Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.426
|
čitano: 7.526.096
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Lightyear
https://m.imdb.com/title/tt10298810/
Ok animirani film za pogledati s obitelji. Animacija je na vrhuncu sto mozemo i ocekivati od Pixara no prica je totalno zakazala. Dosadno, predvidljivo i lose izvedeno. Prvi dio filma je jos ok, drugi dio je bezveze.
Ima i par LGBTQ scena jer zasto da ne.
5/10 Dobro pa nisam gledao u kinu.
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Super64 kaže...

 Realno? Kaj danas marbel radi realne filmove? Ali kad pogledaš jednog Aliena, pa taj film ima sve što ni jedan marbel nema, likove koji su od krvi i mesa neplastični, napetost, atmosferu (nakon više od 40 godina ovo još nisu uspjeli nadmašit), jednostavnu priču koja ne zamara, ima sve što danas po mome možeš pronaći samo u zadnjoj Dini i Fury Roadu. Nekad su se filmovi radili mozgom, danas kompjuterom. Negdje sam pročitao da u Death Staru i originalnim light sabreovima ima djelova Spitfirea. Makete su radili majstori, sama izrada tih pizdarija je svijet za sebe. Svaki kadar je bio bitan, priča "nerealna" ali efekti realni, kadrovi bez digitalnih pomagala odabrani pažljivo i sa smislom. Nekad se to radilo iz gušta, danas samo za pare. Tupavim medvjedićima unatoč i taj je film napravljen iz gušta.

Nekada se kamenom udaralo po drvetu da padne,danas se koristi motorka...to se zove evolucija!

Koliko god ljudi pljuvali po Marvelu,ali oni su zaista napravili odlican posao sa infinity stone sagom.Hrpetinu "nepovezanih" filmova povezati u jednu pricu i doslovno zakucati finale u dva filma...ma kome je to ikada u kinematografiji uspjelo?

Isto tako,jesi li ikada gledao scene sa snimanja Marvelovih filmova?Pa stari moj znaš li koliko majstora radi na scenografiji(između ostaloga i moj prijatelj Roman Antolić),znaš li koliko dana oni rade na postavljanju jedne hebene scene?Spominješ CGI-znas li koliko umjetnika radi na CGI-u,znas li koliko je to tezak posao i da to ne moze svaki debil raditi jer je gledao to naucio gledajuci YT turotijale?

I prije i sada je bilo dobrih i losih filmva.

I prije i sada su se filmovi stancali samo zbog brze zarade.

To ako su se prije filmovi radili "kamenom,a ne motorkom" kao danas,ne znaci da su kvalitetniji od ovih novih-to se zove evolucija!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
6 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Žalim vremena, molim obrisati ovaj moj post.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.7.2022 22:39 (cvaja997).
6 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mzopg kaže...

 to je bila shema po kojoj su se radili filmovi, ima ih i danas takvih jer jednostavno publika voli kad negativac izgubi.

 Law abiding citizen je meni jedini sa ogromnim utiskom gdje mi je bilo žao što negativac nije pobijedio.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
cvaja997 kaže...

Žalim vremena, molim obrisati ovaj moj post.

Tako je.. ne znaš ni odakle sam ni gdje trenutno živim, a da ne govorim da ne govrim poštapalice tipa "ba", ili "bre" ili "kaj".
Gledaj što želiš ili kad želiš.

I da, dobro si skužio... žali bože vremena što pišeš i edituješ takve postove.

The Man from Toronto - lagana razbbriga pod klimom. Nije bog-zna-što film ali da se opustiti uz film u ovim paklenim danima.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Super64 kaže...
mzopg kaže...

Pogledaj Ralje, ista stvar, a opet ih uživam pogledati svako ljeto. 

Ili Rocky... mlati ga ko' mačka u vreći 10 rundi i onda se Rocky naljuti i sredi ga u pola minute. Pa opet je zabavno jer je pozitivno, nema veze što nije realno, to je bila shema po kojoj su se radili filmovi, ima ih i danas takvih jer jednostavno publika voli kad negativac izgubi.

 Realno? Kaj danas marbel radi realne filmove? Ali kad pogledaš jednog Aliena, pa taj film ima sve što ni jedan marbel nema, likove koji su od krvi i mesa neplastični, napetost, atmosferu (nakon više od 40 godina ovo još nisu uspjeli nadmašit), jednostavnu priču koja ne zamara, ima sve što danas po mome možeš pronaći samo u zadnjoj Dini i Fury Roadu. Nekad su se filmovi radili mozgom, danas kompjuterom. Negdje sam pročitao da u Death Staru i originalnim light sabreovima ima djelova Spitfirea. Makete su radili majstori, sama izrada tih pizdarija je svijet za sebe. Svaki kadar je bio bitan, priča "nerealna" ali efekti realni, kadrovi bez digitalnih pomagala odabrani pažljivo i sa smislom. Nekad se to radilo iz gušta, danas samo za pare. Tupavim medvjedićima unatoč i taj je film napravljen iz gušta.

Nije baš da očekujem realnost u DC/Marvel filmovima.

Alien 1. i 2. su odlični, Fury Road remek-djelo, ali eto novi film pa dobar.  Fury Road vjerovali ili ne koristi minimalno CGI i zato je toliko uvjerljiv i dobar.

Dina me nije oduševila (vidjeti čemo kako će izgledati kad izađu svi djelovi), kao ni Blade runner 2049 (prvi dio mi je SF remek-djelo).

 

Za makete se slažem, korištene su kod SW 4, 5 i 6 i meni to izgleda daleko uvjerljivije od plastičnog CGI svijeta koji imamo u 1, 2 i 3.

 

Filmovi se i danas rade mozgom, ali ti radiš usporedbu sa mainstream blockbusterima, a trenutno je tu vodeći Marvel/DC svijet koji ima stotinu filmova na isti kalup. Odmakni se malo od njih pa ćeš vidjeti da i danas imamo jako puno vrhunskih filmova.

Uostalom Dina, Blade runner, Fury Road sve su to novi filmovi.

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mzopg kaže... 

Filmovi se i danas rade mozgom, ali ti radiš usporedbu sa mainstream blockbusterima, a trenutno je tu vodeći Marvel/DC svijet koji ima stotinu filmova na isti kalup. Odmakni se malo od njih pa ćeš vidjeti da i danas imamo jako puno vrhunskih filmova.

Uostalom Dina, Blade runner, Fury Road sve su to novi filmovi.

 Ok. SW je blockbuster, tu je sve krenulo. Znam da postoje i gledao sam Sicario 1, Quo Vadis Aida, Baby Driver, Tarantinaaaaaaaa itd.... stari blockbusteri jedu malu djecu i marvel, to sam htio reći. Jebo marbel, ma i svakog ko kaže da to valja.

مرګ ژوبله
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Black Phone 

https://m.imdb.com/title/tt7144666/

 

Konačno dobar film u moru smeća koje danas izlaze ovo je osvježenje. Vrlo napeti trailer koji te drži neizvjesnim do kraja. 

 

 

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Šta je tu točno dobro, napeto i nepredvidivo?

Film je zapanjujuće isklišejiziran, kažem zapanjujuće jer nakon toliko hvale na račun ovog filma očekivao sam nešto novo, svježe i hrabro...film se služi svakim mogućim horor trikom kojeg smo već vidjeli masu puta u modernim hororima...i to radi bljutavo neinventivno, jump scare osjetiš na kilometar kao i način na koji će film završiti.
Karakterizacija likova doslovno ne postoji...za vrijeme gledanja sam rekao da je ovo film za demografiju od 12-16 godina.

Jedino dobro je gluma one djevojčice, gestikulacije i boja glasa E. Hawkea i maske koje nosi.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Shutter island
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The gray man

 

Vjerovano najbolji akcijski film 2022.


Ryan Gosling u ulozi "John Wicka" zajedno sa prelijepom Anom de Armas,protiv negativca Chris Evansa(dosta neobično),makljaju se u filmu prepunom akcije i već sto puta prepričane priče!

Ipak bez obzira na predvidivost,film je zanimljiv i obiluje kvalitetnim akcijskim scenama.
Evans ipak nije za negativca i to je u biti jedini minus filmu.Vjerovano bi film bio još bolji da je njih dvojica zamijenili uloge.
Preporuka!

 

7.5 / 10

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
8 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
The black phone

Neznam zasto se ovo podtura pod horror, kad film to nije, cak mislim da ni ne pokusava biti.....

Nema niceg strasnog, nema nicega pretjerano zanimljivog, no opet film uspjeva biti zanimljiv. Da, sve je to klisej i vec vidjeno, no, ovdje funkcionira. Bez skupih setova, golotinje (dobro, to je minus), bez cgi i hrpe specijalnih efekata, bez woke propagande....

Obicni psihopat, koji otima djecu, nezna se zasto, i to je mozda jedini minus, nema zasto, nema zbog cega, a nema niti sto radi s njima kad ih otme.... Da je taj dio bolje pokriven, film bi bio puno mracniji i zanimljiviji.

Supernatural elementi sa snovima, telefonom..... Vise imam dojam da je to malome u glavi, njegov nacin rjesavanja situacije i trazenja izlaza, nego horror element kojeg vecina trazi u ovom filmu.....

U svakom slucaju, zanimljivo za pogledati.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pokušao pogledati novi Doktor Strenđ, ne ide. Ova faza Marvela je očajno loša., barem meni.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
x18x05x kaže...

Pokušao pogledati novi Doktor Strenđ, ne ide. Ova faza Marvela je očajno loša., barem meni.

Pa to se gelda radi audio-vizuelnih efekata i da opustiš moždane vijuge i generalno da te film odmori. Nije lektira da pišeš esej o njemu, Cijeli MCU je teška komedija.
Ja nisam prekinuo film niti ću bilo koji od MCU franšizme ali od njih očekujem samo reciklažu i običnu zabavu boja, zvukova i zgodnih likova.... ženskih štoviše - nadam se. ;-)

Because anything Korea does, Japan does it better.
16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Father Stu

5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Envy kaže...
x18x05x kaže...

Pokušao pogledati novi Doktor Strenđ, ne ide. Ova faza Marvela je očajno loša., barem meni.

Pa to se gelda radi audio-vizuelnih efekata i da opustiš moždane vijuge i generalno da te film odmori. Nije lektira da pišeš esej o njemu, Cijeli MCU je teška komedija.
Ja nisam prekinuo film niti ću bilo koji od MCU franšizme ali od njih očekujem samo reciklažu i običnu zabavu boja, zvukova i zgodnih likova.... ženskih štoviše - nadam se. ;-)

 Ja odustao nakon 10tak minuta..... Totalno bezveze....

Radi efekata cu pustiti neki od videA SA YOUTUBE. Ne film......

3 godine
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Posmatrač kaže...
Envy kaže...
x18x05x kaže...

Pokušao pogledati novi Doktor Strenđ, ne ide. Ova faza Marvela je očajno loša., barem meni.

Pa to se gelda radi audio-vizuelnih efekata i da opustiš moždane vijuge i generalno da te film odmori. Nije lektira da pišeš esej o njemu, Cijeli MCU je teška komedija.
Ja nisam prekinuo film niti ću bilo koji od MCU franšizme ali od njih očekujem samo reciklažu i običnu zabavu boja, zvukova i zgodnih likova.... ženskih štoviše - nadam se. ;-)

 Ja odustao nakon 10tak minuta..... Totalno bezveze....

Radi efekata cu pustiti neki od videA SA YOUTUBE. Ne film......

 Prvi Dr Strange je barem bio zanimljiv donekle, ovaj novi je industrijska reciklaza. Sav ovaj hajp sa superherojima je dosegao svoj vrhunac, sad polako ide to opet prema dole. 

Sto se tice Envya, on gleda hladnjak za intel procesor kako se vrti, tako da mu je sve zanimljivo.

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Posmatrač kaže...
Envy kaže...
x18x05x kaže...

Pokušao pogledati novi Doktor Strenđ, ne ide. Ova faza Marvela je očajno loša., barem meni.

Pa to se gelda radi audio-vizuelnih efekata i da opustiš moždane vijuge i generalno da te film odmori. Nije lektira da pišeš esej o njemu, Cijeli MCU je teška komedija.
Ja nisam prekinuo film niti ću bilo koji od MCU franšizme ali od njih očekujem samo reciklažu i običnu zabavu boja, zvukova i zgodnih likova.... ženskih štoviše - nadam se. ;-)

 Ja odustao nakon 10tak minuta..... Totalno bezveze....

Radi efekata cu pustiti neki od videA SA YOUTUBE. Ne film......

 Ne kužim što vi očekujete od Marvel/DC filmova. Film je čisti Marvel prosjek, možda i malo bolji. Problem je jedino što se dosta naslanja na Marvel serije pa ako netko to nije upratio onda mu je film bez veze inače čisto ok film.

 

Ima i boljih ali bogme i dosta lošiji Marvel uradaka od ovog Strenđa.

6 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
JackIsBack kaže...

 Ne kužim što vi očekujete od Marvel/DC filmova. 

 

 Od Marvel filma očekujem standard Captain America 1 i 2. Iron man, čak i najgori Iron man je bolji od svega, SVEGA što je izašlo poslije end game. Black panther 1. Onda tih par solo filmova ide u jednu cjelinu, smislenu, sa minimumom, lijepo, ukusno i decentno upakiranim woke LGBTQ+ostala slova kojih ima danas sigurno još 4 ili 5. To očekujem. Kulminacija svega je multiverse war. Nismo mi tu jedini, ogroman broj ljudi se počeo žalit, neko vrijeme će gutat, al bit će flopova. Zasad još žive na tim čvrstim temeljima. Koliko će dugo...

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
8 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ne kuzim zakaj je opravdanje za film to kaj je Marvel.

Kaj oni imaju neki free pass kod kritike, dok se neke druge filmove slobodno vuce kroz blato

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
cvaja997 kaže...
JackIsBack kaže...

 Ne kužim što vi očekujete od Marvel/DC filmova. 

 

 Od Marvel filma očekujem standard Captain America 1 i 2. Iron man, čak i najgori Iron man je bolji od svega, SVEGA što je izašlo poslije end game. Black panther 1. Onda tih par solo filmova ide u jednu cjelinu, smislenu, sa minimumom, lijepo, ukusno i decentno upakiranim woke LGBTQ+ostala slova kojih ima danas sigurno još 4 ili 5. To očekujem. Kulminacija svega je multiverse war. Nismo mi tu jedini, ogroman broj ljudi se počeo žalit, neko vrijeme će gutat, al bit će flopova. Zasad još žive na tim čvrstim temeljima. Koliko će dugo...

 Potpisujem od rijeci do rijeci....

Santana kaže...

Ne kuzim zakaj je opravdanje za film to kaj je Marvel.

Kaj oni imaju neki free pass kod kritike, dok se neke druge filmove slobodno vuce kroz blato

 

 Upravo tako. Bas me  briga sto je Marvel ako je film los.....

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
cvaja997 kaže...
JackIsBack kaže...

 Ne kužim što vi očekujete od Marvel/DC filmova. 

 

 Od Marvel filma očekujem standard Captain America 1 i 2. Iron man, čak i najgori Iron man je bolji od svega, SVEGA što je izašlo poslije end game. Black panther 1. Onda tih par solo filmova ide u jednu cjelinu, smislenu, sa minimumom, lijepo, ukusno i decentno upakiranim woke LGBTQ+ostala slova kojih ima danas sigurno još 4 ili 5. To očekujem. Kulminacija svega je multiverse war. Nismo mi tu jedini, ogroman broj ljudi se počeo žalit, neko vrijeme će gutat, al bit će flopova. Zasad još žive na tim čvrstim temeljima. Koliko će dugo...

Cp. Amerika 1 i 2 i prvi Iron Man su top filmovi marvel produkcije (dvojka više nego jedinica). Ovaj Strenđ je i meni slabiji od tih filmova ali ako je slabiji ne znači da je totalno sranje i da ga gasim nakon 10 min. kako ga ovdje neki prikazuju.

 

Molim te koji woke, LGBTQ+? ono što je na dvije sekunde prikazano da ima dvije mame ili što ima i ženskih superheroja? Katastrofa, kako se samo usuđuju. Upali si Northmana i guštaj, tamo je prava muška koljačina.

 

A to da se dosta ljudi žali na Marvel smjer to se slažem. Mislim da su malo ofulali ovom kombinacijom serija i filmova. Hrpa ljudi ne prati serije i samim tim nemaju kontinuitet kao što smo imali u prvoj fazi gdje su bili samo filmovi.

 

Zamisli da si išao gledati Infiniti wars i Endgame a da prije toga nisi pogledao nijedan Marvel film. Bil bi ti totalna katastrofa. U dobroj mjeri je to slučaj i sa ovim Strenđ filmom a kako vidim biti ce toga još od Marvel produkcije što je po meni krivi put.

7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Scary Movie - jedna od najačih parodija. Film mog djetinjstva

 

Core - solidan sci-fi s dobrom premisom dok sve ostalo malo kaska.

 

Black Sea - vrlo dobar triler. Jude Law u elementu, a i ostatak ekipe nije za baciti.

I want to believe
6 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
JackIsBack kaže...
Molim te koji woke

 Wanda pobije muške za 15 sekundi, loš chick fight traje 2 minute. Profesor X ispadne kao naivno, malo dijete. Taj woke. Nemoj mi ni počet ali to je drugi svemir, možda su tamo slabiji. Da, možda jesu, ali ne možeš to radit i očekivat da ćemo gutat. Sad u srijedu idem Thora gledat, jedini plus je druženje. Prije me i sam film veselio. E da, čekam istinski Hulk film, solo, kojega nikada više nećemo dobit. Dobit ćemo She Hulk, što je super, ali gdje je solo Hulk film? Gdje? Nikad ga ne bude, sada više nema ni smisla ga radit.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2022 13:58 (cvaja997).
2 godine
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Top Gun Maverick

 

Smeće.

 

Uštedite si dva sata života i nešto kuna.

Obvezno preskočit, izbjeći u širokom krugu ako imalo poštujete sebe.

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Capt. Amerika i Iron Man su mi bili super, a Avengersi Endgame su imali super napisanog negativca. Ovo sve poslije je kupljenje para. Ni jedan mi se film koji sam pogledao nakon endgamea nije svidio. Pa cak ni novi Spiderman. Sve to nesto baca na nostalgiju i multiverse samo da mogu iznova i iznova raditi filmove. Svi su napali Scorsessea kad je rekao ta to nije cinematografija, slazem se, ti filmovi mogu zaraditi brdo para ali nikad nece biti klasici. I novi SW filmovi su natukli brdo para, ali tko ce ih se sjecati ili pricati o njima za par godina? Mozda neki, ali u negativnom smislu.
8 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Bas to. Filmovi izlaze ko iz tvornice van. 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Gray Man (2022)

 

Moj komentar je:

  • okej film za ubiti vrijeme
  • hrpetina glupih, klišejiziranih, besmiselnih poteza
  • borbe su mogle biti atraktivnije, malo su previše ležerne (poput Seagalovskih borbi)
  • dobro je što nema previše patetike kako to obično biva
  • možda onda zbog toga nedostaje malo povezanosti između likova
  • budget filma je 200 milijuna - braća Russo ne razmišljaju baš previše dok rade film
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
veliki pero kaže...
* * * 


Sto se tice Envya, on gleda hladnjak za intel procesor kako se vrti, tako da mu je sve zanimljivo.

Zapravo nabavio sam kompresor od 100W mali jedan pa doslovce pravim frižider koji će hladiti CPU. Kondezator ću smisliti što će mi biti, valjda grijač za bojler. A isparivač če hladiti CPU:

Kao mini film evo link ovdje: 

JackIsBack kaže...
* * *

 Ne kužim što vi očekujete od Marvel/DC filmova. * * *

Od Marvela ne očekujem ništa od DC barem nešto upola dobrog kao Nolanovog Batmana.

 

jglllllll kaže...

Top Gun Maverick

 

Smeće.

 

Uštedite si dva sata života i nešto kuna.

Obvezno preskočit, izbjeći u širokom krugu ako imalo poštujete sebe.

Gledao u kinu radi audio vizualnih efekata.. lijep je osjećaj kada stolice drhte kada se mlazni motori upale. Da je smeće - nije, da je vrhunski film - nije. Meni je samo nostalgija i dobar provod - ništa manje i ništa više.

Što trenutno gledam. Zvjezdicom (*) sam označio do kojeg filma sam došao i to točno do polovice, a budući da sam na godišnjem čim završpim ovaj serijal filmova pravim gore opisani hladnjak za Intela.

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (godina snimanja: 1999 ) - opisana dešavanja 32 godine pre onih u četvrom dijelu.

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (godina snimanja: 2002) - opisana dešavanja 22 godine pre onih u četvrom dijelu.

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005) - opisana dešavanja 19 godina pre onih u četvrom dijelu.

Solo: A Star Wars Story (2018) - opisana dešavanja deceniju prije onih u četvrom dijelu.

Rogue One (2016) - opisana dešavanja neposredno prije onih u četvrom dijelu.

Star Wars: Episode IV - The New Hope (1977)

*Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980) - opisana dešavanja tri godine nakon onih u četvrom dijelu.

Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983) - opisana dešavanja četiri godine nakon onih u četvrtom dijelu.

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015) - opisana dešavanja 34 godine nakon onih u četvrtom dijelu.

Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (2017) - opisana dešavanja 34 godine nakon onih u četvrtom dijelu.

Star Wars: Episode IX - The Rise of Skywalker (2019) - opisana dešavanja 35 godina nakon onih u četvrtom dijelu.

#izvor: Star Wars: The Rise of Skywalker - Uspon ili pad? - Titlovi.com

 

I ne znam, odakle toliko kritikovanja prve triologije (od I do III) od orginalne (IV - VI). Mnogo više je emocija unešeno u prve tri triologije nego u orginalne. Imam osjećaj da je vojska ljudi analizirala orginalnu triologiju prije nego što je napravila Prequel.
U III episodi emocije kada se Amidali Padme lomi srce i samo lice i sav tav gnjev na Anakinu kao JEdi prelazi na tamnu stranu Sitha mnogo su jače nego od Darth Vadera iz orginalne triologije.

Sve ovo pišem jer je jedan kolega forumaš rekao da je OBI-WAN KENOBI smeće od serije. Serija je toliko dobra da je nevjerojatno koliko detalja iz III (Osveta Sitha) i IV (Nova Nada) napravljeno da je to nevjerojatno... samo jedan primjer.. mala zastava koju sam vidio u Episodi IV pojavljuje se u toj seriji, a i probe sonde su iste - da iz filma napravljenog 1977. godine.

 

* * *

Inače Men - tako je loš film da je bolesno ga gledati. Mislim da treba uvesti žanr "Bolestan" za ovakav tip filmova.

Because anything Korea does, Japan does it better.
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gray man

Meni bas mlak i bezveze film, akcija mi nije na nivou a ni radnja nije previše zanimljiva. Gosling u svojoj tipicnoj robotskoj ulozi, nije mi sjeo. Evans je bio dobar i vidi se da je uzivao.
Glavna uloga je bila namjenjena Evansu koji je odbio jer mu je negativac bio zanimljiviji.
Bas mi je bio dosadan film, ocekivao sam nesto tipa john wick ili nobody kad ono neka isprazna i losa akcija.
Drame i napetosti ni nema.
Ona scena gdje mala pusti muziku a on ih sve poubija u pozadini vam govori koliko su se potrudili oko borbi i scenografije. Ocaj.
5/10 Pogledati i zaboraviti
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2022 9:30 (Gogy7).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice