Info o DVB-T programima izdvojena tema

poruka: 28
|
čitano: 40.629
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?
14 godina
offline
Info o DVB-T programima

Informacije su prikupljene u regiji D4 (Zagreb i zagrebačka županija), a "izmjerene" na uzorku od 1 minute.

 

Multipleks A (MUX A):

 

HRT 1

 

Ukupan bit rate: 5 005 Kbps

Video format: MPEG-2

Video bit rate: 4 500 Kbps

Rezolucija: 720 × 576

Omjer stranica: 4:3

FPS: 25

Audio format: MP2

Audio bit rate: 256 Kbps

HRT 1 &lt;b&gt;bl&lt;/b&gt; HRT 1 <b>bl</b>
 

HRT 2

 

Ukupan bit rate: 5 001 Kbps

Video format: MPEG-2

Video bit rate: 4 500 Kbps

Rezolucija: 720 × 576

Omjer stranica: 4:3

FPS: 25

Audio format: MP2

Audio bit rate: 256 Kbps

HRT 2 HRT 2

 

RTL TV

 

Ukupan bit rate: 5 004 Kbps

Video format: MPEG-2

Video bit rate: 4 500 Kbps

Rezolucija: 720 × 576

Omjer stranica: 16:9

FPS: 25

Audio format: MP2

Audio bit rate: 256 Kbps

RTL TV RTL TV
 

NOVA TV

 

Ukupan bit rate: 5 054 Kbps

Video format: MPEG-2

Video bit rate: 4 550 Kbps

Rezolucija: 720 × 576

Omjer stranica: 4:3

FPS: 25

Audio format: MP2

Audio bit rate: 256 Kbps

NOVA TV NOVA TV
 

 

Multipleks B (MUX B):

 

RTL 2

 

Ukupan bit rate: 4 572 Kbps

Video format: MPEG-2

Video bit rate: 4 190 Kbps

Rezolucija: 720 × 576

Omjer stranica: 16:9

FPS: 25

Audio format: MP2

Audio bit rate: 192 Kbps

RTL 2 RTL 2

 

Doma TV

 

Ukupan bit rate: 3 763 Kbps

Video format: MPEG-2

Video bit rate: 3 413 Kbps

Rezolucija: 720 × 576

Omjer stranica: 4:3

FPS: 25

Audio format: MP2

Audio bit rate: 192 Kbps

Doma TV Doma TV
 

Multipleks D (MUX D):

 

JABUKA TV

 

Ukupan bit rate: 4 412 Kbps

Video format: MPEG-2

Video bit rate: 4 000 Kbps

Rezolucija: 704 × 576

Omjer stranica: 4:3

FPS: 25

Audio format: MP2

Audio bit rate: 192 Kbps

JABUKA TV JABUKA TV
 

Z1

 

Ukupan bit rate: 4 412 Kbps

Video format: MPEG-2

Video bit rate: 4 000 Kbps

Rezolucija: 704 × 576

Omjer stranica: 4:3

FPS: 25

Audio format: MP2

Audio bit rate: 192 Kbps

Z1 Z1
 

NET TV

 

Ukupan bit rate: 4 294 Kbps

Video format: MPEG-2

Video bit rate: 3 923 Kbps

Rezolucija: 704 × 576

Omjer stranica: 4:3

FPS: 25

Audio format: MP2

Audio bit rate: 192 Kbps

NET TV NET TV
 

TV PLUS

 

Ukupan bit rate: 4 413 Kbps

Video format: MPEG-2

Video bit rate: 4 000 Kbps

Rezolucija: 704 × 576

Omjer stranica: 4:3

FPS: 25

Audio format: MP2

Audio bit rate: 192 Kbps

TV PLUS TV PLUS
 

TV 4 RIJEKE

 

Ukupan bit rate: 4 414 Kbps

Video format: MPEG-2

Video bit rate: 4 000 Kbps

Rezolucija: 704 × 576

Omjer stranica: 4:3

FPS: 25

Audio format: MP2

Audio bit rate: 192 Kbps

TV 4 RIJEKE TV 4 RIJEKE

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.12.2014 15:28 (Domagoj).
 
12 0 hvala 15
15 godina
offline
Info o DVB-T programima

Fali ti HDTV Promo, Nova TV HD

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Info o DVB-T programima

Nisu relevantni jer se na njima ionako ništa ne prikazuje, ali ih nažalost ni ne hvatam.

Naime, MUX C (na kojem se emitiraju navedeni MPEG-4 programi) se ne emitira sa sljemena, prema kojem je moja antena usmjerena i to slučajno baš tako da nema šanse da uhvati išta drugo (okrenuta je prema sjeveru, a istok s kojeg se emitira MUX C je "zatvoren" zidom, tj. cijelom kućom). Inače, kvaliteta i jačina signala mi na svim programima variraju od 95/95 do 100/100 %.

 

Btw. je li netko primijetio da RTL TV ustvari nije prešao na pravi, već "fake" 16:9? Omjer piksela je i dalje 4:3, ali je slika pri tom formatu spljoštena..dakle iako sad titlovi i RTL-ov logo ne izgledaju rastegnuti, i dalje nemamo 16:9 kvalitete kakve bi trebalo biti tj. prave 16:9 rezolucije. Možda se na istom multipleksu ne mogu emitirati programi različite rezolucije (bubam), pa je RTL pribjegao ovakvom kompromisu?

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
15 godina
offline
RE: Info o DVB-T programima
DamageHigh kaže...

Nisu relevantni jer se na njima ionako ništa ne prikazuje, ali ih nažalost ni ne hvatam.

Naime, MUX C (na kojem se emitiraju navedeni MPEG-4 programi) se ne emitira sa sljemena, prema kojem je moja antena usmjerena i to slučajno baš tako da nema šanse da uhvati išta drugo (okrenuta je prema sjeveru, a istok s kojeg se emitira MUX C je "zatvoren" zidom, tj. cijelom kućom). Inače, kvaliteta i jačina signala mi na svim programima variraju od 95/95 do 100/100 %.

 

Btw. je li netko primijetio da RTL TV ustvari nije prešao na pravi, već "fake" 16:9? Omjer piksela je i dalje 4:3, ali je slika pri tom formatu spljoštena..dakle iako sad titlovi i RTL-ov logo ne izgledaju rastegnuti, i dalje nemamo 16:9 kvalitete kakve bi trebalo biti tj. prave 16:9 rezolucije. Možda se na istom multipleksu ne mogu emitirati programi različite rezolucije (bubam), pa je RTL pribjegao ovakvom kompromisu?

PAL podržava 16:9 tako da nema razloga za mijenjanje rezolucije. Oni su samo "Movie Expend-ali" Letterbox-ani 4:3, primijerice sada kad je prijenos skijanja ja na telki uključim to da mi se maknu crne slike odnosno da se slika raširi samo gore i dolje

15 godina
neaktivan
offline
Info o DVB-T programima

Zanimljivo da je bitraete u biti jako dobar za DVB satnadard kodiran u MPEG-2 i sa SD rezolucijom. Nije mi onda jasno di se ta kvaliteta izgubi i zašto je tako loš signal prema recimo ZDF-u i sličnima?

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Info o DVB-T programima

Nije li upravo za tako visko bit rate, a slabu kvalitetu, odgovorna loša MPEG-2 kompresija?

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
16 godina
offline
Info o DVB-T programima

Doma TV, kolko sam primijetio, mijenja omjer stranica prikaza tak da je slika uvijek u originalnom formatu, što bi trebali svi radit...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Info o DVB-T programima
DamageHigh kaže...
Btw. je li netko primijetio da RTL TV ustvari nije prešao na pravi, već "fake" 16:9? Omjer piksela je i dalje 4:3, ali je slika pri tom formatu spljoštena..dakle iako sad titlovi i RTL-ov logo ne izgledaju rastegnuti, i dalje nemamo 16:9 kvalitete kakve bi trebalo biti tj. prave 16:9 rezolucije.

Ništa tu nije fejkano... googlaj anamorfna slika.

 

Bara kaže...

Zanimljivo da je bitraete u biti jako dobar za DVB satnadard kodiran u MPEG-2 i sa SD rezolucijom. Nije mi onda jasno di se ta kvaliteta izgubi i zašto je tako loš signal prema recimo ZDF-u i sličnima?

Kodiranje u stvarnom vremenu nije baš jednostavno - koder ne može iskorištavati popriličan broj svojih algoritama. A i bilo bi lijepo znati koji hardver OiV zapravo koristi.

O ZDF koderu bi mogli nagađati ali za to je potrebna analiza streama...

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2011 15:34 (Elles D.).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Info o DVB-T programima
DamageHigh kaže...

Nije li upravo za tako visko bit rate, a slabu kvalitetu, odgovorna loša MPEG-2 kompresija?

Ne znam što je krivo no nešto je. Pa preko satelita koji je isto DVB standard najbolji programi kod MPEG-2 kodiranja imaju taj bitrate i slika je super, primjer jedan je i sam HRT. Moguće je da problem leži u FEC-u(forward error correction) koji je kod boljih programa na setelitu i na HRT-u tamo 7/8 dok je ovdje ako se ne varam 3/4.

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
15 godina
offline
RE: Info o DVB-T programima
DamageHigh kaže...

Nisu relevantni jer se na njima ionako ništa ne prikazuje, ali ih nažalost ni ne hvatam.

Naime, MUX C (na kojem se emitiraju navedeni MPEG-4 programi) se ne emitira sa sljemena, prema kojem je moja antena usmjerena i to slučajno baš tako da nema šanse da uhvati išta drugo (okrenuta je prema sjeveru, a istok s kojeg se emitira MUX C je "zatvoren" zidom, tj. cijelom kućom). Inače, kvaliteta i jačina signala mi na svim programima variraju od 95/95 do 100/100 %.

 

Btw. je li netko primijetio da RTL TV ustvari nije prešao na pravi, već "fake" 16:9? Omjer piksela je i dalje 4:3, ali je slika pri tom formatu spljoštena..dakle iako sad titlovi i RTL-ov logo ne izgledaju rastegnuti, i dalje nemamo 16:9 kvalitete kakve bi trebalo biti tj. prave 16:9 rezolucije. Možda se na istom multipleksu ne mogu emitirati programi različite rezolucije (bubam), pa je RTL pribjegao ovakvom kompromisu?

E da, kako ne loviš Mpeg 4 programe, ja lovim i Novu i Hrt sa Prisavlja (valjda) a i slovence (mpeg 4)

14 godina
offline
RE: Info o DVB-T programima
Mitch kaže...

E da, kako ne loviš Mpeg 4 programe, ja lovim i Novu i Hrt sa Prisavlja (valjda) a i slovence (mpeg 4)

DamageHigh kaže...

Naime, MUX C (na kojem se emitiraju navedeni MPEG-4 programi) se ne emitira sa sljemena, prema kojem je moja antena usmjerena i to slučajno baš tako da nema šanse da uhvati išta drugo (okrenuta je prema sjeveru, a istok s kojeg se emitira MUX C je "zatvoren" zidom, tj. cijelom kućom). Inače, kvaliteta i jačina signala mi na svim programima variraju od 95/95 do 100/100 %.

Ak ih ti loviš..slobodno nadopuniš njihovim podacima..

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
14 godina
neaktivan
offline
Info o DVB-T programima

Pitanje: zasto se sve lokalni TV programi ne puste za cijelu Hrvatsku?  Zasto netko u Zagrebu ne bi

gledao Dubrovacku TV?  

 

Pa sada kad je sve digitalizirano bar bi to trebalo biti vrlo jednostavno i bez puno troskova. Ili sam u krivu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Info o DVB-T programima

Stvar je u koncesijama i njihovim cijenama, lokalci imaju lokalne/regionalne koncesije.

12 godina
neaktivan
offline
Info o DVB-T programima

Prva poslovna televizija u Hrvatskoj Kapital Network, odlukom Uprave OiV-a, isključena je iz sistema odašiljanja digitalne televizije multipleks D na području cijele Hrvatske.

 

Izvor: http://media-sat.net/index.php/dvb-t/13-bivsa-jugoslavija/597-kapital-network-iskljucen-iz-dvb-t-mreze

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Info o DVB-T programima

Moze li mi netko reci koje na na kojim sw frekvencijama u zgb ( tresnjevka) hvata rtl2 i doma tv?

 

Usao sam kao podstanar u jedan stan koji ima vanjsku antenu ( nez kamo je usmjerena ) a automatskom pretragom ne mogu uloviti ta dva programa

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Info o DVB-T programima

Okreni antenu prema odašiljaču na Sljemenu, traži na 48 i 44 kanalu, ako i dalje nema kanala okreni antenu prema Prisavlju i opet traži na 48 i 44 kanalu...

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Info o DVB-T programima

Ne znam jeste li primjetili da Nova TV ide u 16:9 formatu

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2013 19:09 (Marko :D).
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Info o DVB-T programima

HRT eksperimentalno prenosi ZOI iz Sočija u HD rezoluciji

 

Izvor: http://media-sat.net/sat-vijesti/4561-hrt-eksperimentalno-prenosi-zoi-iz-socija-u-hd-rezoluciji.html

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2014 0:26 (maajstor).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Info o DVB-T programima

Pozdrav! Imam samsungov tv 2-3 godine star i u sibeniku primam samo osnovna 4 programa,kupio sam sada dodatni mpeg4 dvbt reciver (neki quatro u konzumu ) ali nikako nemogu dobiti programe tipa doma i rtl2. Da li je to moguće kod šibenika? (oko grebaštice? )

 

Možda ja samo po krivom postupku tražim?

 

LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Info o DVB-T programima
izvone kaže...

Pozdrav! Imam samsungov tv 2-3 godine star i u sibeniku primam samo osnovna 4 programa,kupio sam sada dodatni mpeg4 dvbt reciver (neki quatro u konzumu ) ali nikako nemogu dobiti programe tipa doma i rtl2. Da li je to moguće kod šibenika? (oko grebaštice? )

 

Možda ja samo po krivom postupku tražim?

 

LP

https://support.oiv.hr/reception/coverage/coverage.aspx

 

Na ovaj link upiši svoju adresu i izbaciti će ti najbliže odašiljače. Za RTL2 i Doma TV gledaš pod MUX B.

Kada pronađeš najbliži odašiljač potrebno je okrenuti antenu prema tom odašiljaču i na DVB-T prijamniku pokrenuti manualno (ručno) skeniranje programa na kanalu koji ti je gornja stranica izbacila.

 

Ako u popisu MUX-eva na nalaziš MUX B, na tvom području nema ni jedan odašiljač koji odašilje te kanale. Na takvim područjima za gledanje tih kanala treba ti jaka antena (vanjska) ili neka usluga poput MaxTV-a.

 

Pozdrav.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.8.2014 22:23 (Marko :D).
14 godina
offline
Info o DVB-T programima

a ono slogan "siđite s krovova"..antena je vanjska i kad dodjem do kanala na kojem je rtl2 pise da jacina signala je 0...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Info o DVB-T programima
izvone kaže...

a ono slogan "siđite s krovova"..antena je vanjska i kad dodjem do kanala na kojem je rtl2 pise da jacina signala je 0...

Ako imaš neki drugi DVB-T prijamnik pokušaj preko njega. Ako nemaš drugi prijamnik, zamoli susjeda da ti ga posudi tek tako da ne bacaš novce bezveze. Usput, upitaj ga ima li on te kanale preko DVB-Ta.

10 godina
offline
Re: Info o DVB-T programima

Ne znam kud da zakeljim vijest pa ću ovdje. Od 21.08 do 29.08 trajati će održavanje odašiljača na Sljemenu pa se mogu očekivati smetnje u prijemu programa. A 19.08, 21.08 i 29.08 od 2:30 do 5:30 potpuni prekid programa sa Sljemena.

 

http://www.24sata.hr/news/radovi-na-odasiljacu-oko-2-mil-ljudi-bit-ce-bez-tv-signala-433316

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
9 godina
neaktivan
offline
Info o DVB-T programima

Pozdrav ekipa. Imam manji problem. Na TV-u mi ne pronalazi ,RTL 2 i Domu TV. Pokušao okretat antenu i ručno tražiti ali ne nalazi ih. Na jednoj strani nađe samo HRT 1 i 2, RTL i Novu, dok na drugima hrpu mađarskih kanala i zaključane kanale od EVOtva. Nalazim se u Virovitici i što se odašiljača tiče isti je u gradu. Jel itko ima moguće riješenje ili savjet? Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Info o DVB-T programima
Jelki kaže...

Pozdrav ekipa. Imam manji problem. Na TV-u mi ne pronalazi ,RTL 2 i Domu TV. Pokušao okretat antenu i ručno tražiti ali ne nalazi ih. Na jednoj strani nađe samo HRT 1 i 2, RTL i Novu, dok na drugima hrpu mađarskih kanala i zaključane kanale od EVOtva. Nalazim se u Virovitici i što se odašiljača tiče isti je u gradu. Jel itko ima moguće riješenje ili savjet? Hvala unaprijed.

 Probaj skenirat 39 kanal, usmjeri prema tom odašiljaču na kojem ti hvata ove

 

https://www.oiv.hr/broadcasting/Tables/DTV_hr.aspx

9 godina
offline
Info o DVB-T programima

Naletjeh danas na objavu na OiV stranici:

Odašiljači i veze d.o.o. naručili su istraživanje o mogućnostima prijama televizijskih programa u HD rezoluciji putem postojećih prijamnika za zemaljsku televiziju. Terensko istraživanje provest će agencija AGB Nielsen Media Research na uzorku od četiri tisuće kućanstava na području cijele zemlje, a za čije će potrebe tijekom rujna biti puštena dva testna HD signala – statične slike rezolucije 1920x1080 u DVB-T mreži MUX A. Testni signali neće utjecati na signale drugih nakladnika, a rezultati istraživanja očekuju se do kraja prosinca 2018. godine.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Info o DVB-T programima
froxie24 kaže...
(...) a za čije će potrebe tijekom rujna biti puštena dva testna HD signala –statične slike rezolucije 1920x1080 u DVB-T mreži MUX A.

 Oho, Nova TV i RTL dobivaju opaku konkurenciju što se tiče kvalitete programa.

All work and no play makes Jack a dull boy.
9 godina
offline
Re: Info o DVB-T programima
Kvalitete programa u smislu slike ali ne i sadržaja. :)
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice