H.265 prijemnik s HDMI CEC funkcijom?

poruka: 12
|
čitano: 5.390
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
H.265 prijemnik s HDMI CEC funkcijom?

Zna netko koji modeli HEVC prijemnika imaju HDMI CEC funkciju koja omogucava da se za vrijeme koristenja receivera i dalje koristi originalni daljinski od televizije (komande s daljinskog se prema receiveru onda salju preko HDMI-a)?

 

Na LG42LB650V recimo za vrijeme dok je u televiziju prikljucen Raspberry Pi s instaliranim Kodijem ne samo da se komande s daljinskog prosljedjuju Raspberry Pi-u nego se cak na televiziji moze otvoriti virtualni daljinski koji je drukciji nego virtualni daljinski koji se otvori kad na televiziju nije prikljuceno nista tako da trazim receiver koji ce moci dekodirati barem osnovne komande koje dobije preko HDMI-a.

Chupo
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
H.265 prijemnik s HDMI CEC funkcijom?

Pa HEVC receiver ti nije potreban jer taj lg iako je model iz 2014. podržava T2 HEVC. Vjerojatno još ima vlasnika te LB6xx i 7xx serije koji to ne znaju pa je dobro podsjetit se na postupak, u pitanju su fw i promjena zemlje pri skeniranju (najčešće češka, švedska ili njemačka)

 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=300099&page=3

 

Nema baš previše samostalnih receivera koji podržavaju cec, posebno ne ovih jeftinijih i koji se prodaju kod nas u zadnje vrijeme. Jedan od onih koji imaju je onaj samsung koji se spominje na susjednom topicu- samsung GX-MB540TL. Na amazonu/ebayu cca 35-40 eur s dostavom, ili kod nekih DE webshopova koji dostavljaju.

 
0 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: H.265 prijemnik s HDMI CEC funkcijom?
Flagship kaže...

Pa HEVC receiver ti nije potreban jer taj lg iako je model iz 2014. podržava T2 HEVC. Vjerojatno još ima vlasnika te LB6xx i 7xx serije koji to ne znaju pa je dobro podsjetit se na postupak, u pitanju su fw i promjena zemlje pri skeniranju (najčešće češka, švedska ili njemačka)

 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=300099&page=3

 

Nema baš previše samostalnih receivera koji podržavaju cec, posebno ne ovih jeftinijih i koji se prodaju kod nas u zadnje vrijeme. Jedan od onih koji imaju je onaj samsung koji se spominje na susjednom topicu- samsung GX-MB540TL. Na amazonu/ebayu cca 35-40 eur s dostavom, ili kod nekih DE webshopova koji dostavljaju.

 

Tek sad vidim odgovor. Pa to je nevjerojatno ako taj model stvarno moze dekodirati i h.265 sliku :-) Trenutno imam FW 05.05.55 i webOS 1.4.0-2529(afro-ashley) a 02.07. je TV javio da je spreman za instaliranje FW 05.05.70 ali ga nisam odma instalirao i trenutno javlja da nema update-aova (imam iskljucen automatski update). Jos od 2014. pratim www.lgwebos.com i povremeno sam trazio da li se negdje spominje da bi LG napravio firmware s kojim bi TV mogao dekodirati i h.265 ali nisam nasao takvu informaciju pa sam mislio da takav firmware nece nikad izaci zbog preslabog processora a nikad nisam uspio naci release notes za pojedinacne firmware-ove - sad prvi put na linku kojega si napisao vidim da su za neke verzije objavljeni release notes.

 

Probacu ovih dana da vidim da li to radi - trenutno ne mogu isprobati da li se regija moze promijeniti bez reseta, ako cu TV morati resetirati onda ce mi trebati par sati da ponovo upisem sve parametre za kalibraciju boja. Ako radi onda mi receiver s HDMI CEC nece trebati ali dobro je znati koji model tu funkciju ima. Kad se na LG42LB650V televiziji h.265 programi ne bi mogli gledati bez dodatnog prijemnika mi za model s HDMI CEC ne bi bilo zao dati niti par €100 jer televizija ima 3D a nakon Magic Remote-a je koristenje bilo kojeg drugog daljinskog maltretiranje :-) Jedino sta s dodatnim prijemnikom vise ne bi radio ugradjeni EPG sistem koji je isto odlican a onda se vise ne bi moglo koristiti Time Shift niti snimanje na hard disk jer se snimati moze samo antenski signal i signal s kompozitnih ulaza ali ne i s HDMI ulaza. Inace imam i 55SK8500PLA gdje mi fali samo 3D.

 

Vidim da pratis novosti vezane uz televizije, znas mozda da li je ostvaren kakav napredak u dekodiranju videa snimljenih s LG televizijama? Jer ti videi su radi copyright-a na emitirani TV program kodirani tako da se mogu gledati samo na televiziji s kojom su snimljeni pa ih se ne moze gledati na kompjuteru ili ih skodirati u neki drugi format. Znam da je sistem kodiranja probijen za modele koji su izasli do 2012. godine ali zadnji put dok sam trazio jos nije bilo probijeno kodiranje za televizije koje su izasle kasnije.

 

Hvala na informacijama!! Ako si u okolici VZ ili ZG imas pivo! :-)

Chupo
16 godina
offline
Re: H.265 prijemnik s HDMI CEC funkcijom?
Flagship kaže...

Pa HEVC receiver ti nije potreban jer taj lg iako je model iz 2014. podržava T2 HEVC. Vjerojatno još ima vlasnika te LB6xx i 7xx serije koji to ne znaju pa je dobro podsjetit se na postupak, u pitanju su fw i promjena zemlje pri skeniranju (najčešće češka, švedska ili njemačka)

 

Radi!! :-)) Nakon prebacivanja na Cesku regiju rade nasi programi skodirani s h.265 codec-om a i slovenski programi i dalje rade. Jedino sad na nasim programima vise ne radi Time Shift niti snimanje, ako se pokrene snimanje na nasim programima napise: "Unable to record. Signal not supported by Time Machine"

 

Ili im u firmware-u nije ostalo dosta mjesta za isprogramirati snimanje h.265 sadrzaja ili za to nije ostalo dosta processorske snage ili RAM-a. A mozda s vremenom u firmware dodaju jos i to.

Chupo
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 16:31 (Chupo).
5 godina
offline
Re: H.265 prijemnik s HDMI CEC funkcijom?
Chupo kaže...
Flagship kaže...

Pa HEVC receiver ti nije potreban jer taj lg iako je model iz 2014. podržava T2 HEVC. Vjerojatno još ima vlasnika te LB6xx i 7xx serije koji to ne znaju pa je dobro podsjetit se na postupak, u pitanju su fw i promjena zemlje pri skeniranju (najčešće češka, švedska ili njemačka)

 

Radi!! :-)) Nakon prebacivanja na Cesku regiju rade nasi programi skodirani s h.265 codec-om a i slovenski programi i dalje rade. Jedino sad na nasim programima vise ne radi Time Shift niti snimanje, ako se pokrene snimanje na nasim programima napise: "Unable to record. Signal not supported by Time Machine"

 

Ili im u firmware-u nije ostalo dosta mjesta za isprogramirati snimanje h.265 sadrzaja ili za to nije ostalo dosta processorske snage ili RAM-a. A mozda s vremenom u firmware dodaju jos i to.

 

 

Treba još pričekat konačno gašenje starog dvb-t signala i početak emitiranja novog M1 muxa i preraspodjelu iz M2 muxa pa onda sve preskenirat. Ovisno u kojoj si digitalnoj regiji sve počinje 27.10. u D1 a završava u 12.11. u D8.

 

Moguće da će se i neki parametri u signalu još izglancat pa ćeš vidjet da li i dalje dolazi do not supported, ali isto tak treba vidjet možda se pojavi i novi fw pa sve sjedne na mjesto.

16 godina
offline
Re: H.265 prijemnik s HDMI CEC funkcijom?
Flagship kaže...

 

 

Treba još pričekat konačno gašenje starog dvb-t signala i početak emitiranja novog M1 muxa i preraspodjelu iz M2 muxa pa onda sve preskenirat. Ovisno u kojoj si digitalnoj regiji sve počinje 27.10. u D1 a završava u 12.11. u D8.

 

Moguće da će se i neki parametri u signalu još izglancat pa ćeš vidjet da li i dalje dolazi do not supported, ali isto tak treba vidjet možda se pojavi i novi fw pa sve sjedne na mjesto.

 

Mislim da ce nakon preraspodjele tih svih 12 programa na vise kanala situacija sa snimanjem biti jos kompliciranija jer ce onda bitrate biti jos veci pa ce za snimanje trebati jos vise processorske snage i vise RAM-a. Time Shift sam stalno koristio a tako se je moglo i nesta vratiti npr. sat vremena natrag pa pokrenuti snimanje i odma stisnuti STOP i onda je sve ostalo snimljeno cak i ako snimanje nije bilo pokrenuto dok je emisija pocela.

 

Player za h.265 isto mora biti drugi jer na SK8500 na snimljenom h.265 videu ne rade tipke za prematanje nego se za skok na drugi dio videa moze jedino koristiti progress bar pa je pitanje da li im je za to ostalo mjesta u firmware-u.

 

Ali ovo je iznad svih ocekivanja :-) Vise nisam racunao na to da ce napraviti firmware za h.265 a ustvari je vec bio napravljen :-)

 

Vjerojatno ce s vremenom izaci i firmware gdje ce h.265 biti aktiviran i za Hrvatsku - moguce da se sad dok je dekodiranje vec rijesno radi o samo jednom flag-u kojega u firmware-u treba promijeniti.

Chupo
5 godina
offline
Re: H.265 prijemnik s HDMI CEC funkcijom?
Chupo kaže...

 

Mislim da ce nakon preraspodjele tih svih 12 programa na vise kanala situacija sa snimanjem biti jos kompliciranija jer ce onda bitrate biti jos veci pa ce za snimanje trebati jos vise processorske snage i vise RAM-a. Time Shift sam stalno koristio a tako se je moglo i nesta vratiti npr. sat vremena natrag pa pokrenuti snimanje i odma stisnuti STOP i onda je sve ostalo snimljeno cak i ako snimanje nije bilo pokrenuto dok je emisija pocela.

 

Player za h.265 isto mora biti drugi jer na SK8500 na snimljenom h.265 videu ne rade tipke za prematanje nego se za skok na drugi dio videa moze jedino koristiti progress bar pa je pitanje da li im je za to ostalo mjesta u firmware-u.

 

Ali ovo je iznad svih ocekivanja :-) Vise nisam racunao na to da ce napraviti firmware za h.265 a ustvari je vec bio napravljen :-)

 

Vjerojatno ce s vremenom izaci i firmware gdje ce h.265 biti aktiviran i za Hrvatsku - moguce da se sad dok je dekodiranje vec rijesno radi o samo jednom flag-u kojega u firmware-u treba promijeniti.

 

Na žalost bitrate će u novom muxu M1 biti minimalan odnosno samo 3 mbit:( Iako je HEVC codec i dalje je to malo a što je najgore ne postoji nikakva mogućnost povećanja budući da M1 mux ima kapacitet od 27 mbit što se onda dijeli na 8 programa koji će emitirat u M1 muxu. Tu su još ttx, epg i hbb koji će uzet dio bitratea pa je 3 mbit konačna brojka.

 

Stvarno je bio taj 2014. lg future proof, izbjegao si dodatni receiver i potencijalni drugi daljinski, još ak izdrži do 2030. do kad će vrijedit HEVC koncesija bolje nemre

16 godina
offline
Re: H.265 prijemnik s HDMI CEC funkcijom?
Flagship kaže...
Na žalost bitrate će u novom muxu M1 biti minimalan odnosno samo 3 mbit:( Iako je HEVC codec i dalje je to malo a što je najgore ne postoji nikakva mogućnost povećanja budući da M1 mux ima kapacitet od 27 mbit što se onda dijeli na 8 programa koji će emitirat u M1 muxu. Tu su još ttx, epg i hbb koji će uzet dio bitratea pa je 3 mbit konačna brojka.

 

Trebali bi na jednom kanalu emitirati najvise 4 programa. Bitrate je sad daleko premali a i uz 8 programa na jednom kanalu ce biti premali. Na kraju ce nakon svih tih usteda na snazi emitiranja i broju kanala slovenska 1080i slika biti ostrija od nase 1080p :-/

 

Flagship kaže...
Stvarno je bio taj 2014. lg future proof, izbjegao si dodatni receiver i potencijalni drugi daljinski, još ak izdrži do 2030. do kad će vrijedit HEVC koncesija bolje nemre

 

Da :-) Dosta je dobar i kao monitor i osim 3D filmova se i neke igre (recimo Tomb Raider) mogu igrati u 3D a ima i refresh rate od 120 Hz. Jos samo kad bi i dalje radio Time Shift. Na slovenskim kanalima radi i dalje. Koristim ga i za konfiguriranje i testiranje OSD-a za dron, na kompozitni ulaz spojim video prijemnik pa za vrijeme nastimavanja ne moram koristiti FPV naocale a i nakon testiranja mogu s Time Shift video vratiti pa ga spremiti.

Chupo
16 godina
offline
Re: H.265 prijemnik s HDMI CEC funkcijom?
Flagship kaže...

 

Na žalost bitrate će u novom muxu M1 biti minimalan odnosno samo 3 mbit:( Iako je HEVC codec i dalje je to malo a što je najgore ne postoji nikakva mogućnost povećanja budući da M1 mux ima kapacitet od 27 mbit što se onda dijeli na 8 programa koji će emitirat u M1 muxu. Tu su još ttx, epg i hbb koji će uzet dio bitratea pa je 3 mbit konačna brojka.

 

Ivanscica - Kalnik: U pola noci je prestalo emitiranje h.264 signala na 36. (Kalnik), 44. i 48. kanalu (Ivanscica) i jos neko vrijeme su svi h.265 programi bili na 34. kanalu a onda su HRT1, HRT2, HRT3, HRT4, RTL, Nova TV, RTL2 i Doma prebaceni na 25. kanal.

 

Umjesto da su na 25. kanal stavili HRT1, HRT2, RTL i Nova TV pa povecali bitrate, sad je na 25. kanalu 8 programa a slobodni bandwidth (mogucnost za povecanje bitrate-a) je ostao na 34. kanalu gdje su 4 sporedna programa.

 

BTW, na 48. kanalu su sad kodirani programi.

Chupo
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 10:40 (Chupo).
3 godine
neaktivan
offline
Re: H.265 prijemnik s HDMI CEC funkcijom?
Imam samsung UE32K5102Ak model , 2017, nevjerovatno, ali nema H265 već izgleda samo H264.
Mijenjala sam sve regije, svugdje slično, nalazi Hd kanale alli bez slike i zvuka.
Pitanje, je li moguće upgreadati preko Usba na H265 jer nije smart tV i gdje da to nađem ,ima more toga pobubim se.
Što sa ovim receiverima https://www.chipoteka.hr/artikl/149943/dvb-t2-hevc-receiver-strong-srt-8210-bits-5v-8070126060 koji se ne vide već idu samo iza Tva? Tv mi je na zidu i klasićan receiver bi visio u zraku . Hvala na pomoći
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: H.265 prijemnik s HDMI CEC funkcijom?

TV nema potreban HW, nema tu nadogradnje. 

 

Ja sam isti TV upario s https://www.engels.hr/shop/receiver-dvb-t2-h265-hevc-lion-5-air-30700-5-air/

 

Radi odlično, receiver visi plastičnom bragicom vezan za nosač, daljinski uredno pamti kodove od tv-a za promjenu inputa, volume +/- i power. 

 

Taj iz Chipoteke nema ovaj display (nekome prednost, nekome mana), već samo manji receiver za daljinski, mana mu je što nema tipke za TV na daljinskom, a ja osobno ne bih baš ni opteretio HDMI port težinom receivera na kojem još visi i antenski kabel. Prednost/mana mu je mogućnost napajanja iz TV-a - prednost jer ne trebaš dodatnu utičnicu, a mana jer je ograničava mogućnost spajanja diska/sticka.

 

 

U kombinaciji s tvojim TV-om, mislim da možeš zaboraviti na korištenje sticka/diska jer, ako se ne varam, TV ima limit na 500 mA, koliko troši prijemnik, pa bi spajanje diska sigurno preopteretilo USB port na TV-u, a spajanje sticka možda bi, možda ne, ovisno o toleranciji.

Također, s obzirom da TV ima dva HDMI-a između kojih se nalazi USB, pitanje je da li ćeš uopće moći fizički uštekati USB kabel i prijemnik istovremeno zbog širine prijemnika. Moguća su dva rješenja - napajanje prijemnika punjačem od mobitela (pri čemu gubiš prednost nekorištenja dodatne utičnice, ali možeš staviti jači punjač koji može pogoniti i disk) ili produžni HDMI M-Ž kabel i vješanje prijemnika na nosač TV-a.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Re: H.265 prijemnik s HDMI CEC funkcijom?
Chupo kaže...

 

Umjesto da su na 25. kanal stavili HRT1, HRT2, RTL i Nova TV pa povecali bitrate, sad je na 25. kanalu 8 programa a slobodni bandwidth (mogucnost za povecanje bitrate-a) je ostao na 34. kanalu gdje su 4 sporedna programa.

 

BTW, na 48. kanalu su sad kodirani programi.

 

Tako mora biti jer M1 mux je nacionalni pa po defaultu svi s takvom koncesijom idu unutra. Teoretski može bit još gore ako netko dobije nacionalnu koncesiju pa će biti 9 kanala što će bit dodatni udar na bitrate  

 

Šteta što se nije išlo na veći bitrate kao u M2 muxu (36,5mbit) ali tu smo gdje smo..

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice