AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.629.324
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Ne znam zašto svi pljuvaju po izgledu pulse kartice, svakako kad se stavi u kućište vidi se samo lijepo sapphire slova sa heatpipesima.. Kupiš je da je koristiš, ne da je staviš na policu i gledaš u nju i backplate

 

Ugl stigla prekjučer, 3550kn iz IQ centra i mogu reći samo riječi hvale. Testirao na shadow of the tomb raider highest graphic setting 1440p rezolucija. 

 

FPS: 80-90

 

GPU 100% load temp 78-80C (ambient temp 27C)

CPU 90-98% (da još sam na i5 4690k @4.8GHz no bottleneck :) )

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2019 9:47 (Kopsi1304).
Moj PC  
4 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Kopsi1304 kaže...

Ne znam zašto svi pljuvaju po izgledu pulse kartice, svakako kad se stavi u kućište vidi se samo lijepo sapphire slova sa heatpipesima.. Kupiš je da je koristiš, ne da je staviš na policu i gledaš u nju i backplate

 

Ugl stigla prekjučer, 3550kn iz IQ centra i mogu reći samo riječi hvale. Testirao na shadow of the tomb raider highest graphic setting 1440p rezolucija. 

 

FPS: 80-90

 

GPU 100% load temp 78-80C (ambient temp 27C)

CPU 90-98% (da još sam na i5 4690k @4.8GHz no bottleneck :) )

 

 Vidi se i backlpate... Treba shvatiti da postoje oni koji kupe nesto da koriste i da postoje oni koji kupe da koriste, ali i primjerice stave racunalo na stol iz razloga da na neki nacin bude izlozeno pa samim time i zele da izgleda kako spada.

 

Na kolko su rpm-a te temp?

9 godina
offline
AMD Navi

 

Onaj tko misli ići na rx 5700xt nema više šta razmišljati koji model uzeti :)

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Jedan važan razlog zašto uzimati amd a to je podrška u driverima. Nvidija je več zaboravila staru seriju, standardno kod njih.

 

stevo kaže o tome od 11:25min

 

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 14:37 (dery).
Moj PC  
0 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Jedan važan razlog zašto uzimati amd a to je podrška u driverima. Nvidija je več zaboravila staru seriju, standardno kod njih.

 

stevo kaže o tome od 11:25min

 

 

Kakav vanserijski zaključak...Ili ti ne ide engleski ili si trol koji sam sebi zapljepi protudokaze.

12 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Šta nije Nvidia uvijek bila ta koja je imala dužu i bolju podršku za starije serije? Nekako sumnjam da ih je AMD tu pretekao s obzirom na financijske mogučnosti i broj developera.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Jedan važan razlog zašto uzimati amd a to je podrška u driverima. Nvidija je več zaboravila staru seriju, standardno kod njih.

 

stevo kaže o tome od 11:25min

 

 

 Koliko vidim po ovome 5700XT sad još više zaostaje za RTX2070S čak i u igri di je do ne tako davno imala prednost (Forza)... Ne primječujem baš tu lošu podršku kod Nvidia drivera, upravo suprotno, svakim driverima sve bolje performanse... Po Videu meni se više čini da je 5700XT ta koja je ostala di je i bila kod prvih recenzija... Također treba napomenuti da je GTX 1080Ti dvije godine stara kartica i što se imalo ispeglat ispeglalo se je, a i dalje je bolja i od RTXice i od 5700XT.... Tako da...

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 16:09 (NoDe31).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
NoDe31 kaže...
dery kaže...

Jedan važan razlog zašto uzimati amd a to je podrška u driverima. Nvidija je več zaboravila staru seriju, standardno kod njih.

 

stevo kaže o tome od 11:25min

 

 

 Koliko vidim po ovome 5700XT sad još više zaostaje za RTX2070S čak i u igri di je do ne tako davno imala prednost (Forza)... Ne primječujem baš tu lošu podršku kod Nvidia drivera, upravo suprotno, svakim driverima sve bolje performanse... Po Videu meni se više čini da je 5700XT ta koja je ostala di je i bila kod prvih recenzija... Također treba napomenuti da je GTX 1080Ti dvije godine stara kartica i što se imalo ispeglat ispeglalo se je, a i dalje je bolja i od RTXice i od 5700XT.... Tako da...

 Malo ljudi zna zapravo surovu istinu..a to je da je AMD postao Intel ali na prljaviji nacin...DOslovno su svakim novim driverom skinuli performance starih kartica (vege i rx serije) cisto da bi prodali svoju novu navi verziju...

Osobno to dozivljavam i vidim kako miu svakim updateom svaka igra vise laga i do 10tak posto manji frame nego prije lijeta...Hvala AMD ali nebudem kupio radi toga novo

Toliko me briga da nisam ni instalirao 19.9.1 ili koji je vec sada najnoviji na pladnju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 16:27 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...

Kakav vanserijski zaključak...Ili ti ne ide engleski ili si trol koji sam sebi zapljepi protudokaze.

Da li je trebala 1080ti dobit neki boost ili ne. Možda su ove nove arhitekture neviđeno čudo poslano sa nebesa pa rasturaju. Najednostavniji zaključak je najtočniji.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 18:56 (dery).
13 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
Promster kaže...

Kakav vanserijski zaključak...Ili ti ne ide engleski ili si trol koji sam sebi zapljepi protudokaze.

Da li je trebala 1080ti dobit neki boost ili ne. Možda su ove nove arhitekture neviđeno čudo poslano sa nebesa pa rasturaju. Najedsnostavniji zaključak je najtočniji.

Ne, nigdje nije spomenuto da će Pascal dobiti neki boost, sve kaj su objavili bilo je u vezi Turinga.

Glumataš bezveze, Turingu jako dobro odgovaraju neke igre, kao npr. zadnja dva Wolfensteina i Rainbow Six Siege. A čovjek ti ljepo da objašnjenje na videu koji si sam stavio (12:18).

4 godine
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
Promster kaže...

Kakav vanserijski zaključak...Ili ti ne ide engleski ili si trol koji sam sebi zapljepi protudokaze.

Da li je trebala 1080ti dobit neki boost ili ne. Možda su ove nove arhitekture neviđeno čudo poslano sa nebesa pa rasturaju. Najedsnostavniji zaključak je najtočniji.

 Od 39 naslova GTXica je bolja u njih 26... Što točno ovdi treba boost? 

GTX+vs+RTX GTX+vs+RTX
GTX+vs+5700XT GTX+vs+5700XT
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 18:57 (NoDe31).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...

Glumataš bezveze, Turingu jako dobro odgovaraju neke igre, kao npr. zadnja dva Wolfensteina i Rainbow Six Siege. A čovjek ti ljepo da objašnjenje na videu koji si sam stavio (12:18).

Objašnjava kroz pitanje da li je paskal napušten ili igra koristi bolje novu arhitekturu. Odgovori stevi ako znaš. Čemu takav razgovor jesam ti nešto rekao. Lijepo smireno ljudski se obračati jer te nitko ne tuče.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 19:08 (dery).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Dobio je i pascal boost. Sad kad gledam sve to skupa nekako mi popusta hype za navijem i sve vise naginjem nekoj polovnoj gtx 1080 ti pa barem imala kracu garanciju...
4 godine
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Objašnjava kroz pitanje da li je paskal napušten ili igra koristi bolje novu arhitekturu. Odgovori stevi ako znaš.

 "Napušteno" bi značilo da ne izbacuju drivere za dotičnu grafu, a pošto to rade na mjesečnoj bazi... ne, nije napušten. Da više ne optimiziraju drivere za tu grafu, to je sasvim logično.... Dvije godine je bilo sasvim dovoljno vremena da se ispegla sve što se ispeglati trebalo... Uostalom, bar nisu ko AMD koji starim grafama daje toliku pažnju da im čak spusti performanse... BTW koliko je ono trebalo AMDu da pukne EoL na Radeon VII? Oh da... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 19:12 (NoDe31).
15 godina
offline
AMD Navi

S obzirom da je Radeon VII izašao samo zato što su imali viška chipova, te dostupan HBM, pa da se potroši... a paralelno nisu imali što drugo ponudit u high end gamer/consumer GPU, te su u startu rekli da je to mala, limitirana serija dok se čeka navi... ne kužim što je AMD tu krivo napravio? Desilo se kako su i rekli.

to ne znači da je "nestao support" , već da je grafa doživjela najavljeni kraj.

S obzirom da se od početka znalo da se radi o skupoj, neoptimiziranoj, neisplativoj grafi, ako se koristi za gaming, a nije se nikad skrivalo da se radi upravo o tome, čemu sad takav komentar?

Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

S obzirom da je Radeon VII izašao samo zato što su imali viška chipova, te dostupan HBM, pa da se potroši... a paralelno nisu imali što drugo ponudit u high end gamer/consumer GPU, te su u startu rekli da je to mala, limitirana serija dok se čeka navi... ne kužim što je AMD tu krivo napravio? Desilo se kako su i rekli.

to ne znači da je "nestao support" , već da je grafa doživjela najavljeni kraj.

S obzirom da se od početka znalo da se radi o skupoj, neoptimiziranoj, neisplativoj grafi, ako se koristi za gaming, a nije se nikad skrivalo da se radi upravo o tome, čemu sad takav komentar?

 Eto vidiš... baš kao što tvoj odg ima smisla, tako ima smisla da Nvidia ne optimizira drivere za grafu staru dvije godine... Čista logika... Na kraju krajeva ni AMD to ne radi, a i ako je slučajno koji stariji GPU (Vega/ RX) dobio pad performansi novim driverima, čisto sumnjam da je to bilo namjerno... Jednostavno više ne gledaju stare grafe...

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 19:47 (NoDe31).
13 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
Promster kaže...

Glumataš bezveze, Turingu jako dobro odgovaraju neke igre, kao npr. zadnja dva Wolfensteina i Rainbow Six Siege. A čovjek ti ljepo da objašnjenje na videu koji si sam stavio (12:18).

Objašnjava kroz pitanje da li je paskal napušten ili igra koristi bolje novu arhitekturu. Odgovori stevi ako znaš. Čemu takav razgovor jesam ti nešto rekao. Lijepo smireno ljudski se obračati jer te nitko ne tuče.

Postavlja pitanje, i za 5 sekundi odgovara na njega... Kaže kako on misli da se radi o boljoj iskorištenosti Turinga, kratko i jasno.

 

Kakav razgovor? Jer sam ti rekao da glumataš bezveze? To je, htio ti ili ne, istina...Napisao si laž/glupost, i čak si ju, vjerojatno nenamjerno, sam demantirao videom koji si okačio. A da ne spominjem da pišeš o 'usporavanju' Pascala (koji ima svoju temu) u temi za Navi.

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Zašto su nekoć u "davna vremena" slabije amd grafe vremenom dostizale i pretekle jače od sebe nvidijine. Glumac lažov glupan te pita.

kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Zašto su nekoć u "davna vremena" slabije amd grafe vremenom dostizale i pretekle jače od sebe nvidijine. Glumac lažov glupan te pita.

To ne znači da je Nvidia srozavala performanse svojih starijih grafi, to može značiti da je AMD s vremenom još više optimizirao svoje.

 

Zašto se vrijeđaš?

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 20:39 (Promster).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...

To ne znači da je Nvidia srozavala performanse svojih starijih grafi, to može značiti da je AMD s vremenom još više optimizirao svoje.

 

Zašto se vrijeđaš?

 Zašto bi to trebalo značiti tako kako ti misliš. Možda bi moglo značiti da je prestala optimizirati drivere za starije arhitekture u novijim igrama, dok je amd radio za sve.Možda je sad tako krenio i amd jer zašto da to rade kad im treba da se kupuje ono šta se proizvodi, logično i pametno.

Prozvan sam kao glumac lažov koji valja gluposti pa da me prepoznaš.

 

 

 

kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
Promster kaže...

To ne znači da je Nvidia srozavala performanse svojih starijih grafi, to može značiti da je AMD s vremenom još više optimizirao svoje.

 

Zašto se vrijeđaš?

 Zašto bi to trebalo značiti tako kako ti misliš. Možda bi moglo značiti da je prestala optimizirati drivere za starije arhitekture u novijim igrama, dok je amd radio za sve.Možda je sad tako krenio i amd jer zašto da to rade kad im treba da se kupuje ono šta se proizvodi, logično i pametno.

Prozvan sam kao glumac lažov koji valja gluposti pa da me prepoznaš.

 

 

 

Pa ti meni daj dokaze/podatke/grafove iz kojih se vidi da u istim igrama, na istim postavkama starije Nvidija grafe gube fps sa novijim driverima u odnosu na stare i sve 5. Jedno je prestati optimizirati (2.5 godine staru karticu!!), a drugo je namjerno joj smanjiti performanse novim driverima. Razlika je velika, jer mi ne vidimo da fps sa novim driverima pada, ono kaj mi vidimo je da u malom broju naslova Pascal nije dobio boost kao Turing (a i to čak nije to optimizacije, nego do arhitekture). I ne kužim kaj je tu čudno, stara serija kartice, više se ne proizvodi itd...Mislim, svakako bi bilo ljepše da se Nvidija i dalje trudi oko optimizacije Pascala, ali to je već mašta...Ono bitno je da Nvidija definitivno ne oštećuje korisnike Pascala novim driverima jer performanse u istim igrama ne padaju sa novim driverima.

 

Fali ti trol...

 

15 godina
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...
Dobio je i pascal boost. Sad kad gledam sve to skupa nekako mi popusta hype za navijem i sve vise naginjem nekoj polovnoj gtx 1080 ti pa barem imala kracu garanciju...

 Vratit će ti se opet kad izađe nitro i msi gaming. Šta imaš od gpu-a i monitora kad ideš na novo jel ti uopče treba.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: AMD Navi

... meh...

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 10:54 (Rhodin).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Opet me polako vuce da uzmem grafu, prodao sam svoju 2080 proljetos a sad opet mislim da bih mogao malo igrati. Pogledao sam sad 5700 XT review i ostao sam ugodno iznenadjen brojkama. Pa to uopce nije lose. Ne da mi se citati sada n stranica foruma pa me zanima kakva je situacija sa driverima. Zadnja AMD kartica koju sam imao je bila 7850 i ostala mi je urezana u pamcenje bol sa svakom novom verzijom drivera. Jel se na tom podrucju poboljsala situacija?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Opet me polako vuce da uzmem grafu, prodao sam svoju 2080 proljetos a sad opet mislim da bih mogao malo igrati. Pogledao sam sad 5700 XT review i ostao sam ugodno iznenadjen brojkama. Pa to uopce nije lose. Ne da mi se citati sada n stranica foruma pa me zanima kakva je situacija sa driverima. Zadnja AMD kartica koju sam imao je bila 7850 i ostala mi je urezana u pamcenje bol sa svakom novom verzijom drivera. Jel se na tom podrucju poboljsala situacija?

 Zadnje dvije godine sam imao rx 580 i nisam imao problema nikad sa driverima, skoro sam kupio rx 5700xt ali premda se jebački odužilo ovo sa izlaskom aib modela gotovo 2 mjeseca od blowerica odustao sam jer mi je bilo hitno premda sam bio bez grafe. Ako budeš kupovao pripazi koji model uzimaš dosta partnera je fušarilo sa karticama :)

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...
Friday kaže...

Opet me polako vuce da uzmem grafu, prodao sam svoju 2080 proljetos a sad opet mislim da bih mogao malo igrati. Pogledao sam sad 5700 XT review i ostao sam ugodno iznenadjen brojkama. Pa to uopce nije lose. Ne da mi se citati sada n stranica foruma pa me zanima kakva je situacija sa driverima. Zadnja AMD kartica koju sam imao je bila 7850 i ostala mi je urezana u pamcenje bol sa svakom novom verzijom drivera. Jel se na tom podrucju poboljsala situacija?

 Zadnje dvije godine sam imao rx 580 i nisam imao problema nikad sa driverima, skoro sam kupio rx 5700xt ali premda se jebački odužilo ovo sa izlaskom aib modela gotovo 2 mjeseca od blowerica odustao sam jer mi je bilo hitno premda sam bio bez grafe. Ako budeš kupovao pripazi koji model uzimaš dosta partnera je fušarilo sa karticama :)

 

A gledam strixicu ali ne znam da li vrijedi extra para. Znam da je vjerojatno vrlo tiha i pouzdana

Freak Show Inc.
4 godine
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

 

A gledam strixicu ali ne znam da li vrijedi extra para. Znam da je vjerojatno vrlo tiha i pouzdana

 Strixica  po recenzijama ima najgore rješeno hlađenje... PCB je top, al ako ne misliš ić na vodu i micat taj hladnjak, ona ti je najgore rješenje... Uostalom za te pare dobiješ RTX 2070 Super koja je brža, hladnija i tiša...

Gigabyte, Sapphire i Powercolor su WtG i cijene su im razumne...

Ja si gledam uzet Powercolor RD sa neweega, sa dostavom i PDVom me izađe 3800kn, što je ok cijena... Meni je već u startu plan bio uzet Navi sa Rayzenom, al su me one referentne odbile od kupnje, a trebala mi je hitno grafa...

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 20:53 (NoDe31).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Idi na gigabyte oc model, imas linkane testove gamers nexusa na ovoj stranici i prosloj. Bolja je od pulse koja je bila trenutno po testovima u vrhu sto se tice buke/temp

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Opet me polako vuce da uzmem grafu, prodao sam svoju 2080 proljetos a sad opet mislim da bih mogao malo igrati. Pogledao sam sad 5700 XT review i ostao sam ugodno iznenadjen brojkama. Pa to uopce nije lose. Ne da mi se citati sada n stranica foruma pa me zanima kakva je situacija sa driverima. Zadnja AMD kartica koju sam imao je bila 7850 i ostala mi je urezana u pamcenje bol sa svakom novom verzijom drivera. Jel se na tom podrucju poboljsala situacija?

 Solidni su driveri. Imao sam hrpu problema s driverima na 6850CF i 280X ali na 5700XT se dosad s nikakvim bugovima nisam susreo.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...

Idi na gigabyte oc model, imas linkane testove gamers nexusa na ovoj stranici i prosloj. Bolja je od pulse koja je bila trenutno po testovima u vrhu sto se tice buke/temp

 

Pogledao sam taj "review" i ostao zapanjen cinjenicom da nema usporedbe sa drugim karticama i da nema uobicajeni set rezultata kakve review po svoj logici treba imati. Samo taktovi, temperature i takve pizdarije. Je, to je bitno ali uopce nema konteksta a to je najbitnije. To nije review, to je izdrkotina

Freak Show Inc.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice