Star Trek: Discovery

poruka: 292
|
čitano: 63.403
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Star Trek: Discovery

Pogledao i drugu epizodu maloprije...podizem ocjenu sa 6 za prvu epizodu na 6.5 za obje skupa...

 

Tek sam na kraju skuzio da je ovo ko rap album, ima faking intro...mozda posli bude daleko bolje...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
15 godina
offline
Star Trek: Discovery

Intro je katastrofa, kao neki loš crtić.

7 godina
offline
Star Trek: Discovery

Pogledao obje epizode i ovo je moj dojam.

 

Dobre stvari: specijalni efekti, kostimografija, akcijske scene

 

Loše stvari: glumci, dijalozi, priča

 

Užasne stvari:

 

1) glavni lik je žena koja se zove MICHAEL.

2) usred najveće bitke kad članovi posade masovno umiru ili budu teško ozlijeđeni - mi moramo gledati dijalog između kapetanice i njene zamjenice o nepoštivanju pravila i propisa jer, naravno, za to se ima vremena i prostora - ko jebe ove što se bore.

3) u najtežim trenucima bi kapetan trebao biti netko tko će svojim znanjem i iskustvom održavati moral posade, a mi imamo azijsku kapetanicu koja priča engleski kao ja pakistanski a osobnost joj je kao zombi sa štapom u guzici.

4) kontakta sa Klingoncima nije bilo desetljećima, ali kad se dođe do borbe s njima prsa o prsa - nevjerojatno kako se naše dvije cure mogu obraniti od njihovih napada bat'lethom, gotovo kao da su trenirale svaki dan.

5) Klingonci mrcine od 2m i 100kg a naše cure čačkalice visine metar i žilet - ali nikakav problem to nije kad ovi Klingonci udaraju kao leptiri.

 

 

Ocjena za obje epizode 5/10, baš srednja žalost. Definitivno je Orville bliži Star Treku nego ovo SJW/PC smeće koje su izbacili.

12 godina
offline
Star Trek: Discovery

girl power 

What could possibly go wrong?
16 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
Blackstorm kaže...

Pogledao obje epizode i ovo je moj dojam.

 

Dobre stvari: specijalni efekti, kostimografija, akcijske scene

 

Loše stvari: glumci, dijalozi, priča

 

Užasne stvari:

 

1) glavni lik je žena koja se zove MICHAEL.

2) usred najveće bitke kad članovi posade masovno umiru ili budu teško ozlijeđeni - mi moramo gledati dijalog između kapetanice i njene zamjenice o nepoštivanju pravila i propisa jer, naravno, za to se ima vremena i prostora - ko jebe ove što se bore.

3) u najtežim trenucima bi kapetan trebao biti netko tko će svojim znanjem i iskustvom održavati moral posade, a mi imamo azijsku kapetanicu koja priča engleski kao ja pakistanski a osobnost joj je kao zombi sa štapom u guzici.

4) kontakta sa Klingoncima nije bilo desetljećima, ali kad se dođe do borbe s njima prsa o prsa - nevjerojatno kako se naše dvije cure mogu obraniti od njihovih napada bat'lethom, gotovo kao da su trenirale svaki dan.

5) Klingonci mrcine od 2m i 100kg a naše cure čačkalice visine metar i žilet - ali nikakav problem to nije kad ovi Klingonci udaraju kao leptiri.

 

 

Ocjena za obje epizode 5/10, baš srednja žalost. Definitivno je Orville bliži Star Treku nego ovo SJW/PC smeće koje su izbacili.

 pa kaj onda ako se žena zove Michael? zašto bi to bilo užasno? sigurno će u budućim epizodama biti objašnjeno zašto se tako zove.

što se tiče tučnjave sa klingoncima,tko kaže da njih dvije nemaju trening borbe prsa o prsa,a obzirom na ishod (da ne spoilam drugima) , nije ništa posebno lošija tučnjava nego u bilo kojoj ST seriji do sada

 

Orville je zabavan ali vuče na parodiju

11 godina
neaktivan
offline
Re: Star Trek: Discovery
Blackstorm kaže...

Pogledao obje epizode

Ocjena za obje epizode 5/10, baš srednja žalost. Definitivno je Orville bliži Star Treku nego ovo SJW/PC smeće koje su izbacili.

Slažem se s tobom u svemu iako mi ovo pod 1) ne predstavlja problem, još bih samo nadodao da mi ovi klingonci nikako ne pašu za sad nemaju onaj klingonski štih...

 

Pripremao sam se na najgore, na kraju mi i nije toliko loše ispalo, nekako imam osjećaj da će biti kao Enterprise koji mi nije sjeo, al sam ga dosad pogledao 3 put jer je star trek i priviknuo se... Ocjena 6/10 za sad.

 

 

Engage...
7 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
Wolverine kaže...
Blackstorm kaže...

Pogledao obje epizode i ovo je moj dojam.

 

Dobre stvari: specijalni efekti, kostimografija, akcijske scene

 

Loše stvari: glumci, dijalozi, priča

 

Užasne stvari:

 

1) glavni lik je žena koja se zove MICHAEL.

2) usred najveće bitke kad članovi posade masovno umiru ili budu teško ozlijeđeni - mi moramo gledati dijalog između kapetanice i njene zamjenice o nepoštivanju pravila i propisa jer, naravno, za to se ima vremena i prostora - ko jebe ove što se bore.

3) u najtežim trenucima bi kapetan trebao biti netko tko će svojim znanjem i iskustvom održavati moral posade, a mi imamo azijsku kapetanicu koja priča engleski kao ja pakistanski a osobnost joj je kao zombi sa štapom u guzici.

4) kontakta sa Klingoncima nije bilo desetljećima, ali kad se dođe do borbe s njima prsa o prsa - nevjerojatno kako se naše dvije cure mogu obraniti od njihovih napada bat'lethom, gotovo kao da su trenirale svaki dan.

5) Klingonci mrcine od 2m i 100kg a naše cure čačkalice visine metar i žilet - ali nikakav problem to nije kad ovi Klingonci udaraju kao leptiri.

 

 

Ocjena za obje epizode 5/10, baš srednja žalost. Definitivno je Orville bliži Star Treku nego ovo SJW/PC smeće koje su izbacili.

 pa kaj onda ako se žena zove Michael? zašto bi to bilo užasno? sigurno će u budućim epizodama biti objašnjeno zašto se tako zove.

što se tiče tučnjave sa klingoncima,tko kaže da njih dvije nemaju trening borbe prsa o prsa,a obzirom na ishod (da ne spoilam drugima) , nije ništa posebno lošija tučnjava nego u bilo kojoj ST seriji do sada

 

Orville je zabavan ali vuče na parodiju

 Užasno je jer pokušavaju profurati neki SJW/PC hibridni futurizam koji je totalno nelogičan.

 

A borba kao borba je loša jer kako njih dvije mogu znati mehanizme obrane od njihovih napada ako nisu imali kontakt s njihovom rasom desetljećima?

 

E da, zaboravio sam možda i najbitniju stvar koja je teška katastrofa:

 

Otkad to ljudi završavaju Vulkansku Akademiju?? Pa to je kroz cijeli Star Trek bio simbol ponosa Vulkanaca u kojem im nitko nije bio ravan i sad odjednom neka klinka sa MUŠKIM imenom to riješi bez problema.

 

Zapamti da se Discovery odvija PRIJE The Original Series, tako da su već sad stvorili rupe u priči.

14 godina
offline
Star Trek: Discovery

Evo meni čist ok, a Sonequa Martin-Green ili nam znana kao Michael Burnham - dobraaaa.

Sve u svemu ok, moja ocjena 7/10.

6 godina
protjeran
offline
Star Trek: Discovery

Michael ili Michaela, jab to pričepio...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
16 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
Blackstorm kaže...

E da, zaboravio sam možda i najbitniju stvar koja je teška katastrofa:

 

Otkad to ljudi završavaju Vulkansku Akademiju?? Pa to je kroz cijeli Star Trek bio simbol ponosa Vulkanaca u kojem im nitko nije bio ravan i sad odjednom neka klinka sa MUŠKIM imenom to riješi bez problema.

 

Zapamti da se Discovery odvija PRIJE The Original Series, tako da su već sad stvorili rupe u priči.

 očito si ofrlje gledao epizode.  Michael Burnham je ostala siroče nakon što su joj roditelji poginuli u napadu Klingonaca na zajedničku znanstvenu stanicu Federacije i Vulkanaca, pa ju je Sarek (Spockov otac btw.) odgojio a kako je on velika faca na Vulkanu tako je i ona završila na Vulkanskoj akademiji kao prvi Zemljanin.

13 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Discovery

Ne znam što mi je bilo gore, kapetaničin engleski ili ovaj ekstra spori Klingonski.

 

btw ne znam jel to samo meni, ali u puno stvari su mi bolji CGI efekti is starijih serijala i filmova nego od reboota i sad ovoga. Bar se moglo vidjeti što se događa i ko na koga puca a sad je sve neko drmanje kamere i lens flare.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2017 21:13 (5220).
16 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
5220 kaže...

Ne znam što mi je bilo gore, kapetaničin engleski 

 e pa u daljnjim epizodama ti to neće biti problem

13 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery

 Usporedba s Orvilleom nema veze s vezom.

16 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
walentkane kaže...

Intro je katastrofa, kao neki loš crtić.

Nije baš katastrofa, ali realno nije niti do koljena Enterprise serijalu ili uvodnoj špici.Samo je pitanje koja Enterprise špica, jer ovaj drugi posebni uvod taman paše za naš zemaljski nasilni đumbus.

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
13 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery

 A šta ste se svi špice uhvatili ??

16 godina
online
Star Trek: Discovery

Špicu neću ni komentirat, al evo par stvari koje su za mene spuštale dojam. Dok mi je CGI zadovoljavajuć, uvijek može bolje.  S druge strane, malo previše lens flare-a. Kapetanicu je teško slušat i nekad je skoro nerazumljiva bez titlova, ali majke ti mile ovi Klingonci će prije izumrijet od starosti nego dovršit rečenicu, ne znam čemu to, ali ne samo da loše zvuči nego užasno iritira. Dijalozi između članova posade se nekad ne uklapaju u scene u kojima se nalaze kao što je netko već naveo, prepiranje kapetanice i prve časnice o propisima usred shitstorma (tipično za žene

Michael je loš odabir imena prve časnice i jednostavno joj ne odgovara... i na kraju krajeva, suđenje prvoj časnici mi je također bio  . Federacija drži suđenje u mraku kao iz neke jeftine scene mučenja terorista ili nešto iz kompletno krive serije/filma i još su na kraju stroži prema svojim časnicima (u ovom slučaju Michael koja je čak dobila doživotnu kaznu, WTF) nego prema Klingoncima koji ne samo da im prijete ratom nego su ga i započeli i razvalili im brodove, ali to nije problem jer kaže admiral "let's talk"... 

Sve u svemu, ima potencijala, interesira me kao fana i pratit ću i dalje, ali zasad srednja žalost...

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2017 22:26 (Unimatrix 007).
14 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery

Inače sam veliki fan ST-a, ali brate WTF je ovo?! Meni totalno debilno i ne gledljivo. No, izdržat ću do pola sezone, možda se i popravi nešto. Likovi su aj jaj jaj...

All truly great thoughts are conceived by walking.
6 godina
protjeran
offline
Star Trek: Discovery

U biti, sad kad razmislim, cak mi se i svidja nes iz ove serije...na stranu sto sam tapkao nogom dok su klingonci pricali i buljio u plafon, te los engleski, nego cinjenica da sam bas pomislio kako onaj lt ima previse lijepo lice za ovakav show i ajmo reci sporednu ulogu, kadli...e, to mi se svidjelo....prvo sam bio zacudjen djelic sekunde, a onda nabacio smajl...nemojte mi faking manekene stavljati...i nadam se da klingonci nisu vicni CPR-u humana...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2017 23:13 (Gorstak79).
13 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
Pogledao sam seriju danas i prve dvije epizode s količinom akcije podsjećaju na ST filmove a ne seriju. Nadam se da će se malo smiriti u nadolazećim epizodama. Nisam nezadovoljan, čak suprotno, sviđa mi se. Možda malo previše blura i čudnih kuteva kamere. Ne vidim di je problem u lošem engleskom, pa Čekov nije znao govoriti i bio simpatičan član u zadnjim filmovima. Malo su glumci još pogubljeni pa vjerujem da će biti opušteniji u narednom prikazivanju. Ulazna špica je meh, na mjuzu ću se priviknuti. Ne znam jel klingonci sporo pričaju radi tolke maske na faci ili je neki drugi razlog. Scena na planetu u ulaznoj epizodi mi je presmješna. Ostavlja keptnica tragove u pijesku dok ne dođu ponovo na svoje tragove a nambr one se čudi, pa kako sad to naši tregovi a sve zajedno ima promjer od 100-150m i oštre rubove, što znači da su u 4 kuta trebali oštro promijeniti smjer kretanja. Kasnije nisam zapamtio sličnih situacija, možda zato jer sam odrađivao neki servis na stolu. Budem ja ponovo pogledao dok je friško. Za sad 7/10, za viđeno i 11/10 jer imamo Star Trek
13 godina
offline
Star Trek: Discovery

Meni je ovo za sad jako loše, napisat ću kaj mi valja. Saru i kaj brodovi nemaju fazore.

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
14 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery

Najlošiji dio serije je kapetanica, jel ona glumila gdje prije? Jer ovo je očajno, pogubljeno i čak nevjerovatno da je tako loše odglumljeno.

All truly great thoughts are conceived by walking.
13 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
x18x05x kaže...

Najlošiji dio serije je kapetanica, jel ona glumila gdje prije? Jer ovo je očajno, pogubljeno i čak nevjerovatno da je tako loše odglumljeno.

 Tigar i zmaj.

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
14 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
del4nec kaže...
x18x05x kaže...

Najlošiji dio serije je kapetanica, jel ona glumila gdje prije? Jer ovo je očajno, pogubljeno i čak nevjerovatno da je tako loše odglumljeno.

 Tigar i zmaj.

 Sad baš pogledao, glumila je u tonu filmova. Većina je za Azijsko govorno područje. Znači ima iskustva, šta se ovdje desilo? 

All truly great thoughts are conceived by walking.
11 godina
offline
Star Trek: Discovery

Desilo se da je ona bila samo gost u tim epizodama i ovako su je ubili Glavna prica se vrti oko Michela (žene) koja će sad u iducim epizodama biti objasnjeno zasto je žensko sada i zašto je ona upala u vulkansku akademiju.

Iovako je posvojena od Sareka.

 

A vidim da je bilo pitanje kako se znaju boriti prsa o prsa. Ako ima čin kapetanice, naravno da je i za to prošla obuku. A i bilo je isto pitanje kako znaju njihove poteze ili tako nešto, ugl nešto u vezi klingonca ako ih nema već 100 godina?

 

Pa pogotovo Micheal ili Number One jer oni to uće u akademiji?

 

Evo jedna recenzija od stranice SF Centar 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 10:09 (zviznemte).
10 godina
offline
Star Trek: Discovery

Meni su prve dvi epizode čisto ok, nisu nešto posebno ali nisu ni loše.

Što se prve časnice tiče "zveknija" bi ju bez obzira na ime i nebi joj ništa za ruke uzeo 

MISCREATED
16 godina
offline
Star Trek: Discovery

E jel netko skuzio da u jednom trenutku kapetanica kaze da nitko nije vidio klingonce stotinu godina, a Michaelu/i su ubili roditelje klingonci...?

Jesam ja lud ili je to tako bilo?

- Psiho246
12 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
Psiho246 kaže...

E jel netko skuzio da u jednom trenutku kapetanica kaze da nitko nije vidio klingonce stotinu godina, a Michaelu/i su ubili roditelje klingonci...?

Jesam ja lud ili je to tako bilo?

 ovisi koliko ima godina.. a i da li su zapravo viđeni ili su svi očevidci ubijeni :)

9 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Discovery

Samo me jedna stvar bode u oči. >>>Kligonci<<< WTF, izgledaju ko xindi reptili i uniforma također. Sve u svemu prve 2 ep 3/10.

7 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
Tuku se zaključci na temelju dvije epizode. Nema što.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Star Trek: Discovery

Glumila je i u James Bondu tomorrow never dies iz 1997. Čim sam je vidio odmah me podsjetilo na james bonda.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.9.2017 15:37 (zeroname).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice