Irska glazba

poruka: 21
|
čitano: 7.127
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Irska glazba

Jedni od boljih irskih "marseva"

 

Irska glazba je dosta popularna kod nas, pogotovo u doba od St. Patricka, onda je se moze cesto cuti po "pabovima" od radio postajama

Od "irskih" irskih bandova najbolji su IMHO The Pogues, The Dubliners, Flogging Molly...

a ima i "hrvatskih" irskih bandova  - Belfast Food, Shamrock Lovran, The Skelligs, Flogiston...

14 godina
protjeran
offline
Irska glazba

Imamo mi nasu narodnu muziku, koju vidim vecina vas mrzi umjesto da cuva.

 

Ali zato volite irsku....

 

I taj st. Patrick, kao i Noc Vjestica i ostale zapadnjacke budalastine ne bi trebali usvajati, tako da sacuvamo nasu kulturu...

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto
15 godina
neaktivan
offline
RE: Irska glazba
Mentalist kaže...

Imamo mi nasu narodnu muziku, koju vidim vecina vas mrzi umjesto da cuva.

 

Ali zato volite irsku....

 

I taj st. Patrick, kao i Noc Vjestica i ostale zapadnjacke budalastine ne bi trebali usvajati, tako da sacuvamo nasu kulturu...

U potpunosti se slažem inače će naša narodnost odumrijeti ili će drugi prisvojiti našu baštinu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.8.2010 13:40 (Mayales).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Irska glazba
Mayales kaže...

U potpunosti se slažem inače ćemo naša narodnost odumrijeti ili će drugi prisvojiti našu baštinu.

Prije ovo prvo, jer ako mi ne želimo našu baštinu sačuvati, ja ne znam tko hoće.

PSN: filip99 // xnight_hunterx se ne slaže sa ovim postom.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Irska glazba
Mentalist kaže...

Imamo mi nasu narodnu muziku, koju vidim vecina vas mrzi umjesto da cuva.

Turbofolk iliti cajke NIJE nasa narodna glazba. A tamburase nitko ne mrzi, doduse nije bas ni da ih se slusa pretjerano ali sigurno ih ne mrze.

 

A imamo mi dobrih folk bendova, npr

i
. A i Skoro voli koristiti folk elemente.

 

Mislim da ste nepotrebno paranoicni sto se tice "zapadnjacke kulture".

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Irska glazba
rustweaver kaže...
Mentalist kaže...

Imamo mi nasu narodnu muziku, koju vidim vecina vas mrzi umjesto da cuva.

Turbofolk iliti cajke NIJE nasa narodna glazba. A tamburase nitko ne mrzi, doduse nije bas ni da ih se slusa pretjerano ali sigurno ih ne mrze.

 

A imamo mi dobrih folk bendova, npr

i
. A i Skoro voli koristiti folk elemente.

 

Mislim da ste nepotrebno paranoicni sto se tice "zapadnjacke kulture".

On je iz BiH (Mentalist) :D

PSN: filip99 // XF: filipscekic
14 godina
neaktivan
offline
RE: Irska glazba

U tom slucaju, my bad. :D

Ja sam mislio da on prica o hrvatskoj glazbi.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2010 22:47 (rustweaver).
14 godina
neaktivan
offline
Irska glazba

http://www.myspace.com/theskelligsband

 

The Skelligs, "Irski" band iz Splita, sviraju uglavnom tradicionalne irske pjesme

 

 

 

http://www.myspace.com/shamrocklovran

The Shamrock iz Lovrana, oni izvode irsku glazbu, ali s pjesmama na hrvatskom

 

 

14 godina
protjeran
offline
RE: Irska glazba
AlienWare1 kaže...

On je iz BiH (Mentalist) :D

Ali Hrvat....

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto
15 godina
neaktivan
offline
RE: Irska glazba
Mentalist kaže...
AlienWare1 kaže...

On je iz BiH (Mentalist) :D

Ali Hrvat....

To nisam znao  :D

PSN: filip99 // XF: filipscekic
14 godina
neaktivan
offline
Irska glazba

http://www.myspace.com/thepintsisak

The Pint iz Siska, jos jedan domaci band koji svira Irsku glazbu

16 godina
offline
RE: Irska glazba
Mentalist kaže...

Imamo mi nasu narodnu muziku, koju vidim vecina vas mrzi umjesto da cuva.

 

Ali zato volite irsku....

 

I taj st. Patrick, kao i Noc Vjestica i ostale zapadnjacke budalastine ne bi trebali usvajati, tako da sacuvamo nasu kulturu...

Ma to je samo dobar izgovor da se napije. Ludi ljudi.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
15 godina
protjeran
offline
Irska glazba

Kao "hrvat" zagovaraš tuđu narodnu glazbu. Iznimno mi se sviđa irska narodna...ima neki poseban ritam...prihvaćanje narodne "BiH", "srpske" i slične glazbe ne dolazi u obzir...to nije moja narodna glazba.

je jedna od hrvatske narodne. I
.

Prodajem STEAM account s 14 igara. PM
16 godina
neaktivan
offline
Irska glazba

Hrvati jako dobro čuvaju svoju kulturnu baštinu, samo neupućeni mogu reći da to nije istina. Pogledajte ansambl Lado, pogledajte klape. Pogledajte malo repertoar u Lisinskom. Pogledajte ponekad i program na HRT 1. Neki (kvalitetni) bendovi su čak radili fuziju narodne i popularne glazbe poput Azre ili Dugmeta. Kultura u Hrvatskoj je na visokom nivou i ne trebamo se bojati odumiranja.

 

Nadalje, dan sv. Patricka nije zapadnjačka budalaština poput noći vještica. Riječ je o slavljenju sv. Patricka koji je pokrštavao Irce. Dakle nije riječ o nekoj glupoj izmišljotini poput navedene noći vještica, riječ je o slavljenju sveca.

 

Govoriti da je taj blagdan glup samo zato što se ljudi opijaju je također nešto što samo malouman čovjek može reći. Da, opijanje nema nikakve veze sa sv. Patrickom, ali ima li recimo farbanje uskršnjih jaja ikakve veze s Kristovim uskrsnućem?? Ne? Je li je po toj logici i Uskrs glup blagdan?

 

Ne slušam irsku muziku, ali ju cijenim. Ponekad znam pustiti Belfast Food - iako oni baš i ne spadaju u grupu narodne glazbe, više pop - ali to je samo rekreativno  :)

If a tree falls on a woman and no one is around, does it make a sound? -- More importantly, why is there a forest in the kitchen?
15 godina
protjeran
offline
Irska glazba

Da, samo kaj drugi "hrvati" nameću svoju narodnu glazbu koja nije hrvatska, i neprihvaćanjem iste po njihovom ispada da odbacujemo narodne običaje i glazbu...koja je sve, al samo nije naša. U hrvatskoj se iznimno čuvaju stari običaji, pogotovo glazba...al naravno...samo hrvati su upućeni u to. Tak da svakojaki komentari nisu nikaj čudni.

Prodajem STEAM account s 14 igara. PM
14 godina
protjeran
offline
RE: Irska glazba
i_rambo_plache kaže...

recimo farbanje uskršnjih jaja ikakve veze s Kristovim uskrsnućem?? Ne? Je li je po toj logici i Uskrs glup blagdan?

 

Ne, Uskrs je pametan blagdan...

 

lol

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto
15 godina
neaktivan
offline
RE: Irska glazba
Mentalist kaže...

Imamo mi nasu narodnu muziku, koju vidim vecina vas mrzi umjesto da cuva.

 

Ali zato volite irsku....

 

I taj st. Patrick, kao i Noc Vjestica i ostale zapadnjacke budalastine ne bi trebali usvajati, tako da sacuvamo nasu kulturu...

1. Sveti Patrik je katolicki svetac kao i Sveti Lovro, George (Jure), Francisco (Franjo), itd... nikakva zapadnjacka budalastina

2. Otkud ti ideja o mrznji prema nasoj narodnoj muzici

16 godina
online
Irska glazba

Ne mogu sada reci da sam neki VELIKI obozavatelj irske narodne glazbe, ali stavrno ih volim slusati, upalim The Pogues ili The Dubliners i uzivam.

Momci iz Belfastfood-a su jednom prilikom rekli da ne sviraju irsku glazbu nego strane narodne pjesme, da imaju iz skotse engleske irske itd starih pjesama koje su obradili. Njihov jedan mp3 je uvjek u autu da malo uzivam :D

 

A sto se tice nase narodne muzike, tj. klapske glazbe ako smo u dalmaciji ili tamburica ako smo u slavoniji, ili gange i becarsa ako smo u BiH to se slusa i slusat ce se, tko kaze da je zaboravljena. Ako pak mislite na "narodnu muziku", nije to narodna muzika, to je turbo folk. I to nije nicija narodna muzika, folk muzika je srpska narodna muzika, ali turbo folk je novi smjer koji nije narodni.

 

 

Za kraj evo par pjesama u kojima cete sigurno svi uzivati:

 

Uzivajte

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
14 godina
neaktivan
offline
Irska glazba

HTV dokumentarac u 3 dijela o irskoj glazbi

15 godina
neaktivan
offline
Re: Irska glazba
Mentalist kaže...

Imamo mi nasu narodnu muziku, koju vidim vecina vas mrzi umjesto da cuva.

 

  Malo hrvatske "ethno" glazbe

 

Ne znam na koju narodnu muziku mislis, ako mislis na narodnjake, onda je istina da dosta ljudi to mrzi (a nazalost jos vise ih to voli), a ako mislis na tradicionalnu (etno ili kako se vec ne naziva) onda si u krivu, otkud ti to da "nas" vecina mrzi

15 godina
neaktivan
offline
Irska glazba

Jedna sa malim punk naglaskom

You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one I hope someday you'll join us And the world will live as one .......
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice