AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.629.425
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Navi
nixass kaže...

Kratki update na Powercolor 5700XT Dual Fan

 

TLDR; karticu vracam u ponedjeljak

 

 

Rezultati neznanstvene metode testiranja

 

 

GPU temp 70
GPU Hot spot 94
GPU memory 78
Memory clock 1750
GPU clock 1833
GPU power 175
Fan speed 2108
GPU voltage 1025
Superposition 2104

 

 

 

 

 Ako je ovo Superposition na 8K onda su nekako slabi rezultati

 

kod mene GPU clock 1842 - Mem Clock 1750 - napon 1V = Superposition 2983

 

http://hwbot.org/signature/u135800.png
16 godina
offline
Re: AMD Navi

koristio sam neke custom settings za 3440x1440 ekran, nisam uopce ganjao score, htio sam samo nesto za orijentir

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
mirzet1976 kaže...
nixass kaže...

Kratki update na Powercolor 5700XT Dual Fan

 

TLDR; karticu vracam u ponedjeljak

 

 

Rezultati neznanstvene metode testiranja

 

 

GPU temp 70
GPU Hot spot 94
GPU memory 78
Memory clock 1750
GPU clock 1833
GPU power 175
Fan speed 2108
GPU voltage 1025
Superposition 2104

 

 

 

 

 Ako je ovo Superposition na 8K onda su nekako slabi rezultati

 

kod mene GPU clock 1842 - Mem Clock 1750 - napon 1V = Superposition 2983

 

 

Pa nije ni kod tebe bas nesto sjajno. Kod mene na 1.050V je dosta veci

 

 

 

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
mirzet1976 kaže...
nixass kaže...

Kratki update na Powercolor 5700XT Dual Fan

 

TLDR; karticu vracam u ponedjeljak

 

 

Rezultati neznanstvene metode testiranja

 

 

GPU temp 70
GPU Hot spot 94
GPU memory 78
Memory clock 1750
GPU clock 1833
GPU power 175
Fan speed 2108
GPU voltage 1025
Superposition 2104

 

 

 

 

 Ako je ovo Superposition na 8K onda su nekako slabi rezultati

 

kod mene GPU clock 1842 - Mem Clock 1750 - napon 1V = Superposition 2983

 

 

Pa nije ni kod tebe bas nesto sjajno. Kod mene na 1.050V je dosta veci

 

 

 

 Ja sam usporedjivao iste klokove i napon, a ti?

http://hwbot.org/signature/u135800.png
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
mirzet1976 kaže...

 Ja sam usporedjivao iste klokove i napon, a ti?

 

Kruske i jabuke

Freak Show Inc.
14 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Znaci driveri su i dalje u totalnoj banani...

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

@nixass

 

dakle TLDR; grafa je bila ispravna dok nisi počeo prčkat po njoj

 

ti kažeš "kupio sam grafu koja je radila ispravno, onda sam danima prčkao po njoj i nisam ju uspio "poboljšat" - govno od grafe, vraćam ju nazad jer ne radi dobro kad se igram sa voltažom, fan curveom i undervoltom, a ja sam hardvare guru, čekam bolju priliku od nvidie koja nam daje grafe sa kojima se može igrat hardvare gurua za u prosjeku 20-25% više novaca istih performansi.

 

Meni je to super, ali odvrti stvar na početak... grafa je bila ispravna i još uvijek jest, dokle god ne prčkaš po njoj koristeći "google tutoriale"

 

Ne kužim vas ljudi... znam da ste navikli na intel/nvidia gdje su stvari uvijek bile takve da je bilo mjesta za OC i prčkanje po postavkama - AMD/ATI je poznat po tome da nafrlji proizvod tvornički koliko ide, jer je to jedini način da 2večina" chipova bude upotrebljiva. Da, neki se nakon toga mogu undervoltat - tu su uglavnom bili dobri - ali ako dobiješ loš "chip" u silikonskoj lutriji, koji je razlog zašto su upravo takve postavkestavljene da bi uopče radio, to se ne može mijenjati.

 

Zašto naprosto, ako kupujete AMD/ATI proizvode, ne kupite onaj sa kojim ste zadovoljni takav kakav jest, pa onda ako se uspije undervoltat super, ako ne ostavite kakav jest?

 

Shvatite te proizvode kao "leave it as is, it will work"  jer to je istina u 99% slučajeva. Van foruma i ovakvih koji prčkaju popostavkama i ne uspiju dobit "stabilan rad" nakon prčkanja, pa tada pišu da te grafe nisu dobr, rezignirano ih vraćaju nazad i slično, relativno dobar proizvod umjetno postaje "smeće koje ne radi" - iako, kao što sam kažeš, radilo je super dok nisi počeo prčkat po njoj.

14 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

Znaci driveri su i dalje u totalnoj banani...

 

 Pa nisu baš u totalnoj. Ja mislim da se i s ovim Radeon Softverm nije baš AMD usrećio. Kombinacija tog lošeg softvera i loših drivera (hr.vozaća) vozi k banani. Došao sam u napsat i pitao čovjeka dal želi zamjenu i 500kn, ali ne želi - https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/gigabyte-rtx-2070-super-8gb-gaming-oc-white-oglas-30952085. Ako ove koji rade grafičke u AMD-u shebee korona, pa mi smo izgorjeli ko kokice.

6 godina
offline
AMD Navi

Cijene će opako narast zbog korone. Samo je pitanje hoće li ostat tako nabrijane nakon što kriza prode.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

Znaci driveri su i dalje u totalnoj banani...

 

Je, banana malo zesca. Ja upravo napravio reset zbog black screena. Jucer pogledam postavke - opet su sve resetirane. Naponi, taktovi, ventilator...

Tragedija

 

EDIT:

Sinoc sam opet postavke sredio - evo opet su resetirane. Sta god da izmjenis, kako god da izmjenis sve se resetira samo od sebe. Nekad (rijetko) izdrzi reboot, nekad cak i dva ali kroz dan-dva se sasvim sigurno sve vraca na default.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2020 11:06 (Friday).
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

@nixass

 

blabla

samo nemoj meni patronizirati da serem po AMD-u, drzim im stangu valjda zadnjih 10 godina (zadnji geforce mi je bio geforce2 mx400). a i sad razmisljam o red devilu vise nego RTXu jer sam mazohist, mada je i to sve stalo jer sam eto - kupio PS4, a rx470 bude dovoljan za CS i ono kaj vec igram s vremena na vrijeme..

grafa radi ispravno, u to nema sumnje, ono sto ne radi su driveri, koji kad se igras i sa jebenom frekvencijom (debelo unutar razuma, downclock stovise) ili fan curve - polude.

polude toliko da ni nakon vracanja na default postavke vise ne mozes koristit komp duze od par minuta bez da bace BSOD.

jel meni treba briga hoce li se kroz koji tjedan ili mjesec netko sjetit slzoit ok drivere koji rade savrseno, pa onda opet dobiju zutu minutu i vrate sve na pocetak?

iskreno jos uvijek misim da je mozda i u samom BIOSu potencijalan problem, to je kartica sa "dna kace", koju je powercolor izdao jos na pocetku Navija, i vjerojatno je stajala u skladistu mjesecia jer se takve serije ionako prodaju na kapaljku.

kao sto rekoh i u "savjeti za odabir graficka" nisam ocekivao srecu sa ovom karticom.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2020 11:16 (nixass).
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
. Nekad (rijetko) izdrzi reboot, nekad cak i dva ali kroz dan-dva se sasvim sigurno sve vraca na default.

 to je i mene zivciralo, kad radim hard reboot postavke se vrate na default.

afterburner je npr uredno loadao ono kaj mu ja zadam, radeon software nijednom.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
ansha kaže...

Znaci driveri su i dalje u totalnoj banani...

 

Je, banana malo zesca. Ja upravo napravio reset zbog black screena. Jucer pogledam postavke - opet su sve resetirane. Naponi, taktovi, ventilator...

Tragedija

 

EDIT:

Sinoc sam opet postavke sredio - evo opet su resetirane. Sta god da izmjenis, kako god da izmjenis sve se resetira samo od sebe. Nekad (rijetko) izdrzi reboot, nekad cak i dva ali kroz dan-dva se sasvim sigurno sve vraca na default.

 To je tako vec godinama. Disejblanje fast boota u windowsima pomaze, ali opet se zna desit da se grafa na bootu resetira. I u slucajevima kad se ne dira napon/clock nego samo fan curve.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

@nixass

 

dakle TLDR; grafa je bila ispravna dok nisi počeo prčkat po njoj

 

ti kažeš "kupio sam grafu koja je radila ispravno, onda sam danima prčkao po njoj i nisam ju uspio "poboljšat" - govno od grafe, vraćam ju nazad jer ne radi dobro kad se igram sa voltažom, fan curveom i undervoltom, a ja sam hardvare guru, čekam bolju priliku od nvidie koja nam daje grafe sa kojima se može igrat hardvare gurua za u prosjeku 20-25% više novaca istih performansi.

 

Meni je to super, ali odvrti stvar na početak... grafa je bila ispravna i još uvijek jest, dokle god ne prčkaš po njoj koristeći "google tutoriale"

 

Ne kužim vas ljudi... znam da ste navikli na intel/nvidia gdje su stvari uvijek bile takve da je bilo mjesta za OC i prčkanje po postavkama - AMD/ATI je poznat po tome da nafrlji proizvod tvornički koliko ide, jer je to jedini način da 2večina" chipova bude upotrebljiva. Da, neki se nakon toga mogu undervoltat - tu su uglavnom bili dobri - ali ako dobiješ loš "chip" u silikonskoj lutriji, koji je razlog zašto su upravo takve postavkestavljene da bi uopče radio, to se ne može mijenjati.

 

Daj ne pricaj pizdarije, kad moram biti prost...  Kakvo crno prckanje, covjek je isao sitno undervoltat sta nije nikakvo "internet tutorial prckanje" nego to AMD nudi u svom software-u i svakako je pozeljno napravit, kao sto je npr. to osnovna stvar kod intel laptopa kojem zapravo mislis koristit cpu....  A nije da nije imao razloga - grafa je bila bucna i svak normalan bi undervoltao i podesio krivulju...

 

Nadalje, kad je naisao na nestabilnost, covjek je vratio default/stock postavke, razumna stvar koja je problem morala rijesit. Tu na scenu stupa sjebani AMD software koji "ne zna" vratit default postavke i covjek mora DDU-at drivere.... 

 

I sve to sa najnovijim driverima koji su kao rijesili hrpe problema koje su vec rijesile i hrpe prijasnjih drivera... not. Ocito je da nece ni biti rijeseno...

 

12 godina
offline
AMD Navi

Ansha - oštar, ali pravedan.

 

hehe

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
dery kaže...

Gpu  Iznad 3k kn ima da preko 144fps-a daje bilo koja igra na 2k rezoluciji max detalji. Ako to ne može onda poseri taj gpu.

Jer ti tako kazes? Nek si ti njima reko, nek se sad misle i amd i nevidija... eto...

 Da bar tako svi kažu nebi oni perverzirali sa tim cijenama. Žalosno je šta ne može ni na 1080p dati 120fps-a gpu koji košta do 3k kn . 3- 4k kn gpu ne da nije za posrat nego ni spomena vrijedan ako na 1440p ne može 120fps-a u 2020 A.D.  Prije se znalo da gpu koji daje osrednje vrijednosti ide msrp do 200$. Vide oni da mogu obrijat ovce pa nek briju.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2020 14:42 (dery).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

 Da bar tako svi kažu nebi oni perverzirali sa tim cijenama. Žalosno je šta ne može ni na 1080p dati 120fps-a gpu koji košta do 3k kn . 3- 4k kn gpu ne da nije za posrat nego ni spomena vrijedan ako na 1440p ne može 120fps-a u 2020 A.D.  Prije se znalo da gpu koji daje osrednje vrijednosti ide msrp do 200$. Vide oni da mogu obrijat ovce pa nek briju.

 Nemres nit krivit grafe za to... Danas su vecina igara na trzistu polu proizvodi koji su neoptimizirani do bola i briga ih je samo za lovu koju ce dobit

 

14 godina
offline
AMD Navi

S obzirom na ovo st/(r)anje sa driverima. Isplati li se riskirati sa Saphire Pulse RX 5600 XT ili uzeti 2060 za malo više para?

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Uzmi 5600XT.
Ili polovnu GTX 1080.
https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Mr. Fugitive kaže...

S obzirom na ovo st/(r)anje sa driverima. Isplati li se riskirati sa Saphire Pulse RX 5600 XT ili uzeti 2060 za malo više para?

2060 ako zelis da radi out of the box.

5600 ako ti se da zafrkavati.

6 godina
offline
AMD Navi

2060, vidiš da ljudi i dalje muku muče sa driverima i Radeon softwareom.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

2060, vidiš da ljudi i dalje muku muče sa driverima i Radeon softwareom.

 Neki muče a neki ne, ja ću sebi vjerovatno još jednu uzeti pošto mi leži R5 2600+TUF B450 Plus Gaming + 16GB rama i 1TB M.2 .

http://hwbot.org/signature/u135800.png
13 godina
offline
Re: AMD Navi
dedaa kaže...
Mr. Fugitive kaže...

S obzirom na ovo st/(r)anje sa driverima. Isplati li se riskirati sa Saphire Pulse RX 5600 XT ili uzeti 2060 za malo više para?

2060 ako zelis da radi out of the box.

5600 ako ti se da zafrkavati.

 Mr. Fugitive

OK pročitao si kako driveri zajebavaju i to ti nije dosta ipak bi kupio 5600 XT pa onda kupi i reci nam kako si prošao i jel te zajebavaju driveri.

Ili kupi NVidiu i vjerojatno nećeš imati problema.

Najbolje da sam odlučiš.

P.S. ja mislim da bi ti jedna MSI 1080 sjela ko budali šamar ja sam svoju platio 2400 Kn na njuškalu 1,5 g garancije.

Kako ti je kolega gore i predložio.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2020 23:19 (hummer0).
13 godina
offline
Re: AMD Navi

Bolje mu je kupit novu RTX 2060 nego polovnu GTX 1080 za te novce, ako već ne uzme RX 5600 XT.

16 godina
offline
Re: AMD Navi
hummer0 kaže...
dedaa kaže...
Mr. Fugitive kaže...

S obzirom na ovo st/(r)anje sa driverima. Isplati li se riskirati sa Saphire Pulse RX 5600 XT ili uzeti 2060 za malo više para?

2060 ako zelis da radi out of the box.

5600 ako ti se da zafrkavati.

 Mr. Fugitive

OK pročitao si kako driveri zajebavaju i to ti nije dosta ipak bi kupio 5600 XT pa onda kupi i reci nam kako si prošao i jel te zajebavaju driveri.

Ili kupi NVidiu i vjerojatno nećeš imati problema.

Najbolje da sam odlučiš.

P.S. ja mislim da bi ti jedna MSI 1080 sjela ko budali šamar ja sam svoju platio 2400 Kn na njuškalu.

Kako ti je kolega gore i predložio.

 Fuck me 

Odem od kompa i zaboravim na faking aukciju.. :|

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
5 godina
offline
AMD Navi

Ja bi uzeo u Mall.hru preko neta pa ako ne bude valjalo unutar 14 dana mogu vratiti, no questions asked.

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

Evo ja neki dan instalirao nove drivere, (drugi po redu koje imam) i sad krenuli problemi, pri bootu, freeze + ventovi na 100% i tako nekoliko puta, ne mogu uc u winse, i najednom je random usao. Baš ocaj od softwarea

 

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...

Evo ja neki dan instalirao nove drivere, (drugi po redu koje imam) i sad krenuli problemi, pri bootu, freeze + ventovi na 100% i tako nekoliko puta, ne mogu uc u winse, i najednom je random usao. Baš ocaj od softwarea

 

 Jesi mogao biti miran sa 2070... Neeee... Uzmi AMD sigurno je super! :D

Sve Vas Volim
10 godina
offline
Re: AMD Navi

5700XT je osjetno jaca, i ne zviždi ko avion cim upalim bilo šta 3D, tak da ne znam, oboje su šit na svoj nacin

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Gdje je to osjetno jača majke ti?
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice