AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.610.107
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Ljudi, vec se tjedan dana borim s AMD Relive na rx560x. Naime, probao s sve drivere od 19.3 nadalje, svaki put pocisceno s DDU i clean install i nikak da dobijem relive/streaming tab. Na drugom laptopu koji ima samo vegu 8 uspio sam iskemijati relive da radi.

Laptop o kojem se sad radi je acer nitro 5 2019 (ryzen 5 3550H, vega 8, rx560x i win 10 home, sve kupljeno, legalno bez loadera i ostalih gluposti).

Citao sam da ima neke veze s virtualizacijom i nekim stvarima, ....


Uglavnom: help.
Sig
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Bass kaže...
Ljudi, vec se tjedan dana borim s AMD Relive na rx560x. Naime, probao s sve drivere od 19.3 nadalje, svaki put pocisceno s DDU i clean install i nikak da dobijem relive/streaming tab. Na drugom laptopu koji ima samo vegu 8 uspio sam iskemijati relive da radi.

Laptop o kojem se sad radi je acer nitro 5 2019 (ryzen 5 3550H, vega 8, rx560x i win 10 home, sve kupljeno, legalno bez loadera i ostalih gluposti).

Citao sam da ima neke veze s virtualizacijom i nekim stvarima, ....


Uglavnom: help.

 Ako dobro razumijem, 

prilikom instalacije drivera imas ili pitanje da li zelis instalirati re live ili da podesis sta sve u paketu sa driverima zelis instalirati, re live koliko se sjecam uvijek bude iskljucen pa budes pitan da li ga zelis uz drivere . . .

15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Sve je to jasno ali me nitlo nista ne pita: samo instalacija drivera, hdmi audio drivera, amd control panel i amen. Znam da bi trebao pitati ali ne pita.

Zato ja pitam vas 😁
Sig
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

ja sam svoj problem rijesio tako da sam uzeo RTX2060 Super... godinama sam bio radeon/amd-ov korisnik al ovo nije normalno sta se desava. zato kazem hvala i dovidenja, od sada sam green team

It is not who you are, it is who you know.
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Obi Wan kaže...

ja sam svoj problem rijesio tako da sam uzeo RTX2060 Super... godinama sam bio radeon/amd-ov korisnik al ovo nije normalno sta se desava. zato kazem hvala i dovidenja, od sada sam green team

 Jos jedan koji voli upadat... Daj prije nego sta bubnes glupost onda se bar malo raspitaj, a ne samo "ja uzeo nvidiu, nemam problema, a to znaci da nitko nema problema".

15 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Izgleda da su nešto pokidali u ovim zadnjim driverima. F1 mi puno sporije radi, a sumnjam da je staza u kini toliko zahtjevnija od australije i bahraina.

20.2.2 driver 20.2.2 driver
20.4.1 driver 20.4.1 driver
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
hahhaajaads kaže...
Obi Wan kaže...

ja sam svoj problem rijesio tako da sam uzeo RTX2060 Super... godinama sam bio radeon/amd-ov korisnik al ovo nije normalno sta se desava. zato kazem hvala i dovidenja, od sada sam green team

 Jos jedan koji voli upadat... Daj prije nego sta bubnes glupost onda se bar malo raspitaj, a ne samo "ja uzeo nvidiu, nemam problema, a to znaci da nitko nema problema".

ne updadam, ja sam u prethodnim postovima naveo sto je problem, problem nisu rijesili i to je to. drugo izbora nisam imao.

It is not who you are, it is who you know.
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Obi Wan kaže...

ne updadam, ja sam u prethodnim postovima naveo sto je problem, problem nisu rijesili i to je to. drugo izbora nisam imao.

 Na koju foru to nije upadanje ? Covjek ima neki problem, i ti mu potajno sugeriras da predje na nvidiu zato jer "nema" probleme. Ovo sam vec puno puta rekao ali opet cu, ako ja imam probleme sa 1660ti (a imam sto se tice nekih igara, i to u igri gdje samo ulazenje u server zna potrajat po 5 sati) znaci da cijeli nvidijin lineup ima probleme ?

16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
hahhaajaads kaže...
Obi Wan kaže...

ne updadam, ja sam u prethodnim postovima naveo sto je problem, problem nisu rijesili i to je to. drugo izbora nisam imao.

 Na koju foru to nije upadanje ? Covjek ima neki problem, i ti mu potajno sugeriras da predje na nvidiu zato jer "nema" probleme. Ovo sam vec puno puta rekao ali opet cu, ako ja imam probleme sa 1660ti (a imam sto se tice nekih igara, i to u igri gdje samo ulazenje u server zna potrajat po 5 sati) znaci da cijeli nvidijin lineup ima probleme ?

ja nikoga nisam citirao, pa prema tome nisam nikome ni potajno sugerirao da uzme gpu od drugog proizvodaca. samo sam htio kazati da kod mene nije bilo pomoci (s obzirom na to da sam ovdje vec izjavio da imam probleme), a buduci da je grafika bila nova, zatrazio sam zamjenu i to je sve. ja sam sve do sada iskljucivo uzima grafiku od radeona/amd, medutim u mom slucaju driveri su katastrofalni do te mjere da mi se kompjuter restartirao kada sam ulazio u radeon settings. toliko od mene, nemam namjeru vise ista pisati ovdje.

It is not who you are, it is who you know.
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Obi Wan kaže...

ja nikoga nisam citirao, pa prema tome nisam nikome ni potajno sugerirao da uzme gpu od drugog proizvodaca. samo sam htio kazati da kod mene nije bilo pomoci (s obzirom na to da sam ovdje vec izjavio da imam probleme), a buduci da je grafika bila nova, zatrazio sam zamjenu i to je sve. ja sam sve do sada iskljucivo uzima grafiku od radeona/amd, medutim u mom slucaju driveri su katastrofalni do te mjere da mi se kompjuter restartirao kada sam ulazio u radeon settings. toliko od mene, nemam namjeru vise ista pisati ovdje.

 Nije bitno dal citiras ili ne. Covjek je gore imao problem, i ti si se odma postom javio dalje da si ti uzeo RTX i da si se rijesio problema. 100% sam siguran da to nebi napisao da taj covjek nije napisao koji problem ima.

15 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ništa ne radi, probao skinuti i s acerove stranice ali ništa.

 

Hvala Vam na trudu, izgleda da se vracam na Mirillisov Action koji moze koristiti AMDove codece. htio sam da to bude sve od AMDa ali ipak nista.

Sig
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

S novim driverima 3D mark i Superposition Benchmark ne prolaze. 3D mark se ruši, dok na oba testa se pojavljuje crno treperenje svakih par sekundi.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ja sam imao sličan problem sa grafičkom, ali je kod mene još veći problem: 

 

Prije par mjeseci igram GTA 5 i vidim neš šteka i ekran onak titra napola bijelo-napola normalno i ja kao idem resetirati komp i dobijem black screen of death i uz neke muke nekako uspio doći da ga koristim normalno,ali igrice nikako. Pokušavao sam(i dan danas tu i tamo kada imam neki tračak nade) updejtati, ali uvijek bi dobio Black screen of death ili ak bi windows ažurirao onda bi kasnije "undo changes". Frendovi mi kažu da mi je grafička mrtva, ali pošto trenutno nemam baš para volio bi nekako "uskrsnuti" ako je ikako moguće :( .

 

Pokušao sam apsolutno sve metode(osim one sa pećnicom), ali dosad nije niti jedna pomogla, dovoljno je reći da mi je driver iz 2017 koja niti ne radi kak spada(igrice mi se neće otvoriti koliko šteka).

 

Moj GPU: https://www.techpowerup.com/gpu-specs/sapphire-dual-x-r9-270-oc-battlefield-4.b2632

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
banana_carolija kaže...

Ja sam imao sličan problem sa grafičkom, ali je kod mene još veći problem: 

 

Prije par mjeseci igram GTA 5 i vidim neš šteka i ekran onak titra napola bijelo-napola normalno i ja kao idem resetirati komp i dobijem black screen of death i uz neke muke nekako uspio doći da ga koristim normalno,ali igrice nikako. Pokušavao sam(i dan danas tu i tamo kada imam neki tračak nade) updejtati, ali uvijek bi dobio Black screen of death ili ak bi windows ažurirao onda bi kasnije "undo changes". Frendovi mi kažu da mi je grafička mrtva, ali pošto trenutno nemam baš para volio bi nekako "uskrsnuti" ako je ikako moguće :( .

 

Pokušao sam apsolutno sve metode(osim one sa pećnicom), ali dosad nije niti jedna pomogla, dovoljno je reći da mi je driver iz 2017 koja niti ne radi kak spada(igrice mi se neće otvoriti koliko šteka).

 

Moj GPU: https://www.techpowerup.com/gpu-specs/sapphire-dual-x-r9-270-oc-battlefield-4.b2632

 

 Nešto mi govori da nisi pokušao sve metode i provjerio eventualno stanje sa novijim driverima.

 

Za sada je dobra stvar da ti grafička kartica radi u operativnom sistemu bez problema (bar nisi napisao da tu imaš problema), tako da eventualno postoji mogućnost da popraviš stvari. Također nisi napisao, ostale komponente koje imaš, koji operativni sistem koristiš kao  i da li da imaš grafičkih anomalija npr. artefakata, muljanja slike i sl. Također nisi napisao kakvo je stanje sa drugim igrama i temperature grafičke kartice?

 

Imaš grafičku R9 270 i za nju postoje noviji driveri.

Ja bih na tvom mjestu potpuno reinstalirao Windows i napravio frišku instalaciju i stavio najnovije drivere. Ukoliko to nije opcija, probaj s programom DDU sa kojim možeš pobrisati sve stare grafičke drivere i njihove zaostatke i instalirati najnovije.

 

Najnoviji driveri su ti na LINKU, samo odaberi operativni sistem koji imaš i instaliraj drivere.

 

https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-r9-series/amd-radeon-r9-200-series/amd-radeon-r9-270

 

Javi se kada isprobaš sve ovo, čisto da se vidi da nije softverski problem.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 21:12 (boxer).
3 godine
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ima li netko problem sa najnovijim driverima nekad baca black screen kada se monitor sam ugasi nakon zadanog vremena (npr 15min) i kada se pomjeri miš ili stisne nešto na tipkovnici da se upali samo se dogodi black screen i restarta se PC

5700xt i ryzen 3600, u igrama i kada sve koristi sve štima

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 12:25 (Meg4tr0n).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
To ne, no meni zna izgubiti sliku na sekundu-dvije, samo se zacrni ekran, taman sto se pojavi ono no signal na ekranu, slika dodje.

Prvo sam si mislio da nesto krepava, vratio stare drivere, radi sve normalno satima......
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Na laptopu nisam imao zvuk pa sam vratio drivere prije i sve radi
SSD koliko si mi života uštedio...
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Meg4tr0n kaže...

Ima li netko problem sa najnovijim driverima nekad baca black screen kada se monitor sam ugasi nakon zadanog vremena (npr 15min) i kada se pomjeri miš ili stisne nešto na tipkovnici da se upali samo se dogodi black screen i restarta se PC

5700xt i ryzen 3600, u igrama i kada sve koristi sve štima

 

 Da to je meni i prije bilo, doduse ne svaki puta. Sad nakon reinstalla windowsa i sa zadnjim driverima nema vise tog problema, ali mi sad ne radi hardwerska akceleracija u browserima odnosno radi tak da se freeza sve svakih 2s i neupotrebljivo je bilo sto. Uglavnom uzas.

3 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
R4zOR229 kaže...
Meg4tr0n kaže...

Ima li netko problem sa najnovijim driverima nekad baca black screen kada se monitor sam ugasi nakon zadanog vremena (npr 15min) i kada se pomjeri miš ili stisne nešto na tipkovnici da se upali samo se dogodi black screen i restarta se PC

5700xt i ryzen 3600, u igrama i kada sve koristi sve štima

 

 Da to je meni i prije bilo, doduse ne svaki puta. Sad nakon reinstalla windowsa i sa zadnjim driverima nema vise tog problema, ali mi sad ne radi hardwerska akceleracija u browserima odnosno radi tak da se freeza sve svakih 2s i neupotrebljivo je bilo sto. Uglavnom uzas.

 reinstalirao sam windowse i stavio fresh drivere bez dodatnog softwera za gpu, dakle samo radeon software i za sada nema problema, vidjet ćemo

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2020 12:33 (Meg4tr0n).
16 godina
online
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Izašao je 20.12.2. Release Notes su neobično prazne kada je reč o bilo kakvim novostima. Očekivao bih barem neki pomen Cyberpunka, ili bilo koje igre.

 

Support For

  • Cooler Master RGB LED utility for AMD Radeon™ RX 6800XT and RX 6900XT cards.

Known Issues

  • Brightness flickering may intermittently occur in some games when Radeon™ FreeSync is enabled, and the game is set to use borderless fullscreen.
  • Some displays such as the Sceptre C series or Samsung™ Odyssey G9 series may experience an intermittent black screen on Radeon™ RX 6000 series graphics products.
  • The Samsung™ Odyssey G9 C49G95T may experience display or corruption issues when set to 5120x1440@240hz.
  • Metro Exodus™, Shadow of the Tomb Raider™, Battlefield™ V and Call of Duty®: Modern Warfare may experience intermittent application crashes with DirectX® Raytracing enabled.
  • Anisotropic Filtering in Radeon™ Software graphics settings is not taking effect in DirectX®9 applications on RDNA graphics products.
  • Some games may experience stuttering when set to borderless fullscreen and an extended display is connected running the Netflix™ windows store application on RDNA graphics products.
  • Radeon™ recording and streaming features may fail to enable on AMD Radeon™ HD 7800 series graphics products.
  • Modifying the HDMI Scaling slider may cause FPS to become locked to 30.
  • Oculus Link users may experience intermittent crashes on Polaris and Vega series graphics products.
  • Screen flickering might be observed when using MSI Afterburner.
  • Enhanced Sync may cause a black screen to occur when enabled on some games and system configurations. Any users who may be experiencing issues with Enhanced Sync enabled should disable it as a temporary workaround.

Package Contents

The Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.12.2 installation package contains the following:

  • Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.12.2 Driver Version 20.45.01.33 (Windows Driver Store Version 27.20.14501.33001)

 

Link

 

EDIT: Izgleda da su namenjene samo 6800XT i 6900XT karticama (iako release notes pominju HD 7800). 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2020 19:33 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Koja ja verzija drivera kao najstabilnija?

Planiram uzet vegu 56 pa de se odmah ne razocaram.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

AMD WHQL, to ti je najsigurnije.

Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
3 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Meg4tr0n kaže...

Ima li netko problem sa najnovijim driverima nekad baca black screen kada se monitor sam ugasi nakon zadanog vremena (npr 15min) i kada se pomjeri miš ili stisne nešto na tipkovnici da se upali samo se dogodi black screen i restarta se PC

5700xt i ryzen 3600, u igrama i kada sve koristi sve štima

 

 Problem još prisutan, javlja se svaki 10tak putaklada budim monitor, čitam po forumima da su driveri problem, probao sam neki stari driver iz 2.mj i tamo mi se crashalo u meniju od igre... također sa najnovijim beta driverima mi se dogodio crash u meniju dok sam cackao postavke, sleep također zbugan. Probao sam zamijeniti ram, isti problem, ugasio fast boot, opet isto, ugl problem nije u samom sleepu već u buđenju monitora.

Jel još netko imao slične probleme? Dakle igre i full load bez ikakvih problema

 

Matična b550m aorus elite

Hyper x fury 3200mhz

Gigabyte 5700xt oc

Tx650m gold

Ryzen 3600 

 

Edit: odgovorio mi je kolega sa foruma koji je prije par mj imao isti problem na 5700xt, popravilo se sa nadogradnjama drivera.. 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 17:29 (Meg4tr0n).
12 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

ja sam imao 580,5700xt i isti problem kao i kod tebe.

sada uzeo vegu i za cudo nemam tih problema.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Na driver-ima 20.12.1 optional mi ne radi kak treba video record, kada stisnem snimanje, video je cijelo vrijeme zeleni, a zvuk je ok...

Jel imao tko sličnih problema?

 

Probat ću sada vratit na 20.11.2 whql, pa vidjet kako radi, na njima mi je prije uredno funkcioniralo snimanje...

 

EDIT:
sad sam tek skužio da su nešto usrali...

 

Mada osim na 7800 seriji, ni meni na vegi ne radi...

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 21:31 (1BIT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

kako naći starije  drivere od  21.4.1 ovih za rx6800xt

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Bez problema i na AMD stranici, a i na nekim drugim stranicama, samo upisi u google driver koji te zanima i dobit ces rezultate...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
3 godine
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

koji je najbolji driver za 6900 xt?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Zadnji dostupni.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice