Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O izdvojena tema

poruka: 310
|
čitano: 183.055
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Problem je sto ne vidim HRT1 HD a znacilo bi da ga vidim

Ne vidim ni jedan hrvatski kanal sa HD imenom ali vidim madjare 

I sad ne znam jel do antene, jel do toga da signal jos nije dostupan ili do TV-a
https://www.lg.com/nl/televisies/lg-32LM669S-led-tv 
Nizozemski je, jbg, ali kaze


TUNER

DVB-T2  Ja

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
gazz kaže...

Problem je sto ne vidim HRT1 HD a znacilo bi da ga vidim

Ne vidim ni jedan hrvatski kanal sa HD imenom ali vidim madjare 

I sad ne znam jel do antene, jel do toga da signal jos nije dostupan ili do TV-a
https://www.lg.com/nl/televisies/lg-32LM669S-led-tv 
Nizozemski je, jbg, ali kaze


TUNER

DVB-T2  Ja

 ...nemas srece, morat ces kupiti dodatak za gledanje TV-a...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
E drek
Ajd, bar znam sad
Hvala na pomoci, nisam to uspio iskopati sam
5 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
gazz kaže...

Problem je sto ne vidim HRT1 HD a znacilo bi da ga vidim

Ne vidim ni jedan hrvatski kanal sa HD imenom ali vidim madjare 

I sad ne znam jel do antene, jel do toga da signal jos nije dostupan ili do TV-a
https://www.lg.com/nl/televisies/lg-32LM669S-led-tv 
Nizozemski je, jbg, ali kaze


TUNER

DVB-T2  Ja

 

To je model iz 2012. koliko znam, a LG tek od 2013/2014. podržava T2 HEVC. Na žalost jedino rješenje nabavit T2 HEVC receiver, po mogućnosti s programabilnim daljinskim ili kupit novi tv;)

11 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Haj. Pozdrav forumašima. Javljam se iz Rijeke, koristim odašiljač Učka. Imam vanjsku antenu. Od nje mi vodi koaksijalni kabel sproveden malo ispod laminata malo u kanalicama uz plafon i sve u svemu dužina oko 25 metara - do sasvim suprotne sobi u stanu.  Vrlo rijetko sam koristio vanjsku vezu a više kablovsku od zgrade, Već sam kupio 4  T2 hevc risivera i vratio jer jačina signala a i kvaliteta loša. Jačina kad očita resiver oko 60-90% kvalitet između  

 i 60% ali kad uđem u info od kanala koji gledam podaci sasvim drugačiji snaga oko 20 kavaliteta oko 10. Učka u optičkoj vidljivosti. ZNALCI, dali da rasturim laminate i kanalice i postavim novi kabel? Ovaj je već 15tak godina. Momentalno imam DEVIA resiver. Izvinjavam se na dužem postu.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Haj. Imam sra..... od TV-a kupljen prije 10 mjeseci - android ELIT tv. Podesim zemlju i NORMALNO stavim HR očitava samo evo kanale i SD. I pročitam na forumu gdje član

spominje promjenu zemlje u postavkama i stavim Slovačku.I VIDI vraga pronađe HD kanale, pa stavim Češku VAUUUU i  tu naši hevc kanali. Sad samo čekam kad će regija D5 biti aktivirana pa da zavrtim HR.

9 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Ja u živom sranju. Baki i dedi namještam taj dvbt2. Mjesto radnje Osijek.
Kupili novi samsung tv prije mjesec dana, dakle tv ima i dvbt2 i hevc garantirano. Pronađe mi te programe ali ih ne učitava. Odem na ručno traženje i na kanal 36 i kaže mi jačina signala 100%. Pa koji k...
Antena mi je bila uperena prema baranji gdje bi trebao biti naš najbliži odašiljač. Blizu je kuća katnica i antena je bila uperena u tom smjeru, ali mi nije jasno zašto mi onda kaže signal 100%. Sad sam ju okrenuo na nekakav zapad, iako bi mi trebao biti sjever pa cemo vidjeti.
Jel kućne antene imaju ikakve vajde ako ovo ne uspije?

Edit: oni imaju riblju kost staru možda i 10ak godina. Je li to može biti problem? Mislim ako je tako kužim da je masa ljudi morala mijenjati antene a nisam baš čuo za to
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2020 17:54 (Cansee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Probaj kao ja.Post iznad. Provjereno radi i na na Sony Bravia.Slovačka otvara naše HEVC kanale.

 

14 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Čisto informacija,moj phillips iz 2016 normalno vrti na našoj regiji dvb-t2 ako bude neko zapeo.

Sjedi 1
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Al on meni pronađe hd kanale, imam ih na popisu, ali kad odem na njih ili zaštekaju i prestanu emitirat ili jednostavno ne emitiraju. Baš mi izgleda kao problem sa signalom. Okretao sam antenu kroz nekih 90 stupnjeva, malo pomalo, i nekad mi ih uopce ne nađe a nekad odmah pronađe ali ne emitira. Gdje si ti uperio antenu? Ja sam dosad stalno nekako prema baranji, al sad bi mogao odjebat sve i pokušat na totalno suprotno, prema vinkovcima
10 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

jesi siguran da to nisu zaključani kanali evo-tv ?

9 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Hrt1, 2 i ostali? Pa valjda nisu. Šta da napravim ako jesu?
13 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Neki televizori od kraja 2014. godine podržavaju HEVC kada se softver nadogradi na zadnju dostupnu verziju i promijeni država na Češku, Slovačku, Njemačku, Austriju ili Poljsku. Dakle, ako imate televizor iz 2014. koji podržava DVB-T2, provjerite ima li ažuriranja softvera, te probajte spomenute države (jednu po jednu). Ako imate sreće, HEVC kanali će proraditi i nećete morat kupiti novi prijemnik.

 

Razlog zašto HEVC magično proradi nakon promjene države? Ne zna se. Ali, pretpostavlja se da su te države među prvima objavile da planiraju prelazak na DVB-T2 HEVC.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Marko :D kaže...

..

Razlog zašto HEVC magično proradi nakon promjene države? Ne zna se. Ali, pretpostavlja se da su te države među prvima objavile da planiraju prelazak na DVB-T2 HEVC.

 -ne, nego hr nije tad bila u eu .. a inače nas vode još uvjek kao exyu-385.. tj kroejša nije bila eu i time nije bila bitna za podršku, dok to recimo wc papir je (pa mora imati deklaraciju-jezik..) .. a naš ulazak u eu se poklapa s h265 i kad se na to doda klasično kašnjenje proizvodnje-tržišta (skladište robe) tj cca godina tad je to upravo taj period, 2014-16. i tek od recimo 16te bi sve na našem moralo imati hevc ali (ono bitno) i regionalno podršku za hr upravo korz menije, jednako kao jezik, upute, servis.. itd. Jednostavno nismo ciljano tržište, mali-sporedni i svježi u eu, dok su nrp česi daleko prije. Nije to neka buduća najava.. tj mi smo prije npr slovenije, oni možda neće nikad.. no imaju kvalitetniji support čisto time što su prije u eu.

-drugi problem je što ni trgovci nisu prije označavali neke stvari, npr nije postojala razlika t1-t2 ili h264-265 jer nisu postojali i često se to pogrešno poveže s HD što je i nama recimo oznaka-indikator mada i na t1 i h264 može biti jednako hd program. Tako jednostavno nekih oznaka nije bilo ili nepoznato pa tek kad probaš vidiš.. a na to je samo dodatak da je i popis kanala dio koji se po državama raspoređuje, kao nekad npr mi nemamo istu skalu kanala kao italija dok imamo kao njemačka (2-4, 5-12, 21-69 vhf-uhf..) i tad je razlika ako izabereš italiju tj druga skala-kanali-tuner.. a to je nasljeđe kao što su i pal-ntsc ili 50/60 hz.. jedino što današnji monitori-tv rade na svemu automatski 110/220v i 50/60.. pa se to ne primjeti kao nekad iz doba hladnoratovskih podjela, standarda istok-zapad itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Ni to ne mora značiti jer bi ih po toj logici EU natjerala da izdaju ažuriranje i za Hrvatsku.

9 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

uspio sam, jebavao sam se skoro 3 sata al sam uspio. Problem je bilo usmjerenje antene. Ovo dalje će možda koristiti ekipi s osječkog područja.Zbunilo me je što sam izašao na ulicu i gledao druge antene, a sve redom su bile okrenute u krivom smjeru. također me zbunilo me jer se stalno pričalo za naše područje da hvatamo Belje. A Belje je tvrtka, i to poljoprivredna koja koliko ja znam nema nikakve veze s ovakvim stvarima. I onda sam ja zaključio da je to Bilje, Beli Manastir itd. Antenu sam usmjeravao tamo gdje je po mom mišljenju bilo Bilje. I onda sam ju okretao stalno između nekakvog sjevera i sjeverozapada, i nikako nisam uspjevao. I onda sam išao vijdeti tu službenu stranicu, i  gledam gdje je odašiljač na karti i skužim ja da je to u pizdi materini, bliže Batini nego Bilju ili Belom. I onda sam okrenuo antenu skroz na nekakav sjeveroistok i odjednom pronašlo sve redom programe. Odahnuli i ja i baka i deda. 

 

Dakle za Osijek, ako imate problema sa pronalaženjem signala, više gađajte sjever i sjeveroistok. također vam je dobro instalirati na mobu neku aplikaciju za kompas. Koristio sam i to i karte

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2020 20:32 (Cansee).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Evo mene opet. Sad me zove deda na posao, nema ništa programa. Sinoć sam im pronašao sve HD programe i poredao ih i tako ostavio, danas nijedan. Svi su tako poredani, ali nema ništa, piše nema signala. Jučer je na kraju sve išlo glatko ko maslac, a danas nema ništa. Jel ima netko ideju zašto je to tako?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Noćas u ponoć je cijela ta regija prešla na druge frekvencije i moraš ponovno sve preskenirati
Mislim , nisu prešli na nove frekvencije već su promijenili modulaciju na dvbt2
M1 mux je na 36 uhf
M2 muxu je na 44 uhf
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 9:09 (goran0904).
 
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
goran0904 kaže...
Noćas u ponoć je cijela ta regija prešla na druge frekvencije i moraš ponovno sve preskenirati
Mislim , nisu prešli na nove frekvencije već su promijenili modulaciju na dvbt2
M1 mux je na 36 uhf
M2 muxu je na 44 uhf

Upravo tako; nakon gašenja DVB-T signala, u nekim regijama mijenjaju se kanali MUX-eva.

 

MUX M1 se pokreće (do sada je bio samo testni MUX M2) i on je na 36. kanalu, dok MUX M2 je na 44. kanalu. Konkretno, u tvojoj regiji MUX M1 i MUX M2 su zauzeli mjesta bivših MUX A i MUX B.

Za korisnike EVOtv-a; MUX C ostaje na starom 38. kanalu, ali MUX E se preselio na 21. kanal.

 

MUX M1 sadrži sljedeće kanale:

  1. HRT 1 HD
  2. HRT 2 HD
  3. RTL HD
  4. NOVA TV HD
  5. HRT 3 HD
  6. HRT 4 HD
  7. RTL 2 HD
  8. DOMA TV HD

 

MUX M2 sadrži sljedeće kanale:

  1. RTL KOCKICA HD
  2. SPTV
  3. CMC
  4. + lokalni kanali
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 9:34 (Marko :D).
11 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Haj. Da li će operateri kablovske televizije isporučivati istu kvalitetu kao i zemaljske antene -HEVC ?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

U ponudi operatera već se nalaze HD kanali, ali kvaliteta slike ovisi o kompresiji koju operater vrši. Kod jednog operatera slika može biti bolja, kod drugog lošija. 

14 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Ovi "veliki" operateri jesu,ja imam televiziju preko Terrakom-a u Zagrebu,još uvijek je SD signal

13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Za to se moraš obratiti Terrakomu. Jedino oni znaju svoje planove...

14 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Pretpostavljam kad se i regija D4 prebaci(3.11.) da neće imati izbora

3 godine
neaktivan
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

ja sam u regiji d1 dali mogu hvatati programe dalje od zagreba jer prije nisam mogao

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Je, baš gledam pripreme Marsovaca da nas zapraše virusom Variole vere...

3 godine
neaktivan
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Imam lg smar tv web os, hvatam samo 4 kanala, hrt, hrt 2 rtl i nova, dok hd kanale samo zvuk. U cemu je problem
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Jeste gledali Dnevnik večeras, htv inženjer  je rekao da će rezolucija biti 1920x1080 MEGAPIXELA

 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Da li netko zna ima li Philips 40PFS6609/12 podršku za H265? U uputstvima piše da ima DVB/T2, ali koliko vidim samo H264.

Napravio bi ja skeniranje da vidim da li nalazi HD kanale, ali nisam blizu toj osobi, a ta osoba osim mjenjanja kanala i pojačavanja/smanjivanja zvuka nema apsolutno pojma.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
lav1968 kaže...

Jeste gledali Dnevnik večeras, htv inženjer  je rekao da će rezolucija biti 1920x1080 MEGAPIXELA

 Ništa čudno, zna se da je HTV ili HRT pun nesposobnih hrastovih-bukvi ili razumljivije uhljeba.

AMD,........is that Epyc or what?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice