasalo. Drago mi je da sam izazvao takvu reakciju, potrudit ću se još bolje idući put.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Kresaux kaže...
Nema preordera, niti kod nvidije niti AIB-a. Nahajpan može biti samo fanboy, a oni će kupovati čim izađe neovisno o bilo čemu. Svi ostali će pričekati neovisne recenzije, a ovisno o AMD-ovoj brzini, pričekat će i njihove modele. Hajp je ove godine malo izraženiji zbog obećanja velikog generacijskog skoka, no to je samo obećanje dok se ne utvrdi testiranjem. Makar ja vjerujem da će biti solidan skok kao što uvijek i bude s prve na drugu generaciju arhitekture.
A u intelove GPU-e ne vjerujem nimalo, pa taj odjel vodi idejni tvorac radeon 7 koji je zbog tog faila i dobio otkaz.

 Raja Koduri je vrlo izgledno stvorio i rdna posto je roadmap iscrtan godine i godine unaprijed.

Kakav posao je odradio u Intelu ostaje za vidjet ali cinjenica je da Radeon tone, Nvidia raste a Intel ima resurse. 

Kao sto rekoh nadam se da ulazak Intela nije izlazak AMDa. 

15 godina
offline
Re: AMD Navi
Kresaux kaže...
Nema preordera, niti kod nvidije niti AIB-a. 

 Nema jer će biti nedobavljive neko vrijeme. Može se reči da je ovo samo paper launch.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Nevidija je uradila toliko dobru reklamu i nahajpala je mase koje preordaju, ne čekajući recenzije, nestrpljivo da izađe u prodaju. Nije ih briga samo daj daj, e to je ono u čemu je nevidija jaka-muljanje sapunanje. Neće moći ni naštancati koliko će biti teško dobavljiv ampere.To im je planski cilj. Ako amd izbaci konkurentnog navija za kuraz im jer nevidija će govno prodat makar amd imao bolje.Tako je to.

 To ti neče proč, dakle ako AMD ponudi konkurentan proizvod marketing ne prolazi.Problem sa Amperom je jednostavan, zahajpani proizvod performansama ne drži vodu i znatno je rastrošan.

 

Besplatan marketing za AMD radit če Sony i Mikrošuft, samo čekaj kad krene konzolaška ludnica.

Kresaux kaže...
Nema preordera, niti kod nvidije niti AIB-a. Nahajpan može biti samo fanboy, a oni će kupovati čim izađe neovisno o bilo čemu. Svi ostali će pričekati neovisne recenzije, a ovisno o AMD-ovoj brzini, pričekat će i njihove modele. Hajp je ove godine malo izraženiji zbog obećanja velikog generacijskog skoka, no to je samo obećanje dok se ne utvrdi testiranjem. Makar ja vjerujem da će biti solidan skok kao što uvijek i bude s prve na drugu generaciju arhitekture.
A u intelove GPU-e ne vjerujem nimalo, pa taj odjel vodi idejni tvorac radeon 7 koji je zbog tog faila i dobio otkaz.

Je dobro misliš, ili realno na kraju Intel če odustat i od grafa u tipičnom Intel stilu.Puno toga je Intel probal, pa su na kraju odustali kad su vidili da to više nema smisla.Intel je u zadnjih deset godina uzalud potrošio silne milijarde dolara.

 

Intel GPU, i to ti je tipičan Bruteforce dakle samo nabacaj viče GPU jezgri na finiji proizvodni proces.

 

Intel Tigerlake iGPU, pa hvale se kak su eto jedva preskočili staru friziranu AMD iGPU Vegu.Samo čekaj da AMD izbaci bilo kakav APU sa RDNA2 iGPU, pa da vidiš kad ekipi u INtel GPU odjelu krenu suze na oči.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice