Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

poruka: 9.230
|
čitano: 1.710.316
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Neznam nadimak.. kaže...

Hvala puno na komentaru,sad mi je puno jasnije.

Kazem,potpuni sam pocetnik,imam neke ideje,no fali iskustva i znanja.

Vjerujem kak ce s vremenom biti bolje :)

 Pohvala kolegi Strmu kaj je tak dobar pa pomaže, ja sam uvijek za to i ja bi samo nemam previše vremena. Samo poslušaj njegove savjete, a moj mali savjet je da za početak radiš fotke koje u sebi imaju jedan glavni motiv. npr. jedan cvijet, jedno drvo, jedna stvar. I na brzinu na par minuta bar izguglaj pravila trećina bit će ti puno jasnije i vjerujem da će se več vidjet razlika. 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D
12 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

E da nije se lijepo hvalit ali samo ovaj da se pohvalim. Osvojio sam 1. mjesto u časopisu digital foto u temi portreti I evo jedna fotka da ne bum offtopic.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D
 
17 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Dud kaže...

E da nije se lijepo hvalit ali samo ovaj da se pohvalim. Osvojio sam 1. mjesto u časopisu digital foto u temi portreti I evo jedna fotka da ne bum offtopic.

 Uopće nisam začuđen, ta slika mi se urezala u pamcenje prvi put kad ju vidio!

Bravo Dud!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

evo vratit ću sliku, skupa s još jednom obrađenom

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2015 17:21 (Raja).
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Raja kaže...

može li se obrisati post, hvala

 

 Ta mi je bila najbolja od one kolekcije. (vjerojatno zbog male dubine oštrine, i pogođenog fokusa. Odlično izgledaju oni pramenovi van fokusa)

Baš mi je lijepo vidjeti je u boji.

 

Edit: ova druga.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2015 20:22 (CyberDemonVZ).
13 godina
online
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Bilokakve kritike su dobrodosle...

sup bro?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Raja meni su bolje c/b. Zanimljiva stvar se desila dok sam gledal ove sad u boji pogotovo drugu, slušal sam u Dinu Merlina -Undo i onda sam baš okrenul na ovu fotku e kako je kliknula ;)
Strm, možda da si išao na čistu geometriju ko npr. na ovoj mojoj kad sam imao fazu fotkanja prozora, ma dobro još uvijem me to privlači ta simetrija i geometrija. Meni bi se definitvno više svidjela na taj način.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...

Bilokakve kritike su dobrodosle...

 Htio sam napisati potpuno istu stvar ko i Dud! :)

Našao si odličan kadar, al mi se nikako ne sviđa odkud si slikao. Malo upada krov, malo donji dio zida, koji već ima ne sjene...

Samo udari jednu fotku ravno od naprijed (i malo varaj u photoshopu s ispravljanjem linija ako treba) i mislim da ces imat odličnu sliku!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
13 godina
online
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

A da se postavim na glavu nisam mogao uslikat a da mi neupadne krov ili tako nes... Onda cu opet kad uvatim vremena otic pa uslikat, pa budemo vidjeli

Inace mene zanima nes za DOF, depth of field, dubina polja(slike) kakogod. Koliko ja znam, DOF mi odredjedjuje koliko ce slika bit u fokusu, tj. velik DOF=sve u slici je u fokusu, mali DOF=manji predmet(za macro?) je u fokusu? 

E sad, koliko sam upoznat DOF odredjujem s otvorom blende? Sto je blenda vise otvorena npr. f/1.4 to je dof manji, a sto je blenda manje otvorena npr. f/8 to je dof veci? I jos me nekaj zanima, sto je blenda vise otvorena to je ono van fokusa vise mutno ili obratno?

Zahvaljujem unaprijed, msm to su osnove, al sad neznam dali je moje razmisljanje krivo li tako nesta, a jedna od najjosnovnijih stvari fotografije je kontoroliranje dubine polja na slikama.. 

sup bro?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...

A da se postavim na glavu nisam mogao uslikat a da mi neupadne krov ili tako nes... Onda cu opet kad uvatim vremena otic pa uslikat, pa budemo vidjeli

Inace mene zanima nes za DOF, depth of field, dubina polja(slike) kakogod. Koliko ja znam, DOF mi odredjedjuje koliko ce slika bit u fokusu, tj. velik DOF=sve u slici je u fokusu, mali DOF=manji predmet(za macro?) je u fokusu? 

E sad, koliko sam upoznat DOF odredjujem s otvorom blende? Sto je blenda vise otvorena npr. f/1.4 to je dof manji, a sto je blenda manje otvorena npr. f/8 to je dof veci? I jos me nekaj zanima, sto je blenda vise otvorena to je ono van fokusa vise mutno ili obratno?

Zahvaljujem unaprijed, msm to su osnove, al sad neznam dali je moje razmisljanje krivo li tako nesta, a jedna od najjosnovnijih stvari fotografije je kontoroliranje dubine polja na slikama.. 

 Sve si točno rekao.

Otvorenija blenda = manji f broj = zamućenije sve van fokusa

 

Nego, jesi pogledao onu "školu fotografije"?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
13 godina
online
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
CyberDemonVZ kaže...
Strm kaže...

A da se postavim na glavu nisam mogao uslikat a da mi neupadne krov ili tako nes... Onda cu opet kad uvatim vremena otic pa uslikat, pa budemo vidjeli

Inace mene zanima nes za DOF, depth of field, dubina polja(slike) kakogod. Koliko ja znam, DOF mi odredjedjuje koliko ce slika bit u fokusu, tj. velik DOF=sve u slici je u fokusu, mali DOF=manji predmet(za macro?) je u fokusu? 

E sad, koliko sam upoznat DOF odredjujem s otvorom blende? Sto je blenda vise otvorena npr. f/1.4 to je dof manji, a sto je blenda manje otvorena npr. f/8 to je dof veci? I jos me nekaj zanima, sto je blenda vise otvorena to je ono van fokusa vise mutno ili obratno?

Zahvaljujem unaprijed, msm to su osnove, al sad neznam dali je moje razmisljanje krivo li tako nesta, a jedna od najjosnovnijih stvari fotografije je kontoroliranje dubine polja na slikama.. 

 Sve si točno rekao.

Otvorenija blenda = manji f broj = zamućenije sve van fokusa

 

Nego, jesi pogledao onu "školu fotografije"?

 Gledao jesam, no sve me to sad malo zbunjuje s vremena na vrijeme pa pitam vas da utvrdim gradivo

sup bro?
13 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...

A da se postavim na glavu nisam mogao uslikat a da mi neupadne krov ili tako nes... Onda cu opet kad uvatim vremena otic pa uslikat, pa budemo vidjeli

Inace mene zanima nes za DOF, depth of field, dubina polja(slike) kakogod. Koliko ja znam, DOF mi odredjedjuje koliko ce slika bit u fokusu, tj. velik DOF=sve u slici je u fokusu, mali DOF=manji predmet(za macro?) je u fokusu? 

E sad, koliko sam upoznat DOF odredjujem s otvorom blende? Sto je blenda vise otvorena npr. f/1.4 to je dof manji, a sto je blenda manje otvorena npr. f/8 to je dof veci? I jos me nekaj zanima, sto je blenda vise otvorena to je ono van fokusa vise mutno ili obratno?

Zahvaljujem unaprijed, msm to su osnove, al sad neznam dali je moje razmisljanje krivo li tako nesta, a jedna od najjosnovnijih stvari fotografije je kontoroliranje dubine polja na slikama.. 

  http://i.imgur.com/Y285ZCB.gif

12 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Ova je samo meni dobra fotka jer mi je kćerkica na slici, il je stvarno slika OK?

Jooj, trebam se vratiti fotkanju!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Fotka je tebi dobra jer si fotkal kćerkicu. Fotka je školski dobra jer ima puno kompozicjskih elemenata, od dijagonala, trokuta, trećina punog i praznog prostora. Ali...ima i ali...fotka umjetnički i estetski nije ništa posebno. Dakle dobra fotka ali ne wow fotka, ali opet zavisi kaj si htio reči fotkom ;)
Evo malo ribičije.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Dud kaže...

Fotka je tebi dobra jer si fotkal kćerkicu. Fotka je školski dobra jer ima puno kompozicjskih elemenata, od dijagonala, trokuta, trećina punog i praznog prostora. Ali...ima i ali...fotka umjetnički i estetski nije ništa posebno. Dakle dobra fotka ali ne wow fotka, ali opet zavisi kaj si htio reči fotkom ;)
Evo malo ribičije.

 Hvala!

 

Pa gdje nađeš ovakve oblake??

Šlag..

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
12 godina
odjavljen
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Slikano s iPhone 5S

 

evo i veće slike

proljeće... proljeće...
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2015 12:25 (Zin8).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

još par portreta....nadam se da nisam dosadan

modeli su: Ivana, Mateja i Bojana :)

oprema: canon 50d i 500d, 50mm f1.8, sigma 70-300 i tamron 17-50 f 2.8

dosvjetljivač, blicevi.....ima toga :)

komentari poželjni :)

 

hm....ne kužim zašto toliko izgube fotke na kvaliteti kod uploada :(

1 1
2 2
3 3
4 4
5 5
6 6
7 7
8 8
9 9
10 10
11 11
http://www.hranilovic.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2015 11:48 (shranilo).
 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
CyberDemonVZ kaže...

 

Pa gdje nađeš ovakve oblake??

Šlag..

 Bilo je par takvih dana početkom mjeseca, hrpa šlagastih svaki dan, šteta kaj nisam imal više vremena i volje(čitaj para za benzin) pa malo po okolici Vel gorice otić. Ovo je na jezeru pokraj Velike Gorice. Evo još dvije panorame.
Shranilo, 8 mi se sviđa, samo da ima neku drugu obleku na toj fotki, i 11...na nju se ugledaj ta mi je baš onak, lijepi dof, kompozicija s pogledom prema ruci koja vodi u kut, i ima neki high fashion filing.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D
9 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Postala mi zanimljiva ova tema pa evo da se uključim 

 

Evo par slika zalaska sunca na Savi od prošlog tjedna 

 

pauk uziva u zalasku sunca pauk uziva u zalasku sunca
Prava opasnost nije u tome da kompjuteri počnu razmišljati poput ljudi, nego u tome da ljudi počnu razmišljati poput kompjutera.
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
as123 kaže...

Postala mi zanimljiva ova tema pa evo da se uključim 

Evo par slika zalaska sunca na Savi od prošlog tjedna 

 Već dulje slikaš?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
9 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
CyberDemonVZ kaže...

 Već dulje slikaš?

  do sad sam slikao čisto rekreativno i za sebe,  a u zadnjih mjesec dana sam krenuo malo profesionalnije hah

Prava opasnost nije u tome da kompjuteri počnu razmišljati poput ljudi, nego u tome da ljudi počnu razmišljati poput kompjutera.
13 godina
online
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Ikakvi savjeti? Prvi put radim ovakvu sliku pa zato..

sup bro?
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
as123 kaže...

Postala mi zanimljiva ova tema pa evo da se uključim 

 

Evo par slika zalaska sunca na Savi od prošlog tjedna 

 

Ova prva s paukom ti ima potencijala, samo kompozicija ti je loša, pozadina previše bode, premalo izdvojen subjekt, ajde slikao si prema suncu valjda si ciljao low-key, ali da.... dobar pokušaj, može to i bolje ;) ove ostale dve meh... :D

 

i vodeni žigovi po fotkama... svi smo to jednom radili, bezvezan kliše, ako misliš da time postižeš da ti slike izgledaju "profi" zaboravi... :)

FX X8 9370 | GA-990FXA-UD3 | 8GB @ 1866MHz | Gainward GTX770 | 2x Intel 530 120GB RAID 0 | Corsair HX850W | Thermaltake R31 | + | HP Envy 17 | Core i7 2630QM | 16GB DDR3 | Intel 330 60GB | HD 6850M |
15 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...

Ikakvi savjeti? Prvi put radim ovakvu sliku pa zato..

 Moožda manji DOF, jer svi mi volimo bokeh :D (ne znam čime je slikano takav dof može i moj Z3 telefon dobit, ako je slikano telefonom onda je okey :D). Kadrirano dosta dobro, oštrine di treba ima, okey sve u svemu, lajk ;)

FX X8 9370 | GA-990FXA-UD3 | 8GB @ 1866MHz | Gainward GTX770 | 2x Intel 530 120GB RAID 0 | Corsair HX850W | Thermaltake R31 | + | HP Envy 17 | Core i7 2630QM | 16GB DDR3 | Intel 330 60GB | HD 6850M |
15 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
tajo1960 kaže...
Strm kaže...

Ikakvi savjeti? Prvi put radim ovakvu sliku pa zato..

kreni od orijentacije fotke... gdje si vidio (a nisi vidio, osim kod totalnih neznalica) panoramski orijentiran portret? osnovni modovi slikarstva i fotografije - "Landscape" (panoramski - dakle za panorame, krajolike, prikaze "zemlje", horizonta itd.) i "Portrait" (PORTRETNI) mod/orijentacija. dovoljno za početak?

 da se sve ide po šturim pravilima, ne bi ništa bilo zanimljivo, ali naravno to treba znat gdje i kako iskoristiti

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Prijatelju sam malo pokazivao kako slikat i kasnije obradit fotuku

 

njegov canon 600d + 50 1.4

 

 

naravno 100% prirodno svjetlo bez dosvjetljivaca

 

nadam se da nece uploader unistiti sliku skinutu s fejsa

 

Edit: popravio crop 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2015 15:36 (Raja).
 
2 0 hvala 0
13 godina
online
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

A ovakvo nesta?

sup bro?
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2015 22:28 (Strm).
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Previše praznog prostora iznad modela, odrezana tenisica...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Što imamo manje potreba, to manje nam prijeti oskudica!
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...

A ovakvo nesta?

 Iskreno imaš google, flickr, instagram, youtube i šta sve ne.

 

Gledaj malo da dobiješ inspiraciju i ideju šta se tiće kompozicije, osvjetljenja i ostalog.

 

Više bi ti koristilo da gledaš poznatije fotografe i snimiš par fotki s kojima si zadovoljan te onda pitaš nego ovako.

 

Imaš svašta ugl. ovo je fora itd.

 

http://instagram.com/bokeh_hour
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice