Koju seriju trenutno pratite? izdvojena tema

poruka: 16.058
|
čitano: 2.884.331
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Damir22 kaže...
A jesu zamjesali ovu 4 sezonu ftwd...

Bemti vec sam poceo guglati dali ima kakav user manual, da skuzim....

Totalno nepotrebno...

 

Nije to ništa, 4. sezone je remek djelu u usporedbi sa 6. i 7.
Najozbiljnije ti kažem, svaka iduća je sve lošija a 6. i 7. su doslovne negledljive, svaka čast ako ti to uspiješ sve pogledati haha

3 godine
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Dahmer - Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Pokrenuo jucer na netflixu, od polovice sam pomislio da sam pokrenuo zadnju epizodu i mislim si koji sam konj sve sam shebo no ipak nije bilo tako,

Radi se uglavnom o ubojici koji je harao 10g, sve po istinitom dogadaju jer je sve priznao u detalje!

Brutalno, zastrasujuce, napeto, nevjerovatno preneseno da nakon sto sam pogledao 2 epizode sam bio u teskoj depresiji i ocaju!

Gluma mi je odlicna kako i likovi! od mene cista 10 jer se ne sjecam kad mi je neka serija prenijela toliko osjecaja, barem prve dvije!!

ps. bude i dokumentarni film;

https://www.netflix.com/title/81173345

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2022 21:58 (Boris grozni).
8 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
ibme74 kaže...
Damir22 kaže...
A jesu zamjesali ovu 4 sezonu ftwd...

Bemti vec sam poceo guglati dali ima kakav user manual, da skuzim....

Totalno nepotrebno...

 

Nije to ništa, 4. sezone je remek djelu u usporedbi sa 6. i 7.
Najozbiljnije ti kažem, svaka iduća je sve lošija a 6. i 7. su doslovne negledljive, svaka čast ako ti to uspiješ sve pogledati haha

 Zavrsio 4-tu....

 

U osnovi - finding nemo. Malo se gubimo, malo se trazimo, pa se opet gubimo da bi se opet nasli.

 

Radnja nebitna, da ne kazem nepostojeca....

 

Tjeramo dalje

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Boris grozni kaže...

Dahmer - Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Pokrenuo jucer na netflixu, od polovice sam pomislio da sam pokrenuo zadnju epizodu i mislim si koji sam konj sve sam shebo no ipak nije bilo tako,

Radi se uglavnom o ubojici koji je harao 10g, sve po istinitom dogadaju jer je sve priznao u detalje!

Brutalno, zastrasujuce, napeto, nevjerovatno preneseno da nakon sto sam pogledao 2 epizode sam bio u teskoj depresiji i ocaju!

Gluma mi je odlicna kako i likovi! od mene cista 10 jer se ne sjecam kad mi je neka serija prenijela toliko osjecaja, barem prve dvije!!

ps. bude i dokumentarni film;

https://www.netflix.com/title/81173345

 

 

 Odgledao sinoć,  Boris grozni potpisujem komentar.

12 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

nevjerojatno kako su uspjeli napraviti lotr rings of power toliko dosadno razvučen... od tolikog svijeta, bogatog lorea takva dosada... mah. ovo je nedostojno da nosi ime lotr.

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

U pravu si. Nije dosadno koliko je nepotrebno razvučeno. Ipak to je praksa visokobudžetnih serija. Ono što bi moglo stati u 1 epizodu, oni razvuku na 5. Kad znaš koliko zarade po epizodi, ne čudi. Ipak nije pošteno prema gledateljima. Bilo kako bilo gledam obje i GOT i LOTR i nisu loše ako izuzmemo ovo što si spomenuo. Nadam se da će biti erotičnijih scena u GOTu, a u LOTRu se ne nadam tome previše, ali bilo bi lijepo. E.. kad je Bata vodoinstalater došao kod Bucke u Raljama života, to je bila akcija... Nema toga u američkim serijama i filmovima...

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2022 1:47 (MimiXXX).
12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Ma i GoT i LOTR su razvuceni..pomalo idu put dosade..pogotovo zadnja..
AUDIOFIL
14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

GoT epizoda 6. ... trebala se zvati porodilište, tesko da moze dosadnije.

12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Evo sinoc pogleda LOTR mislim da je 5..zaspa dva puta…
AUDIOFIL
5 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Pomno pratim Rings of Power i ne mogu vjerovat na sta su oni potrosili pare. Zanemarimo crnog elfa i dwarficu bez brade, oni su ispali bolji dio serije i medju bolji odabirom glumaca su.

 

Svi glumci za elfove su maximalno lose odabrani, vecina elfova je s kratkom kosom, a zbog ocajnih plasticnih usiju su svima zalisci obrijani do povise uha, izgledaju kompletno retardirano.

 

Zanemarimo li originalnu pricu, koju vecina i nije citala u knjigama, ovo opet nema nikalvog smisla. Gluma je ocajna, dijalozi su gori nego da sam ja pisao, radnja je ... pa u biti, nema radnje. Koliko je ovo epizoda i nista se jos nije dogodilo.

 

I za kraj, Galadrijel je takva drvena marija da je ovo apsurdno. Brie larson na kvadrat. Raspon emocija ko Steven Segal. Crazy bitch pogled. I have a tempest in me. Prrrrrd... marry sue + karen, odma trazi managera, odnosno kralja. Katastrofa od lika opcenito, bez usporedbe s Galadriel iz knjiga. Teska katastrofa.

 

Dajem nagradu onome tko odgonetne di je Galadriel drzala dagger dok je plivala oceanom i cijelu to epizodu... naime, na sebi ima samo siroku spavacicu, bez pojasa ili icega di ga moze stavit... 

 

 

 

 

Live long and prosper.
9 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Better Call Saul

 

sveukupan dojam je da je dobro, dostojna prateća serija Breaking Badu, iako meni osobno nije dostigla original. 

 

znam da je ovdje na forumu mišljenje o seriji vrlo pozitivno, meni osobno nije bilo sve baš tako sjajno. Zapravo mi je više puta tokom tih 6 sezona bilo dosadno i često sam se morao siliti da nastavim, a silio sam se jer sam htio vidjeti kako će doći u Breaking bad eru i kako će sve završiti.

 

Možda je i problem što sam pravnik i radim u struci, pa mi je dok dođem kući bude muka od posla i ne da mi se gledati odvjetnike u serijama. Inače uopće nisam ljubitelj odvjetničkih serija.

 

Chuck i radnja oko njega mi je bila nezanimljiva, a nisam bio ljubitelj ni Kim. Kim je priča za sebe, ono sve oko Mesa verde mi je bilo prilično dosadno, a jako su me nervirali oni nelogični potezi kao npr. sabotiranje svog bogatog klijenta i pomaganje suprotnoj strani bez financijske koristi, dapače samo je mogla sebe pokopati. Ne znam u kojem su kozmosu našli ideju za takvog odvjetnika, to ne postoji. Osoba koja radi u najvišoj klasi odvjetništva, koja ima takva poznanstva i koja je okružena takvim profićima da radi takve stvari, meni je to osobno bilo malo previše. A pogotovo onaj dio - spoiler: kako Kim inicira da se napadne Hamlin, pa onda kad se dogodi najgore ona se usere i povlači iz odvjetništva, to me stvarno nanerviralo.

 

Saul, odnosno Bob Odenkirk je odradio posao majstorski i on mi je glavni razlog zašto me serija zanimala, on me je najviše vukao. Tip je klasa za sebe. Također su mi super bili i onaj novi tip Nacho i Lalo Salamanca i naravno Gus Fring i Mike. Taj dio serije mi je bio super.

 

Završilo je ok, ali mi ni blizu nije bilo kao u Breaking Badu. U BB zadnje tri epizode su remek djela, u njima ima scena koje ćemo pamtiti stvarno zauvijek, dok u BSC nije baš tako, ali je dovoljno dobro.

 

 

9 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Filox kaže...

Pomno pratim Rings of Power i ne mogu vjerovat na sta su oni potrosili pare. Zanemarimo crnog elfa i dwarficu bez brade, oni su ispali bolji dio serije i medju bolji odabirom glumaca su.

 

Svi glumci za elfove su maximalno lose odabrani, vecina elfova je s kratkom kosom, a zbog ocajnih plasticnih usiju su svima zalisci obrijani do povise uha, izgledaju kompletno retardirano.

 

Zanemarimo li originalnu pricu, koju vecina i nije citala u knjigama, ovo opet nema nikalvog smisla. Gluma je ocajna, dijalozi su gori nego da sam ja pisao, radnja je ... pa u biti, nema radnje. Koliko je ovo epizoda i nista se jos nije dogodilo.

 

I za kraj, Galadrijel je takva drvena marija da je ovo apsurdno. Brie larson na kvadrat. Raspon emocija ko Steven Segal. Crazy bitch pogled. I have a tempest in me. Prrrrrd... marry sue + karen, odma trazi managera, odnosno kralja. Katastrofa od lika opcenito, bez usporedbe s Galadriel iz knjiga. Teska katastrofa.

 

Dajem nagradu onome tko odgonetne di je Galadriel drzala dagger dok je plivala oceanom i cijelu to epizodu... naime, na sebi ima samo siroku spavacicu, bez pojasa ili icega di ga moze stavit... 

 

 

 

Ovo sam baš jučer pričao s bratom, problem je taj što vilenjaci u seriji uopće nisu vilenjaci, oni su ljudi sa šiljatim ušima. U originalnim filmovima je ipak postojao jedan osjećaj da su vilenjaci uzvišenija bića, a ovdje to jednostavno nisu.

 

I meni je serija, nakon početnog skromno pozitivnog dojma, trenutno u slobodnom padu. Ništa se ne događa, nevjerojatno, ali je tako. Toliko novaca a nema radnje. A glumci su mi kao da je neka B produkcija, kao da se radi o TV filmu koji HRT pušta utorkom u 15:00.

14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Filox kaže...

Dajem nagradu onome tko odgonetne di je Galadriel drzala dagger dok je plivala oceanom i cijelu to epizodu... naime, na sebi ima samo siroku spavacicu, bez pojasa ili icega di ga moze stavit... 

 

 

 

 

 A kak su tek uspjeli izgraditi sve one ogromne spomenike i građevine bez modernih građevinskih strojeva? Kak su samo nastali Orci, izradili ih od balata, meni je to sumnjivo...nigdje nisma vidio kako se Orci seksaju i rađaju male oprke...zašto nema djece kod Orka...

Nigdje nije prikazano kako imaju rješenu kanalizaciju...pa se moraš pitati gdje ide sav taj drek koji proizvode u tim gradovima jer nije prikazano da ga bacaju na cestu ili da smrdi po ulicama...gdje su radnici koji čiste ulice. Jako nerelana serija.

14 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?
esko kaže...

GoT epizoda 6. ... trebala se zvati porodilište, tesko da moze dosadnije.

 misliš HoD ?

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Dahmer - Monster , potpisujem komentar od kolege Boris grozni .  Usput na Netflixu pratim i seriju "Napadi antraksom".

14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Stric_Jura kaže...
esko kaže...

GoT epizoda 6. ... trebala se zvati porodilište, tesko da moze dosadnije.

 misliš HoD ?

Da

7 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Filox kaže...

 

Dajem nagradu onome tko odgonetne di je Galadriel drzala dagger dok je plivala oceanom i cijelu to epizodu... naime, na sebi ima samo siroku spavacicu, bez pojasa ili icega di ga moze stavit... 

 

 Doc ti je dao odgovor, ako je dagger max 18-20 cm duljine, sve je jasno 

pan y agujas
15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
forumaš kaže...
Filox kaže...

Dajem nagradu onome tko odgonetne di je Galadriel drzala dagger dok je plivala oceanom i cijelu to epizodu... naime, na sebi ima samo siroku spavacicu, bez pojasa ili icega di ga moze stavit... 

 

 

 A kak su tek uspjeli izgraditi sve one ogromne spomenike i građevine bez modernih građevinskih strojeva? Kak su samo nastali Orci, izradili ih od balata, meni je to sumnjivo...nigdje nisma vidio kako se Orci seksaju i rađaju male oprke...zašto nema djece kod Orka...

Nigdje nije prikazano kako imaju rješenu kanalizaciju...pa se moraš pitati gdje ide sav taj drek koji proizvode u tim gradovima jer nije prikazano da ga bacaju na cestu ili da smrdi po ulicama...gdje su radnici koji čiste ulice. Jako nerelana serija.

Da krenemo od kraja...to što u seriji nisu posvetili pozornost tome kako je riješena kanalizacija u velikim gradovima, ne znači da nije bila riješena. Isto onako kako je bila riješena u velikim gradovima u srednjem vijeku. Negdje bolje i domišljatije nego drugdje. U velikim gradovima obično bolje, bar nakon par epidemija. Možda je Tolkien to i spomenuo u knjigama, no nisu smatrali da je to bitno spomenuti u seriji. I to uopće nije problem. Postoji jako puno filmova i serija koji nisu fantasy u kojima nitko ne spominje i ne prikazuje se kako je to riješeno (štoviše nitko ni ne ode na wc), pa se nitko s tim ne zamara.

 

Dalje, orci imaju djecu, Golum je pojeo jedno ork dijete u Hobitu. Orci su nastali od vilenjaka koje je Morgot iskvario kroz mučenje i magiju, a postoje i ženski orci. Tako da tu ne bi trebao postojati problem.

 

Kako su izgradili spomenike i građevine? Isto kako su ih izgradili i u stvarnosti, jako puno graditelja kroz jako puno vremena je primjenjivalo klesarske, stolarske i ine vještine. Dofurali su si patuljke za stvari koje su bile problematične. Jel ti to paše?

 

S druge strane, s obzirom na pravila tog fantasy svijeta, anatomiju vilenjaka te konkretnu odjeću koju je Galadriel nosila, posve je okej pitanje gdje je držala taj bodež dok je plivala i bila na splavu itd. Jer bez obzira na to što je fantasy u pitanju, niti vilenjaci imaju magnetska svojstva, pa da si bodež mogu zalijepiti za kožu, a bome nemaju ni prste na nogama takve da ga mogu držati sakrivenog ispod stopala (pa da eventualno npr. lagano šepesaju). Uistinu, taj bodež nestaje i pojavljuje se kako scenaristima paše, i uopće se ne zamaraju tim što se ne vidi (a morao bi se vidjeti) u trenucima kad im nije potreban. Kao što u sceni kad ih odvode nakon prvog susreta s regenticom Halbrand ukrade bodež od Elendila, pa joj ga vraća otvoreno, da ih vidi pola dvora i nekoliko čuvara koji bi trebali pratiti svaki njihov pokret, a posebno bi trebali reagirati na oružje (što taj bodež je)!

 

Komentar nije bitan zbog bodeža, niti uspoređuje "bodež situaciju" s ustanovljenim fantasy elementima svijeta (kako su nastali orci). Komentar je bitan jer pokazuje kako su scenaristi lijeni i kako je sve skupa jedna dobro izgledajuća bezvezarija. Postoje neka osnovna pravila u svakom svijetu, pa i onima koja su fantasy i sci-fi. Tako patuljci u LOTR-u jesu najbolji graditelji, no nisu besmrtni, kao vilenjaci (i obrnuto). I jedno i drugo su osnovne i bitne karakteristike, i da se iste mijenjaju kako to paše i treba scenaristima, to bi bilo jako glupo. I u ovom i u slučaju nestajućih bodeža je bitno da se prate osnovna pravila kako bi gledatelj (u ovom slučaju) mogao održati tzv. voljnu suspenziju nevjerice. Isto tako je s predmetima (koji u pravilu nisu nevidljivi - iznimka potvrđuje pravilo, a ovdje nema iznimke poput ogrtača nevidljivosti koji je u jednom trenu dobio Frodo).

 

Pretpostavljam da meni osobno stvari poput prikladno nestajajućeg bodeža smetaju jer se radi o jako visokoj produkciji na kojoj rade stotine ljudi (samo u segmentu koji je bitan) u kojoj se ovakve stvari ne bi smjele događati. No događa se da su ljudi lijeni, pa su rekli da će uzeti bodež i s njim skočiti u vodu, no u isto vrijeme su željeli da nosi bijelu lepršavu spavaćicu (umjesto npr. opasanu) i hebiga...ajmo sad glumiti da ga nema da joj se ne remeti kraul. Nek se pojavi tek kad Halbrandu treba da prereže uže. No onda nek nestane. I onda nek se pojavi kad dođu na brod. Itd. Lijeno i glupo.

 

Ajmo ovako...kad su vodili Tanga i Casha u zatvor, pa da su u zatvoru odjednom svaki imali bazuku u ćeliji (koju im prikladno nitko nije oduzeo jer eto, nisu bile u kadru), i da su ih nosili u džepu, i da je netko prokomentirao da odakle im bazuke i kako ih mogu nositi u džepu, i da to nije realno, bi li i u tom slučaju cinično i nadobudno kontrirao da nisu u tom filmu također prikazali kako su riješili kanalizaciju? Jer ako ne bi, zašto bi u ovom?

14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
glas_razuma kaže...
forumaš kaže...
Filox kaže...

Dajem nagradu onome tko odgonetne di je Galadriel drzala dagger dok je plivala oceanom i cijelu to epizodu... naime, na sebi ima samo siroku spavacicu, bez pojasa ili icega di ga moze stavit... 

 

 

 A kak su tek uspjeli izgraditi sve one ogromne spomenike i građevine bez modernih građevinskih strojeva? Kak su samo nastali Orci, izradili ih od balata, meni je to sumnjivo...nigdje nisma vidio kako se Orci seksaju i rađaju male oprke...zašto nema djece kod Orka...

Nigdje nije prikazano kako imaju rješenu kanalizaciju...pa se moraš pitati gdje ide sav taj drek koji proizvode u tim gradovima jer nije prikazano da ga bacaju na cestu ili da smrdi po ulicama...gdje su radnici koji čiste ulice. Jako nerelana serija.

Da krenemo od kraja...to što u seriji nisu posvetili pozornost tome kako je riješena kanalizacija u velikim gradovima, ne znači da nije bila riješena. Isto onako kako je bila riješena u velikim gradovima u srednjem vijeku. Negdje bolje i domišljatije nego drugdje. U velikim gradovima obično bolje, bar nakon par epidemija. Možda je Tolkien to i spomenuo u knjigama, no nisu smatrali da je to bitno spomenuti u seriji. I to uopće nije problem. Postoji jako puno filmova i serija koji nisu fantasy u kojima nitko ne spominje i ne prikazuje se kako je to riješeno (štoviše nitko ni ne ode na wc), pa se nitko s tim ne zamara.

 

Dalje, orci imaju djecu, Golum je pojeo jedno ork dijete u Hobitu. Orci su nastali od vilenjaka koje je Morgot iskvario kroz mučenje i magiju, a postoje i ženski orci. Tako da tu ne bi trebao postojati problem.

 

Kako su izgradili spomenike i građevine? Isto kako su ih izgradili i u stvarnosti, jako puno graditelja kroz jako puno vremena je primjenjivalo klesarske, stolarske i ine vještine. Dofurali su si patuljke za stvari koje su bile problematične. Jel ti to paše?

 

S druge strane, s obzirom na pravila tog fantasy svijeta, anatomiju vilenjaka te konkretnu odjeću koju je Galadriel nosila, posve je okej pitanje gdje je držala taj bodež dok je plivala i bila na splavu itd. Jer bez obzira na to što je fantasy u pitanju, niti vilenjaci imaju magnetska svojstva, pa da si bodež mogu zalijepiti za kožu, a bome nemaju ni prste na nogama takve da ga mogu držati sakrivenog ispod stopala (pa da eventualno npr. lagano šepesaju). Uistinu, taj bodež nestaje i pojavljuje se kako scenaristima paše, i uopće se ne zamaraju tim što se ne vidi (a morao bi se vidjeti) u trenucima kad im nije potreban. Kao što u sceni kad ih odvode nakon prvog susreta s regenticom Halbrand ukrade bodež od Elendila, pa joj ga vraća otvoreno, da ih vidi pola dvora i nekoliko čuvara koji bi trebali pratiti svaki njihov pokret, a posebno bi trebali reagirati na oružje (što taj bodež je)!

 

Komentar nije bitan zbog bodeža, niti uspoređuje "bodež situaciju" s ustanovljenim fantasy elementima svijeta (kako su nastali orci). Komentar je bitan jer pokazuje kako su scenaristi lijeni i kako je sve skupa jedna dobro izgledajuća bezvezarija. Postoje neka osnovna pravila u svakom svijetu, pa i onima koja su fantasy i sci-fi. Tako patuljci u LOTR-u jesu najbolji graditelji, no nisu besmrtni, kao vilenjaci (i obrnuto). I jedno i drugo su osnovne i bitne karakteristike, i da se iste mijenjaju kako to paše i treba scenaristima, to bi bilo jako glupo. I u ovom i u slučaju nestajućih bodeža je bitno da se prate osnovna pravila kako bi gledatelj (u ovom slučaju) mogao održati tzv. voljnu suspenziju nevjerice. Isto tako je s predmetima (koji u pravilu nisu nevidljivi - iznimka potvrđuje pravilo, a ovdje nema iznimke poput ogrtača nevidljivosti koji je u jednom trenu dobio Frodo).

 

Pretpostavljam da meni osobno stvari poput prikladno nestajajućeg bodeža smetaju jer se radi o jako visokoj produkciji na kojoj rade stotine ljudi (samo u segmentu koji je bitan) u kojoj se ovakve stvari ne bi smjele događati. No događa se da su ljudi lijeni, pa su rekli da će uzeti bodež i s njim skočiti u vodu, no u isto vrijeme su željeli da nosi bijelu lepršavu spavaćicu (umjesto npr. opasanu) i hebiga...ajmo sad glumiti da ga nema da joj se ne remeti kraul. Nek se pojavi tek kad Halbrandu treba da prereže uže. No onda nek nestane. I onda nek se pojavi kad dođu na brod. Itd. Lijeno i glupo.

 

Ajmo ovako...kad su vodili Tanga i Casha u zatvor, pa da su u zatvoru odjednom svaki imali bazuku u ćeliji (koju im prikladno nitko nije oduzeo jer eto, nisu bile u kadru), i da su ih nosili u džepu, i da je netko prokomentirao da odakle im bazuke i kako ih mogu nositi u džepu, i da to nije realno, bi li i u tom slučaju cinično i nadobudno kontrirao da nisu u tom filmu također prikazali kako su riješili kanalizaciju? Jer ako ne bi, zašto bi u ovom?

 Bodež sa navlakom je držala u vagini ili anusu, vrlo jednostavno.

14 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?

eh...

 

lat. vagina je upravo to - korice za mač...

 

rodnica je ipak romantičnija...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Nema veze...bitno da smo razjasnili kao što smo ranije razjasnili od kuda tamnoputi vilenjaci i patuljci....od poštara, vodoinstalatera i raznih drugih crnih majstora sa kojima su se parile vilenjakinje i druge rase u međuzemlju.

Dok muž nije bio doma svašta se događalo.

 

5 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Dahmera pogleda 3 epizode... okej mi je zasad 

Rings of power- serija je dosadna. Jedina pozitivna stvar su krajolici.

HOD- vidim da dosta ljudi blati seriju. Meni je zasad odlicna. Tipicna game of thrones serija. Politika uz 20 posto akcije

9 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Boris grozni kaže...

Dahmer - Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Pokrenuo jucer na netflixu, od polovice sam pomislio da sam pokrenuo zadnju epizodu i mislim si koji sam konj sve sam shebo no ipak nije bilo tako,

Radi se uglavnom o ubojici koji je harao 10g, sve po istinitom dogadaju jer je sve priznao u detalje!

Brutalno, zastrasujuce, napeto, nevjerovatno preneseno da nakon sto sam pogledao 2 epizode sam bio u teskoj depresiji i ocaju!

Gluma mi je odlicna kako i likovi! od mene cista 10 jer se ne sjecam kad mi je neka serija prenijela toliko osjecaja, barem prve dvije!!

ps. bude i dokumentarni film;

https://www.netflix.com/title/81173345

 

 

 nakon pogledane 2 ep odlicnaaa

15 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

mozda je vrijeme da rasprava o rings of power ode u posebnu temu? 

 

ovo su sad vec stvarno dugi postovi i cijela rasprava o toj seriji u temi za preporuke, a preporuka bude jedna na 5 postova o tzv. smecu kako svi kazete.

2 godine
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Nema ništa novije što je zanimljivo, pa su se ljudi malo opustili.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
5 godina
neaktivan
offline
Koju seriju trenutno pratite?

aj da se malo maknete od americke produkcije 

 

nesto sam isao cackati po HRT aplikaciji, koja je blagi uzas, ali zato ima odlicnog sadrzaja, kojega nisam gledao

 

Novine

 

Podrucje bez signala

 

Dnevnik velikog Perice

 

Vrlo vrlo dobre i kvalitetne domace serije, definitivna preporuka

 

Isto tako preporucujem da pregledate HRT app, ima jos toga, ovo je sto sam stigao pogledati u zadnjih par mjeseci

 

Ima dosta nasih filmova, koje nisam pogledao pa cu to sljedece

12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Hrt i dobre serije? Najs.
Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
15 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Gledam 4. sezonu Stranger Thingsa. Serija koja je fuzija nekoliko žanrova, a općenito bi se mogla opisati kao horror bajka. Vremenski smještena u sada već daleke osamdesete godine i crpi inspiraciju iz poznatih filmova te dekade koji su postali svojevrsni predvodnici sci-fi, horor i fantasy žanrova (Strava u ulici brijestova, Stvor, Gospodari pakla, Goonies), ali također pop kulture i svojevrsne renesanse nakon recesije 70-ih. To je priča o posljednjoj generaciji klinaca koji odrasta bez mobitela, PC-a i ''pametnih'' uređaja suočenih sa nepoznatim silama ispričana jezikom onog doba koristeći današnju filmsku tehnologiju. To znači jako dinamične i detaljne scene ''naopakog svijeta'' i kreatura, savršene specijalne efekte i nevidljivo preklapanje stvarnog i nestvarnog, akcije, melankolične drame, klišeja i razrade događanja koja će se tek kasnije uklopiti u mozaik radnje. Epizode su dugačke i zna se naći dijelova koji su jednostavno dosadni. No, u prosjeku je serija iznadprosječno zabavna i sa nestrpljenjem očekujem nastavak u 5. sezoni. Na kraju bih spomenuo da serija obiluje eksplicitnim scenama nasilja i da zapravo nije namijenjena klincima kakvi su likovi u dobi u prvoj sezoni (nisu nešto zreli ni u 4. sezoni). Naime primjećujem po količini mercnhandisinga (kod nas nema toliko, ali vani!) da dosta klinaca očito zna i vjerojatno prati seriju, pa evo to mi je malo kontroverzno. 

One - You lock the target Two - You bait the line Three- You slowly spread the net And four - You catch the man
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2022 21:22 (cgsi).
12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Ufff hvala sto si pojasnio tu nepoznatu seriju strucnim jezikom i priblizio je obicnom puku!👏👍
AUDIOFIL
10 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Apachy kaže...
Hrt i dobre serije? Najs.

 

da, začudio bi se...

"Crno bijeli svijet" je isto bila jako dobra serija... bar meni koji sam odrastao u tom razdoblju u kojem se dešava radnja...

"Područje bez signala" je dost dobra - ako ne i odlična...

"Novine" sam gledao par epizoda, nije bilo loše, al mi se nije primilo nekak da nastavim gledat - vjerojatno zbog toga kaj takvu tematiku ionak gledamo svakodnevno u životu, a to ne volim još i gledat u serijama...

 

naravno, ak mrziš HRT općenito - onda je to druga strana priče, no tvrdim da oni, od svih naših kanala, imaju daleko najbolji program (pogotovo podcjenjeni HRT3)

 

sve napisano naravno vrijedi u usporedbi s tim kaj se znalo sve snimat na ovim područjima, pa čak i u Srbiji čije serije i glumci se često hvale iako i oni imaju svačega...

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2022 21:33 (60nine).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice