Kupovina preko stranih webshopova

poruka: 10
|
čitano: 14.415
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Kupovina preko stranih webshopova

Danas sam vidio stranicu www.wootechworld.com iz UK, imaju akcije jos par dana, skoro upola manje cijene i besplatnu dostavu ako prelazi 500€, pa me zanima koliko je to pouzdano i kakve cu imati dodatne troskove ako narucim neki SLR?

 

Inace gledam www.bhphotovideo.com iz USA, imaju sve zivo...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kupovina preko stranih webshopova
File kaže...

Danas sam vidio stranicu www.wootechworld.com iz UK, imaju akcije jos par dana, skoro upola manje cijene i besplatnu dostavu ako prelazi 500€, pa me zanima koliko je to pouzdano i kakve cu imati dodatne troskove ako narucim neki SLR?

 

Inace gledam www.bhphotovideo.com iz USA, imaju sve zivo...

 Nisam nikad narucivao foto opremu preko neta, tako da nisam siguran da li bi mogao naletiti na razna pitanja: sto je to, sto ce ti to, to je prevelika vrijednost za osobne potrebe itd.. sto znaju na carini pitati kad im je nesto sumnjivo. Ali opcenito ces platiti otprilike sljedece:
10% carina
22% porez
cca. 100kn+ razni dodatni postanski troskovi.
Sve ove vrijednosti idu na ukupnu vrijednost paketa (paket+postarina).
Dakle, za vrijednost od 1000$ (roba+postarina), platit ces ukupno cca. 1400$
Think locally, act globally...
16 godina
neaktivan
offline
Kupovina preko stranih webshopova

Ok, hvala na informaciji.

 

Ja sam cuo da nema carine ili PDV-a na foto opremu, jel to istina..?

 

bhphoto je pouzdan koliko sam cuo, a ovaj drugi mi je sumnjiv..

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kupovina preko stranih webshopova

nema carine na fotografsku opremu, no zato se PDV obračunava baš uvijek i na sve, i to na ukupan iznos - roba + poštarina.

pakete vrijednosti ispod 300 kn uglavnom ignoriraju, šalju dalje bez naplate PDVa, ali na sve preko 300 kn (dakle nekakvih $55) ti rastu šanse za PDV. na sve preko $100 obavezno ćeš platiti puni iznos PDVa + cca. 100 kn dodatnih troškova obrade.

u slučaju da kupuješ rabljenu robu za manje iznose, vrlo vjerojatno će carinici progledati kroz prste, no opet, ovisi kakve su volje taj dan.

 

B&H photo je jedan od najvećih web-shopova, i još do sad nisam čuo na probleme s njima. isto vrijedi i za Adoramu. (no zato je ovaj drugi vrlo sumnjiv)

 

btw, kod kupovine nove foto-opreme treba obratiti pažnju na garanciju - canon i nikon ne priznaju garanciju na proizvode kupljene izvan regije. pentax i olympus priznaju garanciju na sve svoje proizvode, gdjegod kupljeni. za sony nemam pojma.

 

gotovo sve od svoje foto opreme sam kupio preko neta, iz amerike i norveške uglavnom, nikad još do sad nije bilo problema, ali PDVu sam izbjegao samo s jeftinom rabljenom opremom starom 30+ godina.

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kupovina preko stranih webshopova

Hvala ti na informacijama..

 

Kad naplate PDV i troškove, onda je cijena kao kod nas u trgovinama, tako da se ne isplati bas kupiti nove stvari i čekati dok stigne..

Ok za rabljene i jeftinije stvari..

 

Što se tiče jeftinije kupnje, mislim da je onda bolje otići u Austriju ili Italiju, pa još izvući povrat njihovog poreza, a kod nas na granici ne prijaviti..

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Kupovina preko stranih webshopova

znam da je već lagano kasno, ali tako ti hiperfokalne daljine, nemoj to kupovati. samo napišeš na google i 90% stranica će ti reći da je to scam. ne mogu oni prodavati aparata po cijeni manjoj od nabavne.

 

bh je ok, ali s poštarinom i carinom nećeš proći baš nešto jeftinije.

90% mladih si piše gluposti u potpis. Ako si ti među onih 10%... zašto ovo uopće čitaš?
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2009 0:26 (Kuv).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupovina preko stranih webshopova

ne znam za foto opremu

inače ja sam gledao kupit neku odjću preko neta i to stranog ponuđača

čuo sam da oni uglavnom samo izmame novce

je li netko ima iskustva s tim?

pozzz

:)))

 

Hrca
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kupovina preko stranih webshopova
Kupujem na puno web shopova, ali zaboravi na bilo kakav način plaćanja osim PayPala i kartice s time da karticom plaćam samo i isključivo na provjerenim siteovima.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
16 godina
offline
RE: Kupovina preko stranih webshopova
Kupujem leće iz USA bez problema, do 90 USD bez carine i poreza.

Kupio jednom odjeću Abercrombie, ispalo skoro duplo od cijene na webu ( carina + porez, a ni dostava nije bila jeftina koja također ulazi u carinsku osnovicu).

Kupio printer iz USA, ispao 30% jeftiniji nego u HR.

Trenutno čekam tipkovnicu iz Hong Konga, šalju za samo 3 USD worldwide ! Vidjet ćemo kako će ispasti..

Uglavnom pozitivna iskustva..
Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupovina preko stranih webshopova

Zvao sam neki dan carinu i rekli su da se naplacuje carina 10% na fotoaparate. 

Dakle racunica je cijena+postarina+carina na sve+pdv na sve. Puno sam stvari kupio preko neta, nikad nisam imao problema. Istina kupujem preko provjerenih stranica i EBaya.

Nemojte da vas zavaraju natpisi free shipping jer to obicno vrijedi samo na podrucju te drzave, za nas se gotovo uvijek naplacuje postarina.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice