Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.426
|
čitano: 7.523.677
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Unpopular opinion:
Prometheus je najbolji film 'Alien' franšize...eto, rekao sam to.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...
Unpopular opinion:
Prometheus je najbolji film 'Alien' franšize...eto, rekao sam to.

 Ajde, a Covenant?

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

Those who wish me dead

 

Digla se poprilično velika medijska prašina oko ovoga filma,pa bi čovjek nešto očekivao od njega,no kako to obično biva-ništa s ničime!
Loša karakterizacija likova,pojedine scene bezvezne,tipa trčanje kroz poljanu dok po tebi rokaju munje kao u Final Fantasy X side questu.Njena prisjećanja odrađeno jako loše-tjera gledatelja da kaže "who cares"?Njena osobnost "luđakinje"???Čemu to?...ima toga podosta.
Mlako,nedorečeno,loše izrežirano!


4 / 10

 Sve stoji što si napisao, dodao bi još i jako otrcan scenarij i predvidljiv završetak, pregršt nerealnosti. Jedino mi Angelina sada izgleda bolje nego ikad (kao mlađa mi nije bila napeta). Ma koliko god bila prirodna ili neprirodna!

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Oxygène

 

Jedan od onih ostvarenja,gdje je cijeli film glumi jedna glumica,zaključana u komori(uz par flashbackova).
Zanimljivo je to što sam odmah na početku pogodio gdje se ona nalazi.Ne znam,možda je to očigledno ili sam samo slučajno pogodio?
Tako da ću reći da je film predvidiv,pomalo usporen,ali jako zanimljiv.Drži te do samoga kraja,koji je mogao biti i bolji.
Film će se vjerovano svidjeti filmofilima koji vole usporene radnje s naglaskom na priču."Marvelovci" ovo film nije za vas

 

 

7 / 10

 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...
Unpopular opinion:
Prometheus je najbolji film 'Alien' franšize...eto, rekao sam to.

 Prometheus mi je  toliko loš i bezveze da kad netko spominje Alien filmove njega uopće i ne uzimam u obzir, kao da se nikada nije ni dogodio. 

 

Ali dobra ideja, možda bi trebali tako dijeliti unpopular opinions :D

 

Milka30 kaže...

Oxygène

 

Jedan od onih ostvarenja,gdje je cijeli film glumi jedna glumica,zaključana u komori(uz par flashbackova).
Zanimljivo je to što sam odmah na početku pogodio gdje se ona nalazi.Ne znam,možda je to očigledno ili sam samo slučajno pogodio?
Tako da ću reći da je film predvidiv,pomalo usporen,ali jako zanimljiv.Drži te do samoga kraja,koji je mogao biti i bolji.
Film će se vjerovano svidjeti filmofilima koji vole usporene radnje s naglaskom na priču."Marvelovci" ovo film nije za vas

 

 

7 / 10

 

 Pogledao i ja neki dan, ok film za pogledati ali ništa više od toga. Najgore mi je što iz nekog razloga jedva da sam osjetio neku napetost što je za takav film fail. 

Puno bolji i napetiji film te vrste mi je Buried (2010). 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2021 8:06 (geronimo4661).
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...
m77 kaže...
Unpopular opinion:
Prometheus je najbolji film 'Alien' franšize...eto, rekao sam to.

 Prometheus mi je  toliko loš i bezveze da kad netko spominje Alien filmove njega uopće i ne uzimam u obzir, kao da se nikada nije ni dogodio. 

 

Ali dobra ideja, možda bi trebali tako dijeliti unpopular opinions :D

 

Milka30 kaže...

Oxygène

 

Jedan od onih ostvarenja,gdje je cijeli film glumi jedna glumica,zaključana u komori(uz par flashbackova).
Zanimljivo je to što sam odmah na početku pogodio gdje se ona nalazi.Ne znam,možda je to očigledno ili sam samo slučajno pogodio?
Tako da ću reći da je film predvidiv,pomalo usporen,ali jako zanimljiv.Drži te do samoga kraja,koji je mogao biti i bolji.
Film će se vjerovano svidjeti filmofilima koji vole usporene radnje s naglaskom na priču."Marvelovci" ovo film nije za vas

 

 

7 / 10

 

 Pogledao i ja neki dan, ok film za pogledati ali ništa više od toga. Najgore mi je što iz nekog razloga jedva da sam osjetio neku napetost što je za takav film fail. 

Puno bolji i napetiji film te vrste mi je Buried (2010). 

 Buried je potpuno druga vrsta filma, bez obzira što prva trećuna Oxygena neodoljivo podsjeća na njega! Ali samo prva trećina. Sve ostalo je čistokrvni SF koji bira posebnu publiku. Film se "dobro drži" do samog kraja, kada jednostavno popušta. Premda europski, morao je završiti s hollywoodskim predznakom. Na žalost! I nešto što me kopkalo cijeli film....gdje li sam već gledao ovu francusku glumicu????? Ipak, od mene 8/10.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2021 1:09 (BlackMoon).
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Meni je najviše u sjećanju iz Inglorious Basterds od Tarantina.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Arny of the dead

 

Ako se ne varam pljačka banke/kasina okruženim zombijima već je obrađena u Train to Busan?Kako god,radnja ovoga filma je iskopirana,samo što je ovdje to odrađeno na Američki način-prepuno stereotipa i klišeja.
Zack Snyder se očajnički trudio napraviti još jedan Justice league i nadrobio je tu svega i svačega,a da je pri tome jednostavno kopirao poznate apokaliptične filmove(Train to Busan,WWZ,Im legend),a sličnost sa Justice league je ta detaljna karakterizacija pojedinih likova,što za ovaj film nema smisla.
CGI je loš,pogotovo na početku,koji je toliko loš,da je smiješno za današnje standarde.Priča isprana,preduga,određeni postupci pojedinih likova nemaju veze sa vezom,kraj predvidiv i napravljen za nastavak-za kojega se iskreno nadam da nikada neće biti.

 

4 / 10

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
@Hexfire: Da, Shoshana, kasnije sam se i ja sjetio :)
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
8 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gledao sam train to busan ali se ne mogu sjetiti da ima ikakve veze s pljackom banke? Hmmm, starim...
Children Shouldnt Play with Dead Things
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Army of the dead - 7/10

 

Vrlo dobar zombie film, nije se štedjelo na efektima, kako računalnim (koji su odlični), tako i praktičnim (jako dobra šminka, iznutrice i ostalo). Prvi put da vidim da se mješaju verzije zombija, pa ima i sporih i brzih i pametnih, definitivno osvježavajuće. 

 

Batista iznenadio glumom, nije samo big strong man, ima tu i osjećaja, a i ostatak glumaca dobro odradio posao, baš je fun cast.

 

Jedino što je film predug, i sigurno se moglo nešto pokratit da bude barem ispod 2 sata.. classic Snyder.

Remember, remember the 5th of November, the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.
14 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
prorok kaže...

Army of the dead - 7/10

 

Vrlo dobar zombie film, nije se štedjelo na efektima, kako računalnim (koji su odlični), tako i praktičnim (jako dobra šminka, iznutrice i ostalo).

@Milka30 veli "CGI je loš,pogotovo na početku,koji je toliko loš,da je smiješno za današnje standarde"

 

Kome da sad vjerujem?

Ma nema veze, ne zanima me film tak i onak, loads of BS.

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Uran 11 kaže...

 

Kome da sad vjerujem?

Ma nema veze, ne zanima me film tak i onak, loads of BS.

Khm... 5:40 h sami početak filma,kada zombać radi kaos sa vojnicima....no ok,nekome je taj CGI ok,meni nije,jer ima uzasno neprirodne pokrete.No,slican CGI sam vidio i u nekoliko djelova Justice league SC,gdije je on loš u par navrata,nekako neispeglan?Dok recimo 80% CGI u filmu je odličan.

Kako god,moj osobni sud za Army of dead je dosta loš i dugačak film,sve vec viđeno...ali evo ima kolegi gore se svidio,kojemu ujedno i preporucam Train to Busan,World war Z i Im legend-ako nije gledao!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ako su stvari ko World war Z i I am legend bolji od ovog, na što li onda liči...
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Hexfire kaže...
Ako su stvari ko World war Z i I am legend bolji od ovog, na što li onda liči...

Ma ne zezaj,WWZ je sasvim ok film,zanimljive radnje i tada još unikatnim zombačima.

A I am legend je filmčina!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
WWZ bome ne pamtim. Sjećam se one scene s zombie zidom i to je to.

A I am legend je uništio jednu od meni najdražih SF knjiga zbrzanom radnjom i kriminalnim krajem. Ulupali sav budžet u princa s Bel Aira, a nitko nije pročitao knjigu.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Evo još jedan Snyderov zombi film iz 2004 Dawn of the Dead

Davno odgledan ali je ostao u dobrom sjećanju.

Moja ocjena za ovaj zombi film 7.5/10.

Bolje je biti mrtav pijan,nego mrtav hladan.
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Army of Dead...
Zali potrošenog vremena, dosadno, loš CGI, kamera toliko fokusirana na lika da je 3/4 ekrana mutno. Radnja nikakva, likovi površni. Nema jedne dobre scene ili dijaloga vrijednog spomena. Neznam sto bih napisao, sve je već viđeno prije u filmovima ali ovdje je sve bas lose odrađeno.
U sobi punoj leševa oni idu po zombija (cak 2 puta) da im ide aktivirati plocice osjetljive na dodir u podu, nedo bog baciti truplo na pod.
Hrpa loših nepovezanih scena, losih dijaloga i stvaranje neke pozadinske ljubavne i obiteljske priče.
3/10 Jako loše
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gogy7 kaže...
Army of Dead...
Zali potrošenog vremena, dosadno, loš CGI, kamera toliko fokusirana na lika da je 3/4 ekrana mutno. Radnja nikakva, likovi površni. Nema jedne dobre scene ili dijaloga vrijednog spomena. Neznam sto bih napisao, sve je već viđeno prije u filmovima ali ovdje je sve bas lose odrađeno.
U sobi punoj leševa oni idu po zombija (cak 2 puta) da im ide aktivirati plocice osjetljive na dodir u podu, nedo bog baciti truplo na pod.
Hrpa loših nepovezanih scena, losih dijaloga i stvaranje neke pozadinske ljubavne i obiteljske priče.
3/10 Jako loše

 Mene je početna screna odmah odbila dok se voze onaj konvoj, toliko nelogičnosti u par minuta natrpano da sam odmah ugasio :

Znači vojni oklopni konvoj, i likovi u prvom vozilu se toliko zapričaju da ne vide svijetlo auta iz suprotnog smjera a vidiš im svijetlost na licu da je nemoguće ne vidjeti, zaspljepljelo bi te jbti.

I onda oni prvi u koloni umjesto da zaštite glavni kamion koji prevozi zaštićeni teret, oni se izmaknu brzo a ova mrcina od kamiona odmah sve eksplodira, wtf

I onda opet ovaj im priča na radio vezu da se nek maknu pod hitno od kaveza a njemu treba 5 minuta da traljavo prenese ovima što prilaze. Nesposobnije vojnike nisam dugo vidio na filmu, i gluplju izvedbu takve scene.

Nakon 3 pive,sve ružne odu doma; LoL nick: TommyGavin (East)
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Citav film je takav....
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Takoder pogledao Army of dead.

Ljubitelj sam zombie filmova,ali ovo je krš i to veliki krš. 

Gluma,dijalozi,efekti,same kretnje zombija uistinu ne znam sta je gore. Ah da blur. Film je toliko mutan da sam morao vise puta pauzirat i uvjeravat se da nije problem u meni. 

Jako los film i veliko razocarenje. 

9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao danas  Army of the Dead.

Žali Bože vremena.....barem 30% filma sam stiskao strelicu za premotavanje.

 

CGI u prvih 5 minuta filma je hebeno očajan i ne može se usporediti s onim kasnijim koji je znatno kvalitetniji, ali opet ništa posebno.

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.5.2021 23:03 (LLAMABOY).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Slazem se s gornjim komentarima, jedino sto je dobro od filma Army of the Dead, jest pjesma u traileru filma - Kenny Rogers - Gambler. Sjajna pjesma i pjevac.

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Khm....kontam se da se ostavim ovoga današnjega posla kao skladištar i zaposlim se kao kriticar filmova...jer koliko vidim svaka moja recenzija pogađa u bobu

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
14 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ja netrebam niti pogledati film, znam da je bedast. :)

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Quiet Place 2 4DX 2D - toliko se škrtarilo na 4D efektima da se ne isplati trošit pare. Netko će reći da je to zbog toga što u filmu, osim povremenih jump scare scena i tradicionalnih akcijskih scena na početku, sredini i kraju filma, u filmu pretežno vladata mistična atmosfera, ali moglo se na puno scena barem blago pomicat sjedalo kako se miče kamera. Šteta. Inače bude stvarno zabavno na 4D. Najviše volim skriptirano pomicanja stolice jer oduzima kontrolu i povećava imerzivnost. Ostali 4D efekti su bzvz, jedino miris još ali ga stvarno rijetko koriste.

 

Film je u stilu prvog dijela. Obožavam postapokaliptične filmove. Posebno sam lud sam za onim scenama koje prikazuju kako dolazi kraj svijeta. To mi je najbolji dio. Ono sve izgleda normalno, sunce sja, djeca se igraju, ljudi se bave uobičajenim dnevnim aktivnostima - i onda lagano na TV vijesti, nešto se događa ali to je vjerovatno neka pljačka ili bomba, nešto normalno.... I onda krene.

 

Emily Blunt mi je jedna od ljepših glumica, posebno kad se cijela uznoji i zajapuri :) ...samo ima onu odvratnu žilu na čelu, koja izleti u nekim situacijama, ali baš kus one odvratne đankerske žile XD.

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Wrath of Man

 

Sezonu sam zatvorio s remake-om francuskog filma Cash Truck iz 2004. godine. Kako samo original gledao, iz znatiželje pogledam i ovaj, iako redatelja Guy Ritchie-a jednostavno ne volim, a puno puta i ne razumijem. Kažem, bar je scenarist
Nicolas Boukhrief isti, pa možda se i zabavim. A tu je i uvijek vižljasti Jason Statham.
Dobio sam dinamičan akcijski krimi triller, nikad umjerenijeg i bezopasnijeg (ali glumom dosta zrelijeg) Stathama, donekle ipak razumljivog Guy Ritchija…kraj filma me razočarao, moglo se to i bolje, previše je "limunada"...
Ako ste gledali francuski original, ovo slobodno preskočite, jer ste gledali bolje i realnije, ako niste, zabavite se ovim…
Ocjena: 6/10

 

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
BlackMoon kaže...

Wrath of Man

 

Sezonu sam zatvorio s remake-om francuskog filma Cash Truck iz 2004. godine. Kako samo original gledao, iz znatiželje pogledam i ovaj, iako redatelja Guy Ritchie-a jednostavno ne volim, a puno puta i ne razumijem. Kažem, bar je scenarist
Nicolas Boukhrief isti, pa možda se i zabavim. A tu je i uvijek vižljasti Jason Statham.
Dobio sam dinamičan akcijski krimi triller, nikad umjerenijeg i bezopasnijeg (ali glumom dosta zrelijeg) Stathama, donekle ipak razumljivog Guy Ritchija…kraj filma me razočarao, moglo se to i bolje, previše je "limunada"...
Ako ste gledali francuski original, ovo slobodno preskočite, jer ste gledali bolje i realnije, ako niste, zabavite se ovim…
Ocjena: 6/10

 

Za moj ukus je predug film.Meni su naprimjer,jako "upali u oko" katastrofalno odrađeni dijalozi prvih pola sata filma,toliko je to loše odrađeno da sam mislio da je nekakava zajebancija.Glumci vode dijalog kao roboti,nema tu nekakve emocije,samo napamet naucen tekst.

Nisam gledao Francuski orginal,ali ovo je meni loše.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Quiet Place 2

 

Baš me isprepadalo.

Film je dostojan nasljednik jedinice. Ima djelova koji su mi malko razvučeni.

Kad izađe na torentima pogledam ga ponovo.

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ne znam za dvojku, ali da bi mi jedinica imala ikakve šanse da ju shvatim kao pravi film morao bih totalno isključiti mozak i likovi bi mi morali biti ne-odvratni. A budući da se ni jedno ni drugo nije dogodilo, Quiet place mi je mjerilo za epski falši drek.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice