Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.426
|
čitano: 7.526.115
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
6 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Jučer sam pogledao ARQ.

 

Solidan film, 7/10. Drži te napetim, traje samo 1.5h pa ne stigne ni biti dosadan, jedino ima malo predvidljiv kraj.

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Napokon sam odgledao Invisible guest. Zanimljiv film, ocekivao sam nesto wow jer su ga mnogi pohvalili, no meni je onaj twist na kraju bio predvidljiv od samog početka. Mislim da je mogao biti bolji twist, sva ona objasnjenja prije twista su mi bila ocito nemoguca, ono sto sam pomislio vec sredinom filma se pokazalo na kraju. Mislim ok je film ali niposto nije neki mind blowing twist kakav sam ocekivao, twist je logican. Sve u svemu dobar film, zanimljiv i napet. Pogledat ću i el cuerpo. 😄
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
https://www.imdb.com/title/tt4924942/

Odlican triler. Prvio dio trilogije...
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...
Silent horror1992 kaže...

Potpisujem; pogledao, vrijedi pogledati.

 

Pogledao i Nomadland - 2020- 

https://www.imdb.com/title/tt9770150/

Film o ljudima koji su morali otići, stoji u odjevnoj špici filma. Teško, surovo, neumoljivo, tužno, emotivno, vrlo snažno... od mene preporuka. Ne očekivati akciju ili SF... toga nema. Drama je!

 Palmera pogledao prije petnaestak dana. Dirljiva drama, a Timberlake je još jednom dokazao da zna i glumiti. Nomadland sam pogledao baš sinoć, radnja mi je previše usporena i linearna, nemojte očekivati ništa osim upoznavanja života modernih nomada koji su potaknuti nečim lošim u životu što im se dogodilo sami svoj put odabrali. Frances McDormand standardno odlična, mada joj ni sama uloga nije bila prezahtjevna...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...
Silent horror1992 kaže...

Potpisujem; pogledao, vrijedi pogledati.

 

Pogledao i Nomadland - 2020- 

https://www.imdb.com/title/tt9770150/

Film o ljudima koji su morali otići, stoji u odjevnoj špici filma. Teško, surovo, neumoljivo, tužno, emotivno, vrlo snažno... od mene preporuka. Ne očekivati akciju ili SF... toga nema. Drama je!

 Oho znaci napokon je  dosao ok rip. Bio sam skinuo onaj screener od prije par mjeseci ali je kvaliteta bila ocajna tako da sam ipak odlucio cekati nesto bolje.

 

 

Dara iz Jasenovca (2020)

 

Ono sto sam ocekivao to sam i dobio, tj eksploatacijsko smece radjeno po narudzbi. Ta sramotna epizoda iz nase povijesti je davnih dana puno bolje odradjena u filmovima kao sto su Crne ptice (1967) te Deveti Krug (1960). Oba se mogu naci na YT.

 

S obzirom da je navodno  u pripremi jos par filmova sa slicnim pristupom, izgleda da su u Srbiji odlucili kopirati nas pristup iz 90tih kad su uz potporu drzave (HDZa) snimana najgora moguca propagandna smeca kao sto je ono Sedlarovo nedjelo Cetverored, ali doduse to i ne cudi kad znamo da je Vucic ipak Seseljev ucenik.

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 9:36 (geronimo4661).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
To je onaj famozni film kojeg je Srbija kandidirala za Oscara, na imdb-u imao 9,5/10 iako ga NITKO od ocjenjivača nije ni pogledao jer nisu imali gdje...istog je Variety popljuvao i prozvao ga jeftinim pokušajem propagande, a u međuvremenu je, gle čuda, ispao i iz utrke za kipić.


***
Tumbbad

Izbjegavam indijske filmove još otkad je davnih dana nova tv prikazivala proizvode bollywooda, ono šarenilo i ničim izazvano plesanje i pjevanje usred filma mi je zadalo traume.

Ali sad sam na redditu našao preporuku za ovo i onako...nije baš nezaboravni spektakl, ali solidan mystery/horor o lovu na izgubljeno blago.
7,5/10
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ovo me podsjetilo na najjači film koji Hrvatska nikad nije snimila:



Gitakovcima dat pare da ovo realiziraju pa da vidiš filmografije.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ajde pliz nemojte ustaše i partizane i politiku na bug forum, barem ne u ovu temu ajde plizzz. Odkomentirali ste film ajmo sad dalje. 
Btw pogledao sam onaj Shadow in the cloud. Film o pilotkinji koju seksualno uznemiravaju na izvanrednom letu tijekom 2 svj. rata. Film je trash i ne bježi od toga, i čak mi je bio zabavan iako je glupast, ali to mu je i namjera valjda. Pogledao sam još dosta ovih novih horora koji nisu trebali biti glupi pa skoro svi jesu, prestat ću gledati horore. 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Dajte, ljudi... Budite razumni.

Nego, je li netko gledao Shawshank redemption? Čujem da je riječ o solidnom chick-flicku.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...
Mr. Fugitive kaže...

Dajte, ljudi... Budite razumni.
Nego, je li netko gledao Shawshank redemption? Čujem da je riječ o solidnom chick-flicku.

Mislim da je susjed nećaka kumovog prijatelja gledao film i rekao da je film... onako, kao vremenska prognoza - "Biti će vrlo mjestimićno do umjereno pretežno"...

 Darabontovo remek-djelo, samo što se pojavio pogrešne godine, kad je konkurencija bila ogromna. Misli da ovaj film moraju svi istinski ljubitelji filmske umjetnosti pogledati. Ocjena na IMDB-u govori sve. Samo mi je fascinantno da ovaj fim netko spominje tek sada?

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Dud kaže...

Ajde pliz nemojte ustaše i partizane i politiku na bug forum, barem ne u ovu temu ajde plizzz. Odkomentirali ste film ajmo sad dalje. 
Btw pogledao sam onaj Shadow in the cloud. Film o pilotkinji koju seksualno uznemiravaju na izvanrednom letu tijekom 2 svj. rata. Film je trash i ne bježi od toga, i čak mi je bio zabavan iako je glupast, ali to mu je i namjera valjda. Pogledao sam još dosta ovih novih horora koji nisu trebali biti glupi pa skoro svi jesu, prestat ću gledati horore. 

 Sorry svima na duplom postu, ali ovo novozelandsko smeće izbjegavajte u širokom luku, osim ako vam je gledanje filmova samo sprd, trenutni hir ili ubijanje dosade. To što su tu izmiješali, već dugo nije viđeno. Na kraju film nosi neku traljavu poruku, ali moglo se to sve to bolje i realnije smisliti...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Mr. Fugitive kaže...

Dajte, ljudi... Budite razumni.

Nego, je li netko gledao Shawshank redemption? Čujem da je riječ o solidnom chick-flicku.

 

je, od moje jetrve pašanac, dobar mali, malo mutav, al kaže da je film super

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
BlackMoon kaže...
tajo1960 kaže...
Mr. Fugitive kaže...

Dajte, ljudi... Budite razumni.
Nego, je li netko gledao Shawshank redemption? Čujem da je riječ o solidnom chick-flicku.

Mislim da je susjed nećaka kumovog prijatelja gledao film i rekao da je film... onako, kao vremenska prognoza - "Biti će vrlo mjestimićno do umjereno pretežno"...

 Darabontovo remek-djelo, samo što se pojavio pogrešne godine, kad je konkurencija bila ogromna. Misli da ovaj film moraju svi istinski ljubitelji filmske umjetnosti pogledati. Ocjena na IMDB-u govori sve. Samo mi je fascinantno da ovaj fim netko spominje tek sada?

 A morat ću ga onda pogledati. Planiram večeras chick-flick večer pa ću i taj uvrstiti. Step up pa Bridget Jones Edge of reason pa Shawshank.

Nadam se da neće biti neuvjerljiv poput Green mile. Vrlo neuvjerljivi kostimi i puno premalo eksplozija.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Mr. Fugitive kaže...
BlackMoon kaže...
tajo1960 kaže...
Mr. Fugitive kaže...

Dajte, ljudi... Budite razumni.
Nego, je li netko gledao Shawshank redemption? Čujem da je riječ o solidnom chick-flicku.

Mislim da je susjed nećaka kumovog prijatelja gledao film i rekao da je film... onako, kao vremenska prognoza - "Biti će vrlo mjestimićno do umjereno pretežno"...

 Darabontovo remek-djelo, samo što se pojavio pogrešne godine, kad je konkurencija bila ogromna. Misli da ovaj film moraju svi istinski ljubitelji filmske umjetnosti pogledati. Ocjena na IMDB-u govori sve. Samo mi je fascinantno da ovaj fim netko spominje tek sada?

 A morat ću ga onda pogledati. Planiram večeras chick-flick večer pa ću i taj uvrstiti. Step up pa Bridget Jones Edge of reason pa Shawshank.

Nadam se da neće biti neuvjerljiv poput Green mile. Vrlo neuvjerljivi kostimi i puno premalo eksplozija.

 Ljudi ga dizu u nebesa a meni je vrlo solidan film ali nista spektakularno.... Tako da smanji ocekivanja i uzivat ces....

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ne vjerujem da i dalje ima ekipe koja ne zna za Shawshank Redemption zajebanciju

 

 

Paddleton (2019)

 

2 frenda, jednom od njih bude dijagnosticiran rak u terminalnoj fazi. Teska tema odradjena na malo drukciji nacin. Jednostavno, iskreno i nepretencionzno. Velika preporuka te jedno od boljih iznenadjenja u zadnje vrijeme. Zbog ovakvih filmova mi nije zao sto placam Netflix pretplatu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2021 9:49 (geronimo4661).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Auuu! To sam opisao ovdje čim je izašao (i ja pogledao), kako Ray Romano zna glumiti i "druge" uloge.

Potpisujem za visoku preporuku... jedan od najtežih filmova koje sam ikada pogledao.

 Da sjecam se da si ti onomad pisao o filmu. Zbog teske teme sam izbjegavao pogledati taj film neko vrijeme trazio sam  pravi trenutak. Sto se tice Romana, on po meni u biti nije drukciji od svoje standardne uloge, nego je vise to tip filma koji on nije do sada snimao, jer  se do sada uglavnom drzao laksih tema. Ali on mi je generalno odlican kao lik sa luzerskim i pesimisticnim stavom. Odlican je  i u Get Shorty , jako dobroj seriji koju svima preporucam, gdje opet u biti glumi sebe :). Ali meni to uopce ne smeta, kad se uzimaju glumci koji karakterno pasu ulogama, ili se uloge u biti pisu za njih. Da radim listu meni 5 najdrazih glumaca, vjerojatno bi svi bi bili takav tip.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2021 17:06 (geronimo4661).
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Fatale

 

 

Pogledao sam otprilike pedesetak filmova ove godine, ali ovaj je bez konkurencije najgluplji.

Loši likovi, loša gluma (osim H. Swank), grozan soundtrack, a priča, zapleti i raspleti kao da su proizašli iz uma ne baš talentiranog srednjoškolca.

Htio sam ugasiti na pola, ali sam ostao jer me zanimalo je li film baš takva razvalina, pa da će iskoristiti sve moguće klišeje do završnih creditsa i odgovor je potvrdan.

 

4/10

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2021 0:21 (m77).
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...

Fatale

 

 

Pogledao sam otprilike pedesetak filmova ove godine, ali ovaj je bez konkurencije najgluplji.

Loši likovi, loša gluma (osim H. Swank), grozan soundtrack, a priča, zapleti i raspleti kao da su proizašli iz uma ne baš talentiranog srednjoškolca.

Htio sam ugasiti na pola, ali sam ostao jer me zanimalo je li film baš takva razvalina, pa da će iskoristiti sve moguće klišeje do završnih creditsa i odgovor je potvrdan.

 

4/10

 Uh, toliko toga pogledam, naslov poznat, ali sam svejedno morao na imdb da se prisjetim...sad jesam, pogledan prije 20-tak dana. Bezvezarija u jeftinom "Hollywood" stilu. Ovakve pogledam kad žena legne prije mene, a meni se još ne spava, pa da ubijem dosadu, pa mi postane još dosadnije, etc...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...

Fatale

 

 

Pogledao sam otprilike pedesetak filmova ove godine, ali ovaj je bez konkurencije najgluplji.

Loši likovi, loša gluma (osim H. Swank), grozan soundtrack, a priča, zapleti i raspleti kao da su proizašli iz uma ne baš talentiranog srednjoškolca.

Htio sam ugasiti na pola, ali sam ostao jer me zanimalo je li film baš takva razvalina, pa da će iskoristiti sve moguće klišeje do završnih creditsa i odgovor je potvrdan.

 

4/10

 Ja odustao nakon 10 minuta ;)

5 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Mosul (2019) - IMDb

 

Meni je odličan film. Scene grada izgledaju skroz nestvarno, ali na žalost takvo je stvarno stanje u ratu. Tko voli ratne filmove, ovo je preporuka. Moderno vrijeme, današnjost, Irak protiv Daesha, nama poznat kao ISIL.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Filox kaže...

Mosul (2019) - IMDb

 

Meni je odličan film. Scene grada izgledaju skroz nestvarno, ali na žalost takvo je stvarno stanje u ratu. Tko voli ratne filmove, ovo je preporuka. Moderno vrijeme, današnjost, Irak protiv Daesha, nama poznat kao ISIL.

 Film je imao dobar potencijal, scene su zaista dobro napravljene, ali fabula filma mi je bezveze, tj cilj misije (da sada ne spojlam)! Btw neke mi stvari nisu jasne, a to je odnos Specijalne postrojbe i iračke policije? Ko tu koga? 6.5/10

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Outpost - ne kužim jeli ovo usa promo iil sprdnja. Totalni bezeznjaci u najboljoj vojnoj opremi koju novac može kupit se obranili od napada afganistanskih stočara a najveći shupak među njima dobije orden časti...

 

Nego, ima li još koji da sam propustia od ovih penjačkih. Pogleda sam Everest (ovaj je bzvz, čisto da nabrojim da sam ga gledao), Meru, The Dawn Wall, Free Solo, Touching the Void. Znam još za Valley Uprising, ima li još koji da valja

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
KIKI3ooo kaže...

Nego, ima li još koji da sam propustia od ovih penjačkih. Pogleda sam Everest (ovaj je bzvz, čisto da nabrojim da sam ga gledao), Meru, The Dawn Wall, Free Solo, Touching the Void. Znam još za Valley Uprising, ima li još koji da valja

 North Face je solidan, da se pogledati. A tu je i The Eiger Sanction od tate Clinta.

 

Nevjerojatno je da u biti nema poštenog filma o usponu na K2, ako se ne broje dokumentarci, a s obzirom na opasnost i težinu to je ko stvoreno za dobar film. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 9:55 (geronimo4661).
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...
KIKI3ooo kaže...

Nego, ima li još koji da sam propustia od ovih penjačkih. Pogleda sam Everest (ovaj je bzvz, čisto da nabrojim da sam ga gledao), Meru, The Dawn Wall, Free Solo, Touching the Void. Znam još za Valley Uprising, ima li još koji da valja

 North Face je solidan, da se pogledati. A tu je i The Eiger Sanction od tate Clinta.

 

Nevjerojatno je da u biti nema poštenog filma o usponu na K2, ako se ne broje dokumentarci, a s obzirom na opasnost i težinu to je ko stvoreno za dobar film. 

 

 A ovo? K2 (1991) - IMDb

Live long and prosper.
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Filox kaže...
geronimo4661 kaže...
KIKI3ooo kaže...

Nego, ima li još koji da sam propustia od ovih penjačkih. Pogleda sam Everest (ovaj je bzvz, čisto da nabrojim da sam ga gledao), Meru, The Dawn Wall, Free Solo, Touching the Void. Znam još za Valley Uprising, ima li još koji da valja

 North Face je solidan, da se pogledati. A tu je i The Eiger Sanction od tate Clinta.

 

Nevjerojatno je da u biti nema poštenog filma o usponu na K2, ako se ne broje dokumentarci, a s obzirom na opasnost i težinu to je ko stvoreno za dobar film. 

 

 A ovo? K2 (1991) - IMDb

Gledljivo ali osrednje. K2 zaslužuje puno bolje. Baš sam relativno nedavno opet pogledao Cliffhanger i moram priznati da se i dalje dobro drži, ali doduše tu je više fokus na akciju. 

5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...

Gledljivo ali osrednje. K2 zaslužuje puno bolje. Baš sam relativno nedavno opet pogledao Cliffhanger i moram priznati da se i dalje dobro drži, ali doduše tu je više fokus na akciju. 

 Dok sam se bavio penjanjem, nama je Cliffhanger bio predmet sprdačine. Davno sam to gledao, ali ne vidim što je to dobro u tom filmu, ako ga gledamo kroz prizmu slobodnog penjanja. To je kao da gledam Kill Bill kao film koji dobro prikazuje korištenje katane... 

Live long and prosper.
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Filox kaže...
geronimo4661 kaže...

Gledljivo ali osrednje. K2 zaslužuje puno bolje. Baš sam relativno nedavno opet pogledao Cliffhanger i moram priznati da se i dalje dobro drži, ali doduše tu je više fokus na akciju. 

 Dok sam se bavio penjanjem, nama je Cliffhanger bio predmet sprdačine. Davno sam to gledao, ali ne vidim što je to dobro u tom filmu, ako ga gledamo kroz prizmu slobodnog penjanja. To je kao da gledam Kill Bill kao film koji dobro prikazuje korištenje katane... 

 Pa zato sam rekao da je to više akcijski film, planina i penjanje su samo setting, kulisa. Zato ga i nisam spominjao u onom prvom postu. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 15:36 (geronimo4661).
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Preporuka za film Man on Fire, večeras ga pogledao nakon jaakoo dugo vremena i baš je super radnja, Denzel šmekeru! glumački odličan, jako emotivan kraj!!  

3 godine
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
roby27 kaže...

Preporuka za film Man on Fire, večeras ga pogledao nakon jaakoo dugo vremena i baš je super radnja, Denzel šmekeru! glumački odličan, jako emotivan kraj!!  

Jedan od filmova koji mogu pogledati 50 puta, i vjerovatno cu ga do smrti na telki pogledati još toliko

Sinoc pogledao Greenland

 koji uzas od filma, 99% vremena je trcanje za djetetom, ženom i obratno to je cijela radnja filma, 0/10! Ako ste pogledali trailer tamo ste vidjeli doslovno sve. Nejasno mi je samo kako je itko na snimanje ovoga mogao potrositi i 1lp!

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Adverse https://m.imdb.com/title/tt8597594/
Zanimljiv, napet film. Gluma mi djeluje losa u par navrata, neki od dijaloga zvuče kao iz Krv nije voda. Akcijske scene su urađene dosta lose, vidi se manjak buzdzeta u njima. Koliko je film los s tehnicke strane, toliko mi se s druge strane sviđa. Ta neka napetost koja se osjeti u dijalozima, atmosfera, pa kad krene muzika u pozadini dok vozi po noći, podsjeti me na Drive.
Tehnički los film, ali zanimljiv i napet, vrijedi ga pogledati. 7/10
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice