Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.429
|
čitano: 7.537.348
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Sinoc pogledao A Simple Plan , drama triler , vrhunska atmosfera i film 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Uran 11 kaže...
mersimh kaže...

 

 

Gone girl 8/10

 

The prestige 6/10

 

Po ovome se vidi da se razumiješ u filmove ko krava u balet.

A i ova trojica koja su ti dala TU.

Mili bože.

 ma da ima logike, samo zato što je tebi neki film odličan mora biti i meni.

Logičan si dečko

9 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

MINARI

 

sjajan film i pomalo tezak

5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Uran 11 kaže...
mersimh kaže...

 

 

Gone girl 8/10

 

The prestige 6/10

 

Po ovome se vidi da se razumiješ u filmove ko krava u balet.

A i ova trojica koja su ti dala TU.

Mili bože.

 

Uran 11 kaže...

Čuj sinek, odi si van daj jen vritnjak.

 Samo si ti expert za filmove a svi ostali su budale? De odrasti... Zasto bi neko postovao tvoje misljenje ako ti ne postujes tudje......

12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
MaciStyle kaže...

Sinoc pogledao A Simple Plan , drama triler , vrhunska atmosfera i film 

 Odličan!! Film starijeg datuma, al odličan!! 

16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao The Magnificent Seven. Inače volim western i već neko vrijeme ga mislio pogledati, no nikako da dođe na red...

Gledam, solidna glumačka postava - Washington, Pratt, Hawke, D'Onofrio (ne bi bio moj prvi izbor, no zanimljiv odabir). Uglavnom, za mene je film veliko razočaranje...nije bilo ničeg privlačnog, od scenarija, glume (uz izuzetak možda D'Onofria), glazbe...blijedo i zaboravljivo.

 

Mislim si (onako blago frustriran), možda sam imao prevelika očekivanja u odnosu na original ili sam jednostavno ostario... pa reko, idem pogledat ponovo Sturgesovu verziju iz 1960. (s legendama Brynnerom, Wallachom, McQueenom, Bronsonom, Coburnom). Za mene je i dalje ova verzija miljama daleko od ove Fuqua-ine gluposti i dalje definitivna preporuka ako netko nije gledao... Da je samo copy-pasteao svaki frame ovog filma s novom glumačkom postavom, mislim da bi uživao...

 

Na kraju sam, po ne znam koji put, opet pogledao "pravi" original, Kurosawino remek-djelo Shichinin no samurai (Seven Samurai) i mislim da u ovoj temi ne moram trošiti riječi na ovaj film...

10 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Jel valja šta Crisis (2021)?

https://www.imdb.com/title/tt9731682/

7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Swimming with Sharks (1994) - topla preporuka svima.

 

Kevin Spacey u ulogama koje mu najbolje stoje, a sam film je spoj Office Spacea i The Player-a, doduše na puno mračniji način.

 

Volim obscure filmove pa sve kopam i gledam 

 

 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 8:42 (Brki1994).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Brki1994 kaže...

Swimming with Sharks (1994) - topla preporuka svima.

 

Kevin Spacey u ulogama koje mu najbolje stoje, a sam film je spoj Office Spacea i The Player-a, doduše na puno mračniji način.

 

Volim obscure filmove pa sve kopam i gledam 

 

 

 Slazem se, dobar film. Ispada na kraju da Spaceyu najvise leze uloge supaka zato sto i je supak pa se netreba puno truditi, to mu dodje prirodno.


Quo vadis, Aida? (2020)

Temu svi znamo pa nema potrebe da spominjem. Uglavnom, ovo je nacin na koji se pravi film sa teskom tematikom, onaj rezimski redatelj Antonijevic bi mogao nauciti ponesto od Jasmile Zbanic. Ocekivao sam tonu patetike ali prilicno dobro je to sve izbjegnuto. Dobar film i definitivno ga vidim kao ozbiljnog konkurenta za oscara.

 

Za sada sam pogledao par tih koji bi mogli uci u uzi izbor i za sada mi je ovaj bolji i od razvikanijeg Another Round sa Mikkelsenom, koji je solidan film, ali sama premisa mi je bila zanimljivija od filma. Danas se gleda Dear Comrades, ruski kandidat  starog majstora Konchalovsko, od kojeg imam visoka ocekivanja.

 

 

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

piše se:

 

"Dragi drugovi" od Končalovskog

 

 

glupo je sklanjati slavensko ime po hrvatski a pisati "angliski"

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Stric_Jura kaže...

piše se:

 

"Dragi drugovi" od Končalovskog

 

 

glupo je sklanjati slavensko ime po hrvatski a pisati "angliski"

Tko ti drma kavez? Opusti se.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 9:43 (geronimo4661).
7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledam tu i tamo rusku kinematografiju, ali film koji je na mene ostavio veliki utisk je Come and See (Idi i smotri) iz 1985.g. Nacistička zvjerstva nikad nisu bila toliko realno prikazana, a cijeli film ima vibru poput nekakve noćne more, samo je ta noćna mora bila stvarna.

 

Redatelj Elem Klimov je preživio Staljingradsku bitku i to na čovjeka ostavi utisak što se vidi kroz kvalitetu ovog filma.

Navodno su njemačke uniforme bile autentične iz rata, a u par scena, vojska puca pravo streljivo na glumce kako bi se dao surovi realizam.

I want to believe
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Brki1994 kaže...

Pogledam tu i tamo rusku kinematografiju, ali film koji je na mene ostavio veliki utisk je Come and See (Idi i smotri) iz 1985.g. Nacistička zvjerstva nikad nisu bila toliko realno prikazana, a cijeli film ima vibru poput nekakve noćne more, samo je ta noćna mora bila stvarna.

 

Redatelj Elem Klimov je preživio Staljingradsku bitku i to na čovjeka ostavi utisak što se vidi kroz kvalitetu ovog filma.

Navodno su njemačke uniforme bile autentične iz rata, a u par scena, vojska puca pravo streljivo na glumce kako bi se dao surovi realizam.

 Slazem se, Klimov je napravio sigurno jedan od najboljih ratnih filmova uopce, remek djelo. Tko nije gledao i ne da mu se skidati, ima cijeli filma na YT u dobroj kvaliteti. Ako trazis jos neki dobar sovjetski film o WW2, predlazem da bacis oko na The Ascent (1977) kojeg je rezirala Klimova zena. Ivan's Childhood (1962) od Tarkovskog si pretpostavljam gledao.. Meni osobno je od tih sovjetskih ratnih/antiratnih vjerojatno najdrazi Ballad of a Soldier (1959)

 

Sad kad si spomenuo Staljingrad, nevjerojatno je da se nisu udostojili snimiti posten film o tome. I dalje ostaje najbolji onaj njemacki iz 1993.

 

 

edit: definitivno se isplati  kopati po ruskoj/sovjetskoj kinematografiji, nadje se tu odlicnih filmova koji su slabo znani. Jedini problem je dobavljivost u normalnoj kvaliteti jer su Rusi dosta aljkavi po tom pitanju pa ne remasteriraju sve po redu ko Amerikanci. Srecom tu je Criterion.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 10:52 (geronimo4661).
9 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...
Brki1994 kaže...

Swimming with Sharks (1994) - topla preporuka svima.

 

Kevin Spacey u ulogama koje mu najbolje stoje, a sam film je spoj Office Spacea i The Player-a, doduše na puno mračniji način.

 

Volim obscure filmove pa sve kopam i gledam 

 

 

 Slazem se, dobar film. Ispada na kraju da Spaceyu najvise leze uloge supaka zato sto i je supak pa se netreba puno truditi, to mu dodje prirodno.


Quo vadis, Aida? (2020)

Temu svi znamo pa nema potrebe da spominjem. Uglavnom, ovo je nacin na koji se pravi film sa teskom tematikom, onaj rezimski redatelj Antonijevic bi mogao nauciti ponesto od Jasmile Zbanic. Ocekivao sam tonu patetike ali prilicno dobro je to sve izbjegnuto. Dobar film i definitivno ga vidim kao ozbiljnog konkurenta za oscara.

 

Za sada sam pogledao par tih koji bi mogli uci u uzi izbor i za sada mi je ovaj bolji i od razvikanijeg Another Round sa Mikkelsenom, koji je solidan film, ali sama premisa mi je bila zanimljivija od filma. Danas se gleda Dear Comrades, ruski kandidat  starog majstora Konchalovsko, od kojeg imam visoka ocekivanja.

 

 

 

 Quo vadis Aida" Najprije, film je dobar, ne i odličan. Ostavlja snažnu poruku, prostor za razmišljanje, nece ti ostaviti misli na miru čim ga odgledaš. To je meni neki unutarnji znak da je film dobar i da je odradio što je trebao da uradi, da izazove na reakciju, razmisljanje. Mislim da je scenarij, pa i sama priča oko Srebrenice puno više nudio, da film bude još bolji. Mozda Zbanićka nije izvukla sav potencijal u istom. Ja sam sve moguce dokumentarce o Srebrenici pregledao, živa i potresna svjedočenja koja razaraju i kidaju i vjerovatno je i to razlog što me film nije skroz dojmio, razorio, kako je trebao. On ce kod strane publike, pa i onih koji nemaju toliki background o Srebrenici sigurno izazvati vece reakcije. O tome sam pričao sa drugom, koji je filmadzija, sličnog je mišljenja da je film mogao biti bolji i da je više za strano trzište,nego naše. Ova glavna glumica je fakat izvukla maskimum, ali meni smeta, kao domacem gledaocu, njen akcent, tu se mogla naci glumica bez akcenta. Ostali glumci, nekako mlako, neuvjerljivo. Ovaj glumac sto je glumio Mladica je dobro odradio kao i holandski komandant. Dosta i fizički liče, pa je to ostavilo dobar dojam. Sto neko reče za statiste, jako neuvjerljivo, mlako, ne mozeš to očekivati od amatera, ali, trebalo se, ili smanjiti broj statista, ili pojačati sa glumcima još više, da se taj efekat straha, beznađa, plača, rađanja života i smrti, u isto vrijeme, bolje iznese na platno. Uvijek mi naumpadne jedna majka Srebrenice, kad je govorila u dokumentarcu da se u isto vrijeme rađao i gasio život. Te statiste je trebalo bolje pripremiti. Dalje, iako po scenariju knjiga vjerovatno ne obrađuje koridore smrti, ja bih ubacio par scena, a posljednju scenu se ne bih libio prikazati brutalnije, jer je to tako bilo. Nikakav eufemizam tu nije trebao. Time bi film dobio na jos vecoj snazi i ličnoj poruci. Danis u Ničijoj zemlji nije imao problem prikazati te potresne scene. Iako nema tih krvavih scena, opet je atmosfera straha, koliko toliko, dobro prenesena. Ponavljam, vjerovatno što smo svi mi pregledali more materijala i svjedočenja o Srebrenici, očekivali smo više. Ali, to opet ne umanjuje kvalitet filma.Nije lose...Moglo je i bolje. Razocaran sam nabaacanim statistima i nedostatku atmosfere užasa medju masom (to mozda dobro nadoknadjuje sjajna glavna glumica). Također, hala UN baze je presvijetla, ljudi mirni...(mozda se na filmu ne moze postići to da se osjeća masovni strah)... u sutini falilo mi je ono sto je sjajno u seriji Chernobil, kada jasno osjetite atmosferu, haman i miris...I da, cekao sam trenutak kada djeca masu rukama, da se ona sjeti svoje djece kako su nesto slicno radila, ili je to moglo biti prije...Na taj nacin poruka bi bila jaca...Nedostaje mi i povezanosti Aide sa sinovima...Bodu mi oci detalji sa marihuanon, pranjem vesa na livadi sa deterdžentom...Al nije da samo kritikujem, dobar je film..Puno srece s Oscarom!

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 21:26 (dadotb).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
dadotb kaže...
geronimo4661 kaže...
Brki1994 kaže...

Swimming with Sharks (1994) - topla preporuka svima.

 

Kevin Spacey u ulogama koje mu najbolje stoje, a sam film je spoj Office Spacea i The Player-a, doduše na puno mračniji način.

 

Volim obscure filmove pa sve kopam i gledam 

 

 

 Slazem se, dobar film. Ispada na kraju da Spaceyu najvise leze uloge supaka zato sto i je supak pa se netreba puno truditi, to mu dodje prirodno.


Quo vadis, Aida? (2020)

Temu svi znamo pa nema potrebe da spominjem. Uglavnom, ovo je nacin na koji se pravi film sa teskom tematikom, onaj rezimski redatelj Antonijevic bi mogao nauciti ponesto od Jasmile Zbanic. Ocekivao sam tonu patetike ali prilicno dobro je to sve izbjegnuto. Dobar film i definitivno ga vidim kao ozbiljnog konkurenta za oscara.

 

Za sada sam pogledao par tih koji bi mogli uci u uzi izbor i za sada mi je ovaj bolji i od razvikanijeg Another Round sa Mikkelsenom, koji je solidan film, ali sama premisa mi je bila zanimljivija od filma. Danas se gleda Dear Comrades, ruski kandidat  starog majstora Konchalovsko, od kojeg imam visoka ocekivanja.

 

 

 

 Quo vadis Aida" Najprije, film je dobar, ne i odličan. Ostavlja snažnu poruku, prostor za razmišljanje, nece ti ostaviti misli na miru čim ga odgledaš. To je meni neki unutarnji znak da je film dobar i da je odradio što je trebao da uradi, da izazove na reakciju, razmisljanje. Mislim da je scenarij, pa i sama priča oko Srebrenice puno više nudio, da film bude još bolji. Mozda Zbanićka nije izvukla sav potencijal u istom. Ja sam sve moguce dokumentarce o Srebrenici pregledao, živa i potresna svjedočenja koja razaraju i kidaju i vjerovatno je i to razlog što me film nije skroz dojmio, razorio, kako je trebao. On ce kod strane publike, pa i onih koji nemaju toliki background o Srebrenici sigurno izazvati vece reakcije. O tome sam pričao sa drugom, koji je filmadzija, sličnog je mišljenja da je film mogao biti bolji i da je više za strano trzište,nego naše. Ova glavna glumica je fakat izvukla maskimum, ali meni smeta, kao domacem gledaocu, njen akcent, tu se mogla naci glumica bez akcenta. Ostali glumci, nekako mlako, neuvjerljivo. Ovaj glumac sto je glumio Mladica je dobro odradio kao i holandski komandant. Dosta i fizički liče, pa je to ostavilo dobar dojam. Sto neko reče za statiste, jako neuvjerljivo, mlako, ne mozeš to očekivati od amatera, ali, trebalo se, ili smanjiti broj statista, ili pojačati sa glumcima još više, da se taj efekat straha, beznađa, plača, rađanja života i smrti, u isto vrijeme, bolje iznese na platno. Uvijek mi naumpadne jedna majka Srebrenice, kad je govorila u dokumentarcu da se u isto vrijeme rađao i gasio život. Te statiste je trebalo bolje pripremiti. Dalje, iako po scenariju knjiga vjerovatno ne obrađuje koridore smrti, ja bih ubacio par scena, a posljednju scenu se ne bih libio prikazati brutalnije, jer je to tako bilo. Nikakav eufemizam tu nije trebao. Time bi film dobio na jos vecoj snazi i ličnoj poruci. Danis u Ničijoj zemlji nije imao problem prikazati te potresne scene. Iako nema tih krvavih scena, opet je atmosfera straha, koliko toliko, dobro prenesena. Ponavljam, vjerovatno što smo svi mi pregledali more materijala i svjedočenja o Srebrenici, očekivali smo više. Ali, to opet ne umanjuje kvalitet filma.Nije lose...Moglo je i bolje. Razocaran sam nabaacanim statistima i nedostatku atmosfere užasa medju masom (to mozda dobro nadoknadjuje sjajna glavna glumica). Također, hala UN baze je presvijetla, ljudi mirni...(mozda se na filmu ne moze postići to da se osjeća masovni strah)... u sutini falilo mi je ono sto je sjajno u seriji Chernobil, kada jasno osjetite atmosferu, haman i miris...I da, cekao sam trenutak kada djeca masu rukama, da se ona sjeti svoje djece kako su nesto slicno radila, ili je to moglo biti prije...Na taj nacin poruka bi bila jaca...Nedostaje mi i povezanosti Aide sa sinovima...Bodu mi oci detalji sa marihuanon, pranjem vesa na livadi sa deterdžentom...Al nije da samo kritikujem, dobar je film..Puno srece s Oscarom!

 

 Evo jos i par mojih misljenja o nekim stvarima koje si spomenuo:

 

-Mislim da je dobra odluka da Zbanicka nije isla eksploatirati film i praviti ga jos tezim. Tema je sama po sebi jako teska, tako da nije bilo potrebe jos dodatno pumpati taj kaos tamo, masovna strijeljanja i sta sve ne, nego se fokusirala na lik majke koja pokusava spasiti svoju obitelj. Znam ja da bi domaca publika htjela vidjeti to sve jos vise nabrijano, ali to jako cesto nije pametan pristup jer je lako otici u patetiku sto nebi bilo dobro za sam film. Po meni uopce ne treba povladjivati publici, pogotovo kod takvih tema te pogotovo ne domacoj. Sto bi rekli, less is more. Eno u Srbiji je publika odusevljena Darom jer je film  napumpan do jaja propagandom pa vidimo rezultate takvog pristupa.

 

-Na glavnu glumicu nemam nikakve zamjerke, posao je odradila odlicno, isto kao i lik koji je glumio Mladica. Cak su uzeli i Nizozemske glumce sto je za svaku pohvalu, znas i sam kako se cak i u puno skupljim produkcijama o tome ne brine previse.

 

Jebiga ovo nije dokumentarac tako da ne mozes ocekivati tu dozu realnosti koju bi ti ti volio vidjeti, to tako ne ide u igranom filmu. A pogotovo ne u filmu koji kosta mozda par milijuna eura max.

 

Meni je osobno sam kraj filma slabiji dio, ali u svakom slucaju je rijec o dobrom filmu sa realnim sansama za oskara zbog vise faktora; redateljica je poznata i priznata u Europskim okvirima, sama tema kojom se film bavi a i film je vec pokupio neke nagrade.

 

 

Dear Comrades (2020)

Brutalno gusenje strajka radnika u Novocekarsku 1962, dogadjaju koji je bio totalno zataskavan punih 30 godina i zbog cijeg se samog spomena gubila glava u SSSRu. Meni je ovo bilo jako dobro, ozbiljna politicka (donekle i proceduralna) drama i velika preporuka svima koji vole takve filmov. Za sada mi je ovo najbolji ne engleski film i volio bi da Rusi za ovo uzmu oskara kad ga vec nisu dobili za Loveless , ali nekako sumnjam, mislim da ta tema nije bas toliko privlacna akademiji.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 22:52 (geronimo4661).
9 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

a znas li da Aidu i Mladica glume inace bracni par ? Novosadjani...njeno lice je sjajno, ta facijalna ekspresija pokazuje svu muku i patnju...Isakovic sjajan, fantasticno sklinuo Mladicev akcenat...

 

Pogledacu ruski obavezno, odusevljen njihovom kinematografijom kao i ti , svakako...

 

 

10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Najbolji akcijski film od kad znam za sebe Fury Road sa muzikom iz MM3, preporuka svima.

 

مرګ ژوبله
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Super64 kaže...

Najbolji akcijski film od kad znam za sebe Fury Road sa muzikom iz MM3, preporuka svima.

 

 ...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
14 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Super64 kaže...

Najbolji akcijski film od kad znam za sebe Fury Road sa muzikom iz MM3, preporuka svima.

 

 Ti znaš za sebe od 2015. godine?

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Super64 kaže...

Najbolji akcijski film od kad znam za sebe Fury Road sa muzikom iz MM3, preporuka svima.

 

 Kako si se samo usudio reći da je tebi to najbolji akcijski film ikad ???

Molim te lijepo da slijedeći put spomenes neki od opće prihvaćenih naslova da se forumaši ne bi bezveze uzjebavali. Hvala. 

 

edit:

 

E da, odgledao sinoc When Trumpets Fade (1998). 1944,  Amerikanci prodiru prema Njemackoj  ali ovi se i dalje zestoko brane, pogotovo podrucje oko sume Hurtgen, na Belgijsko-Njemackoj granici. Slabo spominjana bitka koja je trajala mjesecima i gdje su Amerikanci imali ogromne gubitke, uglavnom zbog losih taktickih odluka. Uglavnom, vise nego pristojan ratni film, pogotovo s obzirom da je rijec o TV filmu, doduse HBO produkcije tako da je kvaliteta ipak veca. Tko voli ratne filmove trebao bi biti zadovoljan sa ovim. Filma se da naci i na YT kome se neda skidati, ali kvaliteta i nije bas najbolja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 9:52 (geronimo4661).
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Chaos Walking
https://www.imdb.com/title/tt2076822/

Netko pogledao? Planiram u kino otići pogledati.
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Pogledao. Nije loš, ali niti nešto posebno dobar. Volim SF tako da samo zbog žanra često dam ocjenu više ponekad. Tom Holland mi je bio dobar, čak i bolje odradio od negativca Madsa Mikkelsena. Dosta toga je odrađeno površno kao u TV produkcijama tipa što Netflix izbacuje na traci. Mislim da bi knjiga mogla biti puno zanimljivija od samog filma. Uglavnom, tko voli SF, nije preporuka ne gledati. Za ostale, ipak malo razmisliti prije odlaska u kino.
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao sinoć Crisis. Moderna tema koja prati problem ovisnosti o opijatima u društvu. Film ima dvije paralelne priče istog predznaka i ostavljami dojam kao neki hibrid između Traffic-a i The Insider-a. Ima dosta nedostataka kao neke šljampavo i naivno odrađene scene, nedorečenost likova koju vrlo uspješno kompenzira opet izvrsni Gary Oldman. Dakle, ne radi se o remek-djelu, ali dva sata trajanja nećete utrošiti za ništa. Film je rađen prema istinitoj priči i razotkriva što se sve dobro i manje dobro događa u farmaceutskoj industriji. Čudi me relativno niska ocjena na imdb-u, za mene je 7/10.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2021 1:00 (BlackMoon).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...

The man who wasn't there - Čovjek koji nije bio tamo - 2001 - IMDB 7,5/10

https://www.imdb.com/title/tt0243133/

Crime, drama. USA. Braća Coen; dovoljno. Pogledao opet poslije dugo vremena. Odlična ekipa, Billy Bob Thornton, Frances McDormand, James Gandolfini, Scarlett Johansson; c/b film. Planirana inveaticija pretvorena u gubitak, žena koja vara, kako do love, kako ostati nevin... Majstorski rađen film, što je standard Coenovih. Bezuvjetna preporuka za pogledati.

 Meni najdrazi film brace Coen, fenomenalna crno-bijela Deakinsova fotografija. Koliko se sjecam to je bio jedan od prvih dvda koje sam kupio.

 

 

I Care a Lot (2020)

Pocne sa zanimljivom premisom (doduse malo nategnutom) ali kasnije se film skroz raspadne i pretvori u zescu pizdariju. Suspension of disbelief mi inace nije problem, ali sto je previse, previse je. Nemojte trositi vrijeme na ovo.

 

 

 

10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Mauritanian 2021

 

Bla,bla,bla....odlican!

Origin_Steam: hrka11
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Promising Young Woman (2020)

Trailer je bio prepun boja i šarenila, što su kritičari filma prozvali tzv. candy stilom. Zbog toga sam mislio da će film biti nekakva crna horor komedija. No film nije ništa od toga: ne može ga se shvatiti niti ozbiljno (jer nitko ne pokazuje nikakve emocije) niti komično (jer ništa nije smiješno). Postoji nekoliko scena koje su same za sebe originalne i neočekivane, no film je u cjelini jako dosadan, iritantan i nepovezan. ocjena = 4/10 (Ne preporučujem vam ga)

 

I dva korejska filma:

 

Beoning [Izgaranje] (2018)

Film dugo traje i scene su jako rastegnute, no unatoć tome, kao i u drugim korejskim filmovima, imao sam osjećaj da su mi 2 i pol sata proletjela. Film je prepun svakakvih skrivenih poruka, tok radnje je nepredvidljiv, no sve se odvija laganini do samog kraja koji je dosta brutalan. Uspoređujući ga sa Parazitom, moglo bi se reći da je Parazit za ljestvicu više okrenut općoj publici koja želi prvenstveno biti zabavljena, ali generalno gledajući filmovi su dosta slični. ocjena = 8/10

 

Minari (2020)

Film koji je još sporiji i mirniji od Izgaranja i Parazita. Čista drama. Meni je ipak bio malo dosadan, pa mu dajem ocjenu 7/10

12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
CVET2 kaže...

Beoning [Izgaranje] (2018)

Film dugo traje i scene su jako rastegnute, no unatoć tome, kao i u drugim korejskim filmovima, imao sam osjećaj da su mi 2 i pol sata proletjela. Film je prepun svakakvih skrivenih poruka, tok radnje je nepredvidljiv, no sve se odvija laganini do samog kraja koji je dosta brutalan. Uspoređujući ga sa Parazitom, moglo bi se reći da je Parazit za ljestvicu više okrenut općoj publici koja želi prvenstveno biti zabavljena, ali generalno gledajući filmovi su dosta slični. ocjena = 8/10

 Meni je isto odličan, preporuka za gledanje.

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Objavljene nominacije za Oscar...

Najbolji filmovi:

  • The Father
  • Judas and the Black Messiah
  • Mank
  • Minari
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

    Pošto nisam gledao ni jednog, od kud da krenem? Koji je vaš favorit? 
14 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

 

Preporuka- Possesion, 1981.god

 

Baš sam ga pogledao jučer prije ručka.

 

Znači preporučljivo gledati Nedjeljom poslije jutarnje mise, prije ručka.(djecu poštedjeti zadovoljstva gledanja).

Dobar tek.

 

- https://www.imdb.com/title/tt0082933/

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice