Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.426
|
čitano: 7.524.825
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
6 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nisam ga razumio, što je mislio pod mojim odgovorom "to je u rubrici za serije". Valjda čovjek nije pogledao film  i glumačku postavu serije i filma. Oh well, let it be.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
cvaja997 kaže...

Nisam ga razumio, što je mislio pod mojim odgovorom "to je u rubrici za serije". Valjda čovjek nije pogledao film  i glumačku postavu serije i filma. Oh well, let it be.

Ma de,ionako ga nitko ne doživljava!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
12 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Napokon sam ulovio malo vremena za pogledati nešto filmova.

 

Lion

Bio je prije koju večer na HRT-u, tko želi pogledati ima ga i dalje u HRTi aplikaciji.

Jako zanimljiva priča, dobro producirano, ali režija je po meni mogla biti bolja, ovako je to sve malo previše holivudski, igra na emocije i zrno viška patetike.

Unatoč svemu dobar film koji ćete pogledati u jednom dahu.

Mali Indijac je odglumio kao da ima 30 godina staža iza sebe.

 

Ocjena: 7.5 / 10

 

 

Only the Animals

Odličan francuski triler.

Izvrsna gluma i scenarij. Nije to sad nešto mind-blowing, ali meni osobno je osjetno bolje od razvikanog "Gone girl" i sličnih američkih trilera.

Podsjetio me malo na drugu sezonu odlične belgijske serije Undercover, ali je ovdje priča dosta kompleksnija.

Film u kojem je sve na mjestu, nije pretenciozan i nema scene u kojima se hvatate za glavu, sve se na kraju složi i sjedne na svoje mjesto poput dobre puzzle.

 

Ocjena: 7.7 / 10

 

 

Stowaway

SF za kojeg nisam nigdje čuo i nisam imao pojma o ćemu se radi, ali kako sam slab na SF obično pogledam sve što mi dođe pod ruku.

E pa ovaj je ugodno iznenađenje.

Jedan od boljih SF-ova u zadnje vrijeme. Dobra gluma, dobra priča i dobra izvedba.

Nije tu sve savršeno i znanstveno precizno, ali ako ga gledamo kao SF komercijalni filmić može pružiti dobru zabavu.

 

Ocjena: 7.2 / 10

 

 

The Tomorrow War

Obično ne gledam ovakav tip filmova, ali kao što sam rekao SF je u pitanju pa onda "nemam" izbora. 

Nije to toliko sve loše zamišljeno koliko je loše izvedeno, posebno zadnji dio filma koji je katastrofalno loš.

Ako ostavite mozak negdje u drugoj prostoriji možda se i možete zabaviti, ali osobno mislim da se vrijeme može utrošiti na nešto puno kvalitetnije i bolje.

 

Ocjena: 5 / 10

 

 

Femme Fatale

Stvarno nije lako napisati nešto o ovakvom tipu filma, ne znaš je li traš ili ima nekakvu skrivenu vrijednost.

Po meni je ovo nekakav Lynchovsko-Hitchcockovski triler koji nas stavlja u "IF" petlju. Sve to prolazi relativno ok, ali me karikaturiziranost radnje zbunjuje. Sve je toliko neuvjerljivo da se pitaš je li sve to nečiji san.

 

Ocjena: 6 / 10

 

 

Space Sweepers

Ovo je toliko zabavan i dobro napravljen film da se nadam da ćemo gledati i još nekoliko nastavaka. Koreanci su još jednom demonstrirali kako imaju vrhunsku filmografiju. Kome se svidio "Čuvari galaksije", vjerujem da će i ovaj film sjesti jer je u pitnaju slična SF akcijska komedija u pitanju. CGI izvrstan, gluma isto odlična, priča zabavna. Nemojte sad očekivati Odiseju u svemiru, ovo je film za čistu zabavu.

Žao mi je jedino što ga nisam gledao u kinu jer sam siguran da bi guštao.

 

Ocjena: 7.9 / 10

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 0:22 (mzopg).
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Da sada ne citiram, pogledao sam sve što si gore naveo i uglavnom se slažem s tobom, osim  za Liona. Malo si strog kritičar prema ovom, po meni skoro savršeno odrađenom filmu, a mane koje si mu našao leže u premaloj dužini trajanja filma, tako da su neke scene jednostavno trebale biti "zbrčkane". Osobno sam ga pogledao još prije par godina, sjećam se gotovo svakog kadra i scene. Film me jako dojmio, počevši od glazbe, fabule, glume, realističnih prikaza siromašne i nesređene Indije...Na dodjeli Oscara bio je nominiran u dosta kategorija i nepravedno je ostao bez bar jednog kipića, a bio je moj osobni favorit za Best Picture...Moja ocjena, bez razmišljanja 9/10.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...
Envy kaže.

Ti inače imaš čudan ukus. 

Ti inače samo komentiraš tuđe recenzije-uglavnom sarkastično,valjda tako boostaš svoj ego jer ne znaš sam napisati recenziju.

PS:taj "moderatorski" posao koji obavljaš ovdje na forumu ispravljajući ljude da postoje teme za to i to,neće te učiniti moderatorom,tako da nemoj se truditi!

Pa komentarišem jer je ovo sekcija za komentare. Komenari 101što bi amerikanci rekli.
I ne znam što se ljutiš odmah, možda mi tvoj čudan ukus za filmove nekad i pomogne. Ništa ti nisam ružno rekao. Skinuo sam pukim slučajem taj dan sve nabrojane filmove (osim serije Warror - logično, to je u kolekciji) izbor je pao na Stathamov.

PS: Moderatorski posao mi je nuđen, takva obaveza još mi još ne treba u životu.

 

cvaja997 kaže...

Nisam ga razumio, što je mislio pod mojim odgovorom "to je u rubrici za serije". Valjda čovjek nije pogledao film  i glumačku postavu serije i filma. Oh well, let it be.

Šta nisi razumio. Da podebljam: Dao si link na seriju a ne na film, a tema za serije postoji. Jasno? A ja ti još kažem da cijeli projekat visi je upitan. Gogoli it pa vidi da treću sezonu još se ne znam tko će (ako će itko) praviti.
 

Milka30 kaže...
* * *

Ma de,ionako ga nitko ne doživljava!

Ali im duša preko koleginih poruka mi odgovoriti. Gle ti Ironije.

Ali da nastavimo sa temom. Svako ljeto dođe neki blentavi film sa ajkulama i juče Great White odgledam - i kao i svako ljeto ista stvar. Film je u skladu sa ocjenom.

6 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Andrew Koji: Tommy, Storm Shadow je isti glumac koji glumi Ah Sahma u seriji Warrior. Tko voli glumačku postavu, neka pogleda i seriju. Uostalom, u čemu je problem ako spominjem seriju i dajem link na seriju? Jel povezano? Je, glumac je isti u oboje. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
BlackMoon kaže...

Da sada ne citiram, pogledao sam sve što si gore naveo i uglavnom se slažem s tobom, osim  za Liona. Malo si strog kritičar prema ovom, po meni skoro savršeno odrađenom filmu, a mane koje si mu našao leže u premaloj dužini trajanja filma, tako da su neke scene jednostavno trebale biti "zbrčkane". Osobno sam ga pogledao još prije par godina, sjećam se gotovo svakog kadra i scene. Film me jako dojmio, počevši od glazbe, fabule, glume, realističnih prikaza siromašne i nesređene Indije...Na dodjeli Oscara bio je nominiran u dosta kategorija i nepravedno je ostao bez bar jednog kipića, a bio je moj osobni favorit za Best Picture...Moja ocjena, bez razmišljanja 9/10.

Moguće.

 

Glazbu moram priznati nisam previše registrirao, a obično obraćam veliku pažnju na taj dio filma, očito me ovdje nije previše pogodila. Slažem se za dužinu trajanja filma, ali upravo je tu išla moja kritika na račun redatelja koji je trebao bolje odrediti omjer "plačkavih scena" sa "akcijskim i panoramskim scenama", i tu je on po meni to previše podredio emocijama kako bi utjecao na publiku.

 

Ja nažalost nisam osjetio tu dubinu osjećaja i bespomoćnosti u kojoj se našao glavni protagonist, sve mi je to od samog početka vuklo na nekakav happy end. Kameru mi je teško ocijeniti jer sam gledao nekakvu relativno lošu HRT snimku, ali ovako na prvu mi je falilo da je malo sirovija i kad je u pitanju Indija malo kolorističnija, ali trebao bi vidjeti kvalitetniju original snimku da bi ovo mogao potvrditi.

 

Vjerujem da sam ga gledao u kinu da bi ocjena bila i nešto veća, možda čak i 8 od 10, ali preko toga jako teško. Kod mene su devetke rezervirane za remek djela, a desetka mora biti nešto totalno mind blowing, tako da je sedmica i više nego dobra ocjena.

 

U svakom slučaju radi se o jako dobrom filmu koji vrijedi pogledati.

7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

U subotu prvi put pogledao eXistenZ.

Koji je to bio "wild ride". Još sam bio pospan pa sam mislio da sanjam cijelo vrijeme, a onda se sjetim da gledam Cronenbergov film pa mi je sve bilo jasno .

Film je kao nekakva bizarna noćna mora koja te ne pušta. Osim toga, neznam kako bi ga opisao. Misao filma s može povući s današnjicom donekle.

Scena u kineskom restoranu mi je dobro prisjela 

 

 

Topla preporuka (za sve one sa želucem)!

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 13:52 (Brki1994).
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
cvaja997 kaže...

Andrew Koji: Tommy, Storm Shadow je isti glumac koji glumi Ah Sahma u seriji Warrior. Tko voli glumačku postavu, neka pogleda i seriju. Uostalom, u čemu je problem ako spominjem seriju i dajem link na seriju? Jel povezano? Je, glumac je isti u oboje. 

Nema nikakvih problema osim što od muhe praviš medvjeda. "kao valjda ja nisam pogledao Warrior".

Inače Jason Tobin već ima ulogu u F9 iako drugačijih karakternih crta vjerojatno ima bolju budućnost u Hollywoodu nego nego glavni glumac.

Evo i moje preporuke: Jasmine.

2 godine
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

American Made (2017)

A ono, okej film, dobro uglancan, nešto na foru Vuka, samo nema ničeg spektakularnog da bude dobar poput Vuka. 

 

 

A Quiet Place (2018)

Nisam ljubitelj horora, vanzemaljaca i sličnog, ali sam pogledao zbog dobrih kritika. Pa mogu razumjeti te dobre kritike. Drži napetnost i uloge su odlično odrađene. Što se tiče logike filma, meni je veći problem kad vidim neku pucačinu u kojoj je protagonist neokrznut, nego ovo. Kod pucačine kontekst je realan, ovdje nije. Da film objašnjava kako, šta, izgubio bi se feeling tišine a to narušava koncept. Jednostavno gledaš kako glumci handleaju danu situaciju i što će se dogoditi i to je to... Bude dobar film. 

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
cocky kaže...

American Made (2017)

A ono, okej film, dobro uglancan, nešto na foru Vuka, samo nema ničeg spektakularnog da bude dobar poput Vuka. 

 

 

A Quiet Place (2018)

Nisam ljubitelj horora, vanzemaljaca i sličnog, ali sam pogledao zbog dobrih kritika. Pa mogu razumjeti te dobre kritike. Drži napetnost i uloge su odlično odrađene. Što se tiče logike filma, meni je veći problem kad vidim neku pucačinu u kojoj je protagonist neokrznut, nego ovo. Kod pucačine kontekst je realan, ovdje nije. Da film objašnjava kako, šta, izgubio bi se feeling tišine a to narušava koncept. Jednostavno gledaš kako glumci handleaju danu situaciju i što će se dogoditi i to je to... Bude dobar film. 

 Problem(meni) kod svih novih horora je što nisu horori. Ono trebao bi strahovati za glavne likove, a čekam samo kad će ih nešto potamaniti.

 

Quiet Place ima tu suspenziju, ali brate CGI čudovišta imaš svakodnevno na PC igrama i rokaš ih ko ništa. 

 

Sad zamislite da su cijeli film odradili sa praktičnim efektima. Puno više bi dobio notu horora.

 

Jedini iole strašan dio u drugom dijelu je kad oni ljudi žele oteti malu.

 

Jebi ga ovo za mene nije horor. Više mi dođe ko neki akcijski survival triler.

 

My 2 cents.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Tho nije gledao a voli bizarne horror filmove, evo preporuke.

 

"Audition" 1999.god.

 

- https://www.imdb.com/title/tt0235198/

 

Udovac prima ponudu od prijatelja filmografa da pozovu djevojke na audiciji. (koja bi služila bi on odbrao ženu). Ona koja mu se sviđa ipak nije onakva kakva mu se čini.

 

Odličan film, 9/10 0d mene.

 

ps. bolje ne gledati trailere, nego ući u film bez razmišljanja.

6 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
DarthMarkus kaže...
cocky kaže...

American Made (2017)

A ono, okej film, dobro uglancan, nešto na foru Vuka, samo nema ničeg spektakularnog da bude dobar poput Vuka. 

 

 

A Quiet Place (2018)

Nisam ljubitelj horora, vanzemaljaca i sličnog, ali sam pogledao zbog dobrih kritika. Pa mogu razumjeti te dobre kritike. Drži napetnost i uloge su odlično odrađene. Što se tiče logike filma, meni je veći problem kad vidim neku pucačinu u kojoj je protagonist neokrznut, nego ovo. Kod pucačine kontekst je realan, ovdje nije. Da film objašnjava kako, šta, izgubio bi se feeling tišine a to narušava koncept. Jednostavno gledaš kako glumci handleaju danu situaciju i što će se dogoditi i to je to... Bude dobar film. 

 Problem(meni) kod svih novih horora je što nisu horori. Ono trebao bi strahovati za glavne likove, a čekam samo kad će ih nešto potamaniti.

 

Quiet Place ima tu suspenziju, ali brate CGI čudovišta imaš svakodnevno na PC igrama i rokaš ih ko ništa. 

 

Sad zamislite da su cijeli film odradili sa praktičnim efektima. Puno više bi dobio notu horora.

 

Jedini iole strašan dio u drugom dijelu je kad oni ljudi žele oteti malu.

 

Jebi ga ovo za mene nije horor. Više mi dođe ko neki akcijski survival triler.

 

My 2 cents.

pogledaj Quiet Place 2, pa će ti prvi dio biti super 

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
DarthMarkus kaže...
cocky kaže...

American Made (2017)

A ono, okej film, dobro uglancan, nešto na foru Vuka, samo nema ničeg spektakularnog da bude dobar poput Vuka. 

 

 

A Quiet Place (2018)

Nisam ljubitelj horora, vanzemaljaca i sličnog, ali sam pogledao zbog dobrih kritika. Pa mogu razumjeti te dobre kritike. Drži napetnost i uloge su odlično odrađene. Što se tiče logike filma, meni je veći problem kad vidim neku pucačinu u kojoj je protagonist neokrznut, nego ovo. Kod pucačine kontekst je realan, ovdje nije. Da film objašnjava kako, šta, izgubio bi se feeling tišine a to narušava koncept. Jednostavno gledaš kako glumci handleaju danu situaciju i što će se dogoditi i to je to... Bude dobar film. 

 Problem(meni) kod svih novih horora je što nisu horori. Ono trebao bi strahovati za glavne likove, a čekam samo kad će ih nešto potamaniti.

 

Quiet Place ima tu suspenziju, ali brate CGI čudovišta imaš svakodnevno na PC igrama i rokaš ih ko ništa. 

 

Sad zamislite da su cijeli film odradili sa praktičnim efektima. Puno više bi dobio notu horora.

 

Jedini iole strašan dio u drugom dijelu je kad oni ljudi žele oteti malu.

 

Jebi ga ovo za mene nije horor. Više mi dođe ko neki akcijski survival triler.

 

My 2 cents.

 Meni takve vrste filmova uopće nisu strašne niti to mogu nazvati hororima, jedini filmovi gdje osjećam neku jezu i osjećam da gledam horor su paranormalni filmovi, a ti filmovi koji su "kao" horori sa alienima, ubojicama sa mačetama 0 bodova

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
BeLLicus kaže...
DarthMarkus kaže...
cocky kaže...

American Made (2017)

A ono, okej film, dobro uglancan, nešto na foru Vuka, samo nema ničeg spektakularnog da bude dobar poput Vuka. 

 

 

A Quiet Place (2018)

Nisam ljubitelj horora, vanzemaljaca i sličnog, ali sam pogledao zbog dobrih kritika. Pa mogu razumjeti te dobre kritike. Drži napetnost i uloge su odlično odrađene. Što se tiče logike filma, meni je veći problem kad vidim neku pucačinu u kojoj je protagonist neokrznut, nego ovo. Kod pucačine kontekst je realan, ovdje nije. Da film objašnjava kako, šta, izgubio bi se feeling tišine a to narušava koncept. Jednostavno gledaš kako glumci handleaju danu situaciju i što će se dogoditi i to je to... Bude dobar film. 

 Problem(meni) kod svih novih horora je što nisu horori. Ono trebao bi strahovati za glavne likove, a čekam samo kad će ih nešto potamaniti.

 

Quiet Place ima tu suspenziju, ali brate CGI čudovišta imaš svakodnevno na PC igrama i rokaš ih ko ništa. 

 

Sad zamislite da su cijeli film odradili sa praktičnim efektima. Puno više bi dobio notu horora.

 

Jedini iole strašan dio u drugom dijelu je kad oni ljudi žele oteti malu.

 

Jebi ga ovo za mene nije horor. Više mi dođe ko neki akcijski survival triler.

 

My 2 cents.

 Meni takve vrste filmova uopće nisu strašne niti to mogu nazvati hororima, jedini filmovi gdje osjećam neku jezu i osjećam da gledam horor su paranormalni filmovi, a ti filmovi koji su "kao" horori sa alienima, ubojicama sa mačetama 0 bodova

 A pazi. To je proglašen film od kojeg se ledi krv u žilama. Ono čim sam vidio Emily Blunt znao sam da će ona na kraju rokat ona bića.

 

Ja se samo userem od stvarnog ljudskog ponašanja. Dovoljno je jedan realan horor o ratu ili što su ljudi jedni drugima u stanju učiniti.

 

Ostao mi je u sjećanju 

 

Flowers in the attic

 

pogotovo na kraju kad SPOLIER* djeca izmrcvarena dođu pred oltar i vide majku kako se udaje. Ta scena me i danas progoni. 

 

Novija verzija https://www.imdb.com/title/tt3074694/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

po knjizi 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Flowers_in_the_Attic

 

ili npr. Martyrs, 13 pa čak i Hostel.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2021 15:00 (DarthMarkus).
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
DarthMarkus kaže...
BeLLicus kaže...
DarthMarkus kaže...
cocky kaže...

American Made (2017)

A ono, okej film, dobro uglancan, nešto na foru Vuka, samo nema ničeg spektakularnog da bude dobar poput Vuka. 

 

 

A Quiet Place (2018)

Nisam ljubitelj horora, vanzemaljaca i sličnog, ali sam pogledao zbog dobrih kritika. Pa mogu razumjeti te dobre kritike. Drži napetnost i uloge su odlično odrađene. Što se tiče logike filma, meni je veći problem kad vidim neku pucačinu u kojoj je protagonist neokrznut, nego ovo. Kod pucačine kontekst je realan, ovdje nije. Da film objašnjava kako, šta, izgubio bi se feeling tišine a to narušava koncept. Jednostavno gledaš kako glumci handleaju danu situaciju i što će se dogoditi i to je to... Bude dobar film. 

 Problem(meni) kod svih novih horora je što nisu horori. Ono trebao bi strahovati za glavne likove, a čekam samo kad će ih nešto potamaniti.

 

Quiet Place ima tu suspenziju, ali brate CGI čudovišta imaš svakodnevno na PC igrama i rokaš ih ko ništa. 

 

Sad zamislite da su cijeli film odradili sa praktičnim efektima. Puno više bi dobio notu horora.

 

Jedini iole strašan dio u drugom dijelu je kad oni ljudi žele oteti malu.

 

Jebi ga ovo za mene nije horor. Više mi dođe ko neki akcijski survival triler.

 

My 2 cents.

 Meni takve vrste filmova uopće nisu strašne niti to mogu nazvati hororima, jedini filmovi gdje osjećam neku jezu i osjećam da gledam horor su paranormalni filmovi, a ti filmovi koji su "kao" horori sa alienima, ubojicama sa mačetama 0 bodova

 A pazi. To je proglašen film od kojeg se ledi krv u žilama. Ono čim sam vidio Emily Blunt znao sam da će ona na kraju rokat ona bića.

 

Ja se samo userem od stvarnog ljudskog ponašanja. Dovoljno je jedan realan horor o ratu ili što su ljudi jedni drugima u stanju učiniti.

 

Ostao mi je u sjećanju 

 

Flowers in the attic

 

pogotovo na kraju kad SPOLIER* djeca izmrcvarena dođu pred oltar i vide majku kako se udaje. Ta scena me i danas progoni. 

 

Novija verzija https://www.imdb.com/title/tt3074694/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

po knjizi 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Flowers_in_the_Attic

 

ili npr. Martyrs, 13 pa čak i Hostel.

 

 

 Hostel pogledao više puta. Više bolesno nego horor. A ovaj Martyrs gledao samo jednom i nebih više nikada, to je tek bolesnoća od filma.

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Upravo zato velim. Nema većeg horora od čovjeka prema čovjeku.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
DarthMarkus kaže...
Ja se samo userem od stvarnog ljudskog ponašanja. Dovoljno je jedan realan horor o ratu ili što su ljudi jedni drugima u stanju učiniti.

Upravo to, lako je gledati horror gdje znaš da je to SF, ali onaj koji te uvjeri da je sve to moguće je pravi horror.

 

Na tu temu pogledajte The Vanishing, e to je horror.

 

 

Sinoć sam pogledao Anatomy of a Murder, izvrsna sudska drama u režiji velikog Otta Premingera. Moram napomenuti da nisam ljubitelj sudskih drama, ali ova je napisana i režirana izvrsno, a veliki plus je i izvrsni James Stewart.

U pitanju je stariji film iz '59. u c/b tehnici. Meni osobno to nije previše bitno, film si ili gledao ili nisi, koliko je star je uglavnom manje bitno.

 

Ocjena: 8.2 / 10

12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
BeLLicus kaže...
 Hostel pogledao više puta. Više bolesno nego horor. A ovaj Martyrs gledao samo jednom i nebih više nikada, to je tek bolesnoća od filma.

Hostel je sadističko sranje i posljedica gledanja takvih filmova obično može ići u dva smjera, prvi je stvaranje trauma i strahova u umu gledatelja, a drugi je narušavanje moralnih i inih vrijednosti kod psihički labilnih osoba i umetanje razno raznih ideja u njihov um. Jedno i drugo je jako korisno za razvoj i napredak društva.

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mzopg kaže...
DarthMarkus kaže...
Ja se samo userem od stvarnog ljudskog ponašanja. Dovoljno je jedan realan horor o ratu ili što su ljudi jedni drugima u stanju učiniti.

Upravo to, lako je gledati horror gdje znaš da je to SF, ali onaj koji te uvjeri da je sve to moguće je pravi horror.

 

Na tu temu pogledajte The Vanishing, e to je horror.

 

 

Sinoć sam pogledao Anatomy of a Murder, izvrsna sudska drama u režiji velikog Otta Premingera. Moram napomenuti da nisam ljubitelj sudskih drama, ali ova je napisana i režirana izvrsno, a veliki plus je i izvrsni James Stewart.

U pitanju je stariji film iz '59. u c/b tehnici. Meni osobno to nije previše bitno, film si ili gledao ili nisi, koliko je star je uglavnom manje bitno.

 

Ocjena: 8.2 / 10

Ma nema više horrora kao prije, zlatno doba horrora je prošlo krajem 80-tih. Evo samo par njih:

The Thing 1982  

Prince of Darkness 1988
A Nightmare on Elm Street 1984

The Exorcist 1947

Od novijih ima samo The Conjuring prva dva dijela (treći i nije nešto) ali nakon 30 godina kontaš nešto da je i strašljivo.

Horror čovjek prema čovjeku i nije neki horror za to postoji drugi žanr a zove se triler.

Ima i Akcioni Horror a najbolji od svih njih je:
Terminator 2: Judgment Day 1991

A imaju i Sci-Fi Horrori i najpoznatiji od nji je:
Alien 1979

 

A postoji čak komedija Horrori a napoznatij iod nji je:
The Evil Dead 1981
Mada pustite njega sa djetetom od 6-7 godina... teško da će ikakve komedije tu biti.. samo pišljenja u krevet :-D

12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Envy kaže...
Ma nema više horrora kao prije, zlatno doba horrora je prošlo krajem 80-tih. Evo samo par njih:


The Thing 1982  

Prince of Darkness 1988
A Nightmare on Elm Street 1984

The Exorcist 1947

Od novijih ima samo The Conjuring prva dva dijela (treći i nije nešto) ali nakon 30 godina kontaš nešto da je i strašljivo.

Horror čovjek prema čovjeku i nije neki horror za to postoji drugi žanr a zove se triler.

Ima i Akcioni Horror a najbolji od svih njih je:
Terminator 2: Judgment Day 1991

A imaju i Sci-Fi Horrori i najpoznatiji od nji je:
Alien 1979

 

A postoji čak komedija Horrori a napoznatij iod nji je:
The Evil Dead 1981
Mada pustite njega sa djetetom od 6-7 godina... teško da će ikakve komedije tu biti.. samo pišljenja u krevet :-D

Ma ima 

NAravno prilagodili su se vremenu, danas mnogi ti stari horori djeluju pomalo naivno.

 

Ja bi se vratio još dalje, moj početak susreta s horrorima su bili filmovi sa legendarnim Vincentom Priceom snimani prema književnom predlošku E.A. Poe-a. I danas smatram da su obavezno "štivo" za svakog ljubitelja horora.

 

Njihalo stave (1961)

Pad kuće Usherovih (1960)

Posljednji čovjek na Zemlji (1964)

House on hunted hill (1959)

 

Šezdesete je obilježio Hitchcock sa svojim remek-djelima Psycho (1960) i Ptice (1963). Romero sa svojom Noći živih mrtvaca (1968) i Polanski sa izvrsnim hororom Rosemary's baby (1968).

 

Sedamdesete naravno SF horor Alien (1979), Halloween (1978), Carrie (1976), Lynchovo remek-djelo Eraserhead (1977), The Wicker Man (1973), legendarne Ralje (1975) koje se obavezno gledaju o ljetno doba, Exorcist (1973) i Omen (1976)

 

U osamdesetima opaki susret sa Hellraiserom. Pa nezaobilazna Strava u ulici brijestova (1984). Odličan Carpentorov The Thing (1982) i upečatljivi The Fog (1980). Poltergeist (1982). Cronenbergova muha The Fly (1986), horor remek-djelo The Shining (1980) u režiji genijalnog Kubricka.

 

Devedesete Coppola i njegova verzija Drakule (1992). Vrisak i vjerojatno najbolja Kingova ekranizacija uz The Shining s kojim nije nikako bio zadovoljan Misery (1990)

 

Novo stoljeće počinjemo sa:

Američkim psihom (2000) - ok nije baš početak stoljeća, ali ajde 

The Ring (2002) ili još bolje original Ringu (1998)

REC (2007)

28 dana kasnije (2003)

 

Od novijih tu su odlični horrori:

Bakjwi (Thirst) (2009)

A Tale of two sisters (2003)

Hereditary (2018) i od istog redatelja malo remek djelo Midsommar (2019)

The Babadook (2014)

Get Out (2017) i od istog redatelja čudan, ali dobar Us (2019)

The Wailing (2016)

Train to Busan (2016)

The Lighthouse (2019)

It Follows (2015)

A Quiet Place (2018) nisam još pogledao, ali koliko sam čuo vrijedi pogledati

 

Siguran sam da sam zaboravio još hrpu dobrih horora, ali ovo je što mi je palo na pamet u ovih sat vremena.

 

The Conjuring mi je bio tlaka za gledati, sa tim temama sam završio tamo negdje sa Exorcistom. Ne kužim kako takve gluposti prolaze u 21. stoljeću.

 

Inače horor dolazi od latinske riječi i znači užas, pa se nekada kod nas koristio izraz filmovi strave i užasa. Odlika tog žanra je izazivanje straha i uznemirenosti kod gledatelja. E sad tebi možda strah izaziva Princ tame, dok kod mene bolji efekt imaju realniji horori.

 

Triler s druge strane dolazi od engleske riječi Thriller (Thrill) što znači uzbuđenje. Znači radi se o žanru koji nam donosi akciju, napetost, twistove i slično.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2021 21:10 (mzopg).
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mzopg kaže...
Envy kaže...
Ma nema više horrora kao prije, zlatno doba horrora je prošlo krajem 80-tih. Evo samo par njih:


The Thing 1982  

Prince of Darkness 1988
A Nightmare on Elm Street 1984

The Exorcist 1947

Od novijih ima samo The Conjuring prva dva dijela (treći i nije nešto) ali nakon 30 godina kontaš nešto da je i strašljivo.

Horror čovjek prema čovjeku i nije neki horror za to postoji drugi žanr a zove se triler.

Ima i Akcioni Horror a najbolji od svih njih je:
Terminator 2: Judgment Day 1991

A imaju i Sci-Fi Horrori i najpoznatiji od nji je:
Alien 1979

 

A postoji čak komedija Horrori a napoznatij iod nji je:
The Evil Dead 1981
Mada pustite njega sa djetetom od 6-7 godina... teško da će ikakve komedije tu biti.. samo pišljenja u krevet :-D

Ma ima 

NAravno prilagodili su se vremenu, danas mnogi ti stari horori djeluju pomalo naivno.

 

Ja bi se vratio još dalje, moj početak susreta s horrorima su bili filmovi sa legendarnim Vincentom Priceom snimani prema književnom predlošku E.A. Poe-a. I danas smatram da su obavezno "štivo" za svakog ljubitelja horora.

 

Njihalo stave (1961)

Pad kuće Usherovih (1960)

Posljednji čovjek na Zemlji (1964)

House on hunted hill (1959)

 

Šezdesete je obilježio Hitchcock sa svojim remek-djelima Psycho (1960) i Ptice (1963). Romero sa svojom Noći živih mrtvaca (1968) i Polanski sa izvrsnim hororom Rosemary's baby (1968).

 

Sedamdesete naravno SF horor Alien (1979), Halloween (1978), Carrie (1976), Lynchovo remek-djelo Eraserhead (1977), The Wicker Man (1973), legendarne Ralje (1975) koje se obavezno gledaju o ljetno doba, Exorcist (1973) i Omen (1976)

 

U osamdesetima opaki susret sa Hellraiserom. Pa nezaobilazna Strava u ulici brijestova (1984). Odličan Carpentorov The Thing (1982) i upečatljivi The Fog (1980). Poltergeist (1982). Cronenbergova muha The Fly (1986), horor remek-djelo The Shining (1980) u režiji genijalnog Kubricka.

 

Devedesete Coppola i njegova verzija Drakule (1992). Vrisak i vjerojatno najbolja Kingova ekranizacija uz The Shining s kojim nije nikako bio zadovoljan Misery (1990)

 

Novo stoljeće počinjemo sa:

Američkim psihom (2000) - ok nije baš početak stoljeća, ali ajde 

The Ring (2002) ili još bolje original Ringu (1998)

REC (2007)

28 dana kasnije (2003)

 

Od novijih tu su odlični horrori:

Bakjwi (Thirst) (2009)

A Tale of two sisters (2003)

Hereditary (2018) i od istog redatelja malo remek djelo Midsommar (2019)

The Babadook (2014)

Get Out (2017) i od istog redatelja čudan, ali dobar Us (2019)

The Wailing (2016)

Train to Busan (2016)

The Lighthouse (2019)

It Follows (2015)

A Quiet Place (2018) nisam još pogledao, ali koliko sam čuo vrijedi pogledati

 

Siguran sam da sam zaboravio još hrpu dobrih horora, ali ovo je što mi je palo na pamet u ovih sat vremena.

 

The Conjuring mi je bio tlaka za gledati, sa tim temama sam završio tamo negdje sa Exorcistom. Ne kužim kako takve gluposti prolaze u 21. stoljeću.

 

Inače horor dolazi od latinske riječi i znači užas, pa se nekada kod nas koristio izraz filmovi strave i užasa. Odlika tog žanra je izazivanje straha i uznemirenosti kod gledatelja. E sad tebi možda strah izaziva Princ tame, dok kod mene bolji efekt imaju realniji horori.

 

Triler s druge strane dolazi od engleske riječi Thriller (Thrill) što znači uzbuđenje. Znači radi se o žanru koji nam donosi akciju, napetost, twistove i slično.

Yeah muther*ucker... tako se pišu kratke recenzije i što valja i što ne valja..

Sve sam to izgledao (mislim).. mada od 2010. teško da ima da išta valja osim one mini serije u dva nastavka. Rose Red, koja traje nešto više od 4 sata... poslije toga samo The Conjurign Universum mi je bio ono kao "jeza" dok gledaš. 

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

"REC", ali onaj originalni španjolski iz 2007 mi je možda najupečatljiviji horor novijeg doba. Zanimljivo je da se kroz najveći dio filma ne događa gotovo ništa, ali sama atmosfera filma i osjećaj tjeskobe, klaustrofobičnosti, straha i neizvjesnosti koji se postupno nadograđuje kako film odmiče je nešto nevjerojatno, što nikad u hororima nisam osjetio. Kako prije, tako i iza toga. Ovaj film svakako preporučam ozbiljnijim filmomanima, koji ga još nisu pogledali. Na mene je ostavio strašan dojam do te mjere da se svaki spomenom Barcelone sjetim ovog filma.

Drugi dio, ili nastavak ovog filma snimljen na engleskom jeziku baš i ne preporučam, jer Hollywood uništi sve u što se takne, pa ni ovdje nije bilo iznimke! I gore već spomenut "Training to Busan" je jedan od primjera Hollywood destrukcije! Osobno, filmove zombie ili neke druge apokalipse ne smatram hororima, kao ni filmove o napadima morskih pasa i ostalih "uvećanih" zemaljskih stvorenja...

 

Kad sam spomenuo "REC", mislim na nešto novije horore i ne želim to miješati s Carpenterovim "The Fog" ili Scott-ovim Alienom. To su bila neka druga vremena i izričaji. Iz toga vremena mada fabulom totalno drukčiji, sličnu atmosferu ima film Invasion Of The Body Snatchers iz 1978.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2021 4:15 (BlackMoon).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
BlackMoon kaže...

Drugi dio, ili nastavak ovog filma snimljen na engleskom jeziku baš i ne preporučam, jer Hollywood uništi sve u što se takne, pa ni ovdje nije bilo iznimke! I gore već spomenut "Training to Busan" je jedan od primjera Hollywood destrukcije! Osobno, filmove zombie ili neke druge apokalipse ne smatram hororima, kao ni filmove o napadima morskih pasa i ostalih "uvećanih" zemaljskih stvorenja...

 

 Za prvi dio se slazem, REC je odlican film, ali za ovaj drugi si izvalio glupost. Ne znam kakvu si to verziju gledao (mozda si skinuo  sinkroniziranu verziju) ali REC 2 je snimljen na spanjolskom, u Spanjolskoj, i nema veze sa zlim Hollywoodom. Inace, meni je drugi dio solidan.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2021 9:45 (geronimo4661).
13 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Takoder sam davno pogledao oba. I ako se dobro sjecam REC 2 je direktni nastavak na REC.

 

Vidim da ima i rec 3 i 4....

7 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
zeryx kaže...

Takoder sam davno pogledao oba. I ako se dobro sjecam REC 2 je direktni nastavak na REC.

 

Vidim da ima i rec 3 i 4....

 

Trojka se događa na vjenčanju i to je već horror komedija.

 

Četvorku nisam gledao.

I want to believe
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...
BlackMoon kaže...

Drugi dio, ili nastavak ovog filma snimljen na engleskom jeziku baš i ne preporučam, jer Hollywood uništi sve u što se takne, pa ni ovdje nije bilo iznimke! I gore već spomenut "Training to Busan" je jedan od primjera Hollywood destrukcije! Osobno, filmove zombie ili neke druge apokalipse ne smatram hororima, kao ni filmove o napadima morskih pasa i ostalih "uvećanih" zemaljskih stvorenja...

 

 Za prvi dio se slazem, REC je odlican film, ali za ovaj drugi si izvalio glupost. Ne znam kakvu si to verziju gledao (mozda si skinuo  sinkroniziranu verziju) ali REC 2 je snimljen na spanjolskom, u Spanjolskoj, i nema veze sa zlim Hollywoodom. Inace, meni je drugi dio solidan.

 Koliko se sjećam, postoji američka verzija REC-a (ne znam za druge dijelove) gdje glumi i Rade Šerbedžija, a i španjolska, gdje imaju 2,3,4...

15 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ima rec i quarantine, skoro pa isti filmovi al je jedan remake ovog drugog. U onoj zgradi je okej film, vjencanje, aerodrom itd su trash. 

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...
BlackMoon kaže...

Drugi dio, ili nastavak ovog filma snimljen na engleskom jeziku baš i ne preporučam, jer Hollywood uništi sve u što se takne, pa ni ovdje nije bilo iznimke! I gore već spomenut "Training to Busan" je jedan od primjera Hollywood destrukcije! Osobno, filmove zombie ili neke druge apokalipse ne smatram hororima, kao ni filmove o napadima morskih pasa i ostalih "uvećanih" zemaljskih stvorenja...

 

 Za prvi dio se slazem, REC je odlican film, ali za ovaj drugi si izvalio glupost. Ne znam kakvu si to verziju gledao (mozda si skinuo  sinkroniziranu verziju) ali REC 2 je snimljen na spanjolskom, u Spanjolskoj, i nema veze sa zlim Hollywoodom. Inace, meni je drugi dio solidan.

 Ne znam, davno sam gledao jedan i drugi, ali REC 2 mi je otišao u limunadu i nije ni sjena prvome, mada mu je nastavak. Mislim da sam gledao verziju na engleskom...

I jedan ispravak: Gore sam spomenuo Training to Busan, ali sam mislio na njegov nastavak, mislim da se zove Peninsula. Film iz 2020, trebao je biti zombie apokalipsa, ali je on apokalipsa sam po sebi! Prvi dio je sasvim solidan fim tog žanra.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2021 5:05 (BlackMoon).
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Pogledao opet The Relic iz 97. Jedan od boljih creature feature i danas. Odlicni efekti za tu godinu.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice