Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

poruka: 9.230
|
čitano: 1.706.354
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
15 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...

A ovakvo nesta?

 Molio bih da stavljas samo najbolje fotke ovdje ili odjednom set fotki...zatrpavas temu i ne stignem vidjet tude fotke...

 

Dud, svaka cast i cestitke!!!

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2015 21:25 (Mitch).
12 godina
odjavljen
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Ako još niste,svakako čekirajte stranicu viewbug . (pri vrhu stranice kliknite na tab photos pa gledajte najbolje itd...)

Uz conteste na koje se možete prijavljivati i osvajati nagrade, zanimljivo je pregledavati fotografije ostalih.

Ima stvarno fascinantnih primjeraka,a i dosta toga se da naučit.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2015 21:55 (Zin8).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Jedna proljetna :)

Nature :) Nature :)
In principio erat verbum et verbum erat apud deum et deus erat verbum..
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

kasno proljeće..

Mlad i lud
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

@Strm, za ovu c/b: možda je pravilo da portreti budu okomiti ali pravila su tu da se krše. Vodoravni portreti krupnog plana će izgladti dobro u dva slučaja. 1. da portretirana osoba ispuni kadar (ne baš cijeli ali većinu) npr. kosom, kapom, šeširom, rukama. 2. da se nešto događa u pozadini, drvo, cvijet, put, s time da je portret vezan za tu pozadinu npr pogled niz put ili tako nešto.A z aovaj drugi portret deya ti je sve rekao ja bi još dodal horizonz koji je ukoso, ako je namjerno ok, a ako nije onda pazi na to. Inače kad se oko izvježba naučit češ u sekundi okom proči cijeli kadar u tražilu prije nego okineš.
Evo par komada sa Jurjeva u dvorcu Lukavec kraj Velike Gorice.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D
 
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Sta kazete na ovu fotku?

Moj PC  
20 0 hvala 0
14 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Evo jedna mobitelska, jel to ista ok ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2015 19:27 (DodoNJa).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
DodoNJa kaže...

Evo jedna mobitelska, jel to ista ok ?

 Zaboravio si na pravilo trecine ;) 

16 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
DodoNJa kaže...

Evo jedna mobitelska, jel to ista ok ?

 

meni je to skroz bezveze...čisti snapshot, i ja to nebi objavil da sam sliknul....u biti, ja bi to i da sam sliknul odma na aparatu zbrisal

....al to sam samo ja....

http://www.hranilovic.com
16 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

shranilo ja da sam na tvoj mjestu isto tak nebi objavljivao ove tvoje portrete niti ih imao spremljene na kartici. nemoj bit šupak.

www.vodopija.net
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Adict kaže...
DodoNJa kaže...

Evo jedna mobitelska, jel to ista ok ?

 Zaboravio si na pravilo trecine ;) 

 nikakvo pravilo trećine nebi ovome pomoglo :D

 

@dodoNJa

fotografiju je potrebno učiniti zanimljivom, nije važno dali ju slikaš mobitelom ili pravim fotoaparatom, tehnikalije nemaju puno utjecaja ako nemaš viziju i ideju što i kako dobit. U drugu ruku istina bog mobitel i makro sposobnosi baš i nisu najbolje, pa je teško izdvojit subjekt, ali u prvom planu imaš dosta toga što nebi trebali biti na fotografiji... travke prekrivaju većinu puža, nalaze se u prvom planu, a to je big no no imati nešto masovno i zamućeno u prvom planu jer odvlači pažnju... bar to možeš manipulirati, jer bogme puž neće nigdje tako brzo pobjeć :)

 

Eto vodi računa o tih par stvari sljedeći put kad budeš slikao: dakle ništa u prvom planu što će odvlačit pažnju, izdvojen subjekt iz pozadine, te kao što kolega kaže probaj "pravilo trećina" iliti nemoj baš direkt centralnu sliku opalit... nekad centralne kompozicije funkcioniraju, ali sve ja kad gledam pokušavam izvagat preko težišta pa tako iskadriram :D malo teško za objasnit hahahah xD

 

@nick... sindrom fotografske ljubomore? :D ono kad vidiš dobre slike i ljubomoran si i pljuješ po njima :D hehehehe xD kolega Shranilo (ili kako se već zove) čisto dobre portrete radi, ako niš drugo bar se trudi :)

FX X8 9370 | GA-990FXA-UD3 | 8GB @ 1866MHz | Gainward GTX770 | 2x Intel 530 120GB RAID 0 | Corsair HX850W | Thermaltake R31 | + | HP Envy 17 | Core i7 2630QM | 16GB DDR3 | Intel 330 60GB | HD 6850M |
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2015 19:35 (Oly_E3).
14 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

malo mjeseca

 

Potpis!
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Oly_E3 kaže...
Adict kaže...
DodoNJa kaže...

Evo jedna mobitelska, jel to ista ok ?

 Zaboravio si na pravilo trecine ;) 

 nikakvo pravilo trećine nebi ovome pomoglo :D

 

@dodoNJa

fotografiju je potrebno učiniti zanimljivom, nije važno dali ju slikaš mobitelom ili pravim fotoaparatom, tehnikalije nemaju puno utjecaja ako nemaš viziju i ideju što i kako dobit. U drugu ruku istina bog mobitel i makro sposobnosi baš i nisu najbolje, pa je teško izdvojit subjekt, ali u prvom planu imaš dosta toga što nebi trebali biti na fotografiji... travke prekrivaju većinu puža, nalaze se u prvom planu, a to je big no no imati nešto masovno i zamućeno u prvom planu jer odvlači pažnju... bar to možeš manipulirati, jer bogme puž neće nigdje tako brzo pobjeć :)

 

Eto vodi računa o tih par stvari sljedeći put kad budeš slikao: dakle ništa u prvom planu što će odvlačit pažnju, izdvojen subjekt iz pozadine, te kao što kolega kaže probaj "pravilo trećina" iliti nemoj baš direkt centralnu sliku opalit... nekad centralne kompozicije funkcioniraju, ali sve ja kad gledam pokušavam izvagat preko težišta pa tako iskadriram :D malo teško za objasnit hahahah xD

 

@nick... sindrom fotografske ljubomore? :D ono kad vidiš dobre slike i ljubomoran si i pljuješ po njima :D hehehehe xD kolega Shranilo (ili kako se već zove) čisto dobre portrete radi, ako niš drugo bar se trudi :)

 

nemam zbog cega biti ljubomoran na shranila, nek radi sta radi, ali nitko nema pravo nekom rec takvo nesto na takav nacin, pogotovo pocetniku. moja definicija dobrog portreta se ocito jako razlikuje od tvoje, a fotke s frendicama koje misle da su fotomodeli u napustenim prostorima u kratkim hlacicama i stiklama su mi naprosto odvratne. mislim da ovdje puno ljudi ima dosta tog za nauciti o fotkanju, a na kraju krajeva koliko god se vi svi borili protiv nekog kretena (u ovom slucaju mene) koji dijelu pravdu na forumu i "pljuje" po vasim fotkama, shvatit cete da ovo nije bog zna kaj ako dostignete neku pristojnu razinju znanja i samokritike kada sazrijete kao fotografi. vec je kasno, popio sam par piva i jedva cekam dic se sutra za fax pa eto, laku noc

www.vodopija.net
13 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Postalo napeto na ovom forumu :)

Puža je u travi teško uslikati i sa pravim aparatom. Takve sitne objekte ili sam negdje postaviš ili pričekaš da dođu do mjesta koje nije tolko gužvovito...

Što se pravila trećina tiče - meh... nekada pali nekada ne. Ovisi o smjeru gledanja subjekta i simetričnosti scene.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Dali na ovakvoj slici puno smeta Chromatic Aberration?

sup bro?
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

smeta ona crvena točka koja privlači pozornost a ne vidi se što je. i imaš dva subjekta od kojih je jedan zamućen. ljudski um pokušava uspoređivati predmete ako se nalaze dva u sceni. slikaj neparne brojeve dominantnih subjekata kada god možeš.

13 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Trickortreat kaže...

smeta ona crvena točka koja privlači pozornost a ne vidi se što je. i imaš dva subjekta od kojih je jedan zamućen. ljudski um pokušava uspoređivati predmete ako se nalaze dva u sceni. slikaj neparne brojeve dominantnih subjekata kada god možeš.

 Hvala, znaci neparni broj dominantnih subjekata, to su te dvije spage ili? Takodjer, zasto je fotic zamutio bijelo crijevo u pozadini onako nekako izgleda siroko?

sup bro?
15 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...

Dali na ovakvoj slici puno smeta Chromatic Aberration?

 gdje je tu CA

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
13 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Mitch kaže...

 gdje je tu CA

 

skroz pri vrhu nefokusirane niti :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...

 Hvala, znaci neparni broj dominantnih subjekata, to su te dvije spage ili? Takodjer, zasto je fotic zamutio bijelo crijevo u pozadini onako nekako izgleda siroko?

 

yep - to su te dvije špage, staviš 3 sa jednom u fokusu ili samo jednu. a zamutio je jer pri određenim žarišnim duljinama i otvorima blende imaš samo usko područje dubinske oštrine, ako staviš na manju žarišnu duljinu (nešto oko 18mm) i povećaš otvor blende (na npr. f8) više toga će biti fokusirano (pri tim postavkama najvjerojatnije i cijeli kadar).

A to na koji način ti zamuti nefokusirane dijelove scene - to ti takožer ovisi o otvoru blende, tj. na datoj žarišnoj duljini, čim ti je blenda više otvorena tim će više disperzirati nefokusirane dijelove kadra.

13 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Trickortreat kaže...
Strm kaže...

 Hvala, znaci neparni broj dominantnih subjekata, to su te dvije spage ili? Takodjer, zasto je fotic zamutio bijelo crijevo u pozadini onako nekako izgleda siroko?

 

yep - to su te dvije špage, staviš 3 sa jednom u fokusu ili samo jednu. a zamutio je jer pri određenim žarišnim duljinama i otvorima blende imaš samo usko područje dubinske oštrine, ako staviš na manju žarišnu duljinu (nešto oko 18mm) i povećaš otvor blende (na npr. f8) više toga će biti fokusirano (pri tim postavkama najvjerojatnije i cijeli kadar).

A to na koji način ti zamuti nefokusirane dijelove scene - to ti takožer ovisi o otvoru blende, tj. na datoj žarišnoj duljini, čim ti je blenda više otvorena tim će više disperzirati nefokusirane dijelove kadra.

 F/1.8, ISO80, 1/120 sam stavio

sup bro?
16 godina
moderator
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Danas napravio nosač za svjetiljku od snjegobrana pa išao isprobati taj hi-tech setup :)

3,3:1 macro uvećanje

 

 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
DrNasty kaže...

Danas napravio nosač za svjetiljku od snjegobrana pa išao isprobati taj hi-tech setup :)

3,3:1 macro uvećanje

 Daj fotkaj i taj setup da vidimo, i koji je to objektiv tj. s čim fotkaš. Ja sam jednu prljavu muhu fotkal, naravno ovo nije iz ruke nego stack od 6 fotki.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2015 21:38 (Dud).
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Mitch kaže...
Strm kaže...

Dali na ovakvoj slici puno smeta Chromatic Aberration?

 gdje je tu CA

 U vrhu desnog konopca.

13 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Dali je pametno ugasenu stavit u fokus, a van fokusa upaljene?

sup bro?
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...

Dali je pametno ugasenu stavit u fokus, a van fokusa upaljene?

 E, ovaj kadar ti možda ima potencijala :)

Igraj se! Ne možemo mi točno znati kako će izgledati.

 

Probaj s trećinama, probaj sa zlatnim rezom (makar mislim da ti je to malo preteško), probaj mjenjati fokus. Pazi da staklenke ne izlaze mrvicu iz kadra... druge kuteve...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
14 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

komentari ,kritike poželjni 

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2015 21:28 (loky4i4).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
loky4i4 kaže...

komentari ,kritike poželjni 

 Po meni, ovo s maslacima nije bas nesto, na 1. i na 3. slici imas dio koji ti je van fokusa a treba bit u fokusu, dok je 2. dosadna. Onda 4. po meni isto nije nis specijalno. 5. slika je kompozicijski super, po meni malcice ekspoziciju dolje, iako je to diskutabilno jer su drveca na kraju dosta tamna a ovo na pocektu dosta svijetlo sto bi znacilo da ultimativno slika sasvim uredu. 6. slika je isto kompozicijski odlicna, b&w je sjeo ko budali samar stvarno bez zamjerki. 7. slika je isto super, b&w joj nekako bolje sjeda nego da je u boji, mozda bih se probao poigrat tako da vlak bude mutan...8. mi nevalja, imas taj neki zamuceni predmet koji blokira glavni predmet na slici, a onda vidim dolje grafite koji su necitljivi jer su onak "fuzzy", bolje il da se vide ili da su van fokusa nego to..

sup bro?
14 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Ova zadnja mi je fora zato sto je stup upao u kadar slucajno tokom voznje iz vlaka ...hvala na kritikama :)

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice