AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.404
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Kak nema usporedbe sa pulse (koju je nahvalio) i evoke, pricam o gamers nexus recenziji.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...

Kak nema usporedbe sa pulse (koju je nahvalio) i evoke, pricam o gamers nexus recenziji.

 

Usporedba sa ostalim AMD/Nvidia karticama nedostaje. To je kljucna stvar. Usporedba 3 kartice bazirane na istom cipu je dobrodosao detalj ali je samo to - detalj.

Freak Show Inc.
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Usporedbe po performansama imas na techspotu, ovdje je napravio 30+ igara sa 2070s koja je direktna konkurencija. Svi navi modeli u par % jedino si gledas buku/temp, zato je on u recenziji gige samo usporedivao modele medusobno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 23:14 (DonOscar).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

 

Usporedba sa ostalim AMD/Nvidia karticama nedostaje. To je kljucna stvar. Usporedba 3 kartice bazirane na istom cipu je dobrodosao detalj ali je samo to - detalj.

 Cemu kad vec ima 1000 recenzija 5700XT na netu? Po meni tak i treba biti.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
DonOscar kaže...

Kak nema usporedbe sa pulse (koju je nahvalio) i evoke, pricam o gamers nexus recenziji.

 

Usporedba sa ostalim AMD/Nvidia karticama nedostaje. To je kljucna stvar. Usporedba 3 kartice bazirane na istom cipu je dobrodosao detalj ali je samo to - detalj.

 

Nema toga jer ima iste perf kao i druge aib 5700xt. Inače powercolor red devil i ta gigabyte se za sada čine najbolje po testovima, i saphire pulse uopće nije loša.

 

Što se tiče drivera, amd-ovi su bolji od nvidijinih, jednostavno imaju više feature-a a što se tiče performansi i pouzdanosti tu nema apsolutno nikakvih problema.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
8ax kaže...
Friday kaže...

 

Usporedba sa ostalim AMD/Nvidia karticama nedostaje. To je kljucna stvar. Usporedba 3 kartice bazirane na istom cipu je dobrodosao detalj ali je samo to - detalj.

 Cemu kad vec ima 1000 recenzija 5700XT na netu? Po meni tak i treba biti.

 

Ali ta konkretna mi se prva otvorila. Ja gledam i gledam a ono ni slova o usporedbi sa drugim karticama pa sam samo ocima okrenuo i nastavio dalje...

Sad nisam pametan da li da gledam 2070(super) ili 5700XT

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
DonOscar kaže...

Idi na gigabyte oc model, imas linkane testove gamers nexusa na ovoj stranici i prosloj. Bolja je od pulse koja je bila trenutno po testovima u vrhu sto se tice buke/temp

 

Pogledao sam taj "review" i ostao zapanjen cinjenicom da nema usporedbe sa drugim karticama i da nema uobicajeni set rezultata kakve review po svoj logici treba imati. Samo taktovi, temperature i takve pizdarije. Je, to je bitno ali uopce nema konteksta a to je najbitnije. To nije review, to je izdrkotina

Friday imaš na ovom 

teardown gigabytice rx5700 xt.

Na kraju imaš usporedbu s saphire pulse.

Čeka se Saphire Nitro+.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 9:06 (absolon).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
8ax kaže...
Friday kaže...

 

Usporedba sa ostalim AMD/Nvidia karticama nedostaje. To je kljucna stvar. Usporedba 3 kartice bazirane na istom cipu je dobrodosao detalj ali je samo to - detalj.

 Cemu kad vec ima 1000 recenzija 5700XT na netu? Po meni tak i treba biti.

 

Ali ta konkretna mi se prva otvorila. Ja gledam i gledam a ono ni slova o usporedbi sa drugim karticama pa sam samo ocima okrenuo i nastavio dalje...

Sad nisam pametan da li da gledam 2070(super) ili 5700XT

 Ovisi o budžetu, 2070 super je skuplja dosta a malo jača u prosjeku. Ovisi što igraš, pogledaj malo testove i uzmi u obzir koje igre su ti bitne.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
online
Re: AMD Navi

 Pa poznato je sve pa ti vidi sada. RTX 2070S je nešto brža, ali to je u praksi potpuno zanemarivo i jedino je bitno ako baš igraš puno neku određenu igru koja radi osjetno bolje s Nvidia ili AMD grafama. RX 5700XT je bitno povoljnija što se tiče cijena. S obzirom da si tip koji mijenja lako grafu, ja bi preskočio RTX, koji si već i imao ako se ne varam i uzeo povoljniju RX 5700XT ili RTX 2060S.

 

12 godina
offline
AMD Navi

Po meni ovisi što ide u PlayStation 5.

Ako bude Navi kao što je najavljeno, onda

će rx 5700 xt bolje "žvakat" neoptimizirane

portove PS5 igara na PC od Nvidie.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...

 Ovisi o budžetu, 2070 super je skuplja dosta a malo jača u prosjeku. Ovisi što igraš, pogledaj malo testove i uzmi u obzir koje igre su ti bitne.

 

Ma budzet nije nikakav problem. Imao sam 2080 pa sam ju prodao jer ju nisam koristio. Igram uglavnom samo PoE, eventualno bih malo BF5 odigrao tu i tamo. A igram iskljucivo na 1440p 60Hz tako da mi je zapravo i 1070 prakticki dovoljna.

2080 sam bio uzeo cim se pojavila jer sam bas htio imati zvijer od grafe. Izdovoljio sam taj poriv i sad nakon sto vise od pola godine nisam nista igrao bih uzeo nesto umjereno sto ima smisla. 5700XT ima smisla koliko vidim - pogotovo za 1440p rezu. A dati 20% vise love za 2% vece performanse za 2070 super bas i nema smisla. A da ne govorim da 5700XT (koliko sam vidio) briljira bas u BF5. PoE svejedno i jaca integrirka moze povuci.

Sad samo da je naci neku 5700XT koja je bas tiha jer nakon 1070 strix i 2080 phoenix - imam dosta velika ocekivanja sto se tice akustike.

Freak Show Inc.
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

 

Ali ta konkretna mi se prva otvorila. Ja gledam i gledam a ono ni slova o usporedbi sa drugim karticama pa sam samo ocima okrenuo i nastavio dalje...

Sad nisam pametan da li da gledam 2070(super) ili 5700XT

 Pogledaj si malo onu recenziju pisanu od techspota (hw unboxed) gdje je 30+ igara. U prosjeku je 2070s brza 6%, a msrp joj je veci 100$, ti postoci naravno variraju od igre do igre pa si pogledaj koje te igre vise zanimaju. Kupovati 2070s radi rt-a nema smisla jer je to realno to jos pre slaba kartica za tu primjenu. Dlls bi tu pomogao, medutim spomenuti je smece, ono sa cime se jos moze poigrati je spustanje reze na cca 70-80% od 1440p pa upskejlanje na 1440p i onda dodavanje novog sharpening filtera koji je super odraden. Na taj nacin se jos i moze dobiti nekakav kolko tolko normalan fps sa 2070s na 1440p sa rt-om...

 

edit:

 

Friday kaže...

 

Ma budzet nije nikakav problem. Imao sam 2080 pa sam ju prodao jer ju nisam koristio. Igram uglavnom samo PoE, eventualno bih malo BF5 odigrao tu i tamo.

 Bf 5 je vjerovatno igra koja najbolje lezi rx 5700 xt pa je ona u rangu sa rtx 2080.

 

edit2:

 

Friday kaže...

Sad samo da je naci neku 5700XT koja je bas tiha jer nakon 1070 strix i 2080 phoenix - imam dosta velika ocekivanja sto se tice akustike.

 Najtise su ti red devil i gigabyte za sad.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 9:15 (DonOscar).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...
Friday kaže...

 

Ali ta konkretna mi se prva otvorila. Ja gledam i gledam a ono ni slova o usporedbi sa drugim karticama pa sam samo ocima okrenuo i nastavio dalje...

Sad nisam pametan da li da gledam 2070(super) ili 5700XT

 Pogledaj si malo onu recenziju pisanu od techspota (hw unboxed) gdje je 30+ igara. U prosjeku je 2070s brza 6%, a msrp joj je veci 100$, ti postoci naravno variraju od igre do igre pa si pogledaj koje te igre vise zanimaju. Kupovati 2070s radi rt-a nema smisla jer je to realno to jos pre slaba kartica za tu primjenu. Dlls bi tu pomogao, medutim spomenuti je smece, ono sa cime se jos moze poigrati je spustanje reze na cca 70-80% od 1440p pa upskejlanje na 1440p i onda dodavanje novog sharpening filtera koji je super odraden. Na taj nacin se jos i moze dobiti nekakav kolko tolko normalan fps sa 2070s na 1440p sa rt-om...

 

RT me ni najmanje ne privlaci (nisam ga ni jedan jedini puta isprobao na 2080-ki). Imao sam ogromna ocekivanja od DLSS-a ali sam ostao totalno razocaran.

Freak Show Inc.
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Gore dodao jos 2 edita...

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 9:17 (DonOscar).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...

 

Friday kaže...

Sad samo da je naci neku 5700XT koja je bas tiha jer nakon 1070 strix i 2080 phoenix - imam dosta velika ocekivanja sto se tice akustike.

 Najtise su ti red devil i gigabyte za sad.

 

Onda bi mogla jedna od te dvije uletjeti. Jos kad ju uzmem na firmu pa platim samo 40% cijene...

 

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 9:17 (Friday).
13 godina
online
Re: AMD Navi

Mogu i ja u tvoju firmu ? 

9 godina
offline
AMD Navi

Pozdrav ekipa. Već 10 mjeseci nisam pratio apsolutno ništa oko računala, zanima me koja je XT GPU najbolja po vašem mišljenju? Što mislite za Nitro XT karticu? Vrijedi li ju čekati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Ovdje mozes vidjeti kako se devil ponasa u igri, prebaci na 5:40

 

 

Kartica je na 69 stupnjeva pri sobnoj od 21 i u prosjeku drzi 2000mhz. Tu su fanovi na tihih 1450 rpma sto bi znacilo da se jos moze poigrati sa krivuljom. Za gigu imas onu spomenut recenziju.

 

Navi je dosta ogranicen oc-om i 100mhz gore dolje nema bas utjecaja na perf, zato cak i temp od 70-75 stupnjeva nisu problem, samo treba traziti najtisi model i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 9:27 (DonOscar).
11 godina
offline
AMD Navi

51 decibel,jesu oni normalni....

Steta jer je grafa bas ljepa....

 

https://www.guru3d.com/articles-pages/xfx-radeon-rx-5700-xt-thicc-ii-ultra-review,1.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

51 decibel,jesu oni normalni....

Steta jer je grafa bas ljepa....

 

https://www.guru3d.com/articles-pages/xfx-radeon-rx-5700-xt-thicc-ii-ultra-review,1.html

Ne samo to, sad sam baš odgledao review od Australskog Stevea, i kartica ima još jedan problem. Ima fan stop feature, i navodno da kad nakon dugog idle-a staviš na nju neki load ventovi se ne vrte tako dugo dok temperatura ne dođe do 100 stupnjeva.

I naravno brutalni downclockovi, 300Mhz, stuttering itd...I kad se upale ventovi naravno oni rade na 100% i buče ko mlažnjak tolko dugo dok se temperatura ne skine na neku normalnu razinu, onda je dalje sve 'normalno'...

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 14:28 (Promster).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...
MEGATAMA kaže...

51 decibel,jesu oni normalni....

Steta jer je grafa bas ljepa....

 

https://www.guru3d.com/articles-pages/xfx-radeon-rx-5700-xt-thicc-ii-ultra-review,1.html

Ne samo to, sad sam baš odgledao review od Australskog Stevea, i kartica ima još jedan problem. Ima fan stop feature, i navodno da kad nakon dugog idle-a staviš na nju neki load ventovi se ne vrte tako dugo dok temperatura ne dođe do 100 stupnjeva.

I naravno brutalni downclockovi, 300Mhz, stuttering itd...I kad se upale ventovi naravno oni rade na 100% i buče ko mlažnjak tolko dugo dok se temperatura ne skine na neku normalnu razinu, onda je dalje sve 'normalno'...

Kao da su prvi put isli radit jednu grafu......

Meni je tisina ultimativno bitna i vise glasne grafe ne dolaze u obzir cak niti osrednje glasnoce.

 

Od svih Navi modela dobra su valjda 2-3 ostalo bas lose.

14 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Recenzirali Gigabyteovu 5700 XT na pcekspertu, u zakljucku kaze: "U različitim se naslovima kartica različito ponaša, no generalno je tek mrvicu sporija od RTX 2060 Super modela, i dosta brža od običnih RTX 2060." Zanimljivo. .

 

EDIT: Recenziju je ocito pisala prilicno rastresena osoba, nema veze s vezom...

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 0:28 (ansha).
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...

Ovdje mozes vidjeti kako se devil ponasa u igri, prebaci na 5:40

 

 

Kartica je na 69 stupnjeva pri sobnoj od 21 i u prosjeku drzi 2000mhz. Tu su fanovi na tihih 1450 rpma sto bi znacilo da se jos moze poigrati sa krivuljom. Za gigu imas onu spomenut recenziju.

 

Navi je dosta ogranicen oc-om i 100mhz gore dolje nema bas utjecaja na perf, zato cak i temp od 70-75 stupnjeva nisu problem, samo treba traziti najtisi model i to je to.

 Giga nije bas toliko tiha i ispalo je sa ide na >100C hotspot ako ostavis nizi rpm kada je grafa u kucistu inace gpu temp oko 70C. 

Uz to nema trixx, sto je po meni jako dobar alatcic koji dolazi ubrzo, a na kraju je i skuplja prema tome po mom je sapphire i dalje best buy

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 1:22 (Kopsi1304).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Kopsi1304 kaže...

 Giga nije bas toliko tiha i ispalo je sa ide na >100C hotspot ako ostavis nizi rpm kada je grafa u kucistu inace gpu temp oko 70C. 

Uz to nema trixx, sto je po meni jako dobar alatcic koji dolazi ubrzo, a na kraju je i skuplja prema tome po mom je sapphire i dalje best buy

 Hotspot gige i pulse je identican, ali je gpu edge na gigi puno bolji pri istim dB + sto giga 13 puta ljepse izgleda. Kad se sve zbroji tih 10$ veci msrp vrijedi doplatiti, a za sad kod nas gigapulse kostaju jednako tj 3600kn.

 

edit: Sve sto mozes sa trixxom mozes i sa afterburnerom, a ako mislis na onaj "trixx sharpening" citao sam o tome i to nije nista vise nego jednostavan nacin za postelati custom resolution i opet ti treba ris (radeon image sharpening) da bi to izgledalo kako spada, a on ovisi o apiju tj jos nije dostupan na dx11 koji je najzastupljeniji.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 1:42 (DonOscar).
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...
Kopsi1304 kaže...

 Giga nije bas toliko tiha i ispalo je sa ide na >100C hotspot ako ostavis nizi rpm kada je grafa u kucistu inace gpu temp oko 70C. 

Uz to nema trixx, sto je po meni jako dobar alatcic koji dolazi ubrzo, a na kraju je i skuplja prema tome po mom je sapphire i dalje best buy

 Hotspot gige i pulse je identican, ali je gpu edge na gigi puno bolji pri istim dB + sto giga 13 puta ljepse izgleda. Kad se sve zbroji tih 10$ veci msrp vrijedi doplatiti, a za sad kod nas gigapulse kostaju jednako tj 3600kn.

 

edit: Sve sto mozes sa trixxom mozes i sa afterburnerom, a ako mislis na onaj "trixx sharpening" citao sam o tome i to nije nista vise nego jednostavan nacin za postelati custom resolution i opet ti treba ris (radeon image sharpening) da bi to izgledalo kako spada, a on ovisi o apiju tj jos nije dostupan na dx11 koji je najzastupljeniji.

 Junction temperatura je jedina bitna. Giga je out of the box vruća i bučnija od sapphire, treba namjestit fan curve, poslije toga dobije na GPU edge temperaturi da na 40db. (https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3509-gigabyte-rx-5700-xt-gaming-oc-review-benchmark)

 

Nema dual BIOS za razliku od PULSE, ako hoćeš tišinu stavi PULSE na silent bios i ćao. 

 

Link koji si linkao za Giga karticu s nabave nema ponuda tj. u nas još nema nijedne Gige u prodaji (mislim da sam je vidio jedno kratko vrijeme za 3800kn kada sam kupovao pulse)

 

Što se ljepote kartice tiče ta odluka je na tebi 

 

 

Glede trixx-a, evo review https://www.tomshardware.com/reviews/sapphire-pulse-radeon-rx-5700-xt-amd-navi-review,6276-6.html podržava DirectX 9, DirectX 12, i Vulkan za sada meni okej za igre koje ja igram. Možda dodaju i Dx11 support, a ne vidim razloga zašto ne bi 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 9:15 (Kopsi1304).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Jebes mi sve....

https://www.tomshardware.com/reviews/sapphire-pulse-radeon-rx-5700-xt-amd-navi-review,6276-2.html

 

Ovdje je 5700XT sporija od 2070 super u BF5 na 1440p a u nekom dreugom review-u je brza od 2080. Pa ti sad budi pametan

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Jebes mi sve....

https://www.tomshardware.com/reviews/sapphire-pulse-radeon-rx-5700-xt-amd-navi-review,6276-2.html

 

Ovdje je 5700XT sporija od 2070 super u BF5 na 1440p a u nekom dreugom review-u je brza od 2080. Pa ti sad budi pametan

Slicno se desilo sa Forza Horizon 4 koja je na Turingu dobila boost cak do 30% od prvih drivera do danasnjih mozda je i u slucaju BF5 stvar u driverima sa nvidia strane.

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Kopsi1304 kaže...

 Junction temperatura je jedina bitna. Giga je out of the box vruća i bučnija od sapphire, treba namjestit fan curve, poslije toga dobije na GPU edge temperaturi da na 40db. (https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3509-gigabyte-rx-5700-xt-gaming-oc-review-benchmark)

 

Nema dual BIOS za razliku od PULSE, ako hoćeš tišinu stavi PULSE na silent bios i ćao. 

 

Link koji si linkao za Giga karticu s nabave nema ponuda tj. u nas još nema nijedne Gige u prodaji (mislim da sam je vidio jedno kratko vrijeme za 3800kn kada sam kupovao pulse)

 

Što se ljepote kartice tiče ta odluka je na tebi 

 

 

Glede trixx-a, evo review https://www.tomshardware.com/reviews/sapphire-pulse-radeon-rx-5700-xt-amd-navi-review,6276-6.html podržava DirectX 9, DirectX 12, i Vulkan za sada meni okej za igre koje ja igram. Možda dodaju i Dx11 support, a ne vidim razloga zašto ne bi 

 Out of the box temp je manje bitna, jer realno svatko tko nije bas potpuni pocetnik ce si namjestiti fan krivulju... A kad smo vec kod stocka dolje na slici se vidi da giga i na stocku ima nizu temp i tih par stupnjeva veci junktion ocito nema velikog znacenja kad u istoj recenziji covjek kaze:

 

Plotting frequency with full stock settings, no changes, and running 3DMark Firestrike Extreme, the Gigabyte card ends up running at about 1885-1930MHz, with an average frequency closer to 1915MHz. The total range isn’t that different from Sapphire’s Pulse with the default VBIOS, just a bit more stable in terms of amplitude

 

Znaci frekvencija im je ista samo sto je kod gige stabilnija.

 

Dual bio je jedino dobar onome tko misli modati bios, a silent bios nije nista drugo nego manje agresivna fan krivulja (+ eventualno power limit) sto mozes i sam namjestiti sa bilo kojom karticom...

 

Ok, izgleda je subjektivan, al to da je giga neutralnija pa samim time i pase u bilo koji build ipak stoji.

 

Nije bas review jer su odradili samo dvije igre i to dx12 naslova, a unutra covjek kaze:

 

TRIXX Boost is Sapphire’s attempt at making upsampling plus Radeon Image Sharpening a more commonly-used combination of features. This was a big part of AMD’s Radeon RX 5700-series story that we didn’t get to explore because a proper analysis requires careful consideration of image quality. After all, you’re running games at a lower resolution, then upscaling the final output, and applying a contrast-adaptive sharpening algorithm. By default, TRIXX Boost is set to use an 85% resolution scale. At 4K, the feature creates a custom 3264x1836 resolution, which you choose instead of 3840x2160. Just remember that RIS is limited to DirectX 9, DirectX 12, and Vulkan support for now.

 

Iz boldanog se vidi da su koristili ris i da je sapphire trixx tocno ono sto sam rekao gore iznad, jednostavno sucelje za upskejlanje i paljenje risa.

 

edit: Sinoc je rx 5700 xt gigabyte oc bila na stanju u telebitu za 3600kn, jutros su ljudi ocito pokupovali, steta tso nisam ss napravio...

 

MEGATAMA kaže...
Friday kaže...

Jebes mi sve....

https://www.tomshardware.com/reviews/sapphire-pulse-radeon-rx-5700-xt-amd-navi-review,6276-2.html

 

Ovdje je 5700XT sporija od 2070 super u BF5 na 1440p a u nekom dreugom review-u je brza od 2080. Pa ti sad budi pametan 

Slicno se desilo sa Forza Horizon 4 koja je na Turingu dobila boost cak do 30% od prvih drivera do danasnjih mozda je i u slucaju BF5 stvar u driverima sa nvidia strane.

 To je valjda jedina recenzija gdje je 2070s u prednosti u bf5...

 

ovom testu su koristeni novi nvidijini driveri sa boostom za bf5 (436.02) pa je 5700 xt opet brza.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 11:56 (DonOscar).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
Friday kaže...

Jebes mi sve....

https://www.tomshardware.com/reviews/sapphire-pulse-radeon-rx-5700-xt-amd-navi-review,6276-2.html

 

Ovdje je 5700XT sporija od 2070 super u BF5 na 1440p a u nekom dreugom review-u je brza od 2080. Pa ti sad budi pametan

Slicno se desilo sa Forza Horizon 4 koja je na Turingu dobila boost cak do 30% od prvih drivera do danasnjih mozda je i u slucaju BF5 stvar u driverima sa nvidia strane.

nisu koristili nove drivere, isti su 431.16 kao i na posljdnjem 2070s testu od techpowerup, gdje je situacija u bf obrnuta

 

tom's hardware:

We’re using driver build 431.16 for Nvidia’s GeForce RTX 2060 and 2070 Super and build 430.86 for all the other Nvidia cards

dakle, neka greška je u pitanju kod th recenzije, no nije pitanje jedne igre i par posto razlike amo-tamo

primjer su posljednji testovi od 5700xt xfx thicc ultra i msi 2070s gaming, gdje je jasno vidljivo da 2070s bježi poprilično, no još bitnije je da 2070s ima oc potencijal koji 5700xt nema, pa je to još 7-8 posto gore i onda se slika mijenja drastično i 2070s ima 162 fps, dok 5700xt ima 119 fps - što znači da je 5700xt u takvoj situaciji 36% slabija

uz to je iole kvalitetna 2070s tiša i hladnija, čak i tako maksimalno ocana

 

i sad za one koji kažu ali, ali, ali, 5700xt je jeftinija - samo isti postupak primijenite na 2060s koja je po testovima malo slabija od 5700xt, a ima isti ili čak i bolji oc potencijal od 2070s

pa onda dobiješ ove rezultate klokanih grafa

msi gamingx 1070 - 510usd/162fps

xfx u-thicc 5700xt - 440usd/119fps

zotac 2060s mini - 400usd/131fps 

 

dakle, uzmeš 2060s za manje para, ocneš je i imaš jaču, tišu, hladniju i jeftiniju grafu od 5700xt, s rt hardverom kao bonusom

 

5700xt+jest+jača+u+bf 5700xt+jest+jača+u+bf
oc+potencijal+5700xt oc+potencijal+5700xt
oc+potencijal+2070s oc+potencijal+2070s
oc+potencijal+2060s oc+potencijal+2060s
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 10:19 (picajzla0707).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
MEGATAMA kaže...
Friday kaže...

Jebes mi sve....

https://www.tomshardware.com/reviews/sapphire-pulse-radeon-rx-5700-xt-amd-navi-review,6276-2.html

 

Ovdje je 5700XT sporija od 2070 super u BF5 na 1440p a u nekom dreugom review-u je brza od 2080. Pa ti sad budi pametan

Slicno se desilo sa Forza Horizon 4 koja je na Turingu dobila boost cak do 30% od prvih drivera do danasnjih mozda je i u slucaju BF5 stvar u driverima sa nvidia strane.

nisu koristili nove drivere, isti su 431.16 kao i na posljdnjem 2070s testu od techpowerup, gdje je situacija u bf obrnuta

 

tom's hardware:

We’re using driver build 431.16 for Nvidia’s GeForce RTX 2060 and 2070 Super and build 430.86 for all the other Nvidia cards

dakle, neka greška je u pitanju kod th recenzije, no nije pitanje jedne igre i par posto razlike amo-tamo

primjer su posljednji testovi od 5700xt xfx thicc ultra i msi 2070s gaming, gdje je jasno vidljivo da 2070s bježi poprilično, no još bitnije je da 2070s ima oc potencijal koji 5700xt nema, pa je to još 7-8 posto gore i onda se slika mijenja drastično i 2070s ima 162 fps, dok 5700xt ima 119 fps - što znači da je 5700xt u takvoj situaciji 36% slabija

uz to je iole kvalitetna 2070s tiša i hladnija, čak i tako maksimalno ocana

 

i sad za one koji kažu ali, ali, ali, 5700xt je jeftinija - samo isti postupak primijenite na 2060s koja je po testovima malo slabija od 5700xt, a ima isti ili čak i bolji oc potencijal od 2070s

pa onda dobiješ ove rezultate klokanih grafa

msi gamingx 1070 - 510usd/162fps

xfx u-thicc 5700xt - 440usd/119fps

zotac 2060s mini - 400usd/131fps 

 

dakle, uzmeš 2060s za manje para, ocneš je i imaš jaču, tišu, hladniju i jeftiniju grafu od 5700xt, s rt hardverom kao bonusom

 

Moram uskocit u obranu Navija, OC performanse Techpowerup testira u prastarom Heaven benchmarku koji stvarno nije mjerilo performansi u aktualnim igrama....  Al da bi osobno prije uzeo 2060 S, bi....

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice