AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.217
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: AMD Navi
playjob kaže...

Pozdrav ekipa. Već 10 mjeseci nisam pratio apsolutno ništa oko računala, zanima me koja je XT GPU najbolja po vašem mišljenju? Što mislite za Nitro XT karticu? Vrijedi li ju čekati?

 Bump.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
MEGATAMA kaže...
Friday kaže...

Jebes mi sve....

https://www.tomshardware.com/reviews/sapphire-pulse-radeon-rx-5700-xt-amd-navi-review,6276-2.html

 

Ovdje je 5700XT sporija od 2070 super u BF5 na 1440p a u nekom dreugom review-u je brza od 2080. Pa ti sad budi pametan

Slicno se desilo sa Forza Horizon 4 koja je na Turingu dobila boost cak do 30% od prvih drivera do danasnjih mozda je i u slucaju BF5 stvar u driverima sa nvidia strane.

nisu koristili nove drivere, isti su 431.16 kao i na posljdnjem 2070s testu od techpowerup, gdje je situacija u bf obrnuta

 

tom's hardware:

We’re using driver build 431.16 for Nvidia’s GeForce RTX 2060 and 2070 Super and build 430.86 for all the other Nvidia cards

dakle, neka greška je u pitanju kod th recenzije, no nije pitanje jedne igre i par posto razlike amo-tamo

primjer su posljednji testovi od 5700xt xfx thicc ultra i msi 2070s gaming, gdje je jasno vidljivo da 2070s bježi poprilično, no još bitnije je da 2070s ima oc potencijal koji 5700xt nema, pa je to još 7-8 posto gore i onda se slika mijenja drastično i 2070s ima 162 fps, dok 5700xt ima 119 fps - što znači da je 5700xt u takvoj situaciji 36% slabija

uz to je iole kvalitetna 2070s tiša i hladnija, čak i tako maksimalno ocana

 

i sad za one koji kažu ali, ali, ali, 5700xt je jeftinija - samo isti postupak primijenite na 2060s koja je po testovima malo slabija od 5700xt, a ima isti ili čak i bolji oc potencijal od 2070s

pa onda dobiješ ove rezultate klokanih grafa

msi gamingx 1070 - 510usd/162fps

xfx u-thicc 5700xt - 440usd/119fps

zotac 2060s mini - 400usd/131fps 

 

dakle, uzmeš 2060s za manje para, ocneš je i imaš jaču, tišu, hladniju i jeftiniju grafu od 5700xt, s rt hardverom kao bonusom

 

Bome si si dao truda 😁

Da Navi nije overclocker tojest dojma sam da su sve ove Navi grafe nategnute do maksimuma i nema vise prostora.

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

nisu koristili nove drivere, isti su 431.16 kao i na posljdnjem 2070s testu od techpowerup, gdje je situacija u bf obrnuta

 

tom's hardware:

We’re using driver build 431.16 for Nvidia’s GeForce RTX 2060 and 2070 Super and build 430.86 for all the other Nvidia cards

dakle, neka greška je u pitanju kod th recenzije, no nije pitanje jedne igre i par posto razlike amo-tamo

primjer su posljednji testovi od 5700xt xfx thicc ultra i msi 2070s gaming, gdje je jasno vidljivo da 2070s bježi poprilično, no još bitnije je da 2070s ima oc potencijal koji 5700xt nema, pa je to još 7-8 posto gore i onda se slika mijenja drastično i 2070s ima 162 fps, dok 5700xt ima 119 fps - što znači da je 5700xt u takvoj situaciji 36% slabija

uz to je iole kvalitetna 2070s tiša i hladnija, čak i tako maksimalno ocana

 

i sad za one koji kažu ali, ali, ali, 5700xt je jeftinija - samo isti postupak primijenite na 2060s koja je po testovima malo slabija od 5700xt, a ima isti ili čak i bolji oc potencijal od 2070s

pa onda dobiješ ove rezultate klokanih grafa

msi gamingx 1070 - 510usd/162fps

xfx u-thicc 5700xt - 440usd/119fps

zotac 2060s mini - 400usd/131fps 

 

dakle, uzmeš 2060s za manje para, ocneš je i imaš jaču, tišu, hladniju i jeftiniju grafu od 5700xt, s rt hardverom kao bonusom

 

 Kao sto je ansha rekao bazirati oc potencijal na heavenu je presmijesno (sto sam vise puta istaknuo). Osim toga ljudi ce prije vjerovati Steveu iz techspota koji je testirao najveci broj igara i rekao kako je 5700 xt 10% brza od 2060s nego tvojim izvrtanjem brojki...

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 10:29 (DonOscar).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

Moram uskocit u obranu Navija, OC performanse Techpowerup testira u prastarom Heaven benchmarku koji stvarno nije mjerilo performansi u aktualnim igrama....  Al da bi osobno prije uzeo 2060 S, bi....

ok ako je tako, ali za mjerenje oc potencijala i to je više nego dovoljno da pokaže kako 5700xt nema oc potencijala, dok ga 2060s ima itekako

 

dolje su slike 2060s u šroteks (osnovnoj) galax verziji s dva venta poput onih duo gainward što se kod nas prodaju bar 10-15% jeftinije od top modela

dakle galax 2060s u 30 igara zaostaje 2% za 5700xt, ima potencijal ocanja 7% - pa sad sam izračunaj koja je kartica jeftinija, hladnija, tiša i jača u konačnici

 

eh da, da ponovim - uz to što je jača u globalu, tiša, hladnija i jeftinija, 2060s ima i rtx koji 5700xt nema

a da i grafa takvog ranga može tjerat te efekte uz određene kompromise na prihvatljivom fps-u vidljivo je iz ovog testa posljednje igre koja je izašla sa rtxom

dakle sa rtx 2060s na 1440p ide na 44-52 fps, što je za sp igru takvog tipa sasvim ok

 

neka takvi rezultati budu i na nadolazećem cyberpunku kao najiščekivanijoj igri godine i da vidiš kako će odjednom rtx postati must have

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 10:42 (picajzla0707).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Jos jednom, gore je test 39 novih i aktualnih igara, dok tehcpowerup ima znatno manji broj + sto su neke zastarjele ili je nebitno kakv fps imaju (civilization npr) i covjek kaze da je razlika 10% u korist rx 5700 xt. Da, 2060s itekako ima oc potencijal u heavenu. 

 

edit: Galax nema za kupiti kod nas, a to da je jeftina gainward ista kao galax je tvoja nebitna pretpostavka...

 

edit 2: rtx 2060s i rt u iombinaciji je samo za mazohiste ili moras naoraviti takve kompromise da nema smisla koristiti rt, a uzas pod imenom dlss bolje ne spominjati...

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 10:47 (DonOscar).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...

Jos jednom, gore je test 39 novih i aktualnih igara, dok tehcpowerup ima znatno manji broj + sto su neke zastarjele ili je nebitno kakv fps imaju (civilization npr) i covjek kaze da je razlika 10% u korist rx 5700 xt. Da, 2060s itekako ima oc potencijal u heavenu. 

 

edit: Galax nema za kupiti kod nas, a to da je jeftina gainward ista kao galax je tvoja nebitna pretpostavka...

 

edit 2: rtx 2060s i rt u iombinaciji je samo za mazohiste ili moras naoraviti takve kompromise da nema smisla koristiti rt, a uzas pod imenom dlss bolje ne spominjati...

 joj stvarno vidim da se trudiš, sorry što sam te stavio na ignore, no čovjek prije ili kasnije mora odustati od rasprave s trolovima - stoga i jesi na ignore

 

međutim, tvoj trud vrijedi barem jednog odgovora i ondak opet ideš na ognore

 

dakle, sasvim je svejedno što ti trkeljaše - na linku koji si stavio nema usporednog testa sa 2060s, a stevica kaže kako je PROCIJENIO da je razlika 10% između 5700xt i 2060s

Based on this data we estimate it’s around 10% faster than the RTX 2060 Super, so that makes it 10% better in terms of cost per frame

 

dakle, ne - nisi dao link na test koji pokazuje da je 5700xt jača 10%, a uostalom kad pogledaš zadnju recenziju 5700xt sa techpowerup, vidjet ćeš da i na tom testu je 2060s od 8-9% slabija (slika dolje)

dakle nema razloga da pljuješ po techpowerup jer je i tu razlika skoro 10% kao i stevičina procjena - ne test, nego procjena koju ti linkaš trolovski već tjedan dana kao tvrdu činjenicu

 

ono što je bitno - da se u tim techpowerup testovima radi o usporedbi sa stock 2060s, a kad uzmeš jednu galax 2060s, koja je ocnuta par posto u odnosu na stock i ocneš ju dodatno još tih 6-7% koliko se može, onda dobiješ da je 2060s doista jača u globalu od 5700xt, a ktome tiša, hladnija i jeftinija

 

a sad ti nastavi trolati po svom, ionako si nebitan i ovo je valjda zadnji put da te skidam sa ignore opcije

 

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Pretpostavka od 10% od Stevea koji je odradio ne znam kolko benchmarka, a osim toga i testirao rx 5700 xt i 2060s u drugim testovima, je sveto pismo naspram tvog buncanja.

 

Mene prozivas trolom, a ti oc potencijal mjeris prema heavenu i jos uzmes thicc model koji je sav zbagiran za referencu, aj se prestani sramotiti...

 

Ne pisem ja ovo radi tebe, vec samo da drugim ukazem na gluposti koje pises. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 11:19 (DonOscar).
16 godina
offline
AMD Navi

Zašto techpowerup odudara sa FPSom od svih ostalih? Kao npr Guru3d ili tomshardware...

Oni imaju slične performanse dok ovi odskaču od njih...

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
playjob kaže...
playjob kaže...

Pozdrav ekipa. Već 10 mjeseci nisam pratio apsolutno ništa oko računala, zanima me koja je XT GPU najbolja po vašem mišljenju? Što mislite za Nitro XT karticu? Vrijedi li ju čekati?

 Bump.

 Ako je pulse ovako dobro napravljena nitro ce sigurno biti u rangu devilice ili bolja. Ako si silent freak pricekaj ju, ako ne idi na gigabyte ili pulse. Bolje performane od ostalih nemoj ocekivati.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 11:59 (DonOscar).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...

Pretpostavka od 10% od Stevea koji je odradio ne znam kolko benchmarka, a osim toga i testirao rx 5700 xt i 2060s u drugim testovima, je sveto pismo naspram tvog buncanja.

 

Mene prozivas trolom, a ti oc potencijal mjeris prema heavenu i jos uzmes thicc model koji je sav zbagiran za referencu, aj se prestani sramotiti...

 

Ne pisem ja ovo radi tebe, vec samo da drugim ukazem na gluposti koje pises. 

Sta se OC potencijala tice, tu je definitivno u pravu i tu 2060 S "pojede" bar pola razlike i dodje na 5%. Tih 5% bez problema kompenzira svim ostalim prednostima. Baci oko malo po netu koliko problema/problemcica i djecjih bolesti imaju Naviji, o nizoj potrosnji, buci, rtx-u, cuda-i da ne pricamo. 

11 godina
offline
Re: AMD Navi
doktor1 kaže...

Zašto techpowerup odudara sa FPSom od svih ostalih? Kao npr Guru3d ili tomshardware...

Oni imaju slične performanse dok ovi odskaču od njih...

ne znam, možda su različite postavke, možda su različiti driveri, no bitna je razlika koja ostaje tu negdje

2060s stock zaostaje do 10%, obzirom da ima veći oc potencijal - to se smanjuje na par posto razlike i čak da 5700xt ostaje jača, opet se radi o minornoj razlici

zar doista trebamo raspravljati o par posto razlike kao krucijalnoj razlici? - osim naravno ako netko ne igra igre koje baš odgovaraju amdu, pa je razlika drastična i onda je jasno što uzeti

 

međutim, 5700xt ima problema s grijanjem, moraš dobro paziti koji model uzimaš, msi evoque je katastrofa, xfx nije daleko od toga, čak i strix je meh, pulse je relativno ok no opet je to grijanje preko 75 stupnjeva, dok 2060s i oni slabiji modeli ne prelaze 67-68 stupnjeva

za 5700xt se čekaju nitro i gaming x modeli kao ozebao sunce, no njih ćeš pošteno i platiti, a pitanje je hoće li 'ošišati' i pet stupnjeva prema dolje u odnosu na primjerice pulse

 

znači 2060s je jeftinija, hladnija i perfomansama tu negdje, osim u specifičnih nekoliko igara

za nekog tko želi hladniju i tišu grafu, tko želi isprobati i imati rtx za nadolazeće igre - to je sasvim legitimna alternativa

 

EDIT;

auh, sad baš gledam test 2060s zotac mini i druge modele - ipak nije 2060s baš tako hladna i tiha, a cijena boljih modela ipak dostiže 5700xt

i opet, u svakom slučaju s boljim hlađenjem od bilo koje 5700xt jedna msi 2060s gaming x košta kod nasi istih 3650 kuna kao i 5700xt pulse

par posto je možda slabija, no sigurno je tiša, hladnija, s boljim oc potencijalom i ima taj famozni rt hardver

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 12:39 (picajzla0707).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

Sta se OC potencijala tice, tu je definitivno u pravu i tu 2060 S "pojede" bar pola razlike i dodje na 5%. Tih 5% bez problema kompenzira svim ostalim prednostima. Baci oko malo po netu koliko problema/problemcica i djecjih bolesti imaju Naviji, o nizoj potrosnji, buci, rtx-u, cuda-i da ne pricamo. 

 To bi bilo da se pulse moze bas nista ocati, al ipak dobije nekih par % pa je razlika opet nekih 7-8% ak cemo vec cjepidlaciti. Potrosnja je neznatno manja tj 40w, a visa temp na naviju opet nije problem za tu arhitekturu jer ona drzi clockove i pri tim visim temp.

 

Ovo o problemcicima stoji, ali navi je tek izasla dok je turing vec zrela platforma. Isto tako nekakav boost u driverima ce valjda i dobiti u odnosu na ove prve...

 

picajzla0707 kaže...

 

EDIT;

auh, sad baš gledam test 2060s zotac mini i druge modele - ipak nije 2060s baš tako hladna i tiha, a cijena boljih modela ipak dostiže 5700xt

i opet, u svakom slučaju s boljim hlađenjem od bilo koje 5700xt jedna msi 2060s gaming x košta kod nasi istih 3650 kuna kao i 5700xt pulse

par posto je možda slabija, no sigurno je tiša, hladnija, s boljim oc potencijalom i ima taj famozni rt hardver

 

 Naravno izostavljas to da su navi kartice tek dosle na nase police i pulse i gigabyte oc ce za 1-2 mjeseca biti parsto kn jeftinije od te gaming x.

 

Rt na 2060s je izgleda famozan samo tebi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 12:42 (DonOscar).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...

 To bi bilo da se pulse moze bas nista ocati, al ipak dobije nekih par % pa je razlika opet nekih 7-8% ak cemo vec cjepidlaciti. Potrosnja je neznatno manja tj 40w, a visa temp na naviju opet nije problem za tu arhitekturu jer ona drzi clockove i pri tim visim temp.

 

Ovo o problemcicima stoji, ali navi je tek izasla dok je turing vec zrela platforma. Isto tako nekakav boost u driverima ce valjda i dobiti u odnosu na ove prve...

 

To je sa uracunatim clockanjem Navija, koje je mizerno... Dakle razlika kad se obe clockaju je oko 5%, sta je mizerno malo...

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

To je sa uracunatim clockanjem Navija, koje je mizerno... Dakle razlika kad se obe clockaju je oko 5%, sta je mizerno malo...

 

 

ovm testu je odraden oc na obje kartice. U rezultatima na 1440p + sniper elite koji je jedino testiran na 4k rtx 2060s je oc-om dobila prosjecni porast od 7,3%, a rx 5700 xt prosjecni porast od 5.5%. Prema tim brojkama taman dodemo na ovih 8% razlike koje sam spomeuo.

10 godina
offline
Re: AMD Navi

Sta je s obicnom 5700, zar ne bi cijena iste trebala biti jos niza od XT modela..? Po meni je puno isplativija Strix Arez Vega 56 za 2000kn vani, nego bilokoji 5700 model. 5700 XT je druga prica.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 14:40 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: AMD Navi

  A jeste se opet uhvatili gluposti, pa to je fenomenalno. RX 5700 i RTX 2060S su jako slične generalno, RTX 2060 je nešto sporija. Zatim ide RX 5700XT pa onda RTX 2070S. U toj priči je potpuno nebitna više RTX 2070 i ne znam tko će to kupit sada po cijenama koje ima. Ove neke razlike od oko 5% i sve unutar 10% je u praksi za normalne usere nebitno. Ono na što treba obratiti pažnju je specifična igra koju netko jako puno igra, radi li bolje jedna ili druga ili je slično, ako je slično, onda je svejedno što se toga tiče pa gledaj druge stvari. Dakle, in general je svejedno uzeo ti RTX 2070S ili RX 5700XT, a tek je smiješan argument "potrošnje", jer tih 30W - 40W je isto tako nebitno, osim ako sustav ne radi 24/7. RTX (Ray Tracing) trenutno sam po sebi isto tako nije neki specijalno bitan argument, tako da ono, ponude ima pa biraj tko što želi.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2019 14:46 (itomic009).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

  A jeste se opet uhvatili gluposti, pa to je fenomenalno. RX 5700 i RTX 2060S su jako slične generalno, RTX 2060 je nešto sporija. Zatim ide RX 5700XT pa onda RTX 2070S. U toj priči je potpuno nebitna više RTX 2070 i ne znam tko će to kupit sada po cijenama koje ima. Ove neke razlike od oko 5% i sve unutar 10% je u praksi za normalne usere nebitno. 

 sve je to ok, samo si malko pobrkao redoslijed 

najslabija je 5700, rtx 2060s je negdje između nje i 5700xt, a najjača je 2070

 

to što si rekao za nebitnih 10% je baš to - 2070s je preskupa ako se gledaju samo perfomanse, rtx tu dodaje neku vrijednost, koliku - znat će se točnije dok izađu igre poput cyberpunka i njih još nekoliko te kad amd uskoro izbaci svoju verziju rtx grafa

 

5700 xt je blizu 2070s, no isto tako je blizu nje i 2060s, a onda je tu i obična 5700 - no 2060s je baš zbog rt hardvera nekima možda validna opcija, pogotovo s novim fičrima koje nvidija šiba - poput poboljšanog sharpeninga 

čak je i pi*kousti zaključio da je novi sharpening pun pogodak - link

 

Digging deeper into image sharpening, we think Nvidia has the better solution overall when compared to RIS. Freestyle can achieve equivalent image quality, but it also offers an adjustable strength slider which is great for games like The Division 2 that are a bit overprocessed with default settings. You can also configure it on a game-by-game basis.

Nvidia’s solution is also much more compatible. It works with all Nvidia GPUs, and supports all modern APIs including DX11. Currently, Radeon Image Sharpening is exclusive to Navi GPUs and doesn’t support DX11. While RIS has the advantage of a lower performance impact on Navi, restricting it to newer GPUs and not supporting DX11 doesn’t make a lot of sense.

e sad, nije mi jasan malo ovaj zaključak da je dlss mrtav, ne vidim razlog zašto ne bi koristio jedno i drugo - dlss za održavanje perfomansi u rt scenariju i sharpening za rješavanje problema koje dlss ima s izgledom slike

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 15:39 (picajzla0707).
12 godina
offline
AMD Navi

Uzeo sam referentnu RX 5700 XT i zasad sam fakat zadovoljan. Out of the box kartica je stvarno prokleto glasna i vruća, ali kad se undervolta priča je drastično drugačija.

 

Trenutno sam na 1050mV, 1950MHz jezgra i 900MHz memorija. Još ću se igrati pa javim ako ostvarim bolje rezultate. Malo sam se poigrao s fan curveom i kartica tijekom igranja ne prelazi 72C uz relativno nisku buku (usporedivo s EVGA GTX 1080 SC koju sam imao prije) tako da je za mene kartica super.

 

I dalje su AIB modeli bolji izbor za većinu korisnika no ako naletite na deal za referentnu nije ni to loša opcija ako ste se voljni malo poigrati.

 

+Ako ste voljni šarafiti po kartici uz repaste+washer mod mogu se ostvariti i bolje performanse no za mene je i ovo sasvim ok.

Moj PC  
7 0 hvala 3
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

1. Uhvatio si se cyberpunka kao jedine igre oko koje se sve vrti.

2. Cak da je cyberpunk najvaznija igra na svijetu kad upalis rt na 2060s dobijes nesto sto je oku ugodno kao prometna nesreca

3. Ne koristi se dlss za "odrzavanje performansi". Bolje perf se dobiju zato sto kartica rendera nizu rezoluciju, a dlss bi trebao upskejlati i izostriti tu sliku, ali posto je dlss smece on zblura sliku. Zato su i ubacili sharpening koji samo upalis nakon sto u igri downskejlas rezoluciju.

16 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

 

rtx tu dodaje neku vrijednost, koliku - znat će se točnije dok izađu igre poput cyberpunka i njih još nekoliko 

 Koje su to igre?

13 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

 sve je to ok, samo si malko pobrkao redoslijed 

najslabija je 5700, rtx 2060s je negdje između nje i 5700xt, a najjača je 2070

 

  Nisam ja ništa pobrkao .

13 godina
offline
Re: AMD Navi
TibzzX kaže...

Uzeo sam referentnu RX 5700 XT i zasad sam fakat zadovoljan. Out of the box kartica je stvarno prokleto glasna i vruća, ali kad se undervolta priča je drastično drugačija.

 

Trenutno sam na 1050mV, 1950MHz jezgra i 900MHz memorija. Još ću se igrati pa javim ako ostvarim bolje rezultate. Malo sam se poigrao s fan curveom i kartica tijekom igranja ne prelazi 72C uz relativno nisku buku (usporedivo s EVGA GTX 1080 SC koju sam imao prije) tako da je za mene kartica super.

 

I dalje su AIB modeli bolji izbor za većinu korisnika no ako naletite na deal za referentnu nije ni to loša opcija ako ste se voljni malo poigrati.

 

+Ako ste voljni šarafiti po kartici uz repaste+washer mod mogu se ostvariti i bolje performanse no za mene je i ovo sasvim ok.

  Aj bar napokon i on topic korisnih informacja iz prve ruke od naših ljudi.  Na koliko okretaja ti se onako u prosijeku vrti vent kad igraš s tim undervolt postavkama ? S obzirom da je RX 5700 standardno nešto manje zahtjevna za hladit, tu bi undervolt onda (kako su neki već i potvrdili) bio pun pogodak za ugodan gaming. Ima tko od naših i običnu RX 5700 referentnu ?

5 godina
protjeran
offline
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: AMD Navi

Krivulja je 70C=45% fan speed, to je oko 2550RPM.

 

Vjerujem da bih mogao još niže uz sličnu temperaturu ali nisam radio nekakav fine tuning.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

  A jeste se opet uhvatili gluposti, pa to je fenomenalno. RX 5700 i RTX 2060S su jako slične generalno, RTX 2060 je nešto sporija. Zatim ide RX 5700XT pa onda RTX 2070S. U toj priči je potpuno nebitna više RTX 2070 i ne znam tko će to kupit sada po cijenama koje ima. Ove neke razlike od oko 5% i sve unutar 10% je u praksi za normalne usere nebitno. Ono na što treba obratiti pažnju je specifična igra koju netko jako puno igra, radi li bolje jedna ili druga ili je slično, ako je slično, onda je svejedno što se toga tiče pa gledaj druge stvari. Dakle, in general je svejedno uzeo ti RTX 2070S ili RX 5700XT, a tek je smiješan argument "potrošnje", jer tih 30W - 40W je isto tako nebitno, osim ako sustav ne radi 24/7. RTX trenutno sam po sebi isto  tako nije neki specijalno bitan argument, tako da ono, ponude ima pa biraj tko što želi.

 

 

Nitko vise ne prica o non-super nvidijama, 2060S je malo brza od 5700 a ne sporija, 5700XT i 2060S su unutar 10% - dakle po tebi nebitno, sta hoce reci da je po tebi 2060S bolji izbor od 5700XT. Hvala sto si podijelio misljenje ali molim te ne preporucuj nvidiju u amd temi...

9 godina
offline
Re: AMD Navi
Zna li se kada će izaći RX5700 XT Nitro od Sapphire-a?
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 18:58 (playjob).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
playjob kaže...
Zna li se kada će izaći RX5700 XT od Sapphire-a?

Izasla je.

13 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže.

Nitko vise ne prica o non-super nvidijama, 2060S je malo brza od 5700 a ne sporija, 5700XT i 2060S su unutar 10% - dakle po tebi nebitno, sta hoce reci da je po tebi 2060S bolji izbor od 5700XT. Hvala sto si podijelio misljenje ali molim te ne preporucuj nvidiju u amd temi...

  Ajde pročitaj post još jednom prije nego ideš pametovati pa se onda javi opet.  

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
TibzzX kaže...

Uzeo sam referentnu RX 5700 XT i zasad sam fakat zadovoljan. Out of the box kartica je stvarno prokleto glasna i vruća, ali kad se undervolta priča je drastično drugačija.

 

Trenutno sam na 1050mV, 1950MHz jezgra i 900MHz memorija. Još ću se igrati pa javim ako ostvarim bolje rezultate. Malo sam se poigrao s fan curveom i kartica tijekom igranja ne prelazi 72C uz relativno nisku buku (usporedivo s EVGA GTX 1080 SC koju sam imao prije) tako da je za mene kartica super.

 

I dalje su AIB modeli bolji izbor za većinu korisnika no ako naletite na deal za referentnu nije ni to loša opcija ako ste se voljni malo poigrati.

 

+Ako ste voljni šarafiti po kartici uz repaste+washer mod mogu se ostvariti i bolje performanse no za mene je i ovo sasvim ok.

 Odlično je to

 

Ja sam upravo undervoltao pulse xt stavio sam iste postavke 1050mV, 1950MHz jezgra i 900MHz memorija, 70C 40% fan

 

Evo rezultati, fan obično stoji na 2150-2250 s peakom na 2300rpm, jako zadovoljan što se buke tiče. Ambient temp 26C

 

Valley bench: https://imgur.com/a/LCY2jSE

Wattman data: https://imgur.com/a/cMpxpN3

 

Sad ćemo zabacit koju igru. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 20:09 (Kopsi1304).
12 godina
offline
Re: AMD Navi

Safirka Rx 5700 xt Nitro će biti dostupna

za mjesec dva amazon.fr.

Lijepo je vidjeti!

 

P.S. Forumaš u par postova

prije mene je objavio informaciju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 20:38 (absolon).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice