Koji fotoaparat kupiti?

poruka: 81
|
čitano: 57.174
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Koji fotoaparat kupiti?

Pozdrav svima!

Dakle, koji fotoaparat kupiti do 3700 kn ? Malo sam trazio po internetu i naisao sam na 6 modela od kojih su 3 SLR i 3 SLR-LIKE !U cemu je razlika između njih te koji je najbolji za te novce?

Mozda neki koji nisam naveo? Bilo bi dobro da mi i objasnite zasto je taj doticni bolji od ostalih! Pocetnik sam i do sad sam fotografirao samo digitalcem no ucim i zelim kupiti pravi fotoaparat!

 

Evo koje sam nasao :

1. SLR LIKE:

Panasonic Lumix FZ45 - 2799 kn(optimum)

Sony DSC-HX1 - 2999kn(optimum)

Nikon P100 - 2999kn(optimum)

 

2.SLR:

Canon EOS 1000D 18-55mm objektiv - 3199kn(optimum)

Olympus E-450 14-42mm objektiv + 2GB kartica - 3799kn(Semark)

Sony DSLR-A290L 18-55mm objektiv-3399kn (svijetmedija)

 

HITNO MI JE! 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.1.2011 19:09 (marko93).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koji fotoaparat kupiti?

od nabrojanih kupi SLR:

redosljed:

sony

oly

canon

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji fotoaparat kupiti?

Mislim da tebi iskreno netreba takav fotoaparat i da lje to bacanje love

 

Ja imam canon powershot sx120 is i mogu ti reć da kao početnik sa njime možeš svašta naučiti.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Koji fotoaparat kupiti?

Nekako mi je sony A290L otpocetka favorit no u slucaju da mi se buđet povisi do 4000 kn jel se isplati uzet sony dslr-A330Y koji za razliku od A290 ima 10 megapixela(A290-14) no ima lifeview i dobije se 2 objektiva a kosta 3999 kn !?

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.1.2011 23:46 (marko93).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koji fotoaparat kupiti?

da

13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji fotoaparat kupiti?

Danas sam razgovarao sam jednom fotografkinjom i savjetovala mi je da kupim canon-a ili nikona- ! Gledao sam cijene no mislim da se ne moze nabavit ni jedan dobar u tom cijenovnom rangu do 3700 kn ! Nikonovi su modeli iznad 4000 a canon ima samo EOS 1000D koji nije bas nesto posebno! Imate kakav savjet?

13 godina
neaktivan
offline
Koji fotoaparat kupiti?

fotozine.org ili njuskalo, nadji neki rabljeni, za tu lovu ces dobiti sasvim solidni dslr...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji fotoaparat kupiti?

Nasao sam u jednom ducanu Nikon D3000 sa objektivom 18-55mm po cijeni od 3300 kn! Jel taj ok ? Nema Live View ni snimanje videa(nije mi ni potrebno) !

16 godina
offline
RE: Koji fotoaparat kupiti?
marko93 kaže...

Nasao sam u jednom ducanu Nikon D3000 sa objektivom 18-55mm po cijeni od 3300 kn! Jel taj ok ? Nema Live View ni snimanje videa(nije mi ni potrebno) !

 

 

ak tine treba LV i video onda je dobar

13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji fotoaparat kupiti?

Rekao sam da mi snimanje videa ne treba a iskreno ne znam bas sto je liveview pa mi pojasnite ako znate!

16 godina
offline
RE: Koji fotoaparat kupiti?
marko93 kaže...

Rekao sam da mi snimanje videa ne treba a iskreno ne znam bas sto je liveview pa mi pojasnite ako znate!

live view - živa slika

dakle, na LCD-u foticha mozete vidjeto u stvarnom vremenu ono sto je ispred objektiva, sa aparatom koji nema live view mozete fotkati gledajuci samo kroz opticko trazilo

13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji fotoaparat kupiti?

Hvala !

13 godina
neaktivan
offline
Koji fotoaparat kupiti?

Nikon D3000 ima stabilizaciju u objektivu , ne u kucistu! Tak imaju svi ili?

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.1.2011 12:03 (marko93).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji fotoaparat kupiti?

Aj da i ja na brzinu upitam.

nudi mi se Canon T70 SLR, dosta star ali i ocuvan

+ objektiv 1:3.5-4.5 f=28-70 mm (iako ne znam sto to tocno znaci, teski sam pocetnik)

+ bljeskalica

za nekih 280 kn

Jel se isplati?

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Koji fotoaparat kupiti?

Nemaju svi. Neki imaju u tijelu. Objektivi sa stabilizacijom i autofokusom su nešto skuplji ali su tijela bez stabilizacije i autofokusa jeftinija ali nemožeš sa njima imati autofokus sa starijim objektivima...

Ako si početnik onda ti tijelo bez live viewa ne dolazi u obzir. Preporučam ti kao početniku da si uzmeš neki bolji kompakt na kojeg ćeš moći našarafiti neku makro leću i filtere pa poslije kad prerasteš to i budeš imao malo više love (min oko 1000€) kupiš DSLR. Tako sam i ja počeo...

13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji fotoaparat kupiti?

Trebao bi do nedelje skupit neke novce pa cu onda vidjet s cim mogu raspolagat! Mozda kupim i neki rabljeni tipa EOS 400D, 450D

13 godina
neaktivan
offline
Koji fotoaparat kupiti?

Ako se ne baviš profesionalno fotografijom, kupi TZ-10 dobar je noću, i kvalitetne klipove snima.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji fotoaparat kupiti?

Joj vec par dana razbijam glavu s tim foticem , nikako da odlucim! Jedine nove DSLR fotoaparate (u tom cijenovnom rangu do kojeg mogu ici) koje sam pronasao su Canon EOS 100D i Sony DSLR-290L! Kaj da radim?? Cuo sam da sony bas nema kvalitetne DSLR fotoaparate i da nema veliku mogučnost izmjene objektiva kao što ima Canon ili Nikon! Makar ja imam Sonyev digitalac i prezadovoljan sam! Od rabljenih pronasao sam samo Canone 400D i 450D stare oko godinu do godinu i pol.! Molim vas prijedlog neki!

14 godina
offline
RE: Koji fotoaparat kupiti?

:) Kao što sam ti već ranije napisao, a vidim da i sam pomalo dolaziš do tog saznanja. Nemožeš kupiti za te novce koje imaš kvalitetan dslr, i bolje ne kupuj ove najjeftinije dslr-ove koje si naveo jer su oni obično lošiji od kvalitetnog kompakta. Preporučam da uzmeš neki kvalitetni kompakt koji ima sve manualne opcije kao dslr. Neznam za ove druge kompakte koje si naveo na početku ali o kupnji Sony-a DSC-HX1 sam i sam razmišljao prije dvije godine i bio mi je u najužem izboru. Na kraju sam se odlučio za Canon SX1 IS samo zato jer ima mogućnost slikanja u RAW formatu kojeg sony nema.

 

13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji fotoaparat kupiti?

Ma kupit cu Sony DSLR- A330Y sa dva objektiva i poslje na njega stavim neki makro od sigme ili Tamrona i to je to!

14 godina
offline
RE: Koji fotoaparat kupiti?
svaki dslr je bolji od kompakta,imao sam kompakta sa predlečama i ipak sam otišao na jeftini dslr i pri zdravoj svijesti odgovaram pod materijalnom i krivičnom odgovornošču za sve ovo što sam rekao,kupi sony i bit češ sretniji nego sa bilokojim kompaktom
14 godina
offline
RE: Koji fotoaparat kupiti?

:). Vidim da me netko nije shvatio. Je svaki dslr bolji od kompakta ali za to je potreban i bolji fotograf. Za dobru fotku treba i dobar fotograf, a čovjek je lijepo u početku rekao da je početnik... ja mu samo preporučam da ide postepeno i uči, da ne baca pare na dslr misleći da će mu on sam po sebi raditi bolje fotke. Neće ako nezna sa njim raditi i puno bolje fotke će napraviti sa kompaktom. Kad nauči malo više proda kompakta i kupi DSLR. I sam kažeš da si prvo imao kompakta sa predlećama pa prešao na dslr. I ja isto tako. I isto to preporučam i njemu jer će na tom kompaktu i njegovim nedostacima naučiti što mu zapravo treba i što želi i znati kupiti svoj prvi dslr i neće mu niti trebati ovakva pitanja na forumu...

I ja za ovo odgovaram pod materijalnom i krivičnom odgovornošću :P

15 godina
offline
Koji fotoaparat kupiti?

Ja ti prodajem Canon EOS 400D. Ako si zaineresiran,javi mi se na PM...

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Koji fotoaparat kupiti?
dastefan kaže...

:). Vidim da me netko nije shvatio. Je svaki dslr bolji od kompakta ali za to je potreban i bolji fotograf. Za dobru fotku treba i dobar fotograf, a čovjek je lijepo u početku rekao da je početnik... ja mu samo preporučam da ide postepeno i uči, da ne baca pare na dslr misleći da će mu on sam po sebi raditi bolje fotke. Neće ako nezna sa njim raditi i puno bolje fotke će napraviti sa kompaktom. Kad nauči malo više proda kompakta i kupi DSLR. I sam kažeš da si prvo imao kompakta sa predlećama pa prešao na dslr. I ja isto tako. I isto to preporučam i njemu jer će na tom kompaktu i njegovim nedostacima naučiti što mu zapravo treba i što želi i znati kupiti svoj prvi dslr i neće mu niti trebati ovakva pitanja na forumu...

I ja za ovo odgovaram pod materijalnom i krivičnom odgovornošću :P

Ma kod nas su svi vrhunski fotografi (i sve ostalo) vec sa rodjenjem...

14 godina
offline
RE: Koji fotoaparat kupiti?
Mrgud Veliki kaže...

Ma kod nas su svi vrhunski fotografi (i sve ostalo) vec sa rodjenjem...

jep pogotovo ak si zagorec,onda se zna da si se rodio sa malom maturom (ovo je replika na spomenuti post koji nema veze sa pitanjem o pomoči),uglavnom za približno iste novce bolje je kupiti dslr nego napredni kompakt,na dslr-u za poslje ti ostaje samo "zamjena objektiva" ili nadokupnja (što je daleko bitnije nego tijelo aparata) ako te kit objektiv ne zadovoljava,na dslr-u ima postavka "automatik" za početnike ili "neznalice",kupnjom dslr-a nema dva troška + nadoplata (kupi-prodaj- dodaj novaca i ponovo kupi)....................

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2011 10:41 (struić).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji fotoaparat kupiti?

Skupio sam jos neke novce i kupio Canon 450D sa 2 objektiva ! {#} sad sljedi puno ucenja, rada i nadam se dobrih fotki :) POZDRAV

13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji fotoaparat kupiti?

Htio bih samo napomenuti jednu stvar. Osoba koja ima nekakve iracionalne probleme vezane za Canon EOS 1000d uspjela je doslovce zagaditi domaći forum prostor  pljuvanjem po dotičnom aparatu neprestano ga uspoređuje sa osjetno skupljim aparatima što od Canona, što od drugih proizvođača. Ako pažljivo pročitate recenzije nekih uglednijih e-zinea ili papirnih časopisa vidjet ćete da se glavna zamjerka odnosi na početno visoku cijenu u trenutku izlaženja fotića. Međutim to se s vremenom promijenilo i ovaj aparat danas definitivno košta koliko i vrijedi.

U odnosu na recimo 450D ima nešto nižu rezoluciju, nema IR, ima 7 točaka fokusa, lošiju brzinu kontinuiraog okidanja u RAW formatu i još neke sitnice). Zamjerka se odnosi i na kvalitetu kućišta ali ne mislim da je ova plastika išta lošija u odnosu na 450D. Grip je već stvar veličine ruku i nekog subjektivnog osjećaja. Međutim kvaliteta fotografija je identična onom što radi 450D, a malo tko će primijetiti razliku u odnosu na modele 500Di 550D ako mu prije toga niste rekli s čime je slikano. Osim toga broj famoznih err99 je osjetno manji na 1000D.

U odnosu na druge modele Canon EOS serije  lošiji je upravo toliko koliko  je jeftiniji. Međutim većina početnika neće trebati dobar dio  opcija koje nedostaju, a rijetko ih zatrebaju i iskusni amateri.

Da ne dužim dalje-aparat daje slike u klasi sa Canon aparatima sa troznamenkastim brojevima u nazivu modela, mogućnosti ima sasvim dovoljno i treba ga svakako razmotriti kao dobru opciju za entry-level DSLR.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.1.2011 8:27 (kuglof).
13 godina
neaktivan
offline
dvogodišnje jamstvo za canon

U srpskom časopisu Refoto sam vidio da tamošnje firme nude dvo i trogodišnje jamstvo za Canon kamere.

Kod nas Fototeh također daje dvogodišnje jamstvo za Nikon kamere.

Pitanje je da li se više isplati kupiti u Beogradu Canon kameru minus PDV sa dvije ili tri godine jamstva

dok se naš servis ne uskladi prema tržištu, ili se zadovoljiti jednogodišnjim jamstvom i platiti još 23% PDV-a ?

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji fotoaparat kupiti?

Šta mislite jel bi se isplatilo ovo kupit i jel bi se prevario kupujući preko ove stranice odnosno preko interneta? Ima li tko iskustva?{#}

 

http://www.amazon.com/Nikon-Digital-f3-5-5-6G-including-Telephoto/dp/B0047097HQ/ref=sr_1_32?s=photo&ie=UTF8&qid=1315768994&sr=1-32

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji fotoaparat kupiti?

Potpuni sam laik po ovom pitanju pa bih vas zamolio da mi preporucite fotoaparat do 1600 kn. Trebam ga nabaviti za firmu.

S izborom trgovina sam kratak, samo mi je na raspolaganju emmezeta i konikom.

Hvala!

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice