Kupovina fotoaparata i foto opreme

poruka: 887
|
čitano: 288.809
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Stjepanj kaže...

Pozdrav, trebam stalak za Nikon P900 (onaj s 83x zoomom:), dali moze kakva preporuka?

 Znači odabran je

 

Nisam stručnjak za stative, al bilo je već rasprave prije par strana pa baci oko na spomenute

8 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Stjepanje moze li komentar u p900, kakav je aparat, kakve slike daje =?  Jeste li zadovoljni, i ako moze koja slika sa zoomom. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

sljedeci tjedan!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

pozdrav ekipo,
mi moze netko od vas procjenit koliko bi vrijedila ova oprema (u kompletu):
- Nikon D7100 (3 god, nikad udaren, jako ocuvan, oko 40000 okidanja, nedavno dan na ciscenje senzora)
- Tokina 11-20 F2.8 (IF) DX ( malo vise od godinu dana star, cist ko suza)

- Nikkor 18-140 f3.5-5.6 (objektiv 100% ispravan, cist, ima 3 god., jedino se odljepio jedan prednji dio pa ga sad drzi izolir traka :), ali dao bi ga i na poklon mozda)
- Nikkor 55-300 f4.5-5.6 G ED (cist, malo koristen, 3 god.)
-dajem i Nikonovu torbu na poklon

hvala unaprijed i ugodan dan vam zelim :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Ima li igdje u hrvatskoj nikkor 18 140mm po normalnoj cijeni? Sve kaj sam nasao je preko 4500kn, na amazonu.co.uk ga mogu dobit ugrubo za pola te cijene. Jesu u hr zbilja takvi lihvari? Aj da je parsto kuna razlike, al preko 2k kuna..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
8 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Poz ljudi. Zanima me gdje kupiti d3300 18-55 kit a da nije cannosa? Dosta ljudi ovdje je napomenulo da se izbjegne ta trgovina. I jos me zanima da li ima 18-55 kit sa VRII objektivom. I koja je razlika izmedu VR i VRII ? Vidim da po netu vecina ima VR objektiv u kitu a ne VRII.
Pitanje nije za mene vec za stariju osobu koja se na moju preporuku odlucila za d3300. Hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2017 14:57 (deepshitcro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
deepshitcro kaže...

Poz ljudi. Zanima me gdje kupiti d3300 18-55 kit a da nije cannosa? Dosta ljudi ovdje je napomenulo da se izbjegne ta trgovina. 

 https://www.nabava.net/search.php?q=d3300+kit

8 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

pozdrav imali ti tko iskustva sa Tamron 70-200mm F/2.8 Di Macro objektivom,

htio bi kupiti jedan teleobjektiv za fotografiranje malo portreta, malo sporta (nogometa) pa neznam koji ova 3 objektiva da uzmem

tamron 70-300 F/4-5.6 je odavno ispao iz igre jer ima premali otvor na 300mm 

 

Canon EF 70-200mm f/4.0 L -600€

Tamron SP AF 70-200mm F/2.8 Di Macro -500€

Tamron SP AF 70-300 F/4-5.6 Di VC -300€

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Razmišljam skoro zamijeniti svoj aps-c Canon 750D kit objektiv 18-55 sa nekim boljim objektivom.


Prvo sam gledao Canon 10-18mm on je dosta pristupačan ali nije tolko idealan za mračnije uvjete.
Drugo je Canon 10-22mm s tim objektivom nisam baš upoznati, ali je za nijansu bolji od ovoga iznad.
Treći je sigma 18-35mm ART za koji sam najviše zagrijani. No opet  navodno autofokus nije dobar i nema stabilizaciju slike. U principu to je "nabrijani" kit objektiv.

Ima neki četvrti koji bi mi preporučili ili neki od ova tri? 

Nisam zahtjevni korisnik, amater sam.  Htio bih Wide i što bolji f/. 



Još jedna opcija mi je uzeti 50mm f1.8 za dobar bokeh i mračnije uvijete. + 10-18mm wide. Da li mi se to isplati?




Steam: nuketown | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Bernard Huky Hux kaže...

Razmišljam skoro zamijeniti svoj aps-c Canon 750D kit objektiv 18-55 sa nekim boljim objektivom.


Prvo sam gledao Canon 10-18mm on je dosta pristupačan ali nije tolko idealan za mračnije uvjete.
Drugo je Canon 10-22mm s tim objektivom nisam baš upoznati, ali je za nijansu bolji od ovoga iznad.
Treći je sigma 18-35mm ART za koji sam najviše zagrijani. No opet  navodno autofokus nije dobar i nema stabilizaciju slike. U principu to je "nabrijani" kit objektiv.

Ima neki četvrti koji bi mi preporučili ili neki od ova tri? 

Nisam zahtjevni korisnik, amater sam.  Htio bih Wide i što bolji f/. 



Još jedna opcija mi je uzeti 50mm f1.8 za dobar bokeh i mračnije uvijete. + 10-18mm wide. Da li mi se to isplati?




 Sigma ti je vjerovatno najbolji apsc objektiv. Pristupacnije rjesenje je sigma 17-50 f2.8

14 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Da najbolje za apsc senzore. A je li "wide"? Još me dodatno zabrinjava sigmin drugačiji autofokus.

Steam: nuketown | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Kako mislis da je 18-35 f1.8 nabrijani kit? to je najbolji objektiv za apsc. bolji neces naci ;) Koliko ti siroko treba? Za sta?

14 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Pa mislim da je 18-35mm nabrijani 18-55mm.. ili sam u krivu? 

U principu da je šire od 18-55mm  

-za portrete i landscape

 

I šta je sa 50mm f1.8 Ima li on šanse kraj sigme 18-35mm. Bokeh i ostalo?

Steam: nuketown | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2017 22:56 (Bernard Huky Hux).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
14 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Pitao sam u kontekstu dal ima svrhe imati 50mm kraj sigme 18-35. 

Ali kolko vidim po ovoj usporedbi nema nikakve svrhe.

Pobjednik  je tu definitivno Sigma. 

Steam: nuketown | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Žarišne duljine su drugačije sigma ne pokriva 50mm. Ima i jako puno smisla imati 50mm objektiv pored 18-35.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Naravno pogotovo što kod canona nije skupa ali trazio je što šire...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Samyang 16mm f2.0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Ekipa, možete li mi preporučiti stativ za nikon d3100. Ne znam točno gdje početi jer se baš ne razumijem u to tj zanima me koji stativi odgovaraju tom fotoaparatu. Da ne kupum krivog.
I ako tko zna u hr gdje kupiti za me tako veliku lovu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

U principu gledaj nosivost stativa i sto tezi radi stabilnosti ili neki sa kukom na dnu da mozes okaciti torbu pa dobijes stabilnost. Meni sa sigmom 17-50 i battery gripom je trebao sa nosivoscu od 3 kg je sigma je poteska....

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Gledaj da ti ima onu kuglastu glavu ako ti ulazi u budzet
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Pozdrav

 

Molim da mi napisete vasa iskustva sa macro prstenovima na canon eos aparatima (750-760d)

 

Razmisljam da li da kupim prstenove ili da se upustim u stednju pa da si kupim macro objektiv

 

U slucaju da se odlucim za prstenove koristio bi ih u kombinaciji sa canon 50mm f1.4 objektivom

 

 

Hvala na odgovoru

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Što mislite o Canon eos 750d?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Evo ja ga imam. Kad sam ga prošle godine kupovao htio sam 700d. Na kraju sam se odlučio na 750d kao noviji bolji senzor, tada je bio najnoviji model... 

Jednim djelom sam ostao razočarani u njega. Recimo još nema magiclantern za njega, nema mogućnosti timelapsea.. No sve u svemu fotić je dobar. Ima nfc, wifi. Praktično je to. 
Da idem sad kupovati fotića kupio bi si 700d i ostalo bi mi 2K kn..

Steam: nuketown | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
8 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Mislim da ipak ima dosta bolji senzor od starog, istog sam imao u 650D i nije se baš pokazao nešto.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Olympus E-PL6 ga je oderao kao beba zvečku u svim područjima pogotovo u dinamičkom rasponu.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Ima li tko iskustva s kupovinom ovakvih preko oglasnika? Novo je, s jamstvom i osoba kaže da kupuje na veleprodaju pa ima povoljnije, kako u tom slučaju servis ako što pođe po krivu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
crazy_luđak kaže...

Ima li tko iskustva s kupovinom ovakvih preko oglasnika? Novo je, s jamstvom i osoba kaže da kupuje na veleprodaju pa ima povoljnije, kako u tom slučaju servis ako što pođe po krivu?

 U zadnjih nekoliko godina kupio 3 fotića i nešto objektiva i sve OK. Ako nešto rikne obratiš se njemu (tako čovjek veli) ali nisam nasreću trebao ništa reklamirat pa taj dio neznam.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Brada kaže...
crazy_luđak kaže...

Ima li tko iskustva s kupovinom ovakvih preko oglasnika? Novo je, s jamstvom i osoba kaže da kupuje na veleprodaju pa ima povoljnije, kako u tom slučaju servis ako što pođe po krivu?

 U zadnjih nekoliko godina kupio 3 fotića i nešto objektiva i sve OK. Ako nešto rikne obratiš se njemu (tako čovjek veli) ali nisam nasreću trebao ništa reklamirat pa taj dio neznam.

Dosad sam samo mobove kupovao rabljene i tu sam majstor, provjerim dal je autentičan, poklapa li se imei, jel valjan račun i sl. Na što bih trebao obratiti pozornost ako uzmem tako fotić?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
crazy_luđak kaže...
Brada kaže...
crazy_luđak kaže...

Ima li tko iskustva s kupovinom ovakvih preko oglasnika? Novo je, s jamstvom i osoba kaže da kupuje na veleprodaju pa ima povoljnije, kako u tom slučaju servis ako što pođe po krivu?

 U zadnjih nekoliko godina kupio 3 fotića i nešto objektiva i sve OK. Ako nešto rikne obratiš se njemu (tako čovjek veli) ali nisam nasreću trebao ništa reklamirat pa taj dio neznam.

Dosad sam samo mobove kupovao rabljene i tu sam majstor, provjerim dal je autentičan, poklapa li se imei, jel valjan račun i sl. Na što bih trebao obratiti pozornost ako uzmem tako fotić?

 Budući da je novi isto ko i u dućanu. Uzmeš objektiv sa sobom i isprobaš jel radi

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice