Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.426
|
čitano: 7.521.665
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
CyberDemonVZ kaže...

Postoje li još kakvi filmovi u stilu Monty Pythona iz 70, 80tih?

Pogledao Life of Brian i Holy grail pa bi još nešto takvo.

 

Aha, pregledao sam sve njihove filmove prije nekog vremena, ne trebate njih preporučiti, tražim ako još netko ima takav humor :)

 xexexe

 

evo ti pre-Hobit Petera Jacksona:

 

Bad Taste

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
CyberDemonVZ kaže...

Postoje li još kakvi filmovi u stilu Monty Pythona iz 70, 80tih?

Pogledao Life of Brian i Holy grail pa bi još nešto takvo.

 

Aha, pregledao sam sve njihove filmove prije nekog vremena, ne trebate njih preporučiti, tražim ako još netko ima takav humor :)

Na Netflixu ima hrpa epizoda Letećeg cirkusa uključujući epizode zapadnonjemačke televizije, ali za početak bih preporučio fenomenalan dokumentarac Monty Pithon Almost the truth. Neposredna veza sa Monty Python su radovi bivših članova, pogotovo Terry Gilliama.

Inače je najpoznatiji filmski nadrealist je Luis Buñuel i njegovi filmovi su jednako fenomenalni kao ovi od MP-a.

 

One - You lock the target Two - You bait the line Three- You slowly spread the net And four - You catch the man
9 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
CyberDemonVZ kaže...

Postoje li još kakvi filmovi u stilu Monty Pythona iz 70, 80tih?

Pogledao Life of Brian i Holy grail pa bi još nešto takvo.

 

Aha, pregledao sam sve njihove filmove prije nekog vremena, ne trebate njih preporučiti, tražim ako još netko ima takav humor :)

 pa jesi Smisao zivota Monti Pajtona gledao ??? sjajan

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Najbolja je ona posveta "Sedmom pečatu", kad Smrt vodi onu ekipu s gozbe u viksi, a oni sjednu u aute i za njom, u raj kao havajski restoran u Las Vegas stilu gdje neki lik croonerski pjeva "Christmas in Heaven"

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ja neki dan pogledao ponovno Life of Brian. Najbolja scena mi je Biggus Dickus, a jedan fun fact: u sceni su Cleese, Chapman i Palin i njih trojica su izvježbali tu scenu, a svi zaštitari su došli baš na dan snimanja i nisu znali što ih čeka. Rekli su im da samo prate šta god ova trojica naprave ali da se ne smiju smijat ili će izgubit honorar. Kako svi znamo, svi su pukli od smijeha i naravno dobili honorar :) 

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Thunder force

 

Gledajući trailer,jasno je da je u pitanju film koji,najviše zbog Melisse jamči dobru zahebanciju uz hrpetinu smijeha.No,kako to obično biva s Netflixovim filmovima,uspjeli su zahebati film obećavajuće radnje,odlične glumačke postave-za jednu komediju!
Film dobro krene i to je to,samo stane,oduži se,forsaju se nekakve bezvezne fore/događaji koji uopće nemaju veze s temom filma.Tako i završi,bezvezno,mlako i dosadno.
Jednom riječju-bezveze!


2 / 10

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 15:57 (Milka30).
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Postoje li još kakvi filmovi u stilu Monty Pythona iz 70, 80tih?

Pogledao Life of Brian i Holy grail pa bi još nešto takvo.

 

Aha, pregledao sam sve njihove filmove prije nekog vremena, ne trebate njih preporučiti, tražim ako još netko ima takav humor :)

Nje baš toliko blisko i slično, ali, probaj malo prekopati kinematografiju Mell Brooks-a   https://www.imdb.com/name/nm0000316

Ovo od Brooksa mi je zakon:

 

https://www.imdb.com/title/tt0082517/?ref_=nm_flmg_act_46

BE HAPPY 要開心 : )
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

Thunder force

 

Gledajući trailer,jasno je da je u pitanju film koji,najviše zbog Melisse jamči dobru zahebanciju uz hrpetinu smijeha.No,kako to obično biva s Netflixovim filmovima,uspjeli su zahebati film obećavajuće radnje,odlične glumačke postave-za jednu komediju!
Film dobro krene i to je to,samo stane,oduži se,forsaju se nekakve bezvezne fore/događaji koji uopće nemaju veze s temom filma.Tako i završi,bezvezno,mlako i dosadno.
Jednom riječju-bezveze!


2 / 10

 

ne kužim šta znači odlična postava. Oni svi redom uvijek glume generične iste likove u komedijama. Aj jason bateman mi je simpa zbog arrested developmenta, ali inače uvijek glumi istog tipa

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Cansee kaže...
Milka30 kaže...

ne kužim šta znači odlična postava. Oni svi redom uvijek glume generične iste likove u komedijama. Aj jason bateman mi je simpa zbog arrested developmenta, ali inače uvijek glumi istog tipa

Pa ok je postava za jednu komediju Melissa,Jason,Bobby Cannavale(vec viđen u takvim ulogama),Octavia i naravno Marvelova "riba sa antenama" Pom Klementieff.

Ma sasvim ok ekipa!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Dagon (2001)

Moram priznati da sam uživao u ovom filmu puno više nego što sam očekivao i u najoptimističnijim prognozama.

Temeljen na Lovecraftovoj 'The Shadow over Innsmouth' film prati dva para koji dožive brodolom blizu malog gradića u koji se upute po pomoć, no grad, tj. njegovi žitelji nisu baš najobičniji.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nobody

 

Još od Bad ass-a nisam do sada vidio takav filmski lik koji jednostavno odiše tom "bad ass mačizmu",upakovanom u John Wick stilu.

Priča i nije Bog zna što,ali je zanimljiva,fluidna i na trenutke nedorečena,pa čak i na kraju ne odaje objašnjenje tko su ustvari...
No nebitno,za ovakav film to i nema potrebe,dovoljno se samo zavaliti u fotelju i uživati u odličnoj akciji!

 

7.5 / 10

 

tajo1960 Tenet kažeš...huh,svaka čast na ustrajnosti,ali ja sam ga gledao ukupno 3 puta-u biti,probao gledati...i zaspao

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nikada nikome ne dajem TD zbog filmskoga ukusa-nema smisla!

Iskreno,meni su Nolanovi filmovi zamorni(osim Mementa,Prestige),ali Tenet sam baš ono jedva čekao i doslovno me ubio u pojam!

Daleko od toga da je to loš film,ali je naporan i mislim da se trebaš pošteno napušiti da bi uživao u njemu.

Osobno mi je Nolan u početku bio odličan,ali se davno izgubio u nekakvnoj svojoj viziji savršenoga filma.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Nobody je malo "over the top" što se tiče realnosti. Da su malo više otišli u smjeru nekog realnijeg prikaza puno bi bolje funkcionirao film. Ovako ima karikaturalnih scena koje nisu ni zabavne nešto previše. Ok za pogledati ali moglo je puno bolje sa obzirom na glumce, produkcijsku ekipu (John Wick ekipa)...
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Slazem se, i ja sam mu to zamjerio, ali ocito su ciljali na to, citav film je dosta nabrijan, u par scena mi se ucinilo da se sprdaju s John Wickom, toliko je bilo losih scena da su mi postale smiješne. Fora film ali nista extra poseban.
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Love and Monsters 2020 na Netflixu... nije Evolution 2001 ali nelose

13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

Nobody

 

Još od Bad ass-a nisam do sada vidio takav filmski lik koji jednostavno odiše tom "bad ass mačizmu",upakovanom u John Wick stilu.

Priča i nije Bog zna što,ali je zanimljiva,fluidna i na trenutke nedorečena,pa čak i na kraju ne odaje objašnjenje tko su ustvari...
No nebitno,za ovakav film to i nema potrebe,dovoljno se samo zavaliti u fotelju i uživati u odličnoj akciji!

 

7.5 / 10

 Odgledao i ja jučer, preporuka svakako. Za razliku od Wicka, dramski dio priče je ovdje daleko bitniji dio (tj. barem postoji). I zbog odlične glavne uloge, stvar funkcionira. Meni je bilo sasvim dovoljno razjašnjeno, nije sad da je presudno da znaš 100% točno za koga i što je radio. Nisam imao dojam da je išta bitno ostalo nedorečeno kad je sama priča toliko jednostavna. 

 

Akcije je odlična. Za razliku od Wicka nema je non stop i nije od početka over the top, nego fino polako eksalira do totalne ludnice u završnom obračunu. Sve do scene u busu znaš da nešto nije baš sasvim u redu i samo čekaš da vidiš koji vrag će se dogoditi. Editing cijelog filma je odličan. Od onih uvodnih brzih scena svakodnevnog života pa do zanimljivo izrezanih scena akcije (npr. scena kad se auto zaleti u stup dok je lik u bunkeru), sve je tip top odrađeno. Možda Cristopher Lloyd nije baš savršen odabir za ulogu oca (barem u završnom obračunu), ispadne pomalo komično kao i De Niro u Irishmanu. Sve u svemu odlična zabava. 

 

Nekakav čudni spoj John Wicka, Falling Down i Sam u kući...

 

 

Pola boda slabije od John Wicka/10 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
MaciStyle kaže...

Neko za preporucit neku dobru triler misteriju tipa Prisoners, Se7en, Invisible Guest, Shutter Island itd.

 Gone Girl , Gone Baby Gone , Nightcrawler 

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Chasing Sleep

 

Odličan psihološki triler o profesoru kojem nestane žena.

Jeff Daniels sjajan u glavnoj ulozi.

8/10

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...
Milka30 kaže...

Nobody

 

Još od Bad ass-a nisam do sada vidio takav filmski lik koji jednostavno odiše tom "bad ass mačizmu",upakovanom u John Wick stilu.

Priča i nije Bog zna što,ali je zanimljiva,fluidna i na trenutke nedorečena,pa čak i na kraju ne odaje objašnjenje tko su ustvari...
No nebitno,za ovakav film to i nema potrebe,dovoljno se samo zavaliti u fotelju i uživati u odličnoj akciji!

 

7.5 / 10

 

tajo1960 Tenet kažeš...huh,svaka čast na ustrajnosti,ali ja sam ga gledao ukupno 3 puta-u biti,probao gledati...i zaspao

Gledao sam i ja Nobody, ali nisam smatrao važnim da ga spominjem... ima mlađih, pa će..., he he.

 

Ali, dobiti u danu 4x TD za Tenet - eee, to se zbilja nisam nadao, a sve filmski "znalci" u dodjeli palaca... 

Hajde, ti si me barem poštedio TD-a, ali ostala ekipa... uh, valjda im je to zbilja težak i neshvatljiv film.

 

Ja volim ovakve radnje, sa tim "vremenskim skokovima" i meni je film i na prvo gledanje bio i razumljiv i vrlo vrlo dobar; na drugo pogotovo 

 Pogledao sam ga prije par mjeseci, ali Tenet definitivno traži drugo gledanje. Bio sam u žurbi s gledanjem potencijalnih oskarovaca, pa sam to ostavio za kraj filmske sezone, koja mi obično završava u svibnju. Međutim, nekako sam dojma da Tenet i nije ostavio neki pečat u filmskim bespućima, pa ne znam bi li uopće ponovno zamarao moždane vijuge s njim, ili da ga jednostavno zaboravim kao da nikad nije ni snimljen. A Nolan kao Nolan...ne znam da li je izuzev Dunkirka snimio išta realno (Batmani, Inception, Memento...da ne nabrajam dalje)...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2021 2:03 (BlackMoon).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Dugo nisam postao tu al nisam ni puno tog pogledao, ukljucit cu i serije.

Kiss Kiss Bang Bang (2005) - Crna komedija - 7.7/10

Val Kilmer i RDJr u crnoj komediji koja mi je jako premasila ocekivanja, cak prvi put nisam skroz shvatio zaplet tako da nije glupa radnja.
Gay Perry (Val Kilmer) ima definitivno najbolje dosjetke koje sam cuo u filmu u dugo vremena.

The Wailing (2016) - Atmosfericni horor - 7.5/10
Birdbox (2018) - Horor - 6.4/10
Vice Principals (2016, Serija, 2S) - Crna komedija - 8.3/10
The Righteous Gemstones (2019, Serija, 1S, Ongoing) - 8.1/10 - Isti producenti i glumci kao gornja
Cowboy Bebop (1998, Anime, 1S) - Space western - 9.6/10
Samurai Champloo (2005, Anime, 1S) - Akcija-avantura - 8.4/10
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2021 2:27 (8ax).
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nije loša usporedba ali loš film za usporedbu definitivno.Pogotovo što su efekti uznapredovali jako,jako puno..A i film je bolji puno bolji iako je kopija Zombielanda..

- - -Space may be the final frontier, but it's made in the Hollywood basement - - -
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Dunkirk je bio valjd jedina skretnica ka realnom. I zato mi se nije svidio,vjerojatno zato što čovjek sa svojom ekipom zna bolje sastavit priču da nije po istinitom događaju..

Tenet je možda po meni jedno od najoriginalnijih priča ikad u povijesti filma,ali žao mi što misle da kao da su to već negdje već vidjeli.

Znači samo hoću reći da Nolan pokušava unijeti barem dašak originalnog u svijet filma(i da se razumijemo nisam obožavatelj iliti fan njegovog rada). Ali da čovjek zna napravit film(iako ne kontam Dunkirk) ZNA!!!

- - -Space may be the final frontier, but it's made in the Hollywood basement - - -
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2021 4:14 (ring4ping).
12 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...

Stowaway - 2021 - IMDB 5,6/10

https://www.imdb.com/title/tt9203694/

Drama, sci-fi, trhiller. Po mom mišljenju neopravdano niska ocjena na IMDB, ali OK... ljudi kad pročitaju Sci-fi - valjda odmah pomisle da mora biti kojekakve svemirske gamadi (bića, čudovišta i slično).

Ovo je odlična psihološka drama i pitanje žrtve, samo je mjesto događanja u svemiru. Od mene svakako ide preporuka za pogledati.

Upravoh sam htio napisati preporuku,ali si bio brži.

Pomalo usporena radnja,ali zanimljiva i drži te stalno napetim.Meni se sviđa način na koji su riješili gravitaciju na brodu(ne kažem da upotreba centrifugalne sile nije već bila u filmovima),ali ovo je pomalo originalno i možda i najrealnije.
Jedino što filmu zamjeram to je spacewalk je odrađen bez ikakvih sigurnosnih mjera...ali ok,pak je to samo film.
Veliki plus je što je napokon u svojoj karijeri Anna Kendrick dobila ozbiljnu ulogu i to je odradila odlično!
Moja ocjena je


7 / 10

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Mortal kombat

 

Iako nisam nikada bio fan niti igre,niti filmova,ovaj sam pogledao iz čiste dosade i ugodno se iznenadio.
Odlični efekti i scena,glazbena podloga bi možda i mogla biti malo češća(pri tome mislim na poznati soundtrack),ali sve u svemu sasvim ok.
Naravno da je priča isprana i naravno da nema podloge za Oscara,ali onaj koji ide gledati ovakav film,to niti ne očekuje.
Istinski fanovi bit će oduševljeni,svi ostali se dobro zabaviti!


7 / 10

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

Mortal kombat

 

Iako nisam nikada bio fan niti igre,niti filmova,ovaj sam pogledao iz čiste dosade i ugodno se iznenadio.
Odlični efekti i scena,glazbena podloga bi možda i mogla biti malo češća(pri tome mislim na poznati soundtrack),ali sve u svemu sasvim ok.
Naravno da je priča isprana i naravno da nema podloge za Oscara,ali onaj koji ide gledati ovakav film,to niti ne očekuje.
Istinski fanovi bit će oduševljeni,svi ostali se dobro zabaviti!


7 / 10

 U globalu mi i nije baš nešto. Niti kao Mortal Kombat film (nema tournamenta wtf!?), a niti kao "pusti mozak na pašu" film. Jako varira u kvaliteti od scene do scene. Počne iznenađujuće dobro i onda polako pada do cca prvih pola sata, pa se skroz raspadne i onda zadnjih 10 minuta ima zabavnih dijelova. Izgleda mi više kao prva epizoda serije nego film. Kao da je cijela poanta bila nagurati što više likova unutra da mogu raditi nekakve spin off stvari. Da su barem likovi zanimljivi bilo bi nešto, ali recimo novi glavni lik je generičan, dosadan i apsolutno nepotreban u radnji filma. Cijeli film ne radi ništa osim što moramo pratiti njegovu family dramu.  

 

Istinski fanovi će ovo odgledati reda radi, a ostali neće ništa propustiti da ne pogledaju. Eventualno odgledati prvih pola sati radi Kanoa i dva-tri zabavna fighta pred kraj.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
3 godine
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

U predvečerje Oskara, pogledao sam još jednom svoj osobni favorit, kako je samo Carey Mulligan rasturala, 9/10

Promising Young Woman

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.4.2021 20:37 (user2206).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Volio bih da Nomadland uzme kipić, ali stvarno ne bih imao ništa protiv i ako ga PYW odnese.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Meni je Sound of Metal bio favorit. Izvanredni Riz Ahmed, sound mixing i atmosfera samog filma s jakom porukom na kraju! Nomadland zasluženo za glavnu glumicu, ali za best picture mi nije sjeo. ne znam, na momente mi je malo usporen, u nekim segmentima i dosadan. A isama tema mi nije baš zanimljiva...

 

Promising Young Woman...ne znam kako se ovaj film uopće ugurao za "best picture", jer zadnja trećina funkcionira na bazi jeftinih B produkcija! Užas je ovaj film nominirati u tako značajnoj kategoriji, a jedan fantastični Soul samo kao animirani film, gdje je očekivano pomeo konkurenciju!

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
BlackMoon kaže...

Meni je Sound of Metal bio favorit. Izvanredni Riz Ahmed, sound mixing i atmosfera samog filma s jakom porukom na kraju! Nomadland zasluženo za glavnu glumicu, ali za best picture mi nije sjeo. ne znam, na momente mi je malo usporen, u nekim segmentima i dosadan. A isama tema mi nije baš zanimljiva...

 

Promising Young Woman...ne znam kako se ovaj film uopće ugurao za "best picture", jer zadnja trećina funkcionira na bazi jeftinih B produkcija! Užas je ovaj film nominirati u tako značajnoj kategoriji, a jedan fantastični Soul samo kao animirani film, gdje je očekivano pomeo konkurenciju!

 Dobar je Sound of Metal, sjecam se da sam tu odmah nakon gledanja napisao da bi mogla pasti koja nominacija za oskara, pogotovo za Ahmeda, ali meni je Nomadland zasluzeno pokupio nagradu. Njega sam zadnjeg gledao od svih nominiranih jer sam imao visoka ocekivanja, koja je film ispunio. Kuzim kako nekome moze ovo bit dosadno, sporo, besmisleno ili sta vec ali ja sam gustao od prve do zadnje minute. Jedan od onih rijetkih slucajeva u kojima je Akademija dala oskara filmu koji se i meni najvise svidio od nominiranih. A i fala kurcu da je Hopkins dobio nagradu, covjek je ubio ulogu.

 

Sto se tice Promising Young Woman, film je tako stilski dobro odradjen da mi uopce nije smetao ni pomalo blesav plot a ni isto takva zavrsnica. Jedan od onih style over substance filmova koji funkcioniraju tako da nemam neke zamjerke da i pomalo drukciji filmovi zavrse medju nominiranima. Meni je Soul bio pomalo razocaranje, toliko se pricalo a njjemu a nakon sto sam pogledao nisam uopce bio impresioniran,osim vizualnim dijelom. Da nisam prije par godina pogledao Inside Out  koji mi je bio odlican, mozda bi mi vise svidio film, ovako mi je samo bio prosjek.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.4.2021 8:09 (geronimo4661).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice