Koju seriju trenutno pratite? izdvojena tema

poruka: 16.058
|
čitano: 2.884.524
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Na sredini druge sezone The Boys... ne sjecam kad sam se zadnji put ovako "nakacio" na seriju.

 

CGI, radnja, likovi i gluma za 10 te napokon neke nepredvidljivosti, uistinu ne znas sto ocekivati ni kako ce se radnja razvijati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 14:06 (metrix.2k).
13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

da i ja taman jučer pogledao. ma ta serija je već odavno televisa presenta. a opet, sve epizode sam pogledao.... i napokon su najavili da će 11 sezona bit finalna, pa da se više riješim te serije....

12 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Kalifat Sjedi 5

15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
metrix.2k kaže...

Na sredini druge sezone The Boys... ne sjecam kad sam se zadnji put ovako "nakacio" na seriju.

 

CGI, radnja, likovi i gluma za 10 te napokon neke nepredvidljivosti, uistinu ne znas sto ocekivati ni kako ce se radnja razvijati.

 ja ju pogledo do kraja, kakav kraj...
ko ce sad docekat novu sezonu. jedna od rijetkih serija u zadnje vrijeme koja je zanimljiva od pocetka do kraja, drzi paznju, nema dosadnih dijelova, fillera i ostalih sranja. kapa dole amazonu za ovo. 

i da, casting je perfektan, svaki glumac odlicno radi posao, u usporedbi sa stripom pogodeno vrhunski, a ovaj tip koji glumi homelandera treba definitivno neke nagrade dobit za ulogu. bio sam dosta skeptican kad su za stormfront uzeli zensku, jer u stripu je to muski lik, ali odradeno je super, cak su ju i dobro uklopili s homelanderom. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 14:41 (mar123).
9 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
mar123 kaže...
metrix.2k kaže...

Na sredini druge sezone The Boys... ne sjecam kad sam se zadnji put ovako "nakacio" na seriju.

 

CGI, radnja, likovi i gluma za 10 te napokon neke nepredvidljivosti, uistinu ne znas sto ocekivati ni kako ce se radnja razvijati.

 ja ju pogledo do kraja, kakav kraj...
ko ce sad docekat novu sezonu. jedna od rijetkih serija u zadnje vrijeme koja je zanimljiva od pocetka do kraja, drzi paznju, nema dosadnih dijelova, fillera i ostalih sranja. kapa dole amazonu za ovo. 

 

apsolutno se slažem. u zadnje vrijeme se jako teško prisilim da gledam serije, redovito mi budu dosadne i ne vuku me da nastavim, ali Boys je potpuno osvježenje. 

 

Iskreno se nadam da ćemo isto moći reći za LOTR seriju

4 godine
protjeran
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Cansee kaže...
mar123 kaže...
metrix.2k kaže...

Na sredini druge sezone The Boys... ne sjecam kad sam se zadnji put ovako "nakacio" na seriju.

 

CGI, radnja, likovi i gluma za 10 te napokon neke nepredvidljivosti, uistinu ne znas sto ocekivati ni kako ce se radnja razvijati.

 ja ju pogledo do kraja, kakav kraj...
ko ce sad docekat novu sezonu. jedna od rijetkih serija u zadnje vrijeme koja je zanimljiva od pocetka do kraja, drzi paznju, nema dosadnih dijelova, fillera i ostalih sranja. kapa dole amazonu za ovo. 


Iskreno se nadam da ćemo isto moći reći za LOTR seriju

 LOTR i mene zanima, jos me vise zanima gdje cu je gledati. nabavljati jos i amazon prime mi ne pada na pamet.

9 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
bloodborne kaže...

 LOTR i mene zanima, jos me vise zanima gdje cu je gledati. nabavljati jos i amazon prime mi ne pada na pamet.

 

a gle, zna se gdje se može doći do serije besplatno

 

ali recimo ja imam prime, uzeo sam bio probni period od tjedan dana da bi dobio nekakav loot za igru. To ti je dobro kod amazon primea, vrijedi ti i za twitch, i za gledanje serija i filmova i čak za neke popuste kad naručuješ preko amazona. A cijena je 6 eura mjesečno i imaš 5 accountova. Što je stvarno bolje od svih ostalih. Recimo imaš The Office, Parks and recreations, Battlestar Galactica, The Boys, Vinland saga, Man in the high castle i još svašta nešto. Dobri su stvarno

15 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

slazem se s preporukom za prime. nisu losi a ni tolko skupi. moram priznat da ga ne koristim cesto ko netflix ali evo sad npr bingam parks and recreation i amazon konstantno radi. ponuda filmova im je isto bolja, imaju hrpu ovih starih klasika od prije 20 i vise godina pa se nekad podsjetim na neki. 

16 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
The Boys: spoiler mali slijedi!

Glavna tema The Boysa, koliko sam ja shvatio, je osveta tj ubijanje superzlikovaca.
Sezona jedan, broj ubijenih superzlikovaca 1,
Sezona dva, broj ubijenih superzlikovaca 0, sa mogucnosti pojave, laznog Darth Vadera u trecoj sezoni.

Moja ocjena serije 1/10, uzalud simpaticni glumci jer je radnja serije potpuno besmislena.
13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Fulao si futbal i tako opizdio po stativi da ćeš morati na bolovanje.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
moderator
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Sint1 kaže...
Glavna tema The Boysa, koliko sam ja shvatio, je osveta tj ubijanje superzlikovaca.

Rekao bih da je glavna tema The Boysa prokazati u kakvom lošem i fejk društvu živimo, prokazati neautentičnost, narcisoidnost (pa i psihopatiju nekih od njih) celebrytija (to mogu biti glumci, celebrity ličnosti, političari...), koji su predstavljeni super "herojima" - javno (društvene mreže, televizija, kratkotrajne live egzibicije) se predstavljaju kao "Svete Marije", a iza zatvorenih vrata su čudovišta.

 

Drugi motiv, a vezan uz ovaj prvi, je da su nekad (ili često?) bad guys (The Boys) zapravo good guys, a ti si mislio da su good guys bad guys zbog propagande.

 

Treći motiv je - kako nastaju psihopati. Homelander nije imao roditelje, nego su ga "odgojili" "znanstvenici". Serija zapravo pokazuje kako su roditelji radi para podvrgli svoju djecu znanstvenim eksperimentima.

 

U slučaju Homelandera ujedno imaš i prikaz Edipova kompleksa.

 

Pa tu imaš prikaz državnih institucija koje nisu tu radi ljudi, radi stanovnika, državljana, nego radi onih koji su zaposleni u njima. Imaš i prikaz kako se one odražvaju na "životu" - tako što, ako njihovo postojanje nije opravdano, napravit će neku svinjariju kako bi si napravili posla. Nije baš izravna veza, ali to si čovjek može povezati i s izmišljenim radnim mjestima na državnoj sisi.

 

Siguran sam da tu ima još toga, ovo je samo ono što mi prvo pada na pamet, a i prve sezone se slabo sjećam.

 

Serija je alegorija za današnje društvo. I upravo s te strane ima veliku težinu, ima dubinu. Sloj humora, akcije, kinematografija - sve je to površinski prikaz, sve je to u svrhu ilustracije navedenih poruka.

 

Prije ove serije nisam znao tko je Antony Starr, no ono što mogu reći je da je svoju ulogu Homelandera odradio fenomenalno i besprijekorno. Zastrašujuće realno je odglumio narcisoidnog psihopata. Da, takvi ljudi zlih namjera, bez trunke empatije, šeću među nama, samo što nisu super"heroji" i isto tako ne znate da su narcisoidni psihopati, jer vama prikazuju svoje lažno lice.

16 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
A moj baksa mudar li se i dubok. Lololol

A nista onda nobelovu nagrada za knjizevnost, ocito, ide the boysima, jer eto, mi svi ostali nismo uspjeli shvaiti cak 3 razine dubine serije o superherojima.

O cemu ti pricas, pa to isto sto si naveo u tri reda ja mogu primjeniti za svaki superherojski film ili seriju.

Pretpostavljam da sam u krivu, pa cu te toliko dubokog i pametnog zamoliti da mi das slican primjer koji se temelji na bilo kojem filmu ili seriji ili zelis reci da je ovo najpametnija, najslozenija i najdubokoumnija serija i/ili film o suerherojima svih vremena.

Po meni serije i filmovi o superherojima su serije i filmovi o superherojima.



Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 1:42 (Sint1).
16 godina
moderator
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Sint1 kaže...
Ajde ajde otidi na honest trailers, mozda oni pojasne situaciju...

LOL Honest trailers je satira.

 

Ali čak ti i Honest trailers na početku izlistava psihičke poremećaje superheroja i objašnjava prirodu "kompanije" za koju rade!

 

Where Superman is a stone-cold psychopath, Wonder Woman is a jaded alcoholic, the Flash is a junkie who's lost his edge, Aquaman is a sexual predator... 

 

And they all work for company with the outward facing cheerful polish of Disney!

 

 

Pa mislim, "honest trailer" još nije došao ni do prve minute i već ti nacrta točkice koje samo moraš spojiti.

16 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Mudar si mudar, mudriji si od honest traliera...


Ne mogu vjerovati da si rekao da su honest trailer satira, jaooo

Dobro eto nek ti bude, satira su

😁😁😁😁
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 1:48 (Sint1).
16 godina
moderator
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Sint1 kaže...
Mudar si mudar, mudriji si od honest traliera...

LOL Honest trailer ne govori ono što ti misliš da govori.

16 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Uzimas sebi za pravo da tvrdis da honest trailer ima toliku moc nad mene da su me zaveli u krivo misljenje, daj baksa nemoj me zajebavati, iskreno cijenim sve tvoje clanke u bugu i cijenim tebe, vjerovao ili ne, ali ajde nemoj me zajebavati
16 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Aj aj necu vise srati, obozavajte the boys i njihovu "dubinu" meni je dosta, uzvajte u njihovoj troslojnosti i siguran sam kad se u trecoj sezoni pojavi lazni Darth Vader i da ce te svi skupa pronaci jos, barem tri, razine da mi objasnite tu dubinu...
15 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

napiso si sto postova gdje se objasnjavas da ne volis the boys, okej shvatili smo. 

al moras skuzit da si iznimka u ovom slucaju, jer vecina(to vidimo po opcim kritikama, ocjenama gledatelja itd.) smatra da je serija odlicna iz gore navedenih razloga. 

 

ne moras replyat na ovo, daljnja rasprava nema nikakvog smisla vise. ne pase ti, gledaj nesto drugo i to je to. 

13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Side note, Anthony Star je glavni glumac u Banshee. Jako dobra serija, ali ne spominje se baš često.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
neaktivan
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Izasla prva i cjela sezona Helstrom izgleda zanimljivo

12 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Evo da stišam strasti oko Boysa, reći ću da ste po meni obadvoje u pravu. Da, serija je parodija na superjunake, zvijezde, politiku, ameriku, svijet. I da serija je postala sapunica, i nedostaje akcije, čekao sam svaku epizodu sa nestrpljenjem da vidim superjunake(bad guyse) na djelu ali ništa od toga. Osim kaj nismo vidjeli nijedno superdjelo spašavanja svijeta, nismo vidjeli ni jednu super fora akciju od Boysa. Imam filing ko da tvorci nemaju para pa gledamo sapunicu bez nekih velikih superhero eksplozija i šarenila. Ok kužim da je bit i ona ranije spomenuta parodija i priča, ali ono to su super heroji dajte da to i vidimo. Anyway do kraja sezone nisam dobio kaj sam htio, nadam se boljoj trećoj sezoni. Čitao sam negdje da bude i spinoff neki, tako da bojim se da to ne postane samo mužnja para. Mislim da ću probati pronaći negdje taj strip pa se izguštat. Da zapravo baš mi to fali u seriji, neki gušt.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
9 godina
odjavljen
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Meni druga sezona The Boysa zasad nije sjela, na 4.epizodi sam. Tlaka mi je gledat i nezanimljivo mi je. Ali kad već imam Prime 30 dana, natjerat ću se pogledat do kraja.
15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
MaciStyle kaže...

Moze preporuka slicnih serija poput Broadchurch , The missing , The killing ... da je recimo jedan slucaj razvucen po sezonu dvije ?

 Bosch, zadnja sezona izlazi iduće godine

 

Pogledao Mad men, prvih nekoliko sezona su mi bile odlične, ali kako su dolazili u druge vremenske periode, kvaliteta mi je nekako lagano padala ili mi se činilo pošto sam pogledao sve sezone u mjesec i pol dana. Gluma je vrhunska i setovi su fenomenalni. 8.5/10

 

Kad smo već kod Boysa, meni je 2. sezona lošija nego 1. Ima i dalje wow elemenata, ali je sama progresija nekih likova stala...

7 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Crljo kaže...

Pogledao Mad men, prvih nekoliko sezona su mi bile odlične, ali kako su dolazili u druge vremenske periode, kvaliteta mi je nekako lagano padala ili mi se činilo pošto sam pogledao sve sezone u mjesec i pol dana. Gluma Christina Hendricks  je vrhunska i setovi su fenomenalni. 8.5/10

 Ispravljeno 

Šalim se, vrhunska serija 

 

Kruha i igala...
6 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

The Outsider (HBO) 9/10

 

Pogledao sam HBO mini seriju snimljenu prema Steven Kingovoj noveli. Long story short - prvih šest epizoda je predobro, zanimljivo, spooky i baš te drži uz ekran. Sedma i osma epizoda nisu na tom nivou, čak su lagano i dosadne, deveta epizoda je solidna, a deseta, završna epizoda je okej. Teško je smisliti pametan i zanimljiv kraj, ima par rupa u radnji, ali sve u svemu dobra serija. 

15 godina
online
Koju seriju trenutno pratite?

Vikingane aka Norsemen Norveška zajebancija na temu Vikinga, ukupno 3 sezone po 6 polusatnih epizoda.

 

Seriju možete pronaći na Netflixu, iako ju osobno gledam na Stremiu.

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
13 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Slučajno naletio na Banshee, gledao netko? Iako sam tek počeo gledati, čini mi se kao vrhunska serija koja nije baš razvikana. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
dv14 kaže...

Slučajno naletio na Banshee, gledao netko? Iako sam tek počeo gledati, čini mi se kao vrhunska serija koja nije baš razvikana. 

 Kako nije, baš sam ju spomenuo na stranici prije .

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
dv14 kaže...

Slučajno naletio na Banshee, gledao netko? Iako sam tek počeo gledati, čini mi se kao vrhunska serija koja nije baš razvikana. 

 

Gledao prije x godina - krene dobro i onda pustane napor i bzv

5 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
još malo i gotova druga sezona mr.robot...prva sezona nek zaslužuje nategnutu 8/10...ali ova druga...svaku epizodu sa FF gledam 4/10.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice