Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.429
|
čitano: 7.542.321
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...
... Quentin ima u svim svojim filmovima scene koje se pamte cijeli zivot... ja iskreno ne pamtim ni jednu iz Jacky Brown, ali eto recimo Kill Bill izrada katane za nevjestu.... od trenutka ulaska u bar do gotovo religijske predaje oruzja uz onu zvucnu kulisu meni vrijedi vise od svih oskara u zadnjih nekoliko godina... da ne spominjem Pulp Fiction silovanje, Inglorious igru u birtiji, Hollywood pitbulla...

 pulp fiction sam pogledao sigurno preko 20 puta, znam otprilike 70% filma sve recenice napamet. uz scenu silovanja mislim da je kultna i ona u stanu kad samuel l. jackson i travolta ulete, pa onda ezekiel 25:17...

ne zaboravimo i scenu u djangu kad su za stolom i meni jedan od najboljih trenutaka u karijeri di capria.

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Meni nije jasno kako Nolan nije dobio niti jednog oscara zadnjih 15 godina, niti best director niti screenplay.?:(

Chill
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 19:43 (ris).
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Countdown

 

Moderna verzija staroga kruga u kojoj svatko tko skine aplikaciju sazna tocno koliko mu je jos zivota ostalo.

Iznenadujuce dobar horrorac,koji cak i ima dobru pricu,zaplet i kraj.

Nista posebno,no ne i loše!

 

6.5 / 10

 

 

Edit:Postoji li igdje na ovome svijetu gdije se moze skinuti obicna verzija (ne extended) Lord of the rings two towers?

Ne vjeruj ženi koja laže!
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 19:46 (Milka30).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

Countdown

 

Moderna verzija staroga kruga u kojoj svatko tko skine aplikaciju sazna tocno koliko mu je jos zivota ostalo.

Iznenadujuce dobar horrorac,koji cak i ima dobru pricu,zaplet i kraj.

Nista posebno,no ne i loše!

 

6.5 / 10

 

 

Edit:Postoji li igdje na ovome svijetu gdije se moze skinuti obicna verzija (ne extended) Lord of the rings two towers?

 Mislim da imaš na partisu ali nisam siguran.

Chill
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 21:30 (ris).
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Imas na yts theatrical verziju, ima nekih 2 i pol sata.

Nolan nikad nece dobit oskara jer filmove radi skolski streberski. Oscari bi trebali u teoriji biti za nesto vise od toga...
What could possibly go wrong?
10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

... ako Volan naspram jednog Sergia Leonea ikad dobije oskara ja cu napravit harakiri...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ris kaže...

Edit:Postoji li igdje na ovome svijetu gdije se moze skinuti obicna verzija (ne extended) Lord of the rings two towers?

 Mislim ali nisam siguran da imaš na partisu...

 

Hornet_93 kaže...
Imas na yts theatrical verziju, ima nekih 2 i pol sata.

 Na Partisu ima samo kao DVD verzija(u biti ona koju snimis na dvd i gledas na playeru.Na yts ima samo extended.

Na bilokojem addonu preko kodija postoje samo extended verzije.

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

Countdown

 

Moderna verzija staroga kruga u kojoj svatko tko skine aplikaciju sazna tocno koliko mu je jos zivota ostalo.

Iznenadujuce dobar horrorac,koji cak i ima dobru pricu,zaplet i kraj.

Nista posebno,no ne i loše!

 

6.5 / 10

 

 

Edit:Postoji li igdje na ovome svijetu gdije se moze skinuti obicna verzija (ne extended) Lord of the rings two towers?

 Ima u luci usidreno, ali nema baš sidova za non extended

 

morrisoN
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

 

 

Edit:Postoji li igdje na ovome svijetu gdije se moze skinuti obicna verzija (ne extended) Lord of the rings two towers?

 

1377X ima theatrical edition

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Hornet_93 kaže...
Imas na yts theatrical verziju, ima nekih 2 i pol sata.

Nolan nikad nece dobit oskara jer filmove radi skolski streberski. Oscari bi trebali u teoriji biti za nesto vise od toga...

Onda mora da su mu u školi rekli kako da napiše inception i ostala remek djela. To nisu blokbuster napravljeni na temelju istinite priče nego ih je on sam stvorio... Ako ne za direktora onda barem za orginal screenplay...

 

Čovjek je inače vrhunski redatelj, sigurno bolji od pola ovih politčki akademija oskar "znastvenika"...

Chill
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 19:30 (ris).
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

lynch, scott, tarnatino, hitchcock, kurosawa, kubrick, welles, chaplin, altman, leone - svi bez oskara. di je nolan od njih i njihovih ostvarenja...

What could possibly go wrong?
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Hornet_93 kaže...

lynch, scott, tarnatino, hitchcock, kurosawa, kubrick, welles, chaplin, altman, leone - svi bez oskara. di je nolan od njih i njihovih ostvarenja...

 Evo ga između tarantina i hitchcocka.

 

For real, nolan neće s ovakvim filmovima dobit oscara. On voli radit high concept blockbustere, i to radi bolje od bilokojeg drugog redatelja (ajde sad polako dolaze neki novi tipa Alex Garland), ali takvi filmovi nikad neće dobit oscara.

Remember, remember the 5th of November, the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.
7 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

Countdown

 

Moderna verzija staroga kruga u kojoj svatko tko skine aplikaciju sazna tocno koliko mu je jos zivota ostalo.

Iznenadujuce dobar horrorac,koji cak i ima dobru pricu,zaplet i kraj.

Nista posebno,no ne i loše!

 

6.5 / 10

 

 

A Krug je remake starog filma Ringu.

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Errementari (2017) -https://www.imdb.com/title/tt5592878/?ref_=vp_back

Fantazija, horor... vrlo neobičan, nisam dosta dugo gledao tako nesšto.

Preporuka, može se pogledati sa djevojkom/ženom, nema brutale a opet nije naivno ni jeftino.

 

The Green Inferno (2013) - https://www.imdb.com/title/tt2403021/?ref_=fn_al_tt_5

Brutalan horor gdje zeleni aktivisti zaglave u amazoni sa indijancima koje su htjeli spašavati.

Tko voli ovakvu vrstu filma, preporuka :D

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Sinoc pogledao Dark Waters,temeljen prema istinitom događaju,vrlo dobar film,preporuka za pogledat!
7,5/10
AUDIOFIL
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Dolittle
Meni totalno negledljiv, onaj s E. Murphijem miljama bolji. Najviše mi je smetalo mrmljanje R.D.J-a na Welškom koje je neslusljivo i iritantno. Nekako mi se cini da su mu naknadno morali snimati glas i dodati u film. Ocito je tjekom snimanja pretiho mrmljao pa je morao naknadno snimiti linije texta.
Zivotinje donekle zanimljive, prica nikakva. Totalno film za djecu, i to jako malu djecu. Valjda su RDJ i Suzan radili ovaj film za svoju djecu.
Slobodno preskočiti.
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gogy7 kaže...
Dolittle
Meni totalno negledljiv, onaj s E. Murphijem miljama bolji. Najviše mi je smetalo mrmljanje R.D.J-a na Welškom koje je neslusljivo i iritantno. Nekako mi se cini da su mu naknadno morali snimati glas i dodati u film. Ocito je tjekom snimanja pretiho mrmljao pa je morao naknadno snimiti linije texta.
Zivotinje donekle zanimljive, prica nikakva. Totalno film za djecu, i to jako malu djecu. Valjda su RDJ i Suzan radili ovaj film za svoju djecu.
Slobodno preskočiti.

Apsolutno se slazem sa svime napisanim...ugasio sam nakon 30 minuta

Ne vjeruj ženi koja laže!
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Krenuo gledat Oscar-ovske filmove pa da podiijelim dojmove...

Bilo jednom... u Hollywoodu

-Ipak je to Tarantino...iako se može reći da je ovo jedan od njegovih "slabijih" filmova koje je dosad snimio,ali da čovjek zna odabrati pjesme za soundtrack..Tu mu nema ravnoga,iako mu blizu James Gunn sa Čuvarima Galaksije...Intro iz prvog dijela Čuvara može se mjerit...po meni sa scenom iz Reservoir Dogs! Uglavnom slabiji film od ostalih njegovih 8(ko da namjerno nazvao Hateful Eight,njegov osmi film) :) DiCaprio opet ubio ulogu, scena u njegovoj kabini gdje sam sebi spočitava kako nije bio onakav kakav je htio,trebao biti je vrh...Šteta da je dobio Oscara za Povratnik-a, a ne za Vuka s Wolf Street, al svedno vidi se da su ga počeli kontat ovi sa Akademije..

1917

-Dobar,jako dobar..bolji nego Dunkirk od Nolana. I dalje ne kontam Dunkirk zašt ga je snimio onako kako ga je snimio,pogotovo poznavajući taj događaj,barem ono što sam imao volje pročitati prelo wikipedia. Al nema veze Nolan kao da je morao snimt nešt da ga se može povezat sa stvarnim svijetom...i da se razumijemo jedva čekam TeneT!!!  

Ali ovaj 1917,da se vratim na njeg mi se dopao,jako zaslužene(tehničke)Oscarovske nagrade...uzevšiu u obzir da nisam pogledao Parazita uopće a Irishman-a negdje do pola.

- - -Space may be the final frontier, but it's made in the Hollywood basement - - -
5 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ip Man 4 - The Finale.

 

Ako ste voljeli borbe u ostalim Ip Man filmovima, bit će i ovaj OK. Ništa posebno, glupast malo, kineska propaganda, romantiziranje, ali OK. Ono što je grozno bilo za gledat je kako u američkoj vojsci Gunnery Sergent naređuje i ponižava Staff Sergenta (gunny je bijelac, staff je kinez). Tako se narednici u vojsci ne ponašaju, odmah bi letio iz vojske, totalno me nerviralo kako su napravili tu hijerarhiju.

 

Donnie Yen je zakon.

Live long and prosper.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Filox kaže...

Ip Man 4 - The Finale.

 

Ako ste voljeli borbe u ostalim Ip Man filmovima, bit će i ovaj OK. Ništa posebno, glupast malo, kineska propaganda, romantiziranje, ali OK. Ono što je grozno bilo za gledat je kako u američkoj vojsci Gunnery Sergent naređuje i ponižava Staff Sergenta (gunny je bijelac, staff je kinez). Tako se narednici u vojsci ne ponašaju, odmah bi letio iz vojske, totalno me nerviralo kako su napravili tu hijerarhiju.

 

Donnie Yen je zakon.

Slažem se sa napisanim. Velik sam fan Ip man filmova, no očekivao sam ipak malo više od ovog završnog nastavka. Prijašnja tri su bila svakako bolja.

 

No tko voli borilačke filmove, kung fu, - svakako preporučujem. Donnie Yen odličan glumac

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 10:27 (Haremzg).
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Down Wall - mislim da je ovo najbolji film/dokumentarac o penjanju. Puno više se ulazi u taj svijet nego u Meru, u kojem se penju na ajkulinu peraju na Himalaju, pored kojeg je uspon na Mont Everest šetnjica, i koji mi je do sada bio najbolji. Uspon na Down wall, koji se nalazi u Yosemite nacionalnom parku, je mislim još teži, možda najteži na svijetu. Bio je to dosta medijski popraćen event. Dokumentarac je jako kvalitetno napravljen. Film nije samo o penjanju, stvarno je dobro i podučno iskustvo. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 11:10 (KIKI3ooo).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
KIKI3ooo kaže...

The Down Wall - mislim da je ovo najbolji film/dokumentarac o penjanju. Puno više se ulazi u taj svijet nego u Meru, u kojem se penju na ajkulinu peraju na Himalaju, pored kojeg je uspon na Mont Everest šetnjica, i koji mi je do sada bio najbolji. Uspon na Down wall, koji se nalazi u Yosemite nacionalnom parku, je mislim još teži, možda najteži na svijetu. Bio je to dosta medijski popraćen event. Dokumentarac je jako kvalitetno napravljen. Film nije samo o penjanju, stvarno je dobro i podučno iskustvo. 

 

Je, super je The Dawn Wall, meni cisto kao dokumentarac jos  bolji od razvikanijeg Free Solo ( da ne bi bilo zabune, i taj je super) .  Jesi gledao Touching the Void (2003)?

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...
KIKI3ooo kaže...

The Down Wall - mislim da je ovo najbolji film/dokumentarac o penjanju. Puno više se ulazi u taj svijet nego u Meru, u kojem se penju na ajkulinu peraju na Himalaju, pored kojeg je uspon na Mont Everest šetnjica, i koji mi je do sada bio najbolji. Uspon na Down wall, koji se nalazi u Yosemite nacionalnom parku, je mislim još teži, možda najteži na svijetu. Bio je to dosta medijski popraćen event. Dokumentarac je jako kvalitetno napravljen. Film nije samo o penjanju, stvarno je dobro i podučno iskustvo. 

 

Je, super je The Dawn Wall, meni cisto kao dokumentarac jos  bolji od razvikanijeg Free Solo ( da ne bi bilo zabune, i taj je super) .  Jesi gledao Touching the Void (2003)?

 Mislim da si njega već preporučia i da ga inam na disku skinutog ali do sada nekako nisam imao motivaciju za pogledat. Hvala ti na preporuci

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 12:21 (KIKI3ooo).
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Informer. 

https://m.imdb.com/title/tt1833116/

 

Upravo pogledao i ugodno se iznenadio. Fbi, zatvor, mafija... 

Ocjena na imdb samo 6,5 pa se mislio valja li to šta. Kakva smeća dobijaju visoke ocjene, a ovo je baš dobar film za navečer uz kokice. Od mene 7,5. Preporuka svakako.   

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 21:37 (mariclius).
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Climax

 

Klasični Noeov film koji provokativnošću prikiriva bezidejnost. Od 97 minuta filma, 90 je u istoj, jeftinoj i nezanimljivoj psihodeličnoj brzini.

 

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Handmaiden 2016 uz Parazita i Old Boya najbolji Koreanski film koji sam ikada pogledao. 

Prica, likovi, scenografija bas fanastican film i velika preporuka svima koji nisu pogledali. 

9/10.

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

https://www.imdb.com/title/tt8510350/ 

Satanic Panic  Za pustiti mozak na pašu u nedjeljno popodne...

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 13:00 (Gregorsamsa).
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
CVET2 kaže...

Parasite (2019)

 

Stekao sam dojam da je film podijeljen na tri dijela i svaki dio spada u svoj žanr. Prvi dio na originalni naćin prikazuje život jedne siromašne obitelji u Južnoj Koreji i njihovog uspješnog infiltriranja u jednu bogatu obitelj. Naćin na koji poćinju dobivati poslove unutar kuće bogate obitelji je jako inteligentan, originalan i smiješan pa sam stekao dojam kao da gledam Oceanovih 11, ili neku od lukavština koje je znao napraviti Walter White u Breaking Badu. Naćin na koji su ušli u tu kuću mogao bi usporediti i sa Rasputinom koji je na sličan naćin upao na Ruski carski dvor u prošlom stoljeću. Dakle, prvi dio filma je komedija. Drugi dio filma se događa u noći kada bogata obitelj nije bila kod kuće, a siromašna obitelj je to iskoristila kako bi uživala u luksuzu kuće. Ovaj dio filma je prepun neizvijesnosti i neočekivanih obrata te je puno ozbiljniji od prvog dijela. Taj dio je filma je thriler. Treći dio filma odvija se dan poslije, na zabavi u dvorištu kuće. Ne bih htio previše otkrivati što se događa na toj zabavi jer tu dolazi do vrhunca radnje, ali moram reći da me je tu film najviše razočarao i zbog toga je moja ocjena 7/10.

Za one koji su gledali film, evo nekih nelogičnosti zbog kojih sam pomalo razočaran filmom:

1.) Dječak je po noći pročitao morsov kod sa lampe, ali poslije nije apsolutno ništa s time napravio.

2.) Kad je bogataš na zabavi trebao uzeti ključeve od auta koji su bili ispod mrtvog napadaća uhvatio se za nos kao da ne može podnijeti njegov smrad. Ali kako je u tom trenutku uopće mogao razmišljati o tome kad je sina morao odvesti u bolnicu. S druge pak strane, šofer mu iz siromašne obitelji nije tako jako smrdio u autu da bi mu išta prigovorio po tom pitanju direktno pred njim.

3.) Dvoje ljudi je proživjelo sigurnu smrt od jakih udaraca u glavu.

4.) Otac siromašne obitelji se ostao zauvijek skrivati u podrumu kao da mu je to jedini način kako se može skrivati od policije.

5.) Zašto policija nije pronašla tajni bunker?

6.) Ako u bunkeru nije bilo signala, kako je bivša čistaćica mogla prijetiti slanjem video bogatoj obitelji?

...

 

 

 

ja sam sinoć pogledao film, a ovaj tvoj post sam pročitao upravo sada i apsolutno odgovara mojim razmišljanjima pa sam morao citirati.

 

Film mi je dobar, ali očekivao sam više, vjerojatno zato što sam ga gledao nakon što je dobio dva oscara. U svakom slučaju drago mi je što je oscara dobio film koji je drugačiji od američkih dosadnih generičkih sranja, ali me nije oduševio.

 

Iskreno meni je najveći problem što me film zapravo ni u jednom trenutku nije dovoljno zainteresirao da bi mario za bilo šta, ali to je možda i stvar ukusa. ne bi mi ga se dalo ponovno gledati definitivno

 

Također bi dao ocjenu 7/10.

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Cansee kaže...

 

ja sam sinoć pogledao film, a ovaj tvoj post sam pročitao upravo sada i apsolutno odgovara mojim razmišljanjima pa sam morao citirati.

 

Film mi je dobar, ali očekivao sam više, vjerojatno zato što sam ga gledao nakon što je dobio dva oscara. U svakom slučaju drago mi je što je oscara dobio film koji je drugačiji od američkih dosadnih generičkih sranja, ali me nije oduševio.

 

Iskreno meni je najveći problem što me film zapravo ni u jednom trenutku nije dovoljno zainteresirao da bi mario za bilo šta, ali to je možda i stvar ukusa. ne bi mi ga se dalo ponovno gledati definitivno

 

Također bi dao ocjenu 7/10.

 

 

Mene nije razočarao, a dovoljno twista u radnji su taman održavali napetost na visini. Malo komedije, malo drame, malo trilera, pa tragi-komedije... Mislio sam da će vrijediti za obitelj ona poznata "karma is a bitch" no eto... Dajem 9/10 zbog manje-više inovativnog pristupa 

   

 Mene nije razočarao, a dovoljno twista u radnji su taman održavali napetost na visini. Malo komedije, malo drame, malo trilera, pa tragi-komedije... Mislio sam da će vrijediti za obitelj ona poznata "karma is a bitch" no eto... Dajem 9/10 zbog manje-više inovativnog pristupa 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 2:09 (Gregorsamsa).
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...

:-))) Zgodno je kad filmu daš ocjenu 9/10, a post i mišljenje u postu počneš sa "Mene nije razočarao", a ne sa "Odlično, jako dobro" ili slično! I onda pišeš da ima "taman twista da održi"... to "taman" ide nekako na prosječne filmove i prosječne ocjene koji imaju "taman" - ni premalo ni previše, ali... oni mi onda nekako nisu za ocjenu 9/10. Sorry, samo čitam, razmišljam i čudim se načinu ocjene i dojam o filmu. Ocjena mi ne ide sa tvojim dojmom i opisom. Sorry još 1x .-)))

  Nisam imao velika očekivanja, čak sam uoči gledanja smatrao da je možda i "overrated" no sama radnja, mješavina žanrova su me držali itekako "zainteresiranim" svih 2 sata. Nakon Dva lica zakona (Dragged Across Concrete) ovo je bio drugi film u zadnjih godinu koji su me baš iznenadili pričom i konačnom realizacijom. Nisu jednostavno filmovi što su nekoć bili, tako da se volim ugodno iznenaditi

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice