Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.247
|
čitano: 689.386
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav,

uskoro putujem u posjet Irskoj pa sam malo razmisljao uzeti novi fotoaparat. Koji bi preporucili za "casual" fotografiranje za pejzaže, prirodu i znamenitosti. Gledao sam Nikon D3300 od DSLR i Sony a6000 od mirrorless. Nekako me vise vuce prema mirrorless zbog manjih dimenzija. Ako mislite da su ovi oreskupi/prenapredni za pocetnika, mozete preporuciti bilo koji drugi?
Ili mi je mozda dovoljan ovaj koji trenutno imam: Canon SX610 HS

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
matija656 kaže...

može mala pomoć ?
draga i ja bi si htjeli kupiti neki fotić, da imamo nešto normalno za slikanje ako nekamo idemo

trenutno nemamo nikaj, samo mobitele, te iz tog razloga bi htjeli nešto uzeti

možete li mi pomoći sa savjetima što gledati u nekom rangu od 2000 kn, eventualno 2500 ako se isplati dati više

mojoj dragoj je svejedno kakav bude, ja bi jedino volio da bude "cigla", jer ne želim one male džepne....

ako bi se mogao naći novi, super, ipak više težim novome i da znam da sam ja prvi to dirao, a možda bi mogao proć i polovni sa oglasa negdje ako bi se stvarno isplatilo...

 može pomoć oko ovoga ??
idući tjedan za vikend draga i ja idemo u italiju, pa bi voljeli dobit neku preporuku, da ako bude trebalo naručiti iz zg ili negdje drugdje u hr, da nam dođe to do onda...

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Da li se još uvijek proizvode analogni 35mm fotoaparati. Da li se može negdje kupiti novi kompaktni fotoaparat. Gledao sam online ali imaju sam one za jednokratnu upotrebu.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
zeroname kaže...

Da li se još uvijek proizvode analogni 35mm fotoaparati. Da li se može negdje kupiti novi kompaktni fotoaparat. Gledao sam online ali imaju sam one za jednokratnu upotrebu.

 Rade se, al nisam siguran za kompakte. 

Imas Nikon FM10 i neke Leica fotoaparate. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Gledao sam cijene su od nekoliko stotina pa do tisuću eura.

8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
zeroname kaže...

Gledao sam cijene su od nekoliko stotina pa do tisuću eura.

 A jbg danas ti je to vise premija neka. 
Ovaj Nikon je vise za ucenje kao za studente dok je Leica mehanicko savrsenstvo koje je masno placa.

No mozes si nac rabljene neke starije. Osobno bi uzeo Nikon F3, a ruski su gotovo badava :P iako vjerujem da vec znas to.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2018 22:20 (Santana).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Molio bi preporuku nekih jeftinijih modela fotica, nebitno jel dslr ili kompakt, ali bi htio da slika bude stepenicu iznad onih koje se daju poslikati mobitelom.
Dakle prvenstveno za neke portrete, selfije i sl., ali cisto da se vidi da je slikano necim kvalitetnijim od mobitela, pogotovo ovog koji trenutno imam (i6s).
Cijena, najniza moguca, po mogucnosti novo, da ne kupim macka u vreci, opet ako se bas nade nesto rabljeno moze i to..naravno ne ocekujem da ce se naci nesto za 100€, ali trenutno mi je neki bolji dslr od 700-1000€ malo van dometa.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 22:11 (Zin8).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav momci,

 

gledam kupiti nešto do 3500 kn. Za oko mi je zapeo Nikon D3400 ili Canon 1300D kao vjerojatno većini koja gleda taj rang. Mislio sam uzeti novo jer mogu uzeti na R1 ili na kartice. Namjena je manje više slikanje put sa ženom/dijete...žena printa te slike i imam osjećaj da će popuniti jednu sobu sa tim slikama. Da li mi se više isplati tako, ili uzeti neki stariji model + sigmu? Dosta sam laik oko toga i morati ću dosta guglati, ali tu volim pitati :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
X-Plosiv kaže...

Pozdrav momci,

 

gledam kupiti nešto do 3500 kn. Za oko mi je zapeo Nikon D3400 ili Canon 1300D kao vjerojatno većini koja gleda taj rang. Mislio sam uzeti novo jer mogu uzeti na R1 ili na kartice. Namjena je manje više slikanje put sa ženom/dijete...žena printa te slike i imam osjećaj da će popuniti jednu sobu sa tim slikama. Da li mi se više isplati tako, ili uzeti neki stariji model + sigmu? Dosta sam laik oko toga i morati ću dosta guglati, ali tu volim pitati :)

 ta dva fotica su ti neusporediva, nikon d3400 je za valjda 2 klase iznad, pogotovo u lowlightu, polovna ponuda je naravno daleko daleko povoljnija, koju si Sigmu mislio uzeti?lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ne znam točno, moram pogledati, vidim kako pišu o razlici sa Sigmom...čak sam razmišljao za svoje potrebe možda kupiti polovan D5300, vidim da se nađu na njuškalu, pa onda malo polagano se učiti uz njega. Jer do cca 3-3,5tkn sam se mislio baciti u trošak, pa sada vrtim da li radije uzeti novi D3400 ili polovan D5300..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
X-Plosiv kaže...

Ne znam točno, moram pogledati, vidim kako pišu o razlici sa Sigmom...čak sam razmišljao za svoje potrebe možda kupiti polovan D5300, vidim da se nađu na njuškalu, pa onda malo polagano se učiti uz njega. Jer do cca 3-3,5tkn sam se mislio baciti u trošak, pa sada vrtim da li radije uzeti novi D3400 ili polovan D5300..

 imas na dxomarku, neznam uopce tko normalan kupuje canona u tom segmentu, izgleda samo amerikanci, inace d3400 je bolji fotic od d5300.lp

Intel Core™ i7 Forever
8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Stjepanj kaže...
X-Plosiv kaže...

Ne znam točno, moram pogledati, vidim kako pišu o razlici sa Sigmom...čak sam razmišljao za svoje potrebe možda kupiti polovan D5300, vidim da se nađu na njuškalu, pa onda malo polagano se učiti uz njega. Jer do cca 3-3,5tkn sam se mislio baciti u trošak, pa sada vrtim da li radije uzeti novi D3400 ili polovan D5300..

 imas na dxomarku, neznam uopce tko normalan kupuje canona u tom segmentu, izgleda samo amerikanci, inace d3400 je bolji fotic od d5300.lp

 Po cemu to ?

15 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Poz,treba mi aparat do 200 e sa dobrim optickim zumom a da nije preveliki ?

Razmisljam o Canon Powershot SX280 HS ?Da li je dobar i ima li sta bolje za te pare ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Ima, jos bolji je sx720, nasljednik neznatno "losijeg" 710-tke, imas jednog 720 na njusci za 1400kn.lp
Intel Core™ i7 Forever
12 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ekipo treba mi preporuka polovnog aparata za slikanje najvise "umjetnickih" slika auta te onda uredjivanje istih u photoshopu... Za instagram i fejs jer auti su mi hobi i idem po raznoraznim eventima po EU. 

Imam na raspolaganju do 3500kn. 

Liverpool is not just a football club,its way of a life.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

pozdrav,

 

djevojka se počinje baviti amaterski fotografijom i treba joj pomoć u odabiru fotoaprata. Bacila je oko na Canon EOS 4000D, Canon EOS 2000D. Što preporučujete od dva navedena za početnike ili postoji neki koji je adekvatniji u ovom trenutku u sličnom cjenovnom rangu? Trebaju li joj za početak neki objektivi?

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 18:38 (krowo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Bash kaže...

Ekipo treba mi preporuka polovnog aparata za slikanje najvise "umjetnickih" slika auta te onda uredjivanje istih u photoshopu... Za instagram i fejs jer auti su mi hobi i idem po raznoraznim eventima po EU. 

Imam na raspolaganju do 3500kn. 

 fotic ti je prakticki "nebitan" koji je, uzmes neki prime objektiv za portrete 35-50mm s f1.4-f1.8.

evo ovo ti je fotkanos 35 f1.4 i 50mm 1.8 pa si pogledaj dali to zelis fotic je Canon d6(slikao Kresimir Lovric)

 

krowo kaže...

pozdrav,

 

djevojka se počinje baviti amaterski fotografijom i treba joj pomoć u odabiru fotoaprata. Bacila je oko na Canon EOS 4000D, Canon EOS 2000D i Nikon D5600. Što preporučujete od tri navedena za početnike ili postoji neki koji je adekvatniji u ovom trenutku u sličnom cjenovnom rangu? Trebaju li joj za početak neki objektivi?

 ova dva Canona su 3 klase ispod d5600, moja preporuka uzeti neki polovni iz starije serije(bilo koji drugi iz D5xxx serije su neznatno "losiji") jer nisu mali novci u pitanju, i sto bi se fotkalo?

Intel Core™ i7 Forever
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

greškom je stavljen taj Nikon. Može li se naći neki dobar Nikonov polovnjak za neku cijenu od 3 500kn? Možda nešto D3xxx serije?

12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Imaš najnoviji iz Nikonove serije Nikon D3500 za 3700kn to je sa osnovnim kit objektivom. Ali ako želiš zakretni ekran i više fokusnih točaka(malo lakše i brže izoštravanje) onda gledaj serije D5xxx.  D5500 je možda zlatna sredina. Izguglaj si cijene i najbolju ponudu. Sve od D5300 naviše je dobar izbor.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

hvala!!!

12 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav, razmisljam uzeti DSLR fotoaparat po prvi put i vec par dana malo istrazujem po netu koji da uzmem. Suzio sam bio na D3400, D5300 i D5500. Medutim sad sam naletio na Pentax K-70. Prihvatljiva cijena. Ogroman ISO naspram ova 3. Environmental Sealing sto ni jedan od ova 3 nema, Astrotracer Mode sto isto ova 3 nemaju, rotirajuci zaslon itd. Jedine mane (koje nisu ni tako bitne meni) su sto ima samo 11 fokus tocaka i nema touch screen, sto mi ne predstavlja problem.  Jedino malo veca mana je slaba baterija.
Pa me zanima od vas, sto mislite o njemu u usporedbi s ova 3 modela? Specificno s D5500 jer mi je taj bio najprivlacniji.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 13:29 (Razaniash).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Razaniash kaže...

Pozdrav, razmisljam uzeti DSLR fotoaparat po prvi put i vec par dana malo istrazujem po netu koji da uzmem. Suzio sam bio na D3400, D5300 i D5500. Medutim sad sam naletio na Pentax K-70. Prihvatljiva cijena. Ogroman ISO naspram ova 3. Environmental Sealing sto ni jedan od ova 3 nema, Astrotracer Mode sto isto ova 3 nemaju, rotirajuci zaslon itd. Jedine mane (koje nisu ni tako bitne meni) su sto ima samo 11 fokus tocaka i nema touch screen, sto mi ne predstavlja problem.  Jedino malo veca mana je slaba baterija.
Pa me zanima od vas, sto mislite o njemu u usporedbi s ova 3 modela? Specificno s D5500 jer mi je taj bio najprivlacniji.

 

 Taj pentax ti je za klasu bolji fotoaparat 

Ima stabilizaciju u tijelu, puno bolje opticko trazilo i bolje kontrole. Usporediv je sa Nikon D7200 i cak je u nekim stvarima bolji. 

Za bateriju se ne moras brinut, ak ce ti bit preslaba lako kupis zamjensku no ne vjerujem da bude. 

Slaba tocka kao sto si rekao je autofokus, no provjeri si jos i dostupnost objektiva i njihove cijene 

12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Hvala na odgovoru.
Da i mislio san. Medutin, mislin da njega necu jer mi je ipak preskup kod nas i na Njemackom Amazonu. Njega sam gledao jer san nasa na americkon prihvatljivu cijenu, ali ne salju u Hr. A i sjetio san se da bi me i carina i postarina oderali cak i kad bi slali u Hr.
Mislin da cu na kraju uzeti D5300 kit s 18-140mm objektivom. 5600kn u Canosa dode.

8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Razaniash kaže...

Hvala na odgovoru.
Da i mislio san. Medutin, mislin da njega necu jer mi je ipak preskup kod nas i na Njemackom Amazonu. Njega sam gledao jer san nasa na americkon prihvatljivu cijenu, ali ne salju u Hr. A i sjetio san se da bi me i carina i postarina oderali cak i kad bi slali u Hr.
Mislin da cu na kraju uzeti D5300 kit s 18-140mm objektivom. 5600kn u Canosa dode.

 Samo pazi Canosa web trgovina i Canosa trgovina na bundeku nisu isto i cijene su drugacije (firma je ista, al je web trgovina jeftinija, govnarska posla) 

 

Pogledaj si jos ovdje dal ti pase 

https://www.e-infin.com/uk/item/3202/nikon_d5600_digital_slr_camera_+_af-s_18-140mm_f/3.5-5.6g_vr_lens_(black)

12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Hvala na upozorenju, nisam znao. Raspitat cu se jos. 

Vise od 1000kuna jeftinije, recenzije super za ducan (iako sam na nekom forumu procita da taj E-infinity nije bas siguran ili tako nesto, ne sjecam se vise dobro)

Medutim, nikad nisam bas ima neko veliko povjerenje kupovati preko interneta ovako skuplje stvari. Neznam zasto. Plus, Ovako nemogu na rate platiti.
Jos cu razmisliti, hvala ti. 

Ps. Zanima me jos ako mozda ti ili netko na forumu zna, da li Canosa ili opcenito trgovine za fotoaparate imaju snizenja na artikle za Hrvatski Black Friday ili za bozicne blagdane?

8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Razaniash kaže...

Hvala na upozorenju, nisam znao. Raspitat cu se jos. 

Vise od 1000kuna jeftinije, recenzije super za ducan (iako sam na nekom forumu procita da taj E-infinity nije bas siguran ili tako nesto, ne sjecam se vise dobro)

Medutim, nikad nisam bas ima neko veliko povjerenje kupovati preko interneta ovako skuplje stvari. Neznam zasto. Plus, Ovako nemogu na rate platiti.
Jos cu razmisliti, hvala ti. 

Ps. Zanima me jos ako mozda ti ili netko na forumu zna, da li Canosa ili opcenito trgovine za fotoaparate imaju snizenja na artikle za Hrvatski Black Friday ili za bozicne blagdane?

 Ak ces kupovat na rate onda ces to masno platit u canosi. Sigurno preko 6000kn. Pogledaj u Prizmi dal imaju, ak nemaju onda mozda mogu nabavit.Javi im se na facebooku. Prizma je daleko bolja trgovina od canose

12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Ok hvala ti. Pogledao, nemaju taj model. Pitao sam na facebook sad, ali me sve vise privlaci da uzmem preko e-infinity. Pricekat cu jos Black Friday/Bozic da vidim hoce li imati popuste. 

8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Razaniash kaže...

Ok hvala ti. Pogledao, nemaju taj model. Pitao sam na facebook sad, ali me sve vise privlaci da uzmem preko e-infinity. Pricekat cu jos Black Friday/Bozic da vidim hoce li imati popuste. 

 Ja isto cekam black friday da na einfinity uzmem nesto.

Vec sam uzeo Fuji X-T2 za 1200 funti prosle godine i nije bilo nikakvih problema

12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Hvala.

Sad sam tek primjetio da onaj link sto si mi poslao je D5600, ne D5300.

Da li mislis da se isplati dati 80 funti vise za D5600? Jer na usporedbi, D5600 ima veci ISO, Touch screen i bolju bateriju i jos neke sitnice od D5300, ali (moje misljenje) nista od toga nije nesto sto vridi extra 80 funti za pocetnika kao ja. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2018 10:56 (Razaniash).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice