Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O izdvojena tema

poruka: 310
|
čitano: 183.071
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Uzeo sam ht-ov prijamnik vidim da ljudi vec imaju taj problem da im ne pronalazi dio pragrama kod mene je isto arena upitanju znate li mozda za regiju Međimurja mislim da je D3 da probam rucno pretrazit

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 11:53 (BlueMagic).
13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Chupo kaže...
Marko :D kaže...

Najbolje bi bilo da su svaki TV kanal počeli odašiljati na vlastitoj frekvenciji i s 50 Mb/s bitrateom u HEVC-u. Zna se zašto su kanali tako raspoređeni i zašto jedan multipleks sada ima duplo kanala nego što je imao prije.

 

Napisao sam da MUX na 34. kanalu nema 8 programa nego ih ima 4.

 

Naravno da bi za gledatelje bilo bolje da se, kao u nekim drugim drzavama, koristi daleko visi bitrate. Pa 1080i slika skodirana s h.264 na slovenskim kanalima je daleko kvalitetnija od nase 1080p slike skodirane s h.265 tako da se kod prijenosa istog teniskog match-a na slovenskom kanalu vidi svako zrno pijeska na terenu a na nasem kanalu pijesak izgleda kao da je nad videom primijenjen Gaussian blur. Slika na madjarskim HD kanalima je isto puno ostrija nego na nasim kanalima.

U MUX M2 se nalaze tri nacionalna i ostali lokalni TV kanali. U nekim regijama, lokalnih TV kanala nema (popis programa), pa je iz tog razloga MUX M2 negdje prazan, a negdje pun.

Recimo, Grad Zagreb i Zagrebačka županija imaju tri lokalna TV kanala koja su prije bila u MUX D, a sada u MUX M2.

 

Meni je i sada slika dobra, no ne sumnjam da će podići bitrate kada prijelaz završi.

13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
BlueMagic kaže...

Uzeo sam ht-ov prijamnik vidim da ljudi vec imaju taj problem da im ne pronalazi dio pragrama kod mene je isto arena upitanju znate li mozda za regiju Međimurja mislim da je D3 da probam rucno pretrazit

Za EVOtv se koriste dva multipleksa; MUX C i MUX E. MUX C se nalazi na 28. kanalu, a MUX E na 48. kanalu. Mislim da su Arene u MUX E, ali nisam siguran.

14 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Ja u Koprivnici ne mogu ništa  naći na LG 50UK6950...

 

HEVC ima, ali apsolutno ništa ne pronalazi, ni Madžare...valjda je neki penzić razvalio antenu...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Neki LG stariji par godina, ima zvuka nema slike, da li ima mogućnosti natjerati da radi s novim ili ne?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Nadogradi softver na zadnju verziju i promijeni zemlju emitiranja na Češku, Slovačku, Poljsku, Njemačku ili Austriju (isprobaj svaki državu tim redosljedom).

6 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Moglo bi pomoći? Da li im je praksa da daju HEVC novim firmwareom? 

13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Da. Netko je već pitao za neki LG televizor iz 2014. godine. Ispalo je da je samo trebao nadograditi softver televizora i postaviti državu na Češku.

 

Čak je u bilješkama jedne od nadogradnji pisalo da omogućuje HEVC za pojedina tržišta.

6 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

https://www.lg.com/hr/podrska/proizvod/lg-43LH500T

 

Radi se ovom modelu. Ne vidim da ima nešto na stranici za firmware? Nije moj TV pa ne mogu odmah probati samo.

16 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Marko :D kaže...

Da. Netko je već pitao za neki LG televizor iz 2014. godine. Ispalo je da je samo trebao nadograditi softver televizora i postaviti državu na Češku.

 

Čak je u bilješkama jedne od nadogradnji pisalo da omogućuje HEVC za pojedina tržišta.

 

ovom thread-u u kojem sam nedavno postavio pitanje u vezi receivera koji ima HDMI CEC pa se je na kraju ispostavilo da mi receiver nece trebati su sve informacije z vezi LG-ovih firmware-ova s kojima radi i h.265

Chupo
3 godine
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Pozdrav, na televizoru Samsung UE40J5100AW ne pronalazimo hrvatske kanale. Po internetu koliko sam uspio pronaći taj TV ima u sebi DvB-T2, a i pošto je star oko 3 godine svakako bi trebao imati u sebi ugrađeno sve potrebno.
Također, do sad su bili HD kanali vidljivi.
Pokušao sam promijeniti zemlju međutim ništa.
Možda još da probam na factory reset pa ponovo?
Također, verzija softvera je na 1036 i kad stavim da pretraži ažuriranje piše da je ažurirano, iako mi nije jasno kako pošto nije smart tv (nije spojen na net ??).
pokušavam skinuti sa samsungovih stranica gdje sam pronašao verziju 1042 za taj uređaj, ali nikako da pokrene DL. Samo malo izvrti i ostane na istoj stranici.
Svaki savjet dobro došao.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Darko_HD kaže...

Pozdrav, na televizoru Samsung UE40J5100AW ne pronalazimo hrvatske kanale. Po internetu koliko sam uspio pronaći taj TV ima u sebi DvB-T2, a i pošto je star oko 3 godine svakako bi trebao imati u sebi ugrađeno sve potrebno.
Također, do sad su bili HD kanali vidljivi.
Pokušao sam promijeniti zemlju međutim ništa.
Možda još da probam na factory reset pa ponovo?
Također, verzija softvera je na 1036 i kad stavim da pretraži ažuriranje piše da je ažurirano, iako mi nije jasno kako pošto nije smart tv (nije spojen na net ??).
pokušavam skinuti sa samsungovih stranica gdje sam pronašao verziju 1042 za taj uređaj, ali nikako da pokrene DL. Samo malo izvrti i ostane na istoj stranici.
Svaki savjet dobro došao.

Regija D4 Zagreb nove frekvencije

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
3 godine
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
jozo65 kaže...
Darko_HD kaže...

Pozdrav, na televizoru Samsung UE40J5100AW ne pronalazimo hrvatske kanale. Po internetu koliko sam uspio pronaći taj TV ima u sebi DvB-T2, a i pošto je star oko 3 godine svakako bi trebao imati u sebi ugrađeno sve potrebno.
Također, do sad su bili HD kanali vidljivi.
Pokušao sam promijeniti zemlju međutim ništa.
Možda još da probam na factory reset pa ponovo?
Također, verzija softvera je na 1036 i kad stavim da pretraži ažuriranje piše da je ažurirano, iako mi nije jasno kako pošto nije smart tv (nije spojen na net ??).
pokušavam skinuti sa samsungovih stranica gdje sam pronašao verziju 1042 za taj uređaj, ali nikako da pokrene DL. Samo malo izvrti i ostane na istoj stranici.
Svaki savjet dobro došao.

Regija D4 Zagreb nove frekvencije

Nalazim se na D3, ali manje bitno.
Pokušao sam i ovako manualno postaviti kanale, bezuspješno.

3 godine
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Dobio sam odgovor sa samsungovog live chata (na kojem su izgleda angažirani Srbi :D ) da uređaj ipak nema ugrađen DvB-t2 i H.265.
Iako, evo na skoro svim stranicama koje sam gledao piše da ima DvB-t2, a pošto je do sad bilo moguće gledati HD kanale me nije toliko opterećivao codec (navedeno ima H.264).
No eto..

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
protest431 kaže...

https://www.lg.com/hr/podrska/proizvod/lg-43LH500T

 

Radi se ovom modelu. Ne vidim da ima nešto na stranici za firmware? Nije moj TV pa ne mogu odmah probati samo.

Ako nema novih softverskih nadogradnji, uvijek možeš probati prebaciti zemlju emitiranja na Češku. Javi rezultate...

10 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Lp, kupili smo prijamnik vivxov u sparu i namjestili sve pripremili stavili automatsku pretragu. Pronađeni programi svi redom su bili kodirani jel moze mala pomoć u vezi toga??
Ne pronalazi ni htv ni novu niti rtl.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Mislim da je Samsung počeo sa DVBT-2 Hevc 265 sa serijom J od 55xx televizora.....

Ja imam u sobi kod sina 32J5502 i ima Hevc 265.....

14 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Pozdrav,

 

ma bila je neka pizdarija ovdje, jer su kod staraca i punaca TVi pokopčali nove kanale...

 

ja vrtio danas 3x postavljanje iznova - s Češkom, Austrijom i Hrvatskom na kraju i lovi 81 TV kanal - ali samo 21 se vidi, ostali  su zaštićeni..

 

jedino glupo, ako stavim Hrvatsku za početne postavke, ne nudi mi pod izvor antenu i STB i ne daje mi da postavim Universal Remote na Magicu - tj. da s njim upravljam i STBom...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Pa dobro u tim postavkama sta treba podeseiti ??
Jel treba probat sa više regija ??
Frenkvencija kanala na koji broj je najbolje staviti, frenkvencija ova druga je trenutno postavljena na 602 ??
Mislio sam samo spojim i pretrazim programe i mir bozji ali ovo su zakomplicirali do bola.
Mater ne gleda dnevnik vec dva dana ima da gori i krava i štala.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Bero , najobičnije ponovno skeniranje spektra bi trebalo biti univerzalno rješenje... Danas sam to radio skoro pa cijeli dan ( po kvartu ), i nigdje nisam naišao na problem. Ponegdje je trebalo malo antenu zakrenuti, ponegdje je bilo malo teže naći način kako se sortiraju kanali, ali u globalu sve dela ok ...
13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Bero_ng95 kaže...

Pa dobro u tim postavkama sta treba podeseiti ??
Jel treba probat sa više regija ??
Frenkvencija kanala na koji broj je najbolje staviti, frenkvencija ova druga je trenutno postavljena na 602 ??
Mislio sam samo spojim i pretrazim programe i mir bozji ali ovo su zakomplicirali do bola.
Mater ne gleda dnevnik vec dva dana ima da gori i krava i štala.

 https://support.oiv.hr/reception/coverage/coverage.aspx

 

Upiši adresu na stranici i reći će ti na kojem kanalu moraš tražiti. 

8 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

kakva je stavka da TV nadje  10 slovenskih programa..a ni jedan hrv sada nakon prebacivanja. Manjak kodeka il ki vrag ? nadje i SLO 1 HD i SLO 2 HD itd i prikazuje ih al ni jedan hrv program. 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Podržava li ti televizor DVB-T2? Televizori koji ne podržavaju te kanale jednostavno ne vide i ne pojavljuju se na listi.

 

Ako televizor podržava novi standard, ali i dalje ne pronalazi kanale, problem je do antene.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Ja imam 32j5502 pa mi ne pronalazi kanale sa M1
8 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Kupio starcima ovaj HT-ov Evo tv prijamnik prije dva tjedna i spojio ,potražio kanale i sve radilo savršeno do jučer. Jednostavno nestali naši kanali dok recimo national geographic može gledati bez problema. U čemu je kvaka.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Došlo je do gašenja, a samim time i promijena kanala na kojima se nalaze TV programi. Moraš ponovno napraviti pretraživanje kanala.

8 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Marko :D kaže...

Podržava li ti televizor DVB-T2? Televizori koji ne podržavaju te kanale jednostavno ne vide i ne pojavljuju se na listi.

 

Ako televizor podržava novi standard, ali i dalje ne pronalazi kanale, problem je do antene.

 Sad me teta zove i veli da nema naše programe ali da Slo hd ima. Tv je neki vivax it 2016 god.

13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Sve je napisano u prvoj poruci u ovoj temi.

 

Male su šanse da Vivax iz 2016. godine podržava DVB-T2, još manje da podržava HEVC. 

13 godina
online
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

trebam preporuku za neki bazni DVB-t2 prijamnik?

ili bilo koji od cca 150 kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

u T centrima nema više njihovih prijemnika za 189 kn.Sve rasprodano,Isto tako na kioscima Tiska isto nema.Ovaj prijemnik sa Evo tv mi je bio prvi pick.Šta sad kupiti,jer trebam par komada za firmu?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice