Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.429
|
čitano: 7.537.193
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

E jebiga, baš sam se nadao da će taj Dune biti dobar film, znači misliš da je taj Villeneuve bezveznjak?

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Cansee kaže...

E jebiga, baš sam se nadao da će taj Dune biti dobar film, znači misliš da je taj Villeneuve bezveznjak?

 Ma ne mislim da je on bezveznjak, dobar je on redatelj i zna znanje, ali onaj gender swap u Dune mu nije trebao. Naime, Liet Kynes koji je u knjizi opisan kao "Kynes was a tall, thin man with long, sandy hair, a sparse but mussed mustache and beard and under heavy brows, eyes that were fathomless blue-within-blue." I na takav opis, on angazira crnkinju. U Lynchevoj verziji je tu ulogu odradio glumac koji lici na opis, tj Max Von Sydow a ovdje on  ide gurati svoju agendu. Zna se da on spada u tu sjw grupu redatelja, ali ono, ides ekranizirat jedno od najvaznijih sf djela uopce, a ti onda guras neke svoje pizdarije. Nema mi to smisla, iako Liet nije jedan od glavnih likova, ali stvar je principa. I zato je ispao goljo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 14:02 (geronimo4661).
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...
Cansee kaže...

E jebiga, baš sam se nadao da će taj Dune biti dobar film, znači misliš da je taj Villeneuve bezveznjak?

 Ma ne mislim da je on bezveznjak, dobar je on redatelj i zna znanje, ali onaj gender swap u Dune mu nije trebao. Naime, Liet Kynes koji je u knjizi opisan kao "Kynes was a tall, thin man with long, sandy hair, a sparse but mussed mustache and beard and under heavy brows, eyes that were fathomless blue-within-blue." I na takav opis, on angazira crnkinju. U Lynchevoj verziji je tu ulogu odradio glumac koji lici na opis, tj Max Von Sydow a ovdje on  ide gurati svoju agendu. Zna se da on spada u tu sjw grupu redatelja, ali ono, ides ekranizirat jedno od najvaznijih sf djela uopce, a ti onda guras neke svoje pizdarije. Nema mi to smisla, iako Liet nije jedan od glavnih likova, ali stvar je principa. I zato je ispao goljo.

 

dobro si to skužio, ja sam čitao knjigu jednom prije 10ak godina i neke stvari sam i zaboravio, jučer gledao taj trailer i baš me nahajpao. Ne znam šta bi rekao na te promjene, muka mi je od toga. Svakako se bacam na još jedno čitanje prije nego film izađe da malo sve osvježim, možda ispadne dobar usprkos takvim glupostima.

 

Također ovo što je rekao m77 isto stoji, ljudima su te stvari više stvarno dopizdile

12 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

 

Djeluje mi malo diznijevski, ima li tamo koji stariji glumac. 

ali svejedno sam se naježio, valjda će ispasti dobro.

i još floydi u pozadini. 

5 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Mulan 2020

 

https://www.imdb.com/title/tt4566758/

 

jako osrednje odraden film, i gluma i rezija i scenarij.

 

dobra koreografija, dosta osrednji CGI, ima ponekih lijepih kadrova, ali kao cjelina los film

 

ako ne pogledate nece nista propustiti, ako pogledate nece vam se povracati, meduti drugi dan se necete sjecati nicega 

www.youtube.com/TerabitTV
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Cansee kaže...
geronimo4661 kaže...
Cansee kaže...

E jebiga, baš sam se nadao da će taj Dune biti dobar film, znači misliš da je taj Villeneuve bezveznjak?

 Ma ne mislim da je on bezveznjak, dobar je on redatelj i zna znanje, ali onaj gender swap u Dune mu nije trebao. Naime, Liet Kynes koji je u knjizi opisan kao "Kynes was a tall, thin man with long, sandy hair, a sparse but mussed mustache and beard and under heavy brows, eyes that were fathomless blue-within-blue." I na takav opis, on angazira crnkinju. U Lynchevoj verziji je tu ulogu odradio glumac koji lici na opis, tj Max Von Sydow a ovdje on  ide gurati svoju agendu. Zna se da on spada u tu sjw grupu redatelja, ali ono, ides ekranizirat jedno od najvaznijih sf djela uopce, a ti onda guras neke svoje pizdarije. Nema mi to smisla, iako Liet nije jedan od glavnih likova, ali stvar je principa. I zato je ispao goljo.

 

dobro si to skužio, ja sam čitao knjigu jednom prije 10ak godina i neke stvari sam i zaboravio, jučer gledao taj trailer i baš me nahajpao. Ne znam šta bi rekao na te promjene, muka mi je od toga. Svakako se bacam na još jedno čitanje prije nego film izađe da malo sve osvježim, možda ispadne dobar usprkos takvim glupostima.

 

Također ovo što je rekao m77 isto stoji, ljudima su te stvari više stvarno dopizdile

 ... nije on nista skuzio o cemu se vec ne prica od kad su se uloge saznale, dakle vec kakve dvije godine... jedan gender swap u filmu od 100 bitnih uloga, to primjetiti i o tome plakat je smijesno i potpuno nepotrebno... ne radi se ovdje o filmskoj ikoni poput Vadera ili Bonda pa su postali gay sto mijenja sliku o cijelom filmu i dojam o njemu... Vilanova je vjerojatno htio samo jos jedan jaci zenski lik jer ih u filmu/knjizi nema dovoljno... ono sto je meni zanimljivije su komentari "renomiranih" strimera i "influencera" kojima se bas jako svidjela i sjela im tema u trejleru, a 80% njih ne zna da se radi o obradi Floyda... to je za mene porazavajuce, poluretardi sa "utjecajem"

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...

 ... nije on nista skuzio o cemu se vec ne prica od kad su se uloge saznale, dakle vec kakve dvije godine... jedan gender swap u filmu od 100 bitnih uloga, to primjetiti i o tome plakat je smijesno i potpuno nepotrebno... ne radi se ovdje o filmskoj ikoni poput Vadera ili Bonda pa su postali gay sto mijenja sliku o cijelom filmu i dojam o njemu... Vilanova je vjerojatno htio samo jos jedan jaci zenski lik jer ih u filmu/knjizi nema dovoljno... ono sto je meni zanimljivije su komentari "renomiranih" strimera i "influencera" kojima se bas jako svidjela i sjela im tema u trejleru, a 80% njih ne zna da se radi o obradi Floyda... to je za mene porazavajuce, poluretardi sa "utjecajem"

 Kazes da se znalo da ce Liet Kynes biti zensko  prije 2 godine?  E sad ga i ti lazes. Pa krajem prosle godine sam tu pisao o glasinama da ce Liet Kynes biti zensko, a ti si tvrdio da su to pizdarije i lazi ruskih botova ili koga vec i da ce tu ulogu dobiti Willem Dafoe. Sharon Duncan Brewster je potvrdjena prije cca pol godine, do sada su to bile samo glasine u koje ti i jos neki niste vjerojali.

 

I da, naravno da je problem kad se ide mijenjati takav klasik kao Dune samo da bi se ispunila neka agenda (lik koji je swapan nije slučajno odabran) pa onda ne  cudi da ce se oskari dijeliti onima koji ispune kojekakve sulude kvote, koje ce htjeli mi to ili ne utjecati na filmove.

 

E da, filma dolazi u kina 18.12. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 10:04 (geronimo4661).
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
toxic kaže...

Hvala svima na prijedlozima.

Krenut cu od Suburra pa na dolje pa cemo vidjeti

 BTW pogledao sam ovaj film.. To je upravo ono što tražim.. Meni je ovo bio odlican film..

Čisto da ostavim prostora 8/10

 

 

Bnet: mNik987#2148
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao Mulan i za nekoga tko nije gledao orginal(crtić?),mogu reci da je sasvim ok filmic.Malo je rastegnut,ali jbg,to su takvi filmovi!

 

....Prica se naveliko o Dune-u,pa me zanima jedno pitanjce za stare iskusnjare:

Jel se u orginalu pojavljuju ogromni pjescani crvi koje kasnije likovi jašu?

Dali glavni likovi imaju nekakve puske koje uz pomoc vike/zvuka,pucaju?

 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
12 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Kratko i jasno - pogledajte.

Malo je amerikaniziran, ipak je pretežno vezan uz njihovo tržište i naravno dodatno izdramatiziran, ali ništa pretjerano. Zanimljivi govornici i puno informacija o kojima vjerojatno mnogi ne razmišljaju.

S tehničke strane mogu potvrditi da nema pretjerivanja, a s etičke je to već puno kompleksnija tema.

Roditelji bi posebno trebali obratiti pažnju, a i razni teoretičari zavjera...

 

4 godine
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao jucer tu socijalnu dilemu i dobro je napravljen. Mislim da nema pretjerivanja nego govore samo istinu.

 

A danas....je na redu Under Siege !!! :p

 

 

9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

https://www.imdb.com/title/tt6467968/

PRAVCI, deja vu prica, isprepleteno na Altmanovski nacin, sjajno uredjaneo, sve preporuke za bugarski film, mozda naajbolji u zadnjih par mjeseci sto pogledah

 

 

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
PaoloDP kaže...

Vidim da se ovdje cijene i ne-hollywoodski filmovi što iznimno cijenim. Evo jedna preporuka za dokumentarni film:

 

Molim pogledati do kraja, prosvjetlit će vas. Nije to nešto ala Flat Earth ili bosanske piramide, ovo je real life. Priča o "green" energy.

Možda će vam biti jasnije kuda sva ta stabla deforestacije idu.

 

Još jedan isto slične tematike sa HRT-a:

 

Priča o manipulaciji sjemenom povrća.

 

Evo u takvom svijetu živimo.

 

 Došao po preporuku za film na kraju pogledao dokumentarac o povrću. Odličan je i svima ga preporučam. Kolega forumaš hvala na linku.

Evo par linkova informativnih dokumentaraca kojih sam pogledao: 

malo ozbiljnije teme koje otvaraju oči.

 

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mzopg kaže...

Kratko i jasno - pogledajte.

Malo je amerikaniziran, ipak je pretežno vezan uz njihovo tržište i naravno dodatno izdramatiziran, ali ništa pretjerano. Zanimljivi govornici i puno informacija o kojima vjerojatno mnogi ne razmišljaju.

S tehničke strane mogu potvrditi da nema pretjerivanja, a s etičke je to već puno kompleksnija tema.

Roditelji bi posebno trebali obratiti pažnju, a i razni teoretičari zavjera...

 

 

nisam čuo za taj film, hvala za preporuku, mislim da ću ga pogledati još danas. Pogledao sam trailer i samo bi rekao da usprkos svemu mislim da dosta ljudi ima koji su svjesni tih stvari, baš sam prije nekoliko dana pričao sa prijateljima o ovim stvarima a da nitko od nas to nije gledao, svi smo oko 30ak godina, vjerojatno je dosta lakše kad se jako dobro sjećaš razdoblja kad su društvene mreže bile SF. Samo đabe sve kad je većina ljudi a pogotovo klinci strašno podložno. A najveće razočarenje su ljudi preko 50 godina koji kad su otkrili facebook kao da si stoku pustio s lanca na internet

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Kao i 80%danasnjih filmova. Pogledaš i zaboraviš.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...

Mulholland Dr. - 2001 - IMDB 8,0/10

https://www.imdb.com/title/tt0166924/

Drama, mystery, thriller. USA. Pogledao ponovo, po valjda 4. - 5. puta. Klasik Davida Lyncha; ne tako star, ne tako mlad. Lijepa i zgodna glumica doživljava amneziju čudnim spletom okolnosti i krene priča. Sve drugo treba odgledati. Svim ljubiteljima djela D. Lyncha - obavezna preporuka.

Mulholland Drive je remek djelo u svom žanru. Mislim da sam ga i ja pogledao barem 5 puta, ali nisam odavno pa bi mogao još jednom. 

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Uncut Gems 2019

 

Nije mi mrzak Adam Sandler i bilo mi je zanimljivo napokon ga vidjeti u ozbiljnoj ulozi. Ipak, moram priznati da ovakvu zbrku od filma nisam dugo gledao. Nisam sitničav, i većina filma su mi dobri, ali ovaj mi nije legao. Nakon prve scene film kreće agresivno, galama i zvonjava u svakom kadru, previše radnje u pre malo vremenena, taman da zbuni gledatelja. Jasno mi je da su ti elementi korišteni da prikažu stres kakav takav 'posao' predstavlja, ali nakon toga radnja se ne razvija kako bi trebala, već se samo nastavlja ludnica sličnih scena. Glazba samo pogoršava čitav dojam. 2h 15min koliko film traje je previše za nešto što se može prepričati u dvije rečenice. Od pozitivnih stvari naveo bi glumu A. Sandlera i na trenutke dobar crni humor, ali ništa do sada neviđeno u noir filmovima.

 

 4/10, 

Edit: razumijem svrhu svog kaosa u filmu, ali ipak previše za moj ukus. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 8:43 (warhed).
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Social Dillema - Pogledao sinoć, ne otkriva ništa što već i sami nismo iskusili u zadnjih 5-6 godina, ali i to i je najstrašnije od svega... Ugl, nisu nikakve teorije zavjere i slično, dobar dokumentarac, samo je dramski dio malo lošiji - ali ga i nema puno, možda 15 min od ukupno sat i pol. Svakako preporučam i starijim i mlađima kojima se svijet počeo vrtiti oko mobitela. 8.5/10

yippee ki-yay
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

sa social dillema je najgore to kaj oni upuceni u problematiku ionako vec razumiju situaciju, a oni koje bi trebalo obrazovati i skeptike (oni koji znaju da je lose al si ne znaju objasnit) nece nimalo obrazovati

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
nixass kaže...

sa social dillema je najgore to kaj oni upuceni u problematiku ionako vec razumiju situaciju, a oni koje bi trebalo obrazovati i skeptike (oni koji znaju da je lose al si ne znaju objasnit) nece nimalo obrazovati

teško će dokumentarac od 90 min. nekoga obrazovati, ali mu može ukazati na probleme i potaknuti ga da se bolje informira i obrazuje, a sad je na pojedincima kako će postupiti. Upućenih u problematiku je jako malo, obični korisnici uopće ne razmišljaju kako sistem funkcionira. Roditelji bi trebali prestati ići linijom manjeg otpora, danas mnogima tableti i mobiteli odgajaju djecu, dok oni rintaju kako bi otplatili stvari bez kojih mogu... znači marketing dobro obavlja svoju funkciju.

 

Ni sam ne znam koliko sam puta čuo komentar vezano za remarketing u stilu "vidi koliko troše love na reklamiranje, na koju god stranicu odem njihova je reklama tamo"... a to je samo jedan jednostavniji segment algoritma.

 

Uglavnom dobro je da ljudi pogledaju ovaj dokumentarac, jer sigurno nitko od njih ne čita one kilometarske uvjete korištenja i police privatnosti na koje pristaju kad se negdje registriraju.

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Vast of Night

 

Ovo bi vrlo lako mogao biti i najbolji film na tematiku bliskih susreta bilo koje kategorije koji sam gledao. 

Atmosfera 50-ih vrhunski dočarana, karakterizacija likova i dijalozi u skladu s vremenom u koje su postavljeni...radoznalo, naivno na simpatičan način...

Film ima savršeno pogođen flow i teško je povjerovati da je ovo bio redateljev prvijenac, jer sve izgleda kao da čovjek ima iza sebe 7-8 filmova.

 

Baš me oduševio i volio bih da ima više ovakvih inteligentnih uradaka umjesto standardnih slinavih stvorenja, vriske, trčanja i eksplozija.

 

8,5/10

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...

The Vast of Night

 

Ovo bi vrlo lako mogao biti i najbolji film na tematiku bliskih susreta bilo koje kategorije koji sam gledao. 

Atmosfera 50-ih vrhunski dočarana, karakterizacija likova i dijalozi u skladu s vremenom u koje su postavljeni...radoznalo, naivno na simpatičan način...

Film ima savršeno pogođen flow i teško je povjerovati da je ovo bio redateljev prvijenac, jer sve izgleda kao da čovjek ima iza sebe 7-8 filmova.

 

Baš me oduševio i volio bih da ima više ovakvih inteligentnih uradaka umjesto standardnih slinavih stvorenja, vriske, trčanja i eksplozija.

 

8,5/10

 Ajd nek je jos netko prokomentirao ovaj film. Bas to sto kazes, atmosfera je bas odlicna i meni najbolji dio filma+rad kamere i dugi kadrovi. Film je minimalisticki i nije za svakoga, ali isplati se riskirati tih sat i pol.

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Jel netko zna ime nešto starijeg filma filma,uglavnom na početku svi plešu na nekom brodu kao na Titaniku i onda se otkači nekakva sajla ili što već te prereže sve ljude na komade,netko ipak preživi?
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 15:04 (ZdravkoZ).
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ghost ship (2002) ?

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Hvala,to je taj
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
The Social Dilemma
https://www.imdb.com/title/tt11464826/

Odličan dokumentarac o utjecaju društvenih mreža od tvoraca istih. Pričaju o stvarima o kojima smo svi manje više svjesni ali im ne dajemo dovoljnu pozornost individualno i kolektivno. Uglavnom, ima zanimljivih insiderskih informacija. Sutra klincima uvodim ograničenja. :)
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mzopg kaže...

 

Djeluje mi malo diznijevski, ima li tamo koji stariji glumac. 

ali svejedno sam se naježio, valjda će ispasti dobro.

i još floydi u pozadini. 

 Da se ponovi gradivo...

...i plus sam još skinuo Lynch-ovu verziju.

 

Btw, da ne bude off topic, zadnje sam pogledao A long way down, neloš i zabavan film o ljudiima koje jedne novogodišnje noći poveže jedan londonski krov na sasvim neobičan način.

morrisoN
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tenet

Pogledao film vec neko vrijem i nikako da napisem osvrt!Znaci apsolutno nista o filmu nisam znao osim da ga je Nolan rezirao!Znaci kad sam vidio tko glumi glavnog glumca odmah sam rekao wtf..polako kako je film isao dalje konfuzija u glavi je bila sve veca i veca.Kap koja je prelila casu je bilo koristenje maski i kisika za disanje..jer vidi cuda kako mos disat kad ides unazad..LOL na kvadrat.Jer inace je sasvim normalno susretat sam sebe u prošlosti/buducnosti!!Pokusavao sam uhvatit korak sa filmom ali nikako nisam uspijevao,ne kuzim koja je poanta rezisera napravit film od kojeg dobijes osijecaj da si glup ko stup jer objasnjenje filma trazis danima iza po internetu!
Uglavno iz kina sam izasao totalno zbunjen i razocaran,ne mogu dat vise od 5/10.. a tako je obecavao..
AUDIOFIL
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

She Dies Tomorrow

 

Ja sam propatio kroz 90 minuta ovog filma tako da nemorate vi...slobodno zaobiđite, nema se što vidjeti, niti jedna pamtljiva scena kao ni glumačka rola.

U jedno te istom nezanimljivom tonu od starta do finiša.

4/10

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 22:22 (m77).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...

Enemy at the gates - Neprijatelj pred vratima - 2001 - IMDB 7,6/10

https://www.imdb.com/title/tt0215750/

Drama, history, war. Ratna priča o ruskom snajperisti Vasiliju Zajcevu koji se istaknuo u obrani Staljingrada svojim umijećem gađanja i pogađanja, a iz Njemačke dolazi bojnik Wermachta da ga ukloni, jer im stvara probleme. Počinje igra mačke i miša, igra skrivača i potrage u razrušenm Staljingradu.

Već pomalo klasik film, ali, tko do sada nije, treba pogledati. Glumačka ekipa je odlična. Zvučna kulisa u filmu je odlična. Režiju potpisuje odlični Jean-Jacques Annaud (Ime ruže, 7 godina na Tibetu, Wolf totem). Preporuka, svakako; nema greške u odabiru.

 Je bas je gust taj film, steta sto nema vise tih filmova o snajperistima. Ovaj tvoj post me podsjetio da  vec godinama cekam da se pokrene sa mrtve tocke film o najubojitijem snajperistu ikada, The White Death. To je naime bio nadimak Simo Häyhä , koji je u samo par mjeseci za vrijeme sovjetske invazije na Finsku ubio preko 500  neprijatelja. I inace su Finci pruzili zestoki otpor u tom tzv Zimskom Ratu, koga zanima ima pristojan ratni film o toj invaziji, The Winter War (1989)

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice