Produljenje TV koaksijalnog kabla

poruka: 9
|
čitano: 2.959
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Produljenje TV koaksijalnog kabla

Pozdrav, trebao bih pomoc u vezi produljenja koaksijalnog kabla za moju TV.

Naime, kupio sam si ovakvu jednu antenu koja je za ovu bagatelu dala poprilinco pristojnu sliku i signal te s njom komotno gledam HRT 1-4, RTL i RTL2 i NOVA TV i DOMA TV.

 

E sad, znam da tu u blizoj okolici (Cakovec-Varazdin) ima jos TV programa koje meni uopce ne lovi, ali isto tako nemam ni CMC, sportska, kockica i sl.

Kako sam premjestao antenu, vidio sam da mi tu i tamo nadje u autom. pretrazivanju kanala, no slike nema nikakve.

 

Zanima me sljedece: ako postoji neki nacin da ovih 3.7m antenskog kabla kojeg ustekam direkt u TV nekakoproduljim da bude nekih 10m recimo pa da stavim u potkrovlje kuce, hocu li dobiti ista s tim?

Ili bih trebao neku bolju/jacu antenu (ali kazem, vjerojatno je ovdje kolko para tolko muzike), no smeta mi da vidim da mi pronalazi te programe, a onda nemam slike uopce.

 

HVALA!

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Produljenje TV koaksijalnog kabla

Na tvom mjestu ja bi ostavio ovu antenu i kupio normalnu logaritamsku (riblja kost) sa dovoljno metara antenskog kabla. Staviš je na zabadu kući, okreneš prema odašiljaču i sve 5. Ukoliko bi imao nekih problema sa prijamom signala, za neku pristojnu svotu kuna kupiš antensko pojačalo i spojiš na tu antenu. I zaboraviš narednih 15tak godina na probleme.

 

Druga solucija je da kupiš npr. 10m antenskog kabla sa odgovarajućim (muški, ženski) konektorima. Ovu antenicu okačiš na tavanu o rog, spojiš produžni antenski kabel i moliš Boga da sve bude OK.

 

 

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Produljenje TV koaksijalnog kabla

Jel bi mi mogo dati neki link koju bi bilo dobro uzeti?

Ja nazalost ni ne znam koji je meni najblizi TV odasiljac, ima neka karta toga pa da bih mogao probati usmjeriti onda u tom smjeru?

 

Ugl. ne koristim reciever vec samo direkt antenu ustekam, hoce mi to i onda te DVB-T2 uspjeti prenositi?

Kovačić
14 godina
online
Re: Produljenje TV koaksijalnog kabla
Uzmi normalnu riblju kost. Antena nema veze sa vrstom signala, to ovisi o tv-u. Okreni prema zagrebu za početak
9 godina
offline
Produljenje TV koaksijalnog kabla

Ako si na toj relaciji VŽ-ČK trebao bi imat otvoren pogled prema Ivanščici. Samo pazi za taj odašiljač je polarizacija vertikalna, znači riblju kost okrećeš pod 90 stupnjeva. Za DVB-T2 Hevc trebaš provjerit jel ti TV podržava.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Produljenje TV koaksijalnog kabla

Ajde da jos probam prije toga jeftiniju metodu ako bi islo.

 

Imam ovu malu antenu direktno ustekanu u TV.

Moze li se sa nekim razdjelnikom sloziti da imam 2 antene na 2 razlicita polozaja spojene i onda iz razdjelnika ide 1 izlaz, odnosno u TV ulaz?

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Produljenje TV koaksijalnog kabla

Može se, mislim da trebaš skretnicu za to. A to bi stavljao za Slovence posebno ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Produljenje TV koaksijalnog kabla

sad sam malo okretao tu antenu i dogadja se da mi na jednoj poziciji (recimo vertikalno) lovi HTV1, HTV2, RTL i Nova TV. Ako okrenem horizontalno, lovi mi HRT3, HRT4, RTL2 i DOMA TV.

Ako ju pomaknem u sobi i zalijepim na zid, pronadje mi sve slovenske programe, a naseg ni jednog. Haha, ne znam ni sam sto da kazem, zato pitam pa reko ispremjestim 2-3 antene ako ide pa da lovim sve i gotovo.

Kovačić
9 godina
offline
Produljenje TV koaksijalnog kabla

Najbolje rješenje bi bilo stavit dvije riblje kosti na krov, jednu vertikalno prema jugu, a drugu horizontalno prema sjeveru/zapadu za Slovence. Jer ako imaš optičku vidljivost s Ivanščicom onda mora lovit sve HR programe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice