Koju seriju trenutno pratite? izdvojena tema

poruka: 16.072
|
čitano: 2.888.121
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
SaintGriz kaže...

??

Gdje će doći, pa to je HBO serija, rađena za HBO kanal. Gdje sada možeš gledati recimo Game of Thrones? Nigdje, osim na HBOu...

Mogu kupit sezonu na BD disku,naprimjer.

17 mjeseci
protjeran
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

To svakako, al opet je jeftinije platiti jedan mjesec pretplate, kada cijela sezona izadje i pogledati...

11 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
SaintGriz kaže...

To svakako, al opet je jeftinije platiti jedan mjesec pretplate, kada cijela sezona izadje i pogledati...

Istina ali ovo cu mozda zeljet imat u kolekciji.

TLOU 1 i 2 su mi remek djela.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
MEGATAMA kaže...
Cansee kaže...
MEGATAMA kaže...

Pise se da se sinoc srusio HBO Max radi navale na TLOU seriju,jedva cekam to gledat kad dodje na neki od servisa na koje sam pretplacen.

 

misliš da postoje šanse da se to dogodi u nekom doglednom vremenu?

 

inače pridružujem se pohvalama za seriju, odlična prva epizoda, i žena i ja smo zadovoljni. A inače moja žena mora odmah saznati sve što će se dogoditi, od A do Ž, tako da sam joj jučer ispričao sve, i kraj, zna sve spoilere i sad gleda i uživa, pa da mi je to shvatiti majke mu mile.

Nadam se da hoce,nemam namjeru placat i sedmu pretplatu 🤣

HBO Max ti je best buy kad se gledaju streaming servisi, mislim da ga plaćam oko 4 eura i za tu cijenu nude jako puno dobrog sadržaja i sve je lokalizirano, za razliku od Netflixa (dosta toga je lokalizirano) i Amazon Prime Videa (gotovo ništa nije lokalizirano).

 

A i što je kolega napisao, uvijek se može aktivirati 1mj. i pogledati što te zanima.

14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
mzopg kaže...
MEGATAMA kaže...
Cansee kaže...
MEGATAMA kaže...

Pise se da se sinoc srusio HBO Max radi navale na TLOU seriju,jedva cekam to gledat kad dodje na neki od servisa na koje sam pretplacen.

 

misliš da postoje šanse da se to dogodi u nekom doglednom vremenu?

 

inače pridružujem se pohvalama za seriju, odlična prva epizoda, i žena i ja smo zadovoljni. A inače moja žena mora odmah saznati sve što će se dogoditi, od A do Ž, tako da sam joj jučer ispričao sve, i kraj, zna sve spoilere i sad gleda i uživa, pa da mi je to shvatiti majke mu mile.

Nadam se da hoce,nemam namjeru placat i sedmu pretplatu 🤣

HBO Max ti je best buy kad se gledaju streaming servisi, mislim da ga plaćam oko 4 eura i za tu cijenu nude jako puno dobrog sadržaja i sve je lokalizirano, za razliku od Netflixa (dosta toga je lokalizirano) i Amazon Prime Videa (gotovo ništa nije lokalizirano).

 

A i što je kolega napisao, uvijek se može aktivirati 1mj. i pogledati što te zanima.

 Ne.

Ako sada plaćaš 4,66 eura, promo cijenu, ako ikada prekineš plaćanje , slijedeće plaćanje je 6,99 eura, i tako dalje.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Crotiger kaže...
mzopg kaže...
MEGATAMA kaže...
Cansee kaže...
MEGATAMA kaže...

Pise se da se sinoc srusio HBO Max radi navale na TLOU seriju,jedva cekam to gledat kad dodje na neki od servisa na koje sam pretplacen.

 

misliš da postoje šanse da se to dogodi u nekom doglednom vremenu?

 

inače pridružujem se pohvalama za seriju, odlična prva epizoda, i žena i ja smo zadovoljni. A inače moja žena mora odmah saznati sve što će se dogoditi, od A do Ž, tako da sam joj jučer ispričao sve, i kraj, zna sve spoilere i sad gleda i uživa, pa da mi je to shvatiti majke mu mile.

Nadam se da hoce,nemam namjeru placat i sedmu pretplatu 🤣

HBO Max ti je best buy kad se gledaju streaming servisi, mislim da ga plaćam oko 4 eura i za tu cijenu nude jako puno dobrog sadržaja i sve je lokalizirano, za razliku od Netflixa (dosta toga je lokalizirano) i Amazon Prime Videa (gotovo ništa nije lokalizirano).

 

A i što je kolega napisao, uvijek se može aktivirati 1mj. i pogledati što te zanima.

 Ne.

Ako sada plaćaš 4,66 eura, promo cijenu, ako ikada prekineš plaćanje , slijedeće plaćanje je 6,99 eura, i tako dalje.

 

 Nisam shvatio što je "ne" po tebi.

Ovo drugo što si napisao je pretpostavljam točno, nisam provjeravao. Može se kasnije aktivirati i godišnja pretplata pa je opet mjesečna cijena 4,60 eur.

14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
mzopg kaže...
Crotiger kaže...
mzopg kaže...
MEGATAMA kaže...
Cansee kaže...
MEGATAMA kaže...

Pise se da se sinoc srusio HBO Max radi navale na TLOU seriju,jedva cekam to gledat kad dodje na neki od servisa na koje sam pretplacen.

 

misliš da postoje šanse da se to dogodi u nekom doglednom vremenu?

 

inače pridružujem se pohvalama za seriju, odlična prva epizoda, i žena i ja smo zadovoljni. A inače moja žena mora odmah saznati sve što će se dogoditi, od A do Ž, tako da sam joj jučer ispričao sve, i kraj, zna sve spoilere i sad gleda i uživa, pa da mi je to shvatiti majke mu mile.

Nadam se da hoce,nemam namjeru placat i sedmu pretplatu 🤣

HBO Max ti je best buy kad se gledaju streaming servisi, mislim da ga plaćam oko 4 eura i za tu cijenu nude jako puno dobrog sadržaja i sve je lokalizirano, za razliku od Netflixa (dosta toga je lokalizirano) i Amazon Prime Videa (gotovo ništa nije lokalizirano).

 

A i što je kolega napisao, uvijek se može aktivirati 1mj. i pogledati što te zanima.

 Ne.

Ako sada plaćaš 4,66 eura, promo cijenu, ako ikada prekineš plaćanje , slijedeće plaćanje je 6,99 eura, i tako dalje.

 

 Nisam shvatio što je "ne" po tebi.

Ovo drugo što si napisao je pretpostavljam točno, nisam provjeravao. Može se kasnije aktivirati i godišnja pretplata pa je opet mjesečna cijena 4,60 eur.

U pravu si.

 

Nisam vidio da nisam obrisao ne, jer sam pisao "ne možeš nakon prestanka plačanja po promotivnoj cijeni nastaviti plačati 4,66 već 6,99 eura".

I vidiš, meni nije nudio godišnju pretplatu već tek kada sam upravo sada ponovno pogledao.

Na A1 sam pa imam u sklopu paketa pa ne plačam više HBO zasebno.

16 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Sarevok kaže...
MEGATAMA kaže...

Evo opet.....

Vidio na Disney+ Willow seriju i odlucim pogledat originalni film prije serije posto se radnja nastavlja.Dojmove za film sam vec napisao u temi za filmove,skroz mi je ok.

Krenem gledat seriju i vec u prvoj epizodi jedan od glavnih likova mora bit homoseksualne orijentacije i ljubit drugu zensku koja je takodjer jedan od glavnih likova.....zasto.

Vec sam napisao da mi to ne smeta kad ima smisao unutar radnje,naprimjer u Games of Thrones gdje je seksualnost bila dio likova i svijeta i gdje je to savrseno pasalo.

Ali u ovim trash serijicama ispada da je homoseksualnost nit vodilja u koju se moraju utkat likovi pod bilo koju cijenu.

Kao da mi svaka ta serija nabija homoseksualnost na nos vec u prvoj epizodi a sve ostalo je sporedno i tu tek reda radi,postaje lagano degutantno.

 

 Slijedeća serija koju bi trebao pogledati je "The Sandman" 

 lako za sandman, slijedeća bi trebala bit velma iz nekadašnjih scooby doo 


Naravno I ja sam odgledao Last of Us prvu epizodu. Što mislite dali zaista zaslužuje ocjenu 9.5 koju ima na imdb nakon 35 000 ocjenjivača? 
usput sam stao s gledanjem Warrior nun. Krenulo je obećavajuće, ali mi se nekako razvodnilo u teenagerske fillere epizoda.

9 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Kako sam upoznao vašu majku.

 

Dok se je još prikazivala na TV-u pogledao sam nekih 6 sezona i onda prestao. Uhvatila me neka nostalgija prošli mjesec pa sam lagano došao do 5. sezone.

Frendovi i internet kažu da će još valjda 6. sezona biti dobra, a nakon toga ide baš očiti pad kvalitete pa ćemo vidjeti.

Epizode od 20-25 minuta su mi baš ok za ovakav tip serije.

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
6 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Parks and recreation (rewatch)

9 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

https://www.imdb.com/title/tt10051464/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Jezero, neko gledao ?? djeluje odlicno

11 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Znaci,apsolutno NE preporucujem seriju Willow....

Dosao do pete epizode,odgleda par minuta i rekao sam sebi...pa sta ti radis.

 

Ne mogu dat ovoj seriji vise od 1/10 nakon 4 odgledane epizode.

Glumci drlog,radnja prepuna rupa,pjesme u akcijskim scenama su nekakav girl pop....ma zivi kaos sveukupno.

Disney lagano unistava sve sto je pokupovao...kao Microsoft sa gaming studijima koje je pokupovao.

8 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Evo, iako sam se trudio izbjegavati, ipak slucajno procitah kako se glumica koja glumi ellie u tlou izjasnila kao nebinarna...

Samo se nadam da to nece imati utjecaja na seriju.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
overhaul kaže...

Naravno I ja sam odgledao Last of Us prvu epizodu. Što mislite dali zaista zaslužuje ocjenu 9.5 koju ima na imdb nakon 35 000 ocjenjivača?

 

Ne zaslužuje. Koliko god se ljudima to ne sviđalo, serija je nahajpana. Više ljudi (oko 50k trenutno) je ocijenilo bolje seriju (9.5 trenutno) nego što su ocijenili epizodu (9.3 od strane oko 22k trenutno). Nerealno.

 

Prva epizoda nije loša, štoviše vrlo je dobra...no nije 9.3. Neke stvari su dosta predvidljive, a za neke scene, konkretno pri kraju epizode, se vidi da su snimane na setu (što je bed s obzirom na to da je navodno proračun po epizodi iznad 10 milijuna dolara).

 

Opet, sviđa mi se prva epizoda, volim Pascala, volim Annu Torv još iz Fringea, mala Mormontova je isto okej, no mislim da ocjena nije realna, posebno ona serije koju ljudi nisu ni pogledali. Ne kužim čemu race swap kćerke, no ajd, valjda se mora čekirati kućica. To nije zamjerka glede kvalitete epizode.

 

Što se mene tiče, ako se serija ovako nastavi, meni okej, rado ću ju pogledati.

 

5 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Damir22 kaže...
Evo, iako sam se trudio izbjegavati, ipak slucajno procitah kako se glumica koja glumi ellie u tlou izjasnila kao nebinarna...

Samo se nadam da to nece imati utjecaja na seriju.....

 Kakve to veze ima sa bilo čim? I sta to uopste znaci nebinarna?

9 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Posmatrač kaže...
Damir22 kaže...
Evo, iako sam se trudio izbjegavati, ipak slucajno procitah kako se glumica koja glumi ellie u tlou izjasnila kao nebinarna...

Samo se nadam da to nece imati utjecaja na seriju.....

 Kakve to veze ima sa bilo čim? I sta to uopste znaci nebinarna?

 

mislim da to znači da je odabrala da nije ni muško ni žensko. Znači kad odraste i kad se bude jebavala neće biti sigurna jel joj super ili je silovana

8 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Posmatrac

Kako sam i napisao, nadam se da "to" nece imati nikakvih dodirnih tocaka sa serijom.

A "to" je moderna izmisljotina, konstrukcija koja nema uporiste u nicemu, iako je pozitivno podrzavati samoodredjenje i samodefiniranje osobe,ovo je jednostavna glupost.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
5 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Last of us prva epizoda obecava odlicnu sezonu. Nadan se samo da nece ic stopama netflixa uz guranje lgbt-a svako drugu scenu...

 

Trenutno pratim Slow horses s Gary Oldman... Dobra politickl/spijunska serija. Preporuka

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
glas_razuma kaže...
overhaul kaže...

Naravno I ja sam odgledao Last of Us prvu epizodu. Što mislite dali zaista zaslužuje ocjenu 9.5 koju ima na imdb nakon 35 000 ocjenjivača?

 

Ne zaslužuje. Koliko god se ljudima to ne sviđalo, serija je nahajpana. Više ljudi (oko 50k trenutno) je ocijenilo bolje seriju (9.5 trenutno) nego što su ocijenili epizodu (9.3 od strane oko 22k trenutno). Nerealno.

 

Prva epizoda nije loša, štoviše vrlo je dobra...no nije 9.3. Neke stvari su dosta predvidljive, a za neke scene, konkretno pri kraju epizode, se vidi da su snimane na setu (što je bed s obzirom na to da je navodno proračun po epizodi iznad 10 milijuna dolara).

 

Opet, sviđa mi se prva epizoda, volim Pascala, volim Annu Torv još iz Fringea, mala Mormontova je isto okej, no mislim da ocjena nije realna, posebno ona serije koju ljudi nisu ni pogledali. Ne kužim čemu race swap kćerke, no ajd, valjda se mora čekirati kućica. To nije zamjerka glede kvalitete epizode.

 

Što se mene tiče, ako se serija ovako nastavi, meni okej, rado ću ju pogledati.

 

Prva epizoda je vrlo dobra, nije nešto najbolje što sam pogledao, niti približno, ali je vjerno prenijela dojam koji je ostavila igra i za sada solidno širi priču. Međutim još je jako rano za nekakve dojmove, vidjeli smo hrpu serija koje bi imale prve dvije tri dobre epizode i onda bi sve otišlo kvragu, tako da treba pričekati cijelu sezonu pa ćemo vidjeti.

 

Osobno mislim da će serija ostati dobra jer se radi po priči koju znamo i koja ima početak i kraj, a najavili su da je neće razvlačiti radi financijske dobiti.

Režija je dobra, casting dobar (Pedro odličan, najviše sam se brinuo oko Ellie, ali što je više serija odmicala to mi je ona bila bolja, nadam se da će dobro napraviti odnos nje i Joela gdje će se vidjeti njeno prisilno sazrijevanje kao i dijete u njoj, što i je), kamera dobra (odlično su prenijeli iz igre scene vožnje u pickup trucku, dojam je bio kao kad se igra igra).

 

Moram priznati da sam se naježio u par navrata, a ona završna scena i Depeche Mode "Never let me down again" mi je savršeno sjelo i sad sam nabrijan za sljedeću epizodu.

 

Serije su općenito ocijenjene bolje nego što zaslužuju pa tako prosječne serije koje nisu ništa posebno i uglavnom su trošenje vremena imaju ocjene 7-8/10, nešto bolje koje su ok za gledanje 8-9/10. Prema tom kriteriju ova prva epizoda bi trebala imati ocjenu oko 8-8.5. Po mom kriteriju bi to bilo oko 7.5/10.

 

Cansee kaže...
Posmatrač kaže...
Damir22 kaže...
Evo, iako sam se trudio izbjegavati, ipak slucajno procitah kako se glumica koja glumi ellie u tlou izjasnila kao nebinarna...

Samo se nadam da to nece imati utjecaja na seriju.....

 Kakve to veze ima sa bilo čim? I sta to uopste znaci nebinarna?

 

mislim da to znači da je odabrala da nije ni muško ni žensko. Znači kad odraste i kad se bude jebavala neće biti sigurna jel joj super ili je silovana

Ovo ružno zvući, ne vrti se baš sve oko seksa.

Možda samo ne želi da ju se definira i tretira prema spolnim stereotipima i predrasudama već da se na nju gleda isključivo kao na osobu. Možda još jedan trend, možda zanimljiva poruka, bumo videli, vrijeme će pokazati. Hollywood je nemilosrdna zvijer prema ženama. U svakom slučaju mene to osobno na nikoji način ne ugrožava tako da što se mene tiče može se deklarirati i kao Marsovka.

8 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Neznam dali se komentar odnosi na moj post, ili na komentar mog citiranog posta, no....

 

S moje strane nista lose, niti uvredljivo, samo sam iznio detalj koji sam procitao, te samo izrazio nadanje da se isti nece u nekom kontekstu pokusati nasilu ugurati u seriju, jer u originalu toga jednostavno nema.

 

A da je cijela ta "non binary" identifikacija besmislica, e o tome bi se moglo pisati....

 

 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
15 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Odgledao sam dvije solidne mini serije na Netflixu. Prva je austrijska krimi drama Woman of the dead, što je mislim netočan (i neprevodljiv) naziv originala - Totenfrau. Serija vrvi klišejima i faktičkim manjkavostima, no sve te nedostatke nadoknađuje slojeviti karakter glavnog lika Brunhilde Blum koja u svojstvu pogrebnice nerijetko dobija savjete od svojih pokojnih mušterija. Inače nije netko sa kime bi se gledatelj volio poistovjetiti, još manje zamjeriti. Kontekst malog mjesta sa prljavim tajnama je dosta površno realiziran i tu je očito ponestalo inspiracije, pa su ti neki elementi makabra sa kojima se moglo dobiti još puno zanimljivog materijala ostali, nažalost isključivo ograničeni na radionicu gđe. Blum.

Druga zanimljiva serija je Midnight Mass (Polnoćka). Netko je opisao scenarij na način, kao da je nastao prema najboljoj (horror) knjizi koju S. King nije napisao. Uz standardne stevenkingovske moive pojavljuju se i biblijski, a treba spomenuti odličan soundtrack i fenomenalnu fotografiju. Radnja se drži uglavnom središnje priče koja nije predvidljiva i ima dobar tempo.

One - You lock the target Two - You bait the line Three- You slowly spread the net And four - You catch the man
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Damir22 kaže...

Neznam dali se komentar odnosi na moj post, ili na komentar mog citiranog posta, no....

 

S moje strane nista lose, niti uvredljivo, samo sam iznio detalj koji sam procitao, te samo izrazio nadanje da se isti nece u nekom kontekstu pokusati nasilu ugurati u seriju, jer u originalu toga jednostavno nema.

 

A da je cijela ta "non binary" identifikacija besmislica, e o tome bi se moglo pisati....

 

 

Ne odnosi se na tebe, samo si se našao unutar konverzacije. 

Kolega Cansee je po meni napisao neprikladnu primjedbu.

13 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Apsolutno mi je nebitno kako se identificira dok god dobro glumi. A sudeći po prvoj epizodi, apsolutno je pogođena glumica za ulogu Ellie. Možda ne izgledom potpuno ali karakterom 100%. Teško je naći osobu koja će glumiti ulogu 13-godišnjakinje a da pritom zna glumiti. Bella Ramsay je odlična glumica. Nije dobila tu ulogu zbog woke stvari a da je nikakva glumica. Dok god je tako, ne znam zašto bi se itko bunio.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2023 16:42 (antimadridista).
9 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
mzopg kaže...
Damir22 kaže...

Neznam dali se komentar odnosi na moj post, ili na komentar mog citiranog posta, no....

 

S moje strane nista lose, niti uvredljivo, samo sam iznio detalj koji sam procitao, te samo izrazio nadanje da se isti nece u nekom kontekstu pokusati nasilu ugurati u seriju, jer u originalu toga jednostavno nema.

 

A da je cijela ta "non binary" identifikacija besmislica, e o tome bi se moglo pisati....

 

 

Ne odnosi se na tebe, samo si se našao unutar konverzacije. 

Kolega Cansee je po meni napisao neprikladnu primjedbu.

 

Stvarno mi je žao ako sam ti povrijedio osjećaje, skupa sa ostalom nebinarnom populacijom.

15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Damir22 kaže...

 

S moje strane nista lose, niti uvredljivo, samo sam iznio detalj koji sam procitao, te samo izrazio nadanje da se isti nece u nekom kontekstu pokusati nasilu ugurati u seriju, jer u originalu toga jednostavno nema.

 Nije u originalu ni Velma bila lezbijska Indijka, Daphne polu-azijatska dilerica, Shaggy crnac, a Fred mentalno retardirani bijelko. Naravno, Scooby Doo-a nigdje. Prilagođeno modernoj publici, kužiš?

9 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Fauda, 4. sezona izašla na Netlflix-u.

My redemption lies in your demise
5 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
tommmyyy kaže...

Fauda, 4. sezona izašla na Netlflix-u.

 JA dosao do pola i mogu reci da kvalitet nije opao ni malo..... 

 

14 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?
15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

 Ne, ali neki novinari i revieweri su vjerojatno dobili pristup cijeloj sezoni ili priliku da ju negdje pogledaju u kontroliranoj okolini.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice