Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.426
|
čitano: 7.516.273
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Extraction

 

Spojiš Ramba,John Wicka i 1917(film)-dobiješ ovaj film.

Znaci,rokačina na sve strane,ubijaju se negativci kao u video igrici,scene borbe impresivne i kamera...uh,sta ta kamera radi u ovome filmu-kapa dolje!

Slicnost sa 1917 je jedna duga scena bez prekida,ali ovdje je to u žaru akcije.Svakako treba vidjeti kako je to napravito!

  Eh sada malo na zemlju,prica je osrednja,u sredini preugačka,cisto punjenje minutaže nepotrebnim tekstom-kraj klasika!

 

Sasvim solidnih 

 

7/10

 

 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2020 20:02 (Milka30).
4 godine
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ja sam ga jucer pogledao i dao bi mu ocjenu 6/10. Privukao me trailer, ali kada sam gledao jednostavno mi je nije ostao u glavi. 2 najveca narko sefa u indiji i bangladesu to mi je ono bilo predobro bit ce nezaboravno, naravno ovog drugog narko bosa vidimo mozda 2min u filmu, rekao bi da je film tipicno americki. Treba im pomoc 1 covjeka da izvuku oteto dijete i i odvedu ga nazad u banglades, kako je rijesio 20 ljudi (uz pomoc svoje ekipe) je preglupo pogotovo kada je uletio u sobu sam i samo ih reseta kao chuck norris, onda zadnja scena izvlacenja nije oko prelaska drzave nego mosta! (mozda sam krivo pohvatao, mozda je most granica 2 zemlje sto ako i jest je glupo jer nema uopce rampe ni granicara sa obje strane). I onda im ovi sa bangladesa pomognu ubijat ove indijce s mosta, sruse helihopter itd pa se pitas zasto su ga zaposlili uopce.I onaj kraj gdje ona zenska ubije indijskog narko bosa pa mislim se....ne mogu izvuci sami dijete, a mogu se pribliziti indijskom narkobosu i sredit ga u hebenom wcu....

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Next Goal Wins (2014)

 

Next Goal Wins je britanski dokumentarni film iz 2014. redatelja Mikea Bretta i Stevea Jamisona.

 

 

Prati događaje vezane uz nogometnu reprezentaciju Američke Samoe koji se pokušavaju oporaviti jer su poznati po katastrofalnom rezultatu u srazu protiv Australije

koji je završio nevjerojatnom gol razlikom 0:31 i jer su 17 godina u nizu bili najslabije rangirana nogometna reprezentacija na svijetu.

 

 

Po mojem mišljenju, zaslužena IMDB ocjena 7,9/10.

 

Film možete pogledati online na sljedećem linku

Tigar Krezumica
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
dadotb kaže...

https://www.imdb.com/title/tt5311542/?ref_=nv_sr_srsg_0

Never look away, njemacki, sjajan, teska drama, istinita prica, malo je reci da sam odusevljen pocevsi od radnje, pa do izbora glumaca, od mene jaka 8 ca

 

u moru smeca,a ovde se spominju u 80% postova, pravo osvjezenje, neka vas 3 sata ne obesharbre

Evo,ja sam ga gledao sa suprugom oko dva sata i obadvoje smo se slozili da nema smisla nastavljati.

Ja vjerujem da je kraj odlican i da ce se sve povezati na kraju,ali stari moj treba toliko izdrazati!

Treba izdrzati konstantno preskakanje radnje,pojave novih glumaca,novih prica,kao da gledam Meksicku sapunicu.

Zanemarujuci nepotrebnu golotinju,film je po meni loš i naporan za gledati.Prica je po meni prvise razvodnita i isprekidana-moglo se to puuuno bolje i fluidnije napraviti!

Ja osobno ga ne preporucujem,ima puno boljih takvih filmova!

 

3/10

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

tajo1960 Da, ja sam u ovoj karanteni  po naredbi odgledao sve Jane Austen ekranizacije, i Sense and Sensibility mi je bez dileme bio najjaci film.  Ova nova verzija Little Women je pristojan film, ali ako si gledao nedugo nakon ovog prije spomenutog,  ipak se vidi razlika, u svakom aspektu inferioran film.  Meni je  Little Women iz 1994 bolji od te nove verzije.

 

The Assistant (2019)

Dan u zivotu asistentice mocnog filmasa. Aluzije na cijelu onu situaciju sa Weinsteinom su ocite. Meni se svidjelo, a Juliu Garner mi je uvijek gust gledat, ovakva minimalisticka uloga ko stvorena za nju. Ko ocekuje hrpu radnje  i pizdarija, bolje da preskoci.

 

 

The Lodge (2019)

Dvoje klinaca i njihova buduca pomajka odlaze na Bozicne praznike u kolibu. Psiholoska horror/drama, dobra atmosfera i gluma te kao bonus snijeg. Meni se bas svidjelo.

 

 

Bad Education (2019)

Baziran na istinitoj prici o pronevjeri love u srednjoj skoli. Ok film za pogledat ali nista specijalno, ocekivao sam vise.

9 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...
dadotb kaže...

https://www.imdb.com/title/tt5311542/?ref_=nv_sr_srsg_0

Never look away, njemacki, sjajan, teska drama, istinita prica, malo je reci da sam odusevljen pocevsi od radnje, pa do izbora glumaca, od mene jaka 8 ca

 

u moru smeca,a ovde se spominju u 80% postova, pravo osvjezenje, neka vas 3 sata ne obesharbre

Evo,ja sam ga gledao sa suprugom oko dva sata i obadvoje smo se slozili da nema smisla nastavljati.

Ja vjerujem da je kraj odlican i da ce se sve povezati na kraju,ali stari moj treba toliko izdrazati!

Treba izdrzati konstantno preskakanje radnje,pojave novih glumaca,novih prica,kao da gledam Meksicku sapunicu.

Zanemarujuci nepotrebnu golotinju,film je po meni loš i naporan za gledati.Prica je po meni prvise razvodnita i isprekidana-moglo se to puuuno bolje i fluidnije napraviti!

Ja osobno ga ne preporucujem,ima puno boljih takvih filmova!

 

3/10

 ma jasta, Marvel filmovi su zakon, a moze i Rambo, zar ne ??? gledas 2 sata i ne gledas poslednji sat, da si odustao nakon 20 min pa da te razumijem, ovako...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

A jbg, ne podnose svi golotinju tako dobro kao ti.

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
dadotb kaže...
Milka30 kaže...
dadotb kaže...

https://www.imdb.com/title/tt5311542/?ref_=nv_sr_srsg_0

Never look away, njemacki, sjajan, teska drama, istinita prica, malo je reci da sam odusevljen pocevsi od radnje, pa do izbora glumaca, od mene jaka 8 ca

 

u moru smeca,a ovde se spominju u 80% postova, pravo osvjezenje, neka vas 3 sata ne obesharbre

Evo,ja sam ga gledao sa suprugom oko dva sata i obadvoje smo se slozili da nema smisla nastavljati.

Ja vjerujem da je kraj odlican i da ce se sve povezati na kraju,ali stari moj treba toliko izdrazati!

Treba izdrzati konstantno preskakanje radnje,pojave novih glumaca,novih prica,kao da gledam Meksicku sapunicu.

Zanemarujuci nepotrebnu golotinju,film je po meni loš i naporan za gledati.Prica je po meni prvise razvodnita i isprekidana-moglo se to puuuno bolje i fluidnije napraviti!

Ja osobno ga ne preporucujem,ima puno boljih takvih filmova!

 

3/10

 ma jasta, Marvel filmovi su zakon, a moze i Rambo, zar ne ??? gledas 2 sata i ne gledas poslednji sat, da si odustao nakon 20 min pa da te razumijem, ovako...

Definitivno su Marvelovi filmovi bolji od toga srahnja,pa cak i Rambo.

Natjerati djete od 4-5 godina da gleda u golu ženu na sceni je zaista vrh ovoga remek djela.

No nebitno,film je zaista loš i u prosjecnome gledatelju izaziva poriv da se baci sa 10-toga kata

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
The Invisible Man

Solidan za popuniti neku dvosatnu prazninu. Gluma dobra, radnja predvidiva.
7/10
***

Lost Girls

Istinita priča o djevojci kojoj se jedne noći gubi svaki trag, a potraga za njom otkriva puno veći misterij.
Tip filmova kakve volim, mala zajednica, niži slojevi društva...
8/10
***

Swallow

Film u kojem pratimo djevojku s poremećajem ''jedenja nejestivog'' tj. pika sindromom.
Mali dragulj od filma.
8,5/10
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
9 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...
dadotb kaže...
Milka30 kaže...
dadotb kaže...

https://www.imdb.com/title/tt5311542/?ref_=nv_sr_srsg_0

Never look away, njemacki, sjajan, teska drama, istinita prica, malo je reci da sam odusevljen pocevsi od radnje, pa do izbora glumaca, od mene jaka 8 ca

 

u moru smeca,a ovde se spominju u 80% postova, pravo osvjezenje, neka vas 3 sata ne obesharbre

Evo,ja sam ga gledao sa suprugom oko dva sata i obadvoje smo se slozili da nema smisla nastavljati.

Ja vjerujem da je kraj odlican i da ce se sve povezati na kraju,ali stari moj treba toliko izdrazati!

Treba izdrzati konstantno preskakanje radnje,pojave novih glumaca,novih prica,kao da gledam Meksicku sapunicu.

Zanemarujuci nepotrebnu golotinju,film je po meni loš i naporan za gledati.Prica je po meni prvise razvodnita i isprekidana-moglo se to puuuno bolje i fluidnije napraviti!

Ja osobno ga ne preporucujem,ima puno boljih takvih filmova!

 

3/10

 ma jasta, Marvel filmovi su zakon, a moze i Rambo, zar ne ??? gledas 2 sata i ne gledas poslednji sat, da si odustao nakon 20 min pa da te razumijem, ovako...

Definitivno su Marvelovi filmovi bolji od toga srahnja,pa cak i Rambo.

Natjerati djete od 4-5 godina da gleda u golu ženu na sceni je zaista vrh ovoga remek djela.

No nebitno,film je zaista loš i u prosjecnome gledatelju izaziva poriv da se baci sa 10-toga kata

pa ne znam da li si ti prosjecan iskreno ??? prije ispod prosjecan, srecom u manjini..IMBD ocjena je prilicno realna

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
dadotb kaže...
Milka30 kaže...
dadotb kaže...
Milka30 kaže...
dadotb kaže...

https://www.imdb.com/title/tt5311542/?ref_=nv_sr_srsg_0

Never look away, njemacki, sjajan, teska drama, istinita prica, malo je reci da sam odusevljen pocevsi od radnje, pa do izbora glumaca, od mene jaka 8 ca

 

u moru smeca,a ovde se spominju u 80% postova, pravo osvjezenje, neka vas 3 sata ne obesharbre

Evo,ja sam ga gledao sa suprugom oko dva sata i obadvoje smo se slozili da nema smisla nastavljati.

Ja vjerujem da je kraj odlican i da ce se sve povezati na kraju,ali stari moj treba toliko izdrazati!

Treba izdrzati konstantno preskakanje radnje,pojave novih glumaca,novih prica,kao da gledam Meksicku sapunicu.

Zanemarujuci nepotrebnu golotinju,film je po meni loš i naporan za gledati.Prica je po meni prvise razvodnita i isprekidana-moglo se to puuuno bolje i fluidnije napraviti!

Ja osobno ga ne preporucujem,ima puno boljih takvih filmova!

 

3/10

 ma jasta, Marvel filmovi su zakon, a moze i Rambo, zar ne ??? gledas 2 sata i ne gledas poslednji sat, da si odustao nakon 20 min pa da te razumijem, ovako...

Definitivno su Marvelovi filmovi bolji od toga srahnja,pa cak i Rambo.

Natjerati djete od 4-5 godina da gleda u golu ženu na sceni je zaista vrh ovoga remek djela.

No nebitno,film je zaista loš i u prosjecnome gledatelju izaziva poriv da se baci sa 10-toga kata

pa ne znam da li si ti prosjecan iskreno ??? prije ispod prosjecan, srecom u manjini..IMBD ocjena je prilicno realna

Moram te razocarati,ali ipak si ti u manjini i to vrlo malenoj manjini!

-Kada sve vec vadis na taj IMDB,pogledaj koliko je sveukupno ljudi glasalo za taj film - 11 700,-jedan omanji Njemacki gradic(u kojemu je film sniman,vjerovatno),to ti je negdje oko 90% glasaca za taj film.Ostaje nam 9% onih koji kazu da je taj film zakon,samo zato da bi ispali pametni(jer ipak je to EU kinematografija,a ne ono srahnje koje nam Holywood servira),te 1% galasaca kojima se film zaista i sviđa( u koje spadaš i ti)-ali opet,vidio sam i jednoga psihičkoga bolesnika kojemu se sviđalo gledati u vešmašinu...tko sam ja da vam sudim?

-Uzmimo recimo najvece smece od Marvelovih filmova Green lantern(sam si spomenuo Marvel), 260 000 ljudi je glasalo,sa time da mu je cistu 10-tku dalo više ljudi nego sto je glasalo za tvoj film!

 

Eh sada,koliko je ljudi pogledalo tvoj film,koliko je ljudi pogledalo Green lantern?Tko je više zaradio,tko je uspjesniji?

Tko je tu manjina?

 

...usporedbe nemaju veze sa vezom,obadva filma su smeće,netkome se i smeće sviđa-tko sam ja da mu sudim?

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
9 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

ok, tvoje misljenje, ja imam svoje...zao mi je sto si izgubio 2 sata

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
DarthMarkus kaže...

Ne bi tu prošlo gender swapanje.

 

Doslovno cijele kuće protagonista ovise o genskoj manipulaciji gdje se točno zna ko se s kime ***** i zašto.

 

Ja koji organski mrzim anti SJW vajnere (zato što su dosadni ko proljev i zato što stvarna kritika filma uvjek promakne), bi doživio nervni slom na takvo nešto.

 

Dina bez temeljito definiranih likova (iz knjige) nije Dina.

 Nazalost je ona glasina o gender swapu bila istinita, Liet Kynes ce u Dune biti zenska, i to crnkinja, potvrdjeno je. Nista od Dafoea ili koga se vec spominjalo.

https://boundingintocomics.com/2020/04/14/sharon-duncan-brewster-confirmed-as-race-and-gender-swapped-liet-kynes-in-dune-film-heavily-implies-film-will-be-woke/

 

Bas mi je zao vidjet da je Villeneuve podlegao tome, stvarno nema smisla.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 11:43 (geronimo4661).
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Sreća, to nema veze za radnju. Redatelj je turbo progresivac tako da me to ne čudi.

 

Liet nije toliko bitan lik. Glavno da ne diraju "velike kuće" i ja sam happy.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
DarthMarkus kaže...

Sreća, to nema veze za radnju. Redatelj je turbo progresivac tako da me to ne čudi.

 

Liet nije toliko bitan lik. Glavno da ne diraju "velike kuće" i ja sam happy.

 

Dune director David Lynch and Uran 11 recently detailed that they have “zero interest” in seeing Denis Villeneuve’s upcoming adaptation of Frank Herbert’s novel.:)

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Uran 11 kaže...
DarthMarkus kaže...

Sreća, to nema veze za radnju. Redatelj je turbo progresivac tako da me to ne čudi.

 

Liet nije toliko bitan lik. Glavno da ne diraju "velike kuće" i ja sam happy.

 

Dune director David Lynch and Uran 11 recently detailed that they have “zero interest” in seeing Denis Villeneuve’s upcoming adaptation of Frank Herbert’s novel.:)

 Ja gledam svasta, tako da cu sigurno pogledati i ovo, ali da mi je odusevljenje splasnulo sa ovom gluposti, je. Villeneuve je ovom cinom ispao turbo debil a ne turbo progresivan, jase na valu trenutnog raspolozenja u Hollywoodu. Ridley Scott&Dan O’Bannon su bili progresivni (ili tko je vec donio odluku) kad su ulogu napisanu za muskarca dali Sigourney Weaver, ovo danas je cista oportunisticka pizdarija.  Imas jasno opisane likove u knjizi, nemoj biti goljo i mjenjat samo zato jer fali zena u filmu ili zbog kojeg vec glupog razloga je to napravio.

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Prisoners

 

Odlican krimic sa napetom radnjom!

Topla preporuka!

 

8/10

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...
Uran 11 kaže...
DarthMarkus kaže...

Sreća, to nema veze za radnju. Redatelj je turbo progresivac tako da me to ne čudi.

 

Liet nije toliko bitan lik. Glavno da ne diraju "velike kuće" i ja sam happy.

 

Dune director David Lynch and Uran 11 recently detailed that they have “zero interest” in seeing Denis Villeneuve’s upcoming adaptation of Frank Herbert’s novel.:)

 Ja gledam svasta, tako da cu sigurno pogledati i ovo, ali da mi je odusevljenje splasnulo sa ovom gluposti, je. Villeneuve je ovom cinom ispao turbo debil a ne turbo progresivan, jase na valu trenutnog raspolozenja u Hollywoodu. Ridley Scott&Dan O’Bannon su bili progresivni (ili tko je vec donio odluku) kad su ulogu napisanu za muskarca dali Sigourney Weaver, ovo danas je cista oportunisticka pizdarija.  Imas jasno opisane likove u knjizi, nemoj biti goljo i mjenjat samo zato jer fali zena u filmu ili zbog kojeg vec glupog razloga je to napravio.

 Ma neće ovo nikako utjecat na radnju. Kako rekoh, nije toliko bitan lik.

 

Glavne kuće, gdje se točno zna tko se s kime i kad, te naposlijetku Kwisatz Haderach koji nadilazi oba spola, e to je bitno.

 

Dok to ne diraju jebe mi se. Knjige mi ni jedan film ne može oduzet.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

Prisoners

 

Odlican krimic sa napetom radnjom!

Topla preporuka!

 

8/10

Odličan film, prvi put sam sad čuja za njega.

Evo i od mene jedan prijedlog za ubit koju uru https://www.imdb.com/title/tt0111161/?ref_=nv_sr_srsg_0

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The lodge (2019.) - još od Midsommar (2019.) ne gledah ovako dobar horor. U biti horror dramu.  Sve je na najvišoj razini - radnja, gluma, režija, kamera... Nula jumpscareova - jednom rječju milina. Neću o priči, da ne spojlam. Moram samo naglasiti da su mišljenja gledatelja na IMDB dosta polarizirana, ili im je film smeće ili savršen. Skoro da nema sredine. Od mene 10/10. Uz bok klasika poput Carrie ili The Shininga.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Mr. Fugitive kaže...

The lodge (2019.) - još od Midsommar (2019.) ne gledah ovako dobar horor. U biti horror dramu.  Sve je na najvišoj razini - radnja, gluma, režija, kamera... Nula jumpscareova - jednom rječju milina. Neću o priči, da ne spojlam. Moram samo naglasiti da su mišljenja gledatelja na IMDB dosta polarizirana, ili im je film smeće ili savršen. Skoro da nema sredine. Od mene 10/10. Uz bok klasika poput Carrie ili The Shininga.

 Bas sam cekao da vidim jos neciji osvrt, nekako sam mislio da ce se prvi javiti netko kome film bas i nije nesto. Ako nisi, pogledaj i prethodni film redateljskog dvojca Goodnight Mommy (2014). Ako ti je The Lodge bio dobar, biti ce i ovo. Izgleda da Eggers i Aster dobijaju konkurenciju :)

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

ja se pridruzujem pohvalama za the lodge. pogledo sam reviewove na imdbu i neki ga hvale jako neki pljuju, a sam inace nisam za spore radnje. ovo iako je spora radnja ni u jednom trenu nije dosadna, cijelo vrijeme ima taj neki jezivi feeling, prica je odlicna i u zadnjih 15 minuta filma sam bio bas uzbuden sto ce se desit u sljedecem trenutku, da sad ne spoilam previse. 

 

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Pogledao Hunt. Iznenadjenje. Nasilno i zabavno sa solidnom pricom. 8/10.
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Honey Boy

Sjajan film, Shia LeBeouf razvalio.
8,5/10
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
9 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

pogledao juce i danas ova 3 sjajna filma, sva 3 teske drame, ozbiljne price, sjajno ispricane sa odlicnim glumcima..svakom bi dao 8/10 ocjenu, imaju sve preporuke od mene...

https://www.imdb.com/title/tt8151874/

 

Honey Boy, sjajni Shia LaBeouf, on je i scenarista i glumac, vidim i kolega forumas iznad preporucio

 

https://www.imdb.com/title/tt10199590/?ref_=nv_sr_srsg_3

 

Les miserables, vec ovde preporucen

 

 

https://www.imdb.com/title/tt10199640/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Beanpole, ruski, 1946. u Staljingradu, tezak do neba, sjajna gluma 3 glavna lika, spora radnja, ali vrijedi pogledati///

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 13:21 (dadotb).
9 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Večeras u 20:05 na HRT3 "Paris, Texas" genijalnog Wima Wendersa, koji spada u njegova najbolja ostvarenja.

"Film ceste" prema scenariju Sama Sheparda govori o neobičnom čovjeku koji je razorio obitelj, i sada luta Teksaškom pustinjom.

Odličan soundtrack od Rya Coodera. Film je osvojio zlatnu palmu na festivalu u Cannesu.

Moja ocjena 9/10.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 14:04 (gumifufna).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Spacecraft kaže...
Pogledao Hunt. Iznenadjenje. Nasilno i zabavno sa solidnom pricom. 8/10.

 Da Hunt je i meni bio ugodno iznenadjenje, zabavan film u svakom slucaju. Cak i pametnij nego sto sam na prvu mislio.

 

m77 kaže...
Honey Boy

Sjajan film, Shia LeBeouf razvalio.
8,5/10

 Oho to mi je na watchlisti vec neko vrijeme, znaci izaslo je napokon. Gleda se uskoro.

 

tajo1960 kaže...

 

Evo, javlja se jedan... sinoć pogledao. Iritantno glupav i bezvezan film. Sad ću navesti elemente koji me iritiraju. Ako netko čitajući na mobu ili tabletu misli da će vidjeti previše, (gdje Spoiler maska ne radi) - neka ne čita dalje.

 Haha znao sam da ce biti i takvih reakcija Jebiga tajo, izgleda da takav tip filmova tebi ne pase. Kakvi su ti inace Hereditary, Vvitch i  Midsommar?

 

dadotb kaže...

 

https://www.imdb.com/title/tt10199640/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Beanpole, ruski, 1946. u Staljingradu, tezak do neba, sjajna gluma 3 glavna lika, spora radnja, ali vrijedi pogledati///

 Jos jedan sa watchliste za koji nisam znao da je vani. Hvala, jedva cekam pogledati.

 

 

gumifufna kaže...

Večeras u 20:05 na HRT3 "Paris, Texas" genijalnog Wima Wendersa, koji spada u njegova najbolja ostvarenja.

"Film ceste" prema scenariju Sama Sheparda govori o neobičnom čovjeku koji je razorio obitelj, i sada luta Teksaškom pustinjom.

Odličan soundtrack od Rya Coodera. Film je osvojio zlatnu palmu na festivalu u Cannesu.

Moja ocjena 9/10.

 Ovo je grehota propustiti. Inace, trenuto i Tuskanac ima online retrospektivu Wima Wendersa, pa kom se da nek baci oko i podrzi kino.

http://kinotuskanac.hr/cycle/online-program-kina-tuskanac

 

 

 

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...

 Ima scena i kadrova kad poželiš ugasiti film i sve poslati... nekuda.

 

Sjeti se u A Quiet Place - scene... svi žive po pravilima tišine i bez buke, a onda scenarist i redatelj odluče ubaciti ekser (čavao) u gazište stepenice za koji nema nikakvog objašnjenja kako se ODJEDNOM tamo našao, tko ga je nabio/zabio/probio odozdola da koza koja nosi onu korpu veša zapne haljinom na njega i onda, naravno, ne stane i ne otkači haljinu polako, nego glupo tvrdoglavo vuče, trga dalje, pa onda stane na ekser... 

Mislim, tko tu koga? Hajde onako realno? Nije li to očiti pokušaj (i ostvarenje) filmaša "Da vidimo do kad se nećete buniti dok vas yebemo u mozak, jer ste glupavi i jer možemo"? Za mene - nema drugog objašnjenja... puko pokazivanje "Mogu što hoću u svom filmu, a vi pušite".

Ali OK, ne pašu svi filmovi svima, naravno. Nakaradno bi bilo da se sve svima jednako sviđa 

 

 

 Mislim da su te gluposti od strane likova, ili to kaj veliš pokušaj filmaša da od nas napravi budale, mene natjerali da već mjesecima nisam pogledao ni jedan horor, a i ostale žanrove sve manje gledam. Ili možda misle da su ljudi tak glupi pa da takve rupe i glupi postupci likova mogu proći.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...

Sjeti se u A Quiet Place - scene... svi žive po pravilima tišine i bez buke, a onda scenarist i redatelj odluče ubaciti ekser (čavao) u gazište stepenice za koji nema nikakvog objašnjenja kako se ODJEDNOM tamo našao, tko ga je nabio/zabio/probio odozdola da koza koja nosi onu korpu veša zapne haljinom na njega i onda, naravno, ne stane i ne otkači haljinu polako, nego glupo tvrdoglavo vuče, trga dalje, pa onda stane na ekser... 

 

 

Dud kaže...

 Mislim da su te gluposti od strane likova, ili to kaj veliš pokušaj filmaša da od nas napravi budale, mene natjerali da već mjesecima nisam pogledao ni jedan horor, a i ostale žanrove sve manje gledam. Ili možda misle da su ljudi tak glupi pa da takve rupe i glupi postupci likova mogu proći.

Da,sada kada realno gledam na tu scenu i meni izgleda debilno(cak sam na netu trazio objasnjenje za taj ekser)

Svejedno,meni je Quiet place odlican film,iznenadio me u svakome segmentu i jedva cekam drugi dio!

O tome ekseru nisam toliko razmisljao kada sam gledao film,znam samo da je scena bila jezivo napeta (valjda je to i bio cilj redatelja)

 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

Da,sada kada realno gledam na tu scenu i meni izgleda debilno(cak sam na netu trazio objasnjenje za taj ekser)

Svejedno,meni je Quiet place odlican film,iznenadio me u svakome segmentu i jedva cekam drugi dio!

O tome ekseru nisam toliko razmisljao kada sam gledao film,znam samo da je scena bila jezivo napeta (valjda je to i bio cilj redatelja)

 

 Meni je A Quiet Place jedno od drazih kino iskustava u zadnjih dosta godina. Kino dvorana je bila krcata, a tijekom cijelog filma je bila apsolutna tisina, nista se nije culo. Mislim da tako nesto nisam nikad prije a ni poslije dozivio.   Film je tako uspio uvuci u atmsoferu, i zato mi recimo onaj dio sa cavlom uopce nije smetao, onda suspension of disbelief uopce nije problem i uopce se ne opterecujem sa nelogicnostima kojih ima poprilicno. Sto se tice cavla, u pravu si @Milka30, negdje sam svojedobno procitao da je to i bio cilj scenarista, postaviti tamo taj cavao tako da mi kao gledatelji  cekamo kad ce netko nagaziti.

To me podsjeca na onu  raspravu oko kraja Titanica, tj zasto se Leo nije popeo na ona vrata iako je bilo mjesta, a odgovor je jako jednostavan - zato sto Cameron to nije htio.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 18:06 (geronimo4661).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice